VVV „Holtens Belang" herdacht 40-jarig bestaan „TEXYLON" De praktijk bewijst het SPORT Ook Spierpijn Jarige thans één van de grote WV's in Overijssel. Op Vrijdagavond 28 October had in de feestzaal van hotel „Vosman" de herdenking plaats van het 40-jarig be staan van de VVV „Holtens Belang". Tal van leden en vertegenwoordigers van naburige WV's kwamen het be stuur van de jubilerende vereniging hun gelukwensen aanbieden. Vertegen woordigd waren de WV's van Rijssen. Markelo, Goor en Diepenheim, waar mee Holten samenwerkt in de contact commissie „De Vijfhoek". Ook was ver tegenwoordigd de VVV te Deventer, waarmede Holten samenwerkt in de commissie „De IJsselstreek". Verder waren aanwezig de oud-voor zitter. thans ere-voorzitter, de heer A. J. Goldstein, de oud-bestuursleden, de heren H. J. Wansink, P. G. Dijkstra en M. Bouwhuis en besturen van de plaat selijke verenigingen, die hun medewer king verlenen aan het VW-vacantie- programma. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door de beide wethouders, de heren J. Wegstapel en M. Teeselink en de gemeente-secretaris, de heer Langenbarg. De voorzitter van de VVV „Holtens Belang", burgemeester Mr. W. H. Enk- laar, hield ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan een openingsrede, die wij in extenso weergeven. Dames en Heren, Het is voor mij een voorrecht U allen op deze avond, waarop wij het 40-jarig bestaan van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Holtens Be lang" herdenken, welkom te mogen he ten. Naast die der leden stellen wij de aanwezigheid van ons ere-lid, de heer A. J. Goldstein, het gemeentebestuur van Holten, onze provinciale direc teur, vertegenwoordigers van naburige VW-besturen, alsmede besturen van verenigingen, welke in ons VVV-zo- merprogramma een actieve rol plegen te spelen, op hoge prijs. Ofschoon het 40-jarig bestaan van een vereniging, die al die jaren zich de gemeenschap ten nutte heeft trachten te maken, reden zou kunnen zijn tot het vieren van een feest, heeft het be stuur gemeend deze herdenking een so ber karakter te moeten geven. Wij hebben daarbij overwogen, dat het niet verantwoord zou zijn de geld middelen, die ons ter beschikking zijn gesteld op andere wijze te benutten dan voor de volvoering van onze taak: de bevordering van het vreemdelingen verkeer in onze gemeente. Ik vertrouw dan ook gaarne, dat U de eenvoud van deze avond zult wil len billijken en waarderen. Wanneer ik hedenavond de geschie denis van onze VVV zou moeten schrij ven, dan zou dit betekenen, dat ik gro tendeels zou gaan bladeren in het le vensboek van de oprichter, ons ere lid, de heer A. J. Goldstein, die onze WV van haar oprichting af tot 1954 als voorzitter heeft gediend. Oprichtingsvergadering. Op 20 September 1915 kwamen in een lokaal der o.l. Dorpsschool de he ren A. J. Goldstein, A. Topzand, G. D. Müller, J. A. Bouwhuis, W. Holterman, L. Berg, J. G. P. Müller, H. J. Kalf- sterman, Joh. Holterman, B. W. Ste vens, J. A. Haverslag, M. Smeer, J. W. Reilink, Joh. Schuppert, J. Aanstoot, B. Bakker, J. A. Groteboer en A. Bal- tus bijeen. Men besloot tot oprichting van een vereniging, welke ten doel had de rij wiel- en voetpaden te onderhouden en het vreemdelingenverkeer te bevorde ren. Deze vereniging kon reeds terstond 46 leden in haar ledenregister inschrij ven. Uit de notulen blijkt, dat de jonge vereniging zich in het begin van haar bestaan hoofdzakelijk heeft bezig ge houden met het verbeteren van fiets en wandelpaden. Enkele malen, zo blijkt daaruit, schrok men niet terug om een gehele wagon sintels aan te kopen. Holterberg op 't eerste plan. De Holterberg had van den beginne af aan de bizondere belangstelling van het bestuur. Paden worden er aange legd en het jaarverslag van 1917 ge waagt er van, dat niet alleen de Hol tenaren weer de Holterberg gaan be zoeken, doch dat ook de vreemdelin gen aldaar hoe langer hoe meer weer verschijnen. De heer Kenemans ziet in 1918 reeds zeer in de toekomst en komt met het stoute plan over te gaan tot de bouw van een hotel of restaurant op de Hol terberg. De wandelkaart, waaraan de heer Goldstein steeds zijn krachten heeft ge geven, is inmiddels ook reeds versche nen. In 1919 prijkt deze voortreffelijke kaart, opgehangen in de wachtkamers 2e klasse der spoorwegstations te Arn hem, Amsterdam, Groningen en De venter. Voorwaar een blijk van onder nemingsgeest en frisse denkbeelden. Het notulenboek van onze vereniging geeft in der, jaren loop een duidelijk beeld van dè evolutie, welke het toe risme en daarmede het vreemdelin genverkeer heeft doorgemaakt. Het hoofddoel, dat onze vereniging in de aanvang heeft willen dienen, de verbetering van voet- en rijwielpaden, behoort, hoezeer ook thans nog een behartigenswaardige taak, niet meer tot het arbeidsterrein van een VVV. Het zwaartepunt van het VVV-werk is verschoven naar de propaganda en naar het organiseren van vertier en service voor de zomergast. Taak voor de overheid. Het VVV-werk kan in het huidige tijdsgewricht niet meer naar behoren worden verricht zonder de financiële hulp van de overheid. Het besef, dat in dezen voor de over heid een taak ligt, is het eerste bij de gemeentebesturen ontwaakt, daarna ge- gevolgd door Rijk en provincie. Aan de andere kant is ook door de WV's erkend, dat men voor het ver krijgen van deze overheidssteun plaats moet maken in zijn organisatie voor vertegenwoordigers van die overheid. Een harmonisch samengaan van VVV en overheid kan slechts ons land als toeristenland zijn gebaat. De overheid zal daarbij hebben te be seffen, dat haar in dezen bescheiden heid past en geen particulier initiatief door al te grote bemoeizucht harer zijds verstikt wordt. Hulde aan de pioniers. Op een avond als deze hebben wij hulde te brengen aan onze Holter pio niers op het gebied van het vreemde lingenverkeer. Dit is de plicht der dank baarheid. Zonder tekort te doen aan al die bestuurders, die in de afgelopen ja ren hun schouders hebben gezet onder het werk van de Holtense VVV, wil ik gaarne in 't bizonder vanavond in mijn hulde betrekken onze ere-voorzitter, de heer A. J. Goldstein. Het is zijn onder nemende geest en vooruitziende blik geweest, waaraan onze VVV en daar mede onze gemeente als toeristenge meente haar bloei te danken heeft. Nog slechts weinigen, die met hem onze VVV hebben bestuurd, zijn in leven. Van hen, die heengingen, eren wij in dankbaarheid en eerbied de na gedachtenis. Tot hen, die nog leven, gaat onze hulde en erkentelijkheid uit. We prijzen ons gelukkig, dat mannen als Gold stein, Kenemans, Dijkstra, Wansink en M. Bouwhuis, heden getuige mogen zijn van een bloeiend vreemdelingen verkeer, waaraan zij helf hebben me degewerkt. Autoweg en zwembad. Bloeiend immers is inderdaad ons vreemdelingenverkeer, al kunnen wii heden ten dage nog lang niet voldoen aan de vele eisen, welke 't moderne vreemdelingenverkeer stelt. De weg over de Holterberg, in 1929 met zoveel voldoening tot stand ge bracht, blijkt niet bestand te zijn ge weest tegen het intensieve gebruik, dat daarvan wordt gemaakt. De kostbare voorzieningen, welke de ze weg vraagt, kunnen door Holten noch door Hellendoorn alleen worden gedragen. Deze weg heeft een betekenis, die ver boven het locale, ja zelfs regionale belang uitgaat. Geheel Nederland is er bij gebaat wanneer deze weg beant- woqrd aan de eisen, welke het mo derne toeristische verkeer mag stellen. Hier ligt een taak voor gemeente, provincie en Rijk om tezamen de in standhouding van deze weg ter hand te nemen. Tot de uitrusting van een toeristen plaats, die zichzelf respecteert, behoort ongetwijfeld al evenzeer een behoorlijk zwembad. Aan de totstandkoming daar van wordt weliswaar met ernst ge werkt, doch de realisering van deze zeer noodzakelijke en gewenste inrich ting zal voorshands nog wel tot de wensdromen blijven behoren, zolang de rijksoverheid niet meer oog heeft voor de redelijke behoeften van de ge meente. VVV geen feestcommissie. In hoeverre de WV's moeten toege ven aan de waan van de dag om hun zomergasten op alle mogelijke en on mogelijke festiviteiten te vergasten, zal de tijd moeten leren. Ik voor mij ben van mening, dat wij in dezen een ze kere matiging zullen moeten betrach ten en onze kracht niet te veel moeten zoeken in het organiseren van kermis sen en luidruchtige festiviteiten en ver kiezing van alle mogelijke soorten ko ninginnen. De VVV is tenslotte geen feestcom missie, maar zij is een vereniging, die door het uitdragen van de aantrekke lijkheid van eigen plaats en streek, een belangrijke functie heeft te ver vullen in ons maatschappelijk leven. Zij wil daarbij bijdragen tot de wel vaart van allen, die uit dit vreemde lingenverkeer hun inkomsten ontvan gen. Ik geloof, dat de VVV er daarbij voor moet waken de aandacht van de zomergast niet te veel van de dingen, die werkelijk waarde hebben, de na tuur en de cultuur, af te leiden. Dank aan de leden. Mijne Dames en Heren, ik wil niet eindigen zonder mijn grote erkentelijk heid uit te spreken jegens al onze le den, die door hun jaarlijkse contribu tie, ons bestuur in staat stellen onze taak te volbrengen. Het VVV-werk is zo langzamerhand een ernstige zaak geworden, waarbij het dilitantisme uit den boze is. Wan neer gij iets van ons verwacht, dan moet gij ons in staat stellen iets te kunnen doen. Welnu, gij hebt ons inderdaad de ge reedschappen gegeven om op beschei den wijze aan Holten als toeristenplaats bekendheid te geven. Hoe meer gij of fert, des te beter kunnen wij ons werk doen. Ik hoop, dat de viering van dit 40- jarig bestaan onzer vereniging er toe mag bijdragen, dat gij allen, meer nog dan voorheen, er van doordrongen wordt, welk groot belang het vreemde lingenverkeer voor Holten en daar mede voor U persoonlijk betekent. Tal van sprekers boden geluk wensen aan. Na de juibileum-toespraak van de voorzitter, kir. W. H. Enklaar, werd het woord gegeven aan verschillende spre kers. Namens het gemeentebestuur wer den de gelukwensen overgebracht door wethouder J. Wegstapel. Hij wees op het feit, dat het belang van een goe de VVV steeds meer wordt ingezien, wat o.a. duidelijk is gebleken bij de zeer geslaagde actie tot contributie verhoging en. de verhoogde gemeente lijke subsidie. De heer J. Veldman sprak als direc teur van de provinciale VVV. Hij bracht onder de aandacht, dat de VVV in Hol ten zich de laatste jaren ontwikkeld heeft tot één van de grote WV's in Overijssel. Daarom kwam bij spr. wel eens de gedachte op, of het niet lang zamerhand tijd werd om in Holten een beroepsfunctionaris (directeur) aan te stellen. In hetzelfde verband schonk hij aandacht aan het feit, dat de heer J. M. Metzger gekozen werd als lid van het Prov. VV V-bestuur. De heer Veldman bracht ook de ge lukwensen over van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer (ANW). De heer De Jong te Rijssen, vice- voorzitter van de VVV te Rijssen en voorzitter van „De Vijfhoek" (waarbij zijn aangesloten de VVV's te Diepen heim, Goor, Holten, Markelo en Rijs sen) feliciteerde „Holtens Belang" na mens de Rijssense VVV en de Vijf hoek". De oprichters mogen trots zijn op hun werk, wanneer zij thans zien. welke grote belangen de VVV in Hol ten dient. De heer De Jonge deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een fraai bloemstuk. De heer Metzger sprak enkele woor den van dank, in 't bizonder tot de heer W. Beijers en tot het bestuur voor de steun aan zijn candidatuur bij de verkiezing als lid van het Provinciaal bestuur. Namens de VVV van Goor bood de heer Brand zijn gelukwensen aan. Hij sprak zijn dank uit voor de goede sa menwerking en offreerde 'n enveloppe met inhoud. De heer Klumpers sprak namens de VVV te Markelo en prees de goede „noaberschop". Hij wees in zijn toespraak op de sociale verbete ringen (vacantieregeling), waardoor 't vreemdelingenverkeer sterk is toege nomen. De heer Klumpers deed zijn gelukwens vergezeld gaan van een bloemstuk. De heer E. Dikkers H.zn. feliciteerde de jubilerende VVV namens de leden, die ondanks de kritiek, die zij zo af en toe uitoefenen, ook veel waardering hebben voor de VW. Bij dit jubileum is zulks weer duidelijk gebleken, want aan de actie van enkele leden om aan het bestuur een jubileumgift aan te bieden, werd spontaan medegewerkt. De heer Bosch sprak namens de VVV te Diepenheim, welke vereniging zich gelukkig prijst, dat zij deel mag uitma ken van de „Vijfhoek" en nu mag wer ken in de toeristische belangensfeer, waarin Holten zo'n belangrijke plaats inneemt. Door de voorzitter, Mr. W. H. Enk laar, werd een woord van dank gespro ken tot de verschillende afgevaardig den voor de hartelijke felicitaties en de bloemen en de enveloppes met in houd, die werden aangeboden. Ook werden woorden van dank en grote waardering gesproken tot de heer Kers. die tijdens 't vacantieseizoen zijn werk zaamheden op het VVV-bureau in de serre van 't café Maats op uitnemende wijze verricht. Een speciaal woord van dank sprak de voorzitter tot de plaatselijke ver enigingen voor hun zeer gewaardeerde medewerking aan het VVV-vacantie- programma. Schriftelijke gelukwensen. Schriftelijke felicitaties werden ont vangen van de heer Mulder van hotel „De Dieken", die zijn gelukwens ver gezeld deed gaan van een enveloppe met inhoud; van de VVV te Denekamp; van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemde lingenverkeer, van de Ontspannings club OCH, die een bloemstuk aan bood en van de Contact-commissie „Twentse VVV's". De heer P. Kenemans te Utrecht, oud-bestuurslid van „Holtens Belang' was verhinderd de herdenking van het 40-jarig bestaan bij te wonen en bood zijn hartelijke gelukwensen per brief aan. Filmvertoning. Na het officiële gedeelte werden de toeristische films „Wind en water en „Schot is te boord" vertoond. Beide films, die gebruikt worden bij de pro paganda in het buitenland, werden be schikbaar gesteld door de ANW. Ook werden enkele toeristische filmp jes vertoond, die beschikbaar werden gesteld door het Oostenrijkse Reusbu reau. Zowel de Nederlandse als Oos tenrijkse films waren schitterend en vielen zeer in de smaak. Om ruim elf uur sloot Mr. Enklaar deze sobere, maar niettemin zeer ge slaagde herdenking van het 40-jarig be staan van de VVV „Holtens Belang". Ingezonden Geachte Redactie, Wij zouden het zeer op prijs stellen, indien U onderstaand stuk in Uw blad wilde opnemen. Enige weken geleden, n.l. Zaterdag 15 October, vond de zitting plaats van de proef-jeugdgemeenteraad. Alhoewel de voorbereidingen, o.a. prae-adviezen, in uw blad meer dan voldoende aandacht vonden, hebben wij tot onze zeer grote teleurstelling over de zitting zelf geen woord kunnen lezen in de edities van 22 en 29 October. Het leek ons alleszins van belang, indien het verloop van de zitting wel was vermeld, daar een groot aantal jongeren, die in een eventueel defini tieve jeugdraad zitting zullen hebben, wegens gebrek aan plaatsruimte niet in de raadszaal aanwezig kon zijn en dus via de pers bijzonderheden moest vér- nemen. Het Dagblad van het Oosten heeft in dezen prachtig werk geleverd; ze zond n.l. een verslaggever en een fotograaf, doch lang niet ieder leest boven vermel de krant. Nogmaals, wij betreuren het, dat wij in Holtens Nieuwsblad, dat anders het jeugdwerk steeds vermeldt, geen verslag van de jeugdgemeenteraad hebben ge vonden. Wij danken U bij voorbaat voor de opname van deze regels. C.J.M.Y. (C.H.) J.D.G. (Alg. Bel., P.v.d.A. en V.V.D.) A.R.J.O.S. (A.R.) Noot van de Redactie: Louter door toe vallige omstandigheden zijn wij niet tegenwoordig geweest in de hierboven genoemde zitting van de jeugd-gemeen- teraad. Was dit wel het geval geweest, dan hadden wij ons beperkt tot 't geven van een algemene indruk van deze zit ting, omdat de stof, welke behandeld werd, voor een verslag te uitgebreid was. Er is nog overwogen om uit de van wege de J.D.G. gemaakte aantekeningen een verslag te maken, maar dit is wegens tijdsgebrek achterwege gebleven. Voor het geven van een algemene indruk moet men trouwens de zitting persoonlijk heb ben bijgewoond. Wij zijn de jeugd goed gezind, getuige de geregelde opname van verslagen van de diverse vergaderingen, al kunnen we al haar inzichten niet klakkeloos aan vaarden. Tegen de vorming van de jeugd-ge- meenteraad hebben wij (de hoofdredac tie) nogal enige bedenkingen. Naar onze mening begeven de deel nemende verenigingen, met uitzondering van de Arjos, welke een politieke jonge renorganisatie is, zich op gevaarlijk ter rein door de politiek binnen hun gelede ren te halen. Dat ligt in Nederland nu eenmaal bijzonder moeilijk, ook al heb ben de jongeren in dit opzicht misschien andere denkbeelden dan de ouderen. Willen de jongeren effectief aan de publieke zaak en de politiek deelnemen, dan moet dat naar onze mening vanuit de politieke jongerenorganisaties ge schieden. Het moet toch mogelijk zijn m onze plaats afdelingen van de Nieuwe Koers, van de C.H. Jongeren en van de Jonge Liberalen op te richten. Bij de thans gekozen methode had men in elk geval ook de agrarische jongeren organisaties, als de afdelingen van de B.O.O. en de C.J.B.T.O. moeten inscha kelen. De tijd ontbreekt ons momenteel om hier dieper op in te gaan, maar wij zijn gaarne bereid onze zienswijze nog eens nader te formuleren. Honderden slijtproeven hebben onom stotelijk het bewijs geleverd, dat TEXYLON aan textiel een belangrijk langere levensduur geeft door een 3 X grotere slijtweerstand. Ook de K.L.M. Werkkleding-fabr. verwerken Let daarom bij het kopen van al Uw werkkleding op het merk K.L.M. De ideale werkkleding voor iedereen. En daarom met klem: Merk K.L.M. DOEL EN STREVEN J.D.G. Geachte Redactie, Hierdoor verzoeken wij U het onder staande in Uw blad op te nemen. De Discussieclub bestaat nu al enige jaren, doch herhaalde malen blijkt ons uit brieven en mondelinge reacties, dat nog niet ieder weet welk doel onze groep nastreeft. Het is daarom, dat wij via uw blad nog eens ons programma uiteen willen zetten. In onze statuten is de bepaling opge nomen. dat de vereniging zich ten doel stelt, door onderling gesprek te komen tot een beter inzicht in de heersende problemen en daardoor te geraken tot een betere samenwerking tussen de jon geren. Aan twee van de drie bijeenkomsten is dan ook een discussie verbonden. De derde avond een lezing, muziekprogram ma of excursie. Hieruit blijkt dus, dat geprobeerd wordt een geheel te bieden, dat voor een ieder, die zich meer wil oriënteren, ac ceptabele avonden geboden worden. Juist daarom is het prettig, dat jonge ren van alle politieke of godsdienstige richtingen zich bij de J.D.G. als lid kun nen opgeven, zonder daarbij hun eigen principiële vereniging in de steek te laten. Bijzonder prettig is het juist om de algemene mening eens te horen om die later in eigen vereniging weer naar voren te brengen. Wat de lezingen betreft, hiervoor wordt getracht steeds verschillende sprekers te krijgen, zodat naar aanlei ding van de lezing later nog eens weer gediscussieerd kan worden. Het spreekt uiteraard vanzelf, dat niet elke lezing aan een discussie behoeft te worden blootgesteld. De muziekprogramma's zijn vooral voor Holten, waar weinig klassieke mu ziek geboden wordt, van niet te onder schatten belang. Jaarlijks wordt door een groep leden in het V.V.V.-programma een toneelstuk gebracht. Dit behoort uitdrukkelijk niet tot het J.D G.-program. Wij hopen, dat wij aan de wens om eens te verklaren, wat nu eigenlijk het doel van de J.D.G. is, hebben voldaan en raden 'n ieder, die graag eens een avond bij wil wonen aan, eens een keer als gast U wordt heus niet dadelijk beschouwd als toekomstig lid naar de kleine zaal van Hotel „Holterman" te komen. Onze eerstvolgende avond is Zaterdag 12 Nov. om 20.30 uur. De heer Vegter zal dan een lezing houden over het onderwerp: „Vivisectie". Wij danken de Redactie voor het be schikbaar stellen van plaatsruimte. HET BESTUUR. Df steld ten later ting. leen< keur mob hun werj H tuig zelf: ston de won E lang H lege weg wijk stre moe boei EE1 E van dag jari kin; E dez spr pre har var 1 voc Ds. per en fan ker ten koj 1 uit VOl aa] Ce: en rheumatische pijnen Hft U weg met SCHUTTERSFEEST IN HOLTEN. Holten I had vrij spel en liep Almelo II onder de voet. Holten, met 3 invallers, speelde een fris partijtje voetbal, waarop de Alme lose reserves geen antwoord hadden. De eerste aanvallen van de thuisclub waren reeds raak, dank zij snel optreden van midden voor Johan ten Velde. Dus 20. De achterhoede van de gasten treuzelde de eerste helft maar al door. Het pleit dan ook voor de H.V.C.-voorhoede in z'n geheel, dat ze deze fouten zonder meer afstraften. Vooral de invaller lingsback Teums Deyk speelde een goede partij. Bijn po sitie kiezen werd in de loop van de wed strijd steeds beter. Daarna scoorde Hol ten weer ,dit keer was 't Bulsink, die van wel 20 m. de doelman der gasten 't nakijken gaf. In deze periode kwamen de Almelose voetballers ook soms ge vaarlijk opzetten en 't kostte de ver dediging van de thuisclub zelfs veel in spanning deze vaak prima opgezette aanvallen 't hoofd te bieden. Toch zorg de de middenvoor, dat er een doelpunt van z'n voet kwam. Het leek er op, dat de rood-zwarten nogmaals een goaltje zouden gaan scoren. Maar 't presentje werd hard naast geschoten. Dit was ech ter uitstel van executie, want 't waren toch onze plaatsgenoten, die door Vin cent 4l van maakten. Almelo scoorde voor de rust nog eens uit een pass, die langs de voet van linksback Ten Velde suisde en door vlug reageren van de Almelose aanvalslinie werd benut. Holten ging echter gewoon door met doelpunten maken. De rust kwam dan ook met 61. Na de pauze weer 't zelfde spelbeeld. Echter nu waren 't de verdedigingen, waarop de aanvallen dood liepen. Toch werd 't middenveld steeds door Holte naren in handen gehouden. Hetgeen tac tisch uitstekend gezien was. Het spel golfde heen en weer met Holten iets meer in de aanval. Het duurde tot een kwar tier voor het einde dat Holten er 72 van maakte door Vincent. STICHTING „ACTIE VOOR HET ASTHMATISCHE KIND" (A.V.A.K.) De verkoop van de loten der grote loterij van deze Stichting is in volle g£lDe' trekking is thans vastgesteld op 17 December a.s. Het aantal loten is 200.000 en de prijs bedraagt f 0.50 per lot. De hoofdprijs is een auto ter waarde van f 7000.verder scooter, wasmachine, cassette tafelzil ver, electrische naaimachine, radio-toe stel, in totaal 500 waardevolle prijzen. Uitbreiding van de bestaande Asthma- centra „Heideheuvel" te Hilversum en „Bosch en Heide" te Blaricum is drin gend noodzakelijk en het is daarom een eis van de eerste rang dat deze loterij slaagt. Bestelt daarom nog heden loten! Men kan dit doen door giro-overschrij ving op rekening 537000 ten name van de Stichting A.V.A.K., Molenstraat 15 te 's-Gravenhage. Voor trekkingslijst f 0.15 extra. Deze actie heeft aller steun nodig en is die ook waard, omdat het gaat om het belang van het kind. De stand in klasse IIF is: Holten I 58 R.V. H 3—6 Luctor II 56 Rietvogels II 45 De Zweef II 54 Lap III 4—3 S.O.S. I 1—2 Almelo III 52 Almelo II 42 Nijverdal II 41 Holten II moest de meerdere erkennen in R.V. UI, Hetgeen ook wel blijkt door de 61 nederlaag. Zondag a.s.: Holten I—Luctor II, uitgesteld. Enter III—Holten II, 12 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2