{Voorlichting Middenstand BOER voor de Belangrijke nieuwe ontwikkeling: Rijksmiddenstandsconsulcntschap voor Overijssel ingesteld. de gedachtenwisseling, welke in de na-oorlogse jaren voortdurend heeft plaats gehad tussen de Minister en de Staatssecretaris van Economische Za ken enerzijds en de leden van de beide kamers; der Staten-Generaal anderzijds, is van laatstgenoemde zijde herhaalde lijk aangedrongen op een betere voor lichting van de middenstand in dier voege als ten opzichte van de land bouw reeds vele jaren plaats vindt. In de jongste Middenstandsnota heeft de Staatssecretaris van Economische Za ken de toezegging gedaan een Midden standsvoorlichtingsdienst in het leven te zullen roepen, in het kader waarvan in de- provincies Rjjksmiddenstandscon- sulenten zouden worden aangesteld. Voor een zestal provincies, waaron der ook Overijssel, is deze toezegging thans gerealiseerde. Als zodanig is aangesteld de heer \V. Meijer, Van Karnebeekstraat 6 te Zwolle, (tel. K 52007376). De Rijksmiddenstandsconsulent heeft een drieledige taak, n.l. het geven van beleidsvoorlichting, 't verstrekken van bedrijfs-economische voorlichting en 't fungeren als adviesorgaan van het De partement over bizondere regionale omstandigheden in zijn ambtsgebied. ipe beleidsvoorlichting kan betrek king hebben op zeer verschillende on derwerpen. Een belangrijke plaats ne men-liier in: het complex van crediet- regelingen, dat speciaal voor de mid denstand in het leven is geroepen, zo mede het middenstandsonderwijs. An dere onderwerpen van voorlichting zijn: dé vestigingswetgeving, de prijspoli tiek, sociale voorzieningen, belastingen, de winkelsluitingswet enz. Geheel in overeenstemming met een der grondslagen van het middenstands- beleid kan de consulent ook de orgi- nisatiezin van de middenstand stimule ren en bevorderen, dat daar, waar no- representatieve organisaties van de middenstand tot stand komen. Boven dien kan zij bemoeienis hebben met regionale en plaatselijke manifestaties en demonstraties. Het verstrekken van bedrijfseco nomische voorlichting kan,ohder andere behelzen: bij de mid denstand begrip wekken voor moderne bedrijfsadministratie, opvoering pro ductiviteit etc. Inzicht verschaffen in de kostenstructuur van een midden standsonderneming en in de betekenis van omzet- en kostenstatistieken en van bedrijfsvergelijking. Het behoort in dit verband tot de taak van de consulent de resultaten uit te dragen van de research van het Eco nomisch Instituut voor de Midden-i stand. Ook is inschakeling van de con sulent mogelijk bij het werk van het Centraal Orgaan ter bevordering van de bouw van Middenstandsbedrijfspan den (COM). Het is de bedoeling, dat de 'consulent op het terrein der bedrijfseconomische voorlichting zeer nauw samenwerkt met de middenstandsorganisaties, aan wie hij de helpende hand kan bieden (niet name bij door deze ontwikkelde initiatieven). Tot slot 't fungeren als adviesorgaan van het Departement over bizondere regionale omstandigheden in zijn ambts gebied. Het middenstandsbeleid staat her haaldelijk voor beslissingen, waarvoor een zo objectief mogelijk inzicht in plaatselijke en regionale omstandighe den vereist is. Met inschakeling kan 't departement zeer gebaat zijn. Bij de uitvoering van zijn taak zal de consulent nauw samenwerken met pro vinciale en plaatselijke overheden en voorts diverse organen en instellingen, die bij de behartiging van middenstands- belangen zijn betrokken en niet op de laatste plaats met de vrije organisaties van de middenstand, zomede hun diens ten en instellingen. Hij heeft tot opdracht met alle in aan merking komende organen en organi saties een goede samenwerking op te bouwen. Wjj zien in het bovenstaande belang rijke mogelijkheden voor de midden stand en het is zeker niet van belang ontbloot, dat het bestuur van de Hol- tensé Handelsvereniging zich binnen kort eens met deze nieuwe functiona ris; in verbinding stelt, teneinde hem uit te nodigen een lezing te komen houden, waarin onze middenstanders nader kunnen kennis nemen van de taak, welke de heer Meijer in onze provincie zal gaan vervullen. OUDERAVOND TE ESPELO In de school te Espelo werd Vrijdag avond van de vorige week een geslaag de en goed bezochte ouderavond ge houden. Begunstigd door het maanlicht wisten vele ouderparen het gebouw te vinden waar hun kinderen een belang rijk deel van de dag doorbrengen. Na de bezichtiging van het werk der leerlingen werd koffie geschonken en vervolgens hield Mej. E. v. d. Ridder een lezing over Sint Nicolaas. Het hoofd der school, de heer Wier- da, zette de klok vervolgens zestig eeuwen terug om in een korte spanne tijds en toegelicht door lichtbeelden eert tijdruimte van 50 eeuwen af te leg gen. De heer Wierda sprak n.l. over de ontwikkeling van het maatschappe lijk leven en had daarbij als uitgangs punt gekozen de prilste ontwikkeling van het menselijk leven op aarde. De avond werd besloten met een ko misch filmpje en met een dankwoord voor de goede opkomst beëindigd. II j. VOORLICHTINGSBUREAU frC VAN DEH VOEDINGSRAAD1 GEVONDEN EN VERLOREN D 1 VOORWERPEN Gevonden: zakkam in etui; kinder wantje; partij lood; dop van benzine tank ;:r-zakmes; streng kralen; kinder- portgmonnaie met inhoud; muurtegel; bal;'portemonnaie met inhoud; zak meel; jekker; sjaal; dameshandschoen; kinderwantjes; schakelarmband; gebr. das; loonzakje met inhoud; ijzerzaagje; zak pootaardappelen. Verloren: bankbiljet van f100,-; dek kleed van auto; gouden trouwring; kin- derportemonnaie met inhoud; kinder- portemonnaie m. inh.; ijsmuts; zweep. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Holten, tel. 352. LEKKERS VOOR DE SINTERKLAASDAGEN. Naast de gezelligheid van 't feest van Sinterklaas is er in het gezin ook de drukte en het werk, waaraan vele van de huismoeders zich maar wat graag wagen. Om hen nu een klein beetje te helpen, geven we hieronder enkele re cepten voor borstplaat en gebak. BORSTPLAAT (grondrecept). 250 gr. suiker, 5 eetlepels melk, y2 eetlepel custardpoeder. Suiker en custardpoeder dooreen roe ren en met de melk zachtjes laten smel ten. De vloeistof inkoken tot een gor dijntje van suikerstroop blijft hangen tussen de tanden van een vork en ook de laatste druppel, die van de vork afloopt een draadje trekt. De pan van het vuur nemen en de massa kloppen tot deze dik en ondoorzichtig begint te worden. Niet ongeduldig zijn! De stroop uitgieten in ingevette borstplaatvormen op een vet aanrecht of vetvrij papier. Wanneer de figuren geheel koud en stijf zijn, ze op de zijkanten zetten om te drogen. CHOCOLADEBORSTPLAAT. Te werk gaan als in het grondrecept staat aangegeven, doch 1 eetlepel cacao poeder met het custardpoeder door de suiker roeren. ROOMBORSTPLAAT. Als voren en per 250 gram suiker drie eetlepels room, drie eetlepels water en y2 eetlepel custardpoeder. SPECULAASPOPPEN. 200 gr. (ruim 2 kopjes) zelfrijzend bakmeel, 75 gr. (bijna 1/3 pakje) boter of margarine, 100 gr. (bijna 1 kopje) bruine basterdsuiker, 8 gr. (1 eetlepel) speculaaskruiden of ka neel met wat gemberpoeder, noot muskaat en kruidnagelpoeder, 2 eetlepels melk, 100 g. amandelen. Het zelfrijzend bakmeel, de basterd suiker, het zout en de kruiden door een zeef in een kom schudden en door elkaar roeren. De boter of de margarine er met twee messen doorheen snijden. De lepels melk toevoegen. De bestanddelen met de hand dooreenkneden tot een gelijk matig deeg ontstaan is. Het deeg even laten rusten en daarna uitrollen op een met bloem bestoven aanrecht of tafel. De amandelen wassen, opzetten met koud water, aan de kook laten komen, afgieten en overgieten met koud water. Ze vervolgens van de velletjes ontdoen en snipperen. Deze snippers over 't deeg strooien en ze er met de deegrol luchtig indrukken. Van het deeg met de hand een speculaaspop vormen of er koekjes uitsteken of -snijden. Indien met een speculaasplank bezit, deze dun bestrooi en met aardappelmeel of maizena en 't deeg in de vorm drukken. Wat uitsteekt afsnijden. Vervolgens de koekjes uit de plank kloppen en ze op een vetgemaakt bakblik leggen. De speculaasjes of spe culaaspoppen bakken in een matig war me oven. Baktijd 20 tot 25 minuten. MARSEPEIN. 200 gr. amandelen, 400 gr. (ruim 3 kopjes) poedersuiker, 1 eiwit (1 thee lepel laurierkerswater of oranje bloesemwater). De amandelen wassen, opzetten met koud water, aan de kook laten komen, afgieten en overgieten met koud water. Ze vervolgens pellen en drogen. De amandelen door een fijne molen malen. De poedersuiker zeven en met de gema len amandelen vermengen. Deze massa nog één of twee maal malen tot ze zeer fijn verdeeld is. Daarna het eiwit en het laurierkerswater of het oranjebloesem water er door mengen en de massa zo lang kneden tot ze samenhangend en glad is geworden. Er naar verkiezing verschillende vormen aan geven. De marsepein kleuren door cacaopoeder (en iets water), kaneel of kleurstof er door te mengen of door de marsepein figuren hierdoor te wentelen of er mee te be strijken. Voor de HEBT U AL EEN VOEDERPLAN GEMAAKT? Nu er weer lange avonden komen is er soms ook wel wat tijd over om aan verschillende onderdelen van het be drijf wat extra aandacht te besteden. Eén van deze werkzaamheden is het opmaken van een voederplan. Hiermee wordt bedoeld dat zo goed mogelijk wordt geschat hoeveel ruw- voer beschikbaar is voor 't vee in het a.s. winterseizoen en tevens hoeveel kg. men per dag en per stuks grootvee van de verschillende producten kan voeren. Hiermee kan voorkomen worden, dat men op een zeker moment in de stalpe- riode tot de ontdekking komt dat van een of ander product, b.v. kuilvoer, in de afgelopen weken te zuinig of te royaal is gevoerd. We moeten dus beginnen met zo goed mogelijk het gewicht van de totale voor raad ruwvoer te schatten.- Is dit eenmaal vastgesteld, dan kan gemakkelijk wor den berekend hoeveel kg. per dag aan de veestapel gevoerd kan worden. Bij de schatting staan ons verschillende hulp middelen ten dienste. Schatting van 't hooi. Bij het schatten van het hooi kunnen we voorop stellen dat veel landbouwers door ervaring wel weten of ze voldoen de hooi hebben verbouwd of dat 't rant soen wat krap zal worden. Het blijft echter altijd een moeilijkheid om zonder meer vrij juist te bepalen hoeveel per dag aan de veestapel gevoerd kan wor den. Immers als men over een klamp hooi b.v. twee maanden wil voeren, is 't zeer moeilijk om dit gelijk over de da gen te verdelen. Een betere weg is daarom een zo goed mogelijke schatting van 't totaal gewicht. Bij het schatten van het gewicht van de gehele voorraad hooi kunnen verschil lende methoden gevolgd worden. In de le plaats kan men het aantal wagens hooi tellen dat is binnen gereden. Velen kunnen vrij nauwkeurig het gewicht hiervan bepalen. (Ideaal zou zijn als 'n paar keer een wagen vol gewogen kon worden op een weegbrug.) Als 2e hulpmiddel kan dienen het schatten van de opbrengst per ha. Dit varieert nogal en is vaak afhankelijk van de tijd van maaien, dus de lengte van het gras. Heel kort gemaaid gras geeft zwaar hooi (veel blad), doch de totale hoeveelheid per ha. is minder dan wanneer bv. 10 a 14 dagen later wordt gemaaid. Zo kan de opbrengst hooi per ha. varieren van minder dan 3000 kg. tot meer dan 5000 kg. Indien ook nog 'n kleiner gedeelte in jong stadium is ge maaid, zal men niet 'zover van 4000 kg. per ha. af zijn. Dit ?ijn natuurlijk glo bale cijfers, die van perceel tot perceel verschillen, maar misschien kimt U hier enig houvast aan hebben. Het 3e middel om 't gewicht te schat ten is het opmeten van het hooi in de berg of op de zolder en aan de hand van het aantal M3 het gewicht te bepa len. Het gemiddelde M3 gev/icht van hooi is ongeveer 90 kg., doch hooi van heel jong gemaaid gras is belangrijk zwaarder. Het hooi van oud gemaaid gras is lichter. Door gebruik te maken van minstens 2 van bovenstaande hulpmiddelen kan 'n ieder voor zich wel een vrij betrouwbare schatting verkrijgen. Is het totaal gewicht vastgesteld, dan kan worden berekend, hoeveel men per dag kan voeren. De veestapel wordt nu eerst omgerekend in stuks grootvee, waarbij 2 pinken voor 1 st. grootvee ge rekend worden en 4 kalveren ook (men kan ook resp. lVz en 3 aanhouden). Een paard kan voor V2 of gerekend wor den. Als 't enigszins kan wordt voor de stoppelknollenperiode ca. 5 kg. hooi per dag per stuks grootvee gereserveerd. Die periode is ongeveer 50 dagen (van 1 No vember tot 20 December). 50 dagen X 5 kg. 250 kg. per st. grootvee. Heeft men, als voorbeeld, 10 st. groot vee, dan is voor deze stal 2500 kg. hooi nodig in de stoppelknollenperiode. Het hooi wat over is na aftrek van deze 2500 kg. is voor de periode 20 Dec. tot 30 April 130 dagen. Dit wordt door 130 gedeeld en U weet het aantal kg. dat per dag aan de veestapel gevoerd kan worden. Als U dit nog eens deelt door het aantal stuks grootvee, dan weet U ook hoeveel per dag per stuks grootvee ge voerd kan worden. (Dit laatste is vooral belangrijk bij het berekenen van een in dividueel voederrantsoen.) Het dagrantsoen voor de gehele vee stapel moet eenmaal gewogen worden. Voor de komende dagen en weken hebt U dan een behoorlijk houvast aan de laag die U de koeien voorlegt of aan de vracht of hoop hooi die U gewogen hebt. Het is wel gewenst dat men later een enkele keer weer weegt voor controle. Het schatten van kuilvoer. Als men de inhoud van de silo of de grondkuil weet, is dit vrij eenvoudig, omdat het gemiddelde M3 gewicht van kuilvoer bekend is. Graskuil weegt ge middeld 800 kg. per M3 en stoppelknol- lenkuil 1000 a 1050 kg. Voor degenen die niet op de hoogte zijn met het be rekenen van de inhoud van een silo. zijn hierbij enkele inhoudsmaten. Een silo van 3 m. doorsnee en 1 m. hoogte heeft een inhoud van 7 m3. Is bij dezelfde doorsnee de hoogte 1.25 m., dan is de inhoud rond 9 m3. Is de door snee 3.50 m. en de hoogte 1 m., dan is de inhoud 9.6 m3. Is bij dezelfde door snee de hoogte 1.25 m., dan is de inhoud 12 m3. De silo's die hier zijn gebouwd, zijn merendeels van deze maten. Men moet er wel rekening mee hou den, dat de silo's niet altijd vol zijn. Ook moet rekening gehouden worden met kantverlies van een grondkuil. Indien men na de stoppelknollenpe riode per koe evenveel kuilvoer geven wil en het jongvee naar evenredigheid, wordt het totaal gewicht weer door 130 gedeeld. Als nu eenmaal een kruiwagen vol gewogen wordt, kan gemakkelijk het rantsoen per dag worden vastgesteld. Wie meer kuilvoer heeft dan 18 a 20 kg. per stuks grootvee per dag, kan later wat laten zitten tot volgend jaar. Schatting van de voederbieten. Veel landbouwers passen 't schatten van voederbieten reeds toe, door 't aan tal karren vol dat van het land gehaald wordt, bij te houden. Een tweewielige kar vol, die geladen is met een klein kopje, is 500 kg. Een driewielige kar „glad" vol, dus zonder kop, is ook on geveer 500 kg. Dit is wel de gemakke lijkste en ook een behoorlijk betrouw bare maatstaf. De bieten kunnen ook op het land vóór of tijdens het rooien ge schat worden, maar dit vraagt nog wel enige routine. Tenslotte kan ook de kuil worden opgemeten. Het M3 gewicht van een bietenkuil is gemiddeld 700 kg. Het is aan te raden dat ook aan fok- varkens bieten worden gevoerd. Het is ook 'n zeer passend voedermiddel voor het vee bij de stoppelknollen, vooral dan, wanneer weinig of geen hooi be schikbaar is. Men voert dan 8 a 10 kg. per koe. Het resterende deel kan weer ge deeld worden door 130 en U weet het rantsoen per dag. Met gestoomde of rauwe aardappelen kan men zo nodig dezelfde weg volgen. Het M3 gewicht van gestoomde aardap pelen is 10501200 kg. Voederrantsoenen. Een goed opgesteld voederplan is wel zeer belangrijk. Naast het voederplan is eveneens nodig een berekening van de voederrantsoenen. Het gaat er dan voor al om, voor verschillende melkgiften een passend meelrantsoen bij te voeren. Het gaat dus om het aantal kilo's meel, maar ook om het meel van het juiste eiwit gehalte. Om een rantsoen behoorlijk te kunnen berekenen is het nodig, dat de gehalte's van het ruwvoer bekend zijn. Alle land bouwers, die gewasmonsters hebben la ten nemen, krijgen hulp bij het opstel len van een voederplan en tevens be rekende rantsoenen voor koeien van verschillende melkgiften. De Ass. R.L.V.D., W. RIETBERG. BIGGENSTERFTE. In vergelijking met andere landen slaat ons land met betrekking tot de biggensterfte zeker geen slecht figuur. Maar toch kan er ook bij ons nog wel wat verbeteren. Speciaal in het koude jaargetijde is de biggensterfte van belang. Dit kan aan verschillende oorzaken worden toegeschreven. O.a. aan de voeding van de zeugen in de winter. Deze kunnen met voordeel een uitloop ontvangen. Is een vrije uitloop onmogelijk, dan geve men in elk geval wat ruwvoer en slootbagger aan de dieren. Men behoeft werkelijk niet bang te zijn dat deze dieren kou zullen vat ten, mitsze maar dagelijks buiten komen. Ook de jonge biggen moeten zo spoedig mogelijk aan de buiten lucht worden gewend. Het vorig jaar zagen we biggen in de sneeuw dar telen. Wat vele biggenlevens kost is tocht. Men dient er voor zorg te dragen dat alle tochtgaten goed ge sloten zijn. Overdag een frisse neus, des nachts een tochtvrije, warme stal is de juiste combinatie. Onder warm wordt niet verstaan verwarmd, ten zij het gaat om de zeer jonge big gen. Dan voldoen de droogstraallam- pen zeer goed; bovendien heeft men minder gevaar voor „doodliggen". Behalve een tochtvrije ruimte, dient men ook te hebben een stal met een- goede vloer; beton is niet aan te be velen. Zo mogelijk brenge men een houten vloer aan in de biggenhokken. Deze kleine, weinig kostende punten kunnen veel schade besparen, en dat is toch belangrijk. Ook nu. PRIJSADVIES BROEDEIEREN. De afdeling Pluimveehouderij van het Landbouwschap, waarin zowel de landbouworganisaties, als de pluimvee organisaties en de Vereniging van kuikenbroeders zijn vertegenwoordigd, heeft zich ditmaal eenstemmig uitge sproken over de te adviseren broed- eierprijs en kuikenprijs voor het nieu we broedseizoen. Aan de hand van een zojuist gereed gekomen herberekening van de pro ductiekosten voor broedeieren door het Landbouw Economisch Instituut ad viseert de afdeling Pluimveehouderij van het Landbouwschap thans als richtprijs voor broedeieren dertig cents per bevrucht broedei af vermeerde- ringsbedrijf. Hiermede komt overeen een kuikenprijs van f 1,20 voor een gesext henkuiken. JAARVERGADERING EN OUDERAVOND In het gebouw „Rehoboth" werd vo rige week Vrijdagavond de jaarverga dering tevens ouderavond gehou den van de Chr. Kleuterschool. De voorzitter, de heer H. Schuppert, opende deze goed bezochte vergade ring met gebed, nadat gezongen was Psalm 25 vers 2 en gelezen een gedeel te uit Deuteronomium 6. De heer Schuppert sprak hierna een woord van welkom tot de ouders en verdere belangstellenden, waarbij h(j zich in het bizonder richtte tot de af gevaardigden van de Ned. Herv. en Ge reformeerde kerkeraad, van de School met de Bijbel en tot de wijkverpleeg ster Zr. T. C. J. Groeneveld en de heer J. Ch. Sterk. Jaarverslagen. Aangezien de secretaris, de heer E. Koopman, wegens ziekte verhinderd was de jaarvergadering bij te wonen, werd dienst jaarverslag gelezen door de heer Joh. Aanstoot. Blijkens dit jaarverslag groeit het Chr. Kleuteron derwijs gestadig. De statuten werden onlangs koninklijk goedgekeurd, waar door de vereniging rechtspersoonlijk heid bezit. In het jaarverslag werd ver der dank gebracht aan de kerkeraad der Geref. Kerk voor het beschikbaar stel len van de consistorie der kerk en voor de 3-maandelijkse collecte. Eveneens werd hartelijk dank gezegd voor de bij drage van de kerkeraad van de Ned. Herv. kerk. Een hartelijk woord van dank en gro te waardering werd in het jaarverslag ook gericht tot het hoofd der school, Mej. A. M. Wegstapel en tot de onder wijzeressen Mej. Stirtjan te Nijverdal en Mej. A. Rietman te Holten. Door de penningmeester, de heer A. Rietman, werd het financieel verslag uitgebracht over het afgelopen boek jaar. Blijkens dit verslag staat de ver eniging er financieel gezond voor. Er was over het boekjaar 1954-1955 een klein batig saldo. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren Joh. Veldhuis en D. Meuleman, had de boeken en bescheiden in orde bevon den; weshalve werd de penningmeester decharge verleend voor zijn beheer. Tot leden van de kascommissie 1955—1956 werden benoemd de heren D. Meule man en J. Withaar. De aftredende bestuursleden, de he ren Joh. Aanstoot en J. Meerman, wer den beiden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Door zuster Groeneveld werd hierna een inleiding gehouden over het on derwerp: „De ontwikkeling van de kleuter". Achtereenvolgens stond zij uitvoerig stil bij: a. lichamelijke verzorging; b. juiste samenstelling der voeding; c. voldoende rust; d. kleding; e. speelruimte. Er werden naar aanleiding van dit onderwerp tal van vragen gesteld, die door zuster Groeneveld op duidelijke wijze werden beantwoord. Na de pauze waarin getracteerd werd op koffie met speculaas wer den door de heer J. Ch. Sterk ver schillende flitsen uit de kleuterklas, die onlangs met een bandopname-apparaat v/aren opgenomen, ten gehore gebracht. Nadat door Ds. R. A. Hoogkamp en de heer H. J. Westerik, resp. als afge vaardigde van de Geref. en de Ned. Herv. Kerkeraad een kort woord was gespro ken, sprak de heer J. Kroon een slot woord naar aanleiding van het Schrift gedeelte Psalm 78 15, waar God aan de vaders de eis stelt, dat zij hun kinde ren Zijn getuigenis en daden moeten be kend maken, opdat ook de kinderen op God hun hoop zouden stellen en Zijn ge boden bewaren, dat is: Zijn geboden op volgen in hun leven. We moeten aller eerst vasthouden aan de goddelijke eis om onze kinderen bij Zijn Woord en in Zijn dienst op te voeden. En daarmede moeen wij jong beginnen. Gods leerplicht wet schrijft daartoe geen bepaalde leef tijden voor. Hij eist het gehele leven. En daarom moogt ge dankbaar zijn, dat ge een kleuterschool bezit, die deze eis pri mair stelt en die U gegeven is als een middel in Gods hand om uw kinderen reeds vroeg tot de Heiland te brengen. Dankbaar, omdat mede dit onderwijs u helpt de hoge en edele opdracht, die God u geeft: uw kinderen naar de eis Zijns wegs op te voeden, te volbrengen. En daarom mogen we bidden of God dit kleuteronderwijs wil zegenen, opdat reeds vroeg onze kinderen de levensvisie en levenswijding krijgen, die God van hen vraagt. De geslaagde ouderavond werd door de heer Kroon met dankgebed gesloten. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de woonruimte- commissie maakt bekend, dat de maan delijkse zitting dier commissie niet zal plaats hebben op Dinsdag 6 December a.s., maar op Donderdag 8 December d.a.v. De voorzitter voornoemd, J. KROON. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat op Zaterdag 10 December 1955, des voormiddags van li tot 12 uur in het gymnastieklokaal van de openbare Ulo school te Holten en des namiddags pre cies 3 uur in een lokaal van de o.l. school te Dijkerhoek gelegenheid be staat tot kosteloze inenting en herin enting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat ingevolge artikel 1 der inen- tingswet 1939, een kind vóór het be reiken van de leeftijd van één jaar te gen pokken moet worden ingeënt. In dien inenting niet heeft plaats gehad, moet 'n ondertekende verklaring wor den overgelegd, waaruit blijkt, waar om deze inenting achterwege is ge bleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het trouwboekje of het geboorte bewijs mede te brengen, alsmede de inentingskaart, welke bij de geboorte- aangifte werd uitgereikt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uitsluitend kinderen beneden de leeftijd van twee jaar zullen worden ingeënt. Holten, 2 December 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester, G. J. LANGENBARG, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 3