fssm KERKKOOR IN NOOD Het Hervormd Kerkkoor verkeert in nood; dat wil zeggen, het aantal le den wordt te klein om zich als koor te kunnen handhaven en nu doet het bestuur in „Hervormd Holten", het maandblad van de Herv. Gemeente, een dringend beroep op allen, die over een goede stem beschikken en bereid zijn zich éénmaal per week in dienst van de kerk te stellen, zich bij het koor aan te sluiten. Als er geen uit breiding van het ledental komt, is 't koor genoodzaakt om te verdwijnen, zo zegt het in zijn oproep. De kerkeraad ondersteunt deze op roep, want het zou hem zeer spijten, wanneer het kerkkoor geen bestaans mogelijkheid meer zou vinden, omdat zo'n koor dringend nodig is tot steun en verheffing van de gemeentezang. Een gemeente, die gelooft, zingt en zij ook zo goed mogelijk willen zingen. De kerkeraad beschouwt de oproep dan ook als een „S.O.S.", niet slechts van een kerkelijke vereniging in moei lijkheden, maar eigenlijk ook van de gemeente zelf, omdat de moeilijkhe den van het kerkkoor duidelijk zeggen, dat er iets hapert aan het loflied der gemeente. Hij doet dan ook een drin gend beroep op jongeren en ouderen om de gelederen van het kerkkoor te komen versterken. Het kerkkoor beperkt zich in haar streven het ledental omhoog te bren gen niet tot deze algemene oproep in de kerkbode, maar heeft ook tal van gemeenteleden, waarvan hem bekend is, dat zij goed kunnen zingen, een persoonlijke oproep gezonden. DRAMATISCH SPEL VAN OCH. IN DIJKERHOEK Overeenkomstig de zo langzamerhand gevormde traditie heeft Dijkerhoek j.l. Donderdagavond het jaarlijks schooi en volksfeest ingezet met een toneel avond, welke deze keer verzorgd werd door de ontspanningsclub OCH uit Hol ten. Café „Het Bonte Paard", waarin de uitvoering plaats vond, was voor dit doel met een tent vergroot en met kleurige lampjes feestelijk verlicht. Er bestond voor deze avond een grote be langstelling, zodat alle zitplaatsen be zet waren. De avond werd geopend door de voorzitter van de volksfeestcommissie, de heer H. Kers, die in het bizonder welkom heette de leden van OCH en 'n clubje van de toneelver. „De Oude Mo len", die bij een vorig feest een avond verzorgden. Spr. zeide nog, dat de op brengst erg is meegevallen, zodat men met het gevormde potje op een andere wijze ook nog eens wat voor de Dijker- hoekse gemeenschap hoopt te kunnen doen. De voorzitter van OCH, de heer J. Oosterkamp gaf, voordat het spel be gon, een korte uiteenzetting van het stuk en wees er op, dat Dijkerhoek de première beleefde, welke Holten in verband met het bezet zijn van het WV-vacantieprogramma deze keer is ontgaan. Het toneelstuk van Willem van Box tel „Liefde is geen speelgoed", dat ver volgens werd opgevoerd, heeft wel een zeer dramatische inslag. Het speelt in Oostenrijks Tirol op een boerenhoeve en handelt voornamelijk over het min der gelukkige huwelijksleven van boer Hubert Ernberg (de heer J. Holter- man) en zijn vrouw Maria (Mevr. J. Spakman-Wolters). Alles draait daar bij om Helga Stuber (Mej. Adri Har- ting) met wie Hubert een verhouding heeft gehad en die zelfs voor hem in de gevangenis heeft gezeten, maar waar mede hij tenslotte niet is getrouwd. Ge durende haar gevangenschap kiest hij de rijke Maria tot zijn gade. Als Helga te weten komt, dat Maria geen dienst bode kan houden in verband met ja loersheid om haar man, verhuurt zij zich op de hoeve van Ernberg om hem te treiteren en te treffen, maar blijkbaar innerlijk in de hoop levend, dat Hubert nog van haar zal houden. Het wordt Hubert niet gemakkelijk ge maakt; zijn huwelijk is volkomen mis lukt, hij raakt aan de drank en zijn prestige is naar de maan. Zelfs het per soneel kent zijn misstap en spreekt er over. Als Helga op de gletscher in nood verkeert en alles uitgaat om haar op te sporen, komt Hubert om het le ven. Maria kent nu de situatie, maar maakt Helga geen verwijten en daar mede eindigt dit tamelijk trieste stuk, dat een enkele maal slechts een climax vindt m de moeilijke momenten van Helga. Als er om dit stuk een enkele maal gelachen is, dan was het voornamelijk om het spel van de oude Seppel, de knecht (de heer H. Kromdijk). Verder zien we in het stuk: Anne Singer, de oude meid (Mej. Zw. Stitte- ler), Rudi Kerber, de jonge dienstbode (Mej. Dika Schooien), Tonny Kraaus, een van de knechten (Kees van Brug gen), Karl Hohenstein, grootgrondbe zitter (de heer J. Oosterkamp) en Ba rones Erna von Altenburg (Mej. D. Ste- geman). De spelers en speelsters hebben zich, behoudens een enkele hapering, goed van hun taak gekweten. Door 'n juiste grimering en de Tirolercostuums wa ren de personen goed getypeerd. De grime was van de heer Joh. van Geenhuizen, terwijl verlichting en ge luid verzorgd werden door de heren J. van Bruggen en J. Schoneveld. Storend was het geluid van de vele passerende auto's en treinen, maar daar is hier niets aan te doen. Na een kort dankwoord van de voor zitter en een verloting met een over vloedig aantal prijzen, beschikbaar ge steld door de Dijkerhoekse midden stand, werd deze overigens zeer ge klaagde avond besloten. CONCOURS-HIPPIQUE TE BATHMEN De Landelijke Rijvereniging „Bath- men" gaat op Zondag 28 Augustus weer een groot concours-hippique organiseren op een terrein aan de weg naar Loo. Het concours begint 's middags om 1 uur. Behalve een groot springconcours zal het publiek een concours geboden wor den van één- en tweespan warmbloed paarden, terwijl eenspan tuigpaarden zullen worden voorgereden door dames- Er is een groot aantal inschrijvingen in gekomen uit Twente, o.a. uit Zenderen. Aan de openingsparade zal door meer dan 100 paarden worden deelgenomen. De bekende landbouwer Jan de Witt uit 't Zand zal demonstraties geven met zijn drie vrijheidsdressuurpaarden. Men zal verbaasd staan over wat deze man met geduld en toewijding en door grote liefde voor zijn dieren met dressuur be reikt heeft. 's Avonds houdt de rijvereniging een groot bal in een tent bij het café Braak- hekke. Aan dit concours is een verloting ver bonden met als hoofdprijs een veulen. Gezien de grote belangstelling, welke in deze streken bestaat voor de lande lijke ruitersport verwachten we, dat dit hippisch festijn in Bathmen veel bezoe kers zal trekken. KLEINE AANRIJDING. Doordat Maandagmiddag op de hoek van de Schoolweg en de Boerendans- steeg in Dijkerhoek een auto van de Haka aan het laden en lossen was, kon een zandauto van de firma v. H., welke zand vervoert voor 't herstel van laatst genoemde weg, de bocht niet voldoende nemen, waardoor deze op de berm te recht kwam. Van een drietal kinderen, dat zich daar ijlings had teruggetrok ken, werd het kinderfietsje van de 6-ja- rige Bennie Wanders vernield, terwijl het kind zelf enig letsel aan een van de armpjes bekwam. Dokter Nagelhout ver leende medische hulp. EEN OOSTERS MYSTERIE IN DEVENTER De Holtense middenstanders organi seerden de vorige week hun braderie. In Deventer hebben de middenstanders eendrachtelijk een zomerfeest in het leven geroepen, dat van 13-27 Augustus gehouden wordt en de naam kreeg van „Het Oosters Mysterie". De officiële opening van dit feest werd Zaterdagmiddag in tegenwoordig heid van de wethouders en de organi satoren van het feest met hun dames, door de burgemeester, Mr. H. W. Bloe- mers, verricht in de grote hal van het stadhuis. De Deventer magistraat liet enkele woorden vallen over de on vriendelijke sfeer, welke ontstaan is rondom de voorbereiding van de vie ring van het 1200-jarig bestaan van de stad in 1956, maar sprak de hoop uit, dat deze omstandigheid niet van invloed geweest is op het zomerfeest, dat men nu op het punt stond te be zoeken. In de stad zelf waren reeds talrijke symptomen aanwezig van een Ooster se aankleding van straten en winkel puien, maar het eigenlijke feestterrein bevindt zich aan de Gibsonstraat tus sen het spoorwegviaduct aldaar en de IJsselbrug. De grote trekpleisters vormen op dit feestelijk verlicht terrein het wereld beroemde waterorgel en de bloemen tentoonstelling, gemonteerd door de Bloemisten Patroonsvereniging Deven ter en omstreken. Verder zijn hier ver schillende stands van bekende fabri kanten en plaatselijke winkeliers, op het gebied van voedings- en genotmid delen, reinigingsmiddelen, sportartike len, radio en televisie en op het ge bied van de kunst. Zij maken allen een keurige indruk. Er zal gelegenheid zijn om te dansen en cabaret- en muziekvoorstellingen bij te wonen. Dansend water. Maar de grote attractie vormt stellig het waterorgel of de „Dancing wa ters", zoals men tegenwoordig in ons land gaarne alles een Engelse naam geeft. Boeiend en fascinerend zijn de kleu rige waterstralen, welke op de rhythme van de muziek, dan zacht dansend en wiegend en plotseling hoog opsprin gend uit een platvorm te voorschijn komen. Het geluid is opgenomen op een band en terwijl deze band wordt afgedraaid en de muziek weerklinkt, bespeelt de organist een electrisch klavier, waar mede hij het water dansen laat. Tijdens de officiële opening werden ten gehore gebracht het beroemde „Dichter und Bauer" van Frans von Suppé en „Geheimenissen der Etsch" van Carena. In feeërieke kleuren en als vloei baar goud en zilver danste het water op de maten van de muziek om aan het slot van de muziek abrupt terug te springen in de schoot, waaraan het ontsproten was. Een machtig gezicht, dat vooral een diepe indruk maakt als bij avond de tent geheel donker wordt en de ruisen de gekleurde waterstralen plotseling omhoog schieten. Het water wordt opgepompt uit een basin, dat 7000 liter bevat en waarin het ook weer terugvalt. Bloemen op het levenspad. De expositie van de Deventer bloe misten is geheel afgestemd op de le vensloop van de mens. Alle hoogtij dagen van de wieg tot het graf zijn door bloemen uitgebeeld. Met groot vakmanschap heeft men de tent, waar in de expositie plaats vindt, in 'n bloe mentuin herschapen. Talrijk zijn de or chideeën, welke hier zijn uitgeplant. Het is zeker de moeite waard op een avond eens een bezoek te brengen aan het Deventer middenstands-zomerfeest. Het duurt nog tot 27 Augustus. MOEDER. EN KLEUTERCURSUS. Het bestuur van de Vereniging „Het Groene Kruis" verzoekt ons mede te delen, dat bij voldoende deelname, te beginnen op Woensdag 7 September a.s., nam. 2 uur, door Zuster Engelkes uit Hengelo een kleutercursus zal worden gegeven. De cursus zal ongeveer 7 les middagen in beslag nemen van ander half uur- De kosten bedragen per deel neemster f 1.50. Te beginnen op Maandag 17 October nam. 4 uur zal bij voldoende deelname door Zuster Engelkes een moedercursus 'worden gegeven, welke ongeveer uit 9 lessen zal bestaan van anderhalf uur. Ook hiervan bedragen de kósten f 1.50. De lokaliteit waar de cursussen ge geven zullen worden, zal nog nader be kend worden gemaakt. Men kan zich voor deze cursussen op geven (gaarne zeer spoedig) bij de wijk verpleegster, Zr. T. C. J- Groeneveldt, Kolweg 12 Telef. 436. „SOLI" ZONG MOOIE LIEDEREN- De Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" gaf Dinsdagavond op 't met gekleurde lampjes feestelijk verlichte podium in Kalfstermansweide, onder leiding van haar dirigent, de heer W. v. Erkelens, een vocaal programma met tal van mooie liederen. Gezongen werden o.m. „Kastanjelaer" van Adr. Kousemaker; „lek sal de Heer mijn Godt gebenedijen" van Otto de Vaal; „Wien Neerlands bloed" van J. W- Willems; „Mijn Nederland" van R. Mol, bewerkt door P. Zamen; „De vaste rots van mijn behoud" van R. Beintema; en „Achter Hem aan" van H. W. de Wolff. Dit programma werd afgewisseld door het optreden van 't nog jeugdig strijkje „De Boholo's", dat onder leiding van de heer R. Ilbrink uit Rijssen Afrikaanse liedjes, Cowboy-songs en aardige Neder landse wijsjes speelde. De belangstelling voor deze avond was niet groot, maar zij die naar Kalfster mansweide waren gekomen hebben ze ker genoten van de mooie zang en mu ziek, die op deze heerlijke zomeravond geboden werd- De 2e voorzitter van „Soli", de heer Bootsma, had het programma met een kort inleidend woord aangekondigd. Na mens de V.V.V. bracht de heer Beijers de beide verenigingen dank voor him op treden in het kader van het V.V.V.- vacantieprogramma. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de le voorzitter van „Soli Deo Gloria", de heer J. Wiggers, die door een motor ongeluk getroffen in het ziekenhuis ver pleegd wordt en wiens toestand nog zor gen baart, spoedig geheel hersteld in zijn vereniging en in de Holtense gemeen schap mag terugkeren- AANRIJDING IN STROMENDE REGEN. Tijdens een hevig onweer, dat zich j.l. Zaterdagavond omstreeks half twaalf tussen Stroe en Millingen ontlastte, is de heer J. M. Wittermans, onderwijzer aan de Ulo-school, met zijn personenauto op een militaire tankwagen gebotst, waar door zijn auto flink werd beschadigd en de heer W. verwondingen in het gelaat opliep. Het ongeluk geschiedde, doordat mili tairen bij een brandende boerderij plot seling de weg overstaken, zodat de heer W. sterk moest remmen. Zijn wagen gleed toen tegen het militaire voertuig- Gelukkig kon het er niet geheel onder schuiven, zoals vaak bij de hoog op de wielen staande militaire vrachtauto's 't geval is, anders was het ongeluk voor de heer Wittermans zeker niet zo goed af gelopen. DE WISSELBEKER BLEEF IN LAREN De hengelwedstrijd, die de henge laarsvereniging „De Rietvoorn" Zon dagmorgen in de Schipbeek hield om de wisselbeker, heeft niet zoveel vis opgeleverd als de deelnemers gehoopt hadden de opbrengst bedroeg slechts 492 gram maar dat heeft geen af breuk gedaan aan het genoegen, dat zij aan hun sport beleefden. 's Morgens om 6 uur stonden 23 le den uit Holten en Laren aan de wa terkant om hun geluk te beproeven en te trachten de beker te veroveren, welke voor de achtste keer de inzet vormde van hun vreedzame onderlinge strijd. Als scheidsrechter fungeerde de heer G. W. Wolters, op wiens comman do de simmetjes in het water gingen. Al vrij spoedig wist de heer G. L. Scholten het eerste visje te bemachti gen, maar hij werd daarmee geen win naar, want het was de heer A. L. Eg- gink uit Laren, die hem bij de vangst hoe gering deze overigens ook was voorbij streefde en daarmede voor de tweede maal beslag wist te leggen op de beker. Deze moet drie maal achtereen of in het geheel vijf maal door dezelfde persoon gewonnen wor den om in diens bezit te komen. Toen de zon wat hoger aan de he mel kwam, werd de wedstryd gestaakt en werden in café „De Wippert" door de voorzitter van „De Rietvoorn", de heer Joh. van Geenhuizen, met een toepasselijk woord de prijzen uitge reikt. Hij complimenteerde de heer Eggink met het heroveren van de beker en sprak een woord van waardering tot de tweede prijswinnaar, de heer A. Rosman, die in Rijssen woont, maar nog steeds als lid van de vereniging naar Holten komt om aan de wedstrij den deel te nemen. De uitslag was: le prijs A. L. Eggink, 195 gram, wisselbeker en f 10,—; 2e prijs A. Rosman, 172 gram, f7,50 en 3e prijs G. L. Scholten f5,—. De 4e en 5e pi.j-» konden wegens gebrek aan vangst met uitgereikt worden. De hengelaars hadden deze morgen beslist pech, want er worden in de Schipbeek toch wel grotere hoeveel heden gevangen. SCHOOL- EN VOLKSFEEST DIJKERHOEK. Vrijdagmorgen 8 uur begonnen de deel- nemertjes aan de feestelijke optocht zich reeds bij de school te verzamelen. Het was voor de jury, die bestond uit Mevr. Bouwhuis, Mevr. Nagelhout, Mevr. Weijl en Mevr- Roodenburg niet gemakkelijk om de prijzen vast te stellen voor deze met zorg en fantasie samengestelde op tocht. Het resultaat was tenslotte: Versierde fietsen: le prijs Jan Harten- berg; 2e pr. Johan Bieleman, Herman Sluiter; 3e pr. G. H. Rensen, Gerhard Paalman, Jantje Wilmerink; 4e pr. Henk Markvoort, Wim Noteboom, Wim Rat- tink. Karretjes: le prijs, Roodkapje, Hen- drikje Elbersen2e pr. Hooiplukkers van Dijkerhoek, Jan, Wim, Gerrit Sche perman, Wim Bannink en Appie Wech- stapel; Piggelmee, Bernard Wanders en H. Geeltink; 3e pr., Bloemenkoningin, Wim Wissink, G. Klein Hegeman en Wim Rensen; Stöppelhaene, Plenkie Klaassen en Bernard Veneklaas Slots; De Melk machine in het land, Gerrie en Jan Rei- link; 4e pr., Dit wonderlijke gezin, Mini v. d. Berg, Dinie Reilink en Mineke Ren sen. Mandjes: le prijs, Naar de groente boer, Mineke en Bertha Ebrecht; 2e pr., Vrolijk is het kamperen, Marietje Mees- terberends en Gerritje Markvoort; 3e pr., Bloemen groot of klein^ Oranje zullen ze zijn, Marietje Zweers; 4e pr., Gerrit Paalman en Dinie Boode. Bogen: le pr., Leve de Schoolkring, J. Ulfman en G. Pinkert; 2e pr., Lang leve het schoolfeest, Gerrit Stevens; 3e pr., Zusje Bosschers; 4e pr., Henkie en Dinie Rensen. Groepen: le prijs, Zon, maan en ster ren, Hennie Bleumink, Gerrie Kolkman en B. Weijers; 2e pr., Met de tweeling naar het feest, Jannie, Dinie en Jo Wech- stapel. Diversen: le prijs, Bloemenmeisje, Ma rijke Hartenberg; 2e pr., Narcis, Jannie Wanders; 3e pr., Tirol, Marietje Wilme rink; 4e pr., Roodkapje, Jennie Wagen voort; 5e pr., Onder moeders paraplu, Dikie Ribbink en Gerda Aanstoot; 6e pr., Ook de clowns gaan naar het feest, Derk Jansen en Jan Wilmerink; 7e pr., De vrolijke jager, Gerrit Rieleman; 8e pr., Roodkapje op weg naar grootmoe, Gerrie Noteboom9e pr., Onder moeders paraplu, Toosje Wilmerink. Ongeveer half tien trok de stoet onder de vrolijke tonen van de muziekvereni ging „H.M.V.", die ook deze dag weer zijn gewaardeerde medewerking verleen de, naar het feestterrein. Hier stond de draaimolen reeds te wachten voor diege nen, die niet bezet waren door de kinder spelen. Deze spelen, die onder leiding van de heer Wanders met zijn personeel en feestcommissie een vlot verloop had den, waren tegen half twaalf afgelopen. De uitslagen hiervan luidden: Jongens en meisjes le klas: Vlaggetjes steken: le prijs Wim Bannink; 2e pr. Jennie Wagenvoort; 3e pr. Gerrie Paal man. Meisjes 2e klas: Ballen op pollepel: le prijs Toos Wilmerink, 2e pr. Hennie Rensen; 3e pr. Gerrie Noteboom. Jongens 2e klas: Blokjes rapen: le pr. Gerrit Pinkert; 2e pr. Gerrit Hendrik Rensen; 3e pr. Jan Ulfman. Meisjes 3e klas: Fles vullen: le pr- Minie v. d. Berg, 2e pr. Dinie Reilink; 3e pr. Minie Rensen. Jongens 3e klas: Zakiopen: le prijs Jan Wilmink; 2e pr. Henk Geltink; 3e pr. Wim Huzen. Meisjes 4e klas: Bal op bord: le prijs Gerrie Kolkman; 2e pr. Marijke Harten- berg; 3e pr. Hennie Bleumink. Jongns 4e klas: Buswerpen: le pr. Gerrit KI. Hegeman; 2e pr. Henk Beid- man; 3è pr. Wim Rattink. Jongens 5e klas: Hengelen: le prijs Wim Stevens; 2e pr. Diederik Podt; 3e pr. Jan Hartenberg. Meisjes 5e klas: Hindernisbaanle prijs Marietje Zweers2e pr. Mineke Ebrecht; 3e pr. Dinelte Rensen. Jongens 6e klas: Hengelen: le prijs Derk Janssen; 2e pr. Henkie Bieleman; 3e pr. Herman Wagenvoort. Meisjes 6e klas: Knopen aanzetten: le prijs Dineke Haverslag; 2e pr. Hannie Paalman; 3e pr. Dika Bosman. Jongens 7e klas: Hengelen: le prijs Gerrit Paalman; 2e pr. Wim Wissink; 3e pr. Eduard Jansen Maneschijn. Meisjes 7e klas: Knopen aanzetten: le prijs Dinie Oonk; 2e pr. Jannie Reilink; 3e pr. Dikie Wilmerink. Na afloop van de spelen volgde een tractatie. In het volgende nummer komen we terug op het in de middag en avond voortgezette feest van Dijkerhoek. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan 't Groeps- bureau Rijkspolitie, Oranjestraat 55 te Holten. Telef. 352. Gevonden: Autoped; paar badschoen- tjes; lange zitbank; leefnet; kindercape; armband; schroevendraaier; broche; zakdoek; twee zakken vismeel; heren gabardinejas. Verloren: Statief fototoestel; kinder- portemonnaie met inhoud; wit stenen armband; actetas met inhoud; 2 foto toestellen; schoolrapport; 15 ansichten uit Engeland; brief; rood fluwelen man chesterjasje. RESTAURATIEFONDS HERV. KERK Het restauratiefonds, waaruit de mid delen geput moeten worden voor de voorgenomen restauratie van de Herv. Kerk, bedroeg op 1 Aug. j.l. f37.382,42. De kerkeraad acht een bedrag van f 40.000,—, aan het einde van het jaar bijeen, noodzakelijk om de restauratie doorgang te doen vinden. Men hoopt, dat de resterende f 2700,— in de komen de maanden bijeengebracht zullen wor den om de financiering te doen slagen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8-30 en 10.30 uur Ds. Addink. Collecte voor Kerk en Ziekenzorg. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Collecte voor Kerk en Ziekenzorg. Geref- Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. PRACHTIGE PRESTATIE. De heer G. A. Sigger, stationsambte naar der N-S., wonende alhier, slaagde door een schriftelijke cursus van de Leidse Onderwijsinstellingen voor het Staatexamen 5-jarige H.B.S. Het is wel een zeer mooie prestatie om een dergelijk diploma te behalen door studie na afloop van de gewone dagelijkse arbeid. KERMISMARKT NIET DRUK De Kermismarkt was dit jaar niet zo druk bezocht als voorgaande jaren. De aanvoer van vee was, met uitzon dering van de biggen, zeer gering, maar ook het aantal bezoekers was veel klei ner. Het aantal aangevoerde schapen, dat vlak na de oorlog enige honderden be droeg, beperkte zich tot een 9-tal lam meren en 5 ooijen. Blijkbaar bestaat er bij de boeren in deze omgeving, nu de wol niet schaars meer is, niet zoveel belangstelling voor deze wol-leveran ciers. Zij zijn ook niet zo gemakkelijk in de weide te houden en eisen daarom nogal wat zorgen. De kermis zelf is niets meer. De bei de kermisinrichtingen, welke een plaats toegewezen was, zijn niet opgekomen, zodat de kermisvreugde zich 's avonds moest beperken tot een gezellig dansr je in Amicitia en in het Stationskoffie huis van de heer Kalf sterman. De aanvoer was als volgt: 3 neuren de vaarzen van f 750,— tot f 950,—185 biggen van f45,— tot f55,—; 5 ooijen van f70,- tot f95,- en 9 lammeren van f 40,— tot f 60,— per stuk. WIELRENNEN. DE RONDE VAN WEZEP. Zaterdag namen een viertal renners uit onze omgeving, te weten Wim Beijers en Henk Brinks uit Holten en Boom en Zandjans uit Markelo deel aan de Ronde van Wezep bij de nieuwelingen. Er was een felle strijd te zien waarbij herhaaldelijk uitlooppogingen werden gedaan en Wim Beijers zich niet onbe tuigd liet. Hij had verschillende ronden een flinke voorsprong maar werd door het peleton weer ingelopen. Onder een flinke donderbui met zware regenval gingen de laatste ronden in. Bij de eind spurt kwam Jongerius uit Utrecht uit een groepje renners, dat een voorsprong had genomen, naar voren en finishte als eerste, Wim Beijers op een halve wiel- lengte achter zich latende. De volledige uitslag was: 1 Jongerius, Utrecht, 1 uur 5 m. 5 sec. over 47V2 k.m.; 2 W Beijers, Holten; 3 T. Korver, Oos terbeek; 4 H. Wachteveld, Steenwijk; 5 A. Velthuis, Zwolle; 6 A. Jansen, Voorst; 7 E. Joosten, Arnhem; 8 T. Jil- lema, Birdaard; 9 J. Vennema, Gronin gen. De Burgemeester van Oldebroek, mr. dr. Luytingh Maten loste het startschot voor deze wedstrijd, waarvoor een groot aantal premies beschikbaar was gesteld. RIJSSEN. BETROUWBAARHEIDSRIT VOOR AUTO'S EN MOTOREN. Hoewel de vergunning lang op zich heeft laten wachten, is toch toestem ming verleend voor de jaarlijkse grote betrouwbaarheidsrit voor auto's en mo toren, uitgaande van de V.V.V. en R.M.C. te Rijssen. Deze rit heeft elk jaar meer deelne mers, die graag naar Rijssen komen, ook al vanwege de prachtige prijzen, die voor de winnaars beschikbaar worden De afstand is pl.m. 70 km. Het par cours is uitgestippeld door de mooiste gedeelten van Zuid-West Twente. Start op Zaterdag 20 Augustus (morgen) om 3 uur bij Hotel Gijsbers, op de veemarkt. Op de Dinsdag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 910 stuks vee, runderen 128, varkens 782. Prijzen: 35 vette koeien, eerste kwali teit van f2,48 tot f2,65; tweede kwali teit van f 2,30 tot f 2,48derde kwali teit van f2,15 tot f2,28 per kg. slacht- gewicht; 38 melk- en kalf koeien van f610,— tot f890,— per stuk; 15 pinken van f390,- tot f530,- per stuk; 19 gras kalveren van f200,— tot f335,— per st.; 21 nuchtere kalveren v. f39,- tot f 48,- per stuk; 24 drachtige zeugen van f 210,- tot f275,— per stuk; 22 loopvarkens van f52,— tot f80,— per stuk; 736 biggen van f4,50 tot f5,50 per week. Overzicht handel: Wegens verzette markt de aanvoer op alle afdelingen gering. Vette koeien en stieren: Aanbod heel klein, de handel had een traag ver loop met bijna gelijkblijvende prijzen. Gebruiksvee: Aanbod klein, handel kalm, prijzen gelyk. Nuchtere kalveren: Aanbod klein, pry zen iets lager. Varkens en biggen: Aanbod kleiner, doch de handel iets vlugger, waardoor de prijzen iets hoger gingen. Pinken en kalveren: Aanbod klein, handel kalm, pryzen gelyk.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2