iledrische stroom voor gehele gemeente PREDIKBEURTEN AGENDA VOETBAL HET MOMENT NADERT: Nu de electrificatie van de buurtschap Lichtenberg onlangs een feit is geworden, blijven er in de gemeente Holten nog omstreeks 60 a 70 woningen over, welke nog niet aan het electrisch net zijn aan- gesloten. Het zijn wel de meest onrendabele per celen, welke onze gemeente telt, want het betreft hier uitsluitend zeer ver uit elkaar gelegen boerderijen, wier aanslui ting voor het gemeentelijk electriciteits- bedrijf niet zo aantrekkelijk is, omdat de stroomlevering, door de hoge aanlegkos- ten, met vrij belangrijke verliezen ge paard gaat. Dat is echter voor het gemeentebe stuur en het G.E.B. geen reden, om deze percelen nu maar links te laten liggen. Integendeel, er is in de loop van de laat ste vijf jaren een belangrijke reserve ge vormd, waaruit deze jaarlijks terugke rende verliezen betaald kunnen worden, mits de eigenaren zoals zulks met alle voorgaande aansluitingen in de buurt schappen het geval was maar een re delijk bedrag, dat naar draagkracht wordt bepaald, in deze investering wil len bijdragen. Bovendien is de plaatse lijke overheid al sedert tal van jaren van de stelling uitgegaan, dat ook de onren dabele gebieden van de gemakken en de voordelen van electrische stroom moeten kunnen genieten. Bij de practische uit voering van haar voornemens heeft zij echter wel eens tegenstanden moeten overwinnen, omdat aanvankelijk de ma terialen niet beschikbaar waren en men later niet alles tegelijk onderhanden kon nemen. Het begint er nu echter op te lijken, dat binnen afzienbare tijd heel Holten van stroom voorzien zal zijn. In een dezer dagen gehouden bijeen komst van een vijftiental landbouwers in de buurtschap Espelo hebben deze van de bedrijfsleider van het G.E.B., de heer H. J. Westerik, nadere inlichtingen ont vangen onder welke voorwaarden hun percelen gelegen in de z.g. Heihuizen van electrisch licht en kracht kunnen worden voorzien. Zij hebben daarbij in lichtingen ontvangen over de aansluit kosten (persoonlijke bijdrage), tarieven, installatiekosten enz., en zij bleken in principe veel voor aansluiting te voelen. Als de voortekenen niet bedriegen zullen deze percelen waarschijnlijk in de loop van het jaar 1956 worden aangesloten en daarmede zal dan de gehele buurt schap Espelo geëlectrificeerd zijn. Er rest dan nog een aantal percelen in de buurtschap Borkeld en een aantal verspreid liggende boerderijen, maar ook hiervoor worden reeds voorbereidingen getroffen of kunnen de bewoners zich met het bedrijf in verbinding stellen om de stroom aan huis te krijgen. Het bedrijf heeft ook in een geheel andere richting zeer verheugende plan nen, waarop wij met het oog op het stadium van voorbereiding voorshands echter nog niet in kunnen gaan. Verzilvering vacantiebonnen Kerstmis 1955 Het bestuur van het Vacantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat van Donderdag 15 tot en met Zater dag 24 December 1955 voor de eerste maal gelegenheid bestaat tot het doen verzilveren van vacantiebonnen van het boekjaar 1955—1956 (kenbaar aan de opdruk „Geldig tot en met 30 April 1956") en wel tot een bedrag van ten hoogste f30,— in totaal. Arbeiders, die ziek zijn geweest en van de Raden van Arbeid zgn. chèque- bonnen hebben ontvangen, kunnen de ze tegelijk met de gewone vacantie bonnen ter verzilvering aanbieden. Öok de chèquebonnen, die door het Vacan tiefonds voor de Landbouw zijn uitge reikt aan arbeiders, die wegens her halingsoefeningen in werkelijke dienst zijn geweest, kunnen tezelfder tijd worden ingeleverd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de chèquebonnen alleen dan zul len worden verzilverd, indien men zich op voldoende wijze kan legitimeren. Worden de chèquebonnen ten behoeve van (een) ander(en) aangeboden, dan zal een machtiging moeten worden overgelegd, waaruit blijkt, dat men be voegd is de chèquebonnen te laten ver zilveren. De totale waarde van vacantiebon nen en chèquebonnen mag ook niet meer dan f30,— bedragen. De bonnen zullen bij aanbieding ter stond worden verzilverd; er vindt dus GEEN VOORINLEVERING van bon nen plaats. Het aanbieden van bonnen kan uit sluitend geschieden bij een plaatselijke penningmeester van één der navolgen de bonden: Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, Nederlandse Christelijke Landarbei- dersbond, Ned. Kath. Landarbeidersbond „St. Deusdedit". Bonnen^ welke niet in de hiervoor bestemde opplakboekjes van het Va cantiefonds voor de Landbouw zijn ge plakt, kunnen niet worden aangeno men. Bedoelde boekjes zijn eveneens bij de plaatselijke penningmeesters van bo vengenoemde bonden verkrijgbaar. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Is raël (Bizondere dienst) en 7 uur Ds. Addink (H. Cat. Zondag 15). Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addink. Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur Ds. Hoog kamp. ONDERHOUDSWEG RIJKSWEGEN. Aan het plaatselijke aannemersbe drijf, de fa. J. Krekel Zn,, is bij openbare inschrijving door de di rectie van de Rijkswaterstaat opge dragen het onderhoud van de Rijks wegen Deventer- Almelo en Holten- Goor-Gelderse grens voor de som van f 145.800,—. CROSS COUNTRY LANDELIJKE RIJVERENIGING „DE BERGRUITERS". Johan Bronsvoort met „Klein Duimpje" de snelste. Ruiters uit Markelo, Ruurlo, Delden, Zuidwolde, Bathmen en Holten hebben Zaterdagmiddag op hun vurige rossi nanten over het bijna 2 K.M. lange parcours van de Holtense en Markelose Borkeld gedraafd in de jaarlijkse cross country, die door de Land. Rijver. „De Bergruiters" werd georganiseerd. De uitslagen waren als volgt: 1. H. Schoneveld met „Old Mac" 4 min. 55,2 sec. 2. J. Vedder, Zuidwolde met „Nec tar", 5 min. 32 sec. 3. G. Schooien met „Robby", 5 min. 38.2 sec. 4. A. Steenbergen, Zuidwolde met „Frits", 5 min. 40.4 sec. 5. Mej. de Wilde, Delden met „Ju- leske", 5 min. 46 sec. 6. Wim Aaltink met „Amateur", 5 min. 46.4 sec. 7. F. Tragter, Ruurlo met „Jonny", 5 min. 48.6 sec. 8. J. Jansen met „Amator", 5 min. 50 sec. 9. F. Veltkamp met y,Nectar", 6 min. 10 sec. 10. Jhr. van Coeverden met „Lord", 6 min. 15.6 sec. 11. M. Nijmeyer, Bathmen met „Ce- sar", 6 min. 20.6 sec. 12. G. H. Wibbelink, Bathmen met „Roseda", 6 min. 23 sec. 13. H. Kwint, Zuidwolde met „Hilco", 6 min. 31,4 sec. 14. E. Aaltink met „Rabbit", 6 min. 37 sec. 15. T. Wemmenhove, Zuidwolde met „Frans", 6 min. 41.6 sec. 16. G. Keizer met „Robby", 6 min. 43.2 sec. 17. Mej. G. Koelen, Zuidwolde met „Corry", 7 min. 25.2 sec. 18. W. Baltus met „Blatus", 7 min. 25.6 sec. 19. G. Hulsman met „Victor", 7 mini 33.2 sec. 20. J. Smalen, Bathmen met „Olget- ta", 7 min. 38,6 sec. 21. Mej. G. Oldeboom, Zuidwolde met „Tobie", 7 min. 51.8 sec. 22. E. Stegeman, Ruurlo met „Corry", 8 min. 23 sec. 23. J. Wes, Delden met „Paldanie", 8 min. 52 sec. De ruiters M. Schrijver, A. Roeter- dink en M. Reilink van de rij ver eni ging te Bathmen en H. Vruwink van de Bergruiters werden gedisqualifi- ceerd. Vruwink maakte met „Fantast" de fraaie tijd van 5 min. 29.8 sec.* doch verspeelde door langs de ver keerde kant van de vlag te rijden de 2e plaats. Zware cross (lengte-parcours 1978 m.) 1. Johan Bronsvoort met „Klein Duimpje", 4 min. 35 sec. 2. H. Beldman met „Dollarprins", 4 min. 37.6 sec. 3. M. Bolink met „Lijda", 4 min. 38 sec. 4. T. Beldman Sr. met „Trix", 4 min. 51.6 sec. 5. W. Hulsman met „Albert", 5 min. 2.4 sec. 6. H. Middelveld, Zuidwolde met „Lyda", 5 min. 8 sec. 7. M. Fleerman, Ruurlo met „Bram mie"', 5 min. 11.6 sec. 8. H. J. Bosschers met „Parel", 5 min. 14 sec. 9. T. Beldman Jr. met „Deserteur", 5 min. 20,4 sec. 10. J. v. Mullem, Zuidwolde met „Jon ny", 5 min. 33.4 sec. 11. G. Knippers, Zuidwolde met „Os- tar", 5 min. 51.2 sec. 12. J. ter Weele, Delden met „Onel- la", 6 min. 13.6 sec. 13. K. Buiten, Zuidwolde met „Olga", 6 mm. 25.4 sec. 14. J. H. Meyer, Markelo met „Diana", 6 min. 29 sec. Schoneveld startte met „Old Mac'' buiten mededingen. Hij maakte een tijd 'van 5 min. 5 sec. De ruiters J. H. Wolbrink (Marke lo) en A. E. Wes (Delden) werden gedisqualificeerd. Prijsuitreiking De prijzen, die bestonden uit kunst en gebruiksvoorwerpen, werden door de voorzitter-instructeur van de Berg ruiters, de heer H. Beldman, in Café „De Poppe" met een gepast woord uitgereikt. De heer Beldman sprak verder een hartelijk woord van dank tot Dr. G. S. E. Vegter (veterinaire dienst) tot de tijdwaarnemers, de heren W. Rot- tink te Welsum en G. J. Breukink te Holten, tot de heren die met de con trole van het parcours waren belast en tot de eigenaren van de gronden, waarop het parcours was uitgezet. De zeer fraaie wisselbeker, die be schikbaar werd gesteld door de Ver enigde Veluwse Melkbedrijven (V.V.M.) te Nunspeet, voor de snelste ruiter uit de zware klasse, werd door de heer den Besten, bedrijfsleider bij de V.V.M., aan de winnaar Johan Brons voort uitgereikt. Deze fraaie trophee moet 3 maal achtereen of 5 keer in totaal worden gewonnen. De beker die door het bestuur van de Bergruiters beschikbaar was ge steld voor de ruiter die de snelste tijd maakte in de lichte cross, werd ge wonnen door Schoneveld met „Old Mac". Mej. de Wilde uit Delden was met „Juleska" de snelste amazone en won de extra prijs die door de Berg ruiters beschikbaar was gesteld. Voor de cross, die begunstigd werd door fraai herfstweer, bestond goede be langstelling. „KASPAR ZOEKT EEN VADER" De CFA gaat in Holten van start. Zaterdagavond 10 December zal de CF A in Holten beginnen te draaien en wel in het gebouw „Irene". Deze Chr. Filmavond komt deze eerste avond met de prachtige ontspanningsfilm „Kaspar zoekt een vader". Wat gaat er gebeuren, wanneer een jonge weduwe, vergezeld van haar 5- jarig zoontje, nog eens alle vertrouwde plekjes van haar huwelijksreis langs de Moezel gaat opzoeken? Aanvankelijk niet veel bizonders. Het jongetje bezoekt, volgzaam, toch wel geïmponeerd, aan moeders hand de machtige kathedraal van Trier. Maar hij is wèg van de draaiorgel man met het aapje, dat buiten staan. En dan raakt hij weg en zoekt met be traande ogen naar z'n „mams", die ner gens meer te vinden is. Het komt nog weer goed, wanneer hij tegen 'n vriendelijke mijnheer aan loopt, die het pientere joch bij het ho tel aflevert, waar moeder logeert. Dat is allemaal wel erg spannend, maar toch ook nog „gewoon". Het ongewone begint pas, wanneer in dat prachtig mooie Moezeldal met al z'n lieflijke dorpjes, Angela Schaf- fer en Thomas Arend telkens opnieuw dank zij Kaspar met elkaar in contact komen. De oude schilder Zyprian maakt daar bij ook van alles mee en ziet al gauw aankomen, dat een nieuwe liefde ont luikt Maar de complicaties blijven niet uit. Angela vraagt zich af, of dat nu wel kan en trekt snel met Kaspar verder. Kaspar begrijpt er niet van waarop zijn vriend „Tom" maar niet ineens zijn nieuwe vader kan worden en betreurt de scheiding. Hij onderhoudt zijn moeder ernstig over dit probleem en dit geeft weemoe dige, maar toch ook wel vermakelijke verwikkelingen. Als de vroegere verloofde van Tho mas Arend, de zangeres Dorette, dan ook nog op het appèl komt, ziet het er allemaal nogal ingewikkeld uit. Het blijkt echter al gauw: Angela en Tom hóren bij elkaar. Kaspar is daar altijd van overtuigd geweest. Hoe nu Kaspar zyn toekomstige va-' der niet alleen zoekt, maar ook vindt.... ja, dat is niet te vertellen. Dat moet U gaan zien. En dan ziet U tevens een van de aardigste ontspanningsfilms, die ooit Uw pad kunnen kruisen. JAARVERGADERING „DE NOORDPOOL". De heer P. G. Dijkstra werd tot ere-lid benoemd. In hotel „Holterman" werd Vrijdag avond van de vorige week de jaarver gadering gehouden van de ijsclub „De Noordpool". De voorzitter, de heer P. G. Dijk stra, sprak een kort openingswoord, waarin hij herinnerde aan de geslaag de herdenking van het 25-jarig bestaan van de club in het begin van dit jaar. Aangezien de secretaris, de heer G. J. Aaftink, wegens ziekte de jaarver gadering niet kon bijwonen, werden de notulen gelezen door de waarn. secre taris, de heer A. Jansen. Blijkens het verslag van de penning meester, de heer J. Wiggërs, bedroe gen de inkomsten f 1944,71 en de uitga ven f 1578,95, zodat er een batig saldo was van f365,76. Het totale geldelijke bezit der vereniging bedraagt momen teel ruim f 1000,doch op korte ter mijn is in verband met het vernieuwen van de baanverlichting een bedrag no dig van pl.m. f800,—. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren G. J. Bouwhuis en F. J. Schuppert, had boeken en be scheiden in orde bevonden, weshalve werd de penningmeester decharge ver leend voor zijn beheer. Als leden van de kascontrole-commissie 1956 werden benoemd de heren F. J. Schuppert en T. Stokkers. Bestuursverkiezing. Inplaats van de heer P. G. Djjk-J stra, die zich niet herkiesbaar stelde, werd als lid van het bestuur gekozen de heer A. J. Snijders, terwijl met al gemene stemmen herkozen werden de heren A. Jansen en H. Soer. Als baan commissaris werd gekozen de heer F. J. Sluiter. Bij de bespreking van de plannen met het oog op het aanstaande win terseizoen, werd 't vaststellen van het programma evenals voorgaande jaren, door de vergadering aan het bestuur overgelaten. Afscheid van de heer Dijkstra. Nadat bij de rondvraag nog enkele dingen waren besproken, sprak de heer Dijkstra een woord van afscheid en dankte hij voor de medewerking, die hij in de lange reeks van jaren van zijn mede-bestuursleden mocht onder vinden. Namens bestuur en leden van de ijs- club sprak de heer Wiggers woorden van dank tot de heer Dijkstra, die be hoorde tot het kleine groepje van mannen, dat in 1929 „De Noordpool" oprichtte. Sinds de oprichting was de heer Dijkstra lid van het bestuur en tal van jaren was hij voorzitter van de ijsclub. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van De Noordpool werd de heer Dijkstra hartelijk gehuldigd en werd hem als blijk van waardering een fraaie plaquette aangeboden, en Vrij dagavond werd het voorstel om de scheidende voorzitter tot ere-lid van „De Noordpool" te benoemen, met een spontaan applaus onderstreept. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jenny, dv H. Aanstoot en H. A. Meijerink, Look 65. Richard Willem, zv G. H. Egberts en H, Nij- meijer, Look 36. Maria Johanna, dv J. W. A. Kettelarij en Ha. Marsman, Holterbroek 31. Ondertrouwd: J. W. Karkdijk, 26 jr., Markelo en Joh.a Nijenhuis, 21 jr., Hol ten. E. Veneklaas, 26 jaar en W. F. Tuitert, 23 jaar, beiden te Holten. Overleden: E. Wegstapel, 84 jr., wedn. van L. Brinkman. Joh. Rensen, 42 jr., ev G. J. Boode. Hs. Klein Teeselink, 77 jr., ev G. W. Reilink. G. Paalman, 81 jr., wed. van T. Koopman, Espelo 52. LICHTENBERG HAD GEEN STROOM Door een defect aan de kabel van de IJsselcentrale onder de gemeente Wier den werd de stroomlevering naar de Lichtenberg Woensdag van pl.m. 10.30- 12.30 uur gestoord. GEZELLIGE FEESTAVOND VAN DE MOTORCLUB. Het programma, dat de leden en genodigden van de Motor- en Automo bielclub „De Holterberg" met hun da mes Zaterdagavond in Amicitia door het Cabaretgezelschap „Tonny Lee- rinks Vrolijke Noot" kregen voorge schoteld, bevatte inderdaad veel vro lijke noten. Het Deventer gezelschap bood de bezoekers onder de vlotte leiding van zijn nog jeugdige conferencier Tonny Leerink een bonte avond die zeer in de smaak is gevallen. Voordat het echter zover was heeft eerst de voorzitter van de motorclub, de heer Joh. van Geenhuizen, enkele woorden gewijd aan het 10-jarig jubi leum, voor welks viering men in Ami citia samen gekomen was. Hij gaf in zijn toespraak een kort historisch overzicht en bracht de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, en via deze, het Gemeentebestuur, dank voor de grote medewerking, welke de club in de afgelopen 10 jaar heeft mogen ondervinden. De club werd opgericht ter gele genheid van een in de Holterberg ge organiseerde terreinrit, de z.g. Mapie- leaf-rit, welke vervolgens jaarlijks ge houden zou worden. Doordat enkele grondbezitters bezwaar maakten hier voor hun terreinen af te staan heeft Holten niet zijn jaarlijkse terreinrit ge kregen, zoals Markelo en Rolde die kennen. De heer van Geenhuizen bracht o.m. dank aan de V.V.V., de politie, de afdeling van Veilig Verkeer, de K.N. M.V. en de genodigde zustervereni gingen, met welke men goede be trekkingen onderhoud. Hij wees op de bijzondere prestaties van de leden Dick van Guus en Dick van Piet, welke het vaandel van de club wel zeer hoog gehouden hebben vooral in het afge lopen jaar en waarvan men zeker nog meer zal horen. Er werden deze avond geen ellen lange toespraken gehouden, zodat na dit welkomst- en herdenkingswoord van de voorzitter het woord was aan Tonny Leerink, die zich, zoals reeds gezegd, ontpopte als een vlotte con ferencier en humorist en die al spoe dig een prettig contact had met de goed gevulde zaal. Hij werd in dit programma keurig bijgestaan door de charmante Ans Hazelaar, die enkele schetsjes met hem speelde, een paar duetten en ook Weense liedjes zong. Er waren nog drie andere medewer kers, n.l. Bart van Dalen, die niet al leen een vlot pianist en begeleider, maar ook een uitstekend parodist of imitator bleek te zijn. Geert Stevens gaf op z'n mooie accordeon een aan tal prachtige muzieknummers, waar mede hij bijna een ovatie van het pu bliek kreeg en Ronald Abas trad als goochelaar en manipulator met veel succes voor het voetlicht. Hij bracht een keurig programma. Alles speelde zich in een echt ge zellige sfeer af, terwijl zo nu en dan enkele bezoekers in het programma werden ingeschakeld. De voorzitter zei dan ook mets te veel toen hij het gezelschap aan het slot woorden van lof toezwaaide en Ans Hazelaar bloemen aanbood. Na dit cabaretprogramma volgde een verloting met zeer veel goede prij zen en werd nog geruime tijd gezel lig gedanst onder de muzikale tonen ontlokt aan de instrumenten der he ren Bartje Wieldraaier en Pauwe uit Nijverdal en Rijssen. TAPIJTTENTOONSTELLING IN U.L.O. SCHOOL. Vanwege de Stichting „Onderwijsin stellingen" wordt in een van de lokalen der u.l.o. school (ingang achterom) een tentoonstelling gehouden van „De Tapijt industrie". Deze tentoonstelling, welke Donder dagavond geopend werd, is in de eerste plaats bedoeld voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen (vanaf klas 5) en voor de leerlingen der u.l.o. school. De leerkrachten, die hiervoor enige in structie ontvangen hebben, verzorgen de rondleidingen. Teneinde ook belangstellende ouders en dat zullen voornamelijk de vrou wen zijn in de gelegenheid te stellen deze tentoonstelling te bezoeken, hebben enige leerkrachten zich bereid verklaard rondleidingen te verzorgen op Vrijdag 9 December, Zaterdag 10 Dec. en Maandag 12 Dec., des avonds vanaf half acht. Om te voorkomen, dat zij op goed ge luk moeten zitten wachten of er publiek zal komen, is van de zijde van het ge meentebestuur aan de Vrouwenvereni gingen in onze gemeente verzocht deze avondrondleidingen te arrangeren en te stimuleren. Zij zijn verzocht vóór Woens dag 7 December a.s. ter gemeente-secre tarie op te geven of op bezoek gerekend mag worden. De leden zouden zich dus met de secre taressen hunner vereniging in verbin ding kunnen stellen om zich voor dit be zoek op te geven. Voor een goed overzicht is het wense lijk, dat de groepen niet groter zijn dan 35 personen. Het spreekt vanzelf dat be langstellende echtgenoten ook mee mo gen komen. Aan het bezoek zijn geen kosten verbonden. Vrijdag 2 Dec.: Ledenvergadering afd. Vara, café K. ter Horst. Aanv. 7.30 u. Zaterdag 3 Dec.: Ontspannings(toneel avond van de B.D.V. en Jong JHolten in Amicitia. Aanvang 7.15 uur. Nog en kele kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Zaterdagavond 3 Dec.: Verwerping bij W. Beldman, Markeloseweg, A. Paalman, Raalterweg, en bij G. Kettelarij in zaal Wippert. Zaterdag 3 Dec. en Maandag 5 Dec!: Gro te verwerping bij bakker B. J. Slotman (zie adv.). Maandagavond 5 Dec.Verwerpingïbij W. Beldman, Markeloseweg. Maandag 5 Dec.: Geen repetitie van H.G.K. en Kinderkoor. Dinsdag 6 Dec.: Zitting Dr. Tromp Vis ser, kantoor Alg. Ziekenfonds, 4,30—3 uur (vooruit bespreken). r Donderdag 8 Dec.: Verv, Vrouwenvereni ging in Irene, 8 uur. Donderdag 8 Dec., 7.30 uur: Winterle- zing in de Geref. Kerk door Ds„ J. Nawijn, Geref. pred. te Aalten,over het onderwerpDe kracht van het ge loof". Vrijdag 9 Dec. 7.30 uur: Ledenvergade ring Bedrijfsvereniging met film over onkruidbestrijding. Hotel Holterman Vrijdag 9 Dec., 7.30 uur: Vergadering afd. Holten C.B.P.B. in het gebouw „Rehoboth". Zaterdagavond 10 Dec.: Filmvoorstel ling, tilm: Caspar zoekt een vader, van de C.F.A. in Irene (zie adv.). Zaterdag 10 Dec.Feestbal in Hotel hol terman, 7.30 uur (zie adv.). Dinsdag 13 Dec.: Verkoop 25 perc. den nen, Hogbos, Borkeld, 14 u. (zie adv.). Donderdag 15 Dec.: Ouderavond lagere landbouwschool, in de school. Spr. Ir. v. d. Wal, voorzitter Landbouwschap,. Overijssel, over: „Problemen rond het kleine boerenbedrijf". Aanvang 7.30 u. Vrijdag 16 en Zaterdag 17 Dec., 7.30,uur Jaarfeest C.J.M.V. „De Bouwers" te Espelo in de school aldaar. Woensdag 21 Dec.: Lezing in ,,'t Bont'e Paard" over „Inkomstenbelasting", door Adj.-dir. Boekhoudbureau O.L.M. Aanvang 7.30 uur. Holten 1—Luctor 2 2—1. In 'n harde en somstijds minden fraaie wedstrijd is het de HVC-ers gelukt 'n benauwde overwinning op deze Alme lose ploeg te behalen. De rood-zwarten gingen al dadelijk in de aanval met lange passes over het midden. Maar al spoedig bleek, dat ook de tegenstanders iets in hun rpars had den. Toch kreeg Holten het eerste goal uit een vrije trap door H. ten Velde (1—0). Daarna kwam Luctor hevig op zetten en met kunst en vlieg werk^wis- ten onze plaatsgenoten stand te hou den. In deze periode miste Luctor; (een strafschop. Dit was echter uitstel van executie, want al spoedig werd uit een vrije schop, even buiten het straf schopgebied, de gelijkmaker geboren. (1-1). Na de rust weer hetzelfde spelbeeld, dus fors. Holten zette alles op alles om toch maar aan de kop van de rang lijst te kunnen blijven. Dit energiek werken werd beloond door een goed doelpunt van A. Vincent. (2—1). Ondanks het feit, dat Luctor tegen .'.t einde van de wedstrijd nog onverwacht, een strafschop kreeg toegewezen we gens een onsportieve manoeuvre van de doelman, bleef de stand 2—1, wat zowel voor de spelers alsmede voor het publiek een opluchting was. De heer Marsman leidde goed. Stand in 2 F: Holten 1 8-14 RV 2 6—12 Almelo 2 8-10 Luctor 2 8- 8 SOS 1 5— 7 La Pr. 3 8- 7 De Zweef 2 9— 6 Rietv. 2 7- 5 Almelo 3 9- 5 Nijverdal 2 8- 2 SOS bHolten a 62. In het veld waren de jeugdige Holte- naren geenszins de minderen van SOS, maar de doortastendheid in hun aan vallen leverde de Hellendoornse jon gens de grote zege op. Bij Holten zorg de de „vliegende keeper" Huzen voor twee voltreffers. Holten 3—Holten 2 1—3. Holten 3 heeft het het tweede elftal niet gemakkelijk gemaakt. Tot de rüst was 't tweede sterker, maar niet over tuigend. Na tien minuten scoorde Ste- gink voor Holten 2, maar doorgoed doorzetten kon Schooien voor de ge lijkmaker zorgen. Na enige tijd was het weer T. Stegink, die voor Holten^ 2 nog twee doelpunten maakte. Na de rust werd het spel zeer ruw, vooral aari de zijde van Holten 3. Zij waren hierdoor iets sterker, maar de defensie van Hol ten 2 gaf geen krimp. In deze periode werd dan ook niet meer gescoord. De eindstand bleef dus 1—3. Programma. Zaterdag: Haarlese Boys a—Holten a, 3.15 u. Zondag: RV 2—Holten 1, 2.30 uur. Holten 3—SOS 2, 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2