SI Nederlandse meisjes in Engeland N^jnhardTs tabletten Registratie van overlijdens vóór en na 1 Maart 1811 Wrijf ftow en ^ijn weg met DAMPO Voor de Boer IVOROL: De Tandpasta van standing Adverteren doet verkopen Vroeger, vóór Wereldoorlog II, bracht het Nederlandse meisje voor de vol tooiing van haar opvoeding vaak een jaar door in een Engels gezin, meestal als „paying guest". In de democrati sche wereld van nu gaan de meisjes meer en meer als hulp in de huishou ding naar Engeland om zo haar verblijf aldaar zelf te verdienen en tevens de taal goed te leren. Er zijn verschillende manieren waar op men zo'n betrekking kan aanvaar den. De ervaringen, welke men van de meisjes hoort, zijn dienovereenkomstig. Men kan op een geadverteerd particu- ner adres in Engeland schrijven of men kan ingaan op het aanbod van een be vriende relatie. Bij alles wat men op dit gebied wenst te ondernemen, is het echter verstandig tevoren inlich tingen in te winnen bij een der vol gende adressen: Nederlandse Vereni ging ter behartiging van de belangen van jonge meisjes (UNION), p.a. Maat schappelijk Advies- en Inlichtingenbu reau (M.A.I.-bureau), Centraal Station (bij ingang), Amsterdam-C., tel. K 20- 46223; Centraal Bureau der R.K. Meis jesbescherming, Lomanstraat 9b, Am- sterdam-Z., tel. K 20-713104. Het is aan te bevelen deze inlichtingen vooral tij dig in te winnen; er wordt slechts een geringe vergoeding van kosten ge vraagd. Het is echter verreweg het beste, zich bij een bureau te laten inschrij ven. Tot op heden kent Nederland nog slechts één particulier bureau op dit gebied, dat met vergunning van de overheid werkt. Het is gevestigd te Amsterdam, Singel 360, tel. K 20-32304. Aan het hoofd daarvan staat Mevr. H. Miller, die dit werk doet tezamen met haar Engelse college, Mrs. J. Rolt te Boxmoor. Met ieder meisje dat van plan is naar Engeland te gaan, heeft het bureau een persoonlijk onderhoud, alvorens men haar inschrijft en haar gegevens op zendt naar Mrs. .Rolt in Engeland. Dit onderhoud is wel gewenst, omdat het meisje dan volledig haar verlangens kenbaar kan maken en er voor kan worden gezorgd, dat zij zoveel mogelijk die betrekking krijgt, waarvoor zij het meest geschikt is. Zij wordt dan inge licht over hetgeen zij dient te weten voordat zij naar het buitenland gaat. Voorts wordt zij geheel geholpen met haar sollicitatie, waartoe behoort het vertalen van diploma's, getuigschriften, brieven, die zij uit Engeland ontvangt, het antwoord aan de familie, dat met haar samen wordt opgesteld, enz. Van de minderjarigen (vanaf 18 jaar) verlangt men tevens een verklaring van accoord van de ouders, ofwel men stelt als voorwaarde, dat de ouders bij het onderhoud aanwezig zijn. De gege vens, welke het bureau moet hebben, zijn o.m.: genoten onderwijs, ervaring op huishoudelijk gebied, godsdienst, de maatschappelijke positie van de vader, referenties en eventueel een opgave, waar het meisje het liefst geplaatst wil worden. Dat laatste houdt m: plaatsing in of dichtbij een stad of op het platte land. Het gebeurt ook vaak, dat twee of meer vriendinnen samen gaan en dan, zo mogelijk, in eikaars nabijheid worden geplaatst. Mrs. Rolt zorgt voor eerste klas En gelse families. Zij controleert die op haar betrouwbaarheid e.d. en draagt daarvoor de volle verantwoordelijkheid. Zij regelt met de Engelse families de huisvesting, het loon, de vrije tijd en de overtocht. De verdiensten bedragen van 2.0.0. tot 3.0.0. per week, waar van 4 sh. 6 d. wordt afgehouden voor wat wij hipr te lande het ziekenfonds zouden noemen. Kan het meisje haar heenreis niet zelf betalen, dan zorgt de Engelse familie hiervoor. Wekelijks wordt dan een klein bedrag van haar verdiensten afgehouden, waarvan het totaal-bedrag (dus na een jaar) aan haar wordt teruggegeven, zodat in feite de Engelse familie de overtocht betaalt. Vaak informeert de Engelse familie of er bij haar in de buurt reeds Neder landse meisjes werkzaam zijn, zodat het. meisje, dat zij verwacht, spoedig vriendinnen kan maken. Ieder meisje krijgt voldoende vrije tijd om zich te verpozen en te studeren, terwijl het vanzelf spreekt, dat zij in de gelegen heid wordt gesteld haar kerkelijke plich ten te vervullen. Voorts bestaat in En geland de „All Nations Club", waarvan vele Nederlandse meisjes lid zijn. Ook kan men zich voor weinig geld voor al lerlei cursussen laten inschrijven. Mocht het voorkomen, dat het meisje en de betrokken familie niet harmoni ëren, dan kan zij altijd op de hulp van Mrs. Rolt rekenen. In het ene geval praat Mrs. Rolt met de betrokken En gelse familie immers het niet geheel machtig zijn van de Engelse taal kan een belemmering in de omgang zijn en in het andere geval bewerkstelligt Mrs. Rolt, dat het meisje bij een ander gezin wordt geplaatst. Het spreekt vanzelf, dat het Neder landse meisje in Engeland zich bij de gewoonten van het land heeft aan te passen, ook al zou zij van mening zijn, dat bepaalde dingen in eigen omgeving beter of prettiger gedaan worden. Vaak wordt het zeer gewaardeerd, als zij voorstelt eens iets „in the Dutch way" te bereiden en het gezin bijvoorbeeld vergast op spekpannekoeken of echte Hollandse erwtensoep e.d. De meeste meisjes, die in huishoude lijk verband naar Engeland gaan mi nimaal zes maanden, meestal één jaar komen zo van school, van het kan toor, het atelier of de fabriek. Haar huishoudelijke ervaring is dus vrijwel nihil. In het gunstigste geval hebben zij thuis een handje geholpen. Dit vormt geen bezwaar voor de te aanvaarden betrekking als „mother's help" (assis tente van de huisvrouw). Het meisje helpt dan met de verzorging van de kinderen en met 't huishoudelijk werk, met extra hulp voor het ruwe werk. De Engelse huisvrouw leert haar in zo'n geval van alles, zoals ook de En gelse bereidingswijze van de maaltij den. Meisjes, die een diploma kraam- of kinderverzorging hebben, komen in aanmerking om als „Nannie" (kinder verzorgster) te worden uitgezonden. Zij moeten dan wel reeds een behoorlijke kermis van de Engelse taal hebben. Als geheel genomen is een dusdanig verblijf in Engeland niet alleen goed om de Engelse taal meester te worden, maar draagt een verblijf in het buiten land er ook toe bij om de zelfstandig heid en de persoonlijkheid van het meisje te ontplooien. Wij hebben het bovenstaande artikel geplaatst, omdat ook twee Holtense meisjes, n.l. Mej. Willy Holterman en Mej. Jöh. Arfman, deze weg gekozen hebben en in Engeland een aardige werkkring gevonden hebben. Willy Hol terman is momenteel met vacantie thuis, maar zal vermoedelijk hele maal zeker is dat nog niet weer naar Engeland terugkeren. Het verblijf aldaar is beiden tot nu toe zeer goed bevallen. ZENUW - HOOFDPIJN - L A X E E R Bij decreet d.d. 6 Januari 1811 van keizer Napoleon werden de Franse wet ten met ingang van 1 Maart d.a.v. uit voerbaar verklaard o.m. voor het de partement der monden van de IJssel. Dit had ten gevolge, dat de code civil, ook korte tijd de code Napoleon ge noemd, waarin de materie van de bur gerlijke stand regeling vond, werd in gevoerd. Elk departement was verdeeld in arrondissementen en deze op hun beurt weer in cantons. Zo ressorteerde de gemeente Holten onder het arron dissement Deventer en het canton Raal- te. De burgerlijke stand als dienst da teert dus van 1 Maart 1811. In dit arti kel wil ik mij bepalen tot de regis tratie der gevallen van overlijden. Vóór de invoering van de burgerlijke stand werd van een overlijden op twee ver schillende manieren aantekening gehou den1). Ten eerste hield men in verband met het verschuldigde kerkerecht we gens begraven en klokluiden de ker kelijke begraafboeken. In de tweede plaats waren in gebruik de registers van aangegeven lijken, welke werden gehouden krachtens de „Ordonnantie eener belasting op het recht van succes sie" van 4 October 1805. Beide soorten registers werden derhalve gebezigd uit fiscaal oogpunt. Zij moesten in 1811 plaats maken voor de registers van overlijden, toen nog sterfboeken ge noemd. In het eerste sterfboek van Holten zijn acht en twintig akten inge schreven, waarvan er zeven en twintig gepasseerd zijn door Jan Vincent, maire van Holten, waarnemende de werk zaamheden van publieken ambtenaar des burgerlijken staats, terwijl de ad- junct-maire Jan Willem Helderman er één voor zijn rekening nam. Van de zes en vijftig aangevers der sterfgevallen oefenden niet minder dan twee en vijftig, waaronder één vrouw, het beroep uit van landbouwer. (In de akten staat nu eens bouwman, dan weer daghuurder, doch ook wel doende boe- rewerk of landbouwer). De ambachten van de resterende vier zijn timmerman, kledermaker en wieldraaier. De over- lij densaangiften werden in 1811 nog niet, zoals later, uitsluitend door buren ge daan. Vier en twintig der aangevers wa ren nauwe bloed- of aanverwanten van de overledenen. Van één hunner staat in de akte vermeld, dat de overledene zijn „aangetrouwde moeie" was. De maire moest van twee en dertig aangevers, dus van meer dan de helft, noteren, dat zij de akte niet met hem konden ondertekenen, „uit hoofde zij lieden geen schrijven hebben geleerd". Hendrikus Brinks uit Espelo, geboren omstreeks 1770, die de schrijfkunst wei machtig was, ondertekende de akte met „Hendrijkes brijnkes". Het aantal overleden mannelijke en vrouwelijke personen bedroeg respec tievelijk vijftien en dertien. Jammer ge noeg is niet in alle akten de leeftijd en het beroep van de overledenen op genomen. Van hen waren er vijf in het dorp, tien in de Beuseberg, twee in Dijkerhoek, drie in Espelo, één in de Look en zeven in het Nederdorp woon achtig. Op Oudejaarsdag van 1811, 's middags om vier uur, heeft Jan Vincent het sterfboek gesloten. W. O. LAAT UW BOERDERIJ NIET ONBEHEERD OF SLUIT DE DEUREN EN RAMEN TERDEGE AF Dinsdagmorgen heeft een onbeken de dader of hebben onbekende daders, toen de alleenwonende landbouwer J. W. Hakkert aan de Beusebergerweg naar het land was gegaan, in zijn boer derijtje ingebroken en een bedrag van pl.m. f150,— gestolen. Via de staldeur is men binnengekomen, waar in het kabinet de portefeuille werd gevon den en geledigd. De bankbiljetten wer den blijkbaar in 'n eveneens ontvreem de portemonnaie gedaan, waarna de in breker of inbrekers spoorloos zijn ver dwenen. Hakkert zou waarschijnlijk nog niets bemerkt hebben, wanneer zijn pet, welke aan de sleutel van het ka binet hing, niet op een andere plaats gelegen had. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. Het vorenstaande moge voor anderen een waarschuwing zijn deuren en ra men goed af te sluiten bij de arbeid op het land of de boerderij niet onbe heerd te laten. GESLAAGD De heren W. Lammers en K. Soer slaagden te Deventer voor het Beme- tel-examen, resp. als smid-bankwerker en draaier. FRAAI SUCCES VOOR DE ULOSCHOOL Alle negen candidaten slaagden. De op 1 September 1953 geopende Uloschool heeft in de afgelopen week een fraai succes geboekt. Alle negen leerlingen uit de hoogste klas, die in Almelo examen deden, behaalden hun einddiploma, t.w. Henk Bouwhuis, di ploma B, en A. Paalman, D. J. Schip pers, H. Klein Lankhorst, Joke Crans, Mike Neurdenburg, Janny Schuppert, Ar da Westerik en Dini Westerik, diplo ma A. Zaterdag moet het laatste candidaat- je, Ali Brouwer, nog examen doen en nu hopen het onderwijzend personeel en haar mede-leerlingen maar, dat zij ook zal slagen, waarmede de arbeid van de heer Sinnema en zijn collega's dan volledig bekroond zou zijn. Zelfs al zou zij niet slagen, dan is dit resultaat voor de school bepaald een succes, dat zeker in wijde omtrek be kend gemaakt mag worden. OPRICHTING JEUGDKOOR H.G.K. Zoals we onlangs reeds hebben ge meld, ligt het in het voornemen van Holtens Gemengd Koor bij voldoende deelname een jeugdkoor te vormen, welk leden onder leiding van de diri gent, de heer J. K. Warmink uit Goor, vertrouwd gemaakt zullen worden met de zangkunst. HGK hoopt, dat veel jongeren zich zul len aanmelden om zodoende een sterk koor te vormen en het doet vooral een beroep op de ouders om hun kinderen aan te sporen deel te nemen aan deze belangrijke culturele vorming, welke altijd van grote waarde zal blijven voor him verdere leven. „Zingende mensen zijn tevreden mensen", is zijn devies, waaraan wij zouden willen toevoegen: „Jong gewend is oud gedaan". Men zie de annonce in dit nummer. TOUR DE HOLTEN. Een groot aantal knapen blijkbaar geïnspireerd door de mooie successen, die onze plaatsgenoot Wim Beijers in di verse wedstrijden wist te behalen en de mooie overwinningen, die onze Holandse jongens bevochten in de Tour de France gaan in de komende week onderlinge wielerwedstrijden organiseren met als in zet het kampioenschap van Holten. Het programma, dat van Dinsdag tot en met Zaterdag zal worden afgewerkt, ziet er als volgt uit: Dinsdag 19 Juli: 1. Sprintwedstrijd rond het Slachthuis (2 x) totaal 1.6 km. Start 13.30 uur. 2. Wegwedstrijd (Dev.weg-Manes.weg- Espeloweg-Raalterweg-J eurlink- weg) 11.8 km. Start 15.00 uur. 3. Ploegentijdrit Forthaarsweg, 7.5 km. Start 17.00 uur. Totaal afstand op 19 Juli 20.9 km. Woensdag 20 Juli: 4. Dorperdijk (2 x), 14.8 km. Start 9.30 uur. 5. Jeurlinksweg (6 x). 15 km. Start 12.30 uur. 6. Dev.weg-Maneschijnsweg-Nieuw- Heeten-Holten, 17.1 km. Start 17.00 uur. Totaal 46.9 km. Donderdag 21 Juli: 7. Holten-Dijkerhoek-Espelo-Holten, 12.6 km. Start 9.30 uur. 8. Dorperdijk (2 x), 14.8 km. Start 12.30 uur. 9. Route als op 19 Juli onder 2, 11.8 km. Start 17.00 uur. Totaal 39.2 km. Vrijdag 22 Juli: 10. Motieweg (3 x). 12.6 km. Start 9.30 uur. 11. Dev.weg- Maneschijnsweg-Espelo- Raalterweg-Motieweg-Forthaars- wegweg), 19.2 km. Start 12.30 uur. 12. Molenbelterweg-Holterwdg-jValken- weg, 10.8 km. Start 17.00 uur. To taal 42.6 km. Zaterdag 23 Juli: 13. Ind. tijdrit Forthaarsweg (2 x), 15 km. Start 9.30 uur. 14. Jeurlinksweg (6 x), 15 km. Start 12.30 km. x) Beschrijving van de doop-, trouw en sterfboeken enz. door F. M. Hen driks, 's-Gravenhage 1952. 15. Route als op Woensdag 20 Juli on der 6. 17.1 km. Start 17.00 uur. De afstand van de gehele Tour de Hol ten bedraagt 196,7 km. Gemiddelde etap pe lengte 13.1 km. Per dag moet gemid deld 39.3 km. worden gefietst. Samenstelling ploegen: Ploeg A: A. Stukker, G. Voordes, H. Brands, A. Nijland (Ploegleider Derk- sen). Ploeg B: W. van Geenhuizen, F. Ooster kamp, H. Maats, B. Beijers (Ploeg leider van Bruggen). Ploeg C: F. de Groot, E. Mossink, H. v. d. Pluijm, B. Oplaat (Ploegleider Ke- velam) Ploeg D: K. Veldhuis, M. Veldhuis, J. Nijendijk, J. Tuitert (Ploegleider nog niet bekend). Ploeg E: J. Markvoort, F. KI. Horstman, J. Termaat, G. Soer (Ploegleider T. Schuurman) Ploeg F: M. Klein Velderman, A. Klein Velderman, W. Brinks, G. Schuppert (Ploegleider nog niet bekend). Er zijn voor deze wedstrijden door ver schillende zakenmensen prijzen beschik baar gesteld, waarom ongetwijfeld zeer fel zal worden gestreden. POIVERIENTJE WINT DE LAATSTE SLAG. Wij geven hieronder de korte inhoud weer van bovengenoemd toneelspel, dat Woensdag a.s. in Amicitia door de J.D.G. wordt opgevoerd (zie de advertentie en het V.V.V.-vacantieprogrmama) Ferdinand van Erkel, gepensionneerd marine-officier, en Aart van Erkel, ge pensionneerd bioloog (in hun jeugd onaf scheidelijke broersmaken elkaar op la tere leeftijd het leven zuur. Beiden eisen het ouderlijk huis voor zich op. Vooral Ferdinand maakt het bont. Hij beschouwt het huis als zijn oorlogsschip, waarop hij commandant is. Onophoudelijk blaft hij zijn huispersoneel af en zijn humeuf is steeds ver beneden peil. Hij brult en tiert, dat het een lieve lust is en maakt zich daardoor alleen maar belachelijk. Door zo op te treden hoopt hij zijn broer Aart (die een echte heer is) te verdrij ven, maar deze blijft er koud onder. Hij doorziet Ferdinand. Met zijn sarcasti sche opmerkingen en antwoorden weet Aart steeds de aanvallen af te slaan.. Het enige wat Ferdinand bereikt is, dat 't huispersoneel steeds vernieuwd moet worden, daar niemand het langer dan 'n maand kan uithouden. Dan is er Fer dinands zoon, Erby, candidaat in de rech ten, die zich meer bezig houdt met het breken van meisjesharten, dan met de studie der rechten. Doch zowel Ferdi nand en Erby krijgen de ene nederlaag na de andere te slikken als het nieuwe dienstmeisje Poiverientje verschijnt. Door haar zelfverzekerde houding en haar rake antwoorden, weet ze in elke situatie meester te blijven, heimelijk ge steund door Aart. Ze wint ook de laatste slag, maar wat die slag inhoudt, ver klappen we u niet. C. R. „DE BERG VLIEGERS". Uitslag wedvlucht Sint Manence op 25 Juni. Afstand 426 km. 1 T. Wevers; 2 en 5 G. Steunenberg; 3 J. Rosman en J. Schuppert; 4 J. Nijenhuis; 6 J. Haan; 7 G. Veldhuis; 8 W. Aaftink; 9 H. J. ten Velde. De heer G. J. Schuppert (Oranje straat) had voor deze vlucht een paar prachtige sokken beschikbaar gesteld, die gewonnen werden door de heer G. Steu nenberg. Zaterdag 2 Juli werden de duiven ge lost te Chateauroun. Afstand 697 km. De uitslag van deze 2e Fondvlucht was als volgt: 1 en 3 J. Nijenhuis; 2, 6 en 7 G. Steunenberg; 4 Jan Haan; 5 L. Gazan. Stand na 2 vluchten in de afd. Fond: 1 J. Nijenhuis 305.3 punten; 2 G. Steu nenberg 244.7 pt.3 L. Gazan 231.9 pt. 4 Jan Haan 90.3 pt„ Zaterdag 9 Juli zijn de duiven te Creil gelost. De uitslag van deze laatste vlucht in de afd. Mid-Fond zal in het nummer van de volgende week worden geplaatst. De stand na drie vluchten in de afd. Mid-Fond is als volgt: 1 J. Rosman en J. Schuppert 316.2 pt.2 G. Steunen berg 277.9 pt.3 Jan Haan 273.8 pt. 4. W Aaftink 187.6 pt.5 H. J. ten Velde 128.9 pt.; 6 L. Gazan 126.8 pt.; 7 T. Wevers 82.7 pt.8 J. Nijenhuis 74.7 pt. 9 H. J. Aaftink 73.1 pt.; 10 G. Veldhuis 50.7 pt:; 11 W. v. d. Pluijm 42.6 pt. LET OP HOOIBROEI. Nu een zeer groot deel van de hooi oogst van de voorzomer binnen is, blijkt het dat velen te haastig zijn geweest. Het aantal broeigevallen is zeer groot, veel te groot. De laatste dagen hoorden we verschillende gevallen van hevige broei, zo erg, dat men er niet af was met het steken van een gat, maar zelfs alles uit het vak moest verwijde ren. Een aantal gevallen van brand is vermeld in de dagbladen. Een „beetje" broei is wel goed, hoort men vaak, de koeien eten het hooi dan beter; er zit meer smaak en reuk aan. Men bedenke echter, dat dit alleen geldt voor licht ge broeid hooi (niet boven 50° C.). Bij ho gere temperaturen gaat de smakelijk heid achteruit, terwijl veel voederwaarde verloren gaat, vooral eiwit. Door zware hooibroei in de zomer zal de krachtvoer- rekening in de winter dan ook aanzien lijk verhoogd worden. Regelmatig tem peraturen bij broeiende hooivakken is voor de boer van bijna even veel belang als bij zichzelf, indien hij ziek is. Men houde dit goed in gedachten, want 's zomers zwaar broeien is 't 's winters verfoeien. Vindl •e'or C. V. V. GESLAAGDE RUITERDEMONSTR ATIE In het kader van het VVV-vacantie- programma 1955 werd Woensdagavond door de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" in „Kalfstermans Weide" een demonstratie gegeven, waarvoor 'n flinke belangstelling bestond. Zeer veel vreemdelingen, die in Holten hun va cantie doorbrengen, waren gekomen om „De Bergruiters" in actie te zien, doch ook tal van Holtenaren gaven blijk van hun belangstelling. De ruiters openden hun programma met een slangencarroussel. Een num mer, dat goed werd gebracht, zowel technisch en als show van het paarden- materiaal wat momenteel beschikbaar is. Het springconcours nog altijd door het publiek het meest gewaardeerd - bracht een overwinning voor Schone- veld, na barage met H. J. Bosschers. De parapluie-race, bij welk komisch nummer de ruiters met geopende para- pluie (waarop de viervoeters maar heel matig zijn gesteld) een afstand in het zadel en te voet moeten afleggen, bracht de nodige hilariteit. Het programma werd besloten met een Hongaarse post. De voorzitter-instructeur van „De Bergruiters", de heer H. Beldman, gaf bij de verschillende nummers een dui delijke explicatie via de geluidsinstal latie van „Radio Schoneveld", die te vens voor een gezellige muzikale om lijsting van deze hippische avond zorg de. Namens de VVV „Holtens Belang" sprak de secretaris, de heer A. J. Snij ders, een hartelijk woord van dank tot „De Bergruiters" voor het gebodene. AFSCHEID DORPSSCHOOL Donderdagmiddag namen de leerlin gen, die de Dorpsschool voorgoed ver lieten, afscheid in 't bijzijn van het per soneel der school en de oudercommissie. Wegens plaatsgebrek een verslag hier van in het volgend nummer. EERSTE PRIJS. Op het zangconcours van de Ring „Gelderse Achterhoek" van de Bond van Chr. Zangverenigingen, dat Donderdag j.l. te Vorden werd gehouden, werd door de Chr. Gem- Zangvereniging „Looft den Heer" uit Neede (directeur de heer W. van Erkelens) in de Ere-afdeling een le prijs behaald met 311 punten. BENOEMD TE WOMMELS. De heer H. Faber, adjunct-commies ter secretarie alhier, is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot commies 2e klas der gemeente Hennarderadeel te Wommels (Fr.). LAATSTE BIJEENKOMST J-D.G. IN DIT SEIZOEN. Zaterdagavond kwam de J.D.G. voor 't laatst in dit seizoen bijeen. Als sluitstuk van dit jaar zal op 20 Juli het blijspel van Joop Spit „Poiverientje wint de laat ste slag" opgevoerd worden. Ook deze keer hoopt men hiermede een even groot succes te behalen als vorig jaar met „De Spaanse Vlieg". Aan het slot van deze avond zal een gezellig bal georganiseerd worden. De voorzitter, de heer J. Kater, vond het prettig met voldoening op het afge lopen jaar te kunnen terugzien en sprak de hoop uit, dat. al zal hij het komende jaar het voorzitterschap niet kunnen vervullen vanwege werkzaamheden el ders, de J.D.G. op dezelfde wijze voort bouwen zal. Bij de gehouden verkiezing werd de heer H. Fransen in zijn plaats benoemd. De heer J. Kater werd bij 'n vrije stem ming wederom in 't bestuur gekozen. Vervolgens gaf de heer G. Slijkhuis enige indrukken van zijn vacantietrips naar Engeland en werd door enige leden een krantenbespreking gehouden. De be doeling hiervan is, het krantenlezen te stimuleren, dat toch van zo groot belang is. Na de pauze droeg de heer Kater zijn functie van voorzitter officieel over aan de heer Fransen, die hem bedankte voor al hetgeen hij voor de J.D.G. heeft ge daan en zich er over verheugde, dat deze stuwende kracht, de oprichter van J.D.G. zitting bleef houden in het bestuur. De avond werd met het gezelschaps spel „Wie ben ik" besloten. DE GE-IMPROVISEERDE BRUILOFT Donderdagmorgen heeft op het ge meentehuis alhier een ongewone huwe lijksvoltrekking plaats gevonden. De studentenvereniging van de Vrije Universiteit te Amsterdam, „Palaistra", die kampeert op de „Zuurberghoeve" van de heer J. A. Rietberg in de Beuse berg, had een bruidegom uitgekozen, die in het huwelfjk zou treden met een leidster van de Ulo-club uit Veenen- daal, die ook een week hier doorbrengt. De trouwkoets werd voor de dag ge haald. De hoge hoed, ,,'t kistentuug" en het bruidsjak verhoogden de „brulfte"- sfeer. De koets werd naar het dorp getrokken. Men hield halt voor het gemeentehuis. De ambtenaar van de burgerlijke stand vatte het zeer spor tief op en liet de stoet in de raadszaal plaats nemen, waar met de nodige for maliteiten Berendina Mennegat en Jan Hendrik Flierman in de huwelijke staat werden verbonden. Onder gezang van het studentenlied verliet het „bruids paar" het gemeentehuis. Daarna ging het in volle draf huiswaarts en werd op de boerderij de bruiloft voortgezet. Van bruiloft komt vaak bruiloft. Wie weet |M

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2