Suiker, vetten en textiel goedkoper volksvijanden Voor de Middenstand PTT-tarieven worden herzien De strijd tegen onze gaat voort Teruggaaf van omzetbelasting BOER Thans is het kankerfonds aan de beurt. De strijd tegen de vijanden van de mensheid, de volksziekten, gaat voort Na het offer, dat wij brachten voor de tuberculose- enrheumabestrijding zal nu een offer van ons verwacht worden voor de bestrijding van de kanker, „volksvijand nummer 1", die steeds meer veld wint. In de periode van Maandag 29 Augus tus tot Zaterdag 10 September zal van wege de Ned. Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding, door mid del van de schoollanderen een beroep op de ingezetenen worden gedaan naar draagkracht een bijdrage te offeren voor dit fonds. De strijd tegen de kanker kost on noemelijk veel geld, omdat deze vre selijke ziekte niet met gewone mid delen bestreden kan worden. De we tenschap is rusteloos bezig de verwek ker van de ziekte op te sporen en te bestrijden. Zij moet daarbij gebruik ma ken van zeer kostbare middelen. Zo heeft het bestuur van de Stich ting Koningin Wilhelmina Fonds gun stig beschikt op verzoeken van het Ned. Kankerinstituut te Amsterdam en van het Rotterdams Radio Therapeu tisch instituut om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een cobaltstraler voor elk dezer beide in stituten. Daarmee is een uitgave gemoeid van ruim 700.000 gulden. Men begrijpt, dat als hier niet iedere Nederlander zijn schouders onder zet, deze bedragen niet bij elkaar te krij gen zijn. En toch moet het onderzoek en de bestrijding voortgang hebben, wil de mensheid niet aan de kankerziekte ten onder gaan. Holtenaren, ook op U mag geen ver geefs beroep gedaan worden! Geeft naar draagkracht! Koopt ook de postzegels met toe slag! In verband met de aanstaande wijzi ging van de omzetbelasting zal krach tens de „Overgangsbeschikking omzet belasting September 1955" (Nederland se Staatscourant van 24 Augustus 1955, no. 163) aan bepaalde categorieën han delaren en fabrikanten teruggaaf van omzetbelasting worden verleend over de bij hen op 1 September a.s. aan wezige voorraden goederen voor welke de omzetbelasting (tijdelijk) wordt af geschaft of verlaagd. Die goederen kunnen worden samen gevat in vier hoofdgroepen: 1. Textielproducten, ook indien deze vóór of na 1 September als weel- degoed werden c.q. worden aange merkt. 2. Dierlijke en plantaardige oliën en vetten, margarine en bak- en braad vet daaronder begrepen. 3. Suiker, glucose, alsmede chocola de, chocoladewerken, suikerwerken en suikergoed en dranken, welke zijn onderworpen aan het z.g. tus- sentarief. 4. Andere thans nog aan 't z.g. tussen- tarief of weeldetarief onderworpen goederen, voor welke dat tarief komt te vervallen. De teruggaaf moet worden aange vraagd op een speciaal daartoe vast gesteld -formulier, dat, met een bijbe horende toelichting, door de inspecteur der invoerrechten en accijnzen c.q. der omzetbelasting uitsluitend op verzoek wordt toegezonden. Het zal niet mo gelijk zijn deze toezending vóór be gin September te doen geschieden. Het verzoek om teruggaaf dient vóór 1 December 1955 bij de inspecteur te worden ingediend. Niet tijdig ingedien de verzoeken kunnen niet in behande ling worden genomen. Teruggaaf van een bedrag aan belasting van f25,— of minder wordt niet verleend. De inspecteur zal zo spoedig moge- gelijk tot een bedrag van doorgaans 90 pet. een voorschot op de gevraagde teruggaaf verlenen. In het verzoekschrift mogen slechts worden opgenomen goederen, welke men op 1 September voorhanden heeft. Goederen, welke men wel op 1 Sep tember voorhanden heeft, doch waar van men op die datum geen eigenaar is, mogen echter niet worden opgeno men, tenzij men die goederen zelf met betaling van omzetbelasting uit het bui tenland heeft ingevoerd. Gebruikte goederen komen niet voor teruggaaf in aanmerking en mogen dus niet in het verzoekschrift worden be grepen. Op 1 September reeds ver kochte, doch nog niet geleverde goe deren mogen echter wel worden opge nomen. In consignatie gezonden goe deren, welke op 1 September nog niet zijn geleverd, behoren ten deze tot de voorraad van de ondernemer, die de goederen in consignatie heeft gegeven, terwijl goederen, welke op 1 Septem ber in vervoer zijn, behoren tot de voorraad van degene aan wie de eigen dom toebehoort. Voor bepaalde goederen van de groep oliën en vetten, alsmede voor suiker, en glucose, wordt een bedrag per 100 kg nettogewicht teruggegeven; voor de overige goederen wordt teruggaaf ver leend naar een percentage van de in voerwaarde (voor zelf ingevoerde goe deren) dan wel van de inkoopprijs (van binnenlandse fabrikanten en handela ren betrokken goederen), welke per centages zijn vermeld in de „Over gangsbeschikking omzetbelasting Sep tember 1955". De voorraad per 1 September, welke voor teruggaaf in aanmerking komt, moet door inventarisatie worden vast gesteld. De toelichting bij het formu lier bevat voor een aantal gevallen hierover nadere richtlijnen. Indien de boekhouding niet zodanig is ingericht, dat deze rechtstreeks aan toont tot welke bedragen men aan spraak op teruggaaf heeft, is men ver plicht voor de juiste invulling van het formulier de nodige berekeningen op duidelijke en overzichtelijke wijze op te stellen en die te bewaren tot 1 Jan. 1959. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de desbetreffende in specteur der invoerrechten en accijn zen c.q. der omzetbelasting. Motorrijtuigenbelasting. De houders van rijwielen met hulp motor, die in het bezit zijn van een belastingkaart, geldig na 31 Augustus 1955, kunnen onder inlevering van die kaart teruggaaf van belasting verzoe ken bij de ontvanger der accijnzen. Houders van taxi's en ambulance auto's, die in het bezit zijn van een be lastingkaart, waarvan de geldigheids duur eindigt na 31 Augustus 1955, kun nen een verzoek om teruggaaf van te veel betaalde belasting richten tot de inspecteur der invoerrechten en accijn zen, Dit verzoek dient schriftelijk te geschieden, terwijl het kenteken en 't merk van het motorrijtuig behoort te worden omschreven. Een aantal levensmiddelen zal met ingang van 1 September in prijs worden verlaagd. Suiker wordt 3 ct. per kilogram goedkoper. De marga rine daalt met twee cent per pakje, een fles slaolie met acht cent en bak. en braadvet met minstens twee cent per pakje. Deze prijsverlaging is mogelijk door de afschaffing van de omzetbelasting in het kader van de huur- en belastingwij zigingen. Het is ook te verwachten, dat de textielprijzen in het algemeen met 9 a 10 pet. zullen worden verlaagd. Dit is een gevolg van de tijdelijk be doelde verlaging van de omzetbelas ting (tot eind 1956). In feite komt de afschaffing van de omzetbelasting wat de suiker betreft neer op bijna vier cent per kilo, maar aan gezien per 1 October de garantieprijs voor suiker zou moeten worden verhoogd met f 3.per 100 kg., heeft minister Mansholt besloten de prijsverlaging van suiker op drie cent te stellen en per 1 October de prijsverhoging niet door te voeren. Het tekort zal dan gedekt wor den uit het Landbouwegalisatiefonds. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat binnenkort verschülen- de PTT-tarieven zuUen worden her zien. Het schijnt in de bedoeling te^ liggen een complex van maatregelen te nemen, waarbij soms een verho ging, soms een verlaging van de be staande tarieven wordt doorge voerd. Een woordvoerder van de PTT wilde deze mededeling vooralsnog niet ontken nen of bevestigen. Wel verklaarde hij desgevraagd, dat de financiële toestand van het bedrijf minder is geworden, maar dat aan de andere kant toch ook geen onmiddellijke tekorten behoeven te wor den gevreesd. De beoogde maatregelen hebben kennelijk de bedoeling meer even wicht te brengen in de onderlinge tariefs verhoudingen, die door de ontwikkeling van bepaalde onderdelen van de PTT enigszins scheefgetrokken waren. De laatste tariefsverhoging, die be trekking had op de postbestellingen, heeft plaats gehad in November 1952. Per 1 Januari 1955 zijn er wijzigingen in het telefoontarief ingevoerd. BURGERLIJKE STAND. GeborenGerrit, zv Marinus den Heijer en Gerrigje Schuurman. Hendrik Jo- han, zv Albert Jan Nijkamp en Jenne- ken Berendina Brinks. Ondertrouwd: G. J. Bronswijker, 28 j., Diepenveen, en Aaltje Klein Horstman, 27 j., Holten. Gehuwd: Hendrikus Agterkamp, 25 j., Holten, en Jenneken Meijer, 25 j., Holten. OverledenJan Willem Jansen, 74 j., echtgen. van Hendrika Johanna v. Wech- stapel, Neerdorp 77. BEVOLKING. Ingekomen: J. Kevelham van Marke- lo naar Aalpolsweg 22. J.a Eertink van Wierden naar Look 50. Aaltje Baltes, echtgen. van H. J. Podt, en kin deren van Bathmen naar Borkeld 35. Fr. Groenewoudt en A. W. Bloemendal van Goor naar H. J. Wansinkstraat 35. Joz. den Uijl van Goor naar Larense- weg 12. Vertrokken: P. Kerkhof en gezin van Holten naar Leeuwarden, Emmakade 2. J. B. Meijer en H. Dillingh en gezin van Holten naar Nieuwerkerk (ZKa- pelleweg 71 PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Israel, 10.30 uur Ds Israel (Bed. H. Doop) (Collecte Inwendige zending) 7.30 uur Zangdienst. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink (Collec te voor „Bethanië"). Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 rood plastic kinderporte- monnaie; 1 mil. sjaal met 2 epauletten; 1 gereedschap doosje met sleutels; 1 donkerbl. gabardine regenjas; 1 reser vewiel met band maat 1000 x 201 zakje Indische kruiden; 1 Engelse reisgids. Verloren: 1 rolletje vliegengaas; 1 grijs damesvest; 1 fototoestel met tas; 1 broodtas met inh. H. J. AAFTINK KAMPIOEN BIJ „DE BERGVLIEGERS".. Zaterdag 20 Aug. werden de jonge dui ven voor de laatste keer in dit seizoen gelost te Quievraine. Uitslag: 1 H. J. Aaftink, 2 J. Haan, 3 W. Aaftink, 4 H. J. Aaftink, 5 G. Steunenberg. De heer H. J. Aaftink werd kampioen met z'n jonge duiven. 2e kampioen G. Steunenberg en 3e J. Haan. De stand is als volgt: 1 H. J. Aaftink, 368 pt.2 G. Steunenberg, 290 pt.; 3 J. Haan, 176.6 pt.4 W. Aaftink, 162.5 pt. 5 L. Gazan, 91 pt.; 6 W. v. d. Pluym, 49.1 pt.; 7 H. Dijkslag, 37.3 pt.; 8. J. Nijenhuis, 35.1 pt.9 H. J. ten Velde, 12 pt. A.s. Zaterdag beginnen de „Navluch- ten" met jonge en oude duiven. Het eer ste station van lossing is Venlo. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer Joh. Dol- lekamp, slaagde te Amsterdam voor 't textiel-brevet kleinvak- en damesmo de en voor het brevet woningtextiel, w.o. ressorteren: tapijten en vloerbe dekking, gordijnen en bekledingsstöf- fen, bedden en dekens en kostprijsbe rekening. De heer J. Schipper, adjunct-com mies A ter gemeente-secretarie alhier, slaagde dezer dagen voor vak A van het eerste gedeelte van het diploma gemeente-financiën. HOLTENS BALLONNETJE LANDDE IN ENGELAND Tijdens de braderie werden door de Fa. E. Wonnink de bekende kinderbal- lonnetejs uitgegeven. Marietje Hartsui ker heeft haar ballonnetje met een adresstrookje de lucht in laten gaan en kreeg dezer dagen bericht, dat haar ballon geland was in Manfield bij Man chester in Engeland. Het was daar ge vonden door Stanley North, Westfield 72, die wel even verwonderd zal zijn geweest toen hij zijn atlas raadpleeg de en constateerde, dat de ballon de grote haringvijver was overgekomen. Margriet Hartsuiker was niet minder verrast, dat haar ballon in Engeland landde. LAST VAN HET GRONDWATER AAN DE LARENSEWEG Men heeft de vorige week een aan vang gemaakt met de verbetering van de Larenseweg. Zoals reeds werd ge meld, wordt het wegdek geheel ver nieuwd, worden langs de gehele straat trottoirs aangelegd en komt er een nieuwe straatverlichting. De eerstge noemde werken worden uitgevoerd dooi; de Fa. J. Krekel en Zn., wegenbouw- aannemers te Holten. De aanleg van de verlichting geschiedt door het GEB. Voordat met de bestrating kan wor den begonnen de oude klinkers zijn inmiddels reeds over een grote afstand verwijderd moet de bestaande riole ring vervangen worden door nieuwe buizen. Bij dit werk, dat door een dragline geschiedt, die een diepe sleuf midden door de weg graaft, is men geheel onverwacht op grondwater gestuit, waardoor de wanden instortten en eerst het nodige bemalingsmateriaal moest worden aangevoerd om met het werk te kunnen voortgaan. Een bouwput, waarin een rioolput moet worden ge metseld, staat geheel vol water. Door deze omstandigheden zal enige ver traging ontstaan in de oplevering van het werk. De werkzaamheden veroorzaken zeer veel ongerief voor de bewoners van de Larenseweg, maar als het leed ge leden is, krijgen zij ook een prachtige straat. DIJKERHOEK VIERDE EEN GEZEL LIG FEEST In- ons vorige nummer hebben wij reeds uitvoerig geschreven over het feest van de kinderen in Dijkerhoek. Na een mooie optocht, welke met. veel ijver en fantasie was samengesteld, deed de jeugd spelletjes op het terrein bij café „Het Bonte Paard". 's Middags werden de kinderen ge- tracteerd in de feesttent, waarmee het Bonte Paard vergroot was en gaf de Hengelose goochelaar Pierre Duro een bijzonder aardige voorstelling van ve lerlei goochelkunstjes. Ruim anderhalf uur wist hij de jeugdige toeschouwers te boeien, die deze hocus-pocus prachtig vonden. Tenslotte kregen alle kinderen een cadeautje en zij, die bij de wedstrijden wat gewonnen hadden nog een extra presentje. Zij hadden een prachtig schoolfeest gehad. Het Volksfeest. 's Middags was er feest voor de gro ten en het was daarbij gezellig op de weide- Gezelliger dan vorige jaren, zo als verschillende feestgangers verklaar den. Het traditionele ringsteken op 't losse paard en in versierde karretjes, waar voor in beide groepen steeds een wis selbeker in omloop is, trok ook nu weer grote aandacht. Het aantal deelnemers kon wat groter, maar de traditie blijft gehandhaafd. Voor de versiering van de karretjes werden nog aparte prijzen beschikbaar gesteld. Veel genoegen beleefde het publiek 's middags aan het kussengevecht, dat de jongens op de evenwichtsboom le verden en waarbij zij elkaar rake klap pen uitdeelden om als winnaar uit de strijd te treden en aan 't mastklimmen. Niet minder gezellig was de ezeltjes- prikkerij, waarbij oor en staart nogal een op een geheel verkeerde plaats terecht kwamen. De schietwedstrijden op de personele en op de vrije baan trokken veel deel nemers. Hier werd eveneens om de be ker gekampt. Verder waren er de fiets- wedstrijden, de gebruikelijke stoelen dans en het zaklopen voor de rijpere jeugd van beiderlei kunne. Toen het melkenstijd werd kwam het feestterrein wat verlaten te liggen, maar 's avonds keerden de jongelui terug om op de tonen van Schrotens band in het Bonte Paard nog geruime tijd gezellig te dansen- Officiële toespraken werden er niet gehouden, maar de voorzitter van de sc.hoolfeestcommissie, de heer Haverslag heeft de dames-juryleden nog wel be dankt voor hun belangrijke assistentie bij dit feest. De penningmeester der volksfeestcommissie, de heer G. J. Klaasses, reikte de prijzen der volks spelen uit in de vorm van waardebon nen te besteden bij de Dijkerhoekse winkeliers. De uitslagen der volksspelen luidden ten slotte als volgt: Ringsteken op 't losse paard: H. Lug- genhorst (houder wisselbeker), 2 Hen drik Beunk, 3 B. Veneklaas. Ringst. In versierde karretjes- 1 J. Smale en Janna Krikkink (wisselbckcr), 2 Jan Koopman en Dika Koopman, 3 A. Brinkman en Dini Nijland, 4 J. Baltus en Mannie Reilink. Versiering der kar retjes: 1 J. W. Reilink Mzn, 2 Jan Beunk, 3 J. Smale en 4 A Brinkman Fietsen voor dames: 1 Dika Koopman, 2 Hanneke Sluiter, 3 Diki Scheperman, 4 M. Paalman Md-, 5 Bertha Nekkers en 6 Aaltje Rietberg. Fietsen voor heren: 1 H. v. d. Berg, 2 H. Rensen, 3 Joh. Nikkels. Zaklopen dames: 1 Mine Kolkman, 2 Dika Koopman. Zaklopen heren: 1 Joh- Nikkels, 2 H. Luggenhorst. Stoelendans dames: 1 Marie Bieleman 2 Fenneke Aaltink, 3 Dika Jansen, 4 Geertje Roeterdink, 5 Marie Paalman 6 Marie Veneklaas en 7 Marie Paalman Md. Mastklimmen: 1 H. v. d- Berg, 2 Herm Rensen GHzn, 3 G. W. Bosman Hzn. Kussengevecht: 1 H. Rietberg GJzn. 2 J. Koopman Hzn, 3 H. v. d- Berg, 4 J. Veneklaas GJzn. Ezeltje prikken: 1 Marie Paalman Md. 2 Marie Bieleman, 3 Hanneke Sluiter, 4 Ali Rietberg 5 Gerrie Tuitert, 6 Co- bie Meesterberends. Schieten: Personele baan: 1 H. Kloos terboer (bekerhouder), 2 H. Klein Vel- derman, 3 H- J. Koopman, 4 G. J. Riet berg, 5 W. ten Berge, 6 H. Koopman Jzn 7 Js Sluiter en 8 J. Stevens. Vrije baan: 1 W. ten Berge, 2 G. Jan sen, 3 H. Klein Velderman, 4 G. D- A. Klein Teeselink, 5 J. Sluiter Hzn, 6 H. Sluiter Jzn, 7 F. Sluiter Hzn, 8 H. Kloosterboer en 9 Bertus Brinkman. Officiële publicaties Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat de raadsbesluiten dd. 23 November 1954, nr. 3353, en 18 Februari 1955, nr. 425, bij beschikking dd. 9 Augustus 1955, nr. 11830, 4e afdeling, van Gede puteerde Staten der provincie Overijssel gedeeltelijk zijn goedgekeurd. Bij eerstgenoemd besluit werd vast gesteld een plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten met bijbehorende bebou- wingsvoorschriften, terwijl het tweede besluit betrekking heeft op de bestem ming van gronden ten westen van de Larenseweg (bij erve Dissenplas) en ten oosten van de H. J. Wassinkstraat. Aan het plan is goedkeuring onthou den voorzover het betreft het terrein, gelegen aan de Kolweg (bij smederij Klein Velderman). Holten, 25 Augustus 1955. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. DE HEER WIGGERS VOORUITGAANDE De toestand van de heer Wiggers, die Vrijdag voor veertien dagen in de Dorpsstraat 'n ernstige aanrijding kreeg, is thans vooruitgaande. Hij behoort nog wel tot de ergste patiënten, maar er is geen direct levensgevaar meer aan wezig. Het herstel van de schedelbasis- fractuur, die hij hierbij opliep, zal nog geruime tijd vorderen. Zijn gebroken been is enkele dagen geleden in het gips gezet. Wij spreken langs deze weg gaarne de wens uit voor een voorspoedig her stel. GOED MATERIAAL. Op de onlangs gehouden centrale keu ring van Trekpaardmerriën te Wesepe, welke uitging van de Koninklijke Vereni ging „Het Nederlandse Trekpaard" afd. Overijssel, werden door de volgende eige naren goede successen geboekt: Rubriek 2-jarige merriën, kl. maat: ld premie voor Clara, eig. J. W. Ste vens, Espelo, en een 3d premie voor Hilda van Willemshoeve van G. Haar man, Espelo. 3-jarige merriën, middenmaat: 3b pre mie Irma van 't Overvelde, eig. W. F. Boode, Espelo, en 47 merriën, zogende, kl. maat, lb premie Olga v. Middenweg, van G. J. Boode, Espelo. IN DE PRIJZEN Bij de Zaterdag j.L door de Rijssense Motorclub en. de VVV aldaar georga niseerde betrouwbaarheidsrit wisten onze plaatsgenoten Dick Muller uit de Look en Dick Muller van het Zwarte- pad zich resp. als 5e en 6e te plaat sen bij de motoren. PUNDERMANSHOEK (HELLEN- DOORN) HEEFT THANS ELECTRISCHE STROOM. Door een nauwe samenwerking van de gemeentebesturen van Holten en Hel- lendoom zijn de bewoners van de z.g. Pundermanshoek in de Zuidwesthoek van de gemeente Hellendoorn thans van stroom voorzien. Daarbij zijn tevens en kele percelen op Holtens gebied aan het electriciteitsnet aangesloten De officiële ingebruikstelling van het net aldaar zou plaats vinden op Woens dag 24 Augustus j.l. ten huize van de heer A. J. Langkamp te Haarle. In verband met een dodelijk ongeluk, dat de 23-jarige Mej. J. M. ten Den in de buurtschap Haarle met een electrische wasmachine is overkomen, heeft men van de officiële ingebruikneming afgezien. Er heerst grote deernis en medeleven met de zwaar getroffen familie. Voor de GRONDONDERZOEK. Voor 't laten nemen van grondmon sters breekt weer de meest geschikte tijd aan. Om een goed inzicht te krijgen over de bemestingstoestand van de grond ver dient het aanbeveling dat alle percelen eens onderzocht worden. Men kan b.v. elk jaar een paar per celen laten onderzoeken. Door 't bedrijfslaboratorium is een pre miestelsel ingevoerd, wat inhoudt, dat 15 reductie wordt gegeven op de prijs van 't onderzoek, indien men over een aantal jaren al zijn percelen 1 keer laat onderzoeken. Dit kan met de grondmonsternemer H. J. Nijland besproken worden. Wie grondmonsters wil laten nemen, hetzij met of zonder deze 15 reductie, kan zich hiervoor opgeven bij H. J. Nij-* land te Holterbroek 74 of bij onderge tekende. GEWASONDERZOEK. Evenals vorig jaar is er weer de mo gelijkheid om hooi- en kuilvoer te laten onderzoeken. Om in de winter een doel matig meelrantsoen te voeren aan koeien met diverse melkgiften en ook aan het jongvee is het nodig, dat men de waarde van 't eigen ruwvoer weet. De gewas monsternemer D. Aanstoot te Beuze- berg 65, zal enige dagen bij de land bouwers langs komen, bij welke gelegen heid U zich voor deelname kunt opge ven. Om reden de heer Aanstoot niet bij iedereen kan komen, kan men zich ook rechtstreeks bij hem opgeven en bij on dergetekende. Er wordt 15 korting gegeven voor de monsters, die vóór 1 October a.s. wor den opgegeven en de partijen moeten dan ook vóór 7 Augustus 1955 zijn inge- schuurd of ingekuild. Voor bedrijven beneden 10 h.a. cul tuurgrond wordt bovendien op de onder- zoekingskosten een premie verleend van 50 De kosten voor 't onderzoek worden dan als volgt: Hooi: onderzoek op droge stof, verteerbaar ruw eiwit, zetmeelwaarde boven 10 h.a. vóór 1 Oct. f 8.33, na 30 Sept. f 9.80, beneden 10 h.a. resp. f 4.17 en f 4.90. Kuilvoer: onderzoek op pH, droge stof, verteer baar ruw eiwit, zetmeelwaarde boven 10 h.a. vóór 1 Oct. f 9.05, na 30 Sept. f 10.65, beneden 10 h.a. resp. f 4.53 en f 5.33. Van 't eenvoudig onderzoek (alleen droge stof en verteerbaar ruw eiwit) zijn de kosten nog lager. De ass. R.L.V.D., W. RIETBERG.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2