'émoféó yssm Jaarvergadering afd. O.L.M. I 'I ;ing ute- ;and dier van ser- elk- al- ïaar eeft ruist ver- nate ge- men acht ge- emt ver- be- pas- eger 3du- ook kta- ine- een; men ko- aag, :chts nhe- noet iken het eens nin- met arin voor lient iUW- noet and- der- con- de voer ordt: dek iuur bin- be-, rde- r de tost- inter BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerhard, zv G. H. Brinkman /en E. Beverdam, Lichtenberg 4. Jannes, zv J. Boode en H. Vorkink, Neerdorp 31. I— Gerdina, dv J. Huzen en H. Koeleman, Dijkerhoek 50. Eveline Jacoba, dv E. Limbeek en G. Bolks, Kolweg 16. Getrouwd: Jhr. F. W. W. H. van Coe- 1 verden, 21 jaar, Holten, en H. Sihottink, 22 jaar, te Markelo. Ondertrouwd: A. J. Bakker, 26 j., Me- demblik, en A. Mulder, 25 j., Holten (on dertrouwd te Medemblik). BEVOLKING. i Ingekomen: H. J. Nijkamp, van Ensche.- i de naar Kerkstraat 22. J. W. Karkdijk, van Markelo naar Larenseweg 25. G. J. I Steunenberg, van Goor naar Larensew. 31. Vertrokken: D. Tijhuis en gezin van I Dorpsstraat 30 naar Deventer, j Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau Rijkspolitie, Dorpsstr. 22, Holten, tel. 352. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 portemonnaie met inh.; 1 tas; 1 loden regenjas; 1 zadeldek; 1 za deldek (overtrek); 1 kinderportemonnaie met inh.; 1 handmof; 1 kinderwantje; 1 oorbel; 1 vulpen; 1 paar kindenvanten. Verloren: 1 hond (cocker-spaniel). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds- Ad- dink en 7 uur Ds. Israël (Cat. Zond. 23) In beide diensten collecte voor Inw. Zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds- Israël. Collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur ds. Hoog kamp. In beide diensten is de derde collecte beptemd voor de Theol. Fac. van de Vrije Universiteit. Dr. BERGHUIS SPRAK VOOR A.R.- KIÉSVERENIGING EN A.R.J.O.S. Vrijdagavond der vorige week kwamen de A.R.-kiesvereniging Nederland en Oranje" en de A.R.J.O.S. in gezamenlijke vergadering bijeen, om te luisteren naar een rede, die uitgesproken werd door de Hoogedelachtbare Heer Dr. W. P.. Berg huis, burgemeester van Kampen en waar- i schijnlijk a.s. voorzitter van de A.R.-par- j tij. De vergadering stond onder leiding van de heer W. Rietberg, voorzitter van de I kiesverenigng. Na het samen zingen van Ps. 68 10 ging de heer Rietberg voor in gebed en sprak vervolgens een kort openingswoord waarbij allo aanwezigen hartelijk verwel- i kornd werden en spr. er op wees dat kies- vereniging en ARJOS er ten slotte zijn om ons te bekwamen, de A.R.-beginselen uit te dragen in de wereld om ons heen. j Na lezing der notulen werden nog en- !kele ingekomen stukken afgehandeld. Inmiddels was de spreker, dr. Berghuis ter vergadering gearriveerd, die na ver welkomd te zijn door de voorzitter, sprak over het onderwerp „Principiële politiek in deze tijd". Spreker wees op de noodzakelijkheid van Christelijke politiek in deze tijd met z'n grote problemen, waar we niet aan voorbij kunnen en mogen gaan. De spanningen en beroeringen van de ze tijd zijn wereldomvattender dan ooit. Wetenschap en techniek brengen een nieuwe periode in de wereldgeschiedenis. Als Christenen mogen we ons daarin dankbaar verheugen. De keerzijde is ech ter dat de mens door zijn kunnen tot i hoogmoed komt. Als Christenen staan we midden in de ze wereld-vol van grote geestelijke en ze delijke gevaren, om onze roeping en taak te vervullen. Wij moeten woekeren met de tijd, ge legenheid en talenten die God ons geeft Laten we vooral onze ogen open hebben voor het gevaar van de verregaande staatsbemoeienis en staatsalmacht. Veel was nodig, maar de staat mag niet alles doen. Spreker schetste op dui delijke wijze het ontstaan van de door braakgedachte. In de oorlog was de samenleving een chaos geworden. Mannen als professor Schermerhorn en dr. Drees zochten een oplossing en meenden die te vinden in de volksgemeenschap. Deze heeft ook ze ker reëele waarde, maar kan lang niet alles doen. Toch was er na de oorlog een vlucht naar de gemeenschap en ontplooi de zich 'n sterke gemeenschapsverheer lijking. Dit levert het grote gevaar op van de staatsalmacht, met op de achtergrond het gevaar van de geestelijke dwang, om dat de overheid het zwaard draagt. Niet dat we van mannen als dr. Drees en vele andere nobele socialisten in de P.v.d.A. Idit gevaar hebben te duchten, maar de isocialistische beginselen hebben geen werkelijk principiëel verweer tgen de to talitaire staat. Dit stelt ons dan ook in beginselstrijd tegen het socialisme en niet tegen perso nen. Als Anti-revolutionair zullen we on ze A.R.-beginselen moeten laten werken in deze tijd. Door vertroebeling in de verhouding in eigen kring hebben we vaak energie verspild, die we hadden moete gebrui ken in de strijd tegen de goden van de tijd. Er mag wel verschil van mening zijn in de partij als we de eenheid maar bewaren. Laten we dan voortgaan in Gods kracht, voortbouwend op de oude grondtoon, dan zullen onze A.R.-begin selen ook deze tijd aankunnen. In Chris tus zullen wij toch tenslotte de strijd winnen, zo besloot spreker zijn rede. Hierna werden dr. Berghuis nog negen vragen gesteld die door hem op duide lijke wijze werden beantwoord. Aan het einde der vergading ging dr. Berghuis voor in dankgebed en sloot de voorzitter de vergadering. JAARVERGADERING VAN DE HOLTENSE AFDELING DER PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandvrouwen hield vrijdag avond van de vorige week in hotel Holterman een druk bezochte jaar vergadering onder leiding van haar presidente, Mevr. J. W. Nagelhou-Klij- zing. Deze heette in haar openingswoord o.a. 7 nieuwe leden welkom en wees op de toenemende groei van de af deling. Op 21 maart zal de heer Knoop, leraar te Deventer, een lezing komen houden over „Angst en leugen in het kinderleven", zo deelde zij nog mede, terwijl op 26 maart weder een cur susavond plaats vindt in het bloemen- schikken. Naar aanleiding van een enquetevan de Ned. Huishoudraad inzake de wen selijkheid van een koopavond, werd besloten hierop te berichten, dat deze in principe wel gewenst wordt in de zomermaanden, voornamelijk met het oog op de aanwezigheid van de vele vreemdelingen. Verder werd besloten op de ko mende braderie een handwerkstand in te richten ten bate van het bouwfonds van het Groene Kruis voor de stich ting van een wijkgebouw en wederom medewerking te verlenen aan de col lecte ten bate van het Volkssanatorium te Hellendoorn. Het jaarverslag werd uitgebracht door de 2e secretaresse, Mevr. J. Metz- ger-Slotman, waaraan ^wij ontlenen, dat de 'afdeling weliswaar 6 leden verloor o.a. door overgang -naar de afdeling Espelo, maar dat daarentegen zoveel nieuwe leden toetraden, dat hun aan tal steeg van 79 tot 90. Gemiddeld be zochten hiervan 38 leden de verga dering. Verder werd in het verslag herinnerd aan het 10-jarig bestaander afdeling en gewezen op de verschil lende cursussen welke worden geor ganiseerd. Uit het financieel verslag, dat werd uitgebracht door de penningmeesteres- se, Mevr. IT. Boode-Meijerman. bleek, dat de inkomsten f 452,99 en de uitga ven f442,33 bedroegen, zodat* er een klein batig saldo was van f 10,66. De afdeling beschikt verder nog over een kleine reserve. Nadat de kascommissie, bestaande uit de dames M. Tuller-Aanstoot en D. Krekel-Schoolderman, verklaard had dat zij de administratie keurig in orde had bevonden, werd de penningmees- teresse onder dankzegging décharge verleend. Tot leden van de nieuwe kascom missie werden benoemd de dames Krckel-Schoolderman en M. Veltkamp- Lubbersen. In de plaats van Mevr. J. Jansen- v. d. Brink, die reglementair niet her kiesbaar was, werd met bijna alge mene stemmen gekozen Mevr. S. Sinnema-Leekstra, die het secretariaat op zich zal nemen. De presidente bracht Mevr. Jansen dank voor het vele en goede werk, dat zij in haar 6-jarige bestuurspe riode als secretaresse voor de afdeling heeft gedaan. De leden brachten spon taan een klein bedrag bijeen, voor een blijvend aandenken, in de vorm van een boek. Na de pauze vertoonde Mevr. A. Wansink-van de Brink een aantal zeer mooie kleurenfilmpjes over het uit stapje van de afdeling naar Harder wijk en de Keukenhof en van haar eigen vacantieverblijf in Zwitserland. Zij kreeg behalve een hartelijk be dankje een klein geschenk voor deze aardige filmvertoning. VOGELVOEDERACTIE DIEREN BESCHERMING HOLTEN. Giften in natura kwamen binnen van de navolgende zaken te Holten: Coöp. Aan- en Verkoopvereniging Hol ten; Gebr. Dikkers; Vishandel van Duren; C. A, Müller; J. Rozendom; H. W. ten Vel de en Firma Gebr. Veldhuis. De aktie op de scholen leverde op de Dorpsschool 2 grote zakken brood cn 50 pond ander voedsel op, terwijl een geld inzameling f 6.46 opbracht. In verband met de tijdelijke sluiting van de school met de Bijbel werd door de leer lingen van die school het -af te geven voe der gedeponeerd op het Politiebureau. De opbrengst was een halve zak brood en rogge. Er werd afgelopen week"3 dagen gevoe derd. De belangstelling van de vogels was zo groot, dat op sommige plaatsen zeer kort na het voederen alles verdwenen was. Zelfs een haas deed zich te goed aan het gestrooide. Op drie plaatsen werd het voeder ge strooid en wel aan de Boterbeek, de Schipbeek en de Oude Schipbeek (z.g. Snatergat) Hartelijk dank aan. de milde gevers. In het bijzondei- aan de Schoolkinderen, die mede op deze wijze liefde wordt bijge bracht voor al wat leeft in de natuur. Dank aan de Burgemeester van Holten voor het beschikbaar stellen van een auto voor het vervoer van het voeder. Verder dank aan de heer Westrik (chef van het G.E.B.) en de heer Huisman, die voor het vervoer naar de voederplaatsen zorgde. Bij zonder dank aan de heer J. v. d. Stouw, die het voeder inzamelde en uitstrooide en ver der aan de plaatselijke politie, die aan het uitstrooien haar medewerking verleende. Het bedrag f 6.46, dat niet meer aange wend is voor het aankopen van voeder, om dat de dooi inmiddels ingevallen is, is af gedragen aan de Vereniging tot Bescher ming van Dieren te Holten. VéGé PROPAGANDA-AVOND. Op initiatief van VéGé kruidenier M. Bolink wordt dinsdagavond 6 maart om 7.30 uur in café Maats een propaganda- avond gehouden, aan welke avond di verse attracties zijn verbonden, die door de huismoeders zeer zeker gewaardeerd zullen worden. Er zal gratis koffie worden geschon ken en de fa. Siebrand te Kampen zal de dames een glaasje wijn aanbieden. Flensjes, gebakken van Koopman's meel zullen zeker smaken en de soep zal ongetwijfeld aftrek vinden. Verder zal deze avond de Abro-film worden vertoond. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. DE HEER KROMDIJK NAM AFSCHEID VAN DE N.V.V.. BESTUURDERSBOND Feestavond met „De Heikneuters" In de woensdagavond in café Maats gehouden vergadering van de N.V.V. be- stuurdersbond heeft de heer H. W. Krom. dijk, tot voor kort voorzitter van de afd. Holten van de A.N.B., wegens zijn ver trek naar Groot Dochteren (gem. Laren) waar hij een aannemersbedrijf heeft over genomen, afscheid genomen van zijn me de-bestuurders. Hij werd daarbij toegesproken door de vice-voorzitter, de heer H. Kolkman, die de scheidende functionaris dank bracht voor het vele werk, dat hij in het belang van de plaatselijke vakbeweging heeft verricht en voor de prettige verstandhou ding, welke steeds onder de kameraden heerste bij het organiseren van cursus sen, culturele avonden en onderlinge sa menkomsten. Spreker zeide overtuigd te zijn, dat de heer Kromdijk nu hij zelf baas geworden is, niet de plaats zal ver geten, welke de werknemer toekomt in het maatschappelijk bestel, welke hij zelf zoveel jaren heeft ingenomen. Hij bood een klein geschenk aap. De heer Kromdijk zeide in zijn dank woord, dat hij steeds met groot genoe gen zal terugdenken aan de bestuurs vergaderingen, welke in het belang van de vakbeweging werden gehouden en zich zijn principes wel te zullen blijven herin neren. In deze vergadering werden tevens de laatste voorbereidingen getroffen voor de jaarlijkse onderlinge feestavond van de leden van de bij het N.V.V. aangesloten plaatselijke vakbondsafdelingen, welke gehouden wordt op zaterdag 10 maart a.s. des avonds 7.30 uur in café Maats. Aan deze feestavond zal o.m. meewer ken het origineel Achterhoeks Cabaret „De Heikneuters" uit Aalten. Gezien de uitsekende recensies van dit gezelschap, belooft het een gezellige avond te wor den, die met een dansje besloten wordt. BIJBEL EN POLITIEK. In de greep van koning Winter ge vangen lag het centrum van Holten maandagavond, 20 februari j.l., vrijwel geheel verlaten. De moedige burger, die het waagde zijn hoofd een ogenblik bui ten de deur te steken, trok dit met een verschrikte beweging terug, om ijlings naar de snorrende kachel terug te snel len. In een der behaaglijk verwarmde lo kalen van het gebouw „Rehoboth" kwa men echter de leden van de Arjos voor hun maandelijkse vergadering bijeen. Omstreeks het tijdstip, waarop in de huiskamers door de luidsprekers het precisie-tijdsein van 8 uur weerklonk, opende de voorzitter,, de heer F. Stam, de bijeenkomst. Na gebed en Schriftle zing wijdde hij enkele woorden aan de ophanden zijnde verkiezingen. De heer Js. Schuppert behandelde ver volgens het onderwerp „Bijbel en Poli tiek". In zijn inleiding ging hij uitvoe rig in op de betekenis van de Heilige Schrift voor het staatkundig leven. Hij wees er op, dat politiek een stuk is van het praktische leven. Het is een kundig heid, een aktiviteit van de mens. Zoals er menselijk handelen is op economisch gebied, opdat van handel en nijverheid, zo is er. ook menselijk handelen nodig voor de handhaving van rust en orde in de samenleving. Een politieke partij is dus iets anders dan de kerk. De kerk is de vergade ring van de gelovigen, die samen hun geloof belijden. Daar is de politiek niet los van. Niet temin heeft zij een eigen doel, zij is ge richt op praktisch handelen, het be stuur van de staat. Dit houdt bepaaldelijk niet in, dat principiële politiek zou staan tegenover praktische politiek, politiek naar begin selen tegenover politiek, gericht op de feiten. De enig juiste praktische politiek is: principiële politiek. Alleen op deze wijze is het ons mogelijk de verhoudin gen tussen overheid en volk in het rechte licht te bezien. Neus-Ver koudheid Een beetje in de neus PAiMrlJ Heerlijk verlichtend LAND- EN TUINBOUW Bestrijding vari emelten. Nadat in de jaren '53 en '54 het op treden van emelten, de larven van de langpootmug, gering was, zagen wij in 1955 plotseling een vrij massaal optreden in verschillende streken van ons land. Bodemonderzoek in de zachte decem bermaand van het vorige jaar, verricht in Drente en Overijssel, toonde aan dat zich wederom .enorme aantallen emelten in de grasmat van vele weilanden ophiel den. Vooral in bossige, ruige weiden was het aantal schrikbarend hoog. Aangezien de bestrijding in het najaar van deze veelvraten, die over grote op pervlakten de graszode gewoon losvre- ten, of, zo zij in het bouwland zitten, een heel gewas te gronde richten, als regel niet voldoende aandacht krijgt, zal men dit voorjaar terdege op zijn tellen moeten passen. Zodra emelten geconsta teerd worden, moet men maatregelen ne men; te lang wachten betekent grote schade De meest bekende bestrijdingsmidde len zijn Parijs groen en Hexa-Melt. De eerste is uiterst giftig en verliest na re gen gauw zijn werkzaamheid, in tegen stelling tot Hexa-Melt, dat bovendien reeds bij lagere temperaturen werkt. Zij worden met zemelen tot een lokaas verwerkt, dat breedwerpig over 't land wordt gestrooid, als een niet te koude nacht (3 a 4°) wordt verwacht. RAPPORTEN OVER VEEVOEDING EN WATERBEHEERSING. De afdeling Holten van de O.L.M. hield woensdagavond een ledenvergadering in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman onder voorzitterschap van de heer A. J. Pekkeriet. Deze herinnerde in zijn welkomst woord aan de geslaagde feestelijke jaar vergadering, waarin een toneelspel op gevoerd werd en waarin de secretaris, de heer J. II. Veneklaas Slots, reeds een uitvoerig jaarverslag uitbracht- Hij zei verheugd te zijn, dat nog zoveel leden de slechte wegen getrotseerd hadden om de verdere verslagen aan te horen. Een belangrijke gebeurtenis was de besturenvergadering door de O.L.M. on langs belegd in het Groenendal te Al melo over de melkprijs. Hier kwamen nogal wat meningen naar voren, maar het bleek duidelijk, dat deze zaak de boeren zeer hoog zat. Dit jaar zal er waarschijnlijk geen verandering komen in de eenmaal vastgestelde melkprijs, doch de heer Pekkeriet was van oordeel, dat de gezamenlijke actie der landbouw organisaties zeker zijn nut zal hebben voor de volgend.e jaren. NIET ROOSKLEURIG. De financiën der afdeling waren over het afgelopen jaar niet rooskleurig. De penningmeester, de heer E. Voordes, constateerde n-1. een nadelig saldo van f 150.30. De reden hiervan is gelegen in het feit, dat wegens de slechte finan ciële toestand van de O.L.M. dit jaar door de afdeling slechts 5 pet. werd ont vangen van de geïnde contributies ad f 5078.90, tegen voorgaande jaren 10 pet. De inkomsten der afdeling bedroegen f 5422.92 en de uitgaven f 5573.22. De controle-commissie, bestaande uit de heren G- J, B. A. Tuitert en G. J. Weijers, verklaarde bij monde van eerst genoemde de administratie keurig in orde bevonden te hebben, waarna de voorzitter de heer Voordes dank bracht voor zijn goed beheer. De heer Tuitert bleef -zitten, terwijl voor de heer Weijers als lid der kascom missie werd aangewezen de heer H. W. van Schooten. DISTRICTSCOMMISSIE. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur, houden de mededeling, dat de districtscommissie voor het landbouwschap zal bestaan uit 4 vertegenwoordigers van de O.L.M. en 2 van de C.B.T.B- Voorts hebben 2 leden van de werknemersbonden hierin een plaats. Op de leden zal in het vervolg een zwaardere taak rusten dan voorheen het geval was bij de Stichting van de Land bouw. Als leden der districtscommissie wer den herkozen de heren T. Noteboom, G. J. Rietberg, J. H. Sprokkereef en H. Vos man, die tot nu toe zitting hadden voor de genoemde stichting- In 'n ander schrijven wees 't hoofd bestuur der OLM op de verzekering, met gunstige polisvoorwaarden, welke voor diverse voertuigen kan worden afgesloten via de Nat. Onderl. Verze- kerings Mij. Inlichtingen hieromtrent kan men verkrijgen op de regelmatig plaats vindende zitdagen. De vergadering was niet erg te spre ken over de aanleg van drinkwaterlei ding in delen van de gemeente, die daaraan veel minder behoefte hebben dan b.v. het Holterbroek en de Wa terhoek, waar het water zeer slecht is en waar men nog steeds niet voor het leidingwater in aanmerking kan ko men. Volgens de mededeling van de voor zitter zijn voor deze aansluiting van hogerhand slechts in aanmerking ge bracht de percelen, waarvoor de aan sluitkosten niet meer dan f 1000,- per perceel bedragen. Er zijn nieuwe plan nen in voorbereiding, maar het is de vraag wanneer deze af zullen komen. Bij de hierna volgende bestuursver kiezing werden in de plaats van de he ren A. J. Pekkeriet en J. W. Boode, die reglementair niet herkiesbaar wa ren, gekozen de heren J. H. Sprokke reef en G. Rensen (N 90). De heren A. Reilink en J. H. Veneklaas Slots wer den met bijna algemene stemmen her benoemd. Veevoeding en waterbeheersing. Naar aanleiding' van een tweetal van het hoofdbestuur van de OLM ingekomen vragenlijsten over de invloed van de vee- voedering op de bedrijfsresultaten van de boer en over waterbeheersing in het gebied van de afdeling, waren in een vo rige vergadering een tweetal commissies benoemd om hierover te rapporteren. Eerstgenoemde commissie bestond uit de heren G. J. Klein Hegeman, A. H. Stegink, G. Rensen, M. Stegeman en D- Aanstoot, die over de waterbeheersing uit de heren T. Noteboom, E. Jansen, W. Baltus, J. Brinks en B. J. Scholman. De heer G. J. Klein Hegeman bracht - nadat zijn commissie verschillende ke ren had vergaderd*als rapporteur een zeer uitvoerig gedocumenteerd verslag uit, waaraan wij ontlenen, dat naar haar mening de veevoedering ten aanzien van de economische bedrijfsresultaten 'n zeer voorname rol speelt. Hij wees daarbij op verschillende tekortkomingen o.a. dat er in het algemeen nog te weinig kuilvoer wordt gewonnen, dat de kwaliteit nog wel eens wat te wensen overlaat. Er wordt naar de mening der commissie te weinig gras ingekuild. De verbouw van ruwvoeder op het eigen bedrijf is van zeer groot belang. Met be trekking tot het krachtvoer gebeurt het nog al eens, dat hiervan te weinig wordt gegeven bij grote melkgiften. Ook waar schuwt de commissie tegen een te hoge veebezetting op de bedrijven, terwijl het uitermate belangrijk is de kwaliteit van de voeders te onderzoeken en te streven naar een goed rantsoen hooi plus kuilvoer en bieten. De heer T. Noteboom trad op als rap porteur over de vragen betreffende de waterbeheersing. Het grootste deel der ge meente valt onder 'n waterschap. Het ge bied van de Soestwëtering is nu gebracht onder het waterschap „Salland", dat de schoonmaak der waterleidingen tot nu toe aan de bestaande vereniging heeft opge dragen. Dit schoonhouden wordt door de commissie als zeer belangrijk gezien. Van groot belang acht zij „waterbeheersing", dat wil' zeggen, dat het water in de klei nere leidingen met het oog op de droge gronden zo nodig ook opgestuwd kan wor den, zoals dit b.v. bij de Regge het ge val is. Er werd over de verschillende opge worpen problemen uitvoering gediscussi eerd, waarna de voorzitter de commissie en in het bijzonder de rapporteur dank bracht voor hun gedegen arbeid, welke zal worden doorgezonden naar het hoofdbe stuur. Na een gehouden inschrijving werd de inning der contributie vervolgens opgedra gen aan de heren G. W. Aalt'nk en H. W. Klein Ovink voor de som van f 62.50- Voor het houden van een jaarlijkse excursie kwamen o.m. in bespreking de Schothorst, de radio-studio's, vliegveld Schiphol en op de tweede plaats 'n reisje naar Duitsland. In de volgende leden vergadering zal een beslissing worden genomen. AFSCHEID. Nadat bij de rondvraag nog was ge sproken over ruilverkaveling, was het moment aangebroken voor een hartelijk afscheid van de afgetreden bestuursle den. De voorzitter bracht de heer Boode dank voor hetgeen hij in het belang der vereniging heeft gedaan in zijn zesjarige zittingsperiode. De heer Pekkeriet werd op zijn beurt toegesproken door de 2e voorzitter, de heer H. Mark voort, die zijn goede leiding roemde en wees op de goe de geest van saamhorigheid, welke er steeds in het bestuur heeft geheerst. Hierbij sloot zich aan de heer J. H. Veneklaas Slots, die als secretaris zeer veel steun had genoten van de beide scheidende functionarissen- Officiële, publicaties OPENBARE KENNISGEVING. Burgemeester en wethouders van de gemeente Holten maken bekend, dat zij de navolgende wegen in die gemeente in verband met opdooi met ingang van heden tijdelijk gesloten hebben ver klaard voor voertuigen, welke een wiel- druk van 500 kg. te boven gaan: Aaltinkssteeg; Autoweg, vanaf hotel „De Holterberg" tot de grens der gem. Hellendoorn; Beumerssteeg, voorzover verhard; Beusebergerweg; Boerendanssteeg; Borkeldsweg; Dorperdijk; Forthaarsweg; Jeurlinksweg; Manenschij nsweg Motieweg; Valkenweg. Holten, 1 maart 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J- LANGENBARG, secretaris. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 832 stuks vee, runderen 210, varkens 622. Prijzen: 41 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,80 tot f3,-; tweede kwali teit van f2,60 tot f2,80; derde kwali teit van f2,30 tot f2,60 per kg slacht- gewicht; 72 melk- en kalf koeien van f640,- tot f910,- per stuk; 15 pinken v. f420,- tot f500,- per stuk; 17 graskal veren van f215,- tot f340,- per stuk; 65 nuchtere kalveren van f 36,- tot f 50,- p. stuk; 18 drachtige zeugen van f225,- tot f300,- per stuk; 36 loopvarkens van f60,- tot f80,- per stuk; 568 biggen van f 4,50 tot f 5,50 per week. Overzicht handel: Vette koeien en stieren:" Beperkte aanvoer, de handel had een zeer vb verloop, waardoor de hege prijzen handhaafd bleven. Gebruiksvee: Aanbod niet grv. r de fcandel hierin had een langzaai^r ver loop met iets lagere prijzen. Nuchtere kalveren: Deze waren vrij goed te plaatsen, prijzen iets lager. Varkens en biggen: Aanbod iets gro ter, de handel hierin had een redelijk vlug verloop met onveranderde prijzen. Pinken en kalveren: De handel hier in had een redelijk vlug en prijshou dend verloop. Het verzuim om bij verandering van richting tijdig en duidelijk een teken te geven kan tot ernstige ongelukken aan leiding geven. De cijfers van de onge vallenstatistiek zijn voor het rijverkeer dan ook een teken aan de wand!

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 3