v De BRADERIE Maandagavond: Verkiezing BRADERIE-KONINGIN. (Dinsdag en Woensdag a.s.) Tweede Holter Braderie. Braderie 1955 De Braderie wordt gehouden in het centrum van het Dorp HOLTEN Grote gezelligheid en tal van aardige attracties op de braderie AGENDA IRS. No. 31. Jaargang 7. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De van dié blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K GJ,8S - 23b Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 DIA9EBIE ie lollen op 9 en 10 Augustus De volgende week zal het experiment, dat de Handelsvereniging in Holten het vorige jaar met zoveel succes ondernam, een herhaling vinden, wanneer rond onze oude dorpstoren wederom bedrij vigheid, vertier en vermaak zullen heer sen. Ik begroet deze 2e braderie met vreug de, omdat zij in de eerste plaats getui genis aflegt van een gezonde onderne mingsgeest bij onze neringdoenden, maar ook omdat hierdoor aan de vele zomer gasten en aan ieder uit eigen plaats of uit de omgeving een welkome afleiding en verstrooiing wordt geboden. De Braderie-commissie heeft gezorgd voor een afwisselend programma, waar mede zij het geheel heeft willen om lijsten. Dat de organisatoren van deze tweede Holter Braderie loon naar werken mogen ontvangen is een wens, die ik hun gaarne mede geef, temeer omdat dit tevens be tekent, dat de Holter nerigdoenden dan goede zaken zullen maken. Moge de Braderie 1955 velen naar Holten trekken en mogen die velen de herinnering mede naar huis nemen dat de neringdoenden ter plaatse wakkere zakenlieden zijn, die het waard zijn, dat men hen hun leveranties toevertrouwt. W. H. ENKLAAR, Burgemeester van Holten. Volgende week zullen de Hol tense winkeliers hun tweede Braderie organi seren. Had de commissie voor de eerste Braderie nogal moeite om diverse win keliers voor deelname enthousiast te maken, deze keer verliep de inschrijving vlot, gezien het succes van verleden jaar. De Holtense middenstand demon streert hiermee, dat door eendrachtig samenwerken wat bereikt kan worden. Zij hoopt dan ook, dat niet alleen de Holtense bevolking, doch ook die der omliggende plaatsen belangstelling zal tonen voor dit verkoopsfeest. Door dit werk steunen wij tevens het werk der plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. De diverse at tracties, die aan deze Braderie zijn ver bonden beogen dan ook tevens de vreemdelingen, die dan in Holten zijn, een paar genoegelijke dagen te bezor gen. Namens het bestuur spreek ik de wens uit, dat de Braderie 1955 voor de deelnemers een succes en voor de be zoekers een hoogtepunt van de zomerfes- tiviteiten mag worden. G. WISSINK, Voorzitter Holtense Handelsvereniging. een toonbeeld van gezelligheid en zakelijkheid Als dit extra Braderie-nummer on der de ogen van de lezers komt is de laatste hand gelegd aan de organisatori sche opbouw van dit verkoopfestijn en staan de deelnemers klaar om met de opbouw van de stands te beginnen. Het G.E.B. heeft reeds een begin ge maakt met de aanleg van een feestelijke verlichting van het dorpscentrum en gaat dan de lampen plaatsen om de dorpstoren in floodlight te zetten. Natuurlijk behoeft er geen vergeefs beroep gedaan te worden op de inwo ners om ons dorp door het uitsteken der vlaggen een feestelijk aanzien te geven, en waar zulks nog niet is geschied een kleurrijke verlichting aan te brengen. Het programma. Het programma is in optima forma op de voorpagina van de krant opgenomen. Het behoeft enige toelichting, welke ge deeltelijk reeds in ons vorig nummer was opgenomen. Verkiezing Braderie-koningin. Voor deze verkiezing is de Braderie commissie geheel afhankelijk van de medewerking van de Holtense jonge vrouwen en meisjes van 18 jaar en ouder. Zij hoopt, dat deze hun medewerking zullen verlenen, door zich verkiesbaar te stellen en hun schroom voor deelname zullen weten te overwinnen. Zonder hun medewerking kan dit programma-punt niet slagen. De gang van zaken is: Als zich vóór of tijdens het moment waarop de verkiezing (Kerkstraat, Kerkplein, Smidsbelt, Smidsstraat, Binnenstraat enz.) jj HET PROGRAMMA LUIDT: s MAANDAG 8 AUGUSTUS (Voorprogramma): 20uur: Verkiezing van de Braderie-koningin WÊè HI in Kalfstermansweide, event, in Amicitia. Hl jj DINSDAG 9 AUGUSTUS: |j Hl 14.uur: Aanvang van de Braderie (met rondgang treintje). gl Optreden van Pierre Dure, goochelaar en illusionist, voor H de jeugd in Amicitia. Officiële opening van de Braderie door de Edelachtbare S Heer Burgemeester, Mr. W. H. Enklaar (Kerkstraat, bij H de Oranjestraat). Heroptreden Pierre Dure voor de jeugd in Amicitia. Optreden van de Boerendansgroep „De Larense Schot- §B sers" in Kalfstermansweide, in samenwerking met de Boerenkapel „De Hooiplukkers" uit Lochem (eventueel H na rondgang over de Braflerie U Jennekes-markt op de Braderie (met de uitgifte van de nummers a 25 cent per stuk). H 14.uur 14.30 uur 16.uur 19.30 uur 20.30 uur WOENSDAG 10 AUGUSTUS: UI 14.uur: Schietwedstrijden van Schietvereniging „De Eendracht" gg met Koningsschieten, na het ophalen van de Schutters- Hj koning, in Kalfstermansweide. Hl 19.uur: Feestelijke intocht van de nieuwe Schutterskoning met iü muziek van H.M.V. (rondgang door het dorp). 19.30 uur: Ruitersportdemonstratie van de Landelijke Rijvereniging lij „De Bergruiters" (kampioen van Overijssel) in Kalfster- §H§ mansweide- (Zie afzonderlijk programma.) Hl 20.30 uur: Muzikale rondgang van de Muziekvereniging H.M.V. WM over de Braderie met populaire wijsjes. jjj FEESTELIJKE VERLICHTING VAN HET BRADERIETERREIN §H EN OMGEVING. Gedurende de beide dagen: II RONDGANG VAN HET BRADERIETREINTJE DOOR HET DORP. Parkeerterrein voor auto's: Stationsstraat en bij hotel Vosman. Rijwielstalling: Voorplein U.L.O.-school. (Lees vooral de toelichting op het programma) zal plaats vinden voldoende candidaatjes hebben aangemeld, dan vindt de stem ming bij getekende briefjes plaats door de meerderjarige aanwezigen uit het pu bliek. De uitslag wordt onderzocht door een jury, tjestaande uit zo mogelijk drie vreemdelingen, waaraan als secretaris wordt toegevoegd de heer J. Metzger. Voorzitter van de verkiezingscommissie zal zijn de heer W. Beijers. De verkiezing vindt plaats bij mooi weer op het podium in Kalfstermans weide (bij slecht weer in Amicitia) op Maandagavond 8 Aug. Namen worden niet genooemd. Elke candidate krijgt een nummer. Jennekes-markt. Het andere nieuwe element is 't hou den van een z.g. Jennekes-markt op de avond van de le Braderiedag. De gang van zaken is zeer eenvoudig, maar kan tot veel pret en vrolijkheid aanleiding geven. Er worden voor de prijs van 25 cent per stuk aan mannelijke en vrouwelijke bezoekers van de Braderie dezelfde num mers verkocht en het is dus de taak van de deelnemers om deze- nummers bij elkaar te brengen. De jongen en het meisje of de man en de vrouw met hetzelfde nummer, die 't eerst zich bij de radio-wagen melden, ontvangen de le prijs van f50.het tweede paar ontvangt f 35.— en zij die zich op de derde plaats melden f20. Naarmate dat de deelname groter wordt kunnen deze bedragen worden verhoogd of kan nog een vierde of vijfde prijs in gelast worden. Dit staat echter geheel ter beoordeling van de Braderie-commis sie. In Wierden is de Jennekesmarkt de laatste jaren zeer goed geslaagd en men heeft er veel genoegen aan beleefd, zon der dat een wanklank werd gehoord. Ook hier kan het publiek er veel toe bijdragen, dat de Jennekesmarkt een van de geslaagde evenementen wordt van de Braderie. Ruitersport. Het Koningschieten op de tweede dag en het daarmee gepaard gaande ceremo nieel met de Schutterskoning is van de laatste jaren voldoende bekend. De or ganisatie berust bij de Schietvereniging „De Eendracht". Nieuw in dit programma is het op treden van de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" met een prachtig rui tersportprogramma op de avond van de i 2e dag. Hiervoor zal door deze vereniging 'n kleine entree worden gevraagd ter dek- j king van de kosten. Mej. ten Bos uit Almelo zal in dit programma optreden met het bekende paard „Rezimar", veelvoudig kampioen van Nederland. Boerendansgroep en Boerenkapel. Het optreden van de Boerendans groep „Dc Larense Schotsers" en van i de Boerenkapel „De Hooiplukkers" uit Lochem is het vorige jaar zo in de smaak gevallen, dat de Braderiecommissie het, vooral ook met het oog op de vreemde lingen, heeft aangedurfd, deze beide groepen ook voor de Braderie 1955 te engageren. Hun optreden vindt plaats op de eerste avond. Het wordt een en al gezelligheid, als de weersomstandigheden meewerken. Muziek van H.M.V. De Holtense Muziekvereniging H.M.V. zorgt op de tweede avond voor een vro lijke noot en veel gezelligheid door een muzikale rondgang over de Braderie na het optreden van de Bergruiters. Ieder een zingt en danst mee. Goochelaar in Amicitia. De bekende goochelaar en illusionist Pierre Duré uit Hengelo zal in Amicitia optreden voor de jeugd. Om 2 uur wor den toegelaten de leerlingen van de School met de Bijbel, van de Kleuter- school en uit Dijkerhoek. Tot de voorstelling van 4 uur hebben toegang de leerlingen van de O.L. Dorpsschool en uit Espelo. Geen fietsen op de Braderie. Met 't oog op de te verwachten grote drukte worden op de Braderie geen rij wielen en motorrijwielen toegelaten, hetgeen is aangegeven op borden. Braderietreintje. Het treintje rijdt de beide Braderie- dagen het traject van het vorige jaar. Ter voorkoming van gedrang zal bij de j ingang van de Kerkstraat aan de kant j van de Larenseweg een kassa worden in- i gericht voor de voorverkoop van kaart- De Landelijke Rijvereniging „De Berg ruiters", welke een ruitersportdemon- stratie verzorgt op de tweede avond van de Braderie, Woensdag 10 Augustus a.s. („De Bergruiters" zijn kampioen van Overijssel m de klasse: zware dressuur.) Vrijdag 5 Aug.: Ledenvergadering Voet balvereniging „Holten" in het Stati- onskotfienuis van de heer M. Kalf- sterman, 7.45 uur. Maandag 22 Aug. t.m. 27 Aug.: Vacan- tie H. J. Bouwhuis, Oranjestraat. Maandag 8 Aug. t.m. 13 Aug.Vacantie bakkerij Geltink. OUD GELD HEEFT WAARDE VOOR '40-'45. Naar men ons mededeelde kunnen zij, die nog in het bezit zijn van oud geld, dat zijn geldigheid heeft verloren (geld stukken, munt- en bankbiljetten) dit geld alsnog mieveren bij het bestuur van de Stichting '40-'45 ter plaatse, bij leden van het actie-comité of ten ge meentehuize. Bij het hoofdbestuur van de Stichting is n.l. bericht binnengeko men, dat het dit geld nog kan inleveren tegen gangbare munt. jes. Hier is een hek geplaatst, van waar uit men de kassa kan bereiken. Aangezien de J.D.G. niet de beschik king heeft over al haar leden, doet de Braderie-commissie een beroep op an dere jonge mensen om zich voor de be geleiding als conducteur en de kaartver koop beschikbaar te stellen. Men kan zich bij de commissieleden opgeven. De prijs van een kaartje bedraagt voor volwassenen 25 ct., voor kinderen t.m- 14 jaar 10 ct. 's Avonds voor iedereen 25 ct. Tenten voor de stands. Deze zullen op Maandagmorgen om 10 uur arriveren en worden afgezet bij de Fa. Gebr. Veldhuis en bij dc Kerke- bomen. De deelnemers worden verzocht aanwezig te willen zijn voor het in ont vangst nemen der kramen. Verpachting IJs-standpIaats. De commissie wil nog bij inschrijving verpachten de standplaats voor een ijs- karretje of -tentje in Kalfstermans weide (dus niet op de Braderie) voor Maandagavond, Dinsdag en Woensdag. Briefjes kunnen Maandag tot uiterlijk 12 uur worden ingeleverd bij de heer W. Beijers. Schietwedstrijden en Ruitersport. Voor de programma's van deze evene menten wordt verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertenties. Rijwielbewaarplaats. De rijwielbewaarplaats bij de ULO- school is verpacht aan de heer Traan- man uit Bathmen. In verband hiermee kan de commissie geen enkele verant woordelijkheid aanvaarden voor bescha digingen enz. der rijwielen. Stand Industriecommissie. De industrie in de Koninklijke Jute. De Industriecommissie zal met een stand aan de Braderie deelnemen en o.a. uitkomen met een aardige prijsvraag, waarvoor door de Fa. ter Horst Co. te Rijssen een prijs beschikbaar wordt ge steld. De Braderie voor de radio. Er bestaat een goede kans, dat de Hol tense Braderie zal worden afgeroepen in het vacantie-programma van de Vara, dat op de betrokken zenddagen 's mor gens van vijf voor half negen tot half negen wordt omgeroepen.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1