IT Ais 5% Huurverhoging niet voor krotten en verwaarloosde woningen PLAATSELIJK NIEUWS COLLECTE SANATORIA-D.E.L. Voor de Boer De huurverhoging van 5 per 1 Sep. tember de derde na de oorlog is kleiner dan de vorige, maar ingewikkel der wat allerlei bijkomende bepalingen betreft. De nieuwe verhoging geldt n.l. niet zonder meer voor alle voor°oll°f?® huizen en voor een deel van de na 1940 vebouwde. Er zijn enkele uitzonderings bepalingen in de Huurwet opgenomen, die verband houden met de bewoonbaai- heid van een huis en met de staat van onderhoud. Een huis kan „ongeschikt voor bewoning" worden verklaard en dan geldt een lagere huurprijs. En er is ook een mogelijkheid om vrijgesteld te worden van 5 huurverhoging, als een huis ernstig verwaarloosd is Het spreekt vanzelf, dat iemand met zelf kan uitmaken, of hij meer huur moet gaan betalen of niet. Het „ongeschikt ver klaren van een huis moet door de Mi nister van Wederopbouw gebeuren en een „vrijstelling" kan gegeven worden door het gemeentebestuur of, in gem<r™ ten met meer dan 10.000 inwoners, dooi huur commissies", die daarvoor specia in het leven zullen worden geroepen. Zolang een dergelijke officiële beslissing nog niet is genomen, moet de verhoog de huurprijs worden betaald, tenzij d huiseigenaar zelf van een verhoging ai- ziet. Welke huren gaan omhoog? Om te beginnen worden dus per 1 September de huren verhoogd van alle vooroorlogse woningen, behalve wan neer dat onbewoonbaar verklaarde krot woningen zijn; van een gedeelte van de in de oorlogsjaren gebouwde woningen en van een gedeelte der na 1945 ge- bouwde huizen. De verhoging mag alleen berekend worden van de zuivere huur. Als in een huurprijs een bedrag is inbegrepen, bv. voor waterlevering, moet dit laatste be drag eerst van het totaal worden afge trokken, voordat de 5 erbij geteld kan worden. Voor bedrijfsruimten geldt de auto matische huurverhoging niet. In het al gemeen blijven de geldende huurprijzen van kracht, tenzij verhuurder en huur der anders overeen komen. Samenwoning, stoffering en meubilering. Het spreekt vanzelf, dat in geval van samenwoning" van bijv. 2 gezinnen, elk van die twee een evenredig deel van de huurverhoging voor zijn rekening neemt. Wat het berekenen van de huur prijs bij samenwoning betreft, zijn de vroegere bepalingen van kracht geble ven. De hoofdbewoner mag, zoals be kend, de zuivere huurprijs van "t onder verhuurde gedeelte met 20 verho gen, als tegemoetkoming voor het onge rief, dat inwoning met zich meebreng - Voor het gebruik van stoffering en van meubilair mag per jaar berekend wor den 1/5 van de waarde, die de stoi-e- ring en het meubilair op dat ogenblik vertegenwoordigen. Ook dat is n reeds langer geldende bepaling, die ongewij zigd is gebleven. Bekend is ook, dat de huur-advies- commissies (niet te verwarren met de nieuw in te stellen huurcommissies) in geval van moeilijkheden advies uitbi en- gen over de huurprijs, die iemand ver schuldigd is. Een nieuwe bepaling in de Huurwet is, dat een eigenaar, die een nieuwe centrale verwarmingsmstallatie - in een huis laat aanbrengen, de huur prijs daardoor iets méér mag verhogen dan sinds 1951 het geval was. De krotwoningen. Krotwoningen, die door de gemeente onbewoonbaar zijn verklaard, zijn na de oorlog vrij gebleven van huurver hogingen. Ook de 5 pet. verhoging geldt voor deze woningen niet. Er zijn echter in ons land oude woningen, die niet on bewoonbaar zijn verklaard en die toch met krotwoningen gelijk gesteld kun nen worden. Een nieuwe bepaling m de huurwet maakt het mogelijk, deze woningen „ongeschikt voor bewoning" te laten verklaren. Zoals reeds werd opgemerkt, kan alleen de Minister van Wederopbouw zo'n verklaring afgeven. Heeft de minister dat gedaan, dan wordt de huur van zo'n krotwonmg verlaagd tot het huurpeil van 1950, dat komt dus praktisch neer op de vooroorlogse huurprijs. Een huurder van zo'n krotwoning kan zelf een verzoek om huurverlaging ■indienen, ofwel rechtstreeks bij de Mi nister ofwel bij 't gemeentebestuur. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijk ver zoek alleen kans op inwilliging maakt, als het huis inderdaad onbewoonbaar is en niet meer in redelijke staat kan worden gebracht. Geen huurverhoging voor ver waarloosde woningen. Tenslotte is er nog de mogelijkheid om van de 5 pet. huurverhoging te worden vrijgesteld, als een huis ern stig verwaarloosd is. Een verzoek om deze vrijstelling moet worden gericht tot 't gemeentebestuur of tot de huur- commissie op een formulier in twee voud, dat kosteloos op elk gemeente huis verkrijgbaar is. Bij het indienen van dat formulier moet een bedrag van f 5,worden betaald, anders wordt het niet in behandeling genomen. Wordt de aanvrage ingewilligd, verkeert het huis dus werkelijk in slechte staat van onderhoud, dan worden die f5, texug betaald. Besluit het gemeentebestuur of de huurcommissie, dat de huurver hoging wél moet worden betaald, dan is de aanvrager zijn twee .rijksdaalders kwijt. Bezint, eer ge begint. Het is wel duidelijk, waarom die f5- betaald moeten worden. Niemand vindt het prettig meer huur te gaan betalen. Zonder de „rem" van de f5,— zou het aantal verzoeken om vrijstel ling van de huurverhoging misschien wel in de honderdduizenden gaan lo pen. Vrijstelling zal alleen worden ver leend, 'wanneer er inderdaad, door de nalatigheid van de verhuurder, van zo ernstige verwaarlozing sprake is, dat de woning niet meer voldoet aan rede lijke eisen van bewoonbaarheid en in standhouding. Als daken lekken, put ten en regenbakken en afvoerleidingen niet meer functioneren, of zich belang rijke gebreken voordoen aan balcons of als muren, vloeren, stenen trappen of plafonds hinderlijke of gevaarlijke scheuren vertonen, of 't houtwerk van kozijnen, ramen, vloeren, deuren, kas ten, balklagen of trappen in gebrek kige toestand verkeert, of gas-, water en electriciteitsleidingen beschadigd zijn, of schoorstenen lekken en het buitenverfwerk zo slecht is, dat hout of ijzer dreigen te vergaan, dan kan er sprake -zijn van ernstige verwaarlozing en dan is er een goede kans, dat de huurcommissie of B. en W. een aan vrage inwilligen. De verhuurder krijgt in zo'n geval een maand de tijd, zich te verweren tegen de Machten van de huurders. Gemeentebestuur of hum- commissie nemen daarna een beslissing, waarbij verhuurder en huurder zich moeten neerleggen. Brochure geeft antwoord op allerlei vragen. De nieuwe bepalingen in de huur wet zijn, zo werd reeds opgemerkt, ta melijk ingewikkeld. Daarom heeft het Ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting een brochure samengesteld Huurprijzen en onderhoud", waarin de belangrijkste bepalingen van de huurwet en van de uitvoeringsvoor- schriften op bevattelijke wijze wor den uiteengezet aan de hand van voor beelden. Niet alleen de nieuwe bepa lingen zijn in dit boekje behandeld, maar ook de maatregelen, die reeds eerder werden genomen. Het boekje is voor de prijs van f 0,25 verkrijgbaar in de boekhandel en op alle postkantoren. GEMEENTE GAAT WEER 5 TON LENEN. Het gemeentebestuur van Holten wil een geldlening aangaan tot een bedrag van f 350.000 met een niet nader te noe men bankinstelling tegen een rente van 3Vic met een looptijd van 20 jaar. In hun voorstel aan de raad zeggen Burge meester en Wethouders, dat deze vaste lening nodig is voor de definitieve finan ciering van enkele kapitaalsuitgaven, o.a. aanleg straatverlichting Boschkamp f 14.500, de aanschaffing van een tank wagen met nevelspuit voor de brandweer f 40.000, de verbetering van de Beumer steeg f18.500, de verbetering van de Stationsstraat en de Waagweg f 57.000, de verbouw van de hoofdonderwijzers- woning tot politiebureau f 22.000 en voor kapitaalsverstrekking aan het G.E.B. wegens diverse uitbreidingen van het electr. net Zij zal worden aangegaan met ingang van 1 Oct. a.s. De geldgeefster heeft verzocht haar naam niet te publi- ceren. Kasgeld. Verder zal voor de voorlopige finan ciering van kapitaalsuitgaven een bedrag van f150.000 nodig zijn. Deze kasgeld lening kunnen Burgemeester en Wethou ders aangaan met de Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage, welke 1V4 rente in rekening zal brengen. In het voorstel worden o.a. de objecten ge noemd: verbouw perceel Dorpsstraat 22, bouw van 2 woningwetwoningen in Dij- kerhoek, aanleg riolering Boskamp, her bestrating en riolering van de Larense- weg en voor de bouw van de bijzondere school f53.000.—. Benodigd is met in begrip van de aflossing van de lopende kasgeldlening f 500.000, maar uit de op brengst van de voornoemde vaste lening zal f 500.000 geput worden, zodat voor de tijd van 3 maanden f150.000 moet worden geleend aan vlottende middelen. Ds. BAL VIERDE ZESTIG-JARIG JUBILEUM. Hoewel het de wens van Ds. E. G. J. Bal was, zijn zestigjarig ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. Kerk onopgemerkt voorbij te doen gaan, is de eerwaarde jubilaris Donderdag toch niet aan enige belangstelling ontkomen. Namens de Herv. kerkeraad van Hol ten heeft het moderamen van het kerk bestuur, Ds. C. C. Addink, praeses, en de heer C. Knijff, scriba, hem een bezoek gebracht en hem gecomplimenteerd met dit wel zeer bijzonder jubileum. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, deed van zijn belangstelling blijken en bracht o.m. de felicitaties over van het gemeentebestuur. Ook het hoofd van de School met de Bijbel, de heer J. Kroon, kwam de grijze maar nog zeer krasse en opgewekte jubilaris gelukwensen. Ds. Bal werd in 1872 geboren en in 1895 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland toegelaten tot de evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 8 September van datzelfde jaar (1895) deed cand. Bal zijn intrede in zijn eerste gemeente Nijeveen. Daarna stond de ju bilaris tot zijn emeritaat op 14 Maart 1937 achtereenvolgens nog te Holten 1898-'03; Meerenberg 1903-'06; St. Fi- lipsland 1906-13 en tenslotte nog onge veer 24 jaar te Hellendoom. SPRAAKONDERIW J S LAGERE SCHOLEN. In een voorstel aan de gemeenteraad, dat Woensdagavond in behandeling komt, zeggen Burgemeester en Wethou ders van Holten, dat zij met ingang van 1 Januari a.s. zouden willen overgaan tot de invoering van spraakonderwijs voor de kinderen der lagere scholen, die hiervoor uit hoofde van spraakgebreken in aanmerking komen. Reeds herhaalde lijk werd er bij ons op aangedrongen, zegt het college, over te gaan van gemeente wege van dit onderwijs. Blijkens een in gesteld onderzoek komen hiervoor 17 leerlingen in aanmerking. Slechts in weinig gevallen roepen de ouders de hulp in van een deskundige, met name van een logopaedist. Voor hen is het dikwijls financieel niet mogelijk hun kinderen het nodige spraakonderwijs te doen geven. Daarom is er voldoende aanleiding om van gemeentewege bedoeld onderwijs ter hand te nemen. De kosten bedragen f 2.50 per behandeling van 25 minuten. Er is een verhaalsverordening ontwor pen, waarin aan de hand van de gebrui kelijke schoolgeldmaatstaf een bijdrage in de kosten van de ouders kan worden gevorderd. Bedraagt de schoolgeldmaat staf samengesteld uit de loonbelas ting, inkomsten- en vermogensbelasting minder dan f 20 dan is geen bijdrage verschuldigd/in andere gevallen kan zij b.v. 25, 50, 75 en 100 der kosten be- dragen. B. en W. stellen de raad voor de heer C. v. d. Ruyt, spraakleraar te Rijssen, met het spraakonderwijs te belasten. VACANTIEPLANNEN WERDEN WREED VERSTOORD. Aan de vacantieplannen van de heer L. J. B. te Utrecht en van zijn verloofde Mej.' L. B„ eveneens te Utrecht woon achtig, die samen per auto op weg wa ren naar de Harz in Duitsland, is Don derdagmorgen te Holten op een wel zeer onfortuinlijke wijze een einde gekomen. Toen de heer B. om pl.m. 8 uur op de Deventerweg nabij de boerderij Ven- neman een tractor met aanhanger, be stuurd door de heer E. A. te Holten, wil de passeren, doemden in de dichte mist plotseling twee koplampen van een te genligger op. Door zijn krachtig remmen slipte de auto met het gevolg, dat deze tegen een boom opbotste en aan de rech terzijde zwaar werd beschadigd. De be stuurder kreeg een hersenschudding. Zijn naast hem zittende verloofde brak het linker kuitbeen en kreeg een wonde aan de knie. Beiden zijn na door dokter C. H. Rietdijk voorlopig behandeld te zijn, met de Holtense ziekenauto naar het St. Geertruiden Gasthuis te Deventer ver voerd. De Harz is voor hen voorlopig een onbereikbaar ideaal. H.K.H. Prinses Beatrix heeft Maan dag te Vlissingen bij Scheepswerf „De Schelde" de onderzeebootjager Hr. Ms. „Limburg" te water gelaten. Een juichende Prinses Beatrix en Prins Bernhard bij het te water glijden van het schip. VASTE AANSTELLING De heer H. J. Aaftirik is met ingang van 1 September vast aangesteld als brievenbesteller bij de PTT. H.M.V. GAF MOOI CONCERT. De belangstelling voor het concert, dat de muziekvereniging H-M.V. Zaterdag avond op de muziektent achter het ge meentehuis gaf, was niet zo groot als verwacht mocht worden. Maar zij die wel gekomen waren, en daaronder wa ren nog tal van vreemdelingen, hebben genoten van een prachtig programma met zeer mooie werken, dat onder lei ding van de heer J. F. Heleenders werd uitgevoerd. Na de opening met een bekende mars „Naar d' Efteling" werd door het korps o.a. ten gehore gebracht de ouverture uit de opera van Verdi „Nabucco" in 'n arrangement van Alyre Delhaye; en de zeer melodieuse wals „Münchner Kindl" in een arrangement van Max Rhode Na de pauze, waarin een inzameling werd gehouden voor het Anjerfonds, welke op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard wegens de weersomstandighe den moest worden uitgesteld, volgde de selectie van Planquette-Jakma „Les Cloches de Corneville" en werd met bij zondere aandacht geluisterd naar het werk, dat het korps onlangs op het mu ziekconcours te Bathmen als verplicht nummer mo,est uitvoeren: „Woodland Pictures", een driedelige suite van Per cy E- Fletcher in een arrangement van Gosling Mol. Als laatste nummer werd uitgevoerd de ,,Karl Küpfermars". Vooral bij de uitvoering van het con coursnummer bleek nog eens weer dui delijk welk een muzikaliteit en technisch kunnen van een korps verwacht wordt, dat in de Vaandelafdeling uitkomt. En kele prachtige soli verhoogden 't kunst genot, dat de toehoorders deze avond geboden werd. In een kort slotwoord heeft de heer Beijers dirigent en korps namens het be stuur van V.V.V. belankt voor deze laat ste uitvoering in het V-V.V.-vacantie- programma. Hij zeide het te betreuren, dat dit mooie concert in een omgeving gegeven moest worden, welke daarvoor niet meer geschikt is. Een dorp, dat zich zelf respecteert kan zulks niet toestaan en het is daarom zo langzamerhand een zaak van de gehele bevolking geworden om hier gezamenlijk iets aan te doen. Hij hoopte echter, dat de stappen die 't bestuur onderneemt spoedig het ver langde resultaat zullen opleveren. Bij velen leeft de wens, dat een der gelijk concert ook midden in het vreem delingenseizoen wordt gegeven, want Holten heeft een muziekkorps waarmee het kan geuren en van welker muziek men ook de vreemdelingen zou willen laten genieten. Hij weet, dat hieraan moeilijkheden zijn verbonden, maar hoopte, dat het toch een andere keer zal gelukken. Met een stevige handdruk voor diri gent en voorzitter werd dit dankwoord besloten. VOETJE TUSSEN DE SPAKEN Donderdagmiddag kreeg het 3-jarig zoontje van de heer M. Tromop, toen het achter op een fiets vervoerd werd, één der voetjes tussen de spaken van het achterwiel. Het kind huilde erg, ma^r het ongevalletje is nogal mee gevallen en beperkte zich tot 'n flinke ontvelling van het voetje. GROTE DEELNAME AAN DE FOKVEEDAG Voor de fokveedag, welke hier op Donderdag 15 September a.s. in Kalf- stermansweide gehouden zal worden, zijn 140 roodbonte runderen en ruim 40 dieren van het zwartbonte veeslag op gegeven. De kalveropfokclub heeft meer dan 40 stuks kalveren ingeschreven. Vooral bij de roodbonten is het jong vee sterk in de meerderheid. Ieder, die belang stelt in de fokkerij met de KI-stieren en iedere veehouder, welke kalfjes aanhoudt heeft dit toch, dient deze fokveedag te bezoeken. De heer H. W. Nieuwenhuis, assis tent rijksveeteeltconsulent te Zwolle, zal bij de keuringen als arbiter op treden en indien de tijd zulks toelaat, na de keuring van enkele goede klas sen voor de microfoon een korte uit eenzetting geven van de verschillende opmerkelijke eigenschappen van deze groepen. De jongeren kunnen hun belangstel ling tonen voor de keuringen van de inzendingen der kalveropfokclub. Deze worden eerst gekeurd door een jury uit leden der jongerenorganisaties en latei- door de juryleden van de fokveedag, die de adspirant-keurmeesters dan op hun feilen kunnen tonen. Bij de keuring der kalveren zal niet alleen worden gelet op het exterieur, maar ook op de wijze van voorbrengen, de verzorging en het toilet der dieren. De keuring begint des morgens om 9 uur. De periode van 1218 September zal weer staan in het teken van de tuber- culose-bestrij ding. Het fonds „Draagt Elkanders Lasten" zal dan weer een be roep doen op Uw offervaardigheid om mede hierdoor de strijd aan te binden tegen de tuberculose. Al is het zo, dat de tuberculose niet meer zo staatsvijand nummer één is als enkele jaren geleden, vaststaat, dat de bestrijding hiervan nog steeds met kracht moet worden voortgezet. Het beste bewijs hiervan zijn nog steeds de volle sanatoria. De uitbreiding van deze ziekte wordt met kracht tegengegaan door het be volkingsonderzoek, waardoor tientallen gevallen ontdekt worden en daardoor dikwijls in de kiem kunnen worden ge smoord en van meet af aan kunnen worden bestreden, waardoor 't ziekte proces aanmerkelijk wordt verkort. Uit de gegevens, die ons verstrekt werden door de geneeskundige hoofd inspectie, blijkt, dat het totaal aantal t.b.c.-patiënten over resp. 1952, 1953 en 1954 over het gehele land bedroeg 13.943 12.699 en 10.312. Het aantal nieuw „ontdekte" gevallen over een aantal inwoners van 1.424.079 varieert in de jaren 1951—1954 van 1200 tot 1300 ziektegevallen per jaar. Dat is dus nog heel wat. Hieruit blijkt wel weer hoe noodza kelijk het toch is 't vreselijke monster, dat t.b.c. heet, te blijven bestrijden. Vooral wanneer men zelf een goede gezondheid geniet, kan men niet dank baar genoeg zijn en moet men hierin als het ware een stimulans zien iets voor anderen die door hun ziekte zoveel moeten missen te kunnen en mogen doen. Wanneer dus een van onze collectan ten bij U aan de deur komt om een gift te vragen voor ons fonds, stelt hem of haar dan niet teleur en geef een flinke bijdrage in de bus of teken zo moge lijk een bedrag in op de U aangeboden intekenlijst. Bovendien kunt U ook nog op andere wijze uw medewerking verlenen. Er is n-1. altijd een dringende behoefte aan collectanten. Indien enigszins mogelijk geeft U dan op ais collectant(e). Kunt geen hele ochtend of middag, met een paar uur is onze Commissie ook al heel blij. Ook de avonduren kunnen voluit benut worden. Doe uw best en probeer er even tussen uit te breken om te hel pen onze collecte een succes te doen worden. U steunt door Uw hulp Uw mede mens en helpt de volksgezondheid be vorderen. Dit laatste is ook een zaak van U zelf. Want een gezond volk is ook Uw belang. Steun dus ons werk en geef U zo spoe dig mogelijk op als collectant. D t'ige van man den: hun hele Ei dier H dat dese gerj offe te l in c voo: den weg Slo' letti D de, bes! zijn ten het Algemene Technische Commissie. Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap heeft in zijn vergadering van 13 Juli j.l. benoemd tot secretaris van de Alg. Technische Commissie van het Landbouwschap de heer Ir. A. J. de Wildt te Deventer. De heer De Wildt heeft met ingang van 1 September j.l. zijn werkzaam heden aangevangen. Voedergraanprijzen oogst 1955. In verband met de ongunstige prijs ontwikkeling op de binnenlandse voe dergraanmarkt, met name voor wat het artikel gerst betreft, worden door het Landbouwschap besprekingen gevoerd over het gemiddelde over de oogst 1955 bereiken van het prijspeil, dat door middel van 't systeem van monopolie- heffingen in uitzicht is gesteld. Gedurende een periode, waarin bii import van gerst een monopolieheffing wordt opgelegd, zal worden gestreefd naar een gemiddelde prijs voor de binnenlandse gerst van f 24- per 100 kg. Opgemerkt kan nog worden, dat ook de roggeprijs op het ogenblik zeer laag is. Het verschil tussen de gemiddeld over het gehele land en over het ge hele leveringsseizoen behaalde telers- prijs van rogge en de in uitzicht gestel de richtprijs (f24,95 per 100 kg.) zal, voor wat de in de zand- en veenkolo niale gebieden verbouwde rogge be treft, evenals het vorig jaar worden bij gepast door middel van een toeslag per 100 kg. Dit betekent, dat de individuele teler er belang bij heeft zijn product voor de hoogst mogelijke prijs te ver kopen. In dit verband kan tevens worden gewezen op de wenselijkheid van een zekere spreiding in het aanbod. Duitsland had de oorlog kunnen wimien alsDe voormalige Duitse generaal-veldmaarschalk Albert Kes- selring, die deze bewering in een in terview in een Amerikaans tijd schrift deed, liet er niet minder dan acht punten op volgen, die Duitsland anders had moeten doen. Hij verklaarde dat Hitler een merk waardige voorkeur voor Engeland aan de dag legde. Hij had dat immers ook reeds in „Mein Kampf" betoogd? Hij zag de Engelsen tenslotte als een Germaans volk, waarmede het Duitse tot een vreedzame samenwerking moest komen. Kesselring zei, dat Hitier steeds dacht, dat de Engelsen vrede zouden sluiten, maar dat hij hen niet be greep en beledigde, toen hij hun aan bood het Britse rijk te beschermen. Churchill zei nee, zoals hij alleen dat kon zeggen, en dat was zijn grootste vergissing. Hij had uiterlijk in 1943 vrede moeten sluiten en alleen op die manier had Stalin buiten Europa ge houden kunnen worden. Kesselring zei, dat een behoorlijk voorbereide invasie in Engeland tot het midden van Augustus 1940 gelukt zou zijn en dat er ook later nog een kans geweest was. „Maar", zei hij, „behalve Hitiers gevoelens ten opzichte van de Engel sen, verzette de Duitse vloot zich er tegen, daar deze meer steun van de luchtmacht wenste, dan die toen kon geven". Als andere oorzaken van de Duitse nederlaag noemde Kesselring: 1 het niet onmiddelijk volledig mo biliseren van de industrie in 1939; 2 het zich niet concentreren op de productie van de Messerschmidt- straaljager in 1943, opdat men er voldoende zou hebben om een eind te maken aan de geallieerde lucht aanvallen, en van een viermotori ge bommenwerper; 3 het niet krachtig genoeg aanval len van de uit Duinkerken evacu erende Britse troepen; 4 het niet maken van een afspraak met de Japanners, dat zij Syberië

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2