O Modeshow SPORT MAANDAG 26 MAAtop Voorjaarsmarkt S5 Firma Wonnink toont haar voor jaarscollectie. De modeshows van de firma Won nink zijn langzamerhand in Holten een prettige traditie geworden. Een pretti ge traditie, omdat men er nooit te leurgesteld vandaan komt. Dat was ook nu weer het geval. De show, welke op 19 maart in de zaal Holterman gehouden werd, kan in alle opzichten geslaagd genoemd worden. In een gemoedelijke, gezellige sfeer, werd de fleurige voorjaarscol lectie getoond onder de reeds beken de leiding van mevrouw Kint Coupe rus, door vier eveneens bij het publiek grotendeels bekende mannequins, ter wijl het dochtertje van een der fir manten op lieftallige wijze de bakvis- maten toonde. Het publiek was zeer belangstellend en aandachtig, hetgeen tot aan het ein de van het extra lange programma (74 nummers!) zo bleef. Trouwens, deze belangstelling van het Holtense pu bliek is altijd zeer groot geweest en 't was daarom jammer, dat de firma Wonnink door een onvoorziene samen loop van omstandigheden, deze keer moest volstaan met een avondshow, in- plaats van, zoals gewoonlijk, een mid dag èn avondshow te geven. De collectie japonnen, pakjes, deux- pièces en mantels was van een ver rassende bekoorlijkheid. Bij het inko pen van deze collectie hebben de fir manten een bizonder gelukkige hand gehad, door uit de veelheid van keus juist datgene te kiezen, dat de verschil lende kwaliteiten van: - modern, prak tisch en mooi, in zich verenigde. En dat is waarlijk geen gemakkelijke taak in deze tijd, waarin de grote modekonin gen als Fath, Dior, Rauch, Patou, Grès enz. zich beijveren om voortdurend nieuwe lijnen, nieuwe kleuren, nieuwe stoffen te brengen. Bij de collectie zagen wij de oude, vertrouwde lijnen van het klassieke mantelpak gebracht in de allernieuw ste stoffen en dessins. Ook de gewaagde, maar flatterende boothals, in tal van variaties, de laag geplaatste taille van Fath, de hoog aan gebrachte taille uit de Empire-tijd, zeer brede en zeer smalle ceintuurs (bij één toilet, zodat men ook deze japon naar verkiezing een ander aspect kon ge ven), beeldige zomerjaponnen van ka toen zonder meer, van edel- en glans katoen, dat niet onder doet voor zijde en natuurlijk nylon. Zowel het effen als het crêpe nylon. Japonnen met etagerokken, waarbij bovendien de tendenz der tegenwoor dige mode, die veel aandacht besteedt aan het détail en de garnering, goed tot zijn recht kwam. Grote en kleine strikken, rozetten, afhangende linten en volants, maakt dat de mode dit jaar wel een zeer vrouwelijk silhouet heeft. Als bizonderheid dient nog vermeld, dat bij enige hoogzomerjaponnen grap pige punthoedjes werden geleverd, ge maakt van dezelfde stof als de japon, terwijl er zelfs eveneens van dezelfde stof gemaakte handschoentjes bij ge dragen werden, hetgeen een allerliefst effect gaf. Enige bizondere regenmantels van ninoflex, met vrolijk geblokte of ge bloemde stof gevoerd, werden getoond naast een praktische combinatie, een z.g. trois-pièces. Dit driedelige kos- stuum bestond uit een prachtig zittend mantelpakje van een fijne tweed, waar over een driekwart rechte mantel werd gedragen, eveneens van dezelfde fijne tweed. Bij de mannequins was ook een maat 46, zoals dit bij de firma Wonnink ge bruikelijk is en wat als een praktische bizonderheid thans ook op de grote mondaine modeshows gedaan wordt. Deze dame, maat 46, liet ons weer zien, dat ook een niet meer slanke vrouw van gevorderde leeftijd, toch zeer cor rect en aantrekkelijk gekleed kan gaan. De hoedjes, welke door de manne quins gedragen werden, waren van het Hoedenhuis in Rijssen, de fa. Bökke- rink. Aan het slot dankte de heer Wis- sink met een paar hartelijke woorden de leidster, mevrouw Kint Couperus, de mannequins en verder allen, waar onder dames en heren, die aan de zaak verbonden zijn, en alle anderen, die hun beste krachten hadden gegeven om deze show te doen slagen. Het was een prettige en voor het damespubliek te vens leerzame avondshow, want de modeshow, waar de kleding getoond wordt op het levende, zich bewegende model, is de beste gelegenheid om de dames het juiste inzicht te geven om trent de mode en omtrent datgene, wat ieder voor zich uit die mode moet kie zen, passend bij de eigen persoonlijk heid. J. K. C, FUSIE AFDELINGEN TRANSPORTBONDEN N.V.V. Op 1 januari 1956 is uit de Centrale Bond van Transportpersoneel en de Ned. Vereniging van Spoor- en Tram wegpersoneel een nieuwe vakbond ont staan, n.l. de Ned. Bond van Vervoer personeel, de NBV. De plaatselijke afdelingen van ge noemde organisaties kwamen woens dagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman bijeen om de fusie ook plaatselijk te voltooien. De vergadering was vrij goed bezocht. Als bestuursleden der afdeling van de NBV werden gekozen de heren H. Sigger, voorzitter; G. Schol ten, secretaris; H. Pinkert, penningmeester en de heren Veneman en Ebrecht leden. Medegedeeld werd, dat de organisatie landelijk ruim 40.000 leden telt cn dat plaatselijk 44 personen zijn aangesloten. Als lid kan toetreden ieder die ver- voersarbeid verricht voor derden. IN MEMORIAM JOH. WOLTERS. Op 67-jarige leeftijd is zaterdagmor gen in het St. Geertruidengasthuis te De venter overleden onze oud-plaatsgenoot, de heer Joh. Wolters, oud-jachtopziener van de heer J. J. ter Horst te Rijssen en sedert Juli 1954 op de Lichtenberg te Rijssen woonachtig. De overledene vestigde zich hier in oktoberl918 en heeft meer dan 35 jaar door verschillende activiteiten een groot aandeel gehad in het openbare leven in onze gemeente. Joh. Wolters t In Maart 1925 gaf hij de stoot tot de oprichting van de Holtense Hand- en Naaiwerkschool, een particulier initiatief waaraan vele vrouwen en meisjes in onze gemeente een dankbare herinnering zul len hebben. In juni van dat jaar was hij een van de initiatiefnemers voor de oprichting van het Algemeen Zieken fonds, welke instelling hij tot zijn dood als 2e voorzitter gediend heeft. De overledene was voorts mede-oprich ter van de voormalige Holtense Bos- brandweer en nog steeds groepscomman dant van de provinciale organisatie voor de bosbrandbestrijding. Hij was een op gewekt en beminnelijk mens, die veel voor een ander over had en dan ook een vraagbaak was in zijn omgeving. In 1953 werd hij begiftigd met de ere- medalje in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Donderdagmiddag had onder grote be langstelling de begrafenis op de Oude Algemene Begraafplaats plaats, waarbij door enkele personen het woord is ge voerd. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, schetste de overledene aan de groeve in een korte toespraak als een man, die veel voor het maatschappelijke leven ge daan heeft. Hij bracht hem dank voor zijn arbeid als groepscommandant van de bosbrandweer. De heer W. Beijers sprak namens het Algemeen Ziekenfonds woorden van dank en erkentelijkheid. De overledene was 32 jaar geleden mede-oprichter van het fonds en tot aan zij ndood 2e voor zitter. Namens de Holtense Hand- en Naai werkschool, waarvan de overledene op richter en tot voor kort bestuurslid was, sprak Mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing. Zij prees zijn arbeid in deze en noemde hem een beminnelijk mens. Ds. J. H. Israels, Herv. predikant, die in het sterfhuis de begrafenisplechtig heid leidde, las een fragment uit de bijbel en eindigde met het Gebed des Heren. Een schoonzoon dankte voor de laat ste eer, de overledene bewezen. CHR. ORANJEVERENIGING De leden van de Chr. Oranjevereni ging „Vreest God, eert de Koning" kwamen woensdagavond in één der lokalen van de School met de Bijbel in jaarvergadering bijeen, onder voorzit terschap van de heer J. Kroon, die de ze bijeenkomst opende met gebed, na dat gelezen was een gedeelte uit Jo hannes 15. Door de secretaris, de heer Js. Beid- man, werden hierna de notulen gele zen en werd tevens 'n uitgebreid jaar verslag uitgebracht. Het ledental be droeg op 1 maart 1956 190. De penningmeester, de heer H. J. Westerik, had over 1955 een klein na delig saldo. De ontvangsten bedroegen f 943-,03 en de uitgaven f 953,69. Door de commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren W. Beldman en E. Koopman, werden blijkens het verslag van eerstgenoemde boeken en bescheiden in orde bevonden; weshalve werd de penningmeester decharge ver leend onder dank voor zijn verrichte werkzaamheden. Ook de secretaris, de heer Js. Beld man, werd hartelijk dank gezegd voor het vele werk, dat werd verricht en voor het geestige jaarverslag (rijmela rij in dialect) dat werd uitgebracht. Tot leden van de kascontrole-com missie 1956 werden benoemd de he ren W. Beldman en W. Rietberg. Bij de hierna gehouden bestuursver kiezing werden herkozen de heren A. Rietman, J Aanstoot en H. J. Weste rik, terwijl inplaats van de heer J. Aal- tink, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer D. J. Bronsvoort. Voor het vele werk, dat door de heer Aaltink meer dan 20 jaar voor de Chr. Oranjevereniging werd verricht, werd door de heer Kroon hartelijk dank ge zegd. Buitenfeest op 29 juni. Na de pauze waarin getracteerd werd op chocolademelk en sprits werd gesproken over de in 1956 te or ganiseren feestelijkheden. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana zal er des morgens in de hall van de school feest worden gevierd, terwijl 's avonds een grote Oranje-feestavond wordt gehou den in het gebouw „Irene", waar OCH onder auspiciën van de Chr. Oranje vereniging zal opvoeren het boeiende toneelspel „De beste jaren van ons le ven". Traditiegetrouw zal op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard (29 juni) een buitenfeest met de schoolkinderen worden gehouden in „Kalfstermans- weide". Nadat nog een tweetal kleine films was vertoond en de heer Kroon een kort slotwoord had gesproken, werd deze jaarvergadering door de heer Js. Beldman met dankgebed gesloten. UITVOERING VAN „H.M.V." De muzikanten van HMV hebben j.l. donderdagavond in Amicitia onder lei ding van hun waarnemend dirigent Henny Fransen, tijdens de jaarlijkse uitvoering voor de donateurs, muziek gemaakt op een wijze, die zonder meer uitstekend mag worden genoemd. De keuze van de stukken, waaronder twee marsen en vijf grotere werken, was bepaald gelukkig en de aanwezi gen hebben van dit programma zeer genoten, getuige de stilte tijdens het musiceren en het spontane applaus na elk nummer. De daverende ovatie, die losbarstte na het slotnummer, dwong het korps tot het spelen van een toe gift, waaraan natuurlijk gaarne werd voldaan. Fucik's bekende „F/lorentiner mars", die als „voorgerecht" werd opgediend, wekte reeds direct grote verwachtin gen, doch het korps slaagde er volko men in deze te verwezenlijken. Nummer twee van het programma was „Abendgesang" van Ruh. Na dit gewijde nummer werd op schitterende wijze vertolkt Verdi's ope ra „Atilla" in een arrangement van A. J. Roeien. Verder werden nog uitgevoerd de wals „Les Partineurs" van Waldteu- fel, de ouverture „Les Saltimbanques" van Ganne en de grote fantasie „In 't Witte Paard" van Robert Stolz. Het concert werd besloten met de pittige mars „The Great Little Army" van Alford. Al met al een concert, 'n vaandelkorps waardig. Burgemeester Mr. W. H. Enklaar was de tolk van allen, toen hij korps en di rigent hartelijk dankte voor hetgeen op zo welluidende wijze ten gehore werd gebracht. Tussen de nummers 4 en 5 van het programma speelde 't jeugdkorps, even eens onder leiding van Henny Fransen, een drietal nummers, t.w. „Psalm 87, ,,'k Heb mijn wagen volgeladen" en 'n vrolijk marsje. De jongelui oogstten een spontaan applaus, hetgeen volkomen verdiend was. Aan 't begin van de uitvoering werd het woord gevoerd door HMV's voor zitter, de heer M. Bouwhuis. Hij sprak een woord van welkom, waarbij hij zich in 't bizonder richtte tot burgemeester Enklaar, tot de afgevaardigden van ver schillende plaatselijke en naburige ver enigingen en tot de donateurs, die te vens hartelijk dank werd gebracht voor de in het afgelopen jaar ondervonden financiële steun. De heer Bouwhuis herdacht met en kele woorden de op 2 maart zo plot seling overleden oud-directeur van HMV, de heer Heleenders, die men al tijd met eerbied en dankbaarheid zal blijven gedenken, want hij is het ge weest, die HMV in een snel tempo heeft gebracht tot op de bovenste sport van de muzikale ladder. Ook sprak de heer Bouwhuis een woord van dank tot Henny Fransen, die zich bereid verklaarde tijdelijk de functie van dirigent te aanvaarden en die het korps in de afgelopen zes we ken op eminente wijze heeft geleid. Toneel tot besluit. Als aanvulling van het muzikale ge deelte werd door de toneelgroep van de gymnastiekvereniging BATO opge voerd 't blijspel „Robbedoes". Dit blij spel werd uitstekend gespeeld en de medewerkenden oogstten een hartelijk applaus. Wegens plotselinge ziekte van één van de leden van OCH moest van op voering van het vrolijke spel „Pappa strijkt de vlag" worden afgezien. VOETBAL Almelo 2-Holten 1 1-2. Holten 1 opereerde heel stroef tegen een stug Almelo 2. Van aantrekkelijk voetbal was dan ook geen sprake. De Almelose reserves stelden alles in het werk om zich bij de kopgroep te kun nen handhaven. De HVC-achterhoede was er debet aan, dat hun dit niet is gelukt. In 't begin waren het vooral de ver dedigingen, die het 't best konden kla ren met té doorzichtige aanvallen. Wel deden zich aan weerszijden enkele ge vaarlijke doelworstelingen voor, die echter geen doelpunten opleverden, doordat er altijd nog wel een been of lichaam voorzat. Kalfsterman redde in deze periode op sublieme wijze 'n har de kogel, maar verder gebeurde er niet veel, zodat de rust met blanke stand inging. Na de pauze trok de HVC-ploeg al dadelijk fel van leer, met lange passes werd de voorhoede aan het werk ge zet. Nadat een Almelose aanval afge slagen was, kwam er onverwachts een 1-0 voorsprong voor HVC, doordat één der backs van Almelo in eigen doel schoot. Pit gaf de wat lusteloze HVC-ploeg een opkikker en van nu af aan werden er enkele goede aanvallen op de A1-. melo-veste gelanceerd. Al kwamer er direct geen doelpunten van, toch zou den ze de aanleiding tot een 2-0 voor sprong worden, want Joh. ten Velde schoot uit een goed genomen corner van H. ten Velde raak. Er was toen nog tien minuten te spe len en Almelo zette alles op alles om nog een gunstig resultaat te bereiken. Verder dan één goal kwamen ze echter niet, zodat HVC de zo begeerde punte jes naar Holten meenam. Programma: Zaterdagmiddag: Junioren Vesos a-Holten a, 3 uur. Zondag: De Zweef 2-Holten 1, 2.30 uur; Holten 2-Enter 3, 2.30 uur. EXTRA POSTBESTELLING. Hoewel er normaal op Zaterdagmiddag in ons dorp geen postbestelling is, werd daarop in het afgelopen weekend en uit zondering gemaakt, al betrof die afwij king van de regel dan ook maar één gezin. De mannen van de post brachten n.l. hnn collega-besteller, de heer J. Ooster kamp en zijn echtgenote, een reuzengroot krentenbrood, dat, keurig opgemaakt, op de postkar prijkte. Het gezin Oosterkamp werd n.l. ver rijkt met een derde dochtertje en dat was voor de mannen van de P.T.T. een geredie aanleiding om van hun vreugdevol me deleven te laten blijken. Vanzelfsprekend had het gebruikelijke onthaal plaats en keerden de „bestellers" in een opgewekte stemming naar hun uit gangspunt terug. Ook O C.H. heeft zich niet onbetuigd gelaten en liet de familie Oosterkamp een „krintenweggen" bezorgen. CURSUS BLOEMENSCHIKKEN. De présidente van de afd. Holten van de Bond van Plattelandsvrouwen ver zoekt ons mede te delen, dat de cursus in het bloemenschikken, welke gehou den zou worden op maandag 26 maart a.s., wegens ziekte van Mej. Hermsen niet kan doorgaan. De cursus zal nu gegeven worden op woensdag 28 maart, 7.30 uur, door de heer Witteveen uit Deventer, in hotel Holterman. JAARVERGADERING BEDRIJFSVERENIGING „HOLTEN". In de jaarvergadering van de bedrijfs vereniging „Holten", welke dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer Joh. Holterman werd gehouden in hotel Hol terman, is uitvoerig gesproken over ver schillende, voor de boer praktische, on derwerpen. Deze werden behandeld door de Assistent van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, de heer W. Rietberg. Eerst werden echter de huishoudelij ke zaken afgedaan, waarbij de voorzit ter' wees op de gunstige uitkomsten van het jaar 1955 en vooral de aandacht ves tigde op de rendabiliteit van de pluim veestapel, doordat de eierprijzen goed waren Ook voor de toekomst verwacht te de heer Holterman een lonende uit komst. Jaarverslagen. De secretaris, de heer E. Voordes, bracht het jaarverslag uit, waarin hij de economische ontwikkeling in het afge lopen jaar de revue liet passeren en ver der wees op de activiteiten der vereni ging met betrekking tot lezingen en ex cursies. Zo werden de Schothorst en de Zuiderzeewerken bezocht en werden le zingen gehouden door de Rijksveeteelt- consulent voor Overijssel, Ir. J. Jepma, en vanwege de Ned. Heide Mij. o.a. een film vertoond. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer G. W. Hulsman, bleek, dat er een batig saldo was van f 73.43. De heer Hulsman was niet herkiesbaar. In zijn plaats werd tot bestuurslid geko zen de heer D. Beldman. De voorzitter heeft de heer Hulsman dank gebracht voor zijn arbeid in het be lang der vereniging. Na een vrij langdurige gedachtenwis- seling werd bij stemming besloten waarbij het ging tussen Wageningen en Twente om deze zomer als excursie een Twentetocht te arrangeren. De heer Rietberg behandelde hierna zijn praktische wenken. In het afgelopen jaar is door de R.L.V.D. belangrijk werk verricht ten aanzien van het onderzoek van de ruwvoeders. De waarde daarvan liep sterk uiteen. De waarde van 1 kg. ruw eiwit kan ongeveer geschat worden op f 1.50. Ook de zetmeel-waarde van hooi is van grote betekenis.. Een goe de kwaliteit hooi en goed kuilvoer kan de boer honderden guldens schelen bij de aankoop van krachtvoer. In 1955 hebben tal van landbouwers zich door het mooie weer laten verlei den bij de hooiwinning. Uit verschillende onderzoekingen is echter gebleken, dat nabroei is opgetreden, waardoor de waar de van het hooi belangrijk is gedaald. Spr. adviseerde de aanwezigen dan ook sterk om ruiters te gebruiken bij de hooi winning. Zeer gunstige resultaten zijn bereikt bij de bepaling van de voederrantsoenen door de R.L.V.D. Van 120 landbouwers zijn de ruwvoeders onderzocht, bij 75 boeren is een rantsoen vastgesteld ge worden voor de gehele winter en de men sen zijn zeer tevreden. De heer Rietberg vestigde er de aan dacht op, dat het mogelijk zal zijn om bij verbouw van 10 a 12 h.a. snijmais een inkuilmachine naar hier te krijgen. Snijmais is vooral van belang voor de gronden waarop men geen bieten kan verbouwen, dus op de drogere gronden. Het vormt een heel goed voer, want 20 are snijmais geeft pl.m. 9 m3 kuilvoer. Na nog gewezen te hebben op het be lang van het vroeg spuiten van winter granen, bij voorkeur van half november tot januari, wees hij er nog op, dat de mollenvangst voorlopig is toegestaan tot 31 maart a.s. Door de betrokken mollen- vanger is echter een langere vergun ning aangevraagd. Meer samenkomsten. De voorzitter bracht de heer Rietberg dank voor de behandeling van de diverse punten, waarna uit de vergadering nog gewezen werd op het belang van het houden van meerdere praatavonden, om dat de boeren nog veel van elkaar kun nen leren. De heer Stegink, die dit on derwerp naar voren bracht, wees nog op het grote nut, dat de boer ondervindt van de voorlichtingsdienst. Vi ke GROTE BURGERLIJKE STAND. w< 19 Geboren: Johan Coenraad, zv. W. ye Helsdingen en J. Zaborska, Tuinstrlr,i. 42. Willemina Mathilda, dv. C. C. dink en W. A. Mutgeert, Raalterweg zo] Getrouwd: A. J. Bakker, 26 jaar, luit demblik en A. Mulder, 26 jaar, Holt H. G. Tuitert, 27 jaar en W. H. Manii man, 26 jaar, beiden te Holten. w( Overleden: H. W. ten Velde, 62 jajvó wedn. v. W. Krikkink. J. Göldenbebij 79 jaar, echtg. van H. J. Oplaat. za. BEVOLKING. of Ingekomen: A. R. Portier en gezin \ve. Surabaja naar Look 19. O. Lammesc van Bueren en gezin van Malang n;Hc Holterberg 26. Vertrokken: A. Mulder, echtg. van J. Bakker, van Oranjestraat 42 naar l demblik. LICHAMELIJKE OPVOEDING VO( DE JEUGD BATO gaf goede gymnastieku voering. De sportvereniging „BATO" gaf \ttei rige week vrijdag- en zaterdagavond 2a1 „Amicitia" een uitstekend geslaag^ gymnastiekuitvoering onder leiding vhc de heer W. Knapen uit Nijverdal. in Het was een lust om de jeugdige gymnasten in hun onberispelijke tur102 pakjes op het toneel aan het werk P°; zien. zei De voorzitter, de heer J. ten Wol tin huis, kon dan ook met recht zeggeke: dat BATO zich niet ongerust maaipa omdat het de jeugd heeft en dus oien de toekomst. Het ledental bedraaon ruim 250 en daaronder bevinden ziigel veel jongens en meisjes van de lage en' scholen. I 1 Spr. wees er op, dat de gymnastielzoc vereniging door de fusie met de vollebe"1 balclub thans een algemene sportvèen' eniging is geworden en dat de volle gif balafdeling reeds een behoorlijk aanter leden telt. rei Na de algemene opmars, waarin aller groepen op 't podium verschenen, wêtj een vlot programma afgewerkt, waa bij vooral de rhythmische oefeningen j belangrijke plaats innamen en veel aal dacht werd besteed aan de lichteffe! ten. De leider der vereniging, de he' Knapen, heeft van dit programma ve werk gemaakt en het mocht zich d; ook in al zijn onderdelen er war* 21 nummers laten zien. Het begin was reeds bizonder aard! door het optreden van de allerjongs jongens en meisjes. Daarna volgden Pu: meisjes van 9-11 jaar met een nur^o mer „lenige spoken" en vrije les m de Medan-bal. De jongens van 9—roc jaar kwamen met opbouwend werk fhai de jongens van 10-12 jaar met mass 1 werk, waarbij het „bedden opschuka; den" grote hilariteit verwekte. me Van het optreden der adspirant-d mes ging een grote bekoring uit. 2 brachten met gekleurde lichteffect] Tiroler dansen, „sterren en strepen i'hythmische oefeningen, aardige stac tjes op de evenwichtsbalk, brugturntsin en tenslotte gracieuse dansen in hbel nummer „bewegingsvormen" en niet on vergeten de knotsoefeningen in keuinè ge zwarte costuumpjes. ris Van de dames zagen wij keurige stasboi den, staafoefeningen weer in 't rhyt'ser misch genre en brugturnen met ongop; lijke leggers. De meisjes van 11-13 jakei deden trainingsoefeningen met bankcvai en de jongens van die leeftijd gavfooj een uitstekende oefening met de sprinj kast. Een komische noot vormde de di monstratie gewichtheffen, waarby ei kele leden met veel inspanning enor: zware gewichten hieven, welke tenslovai te door de allerkleinste gymnast, de twe jarige Wim Klein Velderman, zondigac moeite van het toneel werden gedrdei gen. i Na de pauze werd door de toneebes club, gevormd uit leden van BATO, bij blijspel in drie bedrijven „Robbedoedei opgevoerd van Christien van Bommegec Kouw en Henk Bakker. leu De jeugdige tonelisten hebben zidjss onder de regie van Piet Bos, keurleg van de vertolking van dit vlotte spin gekweten. ste Medespelenden waren de dames Hekle ty Vosman als Bob, Johanna Wansiu I als Florence van Weel-Terlaet Veter monde, Minie Veneklaas a's Tante GuuEnc je, Adri Harting als Geertje en de hdiet ren G. v. d. Aafst als Louis Terlaepec Jan Tuller als Simon Geldens, H. Meirak ers uit Rijssen als Hein de Bont en vu< ten Wolthuis als Maarten de hui' knecht. De voorzitter heeft nog dank gebracht aan de heren Van Bruggen en Bouu huis voor de toneel- en muziekverzoi ging en de leider, de heer Knapen, bt dankt voor het vele werk, dat hij voc I deze uitvoering heeft verzet. Ook dric] heer Bos heeft hij bedankt voor de re„ gie van het toneelstuk. De grimering was by de heer Drentleil in goede handen. val De heer Wieldraaijer uit Nijverdidai zorgde voor de muzikale omlijsting e de begeleiding van sommige nummer-—

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2