t w VEER OVERBODIG A CSSi Tlnumos Tsre OVER DE LEK MET FIETS, MOTORFIETS EN ALS WANDELAAR. Bij Rhenen, op de achtergrond met zijn toren zichtbaar, is dit pad over de Lek gemaakt. JAARVERGADERING AFDELING A.N.B. Voorzitter Kromdijk nam af scheid. Ledental stijgende. De afdeling Holten van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond hield dinsdag 21 fe bruari j.l. haar jaarvergadering in de zaal van de heer K. ter Horst. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer H. W. Kromdijk, die alle aanwezigen, hartelijk welkom heette. De notulen werden zonder opmer king goedgekeurd. Diverse ingekomen stukken werden behandeld, o.a. een schrijven betreffende het door de ANB aangekochte kindertehuis te Vierhou ten (G). De secretaris deelde nog me de, dat dit enkel was voor de kinderen van 7*t.m. 12 jaar en tevens dat dit te huis niet is voor zieke, doch enkel voor zwakke kinderen. Het gehele jaar door zullen pl.m. 30 jongens en meisjes gedurende 4 weken opgenomen worden. Ook de NVV-ge- zondheidszorg werd nog even bespro ken en tevens werd voor deze twee instellingen als contactman benoemd de heer G. H. Oplaat. De penningmeester, de heer G. H. Oplaat, gaf een overzicht van de af- delingskas, welke een behoorlijk saldo heeft. Tevens deelde hij nog mede, dat het ledental steeds stijgende is, on danks verhuizing en overschrijving. De kascontrolecommissie had de be scheiden in orde bevonden, zodat de penningmeester dank werd gebracht voor het goede beheer. Tot leden van de controlecommissie 1956 werden benoemd de heren J. Aaf- tink en G. J. Bosschers. De penningmeester, die periodiek af trad, werd met algemene stemmen her kozen voor de periode van drie jaar. De voorzitter feliciteerde de penning meester met de herbenoeming en bracht hem hulde voor de activiteit, die hij steeds voor de afdeling aan de dag legt en sprak de hoop uit, dat het hem ge geven mocht zijn nog verscheidene ja ren de dubbeltjes te mogen beheren. In de plaats van de aftredende voor zitter, de heer H. W. Kromdijk, die zich niet herkiesbaar stelde wegens vertrek naar elders, werd aangewezen de heer A. Paalman, die deze benoe ming aannam. De penningmeester feliciteerde de nieuwe voorzitter met zijn benoeming en sprak enige woorden van dank tot de scheidende voorzitter voor het vele werk en het steeds weer op de bres staan voor een ieder, die dit van hem verlangde. Hij sprak de hoop uit, dat deze samenwerking steeds een prettige herinnering voor allen mag blijven. Hij liet deze waarderende woorden verge zeld gaan met het aanbieden van een doos sigaren. De voorzitter dankte leden en bestuur voor de waarderende woorden en de prettige verstandhouding. Bij de rondvraag kwam het voorstel ter tafel om ieder jaar de penning meester naar kasvermogen een klein geschenk aan te bieden voor de vele arbeidsuren en vrije tijd, die hij in het belang van de bond besteed. Dit voor stel werd met algemene stemmen aan genomen en verder aan het bestuur opgedragen. Door de penningmeester werd nog medegedeeld, dat men a.s. zaterdag voor de feestavond te Nijverdal vanaf het Smidsplein vertrekt om uiterlijk kwart over zeven. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 2 halsdoeken; actetas met inhoud; wollen wantje; paar Grolse kin derwanten; autospons; sneeuwbril; hon- denriem; paar handschoenen; kinder- portemonnaie met inhoud. Verloren: paar Grolse wanten; fou- draal van parapluie; loden regenjas; een zwarte wollen das; pen-potlood etui; meisjeswant; halsdoek; kinderwantje; portemonnaie met inhoud; paar kinder wanten. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, te Holten, Telef. K 5483-352. IN HET KEURSTAMBOEK. Door de heer R. W. Weijers, inspec teur van het Ned. Rundveestamboek, werden de navolgende koeien in het keur- stamboek van het N.R.S. opgenomen. Jannie 2 met 79 pt., eig. A. Veltkamp; Marie 4 81 pt., eig. H. Beldman en Ger- ritje 6 80 pt., eig. G. J. Meilink. OPENING NIEUWE BIJZONDERE LAGERE SCHOOL. Dinsdag 28 februari 1956 zal het een feestelijke dag zijn voor de vereniging tot stichting en instandhouding ener school met de Bijbel alhier. Op die dag n.l. zal het prachtige schoolgebouw, dat in het complex Boschkamp aan de Schoolstraat verrezen is, officieel in gebruik genomen worden. Vooraf zul len bestuur en leden der vereniging, het onderwijzend personeel, de voorstan ders van christelijk onderwijs, alsmede een aantal genodigden, o.m. onderwijs- autoriteiten en de plaatselijke overheid, dinsdagmiddag om 2 uur in het gebouw „Irene' samenkomen. Vervolgens zullen de aanwezigen in de gelegenheid worden gesteld de nieuwe school te bezichtigen. Dinsdagavond van half acht tot negen uur is de school te bezichtigen voor leden en begunstigers, die 's middags daartoe niet in de gele genheid zullen zijn, alsmede voor oud leerlingen. Ook belangstellenden, die gaarne de school zouden willen bezichtigen, wordt daartoe gelegenheid gegeven op woens dag 29 februari, 's avonds van half acht tot negen uur. Overigens wordt verwezen naar de ad vertentie in dit nummer. VERGADERING „JONG HOLTEN". De leden van „Jong Holten" kwamen dinsdagavond in vergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer Joh. Lubbersen. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, werden enkele mededelin gen gedaan o.a. betreffende de cursus Algemene Ontwikkeling, welke juist is beëindigd. Tevens 'werd medegedeeld, dat de jaarlijkse streek vergadering zal worden gehouden op woensdag 29 febr. in hotel Holterman. Als afgevaardigden naar de Provin ciale voor- en najaarsvergadering wer den benoemd de heren W. Barvelink en J. Jansen. Bedrijfskeuring. Aan de bedrijfskeuring 1955 werd door verschillende leden deelgenomen en de keuring heeft volgens de keurmeesters uit Bathmen goede resultaten opgeleverd die voor de toekomst zeer zeker van groot belang zullen zijn. De le prijs en de wisselbeker werden behaald door H. Blankena; 2 J. Vene klaas Slots; 3 A. Groteboer; 4 B. Vol kerink; 5 E. Keuterman; 6 H. Koopman. De voorzitter, de heer Joh. Lubbersen, sprak een woord van dank tot de keur meesters voor het werk, dat door hen werd verricht en wekte de leden op lot deelname aan deze keuring. De varkensmestwedstrijd kan wat '55 betreft geslaagd worden genoemd en zeer waarschijnlijk zal in 1956 weer een mestwedstrijd worden gehouden. Er werd een commissie benoemd, die alle leden zal bezoeken om hen te wijzen op het grote belang van deze mestwed strijd met het oog op het juiste type baconvarken. De concurrentie op de wereldmarkt wordt steeds groter en de eisen die gesteld worden eveneens. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: 1 J. Jansen; 2 W. Barvelink; 3 H. Luggenhorst; 4 B. J. Krikkink. Bij voldoende deelname zal er in het a.s. voorjaar een ploegwedstrijd worden gehouden. Het zal er bij deze wedstrijd om gaan om een ploeg, die in een totaal verkeerde stand is gezet, zo snel moge lijk juist te stellen. Bij deze wedstrijd zal voor alle deelnemers het materiaal (ploeg en paard) hetzelfde zijn. Na behandeling van de agenda hield de heer J. Jansen een inleiding over 't onderwerp: „De Volkshogeschool". In leider stond uitvoerig stil bij het belang rijke werk, dat door de Volkshogescholen op agrarisch en ander terrein wordt ver richt en wekte de leden op tot een be zoek aan deze school. Na gehouden rondvraag werd de ver gadering door de heer Lubbersen ge sloten. GESLAAGDEN VOOR DE E.H.B.O. Na twee jaar trouw de cursus te heb ben gevolgd zijn de dames H. Wansink- Holterman, G. den Heijer-Schuurman en B. Beijers-Holterman dinsdagavond ge slaagd voor het diploma E.H.B.O., dat, wegens verhindering van dokter van de Riet uit Hengelo, werd afgenomen door de plaatselijke doktoren de heren J. P. Nagelhout en C. H. Rietdijk. Door de he ren E. Limbeek en E. J. Westerik werd voor het behoud van hun speldje her examen gedaan. Het practisch deel van het examen werd afgenomen door de he ren H. van Zeben en W. ten Berge. Laatstgenoemde bracht als voorzitter van de E.H.B.O.-afdeling de beide dokto ren dank voor dit examineren en maakte de punten van de geslaagden bekend, die zeer goed waren. De E.H.B.O. heeft zo langzamerhand een goede naam ver worven, zo zeide hij, hetgeen blijkt uit de omstandigheid dat de mensen ver trouwen gaan stellen in de E.H.B.O.ers, welke zienswijze door dokter Nagelhout in zijn toespraakje werd onderstreept. In hotel Holterman bracht Mevr. Wan- sink-Holterman de opleider dokter Riet dijk dank voor de goede lessen en be dankte zij ook de heren H. Tulier en D. Schöppers voor de praktijk-opleiding. Hier was het dat dokter Rietdijk en kele woorden tot de geslaagden sprak. JEUGDPROBLEMEN Een van de problemen van de rijpere jeugd, de omgang tussen jongens en meisjes, was het onderwerp, waarover mevr. Dotinga uit Deventer woensdag avond sprak op de bijeenkomst van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, welke gehou den werd in de zaal van ,,'t Bonte Paard" aldaar. In verband met de belangrijkheid van dit onderwerp had het afdelingsbestuur ook de belangstellende vrouwen van de buurtvereniging „Schoolkring Dij kerhoek" uitgenodigd. Zowel leden als genodigden hadden aan deze uitnodiging gehoor gegeven, zodat mevr. Dotinga voor een flinke groep van vrouwen haar causerie kon houden. Zij achtte het o.m. wenselijk de kin deren vanaf de schooltijd reeds enigs zins in te lichten omtrent de sexuele problemen. Kinderen kunnen soms zo veel vragen en dan is 't beter om geen verkeerde antwoorden te geven, maar hen zoveel mogelijk voor te lichten. In deze periode van omgang met de an dere sexe moeten de vrienden en vrien dinnen elkaar thuis kunnen ontvangen en het is dus van het grootste belang, het thuis zo gezellig mogelijk te ma ken, opdat ze niet de straat opgaan. Verder behandelde zij het vraagstuk van de voorlichting en besprak zij de wenselijkheid om meisjes, die thuis werken, ook wat te laten verdienen. Er werd nog gesproken over de wen selijkheid van z.g. instuifavonden, ter wijl door enige aanwezigen vragen ge steld werden. De presidente, mevr. M. Reilink-Kers, die de avond met een speciaal woord van welkom tot de genodigden had ge opend, bracht mevr. Dotinga aan het slot van de bijeenkomst dank voor haar leerzame causerie. RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt op vrijdag 2 maart 1956, des namiddags 2 uur, ten gemeentehuize bijeen voor de behande ling van de volgende agenda: 1. Notulen der openbare vergadering van 15 november 1955. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Voorstel tot verhoging der presen tiegelden voor de leden en plaats vervangende leden van de stembu reaus. 4. Voorstel tot aankoop van de wo ning Larenseweg 21, met erf. 5. Voorstel tot onttrekking van een gedeelte van de Meermansweg aan het openbaar verkeer. 6. Voorstel tot verkoop van grond aan Ter Horst en Co. N.V. te Rijs- sen. 7. Voorstel tot het opnieuw verpach ten van grond aan A. J. Lensink te Holten. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot f 300.000,—. 10. Voorstel tot wijziging van de in structie voor de keuringsveearts, hoofd van dienst. 11. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en in vordering van een aanlegbelasting. 12. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de keuring van wa ren. 13. Voorstel tot het houden van een onderhandse aanbesteding van de verharding der Industriestraat. 14. Voorstel tot vaststelling van een verordening ex artikel 11, tweede lid, der winkelsluitingswet 1951. 15. Rondvraag. UJtUllV^. Babyderm-zeep Officiële publicaties OPENBARE AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Hol ten zullen op zaterdag 3 maart 1956, 's morgens 11 uur in het gemeentehuis in het openbaar trachten aan te besteden: HET BOUWEN VAN 6 WONING WETWONINGEN AAN DE BOSCHKAMPSTRAAT. De aanbesteding zal geschieden in 2 percelen t.w. Perceel IHoofdbouw Perceel II: Het glas-, schilder- en behangwerk. Bestek en tekeningen Zijn, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar op het kantoor van de gemeente-architect tegen betaling van f 10.per stel of worden toegezonden na ontvangst van een post wissel groot f 10.50. Restitutie bij ongeschonden inlevering op de dag der aanbesteding f 5.p. stel. OPENBARE KENNISGEVING. Burgemeester en wethouders der ge meente Holten brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn, met toe passing van artikel 20 der wederou- bouwwet, een vergunning te verlenen aan de levensverzekeringmaatschappijen Nederlandse Nillmij van 1859 en Arn hem n.v. te 's-Gravenhage voor de bouw van een bungalowkamp op de kadastrale percelen sectie B nrs. 1135, 1136 en 2005. Bezwaren tegen deze bouw kunnen door eigenaren van aangrenzende en na bijgelegen gronden schriftelijk worden ingebracht bij burgemeester en wethou ders, uiterlijk tot en met 5 maart 1956 Inlichtingen worden ter gemeente secretarie verstrekt. Holten, 24 februari 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. VOGELVOEDERACTIE VRAAGT ALLER MEDEWERKING Hoewel in onze gemeente, voorzover bekend, geen grote koppels vogels wor den aangetroffen, die in nood verke ren en dus niet van een alarmerende toestand gesproken kan worden, moet er toch op verschillende plaatsen ge holpen worden, omdat er in kleiner verband vogels omkomen of dreigen om te komen. De afdeling Holten van de vereni ging voor dierenbescherming heeft daar om in haar woensdagavond j.l. in café Vruggink gehouden ledenvergadering besloten tot het organiseren van een vogelvoederactie. Besloten werd de scholen voor deze actie in te schakelen en een beroep op de ingezetenen te doen brood, graan e.d. beschikbaar te stellen. Dit kan ge deponeerd worden op 't politiebureau, terwijl men bereid is het beschikbaar gestelde voeder af te laten halen. Bij de Boterbeek zal 'n voederplaats worden gemaakt en eventueel daar waar dit nog noodzakelijk zou blijken. In deze vergadering, welke onder lei ding stond van de presidente, mevr. B. C. de Haas-Boekbinder, werd medege deeld, dat de heer Visscher, hoofdin specteur van de dierenbescherming, we gens zijn aandeel in de landelijke vo gelvoederactie zijn aangekondigde le zing niet kon houden. De presidente bracht o.a. dank aan mevr. Tant en mevr. Van Nieuwen- huizen voor hun daadwerkelijke hulp in moeilijke gevallen en aan de heer B. H. Brouwer voor het inschakelen van de schooljeugd bij de collectedag. Ze wekte ieder lid op om een nieuw lid aan te brengen en liet daarna le peltjes en asbakken circuleren, welke tegen een billijke prijs bij de dierenbe scherming verkrijgbaar zijn. De verslagen van secretaris en pen ningmeester werden gelezen en onder dankzegging aan de betrokken functio narissen goedgekeurd. Besloten werd tot aanschaffing van hokken voor zwerfdieren. Aan het slot van de vergadering stel de het voorlopig bestuur zijn mandaat ter beschikking, opdat tot de verkie zing van 'n definitief bestuur kon wor den overgegaan. Dit werd na gehouden stemming als volgt samengesteld: me vrouw B. C. de Haas-Boekbinder, voor zitster; K. J. Tant, le secretaris; ,J. J. van Duren, 2e secretaris; H. Slot, pen ningmeester; mevr. B. Broere-Bos, alg. secundus; mevr. Tant-Rothman, Joh. t. Maat, B. J. Slotman en J. v. d. Stouw leden. De heer R. Petter, adj. der rijkspoli tie, verklaarde zich bereid als advi seur der vereniging op te treden, ter wijl als geneeskundige adviseurs der vereniging zullen optreden de dieren artsen, de heren G. S. E. Vegter en J. J. Aukema. TIJDELIJK ONDERWIJZERES In verband met de ziekte van mej. H. W. de Vrieze is mevr. S. Sinnema- Leekstra benoemd tot tijdelijk onder wijzeres aan de o.l. Dorpsschool om in de vervanging van deze onderwijzeres te voorzien. BILJARTWEDSTRIJDEN De biljartclub „Boode" uit Bathmen bracht woensdagavond 'n tegenbezoek aan de leden van de sociëteit hotel Holterman voor 't spelen van een wed strijd op het groene laken. De Holte naren zagen geen kans om revanche te nemen op de in Bathmen geleden ne derlaag. De bezoekers wisten n.l. de ze ontmoeting te winnen met 460 tegen 376 caramboles. Vorig keer was de ver houding 425-283 punten. In het café van de heer K. ter Horst speelde de biljartclub Kalfster- man tegen de biljartclub Ter Horst. Hier waren het de gastheren, die als overwinnaars uit de strijd kwamen. Zij scoorden 420 punten tegen de bezoe kende club 384 caramboles. IJSBAAN TIJDELIJK GESLOTEN De ijsbaan van „De Noordpool" is tijdelijk gesloten tot zaterdagmiddag 25 februari. Vrijwillige krachten hebben de banen sneeuwvrij gemaakt en om nu te voorkomen, dat het ijs juist op de dagen, dat het publiek daar het meest van profiteren kan, n.l. op zaterdag- M middag en zondag, weer in slechte conditie zal zijn, heeft het bestuur be sloten vóór zaterdagmiddag niemand toe te laten. de NIEUWE HOTEL- EN PENSIONLIJST st Vanwege de VVV „Holtens Belang" VVl worden maatregelen getroffen om zo vc spoedig mogelijk met 'n nieuwe hotel- vc en pensionlijst uit te komen, omdat de prijzen op de oude lijst niet meer up to date zijn. de De eigenaars van hotels, pensions, zomerhuisjes, kampeerboerderijen en pe -terreinen, die wijzigingen wensen aan- pe gebracht te zien of alsnog op de lijst iS, geplaatst wensen te worden, danwel daarvan wensen te worden afgevoerd, worden in een advertentie in dit num mer verzocht daarvan mededeling te 6 doen aan de secretaris der VVV. Men »r vindt in deze aankondiging nadere bi- va zonderheden. Spoedige opgave is gewenst, aange- de zien de aanvragen voor het komende ou seizoen reeds beginnen binnen te ko- gi HOOFDSTRAAT WORDT d€ SNEEUWVRIJ ze Nadat vanwege de Rijkswaterstaat W( vorige week vrijdagmorgen begonnen was met het uitstrooien van kalizout op het wegdek in de Oranjestraat en Dorpsstraat, is de harde en hobbelige sneeuwlaag zacht geworden en kon de- 01 ze later met de sneeuwploeg worden verwijderd. 6e Daardoor werd het gevaar voor het in verkeer door de hoofdstraten tot een minimum beperkt. lo Men is thans bezig om de opgehoop- pc te sneeuw langs de trottoirs te verwij- vi deren, waardoor bij het invallen van de dooi minder last. zal worden onder- vonden van de papperige sneeuwmassa a, langs de grote verkeersader. Een ver standige maatregel, waarvan het ver- v< keer nu reeds de voordelen ondervindt. ee V£ VERZORGING VAN HET GRASLAND. ni tr Op vrijdag 17 febr. hield de Bedriifs- re vereniging „Dijkerhoek" in café „Het Bonte Paard" een praatavond, waar de: z£ heer Paskamp, hoofdassistent van de L.V.D., een inleiding hield over „Verzor-j sj ging van het grasland". de Na een inleidend woord van de voor- h( zitter, de heer G. J. Klein Hegeman, be-; gon spreker zijn inleiding met er op te wijzen, dat de melk een van de voor naamste afzetproducten van de boer is, g' en wil het goed lonend zijn, dan moet de n' kostprijs zoveel mogelijk omlaag. Wil men behoorlijke bedrijfsuitkomsten heh- ben dan dient in de eerste plaats goede. e, aandacht besteed te worden aan 't gras- w land. Slechte percelen moeten gescheurd en verbeterd worden. Bij de inzaai dient t£ vooral gelet te worden op het juiste mengsel. Weide typen zijn beter bestand;m tegen droogte. m Spreker wees er verder op, dat ondiep ki gezaaid dient te worden en als dek-dc vrucht (beter niet) geeft groene haver de h( beste resultaten. Ook de ontwatering heeft goede aan- h< dacht nodig. Slecht ontwaterde percelen v« hebben zomers meer last van verdrogen. Eens in de drie of vier jaar grondmon sters laten nemen is ook sterk aan te raden. v Wat het inkuilen betreft bevalt de voordroogmethode heel goed, maar dan moet men eiwitrijk gras met een korte groeiperiode hebben en de kuil goed be- 5 lasten om schimmelvorming tegen te gaan. Na de pauze werden nog enkele vra-P gen gesteld, waarna de heer Klein Stege- l man de heer Paskamp dank bracht voor diens leerzame avond. h< PRIJZEN EN KOSTEN 1; IN DE LANDBOUW. Lezing te Espelo.p] In samenwerking met de O.L.M. hield2* de buurtvereniging „Schoolkring Espe-Z1 lo" op maandag 20 februari een bijeen komst in de school. De voorzitter van deh< Schoolkring, de heer W. Wegstapel,h< opende de vergadering en verwelkomde k< de spreker voor deze avond, de heer J.dt H. A. G. Sprokkereef uit Hengelo, diév< zou behandelen het onderwerp: „Prij-zs zen en kosten in de landbouw". ê1 Spreker stelde voorop, dat de wereld markt de prijzen vaststelt. Om een goedegc positie op de wereldmarkt te handhavenhc moet de kwaliteit van het te leveren pro-te dukt goed zijn en moet de kostprijs zo-b< veel mogelijk gedrukt worden. D Bij de varkensmesterij moet dan in dem eerste plaats gelet worden op de groei-w snelheid, het voederverbruik, de huis-la vesting en de voedertechniek. lij Op onze zandgronden mankeert er nogre wel een en ander aan. Daarom drong de spreker er op aan om door samenwerking en selectie tot een betere varkensstapelbe te komen. y( Qp de verhoging van de melkprijs wil-kt de de spreker niet ingaan. Men moet be-Vc ginnen met het naar beneden drukketoc van de kostprijs der melk, o.a. door helL' opvoeren der melkproductie en niet min-w der door het verbeteren van de grasmat en het winnen van prima hooi- en kuilen gras. Dit zal misschien hogere bemes-pi lingskosten meebrengen, maar deze zul-za len lang niet op kunnen wegen tegen d< hogere voedingswaarde van de gewassen al Na deze duidelijke en met veel aan-st dacht gevolgde lezing volgde een geanila meerde bespreking. er Hierna dankte de heer H. Markvoorlgc de spreker voor zijn uiteenzetting efd< sloot de druk bezochte bijeenkomst. m

Holtens Nieuwsblad | 1956 | | pagina 2