Strijd tegen doofheid Braderie-voorbereidingen in volle gang „Bergruiters" provinciaal kampioen In een belangrijke vergadering van de Holtense Handelsvereniging, de Brade- riecommissie en de deelnemende winke liers, welke Maandagavond gehouden wordt in café Maats, worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de op zet van de Braderie. In deze vergadering heeft de toewijzing van de stands plaats en zal verder overleg over de organisatie gepleegd worden met afgevaardigden van de Rijkspolitie, het G.E.B., Gemeente werken, de J.D.G. en de pers. Het programma heeft thans z'n defini tieve vorm gekregen. Er komen een aan tal nieuwe elementen voor in dit pro gramma, vergeleken bij 't vorige jaar. Verkiezing Braderie-koningin. Voor deze verkiezing is de Braderie commissie geheel afhankelyk van de medewerking van de Holtense jonge vrouwen en meisjes van 18 jaar en ouder. Zij hoopt, dat deze hun medewerking zullen verlenen, door zich verkiesbaar te stellen en hun schroom voor deelname zullen weten te overwinnen. Zonder hun medewerking kan dit programma-punt niet slagen. Voor de Braderie-koningin is een aar dige taak weggelegd, waarop wij in het speciale Braderie-nummer nog hopen terug te komen. Wel kunnen wij vast de gang van zaken bekend maken. Als zich vóór of tijdens het moment waarop de verkiezing zal plaats vinden voldoende candidaatjes hebben aangemeld, dan vindt de stem ming bij getekende briefjes plaats door de meerderjarige aanwezigen uit het pu bliek. De uitslag wordt onderzocht door een jury, bestaande uit zo mogelijk drie vreemdelingen, waaraan als secretaris wordt toegevoegd de heer J. Metzger. Voorzitter van de verkiezingscommissie zal zijn de heer W. Beijers. Jonge vrouwen en meisjes van Holten, dingt mede naar de titel van Braderie koningin. Het kan U een aardige verras sing opleveren. De verkiezing vindt plaats bij mooi weer op het podium in Kalfstermans- weide (bij slecht weer in Amicitia) op Maandagavond 8 Aug. Namen worden niet genooemd. Elke candidate krijgt een nummer. Jennekes-markt. Het andere nieuwe element is 't hou den van een z.g. Jennekes-markt op de avond van de le Braderiedag. De gang van zaken is zeer eenvoudig, maar kan tot veel pret en vrolijkheid aanleiding geven. Er worden voor de prijs van 25 cent per stuk aan mannelijke- en vrouwelijke bezoekers van de Braderie dezelfde num mers verkocht en het is dus de taak van de deelnemers om deze nummers bij elkaar te brengen. De jongen en het meisje of de man en de vrouw met hetzelfde nummer, die 't eerst zich bij de radio-wagen melden, ontvangen de le prijs van f50.het tweede paar ontvangt f 35.en zij die zich op de derde plaats melden f 20. Naarmate dat de deelname groter wordt kunnen deze bedragen worden verhoogd of kan nog een vierde of vijfde prijs in gelast worden. Dit staat echter geheel ter beoordeling van de Braderie-commis sie. In Wierden is de Jennekesmarkt de laatste jaren zeer goed geslaagd en men heeft er veel genoegen aan beleefd, zon der dat een wanklank werd gehoord. Ook hier kan het publiek er veel toe bijdragen, dat de Jennekesmarkt een van de geslaagde evenementen wordt van de Braderie. Ruitersport. Het Koningschieten op de tweede dag en het daarmee gepaard gaande ceremo nieel met de Schutterskoning is van de laatste jaren voldoende bekend. De or ganisatie berust bij de Schietvereniging „De Eendracht". Nieuw in dit programma is het op treden van de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" met een prachtig rui- tersportprogramma op de avond van de 2e dag. Hiervoor zal door deze vereniging 'n kleine entree worden gevraagd ter dek king van de kosten. Mej. ten Bos uit Almelo zal in dit programma optreden met het bekende paard „Rezimar", veelvoudig kampioen van Nederland. Boerendansgroep en Boerenkapel. Het optreden van de Boerendans- groep „De Larense Schotsers" en van de Boerenkapel „De Hooiplukkers" uit Lochem is het vorige jaar zo in de smaak gevallen, dat de Braderiecommissie het, vooral ook met het oog op de vreemde lingen, heeft aangedurfd, deze beide groepen ook voor de Braderie 1955 te engageren. Hun optreden vindt plaats op de eerste avond. Het wordt een en al gezelligheid, als de weersomstandigheden meewerken. Muziek van H.M.V. Dc Holttense Muziekvereniging H.M.V. zorgt op de tweede avond voor een vro lijke noot en veel gezelligheid door een muzikale rondgang over de Braderie na het optreden van de Bergruiters. Ieder een zingt en danst mee. Als de weersomstandigheden meewer ken, zal de Braderie 1955 zeker slagen, en dat willen we allen hopen. Muzikale ontvangst en spontane huldiging. Als onderdeel van het grote feest programma, dat ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Steenwijk in de week van 25—30 Juli wordt gebo den, werden Woensdag wedstrijden ge houden voor Landelijke Rij verenigin gen met als inzet de provinciale kam pioenstitels. Aan deze kampioenswedstrijden werd met het eerste achttal uitkwamen in o.m. deelgenomen door onze plaatse lijke rijvereniging „De Bergruiters", die de klasse „zware dressuur", in welke klasse het kampioenschap van Over ijssel werd behaald met 73,5 pnt. Door dit mooie succes kwamen „De Bergruiters" definitief in het bezit van de prachtige wisselbeker, uitgeloofd door de Prov. Bond, welke beker aan de voorzitter-instructeur van „De Berg ruiters", de heer H. Beldman, door de burgemeester van Steenwijk, de Edel achtbare Heer Voetelink, met een ge past woor dwerd uitgereikt. Muzikale ontvangst. Toen de kampioenen om pl.m. half negen bij hotel „Vosman" arriveerden, stond HMV gereed om „De Bergrui ters" de muzikale hulde te brengen, die zij ruimschoots verdiend hadden. Met de muzikanten voorop werd een rit door het dorp gemaakt en overal ston den de zomergasten en de ingezetenen op het trottoir om de ruiterij hartelijk toe te juichen en velen riepen boven de tonen van HMV uit: Van harte ge feliciteerd, hoor. Verschillende sprekers voerden het woord. Na de spontane huldiging door de burgerij kwamen de ruiters bijeen in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, waar door verschillende sprekers het woord werd gevoerd. Burgemeester Mr. W. H. Enklaar, ere voorzitter van „De Bergruiters", sprak namens het gemeentebestuur en wees op de moeilijkheden, waarmee de ver eniging de laatste maanden had te kam pen. Een drietal leden zag zich genood zaakt om te bedanken en wegens lang durige ziekte van de instructeur, de heer Beldman, kon pas in de laatste weken weer serieus worden geoefend. Dat men ondanks deze moeilijkheden .in Steenwijk toch zo'n prachtig succes heeft weten te behalen, stemt tot gro te vreugde, aldus burgemeester Enk laar, die tevens sprak namens de VVV „Holtens Belang". Namens het gemeen tebestuur werd een enveloppe met in houd aangeboden. De heer J. Oosterkamp, die sprak na mens de ontspanningsclub OCH, wees op de prettige samenwerking tussen „De Bergruiters" en OCH, terwijl ver der nog het woord werd gevoerd door de heer M. Bouwhuis namens HMV en door de heer Joh. van Geenhuizen na mens de Motor- en Automobielclub „De Holterberg". Allen deden hun felicitaties en goe de wensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. De voorzitter van „De Bergruiters", de heer H. Beldman, bracht de spre kers dank voor him hartelijke woorden. In 't bizonder werd HMV dank gezegd voor de muzikale hulde, die buitenge woon op prijs werd gesteld. Door het behalen van het provinciaal kampioenschap „zware klasse dressuur" kan op 14 en 15 September a.s. in Utrecht worden deelgenomen aan de landskampioenschappen, doch zeer waarschijnlijk zal voor deze wedstrij- tden niet worden ingeschreven om re denen, die boven reeds werden ge noemd. JONGE PLATTELANDERS OP REIS Per luxueuse touringcar van de OAD maakten de leden van de afd. Holten van de Chr. Jonge Boerinnen en Boe ren Organisatie een uitstapje naar Rot terdam en Den Haag. De heenreis werd gemaakt via Am- hem, Rhenen (Grebbeberg) en Utrecht. In Rotterdam werd de Maastunnel be zichtigd en werd een rondvaart ge maakt door de havens. Tal van grote oceaanstomers konden van zeer dichtbij worden bekeken. In Scheveningen werd geruime tijd gepauzeerd en vermaakte men zich kos telijk aan het Noordzeestrand. De Residentie had als „trekpleister" het miniatuurstadje „Madurodam" en tot besluit van de prachtige dag werd een bezoek gebracht aan „Berg en Bos" bij Apeldoorn. BEVORDERING GEREF. ULOSCHOOL NIJVERDAL. Aan de Geref. Uloschool te Nijverdal werden de volgende Holtense leerlingen bevorderd Van klas 2 naar 3: Fennie Rietman, Look; Johan Schuppert, Dorpsstraat; Gerard Veldhuis, Larenseweg. Van klas 3 naar 4: Nies van Linden- berg, Kolweg; Chris Tromop, Raalter- weg. Officiële publicaties KANTOOR GEMEENTE-ONTVANGER. De Gemeente-ontvanger van Holten maakt bekend, dat zijn kantoor van 30 Juli tot en met 6 Augustus wegens vacantie gesloten zal zijn. Voor dringende aangelegenheden wende men zich tot de secretarie. De Gem.-ontvanger voornoemd, G. J. BOUWHUIS. ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de Woonruimtecom missie maakt bekend, dat de maande lijkse zitting dier commissie niet zal plaats hebben op Dinsdag 2 Augustus a.s., maar op Maandag 8 Augustus d.a.v. De voorzitter voornoemd, J. KROON. VERSTERKT DE VOETBALVEREEN. Als over enkele weken de vacan- ties weer achter de rug zijn, staat al spoedig het voetbalseizoen weer voor de deur. Onze voetbalvereniging, die enigszins tobt met bloedarmoede, wegens het ge mis van voldoende leden en derhalve gebrek heeft aan enthousiaste voet ballers, vraagt in een annonce in dit nummer om aanmelding van nieuwe leden. Men kan zo maar geen nieuwe voet ballers uit de grond stampen, want de liefhebberij moet er van jongsaf in zitten, maar men kan de jonge sport mensen wel aansporen hun sport in (Verenigingsverband te beoefenen en zich bij de plaatselijke club aan te sluiten. Wij stellen ons voor, dat er nog wel jonge klanten rondlopen, die voor het lidmaatschap in aanmerking komen. Gaarne roepen wij hen toe: jongelui, wordt lid van HVC en helpt de rood zwarte clubkleuren te verdedigen tot meerdere glorie van jullie woonplaats. HOLTEN IN VACANTIESFEER Het prachtige zomerweer der laatste weken heeft talloze vacantiegangers, in de week van de fabrieks- en bouw- vakvacantie, naar buiten gelokt, naar bos en hei. Dat bezoek gold voor een belangrijk deel de Holterberg. Daar kon men op plaatsen, waar anders nauwelijks vreemdelingen komen, de dagjesmensen in groepjes aantreffen. Het gevolg van deze uittocht was, dat niet alleen de hotels, maar ook de win kels het in de afgelopen dagen zeer druk hadden en dikwijls handen tekort kwamen om de mensen te helpen. Des avonds wordt het straatbeeld be ïnvloed door de talloze zomergasten, welke hier logeren. In allerlei groep jes en velerlei kledij kan men jong en oud ontmoeten. Het VVV-bureau mag zich de ge hele dag in een druk aangeloop ver heugen. Op velerlei wijze wordt be middeling verleend en worden inlich tingen verstrekt. Niet alle doortrekkers, die hier aanlanden, kunnen aan onder dak geholpen worden voor de komende nacht, omdat praktisch alle hotels en pensions bezet zijn, maar soms lukt het nog wel eens bij medewerkende par ticulieren. Wie nog kamers over heeft of op andere wijze medewerking kan ver lenen, wordt dringend aangeraden, dit aan het bureau op te geven. Wat onder deze omstandigheden onze bewondering niet kan hebben, is het feit, dat b.v. de rijwielzaken allen te gelijk gesloten waren. Hetzelfde zal zich gaan voordoen met de schoenma kers. Een plaats, welke zich er op wil beroemen een centrum van vreemde lingenverkeer te zijn, kan zich zoiets niet permiteren. Ook aL wordt er in sommige branches aan het vreemde lingenverkeer niet zoveel verdiend, dan is het uit een oogpunt van service aan de zomergasten niet wenselijk, dat alle zaken in dezelfde branche tegelijk ge sloten zijn. Een prettig verschijnsel is daaren tegen het initiatief van enkele winke liers, met name de Gebr. Dikkers, de Gebr. Schuppert en hotel Holterman, die met een aardige verlichting aan hun panden een echte vacantiesfeer hebben willen scheppen. Het is te vens de komende sfeer voor de brade rie en het zou niet gek zijn, indien an deren hun voorbeeld gingen volgen. Het aanzien van Holten als vacantie- centrum zal er door stijgen. PADVINDERS HADDEN GEZELLIGE AVOND De Chr. padvindersgroep „Willem de Zwijger" uit Apeldoorn, welke reeds 'n aantal jaren in de vacanties haar bivak opslaat op het erf van de heer H. J. Aanstoot in de Look, hield Woensdag avond 'n gezellige ouderavond in Ami citia. Tal van ouders waren voor deze gelegenheid met een touringcar uit Apeldoorn om deze avond, welke ge leid werd door de Akela C. Homburg, bij te wonen. Met deze groep zijn ook een aantal Duitse padvinders gekampeerd, zodat afwisselend Duitse en Nederlandse lie deren werden gezongen. Verder werd de avond doorgebracht met muziek, zang en toneel. Vooral de kunstfluiter Leen Duyvenboden oogstte veel succes met zfjn fluitsoli. Er werden enkele een-acters opgevoerd als ,,'t Marionet tentheater", „Bij de dokter" enz., die zeer in de smaak vielen. Aan het slot van de avond werden gezamenlijk twee coupletten van onze nationale hymne, het „Wilhelmus" ge zongen en wenste de heer Homburg al len een goede reis en wel thuis. Ook een aantal Holtense ingezetenen woon de deze avond bij. Moderne wetenschap bedient zich van de techniek in de strijd tegen doofheid. Kinderen, die niet goed kunnen ho ren, zuilen niet of althans zeer moeilijk leren praten. Het is begrijpelijk, maar men staat er dikwijls eenvoudig niet bij stil. Als hun genoor later, ais zij kunnen praten, minder wordt, dan is dat natuurlijk lastig en jammer, maar zij hebben hun mond leren gebruiken en zij weten hoe de klanken te vormen. Maar als zij nog niet kunnen praten, wordt het lastiger en vormt het zelfs een probleem, dat voor de ouders een welhaast niet te volbrengen taak be tekent. Vroeger dacht men, dat kinderen met verminderd gehoor, doordat ze niet konden praten, doofstom waren. De ge volgen van deze foutieve veronderstel ling waren veelal vernietigend voor de persoonlijkheid van het jonge kind, vooral als het gehoor nog enigszins aan wezig was. Deze tijd is definitief voor bij. Gelukkig ontstaan overal scholen, waar deze misdeelde kinderen met be hulp van electronische apparaten en veel geduld leren praten en dan kun nen zij later dank zij een hoorapparaat op eigen benen in de maatschappij staan. TOVERFORMULES. Dit alles vormt slechts één aspect van slechthorendheid en de gevolgen daar van. Volgens schatting van deskundigen gaat ten minste twee procent van de mensheid hieronder gebukt. Het is een gesel voor de betrokkenen, temeer door dat anderen de ernst hiervan niet altijd begrijpen! Is het wonder, dat men al heel lang geleden geprobeerd heeft een middel te vinden om slechthorendheid te bestrijden? Eerst zocht men haar bij toverformules en kwakzalversmiddelen, maar in de zeventiende eeuw verschenen serieuzere, maar toch nog zeer ontoe reikende hulpmiddelen. Ze hadden meestal de vorm van een trompet, waardoor de acoustische tril lingen enigszins werden versterkt. Hon derden verschillende, maar principieel niet veel afwijkende modellen hiervan zijn er geweest, waarbij men dikwijls trachtte de eigenlijke bedoeling van het apparaat te camoufleren. Soms gebeur de dit door het apparaat te verbergen in een bloem, maar ook hoeden, wan delstokken, verrekijkers en boeken wer den hiervoor gebruikt. Er is zelfs nog een acoustische stoel bekend, die in 1706 door Duguet was uitgevonden. ELECTRISCHE APPARATEN. Het nut van al deze apparaten was zeer problematisch en het duurde tot het eind van de vorige eeuw alvorens geschikte technische hulpmiddelen voor een definitieve oplossing van het pro bleem ter beschikking kwamen. Zijde lings is hier nog de naam van Alexan der Graham Bell, die als onderwijzer van slechthorenden werkzaam was en die bekend is geworden als uitvinder van de telefoon, aan verbonden. In 1900 vervaardigde Dr. Ferdinand Alt in Wenen het eerste electrische hoorapparaat. De omvang van deze eerste electrische apparaten, die enige versterking gaven, was evenwel veel te groot en ze zijn dan ook niet populair geworden. Hoogstens konden ze wor den gebruikt door het apparaat op een schrijfbureau of iets dergelijks te plaat sen, hetgeen het bezwaar opleverde dat de gebruiker aan een bepaalde plaats was gebonden. De techniek stond even wel niet stil en met de steeds verder schrijdende ontwikkeling van de radio techniek in het bijzonder kwamen ge leidelijk aan betere hulpmiddelen ter beschikking. SNELLE ONTWIKKELING. Het duurde evenwel nog tot enkele jaren voor de tweede wereldoorlog al vorens de eerste draagbare en daardoor overal bruikbare elecirische hoorappa- raten verschenen. Sindsdien is de ont wikkeling bijzonder snel gegaan. De eerste van deze boorapparaten waren nog vrij groot door toepssing van radio buizen, maar in de daarop volgende ja ren slaagde men er in, deze onderdelen speciaal geschikt te maken voor toepas sing in hoorapparaten. De afmetingen werden tot een minimum teruggebracht, de levensduur werd aanmerkelijk ver groot en, hetgeen ook bijzonder belang rijk was, het stroomverbruik werd niet onaanzienlijk verminderd. MOEILIJKHEDEN OPGELOST. Toch was het voor de constructeurs nog niet mogelijk een hoorapparaat te vervaardigen, dat aan alle, iedereen duidelijk voor ogen staande wensen vol deed: kleine afmetingen, zodat iedereen het zonder bezwaar bij zich kan dragen, grote versterking en gering stroomver bruik. Bij de hoorapparaten met radio buisjes beliepen de batterij kosten im mers nog steeds vele tientallen guldens per jaar. De transistor evenwel zou alle moei lijkheden radicaal oplossen. Dit kleine versterkerelement, dat een soortgelijke functie als een radiobuis kan vervullen, werd in 1947 uitgevonden. Het wordt gekenmerkt door bijzonder kleine afme tingen, zeer lange levensduur en een uitermate gering stroomverbruik. Het duurde evenwel nog enkele jaren voor dat deze nieuwe vinding geschikt was gemaakt om op grote schaal te worden toegepast, maar intussen konden de ontwerpers van hoorapparaten beginnen aan de verwezenlijking van hun lang gekoesterd ideaal. HOORAPPARATEN MET TRANSISTORS. In 1953 verschenen de eerste met tran sistors uitgeruste hoorapparaten, terwijl nu de periode is aangebroken, dat de kinderziekten zijn overwonnen. Een ty pisch voorbeeld van de hoge graad van perfectie, die de hoorapparaten in de laatste jaren hebben gekregen vormt 't nieuwe Philips transistor hoorapparaat, dat gekenmerkt wordt door opmerkelijke gebruiksmogelijkheden. Vrijwel elke vorm van slechthorend heid kan hiermee worden geholpen, hetgeen vooral te danken is aan de vele mogelijkheden voor persoonlijke aan passing, welke in het apparaat verwe zenlijkt zijn. Speciaal genoemd moeten worden de regeling van het maximaal bereikbare vermogen en de grootste versterking door middel van de batterij keuze, de continu instelbare symmetri sche begrenzing op elk gewenst niveau, de keuze uit drie verschillende telefoon tjes en een toonregeling met 3 standen. Het verdient natuurlijk altijd aanbe veling, dat men zich in elk afzonderlijk geval door een medisch specialist laat voorlichten omtrent 't aanschaffen van hoorapparaat. Hel centr land, uit v pend tiona reld Wjn< een De West je o; eend opge iets twee en h Zee, lijkh staal men gen, betr rere De de i aen Ze gen< die den sche bet buis GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zadeldek; stuiver; Kompas toeristenkaartlinker kinderschoentje; twee toeristenkaarten (buitenland) dop van benzinetankpaar nylonkousen rugzak met inhoud; sjaal; motorbril; zilveren armband; rood geblokte schou dertas; zwart damesvest; beige-grijs damesjasje; zonnebril. Verloren: bruin lederen portemonnaie met inhoud; herenportemonnaie met in houd; sigarettenkoker met aansteker; jutezak; rijwielkoplamp; bruin lederen portemonnaie met inhoud; halsband met koperen bel; blauwe jongenstopper; zw. motorhandschoenrijwieltas met inhoud rode damesportemonnaie met inhoud; zilveren halsketting; oorknop; muntbil jet en zilvergeld; kinderportemonnaie m. inhoud. Komen aanlopen: twee honden. Komen aanvliegen: kanarie. Inlichtingen bij het Groepsbureau der Rijkspolitie. KOMEN AANVLIEGEN Bij de fam. B. J. Vukkink, Espelo 19, is een. postduif komen aanvliegen, ge merkt: (alum, ring) DAN 062-48-183, (le ren ring, no. 63, blauwe postduif. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de herkomst van de duif. GESLAAGD Te Hengelo (O.) slaagde aan de UTS voor het diploma werktuigbouwkundige Henk Koopman, Larenseweg. Willy Koopman slaagde voor het toelatings-examen voor het Erasmus- lyceum. VEILIG VERKEER. Als U een fout maakt in 't verkeer, dan doet U vaak ook and'ren „zeer"! Zet toch altijd daar Uw wagen neer, Waar dit geen last geeft aan 't verkeer. HELLENDOORN Geboren: Leida Rika, dv. H. J. Heu- ver en G. Kamphuis, Daarle, Bruine- veldweg 2. Christoffel, zv. W. H. J. Jansen en P. Smit, Nijverdal, Bouw meesterstraat 8. Martine, dv. W. F. du Bois en A. A. de Boer, Nijverdal, de Ruyterweg 2. Anna Geziena, dv. O. D. Eisinga en J. D. Maassen van den Brink, Nijverdal, Portlandweg 21. Helena, dv. J. Hoff en G. Eshuis, Daar le, Haarweg 3. Anne Sikke, zv. M. de Jong en H. Tornij, Nijverdal, P. C. Stam- straat 4a. Agatha Gerritdina Wille- mina, dv. H. Overweg en L. G. Stad, Marle, Hammerweg 15. Dina Johanna, dv. G. W. de Leeuw en D. J. Kuiperij, Nijverdal, Bergleidingweg 46. Chris tina Aleida, dv. G. Heijerman en W. Co lenbrander, Nijverdal, Grotestraat 129. Wilhelmina Christina Maria, dv. H. Nijenhuis en J. C. Marsch, Nijverdal, Brakenbei tsweg 46. Euphemia Jo hanna Maria, dv. J. Geuzendam en J. Nijenhuis, Nijverdal, Wilhelminastr. 31. Joke, dv. J. Ligtenberg en J. W. Hoek, Nijverdal, Spijkerweg 20. Ondertrouwd: H. J. van der Horst, 27 jr., Nijverdal, Emmastraat 7 en W. A. Wolterink, 21 jr., Nijverdal, Eerste Kampsweg 6. G. J. Slooijer, 23 jr., Nijverdal, Tweede Kampsweg 13 en M. op den Dries. 26 jr., Nijverdal, Brils- weg 3. Gehuwd: H. G. W. Teesselink, 25 jr., Nijverdal, Rijssensestraat 15 en A. Hen- nink, 26 jr., Almelo. J. H. Nekkers, 25 jr., Hulsen, Noord. Hoofddijk 19 en W. A. Stappenbeld, 24 jr., Hcllendoorn, Reestpark 34. H. J. Slettenhaar, 24 jr., Rijssensestraat 201 en B. H. Maas sen van den Brink, 22 jr., Nijverdal, Veenweg 2. H. Bouwhuis, 26 jr., Hel- lendoorn, Ninaberlaan 13 en A. L. de Vries, 25 jr., Nijverdal, Zonnebloemstr. 27. J. J. van Rossum, 26 jr., Raalte, Nw.-H. 64 en H. G. Heuven, 23 jr., C 112a Haarle. G. G. Pijlman, 25 jr., Sneek, IJlsterkade en H. Wijnen, 27 jr., Nijverdal, Bergleidingweg 2. Overleden: G. Poffers, 50 jr., echtge note van J. H. Pasman, Hulsen, Jip- kesbeltweg 9.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2