EvS RADIO SCHON BAL wn Professor Van Niftrik sprak over het Herderlijk Schrijven POOTAAPDAPPELI J.G.VAN LINDENBJ8™ a j* Op uitnodiging van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente sprak Prof. Dr. G. C. van Niftrik, kerkelijk hoogleraar a. d. Stedel. Univeristeit te Amsterdam, donderdagavond in het gebouw „Irene" over het Herderlijk Schrijven van de Ge nerale Synode der Ned. Herv. Kerk: „Christen zijn in de Nederlandse samen leving". In een boeiend en dikwijls niet van fijnzinnige humor gespeend betoog heeft de Amsterdamse hoogleraar zijn gehoor de diepere betekenis en de practische uitleg van het herderlijk schrijven uit eengezet en gewezen op de dikwijls on juiste conclusies, die daaraan van ver schillende zijden verbonden worden. Ds. J. H. Israël opende deze vrij goed bezochte bijeenkomst met gebed en wees er op, dat dit Herderlijk Schrijvenwel een van de meest gelezen boodschappen van de Synode is, waarover veel, zowel in positieve als in negatieve zin geschre ven is. De kerkeraad heeft het voor recht een positieve waardering te kun nen laten horen, doordat Prof. van Nif trik bereid is gevonden hier te komen spreken. Het Herderlijk Schrijven bevat in we zen een aantal preken, aldus Prof. van Niftrik, doch de aandacht is zo gespan nen geweest op de praktische dingen, dat men dit niet altijd gezien heeft. Men moet het laatste hoofdstuk gelezen heb ben om het voorgaande ten volle te kun nen begrijpen. De eerste preek is de wederkomst van Christus. De Herv. Kerk belijdt in dit laatste hoofdstuk, dat zij het Koninkrijk Gods verwacht en dat is bepalend voor de gehele inhoud van dit stuk. Eens komt het Koninkrijk Gods. De Christen leeft in de verwachting van een onvoorstel bare heerlijkheid, een vernieuwd mensen leven, een nieuwe aarde. Deze blijde ver wachting heeft echter ook een keerzijde. De christelijke verwachting van Gods toekomst betekent in het onvolmaakte en zondige heden een heilige ontevreden heid. Deze ontevredenheid geldt niet wil lekeurig deze of gene organisatie, dit of dat betreurenswaardig verschijnsel, maar geldt allereerst de christen zelf en vooral ook de Kerk. De Kerk hunkert naar haar eigen opheffing. Bij de beoordeling van de verhoudingen der volkeren onderling en van alle mensen zijn er tekenen, die wijzen op de komst van het Koninkrijk. Spr. wees in dit verband op het gaan van een aantal px-edikanten naar Moskou, het samengaan van de Herv. en Lutherse kerk, het gesprek met de Geref. Kerk, enz. De tweede preek in het Herderlijk Schrijven is de verhandeling over de be kering en wedergeboorte. Uitvoerig ging prof. van Niftrik hier in op de solidari teit van Jezus Christus met de zondaren. Het Herderlijk Schrijven zegt: als je we ten wilt wat Christen zijn is, dan moet je kijken naar Christus. Sommigen hebben het gezien als een vuist op tafel, anderen als een vriendelijk klopje op de schouder van de P.v.d.A. en het N.V.V. Christen zijn is een wijze van zijn als Jezus Chris tus en deze was solidair met de mens. In het vervolg van zijn inleiding toonde prof. van Niftrik aan, dat naar de me ning van het Hei'derlijk Schrijven de 20e eeuw een duidelijk verschil vertoont met de 19e eeuw. Een eeuw geleden zijn de orthodoxe christenen door de onver draagzame houding van het theoretisch zo verdraagzame liberalisme in de anti these gedrongen. Zij hebben onder Groen van Prinsterer en later onder leiding van Abr. Kuyper gestreden voor een beschei den plaats in de Nederlandse samenle ving, maar betekent dit, aldus spreker, dat wij altijd in de antithese moeten blij ven Moeten wij niet een geestelijke doorbraak meemaken en als christenen naast onze medemens gaan staan? Het is niet waar, dat de Synode ons een keuze wil opdringen, maar wat zij ons op het hart wil binden is, dat wij in de nieuwe situatie de solidariteit moeten betrachten. Prof. van Niftrik wees er verder op, dat er in en buiten de kerk veel bewonde- ïing is voor het Mandement van de R.K. bisschoppen. Velen wensen de daarin voorkomende wetmatigheid, maar dan zonder sancties. Men kan het evangelie echter maar niet zo omzetten in een be lijdenis. In dit verband wees hij naar de evangelische uitspraak van Jezus Chris tus in Lukas 7, dat handelt over de vrouw in het huis van de Farizeër. Het evange lie bezit een diversiteit, het heeft niet voor iedereen dezelfde betekenis. De Herv. Kerk zegt in het Herderlijk Schrij ven: je mag alleen datgene doen, wat je voor de Here Christus verantwoorden kunt. Men kan de waarde van het Herder lijk Schrijven gemakkelijk naar beneden halen door te zeggen, dat het door de midden-orthodoxie of nog erger door een stelletje Barthianen is opgesteld. Maar de Synode heeft er zich na ampele be sprekingen van 2 dagen in zijn geheel achter gesteld en nu kan men het oordeel van 60 mensen toch maar niet zo weg cijferen. Na 10 jaar zal de inhoud van het Her derlijk Schrijven wellicht van diepere be tekenis worden. Als de kruitdamp van de verkiezingsstrijd gaat optrekken, zal er een wat rustiger oordeel kunnen komen. De Heidelbergse Catechismus was oor spronkelijk maar een schoolboekje en^de belijdenis een brief, die over een kaste'el- muur geworpen werd. Mogelijk blijkt, dat met het Herderlijk Schrijven op een rechte wijze het evangelie verklaard is. In het Herderlijk Schrijven wordt uit voerig gesproken over de politieke par tijkeuze. Tegenover het absolutisme van velen rechts en links, heeft de Herv. Kerk met nadruk willen zeggenvol strekte verantwoordelijkheid voor Uw partijkeuze, maar zodanig, dat ge van Uw keuze niet een wet moogt maken, 5 MEI: PLECHTIGE HERDENKING OP DE CANADESE BEGRAAFPLAATS. De plechtige herdenking van de Cana dese gevallenen in de Tweede Wereld oorlog zal op Zaterdag 5 Mei a.s. plaats vinden op de Canadese begraafplaats op de Holterberg. Klokslag 11 uur zullen door de ver tegenwoordigers van H.M. de Koningin en de Nederlandse regering en o.m. door de Ambassadeur van Canada, Mr. Stone, kransen gelegd worden aan de voet van het op de begraafplaats opgerichte ge denkteken, waarbij de Kon. Militaire Ka pel, onder leiding van Majoor Rocus van Yperen, haar medewerking zal verlenen. Door de Holtense schooljeugd en leer lingen van de school in Nieuw-Heeten, zullen bloemen gelegd worden op de gra- ven der gevallenen, welke beschikbaar worden gesteld door de Nederlandse bol- lenkwekers. De plechtigheid zal o.a. ge leid worden door een tweetal geestelijken. Waar het hier een zuiver Canadees- Nederlandse aangelegenheid betreft, zul len de leden van het Corps Diplomatique niet aanwezig zijn. De adoptanten der graven zullen zoveel mogelijk op het kerkhof worden toege laten op vertoon van een toegangsbewijs, dat schriftelijk kan worden aangevraagd bij de seci'etaris van de afdeling Holten van het Ned. Oorlogsgraven Comité, de heer J. Kroon, aldaar. Ook de Holtense adoptanten moeten een dergelijk bewijs schriftelijk door middel van een brief kaart of briefje aanvragen. Tijdens de officiële plechtigheid mogen geen kransen worden gelegd door par ticulieren of oi'ganisaties, die daarvoor niet zijn uitgenodigd. Dit kan na het of ficiële gedeelte geschieden. Door de Rijkspolitie zullen uitgebreide verkeersmaatregelen worden getroffen. Het publiek zal geen gebruik mogen ma ken van de autoweg vanaf het hotel „De Holterberg" tot aan de begraafplaats. Het kan o.a. door het Beukenlaantje en langs de oostzijde de begraafplaats be reiken. De Kon. Marechaussee is belast met de handhaving van de orde op het kerk hof tijdens de plechtigheid. De E.H.B.O. zal haar diensten ver lenen, terwijl padvinders uit Almelo de talrijke autoriteiten en genodigden naar hun plaatsen zullen begeleiden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds'Addink. Collecte voor Inwendige Zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Generale Kas voor Evangelisatie. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: groene ceintuur; 2 porte- monnaies met inhoud; bus benzine (mi litair). Verloren: 2 portemonnaies met inh lederen boodschappentas. Inlichtingen Groepsbur. Rijkspolitie. OPRICHTING AFDELING „NIEUWE KOERS". Een aantal jongelui in onze plaats wil trachten om hier te komen tot oprich ting van een afdeling van de dem. soc. jongerenorganisatie „Nieuwe Koers", welke een geestelijk tehuis vormt voor de jongeren van de Partij van de Arbeid. Deze jongerenbeweging heeft overal in het land plaatselijke afdelingen en is toegankelijk voor jonge mensen van 18 tot 30 jaar. Het doel en streven er van is om jonge socialisten met elkaar in con tact te brengen en om gezamenlijk de hedendaagse sociale en politieke proble men met elkaar te bespreken. Er wordt echter niet alleen over deze problemen gesproken, want zo nu en dan worden er gezellige avonden ge houden, wordt deelgenomen aan week ends belegd door het districtsbestuur en worden andere activiteiten ontwikkeld. Vooral nu de verkiezingen voor de deur staan is het naar de mening van de initiatiefnemers van groot belang om zich eens wat meer te verdiepen in de politiek. Zij doen dan ook een beroep op de jongelui, die interesse hebben voor deze oprichting, waarvan men de aan kondiging kan vinden in de advertentie kolommen van dit blad, deze avond niet te verzuimen en niet eerst de kat uit de boom te kijken. Zij verzoeken alle jonge geestverwanten aanwezig te willen zijn. FEESTAVOND VOLKSONDERWIJS. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin organiseert de af deling van Volksonderwijs een feest avond, waarop de toneelclub uit eigen leden het boeiend toneelspel „Deining om de Dorpsdokter" zal opvoeren. Na dere bijzonderheden treft men aan in 'n annonce. VOETBAL. Zondag 22 april: Luctor 2Holten 1 2.30 uur Holten 2Enter 3 2.30 uur Haarlese Boys 2Holten 3 1.uur welke gij anderen oplegt. De Synode heeft n.l. geweigerd de bijbel om te zetten in een wetboek. In het Herderlijk Schrijven wordt ten slotte nog gewaarschuwd tegen de zonde van het neutralisme, tegen het euvel der vereenzelviging en tegen de zonde der verzuiling. De verzuiling is naar de mening van prof. van Niftrik een grote vloek van ons volk. Wat de synode door het Her derlijk Schrijven heeft willen doen is in dit verzuilde volksleven altaren bouwen, het Ned. volk roepende tot eenheid naar het getal van de zonen van Jacob. Nadat verschillende vragen door de spreker waren beantwoord, bracht Ds. Israël Prof. van Niftrik dank, die deze avond met dankgebed sloot. BAZAR PROT. KLEUTERSCHOOL Het bestuur van de Prot. kleuter school schrijft ons: „Wie achter de schermen heeft mo gen kijken, is reeds enige tijd op dé hoogte van het feit, dat op zaterdag 28 april a.s. een kleine bazar gehouden wordt ten bate van de Prot. kleuter school. De eerste reactie bij onze lezers is misschien: wat bezielt ze om zo iets nü op touw te zetten? Dat is een vraag, waarop we dan alleen maar dit kunnen antwoorden: laten we hopen, dat heel velen deze bazar gaan bezoeken. Dit is nodig. Er blijkt wel eens wat misverstand te bestaan naar aanleiding van de nieuwe kleuteronderwijswet. Velen denken: nu hoeven we ons ner gens meer druk voor te maken: het wordt toch alles betaald. Zo is 't niet helemaal. Ieder bestuur heeft daarom bepaalde eigen garanties nodig om in gevallen, waarin het rijk niet voorziet, te kunnen bijspringen. Dat is de reden, waarom het bestuur gemeend heeft 'n kleine bazar te moe ten organiseren. Onze doi-psgenoten zullen zeer zeker met blijdschap en respect dit standpunt en deze activiteit begroeten. Te meer, daar de financiële positie van de kleu terschool sedert vorig jaar zo totaal anders is geworden, dank zij de hulp van enkelen. Maar het moet goed blij ven, temeer daar de school zich ver blijden mag in een stijgend aantal leer lingen. Het bestuur voelt zijn verantwoor delijkheid in deze. Is daarom dankbaar, dat vele inwoners, inzonderheid de za kenmensen, haar geholpen hebben bij het organiseren van de bazar en de verloting." Wij wensen het bestuur van harte succes en hopen dat zeer velen blijk zullen geven van hun belangstelling en kooplust. Wij verwijzen gaarne naar de adver tentie in dit nummer. AUTO-ONGELUK, DAT BIZONDER GOED AFLIEP De gemeentesecretaris, de heer G. J. Langenbarg en de gemeente-architect, de heer Jac. Louwerse, ondervonden woensdagmoi-gen de schrik van hun le ven, toen zij met een personenauto, be stuurd door de heer Wortman uit De venter, onderweg zijnde naar Does burg, vlak voor Laren (G.) tegen een boom opbotsten. De auto moest uitwijken voor een boerenwagen en kwam daardoor met een overigens matige gang op de lager gelegen berm terecht. De heer Wort man verloor de macht over het stuur en kon zodoende niet verhinderen, dat de auto de boom raakte. De drie inzit tenden kwamen er, behoudens enkele pijnlijke plekken, zonder letsel af. De auto werd zwaar beschadigd; de in zittenden moesten liftende de plaats van bestemming bereiken. KERKELIJKE VERKIEZINGEN Door de kerkeraad der Herv. kerk zijn voor de verkiezing van drie ouder lingen de volgende alphabetische dub beltallen opgemaakt: H. Breedveld en J. W. Tjoonk; B. J. Boode B.J.zn. en H. Struik; E. Voordes en G. J. Weijers. Tevens zal een notabel moeten wor den gekozen in dé vacature van de heer G. J. Aanstoot. Ter vergadering zullen door de ker keraad namen worden genoemd. De verkiezing is vastgesteld op He melvaartsdag, direkt na de kerkdienst. DE HEER J. SCHIPPERS NAM AFSCHEID Vorige week vrijdag had op de se cretarie een eenvoudege plechtigheid plaats. De heer J. Schippers nam af scheid van zijn superieuren en collega's in verband met zijn vertrek naar De venter, waar hij inmiddels in functie is getreden als commies ter secretarie op de afdeling financiën. Hij werd toegesproken door de bur gemeester, die hem dank bracht voor zijn uitstekende arbeid in het belang der gemeente, maar niet verheelde, dat het goed is voor jonge ambtenaren om ook eens verder te kijken dan eigen plaats. Hij bood hem namens allen 'n enveloppe met inhoud aan voor de aan schaffing van studieboeken. De gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenbarg, prees de scheidende heer Schippers om zijn prettige omgang en grote ijver en wenste hem namens de collega's een goede toekomst in zqn nieuwe betrekking. De heer Schippers bracht in zijn ant woord dank aan de verschillende chefs en collega's, die hem op zijn weg in de gemeente-administratie hadden onder richt. Hij had in de vergadering van Burgemeester en Wethouders reeds af scheid genomen van het college. In hotel Holterman kwam men daar na nog gezellig bijeen. WIELERWEDSTRIJD VOOR DE JEUGD Om de jeugd op de verjaardag van H.M. de Koningin op een gepaste wijze bezig te houden en de ouderen een aar dig kijkspel te bezorgen, organiseren de beide Oranjeverenigingen in de middag van Koninginnedag (30 apxdl) wielerwed strijden voor de jeugd in het Sportdal. Er zal in verschillende afdelingen ge reden worden om aardige prijsjes, zodat de deelnemers van alle leeftijden een behoorlijke kans zullen krijgen om wat te winnen. GEOEFEND MAN. Dezer dagen slaagden op het groeps- bureau van de Rijkspolitie de reservisten G. J. Aanstood, H. Voorveld en H. J. Vorkink uit Holten; en A. J. Dornmer- holt, B. J. Bleijenburg en H. van Scho ten uit Bathmen, voor het diploma ge oefend man. Zij werden te Holten en te Bathmen opgeleid. Officiële publicaties MILITAIRE OEFENINGEN. De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat van 23 tot en met 27 april a.s. op de Holterberg militaire oefenin gen zullen worden gehouden. Het is niet uitgesloten, dat hierbij beschadiging van eigendom zal plaats vinden. De aangerichte schade zal worden vergoed, indien daarvan vóór 5 mei a.s. ten gemeentehuize kennis zal zijn ge geven onder opgave van de plaats en de omvang der schade en voorzover zij door de militaire schade-commissaris zal worden aangenomen. Holten, 18 april 1956. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. VERPACHTING IJSSTALLETJES. Burgemeester en wethouders van Hol ten zijn voornemens voor het zomersei zoen te verpachten de volgende plaat sen langs de openbare wegen voor het hebben van ijskarretjes: le. op de Smidsbelt; 2e. aan de Forthaarswég (bij steen 18); 3e. aan het einde van de Forthaars- weg op de Rijssenseweg (bij K. J. Tant). De juiste plaats van de karretjes wordt door of vanwege de groepscom mandant der Rijkspolitie vastgesteld. De inschrijvers dienen rekening te houden met het volgende: a. Reeds zijn vergunningen afgegeven voor het hebben van standplaatsen voor het hebben van ijsstalletjes en dergelijke op particuliere grond. Hieromtrent wor den ter secretarie desgewenst inlichtin gen vei-strekt. b. De te plaatsen karretjes mogen geen ontsiering van het dorps- en landschap teweeg brengen; zij moeten overigens geheel ten genoege zijn van burgemees ter en wethouders. Inschrijvingen met opgave van tijds duur en pachtsom moeten uiterlijk op zaterdag 28 april a.s. bij het gemeente bestuur worden ingediend. Holten, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. G. J. LANGENBARG, Secretaris. OPENBARE KENNISGEVING. INLICHTINGEN UIT HET KIEZERSREGISTER. De burgemeester van Holten brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kos teloos inlichtingen uit het kiezersregis- ter kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een an der daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan bur gemeester en wethouders verbetering van het kiezersi'egister te vragen. Holten, 18 april 1956. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. UITLOTING EN RENTEBETALING OBLIGATIELENING 1952 GROOT ƒ60.000.—. Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in een openbare vei'gadering van hun college op 18 april 1956 zijn UITGELOOT de obligatie-nrs. 16 en 50 van de obligatie-lening 1952, oorspronkelijk groot 60.000. Het bedrag dezer obligaties is op 1 mei a.s. betaalbaar bij de gemeente-ont vanger tegen inwisseling van de uitge lote obligaties. De rente van deze lening is op 30 april a.s. betaalbaar tegen inwisseling van rente-coupon nr. 4. Holten, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. G. J. LANGENBARG, Secretaris. LOMPEN-ACTIE „H.M.V." Meer dan 10 vrachtwagens ruk ken uit. Wanneer de voor jaars-lompeninzame lingsactie ten bate van onze plaatse lijke muziekvereniging HMV op zater dagnamiddag a.s. onverhoopt niet vol ledig mocht slagen, dan zal men de plaatselijke vrachtautobezitters hiervan niet de schuld kunnen geven, want zij hebben spontaan hun vole medewer king toegezegd en meer dan 10 vracht auto's beschikbaar gesteld om lompen, oud papier en oude metalen (ook edele) bij elkaar te rijden. Zaterdagmiddag om 1.30 uur rukken deze wagens uit naar alle windstre ken en iedere huisvrouw kan zater dagmiddag een vrijwilliger van het lompenleger verwachten, die haar de vraag zal stellen: „Heeft de voorjaars schoonmaak nog iets aan de oppervlak te gebracht voor HMV?" Bij de een zal dit weinig, bij de ander iets meer en bij een derde een hele zak vol zijn, doch wie geeft wat ze heeft, kan bij voorbaat reeds verzekerd zijn van de grote dank van HMV. Vele kleintjes maken ook deze keer weer één grote en de opbrengst van de voorjaarsactie 1956 zal zeker tot tevredenheid stem men. Mogelijk zijn er huisvrouwen, die de lompen inmiddels reeds hebben ver kocht en die de opbrengst hebben „be legd" voor HMV tot zaterdagmiddag. Met rente? Buitengewoon. De mannen van de inzamelingsploeg zouden graag zien, dat het oude papier gebundeld werd. De inname verloopt dan veel vlotter en bij het wegen en afleveren ondervindt men niet die moeilijkheden als het vorig jaar, toen veel van het oude papier los werd aangeboden.1 UTBREIDING [et die percelen, welke op een afstand v, minder dan 400 m. van het bestaan DRINKWATERLEIDING- ischó AANSLUITINGEN. van (Plan onrendabele gebieden 1953-19(f Z°° Burgemeester en wethouders van H^E0 ten brengen ter kennis van belanght benden, dat door de Waterleiding Ma;, schappij „Overijssel" N.V. te Zwolle v de Minister van Sociale Zaken en Voll gezondheid bericht is ontvangen, dat [Jmei deze bewindsman in principe geen ^ana zwaar bestaat tegen opname in het pï Onrendabele Gebieden 1953-1962 v G SP< tp vc hoofdleidingnet zijn gelegen. Een dCage nitieve beslissing is binnenkort te vi wachten. LIN! Naar schatting zullen onder di -pa nieuwe regeling 69 percelen in deze meente aan het drinkwaterleiding: kunnen worden aangesloten, waarop bekende subsidieregeling van toepassi, zal zijn. Vei'zoeken om in het kader van del regeling aangesloten te worden, kunn: eventueel door tussenkomst van j plaatselijke installateurs worden c richt aan een van de volgende adressr00^ waar ook nadere inlichtingen word H verstrekt. H. J 1. Waterleiding Mij. „Overijssel" N.' Oude Veerweg 1, Zwolle, telefo 5200-5744. 2. Districtskantoor van de voornoeia.n. de maatschappij te Hoge Heksel (Mossi meente Wierden), tel. K 5496-202. 3. De heer B. ten Seldam, agent van. Waterleiding Mij. „Overijssel" N te Nijverdal, Smidsweg 44, telefo^00^ K 5486-802. ZOI tat 4' Holten, 18 april 1956. DA Burgemeester en wethouders p,evr voornoemd, itens W. H. ENKLAAR, Burgemeesfe G. J. LANGENBARG, Secretai ONTEIGENING. TAF rkel< i 25 Het hoofd van het gemeentebestu^ m van Holten maakt bekend, dat afschrjens ten der raadsbesluiten van 13 april 19; Hot nrs. 1089 en 1090, inzake onteigening vlten, ongebouwde eigendommen en zakelijheer rechten in de Gaarden en de Holterei vanaf 23 april 1956 gedurende één 3LU twintig dagen voor een ieder ter gen rj secretarie ter inzage zullen liggen. L De gemeente dient over genoem: eigendommen de beschikking te hebti Z teneinde het uitbreidingsplan in onde delen voor het dorp Holten te kunri de uitvoeren. me Holten, 19 april 1956. Tm2 Het hoofd van het gemeentegen bestuur voornoemd, 360 W. H. ENKLAAR.1 en ter nen UITBREIDINGSPLAN ivaai IN ONDERDELEN voor recreatieterrein „Twenhaarsveli Het hoofd van het gemeentebestu; van Holten brengt ter openbare kenn O dat vanaf 23 april 1956 gedurende vee tien dagen ter gemeente-secretarie vo: een ieder ter inzage ligt het besluit vi— de raad dier gemeente dd. 13 april 19vcrpe nr. 1113, tot vaststelling van een xii]jens breidingsplan in onderdelen voor tij recreatieterrein „Twenhaarsveld", ir. de daarbij behorende bebouwingsvoc schriften. Binnen zes weken na afloop van ti vengenoemde termijn kunnen de belang hebbenden, die zich met bezwaren tfC"| de raad hebben gewend, bij gedeputee de staten bezwaren tegen dit besluit ii dienen. Holten, 19 april 1956. KAl Ki Het hoofd van het gemeenf bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. „KOLDER-EXPRESS" Bonte avond voor VéGé-klante De heer M. Bolink, VéGé-kruidenie biedt in samenwerking met zijn colli ga's te Markelo en Enter, zijn klante woensdagavond 2 mei in schouwbui „De Zon" te Goor een bonte avonBele aan, waaraan medewei'king zal woi den verleend door 't revuegezelsche Charles René. Q Voor nadere bizonderheden verwijzc we naar de advertentie in dit numme HUISVROUWEN! Ook voor een prima stofzuiger in deze schoonmaaktijd is het aangewezeiop p Vraagt geheel vrijblijvend demonstrate Met de MEIMARKT (donderdag 26 a^IEE -- 5 gr bij MANS KALFSTERMAN Aanvang 7 uur. Wij hebben nog aan te bieden nieuwe voorraad VORAN, EIGENHEIMERS NOORDELING P( 1 Tevens consumptie-aardappelen gevrai/ TeleW* p!T

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2