Sinterklaas bezocht onze plaats Zet je klomp klaar Programma Winkelweek 1955 Koopt elders niet wat Holten U biedt. PLAATSELIJK NIEUWS No. 48. Jaargang 7. ZATERDAG 3 DECEMBER 1935 Verschijnt elke Zaterdag. HQLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dii blad bedraagt 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting ,JJoltens Nieuwsblad" te Eolten. Telef. K 5U&S - ZSIf Adv.-prijs1—15 m.m. (a contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Sinterklaas is deze week reeds twee maal in ons midden geweest en zijn be zoek, dat gearrangeerd werd door het Bestuur van de Holtense Handelsvereni ging, trok zeer veel belangstelling. De grijze Sint arriveerde Maandag avond met de trein van 17.09 uit de rich ting Rijssen en werd behalve door het voltallig bestuur van de Holtense Han delsvereniging aan het station opgewacht door een enorme schare van ouders met hun kinderen, die popelend van ongeduld de grijze bisschop tegemoet zagen. Aan het station was een geluidsinstal latie opgesteld en de Sint werd hier ver welkomd door de voorzitter der Handels vereniging, de heer G. Wissink, die er zijn dankbaarheid over uitsprak, dat Sint Ni- colaas de tijd had kunnen vinden om ook nog even een bezoek aan Holten te brengen. Sint Nicolaas zeide zeer getroffen te zijn door de buitengewoon hartelijke ontvangst. Hij hoopte Woensdag nog even een kort bezoek te kunnen brengen en bezichtigde vervolgens in het gezelschap van het bestuur der Handelsvereniging en een viertal zwarte knechten verschil lende straten en winkels. De Pieten strooiden pepernoten en waardebonnen uit. Op het plein van de o.l. Dorpsschool werd de Sint officieel verwelkomd door de burgemeester Mr. W. H. Enklaar, die zijn vreugde over dit bezoek uitsprak en de grijze bisschop adviseerde zijn inko pen in Holten te doen, dat een actieve middenstand bezit. De Sint prees de voortvarendheid van het Gemeentebestuur, dat twee nieuwe scholen tot stand bracht, maar had aanvankelijk de roe wil len meebrengen voor het feit, dat men nog steeds nagelaten heeft een natuurbad te stichten, waaraan Hol ten, naar hij gehoord had, zo'n grote behoefte heeft. Het was hem inmid dels duidelijk geworden, dat niet het gemeentebestuur maar de landsre gering hier voor een belangrijk deel aansprakelijk is, omdat het met de toevloeiing van de gemeentefinan- ciën niet zo bijzonder goed gesteld is. De Holtense muziekvereniging H.M.V., die bij het station aanwezig was, zorgde voor een muzikale rondgang. Onder lei ding van de heer B. H. Brouwer zongen de kinderen op het schoolplein tot slot het bekende Sinterklaaslied „Zie de maan schijnt door de bomen". Het was een echt gezellig bezoek, dat vele kinderharten sneller heeft doen klop pen. Tweede avond. Woensdagavond was het voornamelijk de jeugd, die zijn komst met grote span ning verbeidde. De pepernoten en waar debonnen, die zijn zwarte knechten met zich mee voerden, waren hier niet vreemd aan. De tocht op zijn trouwe schimmel door de Oranjestraat, Dorpsstraat, van der Borchstraat en Deventerweg was voor de jeugd een heel feest, maar wij ge loven dat het ter voorkoming van on gelukken verstandig is het bezoek van de grijze bisschop niet weer op deze wijze te doen plaats vinden. Vrijdagavond hoopt Sinterklaas nog een bezoek te brengen aan Dijkerhoek en vervolgens staat zijn bezoek aan de scho len op het programma. Het beloofd dus nog heel wat te worden voor de jeugd. Laatste bekendmaking Zaterdag 3 Dec.: Officiële weging van de bestuursleden van de Hol tense Handelsvereniging op de Smidsbelt, des avonds 8 uur. Zo mogelijk op ouderwetse schaal, met radiomuziek, enz. (De inlevering van de foto-gewichtsbonnen (met winkelbon- nen zie boven) kan geschieden tot en met Vrijdag 2 Dec. tot sluitingstijd bij de bestuursleden der Holtense Handelsver eniging, t.w. de Fa. E. Wonnink, H. J. Bouwhuis, Gebr. Dikkers, T. Stokkers Hzn., Gebr. Schuppert, J. W. H. Slotman en Joh. Geltink, Dijkerhoek. Na dit üjdstip worden geen gewichts bonnen meer aangenomen.) Bekendmaking van het juiste gewicht en van de uitslag \an deze wedstrijd geschiedt na de weging, in Café Slaats. Dinsdag 6 Dec.: Omwisseling van de winkelbonnen in deelnemers kaarten in 't Bonte Paard te Dijkerhoek van 7—10 uur en in de feestzaal van hotel Vosman van 3—10 uur. Woensdag 7 Dec.: Toewijzing waardebonnen door Notaris B. H. Plui- mers te Markelo in Amicitia, 's avonds 7.30 uur. Zaterdag 17 December: Laatste dag voor de inlevering van de waar debonnen en der overgebleven deelnemerskaarten bij de deel nemende winkeliers. De overgebleven deelnemerskaarten hebben allen waarde. ONS MOTTO LUIDT: ALLE ZAKEN ZIJN GEDURENDE DE WINKELWEEK TOX 9 UUR GEOPEND. MAANDAG 5 DECEMBER TOT 6 UUR. Stijgende omzet bij de Coöperatie. Silo en bedrijfsmodernisering in voorjaar gereed. In de Vrijdagavond in de zaal van de heer K. ter Horst gehouden jaar vergadering van dc Coöp. Aan- en Ver- kcopvereniging „Holtenheeft het be stuur weer prettige geluiden kunnen laten horen. De gunstige ontwikkeling van het be drijf, welke na de oorlog een aanvang heeft gemaakt, heeft zich ook in het afgelopen boekjaar voortgezet, zo kon de voorzitter, de heer G. Stam, in zijn openingswoord verklaren. De omzet is met ruim 300 ton ge stegen, terwijl ook de financiële in komsten van het bedrijf weer aan zienlijk verbeterd zijn. De nieuwe silo, welke het bedrijf een ruimere armslag zal geven, zal waarschijnlijk aan het eind van de maand Februari in ge bruik genomen kunnen worden, ter wijl men dan ook reeds flink gevor derd denkt te zijn met de moderni sering der machines in het bedrijf. In het voorjaar hoopt men alle afnemers te kunnen uitnodigen het bedrijf te komen bezichtigen. Hoewel een vroeger verzoek, blij kens de verhoogde omzetten niet on beantwoord is gebleven, deed de heer Stam een beroep op de leden om al hun artikelen uit hun eigen zaak te betrekken. In deze vergadering gaf de directeur, de heer M. Bouwhuis, een uitvoerig overzicht van de bedrijfsresultaten over het afgelopen boekjaar. Daaruit bleek o.a. dat het bedrijf, door de reserves, welke konden worden gevormd, zich de laatste jaren op een hechte finan ciële basis heeft geplaatst. Daarbij kon tot het begin van het boekjaar f 15.423,91 als een tegoed van de leden op de ledenrekening worden geschreven. In de periode 1954-55 bedroeg de omzet in goederen 5.808.402 kg. (v.j. 5.493.012 kg) en de omzetten in geld f 1.412.342,41 (v.j. f 1.213.618,48). Het aan tal leden en afnemers is nog steeds stijgende. Gezien de telkens voorkomende grote marktschommelingen heeft men uit de lopende middelen een bedrag van f 25.000,— afgezonderd als reserve in het Fonds voor prijsverschillen, welke reserve men in de toekomst veel ho ger hoopt op te voeren. Het bestuur achtte deze maatregel noodzakelijk om eventuele prijsdalingen op te kunnen vangen. De vergadering maakte hier tegen geen bezwaar. Verdubbeling ledentegoed. Na afschrijving op basis van ver vangingswaarde tot een bedrag van f 24.592,51, wil het bestuur van het netto-bedrijfsoverschot f 15.770,73 bij schrijven op de ledenrckcning, waar door deze verdubbeld wordt en f7.482,12 aan de algemene reserve toe voegen. De vergadering kon zich met dit voornemen verenigen. In het jaarverslag, dat in druk ver schenen is, wordt de wens uitgespro ken, dat binnen afzienbare tijd alle afnemers ook lid van de vereniging zullen zijn. Hieruit blijkt o.a. dat ten behoeve van een ouderdoms- en weduwen- en wezenpensioen voor het personeel een verzekering is afgesloten bij het Coöp. Verzekeringsfonds te Leeuwarden. In verband met deze gunstige resul taten heeft de voorzitter aan het slot van de huishoudelijke vergadering de directeur en ook het overige perso neel dank gebracht voor de grote toe wijding waarmede men de belangen van het bedrijf behartigt. Na de goedkeuring van de balans en de resultatenrekening had een be stuursverkiezing plaats waarbij het pe riodiek aftredend bestuurslid, de heer M. Boode en de drie commissarissen, de heren H. Meijerman, H. Lande- weerd en H. Stevens, werden her kozen. Na afloop van dit deel der bijeen komst heeft de inspecteur van het centraal bureau, de heer Vos, een in leiding gehouden met een vertrouwe lijk karakter en een film vertoond over de schapenhouderij in Zuid-Afrika. Het was een bijzonder duidelijke film, die ook gedeeltelijk de wolfabricage be handelde. AUTO-ONGELUK DICK MULLER. Donderdagavond omstreeks half acht is de heer D. J. Muller op de Deventerweg ter hoogte van de vijfde dijk met z'n per sonenwagen, een z.g. stationscar, tegen een boom gereden, waardoor hij een zwa re hersenschudding, waarschijnlijk een gebroken arm en andere verwondingen heeft opgelopen. Zijn naast hem zittende molenaarsknecht, de heer G. J. Oplaat, kreeg geen noemenswaardige verwondin gen en is met de schrik vrij gekomen. De heer Muller is na eerst naar zijn woning te zijn vervoerd op advies van dokter Nagelhout naar het St. Geertrui den Gasthuis te Deventer overgebracht. Het ongeluk heeft zich zeer waarschijn lijk als volgt toegedragen: De heer Muller was met zijn bediende op weg naar een lezing in Deventer. Ter hoogte van de vijfde dijk is toen plotse ling een wielrijder, welke later de land bouwerszoon Nijland bleek te zijn, de weg overgestoken. Om een zekere aanrijding te vermijden, heeft de heer M. toen het stuur omgegooid met het noodlottig ge volg, dat zijn auto aan de linkerzijde van de weg met een boom in aanraking kwam. De auto werd aan de linkerzijde dan ook zwaar beschadigd, waardoor de bestuurder de hiervoren genoemde ver wondingen opliep en de aan de rechter zijde zittende medepassagier er bijzonder goed afkwam. Bij zijn ontwijkingspoging heeft hij N. nog iets geraakt, want hij zou aan de hand gewond zijn en is blijkbaar geheel van streek in zijn woning aangekomen. NIEUWE FILM OVER HOLTEN. Het was niet de eerste film over Hol ten, welke Woensdagavond fti het gebouw „Rehoboth" werd vertoond en het is zelfs heel moeilijk om te zeggen, de hoeveelste reeks van opnamen hier van onze plaats werd gedraaid. Niettemin was het initia tief van de heer H. C. van Leeuwen om in deze week van Sint Nicolaas iets op fotografisch gebied te laten zien, zeer prijzenswaardig, al had hij wat het licht en de natuur betrof wellicht wat gunsti ger jaargetijde kunnen uitkiezen. Dit was dan ook de reden, dat de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, bij de ope ning van deze avond verklaarde, dat hij, hoewel het hier in zekere mate een com mercieel doel betrof, toch gaarne aan de uitnodiging gehoor gegeven had om bij de première van deze film over Holten enkele woorden te zeggen. De rolprent, welke de talrijke bezoe kers werd vertoond, werd opgenomen door onze plaatsgenoot in samenwerking met de heer W. Prins uit Hengelo (O.). De heer Van Leeuwen gaf er de titel aan van .Holten zoals het leeft en werkt" en dit motief is daarin dan ook overwe gend tot uitdrukking gekomen. Na eerst een beeld van het station der N.S. met aankomende trein en de glooiende enk met op de achtergrond de Holterberg te hebben opgenomen, verplaatst de camera het beeld via de Stationsstraat naar het gemeentehuis, waar de burgemeester in conferentie is met de gemeente-secreta ris en vervolgens de verschillende dien sten een ogenblik worden belicht. Ook de bedrijven kregen daarbij een beurt. Van de nieuwe wijk, de Kolweg, springt het beeld over naar de nieuwe hallenschool in de Boschkamp, wordt een beeld gege ven van de kaasfabricage en andere on derdelen van de Coöp. Fabriek van Melk producten „De Vrijheid" en verschijnt op het doek de molen in de Look. Verschil lende bedrijven ziet men op de film in werking, verder de jeugdige verkeersbri- gadiers en andere dorpsgenoten, welke een bijzondere bekendheid genieten. De nieuwe School met de Bijbel zal la ter worden opgenomen als zij helemaal gereed is en aan deze documentaire wor den toegevoegd. De heer Van Leeuwen heeft zich veel moeite gegeven om de Holtenaren iets van hun plaats te tonen. Tijdens deze bijeenkomst had nog een vragenspel plaats, waarbij van een vier tal jongelui Wilco Beijers een flitslamp won. Er was tevens een kleine tentoonstel ling van fotografische artikelen. Na de pauze werd de film gedraaid „Kinderen voor de rechter". Des middags brachten verschillende klassen van de beide dorpsscholen een bezoek aan Re hoboth om een filmvoorstelling bij te VERLOTING C.J.M.V. „DE VRIENDENSCHAAR". Het bestuur van bovengenoemde ver eniging verzoekt ons mede te delen, dat de trekking van de verloting op Zaterdag 3 Dec. in het openbaar in het gebouw Irene zal plaats vinden om 7.30 uur. Trekkingslij sten zullen vanaf Maan dag 5 Dec. worden opgehangen bij verschillende winkeliers. De prijzen kunnen reeds 's avonds na de trekking aan de zaal worden opgehaald of op Dinsdag 6 Dec. van 8—9 uur ter zelf- der plaatse. VEILIG VERKEER. Richt niet Uw rijwiellicht Op eens andermans gezicht!

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1