V.V.V. 1 BRADERIE Plaatselijk Nieuws Uacan.tit-p.ïag'iatnma n TE HOLTEN Advertenties Braderiekrant iVo. 30. Jaargang 7. ZATERDAG 30 JULI 1955 Verschijnt elke Zaterdag. NIEUWSBLA De abonnementsprijs van dii blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting ,JHoliens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5483 - 234 Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 DIJKERHOEKSE PLATTELANDSVROUWEN OP REIS. Woensdag 20 Juli maakten de Dijker- hoekse Plattelandsvrouwen hun jaarlijks reisje, dat deze keer uitgestippeld was naar Arnhem en omgeving. Twee en twintig dames van de plaat selijke afdeling, alsmede zes niet-leden, wier deelname zeer op prijs werd gesteld, vertrokken 's morgens per bus over Deventer en Zutfen naar de Posbank, waar een kopje koffie werd gedronken genoten van het prachtig panorama de schoonheid der natuur. Bij een be zoek aan de bedriegertjes werden de dames rondgeleid door een gids, die hen wees op de bronnen, welke hier ont springen en deden de bedriegertjes plot seling hun bedriegelijke werk, zodat tal van bezoeksters er niet zonder water schade afkwamen. Bij aankomst in Arnhem werd de ge bruikelijke boottocht gemaakt naar de Westerbouwing, waarvan men door de heerlijke weersomstandigheden rijkelijk genoot. Hier werd het twaalfuurtje ver orberd en nog een tijdje vertoefd, waar- men een bezooek bracht aan 't Open luchttheater, welks bezichtiging ruim anderhalf uur in beslag nam. Op de terugweg werd in Dieren thee gedronken en een bezoek gebracht aan een kersenbongerd, waar men zich de rijpe, sappige vruchten heerlijk smaken liet. Voldaan en tevreden keerde men ver volgens in Dijkerhoek terug, waar men op een redelijke tijd in de avond arri veerde. DROPPING PER AUTO. De C.J.M.V. Dorp organiseerde Vrij dagavond voor vreemdelingen en inge zetenen, als onderdeel van het V.V.V. Vacantieprogramma, onder leiding van de heren A. Westerik en G. Jansen, een droppingswedstrijd per auto. Ongeveer 45 deelnemers, bestaande uit jongens en meisjes, werden vanuit Irene in geblindeerde auto's pl.m. 4 km. rond de grens van onze gemeente ge bracht, toen het helemaal donker was. In groepen van 6 werden zij vervoerd en gedropt. De winnende groepjes waren reeds om half twaalf in Irene terug, anderen kwamen ver over het middernachtelijk uur binnen. Allen waren echter enthou siast over deze sportieve wedstrijd, wel ke niet zonder sensatie was. Bij de senioren werd winnaar de groep van J. Spenkelink en bij de junioren de groep van Wim Bouwhuis. Vreemdelingen hebben aan deze drop ping niet deelgenomen. Zij zal echter al spoedig herhaald worden. KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT. Bij de keuring van de ingeschrevenen der lichting 1956 zijn 29 personen ge schikt, 10 voorgoed ongeschikt en 3 tij delijk ongeschikt bevonden. Van twee werd de beslissing aangehouden, terwijl 1 ingeschrevene niet is verschenen. DE LAATSTE RHEUMA- VERRASSIN GSCOUVERT JES. Over enige dagen wordt het geheim, dat aan de Rheuma-verrassingsactie ten grondslag is gelegd, bekend gemaakt. Niet minder dan een kwart millioen gul den aan prijzen, verdeeld in 5456 por ties, waarvan 4 van f 15.000.4 van f 10.000.-, 4 van f 5000.-, 4 van f 1000.-, 240 van f 100, 400 van f 50, 800 van f 25 en 4000 van f 10, zullen tijdens 'n gezamenlijk radio-programma worden toebedeeld. Zoals bekend, zijn de Rheumaverras- singscouvertjes verkrijgbaar in vier kleuren, namelijk oranje, rood, wit en blauw. De couvertjes kosten 50 cent per stuk, waarvan de opbrengst geheel be stemd is voor de bestrijding van rheuma, waaraan niet minder dan anderhalf mil lioen mensen in ons land lijden, waarvan tienduizenden gebukt gaan onder een moeilijk te beschrijven geestelijk en li chamelijk leed. Deze wrede en vreselijke ziekte kan vernietigd worden, hetgeen mogelijk is, indien alle Nederlanders deelneming be tuigen. Op een originele en sympathieke manier is dit mogelijk gemaakt en wan neer we de winkeliers van hun laatste couvertjes afhelpen, belopen wij de kans zelf wellicht een fortuin te beërven, ter- wijd we de zekerheid hebben, dat we onze medemensen door middel van deze ver rassingsactie levensgeluk zullen toebe delen. De couvertjes worden in onze gemeen te verkocht in de volgende zaken: De Coöperatie te Dijkerhoek; Fa. Gebr. Dikkers, Dorpsstraat; H. Ph. Gazan, Oranjestraat; T. Koopman, Larenseweg; B. Maats, Dorpsstraat; J. Oolbekkink, Kolweg 24; Fa. Gebr. Wansink, Dorpsstraat. KORENSCHOOF BRANDDE. Zondagmiddag stond plotseling een korenschoof in brand op een akker ach ter het bureau van de Rijkspolitie. Enke le omwonenden en ijlings toegeschoten brandweerlieden wisten het vuur tot één schoof te beperken. Door de enorme droogte en warmte had dit brandje, dat wel haast te wijten moet zijn geweest aan met vuur spelende kinderen, ver dere gevolgen kunnen hebben. Lucifers in kinderhand Zijn dikwijls aanleiding tot brand. Wie dus deez' kinderhand bewaakt Niet gauw in zak en as geraakt. TREKKING LOTERIJ „BATO". Zaterdagavond had ten overstaan van onze burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, in Amicitia de trekking plaats van de loterij van de Gymnastiekvereniging. De voorzitter, de heer J. ten Wolthuis, bracht de burgemeester dank voor zijn bereidheid bij deze verloting tegenwoor dig te willen zijn en wees er op, dat zij uitstekend geslaagd is en ,,Bato" 't geld goed van pas komt. Een groot aantal prijzen kwam uit de bus. De eerste prijs, een rijwiel, viel op lot no. 790 van P. Gjaltema; 2e prijs een deken op no. 138 van J. Haverslag; 3e prijs een strijkijzer op no. 330 van J. Meerman. Sedert het verschijnen van ons vorig nummer hebben in het kader van het V.V.V. Vacantieprogramma nog een tweetal evenementen plaats gehad. De C.J.M.V. Dorp organiseerde een dropping op Vrijdagavond, terwijl de Motorclub enkele oriënteringsritten ver reed. Verslagen hiervan vindt men elders in dit nummer. Op Woensdagavond 3 Aug. zal de Mo tor- en Automobielclub wederom oriën teringsritten organiseren en wel voor fietsen en bromfietsen. De start en de finish zijn in de Stationsstraat bij het clublokaal café Vruggink, waar om 7.30 uur nam. met het starten van de deel nemers wordt begonnen. Er wordt voor de deelname een klein inleggeld geheven, n.l. voor fietsen 75 ct. en voor bromfietsen f 1.25, maar daar staan dan ook voor de winnaars aardige prijzen in de vorm van kunstvoorwerpen enz. tegenover. Deze puzzle-ritten zijn voor onze zo mergasten heel aardig om de omstreken van Holten te verkennen. De lengte is 19 km. en de tijden zijn zo gesteld, dat men niet behoeft te jakkeren. Het zoeken naar de juiste wegen is verder een inte ressante bezigheid. U op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Augustus a*s* g in het centrum van het dorp* H (VOORLOPIG PROGRAMMA) K MAANDAG 8 AUGUSTUS: 8.uur: Verkiezing van de Braderie-koningin in Kalfstermansweide, event, in Amicitia. jj DINSDAG 9 AUGUSTUS: U 2.uur: Aanvang van de Braderie (met rondgang treintje). 2.uur: Optreden van een goochelaar voor de jeugd in Amicitia. 2.30 uur: Officiële opening van de Braderie. Wè 4.uur: Heroptreden van de goochelaar voor de jeugd. UI 7.30 uur: Optreden van de boerendansgroep „De Larense Schot- sers" in Kalfstermansweide, in samenwerking met de Boerenkapel „De Hooiplukkers" uit Lochem. HH 8.30 uur: Jennekes-markt (met de uitgifte van nummers). jjj WOENSDAG 10 AUGUSTUS: §U 2.uur: Schietwedstrijden van de Schietvereniging „De Een- dracht". Koningschieten. Ophalen van de Schutterskoning. Feestelijke intocht van de nieuwe Schutterskoning met muziek van „H.M.V.". Ruitersportprogramma van de Landelijke Rij vereniging „De Bergruiters". Muzikale rondgang van „H.M.V." over de Braderie. 7.uur: 7.30 uur: 8.30 uur: Gedurende beide dagen rijdt het Braderie-treintje rond. Verlichting van de dorpstoren door floodlight. De zakenmensen en ingezetenen op en om de Braderie worden ver zocht de vlag uit te steken en een aardige verlichting aan te brengen. Eventuele wijzigingen in het programma worden zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Winkeliers, die alsnog aan de Braderie wensen deel te nemen, moeten zich zo spoedig mogelijk opgeven. Op Zaterdagavond 6 Augustus zal de Dressuurclub „Holten" in het Sportdal 'n programma van hondendressuur bren gen, De voorstelling begint om 7 uur. Voor deze avond wordt een entree ge vraagd van 50 ct. voor volwassenen en 25 ct. voor kinderen. Radio Schoneveld zal voor het geven van de nodige expli caties en voor muzikale afwisseling met de geluidsversterker aanwezig zijn. Dit is een voor Holten nieuw program- ma, zodat er zeker veel belangsteling zal bestaan. De volgende dagen zijn in het vacan- tie-programma reeds bezet: 9 en 10 Augustus: De Braderie van de Holtense winkeliers. (Men zie hiervoor het uitgebreid programma). 16 Aug.: Zanguitvoering van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" met medewerking van het strijkje „De Boholo's" in Kalfstermansweide. 20 Aug.: Openluchtuitvoering van het toneelspel „Hilde", naar het gelijknamige boek van Anne de Vries, onder auspi ciën van O.C.H. De plaats wordt nader bekend gemaakt. 21 Aug.: De Motorclub organiseert op deze dag weer verschillende orënterings- ritten, waarin o.a. door de zustervereni ging uit Zwolle de wisselbeker zal moe ten worden verdedigd. 7 Sept. staat eveneens genoteerd voor de Motorclub, ORIËNTERINGSRÏT MOTORCLUB „DE HOLTERBERG" Zaterdagavond organiseerde de Mo tor- en Automobielclub „De Holter- berg" weer een oriënteringsrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen. De deelname was niet zo groot als vorige keren en bij de automobilisten was de Motor- en Automobielcl. „Zwol le" niet verschenen om de in haar be zit zijnde wisselbeker te verdedigen. Deze zal nu op 21 Augustus a.s. verre den worden. De start had plaats bij het clublokaal café Vruggink, terwijl de finish was bepaald bij Amicitia. Het was daar een gezellige drukte, toen de deelne mers na een aantal mooie tochten voor de verschillende groepen waren n.l. ook verschillende trajecten vast gesteld successievelijk binnen kwa men. Nadat de organisatoren een tijdlang in de rekenkamer waren geweest, reik te de voorzitter, de heer Joh. v. Geen huizen, in Amicitia de prijzen uit. Hij deed dit echter niet, dan nadat hij de vice-voorzitter van de VVV, de heer W. BeijerS; de gelegenheid had gege ven de aanwezigen toe te spreken en de motorclub te bedanken voor haar •nitiatieven. De heer Van Geenhuizen deelde nog mede. dat op 3 Augustus weer een tocht voor bromfietsers en fietsers is vastgesteld. Men hoopt, dat da nook veel zomergasten van de par tij zullen zijn. De uitslag luidde tenslotte als volgt: Fietsen: 1 G. Volkerink, 8 strafp.; 2 D. Nijland, 9 strafp.; 3 J. Krieger, 11 strafp.; 4 Marietje Jansen, 13 strafp. en 5 Hennie van Geenhuizen, 15 strafp. Bromfietsen: 1. T. Voordes, 8 strafp.; 2. H. Megelink, Hengelo 9 strafp.; 3 G. H. Homan, Almelo 15 strafp. Motoren: 1 Joh. Arfman, 4 strafp.; 2 Tj. Dantuma, Goor 8 strafp.; 3 H. Dol- lekamp, Markelo 8 strafp. Auto's: 1 H. ten Velde, 30 strafp.; 2 G. Gerritsma, 50 strafp. TOUR DE HOLTEN. Deze wedstrijd voor jeugdige wieier- enthousiasten, op keurige wijze georga niseerd door de 16-jarige Jan de Groot, is voor de jongens een waar feest ge worden. Met haar sprintwedstrijden, in dividuele- en ploegen-tijdrit, bergklasse- ment en lange afstandritten had ze de allures van een Tour de France in het klein. Zelfs het aantal uitvallers deed niet onder voor de echte Tour. De af te leggen 196.7 kilometer waren voor tal van renners te zwaar, zodat er van de 24 deelnemers maar 24 de finish bereik ten, maar zij werden dan ook niet teleur gesteld, want elk mocht twee prijzen in ontvangst nemen, welke door de or ganisator persoonlijk werden uitgereikt, met een dankwoord aan de Holtense win keliers, die ze gratis beschikbaar stel den. Het was voor de jongens een opwin dende eerste vacantieweek en zij gingen zo in hun spel op, dat zij soms nauwe lijks op het drukke verkeer letten, met het gevolg, dat bij een valpartij er twee bijna onder een vrachtauto kwamen. De chauffeur had, in verband met de gewel dige spurt van de voor hem rijdende knapen gelukkig al vaart geminderd, maar toen er twee met de sturen in el kaar kwamen, moest hij toch nog uit alle macht remmen om ongelukken te voorkomen. Het is gelukkig allemaal nog goed afgelopen, zodat de tour niet plot seling behoefde te eindigen. Mans je Klein Velderman bleek onbe twist de sterkste renner. Hij won niet alleen de le prijs, maar ook het berg- klassement en het puntenklassement. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Mans Klein Velderman 6 uur 59 min. 11 sec.; 2. A. Stuklcer 7.13.23; 3. H. Brands 7.14.1; 4. M. Veldhuis 7.24.39; 5. G. Soer 7.25.45; 6. J. Nijendijk 7.27.59; 7. A. Klein Velderman 7.29.13. 8. Fr. Oosterkamp 7.29.20; 9. K. Veldhuis 7.32.54; 10. J. Markvoort 7.34.2; 11. H. Maats 7.39.49; 12. A. Nijland 7.42.29. De uitslag van het ploegenklassement luidt: Ploeg A (A. Stukker, H. Brands en J. Markvoort) 22.1.26; ploeg D (ge broeders Veldhuis, Nijendijk en A. Nij land) 22.25.32; ploeg B (G. Soer, Fr. Oosterkamp en H. Maats) 22.33.54. De overige deelnemers vormden geen ploe gen meer. INDIVIDUELE SUCCESSEN VAN DE „BERGRUITERS" Tijdens de wedstrijden, die Woens dag te Steenwijk voor Landelijke rui ters uit de provincie Overijssel wer den gehouden, wist de heer T. Beldman Jr. met „Deserteur" de eerste prijs te behalen in de afd. B. dressuur met 103 punten. De 5e prijs in deze afde ling was voor de heer H. Beldman met „Si-Si". In het springconcours B reden Bos- schers, T. Beldman Jr. en Schoneveld een foutloos parcours, zodat deze drie ruiters zich plaatsten in de finale, een rit tegen het horloge. Schoneveld reed met „Invasie" toen weer een foutloos parcours, doch zijn tijd van 48 seconden bleek niet goed genoeg voor eën eerste of tweede prijs. Hij bezette de derde plaats, wat ge zien de sterke bezetting van dit spring concours, zeer eervol mag worden ge noemd. T. Beldman Jr. bleef met „Deser teur" vier seconden beneden de tijd van Schoneveld, doch hij maakte 4 fou ten en moest met de 4e prijs genoegen nemen. GESLAAGD Te Amsterdam zijn op 22 Juli j.l. voor het examen costumière geslaagd Mej. Mini Bekkernens, Larenseweg en Mej. Riek Kevelam, Kolweg. EERVOL ONTSLAG Door de Algemeen Inspecteur van Rijkspolitie is de heer Joh. F. v. Geen huizen Jr. met ingang van 15 Juli 1955 op zijn daartoe gedaan verzoek eer vol ontslagen als reserve-wachtmees ter der Rijkspolitie. AGENDA Van 1 t.m. 6 Aug. wegens vacantie ge sloten: H. Steunenberg, Burg. v. d. Borchstraat; Steunenberg, Larense weg; H. J. Oolbekkink, Oranjestraat; A. J. Willems, Deventerweg; W. Ool bekkink, Kerkstraat; H. Koopman, Dijkerhoek; H. Klein Velderman voor hoefbeslag; E. Voordes, H. J. Wan- sinkstraat 6; J. G. P. Müller; Fa. H. J. Aaftink. Maandag 1 AugustusHoogstbelangrijke ledenvergadering van H.M.V. in lokaal Ulo-school. Aanvang 7.30 uur. Maandag 1 Aug. 8 uur: Vergadering van deelnemers aan de Braderie met de commissie in café Maats. Dinsdag 2 Aug.: Zitting Dr. Tromp Vis ser, contr. geneesheer kantoor Alg. Ziekenfonds van 4.30 tot 5 uur nam. (Vooruit bespreken.) Dinsdag 2 Aug. 7.45 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Donderdag 4 Aug.: Zitting kraamcen- trum Deventer, Kantoor Alg. Zieken fonds, van 1.30 tot 3 uur nam. AAAAAAA A AAA A AA. voor de welke op 5 Augustus a.s. verschijnt en in een verhoogde oplage zal worden ver spreid, o.m. in de gemeenten Bathmen, Diepenveen (Okkenbroek), Laren, Mar kelo, Rijssen, Nijverdal en Raalte (Hee- ten en Nieuw-Heeten), moeten zo spoe dig mogelijk worden opgegeven aan de bekende adressen. Bij voorkeur echter vóór Woensdag a.s. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna, dv. Mannes Scholman en Johanna Beltman, Rörik- straat 8. Gehuwd: Jan Kevelham, 21 jr., Mar kelo, en Wilhelmina Johanna Bussink, 17 jr., Holten. BEVOLKING. Ingekomen: G. A. Berends, van Indo nesië naar Holterberg 26; J. Mossink en gezin van Rotterdam naar Kolweg 57 mej. J. H. Brinkman, van Deventer naar Dorpsstraat 44; J. Dekker, van Deven ter naar Oranjestraat 59; mej. F. Gro- teboer, van Rijssen naar Beuseberg 84. Vertrokken: A. J. M. Koperberg, van Dorpsstraat 17 naar Lichtenvoorde; G. Bolink, van Borkeld 79 naar Ede; mej. G. J. Laterveer, van Holterberg 68 naar Arnhem; mevr. B. H. Hendriksen-Tijken, van H. J. Wansinkstraat 35 naar Nijme gen; A. G. Kemper, van Espelo 14 naar Raalte; A. Aanstoot, van Look 65 naar Deventer; mevr. A. J. van Vliet-Janssen, van Burg. v. d. Borchstr. 24 naar Vlaar- dingen; E. G. Waardenburg en gezin, van Holterberg 26 naar Amsterdam; mevr. de wed. M. C. Diimpel-Blom, van Holterberg 26 naar Amsterdam; F. J. Geerlings, van Holterberg 26 naar Groes- beek. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Addink en 10.30 uur (Bed. H. Doop) Ds Addink. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Homburg van Ommen. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het Bouwfonds. LEEFTIJDSOPBOUW7 BEVOLKING. De Holtense bevolking was wat de leeftijd betreft op 31 December j.l. als volgt samengesteld: Van 0 t.m. 4 jaar 246 m. en 246 vr. Van 5 t.m. 9 jaar 289 m. en 268 vr. Van 10 t.m. 14 jaar 270 m. en 219 vr. Van 15 t.m. 19 jaar 202 m. en 200 vr. Van 20 t.m. 24 jaar 210 m. en 193 vr. Van 25 t.m. 29 jaar 211 m. en 201 vr. Van 30 t.m. 34 jaar 187 m. en 186 vr. Van 35 t.m. 39 jaar 166 m. en 175 vr. Van 40 t.m. 44 jaar 178 m. en 196 vr. Van 4o t.m. 49 jaar 169 m. en 152 vr. Van 50 t.m. 59 jaar 124 m. en 122 vr. Van 60 t.m. 64 jaar 110 m. en 100 vr. Van 65 t.m. 69 jaar 86 m. en 83 vr. Van 70 t.m. 74 jaar 69 m. en 55 vr. Van 75 t.m. 79 jaar 42 m. en 49 vr. Van 80 t.m. 84 jaar 29 m. en 21 vr. Van 85 t.m. 89 jaar 9 m. en 10 vr. Van 90 t.m. 94 jaar 1 m. en 2 vr. Ouder dan 95 jaar geen. Totaal 2750 m. en 2619 vr. Op enkele jaarklassen na zijn de vrou welijke ingezetenen in onze gemeente in de minderheid, althans wat' hun aantal betreft. Of dit ook in ander opzicht zo is, menen wij, uit hoofde van ons res pect voor het zwakke geslacht, ernstig te moeten betwijfelen.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1