r=gzvSEX=i PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND AGENDA Kindje verkouden? VOOR DE BOER J. D, G, LEZING OVER VIVISECTIE In de Zaterdagavond in hotel Hol- terman gehouden bijeenkomst van de Jongeren Discussie Groep heeft de heer G. S. E. Vegter, practiserend dierenarts alhier, voor de leden van de JD-G- een lezing gehouden over „Vivisectie". In antwoord op het welkomstwoord van de voorzitter, de heer E. Fransen, zeide de heer Vegter, de uitnodiging om dit onderwerp te bespreken, gaar ne te hebben aanvaard, omdat hij het werk van deze vereniging voor Holten van groot belang acht. De jonge men sen wensen zich te verdiepen in de positie van de mens tot het dier. Vivi sectie houdt o.m. in het gebruik van dieren bij wetenschappelijke studie. Uitvoerig vertelde de heer Vegter zijn jeugdig gehoor hoe de medische wereld in 1889 werd verrast door publi caties van de onderzoeker Minkowski, die bij een hond de pancreas of alvlees klier had verwijderd en wat daarvan de gevolgen waren. De urine van de hond bevatte suiker, het dier leed aan suikerziekte. De pancreas verricht een belangrijke functie doordat zij stoffen afgeeft aan de darmen en aan het bloed, zij verricht daarmede een vol ledige tweeledige functie. Het heeft echter nog 33 jaar geduurd voordat de Canadese geleerden Bentinck en Best een hormoon uit het pancreas weefsel wisten af te scheiden, dat zij insuline noemden. Het was in 1920 dat Organon in Oss binnen een jaar in staat was insuline aan de artsen beschikbaar te stellen. Voordien was suikerziekte voor jonge mensen een hopeloos geval, nu kunnen zij door de insuline als vol waardige mensen hun plaats in de maatschappij blijven innemen. Uitvoerig ging spreker na hoe dank zij de vivisectie het mogelijk is gewor den afweerstoffen in het bloed te bren gen waardoor de mens en dier im muun gemaakt wordt voor besmette lijke ziekten. Hiervoor worden dieren kunstmatig besmet en worden de vac cins voordat zij in de handel komen eerst op dieren beproefd. Door diverse handelingen hebben zij inmiddels aan kwaadaardigheid ingeboet. Aan de hand van talrijke voorbeelden uit de dierenwereld toonde de inleider de grote betekenis van deze immuni- satie aan. Vroeger gingen b.v. door mond- en klauwzeer millioenen .gul dens verloren en leden^tienduizenden dieren aan een zeer pijnlijke ziekte. Te genwoordig zijn de entingen een wel daad voor mens en dier. Enorme aan tallen dieren werden in Zuid-Afrika geënt tegen het zeer besmettelijk milt vuur. In 1935 werden in het Britse Gemenebest 10.000.000 dieren geënt te gen besmettelijke ziekten. Een ander jaar in Duitsland 24.000.000 varkens be hoed tegen de vlekziekte. Spr. wilde niet ingaan op de betekenis van de vivisectie voor de humane genees kunde, maar wees er op, dat zij onmis baar is voor controle na infectieuse ziekte, controle voor de hormonen, ter wijl de antibiotica een geregelde con trole door vivisectie vereisen. De medi sche wetenschap kan het niet meer stellen zonder het dier als proefdier, waarbij de spreker nog wees op het beginsel der causaliteit, het begrip we tenschap en het gemis aan gevoelsle ven bij de dieren van lagere orde, wel ke uitsluitend reageren op reflexen. Overziet men het gebied van de dier proeven, dan blijkt, dat geen arts maar een dag kan werken zonder de dier proeven. De gehele narcotica berust hoofdzakelijk op dierproeven. Voor de scherpe forschers is het gebruik van dieren onontkoombaar. Het welzijn van mens en dier vindt hierin zijn hoogste beloning. Op vragen uit de vergadering ging de heer Vegter nog even in op de beweegredenen van de anti-vivisectio- nisten, die vooral in Engeland een be langrijke en invloedrijke aanhang heb ben. Zij handelen uit ethische en prin cipiële motieven en zijn er de oorzaak van geweest, dat de vivisectie daar bij de wet geregeld is. De vice-voorzitter, de heer J. Kater, overhandigde de heer Vegter met een hartelijk dankwoord aan het slot van de avond een boekenbon. DONORS GEVRAAGD Door het Ned. Roode Kruis wordt weer een bloedplasma-actie georgani seerd te Rijssen, waaraan ook de om liggende afdelingen kunnen deelnemen en wel op Donderdag 24 November a.s. De laatste jaren zijn er in onze ge meente steeds flink wat mensen ge weest, welke voor dit bizonder mens lievend doel een liter bloed wilden af staan. Er reed dan een speciale bus om de donors naar Rijssen en weer te rug te brengen. Het is moeilijk in een kort bestek te vertellen van welk een grote betekenis het is, dat het Ned. Roode Kruis steeds een voldoende reserve aan bloedplas- ma heeft, waarmede mensenlevens ge- red kunnen worden. De afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis doet daarom ook nu weer een beroep op de ingezetenen om zich als donor beschikbaar te stellen en zich zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk op Dinsdag 22 November a.s. op te geven bij de heren W. Beijers en W. ten Berge, resp. voorz. en penningmeester van de plaatselijke afdeling. De candi- daten krijgen dan tijdig bericht op wel ke wijze het vervoer plaats vindt. Gezonde mensen ondervinden geen enkel nadelig gevolg van deze bloed- gift, zodat zij niet behoeven te schro men zich voor dit doel beschikbaar te stellen. VERGADERING VOLKSONDERWIJS. Men verzoekt ons het volgende onder de aandacht van de belanghebbende lezers te brengen: Donderdag 24 November a.s. wordt er een belangrijke ledenvergadering gehou den van de afd. Holten van Volksonder wijs, óm half acht in zaal Vosman. De agenda vermeld o.a.„Bespreking aangelegenheden rond de kleuterschool". De leden ontvangen nog een convoca tie, doch worden verzocht, Donderdag 24 November vrij te houden. VERKIEZING AMBTSDRAGERS Voor de verkiezing van ambtsdragers van de Herv. Gemeente, waarvoor de stemming gehouden wordt op 21 Nov. a.s., zijn door de kerkeraad de volgen de alphabetische dubbeltallen opge maakt: Ouderlingen: 1. Vacature H. J. Bolink (niet her kiesbaar): G. J. Aanstoot, Look 81; J. Oolbekkink, Look 76. 2. Vacature J. Reilink (niet herkies baar): L. C. v. d. Bovenkamp, Molen- belterweg 17; B. H. Brouwer, Rörik- stra'at 1. 3. Vacature H. Slijkhuis (niet her kiesbaar): W. Aal tink, Neerdorp 51; A. Reilink, Reilinksteeg 2. 4. Vacature Joh. Koopman: W. Velt- kamp,- Oude Deventerw. 5; Joh. Koop man, Deventerweg 2. 5. Vacature E. J. Koopman: E. J. Koopman, Burg. v. d. Borchstraat 20; J. Krikkink, Dijkerhoek 46. 6. Vacature A. J. Pekkeriet: A. J. Pekkeriet, Beuseberg 91; G. J. Schup- pert, Oranjestraat 32. Diakenen: 1. Vacature J. Meerman (niet her kiesbaar): D. Meuleman, H. J. Wan- sinkstraat 31; D. J. Tempelman, Look 11. 2. Vacature G. J. Meijer: W. v. Die pen, Kolweg 5; G. J. Meijer, Burg. v. d. Borchstraat 30. 3. Vacature H. Markvoort: H. Mark voort, Espelo 35; H. Struik, Espelo 3. 4. Vacature J. Steunenberg: P. van Doorn, H. J. Wansinkstraat 25; J. Steu nenberg, Larenseweg 23. Ouderlingen-kerkvoogd 1. Vacature W. Landeweerd: H. Beid- man, Holterbroek 48; E. Rietberg, Beu seberg 80. 2. Vacature D. J. Bronsvoort: D. J. Bronsvoort, Rijssensew. 10; W. Tjoonk, Borkeld 76. 3. Vacature H. J. Westerik: J. Hol- terman, Beuseberg 26; H. J. Westerik, Pastoriestraat 47. Notabelen: Aftr.: A. Koopman (niet herkiesbaar): J. Oolbekkink; F. J. Pasop. AAN DE ZELFKANT VAN HET LEVEN. Op uitnodiging van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hield Mevr. van Andel-de Gelder uit Soestdijk Woensdagavond in hotel Holterman voor een talrijk ge hoor een lezing over het onderwerp: „Mensen aan de zelfkant". In haar inleiding wees Mevr. van Andel er op, dat de mens dikwijls zo weinig weet van z'n medemensen, waarmede hij bijna dagelijks in aan raking komt. Hoe weinig moet hij dan wel weten, van de mensen die aan de zelfkant van het leven wonen in de achterbuurten der steden in sloppenen krotten. In dit milieu der a-socialen komen dikwijls door allerlei omstan- digheden mensen terecht, welke hier niet thuisbehoren. Aan de hand van voorbeelden toonde inleidster hoe dit geschieden kan. Zij vertelde van de z.g. zwarte zone van Parijs, waar mensen onder de meest onmogelijke omstandigheden wonen, waar het gezag van de over heid practisch niet doordringt, naar waar b.v. zuster Eekering uit Amster dam, haar liefdevolle arbeid verricht op dezelfde wijze als de bekende Abbé Pierre. Uitvoerig vertelde zij haar gehoor hoe er gelukkig altijd weer mensen gevonden worden, die zich gedrongen gevoelen deze mensen te helpen en daarbij kwam zij te spreken over het opofferende werk van het Leger des Heils. Zij schetste hoe de stichter William Booth in Engeland dit werk begon nen was, dat zich practisch over alle noordelijke landen heeft uitgebreid. In het bijzonder kwam zij daarbij te spre ken over het werk van het Leger in Amsterdam, waarvan zij door tussen komst van de kapteine Boehard per soonlijk heeft kunnen kennis neme. Deze is leidster van het goodwill cen trum en de nachtbijeenkomsten waar iedereen terecht kan. Uitvoerig vertel de zij van het liefdevolle werk dat hier verricht wordt, waarvan men zich nauwelijks een voorstelling kan maken. Met name noemde zij de nachtelijke tochten door donker Amsterdam en de Kerstfeestsamenkomsten. De presidente, Mevr. J. C. Nagel- hout-Klijzing bracht inleidster dank voor haar zeer leerzame causerie, die de aanwezige dames inderdaad een- blik gegeven heeft op de zelfkant van het leven. Aan deze lezing ging nog een huis houdelijke vergadering vooraf, waarin besloten werd een cursus in het bloe men schikken te organiseren, waarvoor zich reeds verschillende leden hebben opgegeven. Er zal wederom een kookcursus worden gegeven vanwege de dienst voor maatschappelijk werk ten platte- lande voor deelneemsters boven de 20 jaar. Op 14 December a.s. hoopt de afde ling met een gezellige avond in Amici- tia haar tweede lustrum te vieren. Sinterklaas brengt een bezoek aan Holten op Maandag 28 en Woensdag 30 Nov. en aan Dijkerhoek op Vrijdag 2 Dec. (Zie programma van de Winkelweek.) TWEEDE LUSTRUM MOTORCLUB De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" gaat op Zaterdag 26 Nov. a.s. haar tienjarig bestaan herdenken. Het bekende gezelschap „Tonny Lee- rinks Vrolijke Noot" verzorgt de vie ring van dit 2e lustrum in Amicitia met een cabaretprogramma vol afwis seling. Er komt een dansorkest om voor -een vrolijk stukje dansmuziek te zorgen. PRIMA SCHUTTERS ONDER DE RESERVISTEN. Op de op Woensdag 16 November 1955 te Goor gehouden onderlinge schietwed strijden van de reserve-rijkspolitie der Groepen Holten, Markelo en Goor, be haalden de reserve-wachtmeesters W. ten Berge, G. Beldman, H. Voorveld, J. A. Kolkman en H. H. Bleijenberg (deze laatste woont te Bathmen) respectieve lijk een 2e, 4e, 5e, 7e en 8e prijs. Geboren: Gerrediena, dv C. Kooiman en H. J. van Essen, Kolweg 8. Gehuwd: A. J. ten Have, 29 j., Wijhe, en G. W. Herder, 25 j. E. Achter kamp, 27 j., en J. H. Brink, 28 j., beiden te Holten. BEVOLKING. Vertrokken: P. G. Brandligt en gezin van Holterberg 26 naar Amsterdam. J. Dekker van Oranjestraat 59 naar Am sterdam. S. van Diepen van Kolweg 5 naar Raalte. W. Geltink van Dijker hoek 64 naar Leiden. N. M. Harting van Pastoriestraat 48 naar Utrecht. A. M. Harting, geb. Honcoop, en kind van Pastoriestraat 48 naar Oost-, West- en Middelbeers (N.Br.). A. Jansen van Beuseberg 102 naar Hellendoorn. A. B. C. Kepel en gezin van Holterberg 26 naar Enschede. D. Keuterman van Holterbroek 78 naar Tiel. H. R. Seinen en gezin van Holterberg 42 naar Avereest. H. W. G. Vixseboxse en echtg. van Holterberg 42 naar Wier den. G. H. Wanders en gezin van Dijkerhoek 68 naar Ooststellingwerf. A. M. Topée, geb. Oberli, van Holter berg 26 naar Hilvarenbeek. K. L. Topée en gezin van Holterberg 26 naar Hilvarenbeek. A. Y. Samuelsz van Holterberg 26 naar Amsterdam. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten 9 uur en 10.30 uur Ds Israel; 7 uur Ds Addink (H.C. Zondag 13). In alle diensten collecte voor het P.I.T. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Col lecte voor het P.I.T. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. HOOVER MIJ. DEMONSTREERDE VOOR C.B.P B. De leden van de afd. Holten van de Chr. Boerinnen en Plattelandsvrouwen Bond (C.P.P.B.) kwamen Donderdag avond der vorige week in het gebouw Rehoboth in vergadering bijeen onder presidium van Mevr. J. Rietbergvan Lindenberg. De presidente opende deze bijeenkomst met gebed en Schriftlezing, nadat ge zongen was Psalm 118 1, en sprak ver volgens een kort woord van welkom, waarbij ze zich in het bijzonder richtte tot een aantal gasten en tot Mevrouw Holtrop en de heer Huisman van de Hoover Handel Mij. N.V. te Amsterdam. Nadat de sceretaresse, Mej. J. Stam, de notulen had gelezen, demonstreerden Mevr. Holtrop en de heer Huisman de Hoover wasmachine, stofzuiger en stoom- stoomstrijkijzer. Tijdens de demonstratie werden ver schillende vragen gesteld, welke op dui delijke wijze werden beantwoord. Mej. L. Tromop sloot deze druk be zochte en geslaagde avond met dank gebed. GEVAL VAN ENTERSE ZIEKTE. Bij een zware zeug van de landbou wer Jhr. A. G. van Coevorden is bij slachting de z.g. Enterse ziekte gecon stateerd. Het slachtdier zal waar schijnlijk voorwaardelijk worden goed gekeurd en voor sterilisatie in aanmer king komen. De schade voor de heer van Coeverden wordt door verzeke ring gedekt. Officiële publicaties Burgemeester en Wethouders van Holten delen belanghebbenden mede, dat van heden af door mevrouw J. Jan- sen-van den Brink geen betalingen meer zullen geschieden voor leveranties, ge daan aan het gezin van J. A. v. Avesaat. Deze zal in het vervolg zelf hiervoor hebben zorg te dragen. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- burcau der Rijkspolitie tc Holten, Dorps straat 22, tel. 352. Gevonden: 1 kinderhandschoen; 1 kop van fietslantaarn; 1 paar wanten; 1 zak mes in etui. Verloren1 dubbele rijwieltas m. inh. 1 herenvest van costuum; 1 rijbewijs en nummerbewijs1 vulpen. UITREIKING PRIJZEN FOKVEEDAG. In het Stationskoffiehuis van de heer W. Kalf sterman had Vrijdagavond de uitreiking plaats van de prijzen van de in September gehouden fokveedag. De fokveedag-commissie, bestaande uit bestuursleden van de beide fokver- enigingen en van de jongeren-afdelin gen van de B.O.O. en de C.J.B.T.O had voor deze gelegenheid een aantal films laten komen van de landbouw-voor- lichtingsdienst, welke voor en na de uitreiking der prijzen werden vertoond door de heer Lammers van de R.L.V.D. De eerste film gaf de bezoekers een beeld van de N.R.S.-tentoonstel- ling 1954, gehouden te 's-Hertogen- bosch, waarbij de drie rundveerassen naar voren kwamen, n.l. het zwart bonte Fries-Hollandse veeslag, de zwarte blaarkoppen en het rood-bonte M.R.IJ. veebeslag. De tweede film handelde over hy giënische melkwinning, waarin de grote betekenis van een zuivere behandeling van de melk naar voren kwam en tal rijke wenken gegeven werden hoe de ze kan worden bereikt. In de pauze werden door de heer H. Kloosterboer en de administrateur der fokverenigingen de heer J. W. Jansen de prijzen aan de winnaars De heer Kloosterboer, die de ver gadering met een kort welkomstwoord had geopend richtte zich in het bij zonder tot de eigenaar van de kampi oenskoe van het rood-bonte veeslag, de heer Joh. Wansink, die met „Mies- je" de hoogste eer op de fokveedag had behaald en tevens de eigenaar was van de met een le prijs bekroonde collectie jongvee. Ook de eigenaar van de zwart-bonte kampioenskoe Janke II, de heer H. Meij- erman, die niet aanwezig was, werd alle lof gebracht voor de goede kwaliteiten van zijn kampioene. Aan het slot van de bijeenkomst be dankte hij de heer Lammers voor de vertoonde films en sprak hij een bij zonder woord van dank tot de heer Jansen, die de belangen van de rund veefokkerij in Holten op zo'n uitste kende wijze behartigt. Ook de heer H. J. Bouwhuis kreeg een pluimpje voor zijn bemoeiingen met de aan schaffing der prijzen. Vrijdag 18 November, 's avonds 7.30 uur: Lezing in hotel Holterman door de Rijksveeteeltconsulent, de heer Ir. J. Jepma over „Rundveehouderij", voor de O.L.M. afd-, C.B.T.B. afd. en Be drijfsvereniging. Zaterdag 19 Nov. in IreneToneeluitvoe ring door O. en O. uit Borne. Blijspel: ,,'t Zit in de lucht". Zaterdag 19 Nov.: Verwerping bij A. Paalman (zie annonce). Zaterdag 19 Nov.: Toneelavond C.J.M.V. Aanvang 7.30 uur (zie adv.). Zaterdagavond 19 Nov.: Verwerping krentenbrood, speculaas, enz. bij Hart suiker (Oranjestr.), W. Beldman (Mar- keloseweg), A. Paalman (Raalterweg) en T. Koopman (Larenseweg). Dinsdag 22 Nov.: Voorlichtingsavond over emigratie naar Canada, in zaal Vosman. Aanvang 8 uur (zie bericht en adv.). Dinsdag 22 Nov.: Laatste dag opgave donors bloedplasma-actie te Rijssen op Donderdag 24 Nov. (zie bericht). Woensdag 23 Nov.: Verwerping bij H. Tuller, 7 uur (zie adv.). Woensdag 23 Nov.: Ledenvergadering van de afd. Holten der O.L.M. te 7.30 uur. Notaris B. H. Pluimers spreekt over: Vererving. Woensdag 23 Nov.Bijeenkomst Holten- se Kunstclub. Lezing met lichtbeelden van de heer H. J. Stuvel uit. Voorburg over Leerdams glas. Kleurenfilm en verloting schilderijen. Aanvang 7.15 uur precies in Amicitia. Vrijdag 25 Nov., in IreneSpreker H. J. Jansen Klomp voor de C.J.M.V. On derwerp: 100 jaar Wereldbond. Vrijdag 25 Nov., 's avonds 8 uur: Jaar vergadering IJsclub „De Noordpool" in 't hotel „Holterman" (zie adv. in het volgende nummer). Vrijdag 25 Nov.: Ouderavond o.l. school te Espelo, met bezichtiging werk leer lingen. Vrijdag 25 Nov., 7.30 uur: Theorie-avond Erkende Auto- en Motorrijschool Mout te Deventer, in hotel Vosman (zie adv.). Vrijdag 25 Nov.: Vergadering in café Maats, om te komen tot een suppor tersvereniging van H.G.K. Aanvang 8 uur. Zaterdag 26 November: Cross country van de Land. Rijv. „De Bergruiters". Zaterdag 26 Nov.Verwerping bij J. Gel- tink, Dijkerhoek, aanvang 7 uur (zie adv. Zaterdag 26 Nov.Feestavond M. en A.- club „De Holterberg" in Amicitia. Aan vang 8 uur. Maandag 28 Nov.: Vergadering „Jong Holten" bij M. Kalfsterman, 7.30 uur. Spreker de heer G. F. Basten, insp. gem. pol. te Zwolle, over: „De plat telanders in het moderne verkeer". Leden der O.L.M. zijn mede uitgeno digd. Donderdag 15 Dec.: Ouderavond lagere landbouwschool, in de school. Spr. Ir. v. d. Wal, voorzitter Landbouwschap Overijssel, over: „Problemen rond het kleine boerenbedrijf". Aanvang 7.30 u. Zaterdagavond 17 Dec.Filmvoorstel ling, film: Caspar zoekt een vader, v. d. C.F.A., in Amicitia. Dan rug, keel en borstje inwrijven met VEILIG VERKEER. Zet toch altijd daar Uw wagen neer, Waar dit geen last geeft aan 't verkeer. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW IN HET STAMBOEK Door de heer R. W. Weijers, inspec teur van het Ned. Rundvee Stamboek, zijn de volgende rood-bonte koeien in geschreven Dika 2b 78, eig. D. J. de Grote; Le na 2 be plus 76 punten, eig. G. Haar man; Foxje bc plus 76 punten, eig. G. J. Veneklaas; Martha b— 77, eig. H. Beldman; Antje 10 bc plus 76 punten, eig. J. Jansen; Roza b— 77 pt, eig. J. H. Overmeen. In het keurstamboek werden inge schreven: Dika 2 met b 80 pt., eig. W. J. ten Den, Nieuw-Heéten en Lientje met b 79 pt., eig. Joh. Wansink. Door de inspecteur, de heer A. Prins, werden in de afd. zwart-bonte vee slag ingeschreven: Anna bc plus 75 pt., eig. B. W. Krik kink; Betsie 5 b 78 pt., eig. Fr. Grote- boer; Sjoukje 4b 78 en Juliana b 79 pt., eig. P. G. Cats; Jetske 56 b— 77 pt., W. Landeweerd; Hiske 48 b, 78, eig. J. W. Rietberg; Hesseltje b— 77, eig. H. Klein Teeselink. In het keurstamboek werd ingeschre ven: Gebke 3 b, 80 pt., eig. J. Weg- stapel. HEBT U UW VEE GETELD? Allerwegen leest en hoort men aan het begin van de stalperiode over het grote belang van een voederplan. Een weloverwogen voeding in de winter verlaagt immers de kostprijs en ver hoogt dus de winst. Het voornaamste is hierbij een rede lijke voorraad voer van goede kwaliteit per koe. Behalve van de ha-opbrengst en de geoogste oppervlakte hangt de voedervoórraad per koe uiteraard ook af van het aantal stuks vee, dat U op- stalt. Wij hebben wel eens de indruk ge kregen, dat dit wat te veel vergeten wordt. Er zijn streken waar veel vee 't aanzien van de boer verhoogt, maar dit (mogelijk) hogere aanzien maakt 't verlies niet goed, dat de boer lijdt op te veel aangehouden koeien. Het ver schil in marktwaarde tussen voor- en najaar is bovendien vaak te ongunstig, of te klein om 'een motief te zijn. Tenslotte moet men vooral niet ver geten, dat de kostprijs van alle winter meik van het bedrijf verhoogd wordt.... Volgt daarom het advies: Uw vee geteld 't Bespaart U geld! ET AI iar toe Mie d; zo L ulvruc: sonde :akelij 1 irgetijc 'eulvr ;rzout< In ied ■endie i. )at et nenma rst ze^ aag to gen •eel ai üjke r Mogen dat ulvruc jgen c ulvruc wor lofsch erwt( 250 1 lit kg. grar aags ssen De e angen uur 2 tl ap en stuk; iter, 1 letter pan een 30 bonei htig i ring saus iigem Wat c t ampp nen. 250 zou boe gra aag; uu l aa ater e age d evoeg De b fijn ut bi la Aard aeuig iter c dooi ik te make Yogh ialtij OETI I :;d. el v orze ig d erl eef s a 1- I fooi w or 1 nde >ord ut i |a )k Ste alter eeg reet or \v 01'z< jjd Op het •-lick Het :ell- :dst di 1 D tksh ■'.tc iter

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2