v.v.v. Paardenfokdag „Holbatheo" bracht kwaliteit in de ring Uacanüe-p.'Lo.g.'iamina AGENDA No. 36. Jaargang 7. ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dii blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van, de Stichting Eoltens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5£83 - 23:t Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 De paardenfokdag, welke de vereni ging „Holbatheo", onderafdeling van de Vereniging tot bevordering van de Land- bouwtuigpaardenfokkerij in Nederland, de V.L.N., jaarlijks in Dijkerhoek orga niseert, is van meer dan plaatselijke be tekenis. De naam zegt reeds, dat zij haar werkgebied uitstrekt over Holten, Bath- men en omstreken. Maar op de fokdag, welke Woensdag op de terreinen bij café ,,'t Bonte Paard" werd gehouden, waren ook fokkers met hun prachtige fokdieren aanwezig uit de gemeenten Markelo, Gorssel, Raalte, Die penveen, enz. De belangstelling komt uit steeds bredere kring. Deze fokdag is ook weer bijzonder ge slaagd en uit het tentoongestelde paar- denmateriaal is duidelijk gebleken, dat het werk van „Holbatheo" vruchten be gint af te werpen. De omstandigheid, dat de fokdag dit jaar niet samenviel met het school- en volksfeest te Dijkerhoek heeft aan de belangstelling weinig afbreuk gedaan. De aanvoer was niet alleen groter, maar ook de kwaliteit van de fokdieren was beter dan hetgeen tot nu toe voor de keuring werd aangevoerd. De juryleden waren dan ook zeer goed te spreken over de merrieveulens, hengstveulens, een- en meerjarige mer ries, die in de verschillende rubrieken waren ingeschreven en waarvan er slechts enkele verstek lieten gaan. Het programma telde in de zestig nummers. In de rubrieken der 3-jarige en oudere merries verschenen niet minder dan 7 ster- en kroonmerries, waaronder 6 van het Gronings en 1 van het Gelders type. De „Groningers" hadden nog altijd de overhand, omdat in deze streek en fei telijk wel in geheel Overijssel dit type over het algemeen hoger wordt aange slagen dan het Gelders type. Dit stamt nog uit het verleden en ligt hoofdzake lijk aan het mannelijk fokmateriaal. Maar het Gelders type, zo verklaar den de juryleden voor deze afdeling, de heren E. Rottink te Welsum, G. J. J. Vlaskamp te Olst en J. Zweverink te Lochern, krijgt gaandeweg meer aan dacht. Het warmbloedpaard van het Gel ders type heeft meer „gang", zoals dat in vaktermen heet. Er waren bij de driejarige merriën een paar goede kopnummers, maar zij be zitten toch nog te weinig type. De heren B. van 't Oever uit Kampen en Z. Holtland uit 's-Heerenbroek, die hier reeds tal van jaren als jurylid fun geren, waren van oordeel, dat de aan voer van het Gronings type dat hun speciale belangstelling heeft kwalita tief veel beter was dan vorige jaren*. Bij de aanwijzing van de kampioen en de reserve-kampioen in deze afdeling had den zij de keuze uit 7 klasse dieren uit de rubrieken der merriën. Ook de kwali teit in de rubriek der merrieveulens was zeer goed. Bij de hengstveulens was de aanvoer te gering voor een juist oordeel. De keuring van de ruim zestig inzen dingen nam de gehele morgen in be slag. Toen in het vroege middaguur de kampioenen en de reserve-kampioenen van de beide types moesten worden aan gewezen, verschenen bij het Gelders type in de ring „Sophie", eig. T. Ikkink te Markelo, „Rozetta", eig. A. Bronsvoort te Holten, „Pimosa", eig. H. Deten te Dijkerhoek, en „Rillie", eig. E. J. Pol te Schalkhaar. Deze prachtige goudvos, reeds geregistreerd als stermerrie, werd als de kampioene aangewezen. No. 25 „Sophie" werd reserve-kampioen. Bij de „Groningers" verschenen in de ring „Fathera", een 1-jarige merrie van de Wed. G. H. Stegeman te Dijkerhoek, de 2-jarige merries „Sjolanda", eig. G. W. Reilink te Bathmen en „Sedina", eig. D. Lubberdink te Markelo, „Paleda", eig. J. W. van Schooten te Bathmen en de premiemerrie „Ladira", eig. H. Deten te Dijkerhoek, de stermerrie „Limona", eig. H. Rietberg te Holten, en de stermerrie '„Nemonica", eig. G. J. Flierman te Hectcn. Nadat de candidaten geruimen tijd in de ring hadden rondgestapt, werd „Li mona", een prachtige volle donkerbruine merrie, door de jury als kampioene uit geroepen. „Sedina" werd reserve-kam pioene. De kampioenen werden terstond met de gebruikelijke gekleurde strikken ge tooid, en hiermede was tevens de fokdag ten einde. De beide ere-leden der vereniging, bur gemeester Mr. W. H. Enklaar van Hol ten en burgemeester J. N. Bogstra van Bathmen, waren wegens ambtsbezighe den verhinderd deze fokdag bij te wonen. Wel gaf van zijn belangstelling blijk het lid van de Eerste Kamer Mr. G. Vixse- boxe alhier, die ook inzender was met de merrie „Olganta" van het Gelders type. De voorzitter van „Holbatheo", de heer W. Starink te Bathmen, heeft aan het slot de inzenders en bezoekers dank gebracht voor hun belangstelling voor deze uitstekend geslaagde fokdag. Hij bracht daarbij dank aan de ingezetenen van Holten en Bathmen, die bekers, kran sen en andere ere-tekenen beschikbaar stelden, aan de familie Kloosterboer voor het beschikbaar stellen van het terrein en aan de heer H. J. Bouwhuis, die be halve voor de geluidsinstallatie ook voor een deel van de organisatie zorgde. De prijzen zullen, zo deelde hij nog mede, in de voor-winter in een bijeenkomst van de vereniging worden, uitgereikt, gelijk met de vertoning van een paardenfilm. Aan de koffietafel in ,,'t Bonte Paard" heeft de heer Starink ten slotte de jury leden nog bedankt voor de vervulling van hun dikwijls moeilijke taak. De volledige uitslagen luiden als volgt Rubr'iek 1, merrieveulens (Gron. ty pe)la Umonica, eig. G. J. Flierman, Heeten; lb Umarka, eig. T. Ikkink, Mar kelo; 2a Udira, eig. H. Deten, Dijker hoek; 2b Uda, eig. A. Roeterdink, Bath men; 3a Uleda, eig. J. W. van Schooten, Bathmen. (Geld. type)la Unika, eig. M. Har- melink, Bathmen. Rubriek 2, hengstveulens2a, 2b en 3a, hengstveulens allen N.N., van de eige naren J. van Santen te Okkenbroek, H. Deten te Dijkerhoek en H. Rietberg, Hol- terbroelc, Holten. Rubriek 3, eenjarige merries (Gron. type)la Fathera, eig. Wed. G. H. Ste geman, Dijkerhoek; 2a Tolgate, eig. B. J. Reilink, Kring van Dorth; 2b Tini, eig. R. Roeterdink, Bathmen; 2c N.N., eig. G. W. Baltus, Holten; 2d Twennatje, eig. E. Aaltink, Holterbroek; 3a. Temo- nica, eig. G. J. Flierman, Heeten; 3b Tina, eig. P. G. Cats, Holten3c Falcona, eig. J. W. Vorkink, Loo, Bathmen; 3d Tola, eig. Fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Rubriek 4, 2-jarige merries (Geld. ty pe)la Sophie (res. kampioen), eig. T. Ikkink, Markelo; 2a Sunhilde, eig. M. Boode, Espelo4a Saroza, eig. F. G. Soe- ters, Bathmen; 3b Lerona, eig. A. Hen- geveld, Bathmen. (Gron. type)la Sedania, eig. D. Lub berdink, Markelo (res. kampioen)lb Sjolanda, eig. G. W. Reilink, Bathmen; 2 Semma, eig. D. W. Brilleman, Bath men. Rubriek 5, 3-jarige en oudere merries (Geld. type)la Rozetta, eig, A. Brons voort, Holten; 2a Petronella, eig. E. J. Pol. Schalkhaar; 2b Risabel, eig. A. Ste geman, Bathmen; 3a Patta, eig. G. W. Bronswijker, Bathmen; 3b Olganta, eig. Mr. G. Vixseboxse, Holten; 3c Riena, eig. G. Denneboom, Colmschate'3d Rectona, eig. H. J. Buitenhuis, Colmschate. Rubriek 6, 3-jarige en oudere merries, zogende (Geld. type)la Pimosa, eig. H. Deten, Dijkerhoek2a Nancie, eig. M. Harmelink, Bathmen; 3a Loesje, eig. J. van Santen, Okkenbroek. Rubriek 7, 3-jarige merries en oudere (Gron. type)la Paleda, eig. J. W. van schooten; 2b Karina, eig. A. Rieterdink, Bathmen. Rubriek 8, Premiemerries 3 jaar en ouder (Gron. type)la Larida, eig. H. Deten, Dijkerhoek; lb Hannista, eig. A. Stegeman, Bathmen; lc Reinalda, eig. A. J. Reiling, Kring van Dordt; 2a Pris- cilla, eig. G. J. Veneklaas, Dijkerhoek; 2b Roderma, eig. G. A. Niemeijer, Die penveen; 3a N.N., eig. G. W. Baltus, Holten; 3b Partisane, eig. T. Ikkink, Markelo; 3c Olgetta, eig. A. Hengeveld, Bathmen. Rubriek 9, Stermerries (Gron. type) la Limona (kampioen), eig. H. Rietberg, Holten; lb Nemonica, eig. G. J. Flier man, Heeten; lc Rolphine, eig. M. Boo de, Espelo; 2a Halera, eig. Wed. G. H. Stegeman, Dijkerhoek; 2b Pliade, eig. J. W. Reilink Mzn., Dijkerhoek; 3a Koli- dola, eig. fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. (Gelders type): la Rillie (kampioen), eig. E. J. Pol, Schalkhaar. Rubriek 10, merries met afstammelin gen: la Nemonica, eig. G. J. Flierman, Heeten; lb Ladira, eig. Th. Deten, Dij kerhoek; 2 Karina, eig. A. Roeterdink, Bathmen; 3 Loesje, eig. J. van Santen, Okkenbroek OPLETTENDHEID VOORKWAM ONGELUKKEN. Toen Dinsdagmiddag een tankauto met aanhangwagen van de Ned. Teer- unie te Uithoorn de Oranjestraat pas seerde, viel het de heer H. Stukker on, dat er rook of damp van de aanhang wagen afdwarrelde, terwijl hij meende te constateren, dat het rechterachterwiel erg slingerde. Hij belde onmiddellijk op naar hotel Muller aan de Deventerweg met het verzoek de auto aan te houden. De heer Muller voldeed aan dit ver zoek en toen de wagen tot stilstand was gebracht, bleek dat van de betrokken as een lager was afgelopen, zodat het wiel nog slechts werd tegengehouden door 'n moer, welke rood gloeiend was en reeds bijna geheel was afgesleten. De moer had het wiel nog slechts korte tijd kun nen houden en dan hadden er ernstige ongelukken kunnen gebeuren- Door het snel handelen van de heer S. werden deze waarschijnlijk voorkomen. De wagen is afgehaakt en voor repa ratie aan de kant van de weg geplaatst. Een woord van lof voor dit optreden is zeker op z'n plaats. Hieronder wordt thans het laatste programma, in samenwerking met de V.V.V. tot stand gebracht, afgedrukt. Wel vertoeven er in onze omgeving nog enkele late gasten, die hun vacan tia hier komen doorbrengen, maar de grote vacanties zijn ten einde en het va- cantieprogramma behoort daarmede tot het verleden. Aan allen die daaraan hebben mede gewerkt en onze krant onder de zomer gasten hebben verspreid brengen wij 'n woord van dank voor hun bereidwillig heid in deze. Het informatiebureau van de V.V-V. in de serre van café Maats is gesloten. Het heeft goede diensten bewezen. De administrateur, de heer Kers, gaat nu van een paar welverdiende vacantie- dagen genieten. Het aantal informaties, dat hij heeft verstrekt was weer belangrijk groter dan in het voorafgaande seizoen. Het laatste woord is thans aan onze plaatselijke motorsportliefhebbers, want Zondag 11 Sept. organiseert de Motor en Automobielclub „Holterberg" de laatste oriënteringsritten in dit seizoen voor automobilisten, motorrijders, fietsers en bromfietsers. Start en finish bij het club lokaal Café Vruggink, in de Stations straat. De eerste afrit vindt plaats om precies 2 uur. Zijn wij goed ingelicht, dan zal de mo torclub „Zwolle" moeten deelnemen om de in haar bezit zijnde beker te verdedi gen. Men kan zich voor de aanvang van de ritten ter plaatse opgeven. Er wordt een klein inleggeld gevraagd. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad komt Woensdag 14 September, des avonds 7.30 uur ten Ge meentehuize in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende 1- Notulen der openbare vergade ring van 5 Mei 1955. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Voorstel tot vaststelling van de huurprijzen der gemeente woningen in verband met de huurverhoging van 5 per 1 September 1955. 4. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het jaar 1955. 5. Woorstel tot het aangaan van een geldlening, groot f 350.000, per 1 October 1955. 6. Voorstel tot het aangaan van pen kasgeld lening, groot f 150.000, per 1 Oc tober 1955, met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage. 7. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van een woning. 8. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1954. 9. Voorstel tot invoering van spraak onderwijs en tot vaststelling van een verhaalsverordening. 10. Rondvraag. WEDVLUCHT DUIVEN. Zaterdag 27 Aug. werd door de Post duivenvereniging „De Bergvliegers" een wedvlucht vanaf Venlo gehouden (af stand 103 km.). De duiven kwamen als volgt terug: 1 W. Aaftink; 2 en 5 H. Dijkslag; 3 en 6 G. Steunenberg; 4 en 10 J. Rosman en J. Srhuppert; 7, 8 en 9 L. Gazan- Door Slagerij Kalf sterman was een prachtige rollade beschikbaar gesteld en deze werd gewonnen door W. Aaftink. Zaterdag 3 September werd gevlogen vanaf Roermond (afstand 124 km.). De duiven werden om 12.45 uur gelost en de eerste duif was binnen om 2.43.43 uur. De uitslag was: 1, 3 en 8 H. Dijkslag; 2 en 7 W. v- d. Pluym; 4 en 6 W. Aaf tink; 5 en 9 H. J. Aaftink; 10 L. Gazan; 11 G. Steunenberg. De heer J. Löhr (Restauratie O-A.D.) had voor deze vlucht een liter jenever beschikbaar gesteld en deze werd ge wonnen door H. Dijkslag met z'n le duif. De stand van 2 vluchten in de afd. Navluchten is thans: 1 H. Dijkslag 78-4 punten; 2 W. Aaftink 52.7 p.; 3 G. Steu nenberg 47 p.; 4 L. Gazan 41.5 p.; 5 W. v- d. Pluym 34.4 p.; 6 H. J. Aaftink 30.2 p.; 7 Rosman-Schuppert 28.1 p. A.s. Zaterdag wordt de laatste vlucht van het seizoen 1955 gehouden. De dui ven worden te Maastricht gelost. RAAKT NIET AAN ELECTRISCHE BOVENLEIDING VAN DE SPOOR Onlangs is een vlieger, die door en kele jongens was opgelaten, terecht gekomen op de electrische bovenleiding van de spoorweg. De jongens hebben getracht, hun vlieger met een gaspijp of dergelijke in veiligheid te brengen. Ze hebben daarbij niet beseft in welk een gevaarlijke positie zij op dat mo ment verkeerden, want op deze z.g. rijdraden staat een spanning van 1500 volt. die bij de minste aanraking do delijk is. Gelukkig was de gaspijp of staaf, welke zij hanteerden, te kort en werden zij door oudere mensen wegge jaagd. Maar het is met deze knaap jes kort aan geweest. „Aanraking van de draden is levens gevaarlijk", zeggen de borden voor de overwegen. Waarschuwt Uw kinderen dus, dat zij onder geen beding aan deze draden mogen komen. H.M.V. BRACHT „ORPHEUS" TE BATHMEN EEN SERENADE Woensdagavond j.l. hebben de leden van de muziekvereniging HMV de zus tervereniging „Orpheus" te Bathmen een serenade gebracht wegens het be halen van een eerste prijs op het Nat. Federatief muziekconcours te Colms- schate Zaterdag j.l. Dit was voor de tweede maal, dat de Bathmeners een eerste prijs behaal den, waardoor zij van de afdeling uit muntendheid naar de ere-afdeling pro moveerden. Bij het clublokaal Café Boode werd 'n pittig stukje muziek gegeven, waar na de voorzitter van HMV in een vlot speechje dirigent en de leden van „Or pheus" feliciteerde met het behaalde succes. Later bracht „Kunstmin" uit Gors sel „Orpheus" eveneens een muzikale hulde, nadat men eerst een rondgang gemaakt had door het dorp, in vol or naat en met het tamboerkorps voorop. De voorzitter van „Orpheus", de heer Van der Meij, heeft de sprekers dank gebracht voor hun hartelijke woorden en de muzikanten voor hun sympa thieke geste van deze avond. Op zijn voorstel werd toen onder leiding van de dirigent van het Bathmense korps, de heer De Hoo, door de drie korpsen gezamenlijk de mars „Saint Triphon" geblazen. De feestzaal van Boode kreeg het haast te kwaad bij deze volimineuse uitvoering. Voor de leden van de drie verenigin gen was het een gezellige avond, die een vrolijke herinnering zal nalaten. OUDE BANKBILJETTEN KOMEN BINNEN Ten bate van de Stichting 1940 1945 zijn op de gemeente-secretarie tot nu toe bank- cn muntbiljetten ingele verd tot een waarde van f 489,—. Wie nog oude biljetten in zijn bezit heeft, treuzele niet om ze thans zo spoedig mogelijk in te leveren. Voor de bezitters zijn ze waardeloos; de Stichting kan er goed mee doen. GEZINSVERZORGSTER BENOEMD. In de Dinsdagmiddag ten gemeente huize gehóuden vergadering van de commissie voor de gezinsverzorging, uit gaande van het gemeentebestuur en de beide plaatselijke kerkbesturen, is mej. M. Schuppert van hier tót gezinsver zorgster benoemd. JENSKE VAN DE KUPER NIET NAAR ZUID-AFRIKA Er is thans een groep van 22 perso nen aangewezen, die de Ned. Federatie van Folkloristische Verenigingen zal vertegenwoordigen bij de eeuwfeesten van de stad Pretoria in Zuid-Afrika, welke op 16 November a.s. honderd jaar oud is en die daar een Fries-Over ijssels programma zal uitvoeren. Daar onder bevinden zich 10 boerendansers met twee muzikanten. Mr. R. J. J. Lambooy, burgemeester van Hengelo (O.), zal als voorzitter van de federa tie deze groep aanvoeren. Het aanvankelijk bericht, dat ook onze plaatsgenoot, de heer J. Mossink, die als spölleman optreedt van de Larense Schotsers, als zodanig deze trip zou meemaken, blijkt voorbarig te zijn ge weest. De uitnodigingen zijn reeds ver zonden en de heer Mossink heeft geen bericht ontvangen, zo werd ons van be voegde zijde medegedeeld. Maandag 5 Sept. t.m. Zaterdag 10 Sept.: Vacantie bakkerij B. J. Slotman, Oran jestraat 75. Vrijdag 9 Sept. t.m. Zondag 11 Sept.: Zakenbeurs Wijuba te Bathmen. 12 t.m. 17 Sept.: Jaarlijkse collecte voor de bestrijding der T.b.c. (zie annonce). Maandag 12 Sept.: Ledenvergadering afd. A.B.V.A. in Stationskoffiehuis M. Kalfsterman. Aanvang 8 uur. Maandag 12 t.m. 14 Sept.: Wegens va cantie gesloten slagerij Harry Gazan. Maandag 12 Sept. t.m. 17 Sept.: Wegens vacantie gesloten drogisterij „De Vij zel" (zie annonce). Maandag 12 Sept.: Demonstratie div. soorten oliekachels in Hotel Holter- man, 710 uur, door de heer H. Klein Velderman, „De smid van de Kol". Woensdag 14 Sept.: Raadsvergadering, aanvang 7.30 uur. Donderdag 15 Sept.: Fokveedag op Kalf- stermansweide, aanvang 9 uur v.m. (zie advertentie). Maandag 26 Sept.Belangrijk voor de da mes (zie annonce). Donderdag 29 Sept.: Ledenvergadering afd. Holten-Rijssen Metaalbedrijfsbond bij K. ter Horst, aanvang 8 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrika Johanna Maria, dv. Hendrikus Josephus Kemper en Gerrit- dina Johanna Maria Leerkes. Johan Hendrik, zv. Bernard Diederik Schöp- pers en Aaltjen Matthea Pongers. Gerritdina Aleida, dv- Jan Willem Slui ter en Johanna Hendrika Stitteler. Maria, dv. Gerrit Bolink en Heiltje Hen- rica Landeweerd. Gehuwd: Johan Bolink, 26 jr., wonen de te Diepenveen en Jenneken Johanna Pasop, 2-3 jr., wonende te Holten. Wil lem Gerard van Geenhuizen, 26 jr. en Johanna Wegstapel, 24 jr., beiden won. te Holten. Gerrit Jan Bronzewijker, 28 jr., wonende te Diepenveen en Aaltje Klein Horstman, 27 jr., won- te Holten. Ondertrouwd: Johannes Hendrikus Bouwhuis, 28 jr., wonende te Hellen- doorn en Egbertdina Hendrika Stam, 25 jr., wonende te Holten. BEVOLKING. Ingekomen: A. J. C. Kemper van De nekamp naar Espelo 9. D- W. Pak- kert en gezin van Ooststellingwerf naar Holterberg 73. Vertrokken: A. J. H. Zeemeijer en ge zin van Holterberg 26 naar 's-Graven hage. J. Nijenhuis van Larenseweg 25 naar Rijssen. J. J- Pasop echtg. v. J. Bolink van Borkeld 70 naar Epe. R. E. Pieters en gezin van Holterberg 26 naar Amsterdam. A. Klein Horst man echtg. van G- J. Bronzewijker van Deventerweg 36 naar Diepenveen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten 8.30 en 10-30 uur Ds. Grolle van Nijverdal. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addink. Geref. Kerk- 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zakmes aan ketting; gebr. kussen; hondje; paar dameshandschoe nen; portemonnaie met inhoud; vulpen; portemonnaie met inhoud; zwembroek; hondje; zak meel; jongensoverall. Verloren: portemonnaie met inhoud; hond; leesbril met donker montuur; le ren fototas; gouden broche met witte BALLON KWAM UIT ENGELAND. Door de heer W. Vreeman werd Vrij dagmorgen in een weide Van de heer B. Nijland bij de kleine viaduct een groene ballon gevonden, afkomstig uit Callow, Hereford in Engeland. De ballon had deelgenomen aan een „Balloon Race Competition" en moest worden terugge zonden aan J. K. Johnson Ltd. Heel toevallig kwam laatst een ballon uit Holten in Engeland terecht. CONSULTATIEBUREAU VOOR KLEUTERS Te beginnen met Dinsdag 13 Sept. a.s. zal er voortaan op elke 2e en 4e Dinsdag van de maand na het consulta tiebureau voor zuigelingen een consul tatiebureau voor kleuters worden ge houden. Dit bureau heeft ten doel: le Geregeld geneeskundig toezicht op de gezondheidstoestand van het kind in de voor het latere leven zo gewich tige kleuterleeftijd (1—6 jaar): 2e. Het geven van raad bij allerlei vraagstukken op medisch-opvoedkun- dig gebied. Het bureau is voorlopig alleen toe gankelijk voor de kleuters van 1 en 2 jaar, die geregeld het consultatiebu reau voor zuigelingen bezocht hebben. De moeders van deze kleuters worden bezocht door de wijkverpleegster Zr. T. C. J. Groeneveld en gevraagd of zij gebruik willen maken van het kleu terbureau en krijgen daarna een schrif telijke oproep.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1