Geslaagde Fokveedag in Kallstermansweide Je merkt 't meteen en aan alles HeiBteken's Bier Sc zegt Mans uit Twente. Preuf 't zelf en constateer: Heineken's het bier met alle voordelen. Ze werkt er met de zgn Heineken's A-gist, een special gistreincultuur, woarven geen- een op de wereld (behalve Heineken) het geheim kent. 9 Heineken gunt zien bier, vcurdat ie 't kricgt, een langdurige rijpingstijd. De kroonkurk (ik zeg: döpke) betekent ne snelle, massinalc en hygiënische afsluuting van dat kostelijke bier, dat zodonig ook veul langer goed te hool'n is oaweraf het meest geval. Maar gebeurde dit altijd juist? Daarom is het beter onder leiding van een dokter een cursus te volgen in E.H. B.O. Dan weet u zeker, dat wat U doet, goed gedaan is. Het bestuur hoopt dan ook op de in geslagen weg te kunnen voortgaan en nog velen de gelegenheid te kunnen geven een "opleiding te volgen. De lessen zijn voor degenen, die zich 's avonds ten volle geven, heus niet te moeilijk, zoals velen menen. Voor de goede gang van zaken is het ten zeerste gewenst zich vóór 1 October op te geven bij één der bestuursleden, te weten de heren W. ten Berge (voorz.), H. van Zeben (secr.-penningm.), Mevr. D. Sluiter-Aaftink, H. Tulier en G. J. Bouwhuis. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Everhardes, zv. J. ten Wolt huis en H. Huiskes, Dorpsstraat 32. Jan Albert, zv. J. W. Wegstapel en H. H. Slijkhuis, Larenseweg 61. Ondertrouwd: H. J. Zweers, 32 jr. en G. H. Nijland, 30 jr. Gehuwd: J. W. Wesseldijk, 33 jr., Rijs- sen en J. H. Nijland, 26 jr. J. H. Bouw huis, 28 jr., Hellendoorn en E. H. Stam, 25 jr. BEVOLKING. Vertrokken: H. Faber van Kerkstraat 3 naar Wommels (gem. Hennaardera- deel). J. F. P. Dijkman van Burg. v. d. Borchstraat 6 naar Groningen. J. H. Wesseldijk geb. Nijland van Espelo 71 naar Rijssen. C. J. Helder van Hol- terberg 46 naar Amsterdam. KREINTENBROOD VAN 1.45 M. VOOR JEUGDIGE AMAZONE. In het gezin van het lid van de Berg- ruiters, de heer G. Bolink en Mevr. R. Bolink-Landeweerd is de vorige week de eerste kleine geboren, een kleine ama zone. De ruitersportvrienden hebben toen Zaterdagmiddag door een wel zeer bij zondere afvaardiging van hun belang stelling met dit heugelijk feit doen blij ken. Op ccn z.g. verenwagen togen twee leden, de een verkleed als vrouw, in ouderwets costuum ter kraamvisite, met zich voerende een krentenbrood van 1.45 meter lengte. Dit werd de kraamvrouw en haar echt genote met een paar hartelijke woorden en onder grote belangstelling van het gehele gezin aangeboden met de wens, dat de jonggeborene maar spoedig deel van de ruitervereniging zou mogen uit maken. De gastheer en gastvrouw lieten zich natuurlijk niet onbetuigd en naar oude gewoonte kwam er een borreltje op ta fel en werd het krentenbrood aangesne den om de „kraomvisite", volgens oud gebruik, iets van het meegebrachte te laten proeven. Dat liet zich bij een kopje koffie natuurlijk goed smaken. Men had echter ook nog een andere plicht te vervullen, want de broer van de gastheer, de heer Marinus Bolink, was een dag te voren, na een bezoek aan zijn familie, op weg naar zijn werk in de N.O. Polder, met zijn motorrijwiel een ongeluk overkomen en moet nu in de ouderlijke woning op de Borkeld, we gens een hersenschudding, voorlopig rust houden. Bij het stoppen voor een over weg, dat vrij plotseling moest gebeuren, slipte hij in een olievlek. Als balsem op de wonde boden zijn sportvrienden hem daarom een fruit mand aan. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rozenkrans; kinder-vuist- handschoen; siermerk van personen auto. Verloren: portemonnaie met inhoud; ballpointpen; pluimveekist. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolitie. NIEUWS VAN DE C.J.M.V. (DORP). De C.J.M.V. is weer begonnen met haar wekelijkse vergaderingen. Naast deze gewone vergaderingen zijn er twee bijzondere vergaderingen, die ook voor iedereen toegankelijk zijn. 30 Sept. spreekt de heer Brouwer over het onderwerp: „Wie ben ik?" 21 Oct. houdt de heer J. Kroon een boekbespreking over het boek „Tranen over Johannesburg". Dit gaat over het rassenvraagstuk. BRANDJE OP EX-TENNISBAAN. Zaterdagmiddag van de vorige week werd de brandweer gealarmeerd, omdat kinderen het in zeer vervallen toestand verkerende rieten keetje op de voorma lige tennisbaan bij de Jachtwente in brand hadden gestoken. Het brandje liet zich een ogenblik nogal ernstig aan zien, maar kon weinig gevaar, omdat het van drie kanten met loofhout was om geven. Buurtbewoners hebben het vuur zoveel mogelijk beperkt, zodat de brand weer hier nagenoeg niets aan behoefde te doen. yü KONINKLIJK GOEDGEKEURD De hengelsportvereniging „De Riet voorn" heeft de Koninklijke goedkeu ring ontvangen op haar statuten. VOORLOPIG GEEN NIEUWE LEDEN KINDERKOOR Het bestuur van HGK verzoekt ons mede te delen, dat in verband met de uitvoering op Dankdag voorlopig tot die datum geen leden meer kunnen worden aangenomen voor het kinder koor. Er hebben zich inmiddels 37 jon gens en meisjes aangemeld. Na Dankdag is toetreding weer ge woon toegestaan. AFSCHEID OP DE SECRETARIE In verband met zijn vertrek naar Wommels, waar hij benoemd is tot commies 2e klas ter secretarie van Hennaarderadeel, heeft de heer H. Fa ber Dinsdag afscheid genomen op de secretarie alhier. Hij werd toegespro ken door de burgemeester, die hem bedankte voor de goede sfeer en de prettige samenwerking en hem namens allen, met wie hij zijn arbeid ver richtte, een boekenbon aangeboden. De heer Faber heeft eveneens afscheid ge nomen van het college van B. en W. VOORGOED VRIJGESTELD De dienstplichtigen der lichting '55. G. W. Arvelink, Espelo 69 en J. Ha verslag, Espelo 86, zijn voorgoed vrij gesteld van de dienstplicht wegens per soonlijke onmisbaarheid. TEGEN VRACHTAUTO GEREDEN Vrijdag is de heer C. J. J. van S., controleur bij de OAD alhier, op zijn motorrijwiel ter hoogte van het Erve Nicolaas met een vrachtauto van de Fa. Jalink uit Goor in aanraking geko men, waardoor hij ernstig werd ge- Ee de met duid men teur class dent ab-a rech stuu hooi te- de woo afge zaar karc gin rech maa er ii een best bij noe; stad rijk' voll als Ook was zo aan en In dat zijn, blie D tela paa woi tari mei mei reg een trel ger één één aar L bes dri; Vc eer we bel Ho 19C 19C KALVEROPFOKCLUB KWAM GOED VOOR DE DAG. Voor de fokveedag, welke Donderdag in Kalfstermansweide gehouden werd, bestond ondanks de aanvankelijk minder gunstige weersomstandigheden een grote belangstelling. Prachtige collecties rood- en zwart bont vee waren hier bijeengebracht, waarbij echter de zwartbonten deze keer wel erg in de minderheid waren, mede doordat een van de inschrijvers, in ver band met interne moeilijkheden in de fokvereniging, met een flinke collectie verstek had laten gaan. Aan de afdeling zwartbont zal echter het komende jaar bijzondere aandacht worden besteed, zo heeft de woordvoer der van de fokveedagcommissie, de heer H. Kloosterboer, verklaard, om de oor spronkelijke verhouding weer te herstel len. Overigens heeft de onvoldoende op komst van de zwartbont-fokkers geen afbreuk gedaan aan de belangstelling en het welslagen van de fokveedag. Het ge mis van de zwartbonten werd in ruime mate vergoed door de goede collectie die ren, welke in de roodbonte afdeling werd aangevoerd. De kalveropfokclub was op deze fok- dag op uitstekende wijze vertegenwoor digd met een flinke collectie kalveren in beide veebeslagen. De fokveedag werd des morgens offi cieel geopend door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die er zijn vreugde over uitsprak, dat men weer kans had gezien zoveel goede fokdieren bijeen te brengen. Het moet van groot belang worden ge acht, zo zeide de burgemeester, dat de veehouders in een onderlinge wedijver om het door hen gefokte vee o.a. een maal per jaar in Kalfstermansweide bij een te brengen, een prikkel vinden om de kwaliteit van het fokvee zo hoog mogelijk op te voeren. De heer Kloosterboer, die het woord voerde namens de commissie, zeide de indruk te hebben, dat o.a. het roodbonte vee in kwaliteit vooruit is gegaan. Spr. vond het jammer, dat de zwartbonten j deze keer niet zo goed vertegenwoordigd; waren. Hieraan zal echter grote aan dacht worden besteed. De heer Kloosterboer bracht dank aan de organisaties, die de fokverenigingen steunen, en aan de landbouwcorporaties en zakenmensen, welke medailles en an dere prijzen beschikbaar stelden. Hij dankte de burgemeester voor zijn belang stelling en bereidheid de fokdag te ope nen en heette nog in het bijzonder wel kom de directeur van de zuivelfabriek, de heer Dijkstra, en de veeartsen, de he ren G. S. E. Vegter en J. Aukema. Ver der noemde de heer Kloosterboer nog met name de heren Brands en Nijland voor het beschikbaar stellen van de pa len, de heer H. J. Beltman, die de linten voor de bekroonde dieren gratis beschik baar stelde, en de heer H. J. Bouwhuis, die met de geluidsinstallatie de commis sie steeds goede diensten bewijst. In het bijzonder dankte hij de juryleden en de arbiter, de heer Nieuwenhuis uit Zwolle. De heer Kalfsterman bracht hij dank voor het terrein. De keuring, welke de gehele morgen en een groot deel van de middag in be slag nam, geschiedde in twee ringen. De heer Nieuwenhuis gaf, als deskun dige van het veeteeltconsulentschap in Overijssel, bij sommige collecties voor de microfoon een mondelinge toelichting. Zo kwamen een 12-tal afstammelingen van de K.I. stier „Bonne" van de K.I.-vereni- ging Z.W. Overijssel in de ring, die bij de laatste keuringen mee aan de kop lag en waarvan hij aan de hand van het getoonde nakomelingenschap de ver schillende kwaliteiten schetste. Toen aan het slot van de keuringen de kampioenskoe moest worden aange wezen kwamen bij de zwartbonten in de ring Janke van H. Meijerman, Entje van E. Aaltink en Willy van dezelfde eige naar. Janke, een prachtige stamboekkoe van priifta exterieur, werd kampioen, Willy werd tot reserve-kampioene uitge roepen. Bij de roodbonten kwamen in de ring Mies je van Joh. Wansink, Door- tje 2 van H. Rietberg, Leida 2 van G. Landeweerd en Ansje 3 van E. Voordes. De niet minder florisante Miesje werd hier kampoen, slechts enkele punten uitstekende boven de reserve-kampioene Doortje 2. De keuringen van de roodbonten wer den verricht door de heren M. Kippers, Markelo, H. H. Post, Almelo, F. Tui- tert, Laren en Huiskes, Deldenerbroek, die als hun algemene indruk te kennen gaven, dat er vooruitgang werd geboekt met dit veebeslag. Vooral bij het jong vee waren tal van exemplaren, die een goede verbetering te zien geven bij voor gaande keuringen. In de rubrieken melk gevende stamboekkoeien beneden 5 jaar en van 5 jaar en ouder met hoge pro ductie, werden zelfs zeer goede dieren aangevoerd, die een bijzonder goede in druk maakten. Ook de rubriek vaars kalveren volbloed N.R.S. geb. 1-9-54 31-12-54 was uitstekend. De heren J. Bonthuis en H. H. Banis uit Almelo, die als keurmeesters van de zwartbonten optraden, waren van oor deel, dat deze afdeling even in mineur stond door de wat geringe aanvoer, maar constateerden dat het wel de goede kant uitgaat, vooral in de jonge rubrieken waren enkele zeer goede beesten. De kalveropfokclubs, zo verklaarde de heer Bonthuis, doen zeer goed werk, want het voorbrengen, maar vooral het toiletteren zijn niet te verwaarlozen fac toren, waarmede de jongelui eerst erva ring moeten opdoen. Bij de nakeuring, nadat de adspirant- keurmeesters E. Krikkink, J. Meijerink en H Jansen voor het roodbonte en G. Kolkman, A. G. Volkerink en H. Aan stoot bij de zwartbonte kalveren hun oordeel hadden vastgelegd, heeft de heer Bonthuis op aanschouwelijke wijze op verschillende punten gewezen. Het toi letteren van zwartbonte kalveren is moeilijk, bij koeien is het nog veel moei lijker. Een cursus zou hier uitkomst kun nen brengen. De kalveren werden ge keurd op de volgende punten: exterieur 3 x, productie 3 x, voorbrengen 1 x, toi let 1 x en voedingstoestand 1 x het cij fer van 1 tot 10. Na afloop van de keuring verenigden bestuur en jury zich aan een maaltijd in hotel Holterman, waar de heer Kloos terboer de keurmeesters en ook de ad ministrateur, de heer J. W. Jansen, die de organisatie verzorgde, nog eens extra bedankte voor hun medewerking. De volledige uitslag luidt als volgt: Afd. Roodbont: Rubriek 1, melkgeven de stamb.koeien, 5 jr. en ouder: la Lei- da 2, eig. G. Landeweerdlb Aaltje 2, eig J. Ulfman; 2a Lida, eig. Joh. Wan sink; 2b Wanda 2, eig. Wed. T. Boode; 2c Bertha 2, eig. G. Bekman; 2d Anne- liesje, eig. W. F. Boode; 2e Janny 6, eig. Wed.T. Boode; 2f Olga 4, idem; 3a Hettie, eig. Joh. Wansink; 3b Rebek- ka, eig. W. F. Boode; 3c Rosanna 6, de zelfde. Rebriek 2, melkg. stamb koeien bene den 5 jaar: la Doortje, eig. H. Riet berg; lb Marie 4, eig. H. Beldman; lc Grada 5, eig. H. Rietberg; 2a Coba XIII, eig. H. Beldman; 2b Coba XI, eig. dezelfde; 2c Dina 7, eig. H. Rietberg; 3a Jenny, eig. J. Ulfman; 3b Roosje, eig. J. Ulfman; 4 Toos 6, eig. D. J. de Grote. Rubr. 3, melkg. koeien niet stamboek, beneden 5 jaar: 1 Ansje, eig. E. Voor des; 2 Anna 3, eig. G. Bekman. Rubr. 4: melkg. koeien 5 jaar en ouder met hoge productie, 2 lijsten 3.4 vet 575 vetgr.: la Miesje, eig. Joh. Wansink (kampioen)lb Bertha, eig. G. Bekman; lc Lientje, eig. Joh. Wansink; 2a Coba 2, eig. H Beldman; 2b Mina, eig. Joh. Wansink; 2c Daatje, eig. Joh. Wansink; 3 Lena, eig. D. J. de Grote; 4 Tóos 3, eig. dezelfde. Rubr. 6, melkgevende vaarzen, 1 x ge kalfd, volbloed N.R.S.: la Coba 16, eig. H. Beldman; lb Roza, eig. J. H. Over- meen; 2a Flora 4, eig. M. Boode; 2b Ros- sana 10, eig. W. F. Boode3a Roza 9, eig. dezelfde3b Miesje 2, eig. Joh. Wan sink; 4 Hendrika, eig. T. Boode. Rubr. 7, melkg. vaarzen 1 x gekalfd, niet volbloed: la Dika 7, eig. J. W. Boo de; lb Dina 8, eig. H. Rietberg; 2 Roos je 8, eig. W. F. Boode; 4 Paulina, eig. H. Oolbekkirik. Rubr. 8, volbloed pinken, geb. voor 1-10-53: la Hennie, eig. Joh. Wansink; lb Lies, eig. dezelfde: lc Marijke 2, eig. Wed. T. Boode; 2a Trui 3, eig. Wed. G. H. Stegeman; 2b Bontje 3, eig. A. Velt- kamp; 3a Coba 3, eig. G. J. Meilink; 3b Janny 8, eig. Wed. T. Boode; 4 Pau- lientje, eig. G. Landeweerd. Rubr. 9, pinken niet volbloed, geb. voor 1-10-53: la Gretha, eig. T. Boode; lb Leida's Roosje, eig. G. H. Luggenhorst; lc Martha 2, eig. G. J. Nikkels; 2a Jo 4, eig. H. Kloosterboer; 2b Lientje 2, eig. T. Boode; 2c Toos 5, eig. J. W. Boode; 3a Mientje 8, eig. T. Boode 3b Lientje, eig. J. G. Holterman; 3c Olga 2, eig. W. F. Boode4a Roza 7, eig. G. H. Lug genhorst; 4b Liesje, eig. J. G. Holter man; 4c Leida 10, eig. G. H. Luggen horst; 4d Aaltje, eig. G. Landeweerd. Rubr. 10, volbloed pinken, geb. 1-10-53 31-12-54: la Hertha, eig. Joh. Wan sink; 2a Toos, eig. H. Worsink; 2b Mie- nie, eig. Joh. Wansink; 2c Ida, eig. de zelfde; 3a Mientje 8, eig. G. J. Meilink; 3b Mina 3, eig. G. J. Meilink; 4a Olga's Mina, eig. Wed. T. Boode; 4b Lieske, eig. H. Krikkink. Rubr. 11, Pinken, niet volbloed, geb. 1-10-5328-2-54: la Doortje, eig. F. J. Sluiter; lb Mina 4, eig. Wed. D. J. Klein Lebbink; 2a Bertha 2, eig. J. W. Ste vens 2b Dina, eig. H. Krikkink4a Els je 6, eig. J. W. Boode; 4b Elly, eig. J. G. Holterman; 4c Gerrie, eig. H. Kloos terboer; 4d Bertha, eig. J. W. Stevens; 4e Marietje, eig. H. Kloosterboer. Rubr. 12, Pinken, niet volbloed, geb. na 28-2-54: la Gerritje 2, eig. J. G. Hol terman; 2a Willy 3, eig. F. J. Sluiter; 2b Willy 4, eig. Wed. G. H. Stegeman; 3 Mina, eig. J. Groothaar; 4a Bertha 4, eig. B. J. Markvoort; 4b Jennie 2, eig. dezelfde; 5a Femia, eig. J. G. Holter man; 5b Aaltje 1, eig. J. Groothaar. Rubr 13, vaarskalveren, volbl. N.R.S., geb. 1-9-54—31-12-54: la Olga 4, eig. Joh. Wansink; lb Gerritje 15, eig. G. J. Meilink; lc Hermien, eig. Joh. Wansink; 2a Doortje 6, eig. H. Worsink; 2b Olga 4, eig. A. Veltkamp; 2c Dora, eig. G. W. Reilink; 3a Mientje 9, eig. G. J. Mei link; 3b Mina 4, eig. dezelfde; 3c Toos 10, eig. D. J. de Grote4a Margaretha 3, eig. M. Boode; 4 Olga 5, eig. A. Velt kamp; 4c Lena 3, eig. D. J. de Grote. Rubr. 14, vaarskalveren niet volbl., geb. 1-10—31-12-54: la Roosje 9, eig. E. Voordes; lb Hanna 8, eig. H. Riet berg 2a Bertha 4, eig. H. J. Bosschers 2b Welmoed 1, eig. F. J. Sluiter; 3a Gon- da 5, eig. J. H. Overmeen; 3b Dika 3, eig. D. J. de Grote; 4a Rosanna 5, eig. F. J. Sluiter; 4b Bertha 2, eig. T. Boo de 4c Roza 9, eig. W. F. Boode. Rubr. 15, vaarskalveren, volbl. geb. na 1-1-55: la Ettie, eig. Joh. Wansink; lb Meisje 4, eig. dezelfde; 1c. Dora 27, eig. G. W. Reilink Azn.; 2 Paula, eig. H. Krikkink; 3a Gerritje 16, eig. G. J^ Mei link; 3b Henny, eig. T. Boode; 4a Roza 16, eig. W. F. Boode; 4b Olga 5, eig. Wed. T. Boode; 4c Decia's Bertha, eig. dezelfde. Rubr. 16, vaarskalveren, niet volbl., geb. na 1 Jan. 1955: la Dine, eig. Wed. D. J. Klein Lebbink; lb Marijke 2, eig. J. G. Holterman; 2a Zwaantje 9, eig. H. J. Bosschers; 2b Tine, eig. J. W. Ste vens; 3a Gerretje 3, eig. Wed. G. Tee- selink; 3b Liesje, eig. M. Boode; 3c Olga 3, eig. G. W. Reilink Azn.; 3d Mina, eig. Wed. G. Teeselink. Collecties: Joh. Wansink la; H. Beld man lb, J. Ulfman 2a, Wed. T. Boode 2b, G. Bekman 2c en W. F. Boode 3a. Eigen gefokte volbloeden N.R.S. of fokver.: Joh. Wansink la en 2a, H. Riet berg lb en W. F. Boode 2b. Afdeling zwartbont: Rubr. 1, stamboekkoeien, geb. vóór 1-10-50: 1 Janke 2, eig. H. Meijerman (kampioen)2 Aaltje 16, eig. H. W. Veneklaas. Rubr. 2, stamboekkoeien of volbloeden beneden 5 jaar: 1 Willy, eig. E. Aaltink; 2 Marietje, eig. dezelfde; 3 Martha, eig. H. Meijerman. Rubr. 3, melkgev. vaarzen volbloed: 1 Entje, eig. E. Aaltink (res. kampioen). Rubr. 4, melkg, vaarzen, niet volbloed 2a Grietje, eig. B. J. Markvoort.; 2b Di- nie, eig. J. Lubbersen; 3 Worker Annie 3, eig. E. Voordes; 4 Wietske, eig. J. Groothaar. Rubr. 5, volbloed pinken, geb. vóór 1-2-54: 1 Femke 2, eig. H. W. Veneklaas; 2 Janke 3, eig. H. Meijerman. Rubr. 6, volbloed pinken geb. na 1-2- 54: la Fólkertje 57, eig. H. W. Vene- j ldaas; lb Grietje 23, eig. H Meijerman; 2 Dina 10, eig. G. W. Hulsman3a Aaltje j 18; 3b Ciampie 7, eig. H. W. Veneklaas, j Rubr 8, volbloed vaarskalveren, geb. na 1-11-53: 1 Janke 4, eig. H. Meijer man; 2a Bet je 3, eig. E. Aaltink; 2b Aukje 4, eig. H. Krikkink; 2c Janna, eig. E. Aaltink; 3 Hendrina 9, eig. J. Lub bersen. Rubr. 9, vaarskalveren, niet volbloed: la Hinke 9, eig. P. G. Cats; lb Elsje III, eig. J. Haverslag. Collecties (willekeurig): 1 E. Aaltink; 2 H. W. Veneklaas; 3 H. Meijerman. Eigen gefokte volbloeden N.R.S. of fokver.: 1 E. Aaltink; 2 H. W. Vene klaas; 3 H. Meijerman. Kalveropfokclub (naar puntentelling). Afd. Roodbont: Volbloed vaarskalve ren, geb. 1-10-541-1-55: 1 Gerritje 15 van Mej. M. Meilink 71 p.; 2 Margare tha II van J. Boode 60y2 P- Rubr. 2, volbloed vaarskalveren, geb. 1-1-5515-4-551 Paula van D. B. Krik kink 65V2 p.; 2 Roza 16 van Mej. D. Boode 56 V2 P- Rubr. 3, alsvoren geregistr. fokv. geb. 15-10-54 t.m. 15-1-55: 1 Marijke V van H. Landeweerd 68y2 p.; 2 Hanna 8 van H. Rietberg 67 p.; 3 Zwaantje 9 van Mej. D_ Bosschers 65 p.; 4 Stientje van H. Schutte 63 p.; 5 Bertha 6 van M. Meijerink 6OV2 P-6 Liesje van Joh. Stoevenbelt 58y2 P-; 7 Corrie van H. Kolkman 53V2 p. Rubr. 4, alsvoren gereg. fokver., geb. 15-115-4-551 Koosje HI van A. H. J. Groteboer 61V2 P-l 2 Betsie III van J. Meijer 61 p.; 3 Gerritje ni van Mej. G. Overmeen 59 y* p.; 4 Riet van E. Stam Gzn. 59 p. Rubr. 5, alsvoren ongeregistr., geb. i 15-10-5415-4-55: 1 Leent je v. Mej. M. j Paalman 47 p.2 en 3 Bertha 4 van Mej. D. Barvelink en Olga Hl van Joh. Boode, beiden 44 y2 p. Afdeling Zwartbont: Rubr. 6, volbloed, geb. 15-10-541-1-55: 1 Janke 4 van G. Meijerman 73 p.; 2 Aukje 4 van E. Krikkink 68V2 P-; 3 Renske V van E. Markvoort 66V2 p.; 4 Cona V van Mej. D. Volkerink 63 p.; 5 Hendrina 9 van Joh. Lubbersen 59x/2 p.6 Aukje III van B. Volkerink 59 p. Rubr. 7, alsvoren, volbloed, geb. 1-1 15-4-55: 1 Janna van E. Aaltink 61 p.; 2 Jantje van G. J. Veneklaas Slots 57 p. Rubr. 8, alsvoren, geregistr. fokver., geb. 15-101-1-55: 1 Elsje 4 van J. Ha verslag 68 p.; 2 Hinke 9 van P. G. Cats 67y2 p.; 3 Afke van F. D. J. Slijkhuis 621/2 P-4 Jeltje II van J. W. Vruggink 55 p. Rubr. 9, alsvoren, geb. 1-1-5516-4- 55: 1 Pietje 8 van Mej. B. Volkerink 6IV2 p.; 2 De Haan 6 van Hm. Beldman 56y2 p. Rubr. 10, alsvoren, ongereg., geb. 15-10 t.m. 15-1-55: Willy van H. B. Lubber sen 42 p. NIEUWE LEDEN HERV. KERKKOOR. De dringende oproep van het Herv. Kerkkoor is niet onverhoord gebleven. Een zevental nieuwe leden heeft zich aangemeld, terwijl anderen zich nog be raden over toetreding. Niet te lang den ken, vrienden, maar doen. DE E.H.B.O. START WEER MET CURSUSSEN. De plaatselijke afdeling der vereniging E.H.B.O. schrijft ons: Nu de donkere dagen weer aanbreken, wordt het tijd het winterwerk ter hand te nemen. Zo dachten de Jeugd-E.H.B.O.'ers er ook over en ze zijn weer vol nieuwe moed aan hun tweede gedeelte begonnen. Bij voldoende deelname zal er ook voor de jongelui boven 12 jaar weer een beginnerscursus gehouden worden en wel Dinsdags van 45 uur in één van de lokalen van de Ulo-school. Opgeven om half 5 Dinsdag 20 September a.s. bij het leslokaal. Voor de ouderen boven 18 jaar zal ook weer een volledige cursus gegeven wor den, mits zich voldoende deelnemers aan melden. Het doel is bekend en zegt de naam ook: „Eerste Hulp Bij Ongelukken". Hoe dikwijls gebeurt er niet een onge val, thuis, in de buurt of op straat. De dokter is niet direct bij de hand, wat nu? Welk een bevredigend gevoel geeft het dan, niet met de handen in het haar te staan, maar iets te kunnen doen of niet te doen. Heel vaak wordt er n.l. iets gedaan ten nadele van de getroffene en was het beter geweest niets te doen voor een dokter aanwezig is. Een ieder heeft wel eens hulp ver leend ,al was het nog maar zo'n klein WEDVLUCHT DUIVEN. Zaterdag werden de duiven van de PV „De Bergvliegers" voor de laatste keer van dit seizoen gelost te Maastricht. De uitslag is als volgt: 1 H. Dijkslag; 2, 3 en 6 W. van der Pluym; 4 L. Gazan: 5, 10, 11 en 12 H. J. Aaftink; 7 H. J. ten Velde; 8 W. Aaftink; 9 G. Steunenberg; 13 J. Haan. Er waren voor deze vlucht 4 prijzen beschikbaar gesteld. De A-prijs was voor de heer Gazan. Deze prijs was beschik baar gesteld door Slagerij Dolman en bestond uit een prachtige rollade. De B-prijs, een krentenbrood, was be schikbaar gesteld door de Fa. B. J. Slot man en werd gewonnen door de heer v. d. Pluym met z'n 2e duif. De C-prijs, een pot kersen, was be schikbaar gesteld door „Slaatje" en is gewonnen door de heer H. Dijkslag. Als troostprijs voor de laatste prijs winnende duif had de heer G. Vruggink een liter jenever beschikbaar gesteld en deze werd gewonnen door J. Haan. De stand luidt: 1 H. Dijkslag 112.3; 2 W. van der Pluym 98; 3 W. Aaftink 76.9; 4 H. J. Aaftink 76.5; 5 L. Gazan 70.1; 6 G. Steunenberg 69.1; 7 J, Bosman en Schuppert 28.1; 8 H. J. ten Velde 25.3; 9 J. Haan 16.6. Ie kampioen H. Dijkslag; 2e W. v. d. Pluym; 3e W. Aaftink. wond aan de schouder en onmiddellijk naar het ziekenhuis in Hengelo moest worden overgebracht. De vrachtauto, welke bestuurd werd door de heer G. D. O. te Rijssen, gaf richting aan om naar genoemde boer derij af te slaan. De heer Van S. heeft de wagen toen rechts willen passeren met het gevolg, dat hij wegens de te nauwe doorgang met de zijkant daar van in aanraking kwam. Het motorrij wiel liep vrijwel geen schade op. VOOR DE KANKERBESTRIJDING De vanwege de afdeling van de Koningin Wilhelminafonds-ver. door middel van de schooljeugd gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft f226,60 opgebracht. Richt niet Uw rijwiellicht Op eens andermans gezicht! VEILIG VERKEER.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2