Plaatselijk Nieuws De autotocht ouden van dagen Hoboca-reisbonnen ORANJEFEEST in „Voorsweide" Uit het plaatselijk parlement Stichting 1940—1945. BOER AGENDA No. 26. Jaargang 7. ZATERDAG 2 JULI 1955 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting }>Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5J,8S - 234 Het vertrek van de ouden van dagen is nader bepaald op 12 uur op Maandag a.s. De autobeziters en deelnemers wor den verzocht uiterlijk om kwart vóór twaalf aanwezig te willen zijn in de Sta tionsstraat. Er zal een bus lopen over Espelo en Dijkerhoek om de deelnemers aldaar op te halen. Deze is om 11.30 uur in Es pelo en 11.40 uur in Dijkerhoek bij de Coöperatie. Men kan ook onderweg in stappen door aan de weg te gaan staan. De tocht gaat over Laren, Zutphen en Brammen naar Arnhem, waar gepauzeerd wordt. Vervolgens over de Rijnbrug naar Nijmegen en via de Singels naar Groes- beek en Berg en Dal. Hier wordt in hotel Hamer een broodmaaltijd genuttigd om vervolgens via Nijmegen over de Waal brug naar Arnhem te rijden en vervol gens over Westervoort, Zevenaar, Didam, Laag Keppel, Hummelo aan te doen, waar weer even halt gehouden zal wor den. Via Hengelo (Gld.), Vorden en Al- inen (sanatorium) rijdt men weer huis- waarts. Amicitia zal het laatste punt van samenkomst zijn. De verkeerspolitie te Almelo zal de tocht begeleiden, terwijl de politie te Arnhem en Nijmegen de tocht door deze steden zullen brengen,. DORPSSCHOOLREIS JE ARNHEM. 't Gebeurde Vrijdag 17 Juni. Ouders deden kinderen uitgeleide en zagen hun dierbaren in de drie glanzende O.A.D.- bussen glippen, 's morgens om 20 over acht. Het rijzende licht voorspelde in de wolkenloze hemel een stralende dag. Even later gleden de bussen met 160 leerlingen uit de klassen 1, 2 en 3 der Dorpsschool met 11 geleiders de Pas toriestraat af naar de Larenseweg, ter wijl nog 2 geleiders per motor voor ver binding zorg droegen. Arnhem was het doel. Burgers Die- renpark, de passagiersboot, Westerbou- wing en het park Rozendaal hielden de reisgenoten enige tijd vast. Er is veel genoten- En wat werden er een indrukken opgedaan! Landerijen met vee, maar ook veldgewassen, boom gaarden, fraaie lanen met hoog op gaand geboomte, sportvelden, parken, tuinen, villa's, huizenblokken met ver diepingen, landhuisjes, boerderijen, vergezichten, torenspitsen, fabriekspij pen, kanalen, rivieren, bruggen, vijvers met zwanen en eenden, schutsluizen met schepen en sluiswachters, treinen, trol leybussen, straten met druk verkeer, terwijl de chauffeurs er telkens veilig doorheen koersen, klotsend water tegen de salonboot, begroeide uiterwaarden, passerende rivierboten, kribben, draai- kolkjes, aanlegsteigers, steenfabrieken, olifanten, beren, leeuwen, apen, mara- boe's, flamingo's, tijgers, zebra's, zwij nen, uilen, adelaars, beelden, bedrieger tjes, gidsen, ijsjes, kraampjes, kaarten, speeltuinen met geschommel en veel ge draai, gillende fluitjes van leiders van diverse scholen, obers met vrachten ranja, broodetende kinderen, gezang en gelach in de bus, maar ook braakzakken waarin bleke neusjes verdwenen, drom men ouders, vrienden en bekenden, wegrijdende bussen, vrolijke mensen met druk babbelende kinderenEr kwam schier geen einde aan enkele in drukken van deze blijde onvergetelijke dag, waarvoor ook bijna een jaar was gespaard. J.D.G. SPRAK OVER HET RADIO-BESTEL. Niettegenstaande de belangstelling, die H.M.V. terecht genoot, werd de bijeen komst niet onbevredigend bezocht. De discussie gold ditmaal de „natio nale omroep" en de voor- en nadelen hiervan. De inleider Henny Fransen lichtte dit onderwerp even toe, waarna de discussie begon. Men vond wel, dat Nederland ëen uitzonderingspositie inneemt met zijn vele omroepverenigingen, die allen een bepaalde of geestelijke richting vertegen woordigen. Een eventuele nationale om roep zou een weerspiegeling moeten zijn van de diverse schakeringen van onze bevolking. Het grote gevaar schuilt ech ter in het dan dreigende gebrek aan af wisseling en wellicht het omlaag gaan van het peil van de uitzendingen. De ge zonde concurrentiestrijd ontbreekt dan. Misschien zouden meer zenders deze pro blemen kunnen ondervangen, werd van verschillende kanten in de vergadering naar voren gebracht. Vooral economisch gezien zou de nationale omroep een enorme besparing betekenen. Wat de televisie betreft, hier zag men zeker de mogelijkheid te nationaliseren, nu, terwijl ze nog in de kinderschoenen staat. Deze uitzendingen zouden dan grootser opgezet kunnen worden, wat nu doorgaans afstuit op gebrek aan geld. Met de afspraak volgende week Zon dagavond naar Hertme bij Borne te fiet sen om aldaar het openluchtspel „Een midzomernachtsdroom" bij te wonen, werd de bijeenkomst gesloten. Hoboca en Holtense winkeliers geven gelegenheid tot gratis individueel reizen. Er worden „kilometers" verstrekt door de deelnemende zakenmensen. Deze week is in onze woonplaats onder leiding van en georganiseerd door de Hoboca te Rotterdam een actie begonnen, waaraan een tiental winkeliers uit onze gemeente deelneemt. De Hoboca, die in zeer veel plaatsen in ons land dergelijke acties op touw heeft gezet, heeft zich ook in verbinding gesteld met de Hol tense zakenlieden, om ook hier een der gelijke actie te kunnen beginnen. Deze samenwerking is tot stand gekomen, zoals blijkt uit een advertentie in dit nummer. De grondgedachte van de actie is, dat bij elke ncontante aankoop van vijftig cent „150 meter" gratis reizen per Ne derlandse Spoorwegen wordt verstrekt. Door middel van de reisbonnen, die de deelnemende winkeliers uitgeven bij huii verkopen, kan het winkelend publiek dus zelf een reis bij elkaar sparen. De reis bonnen kunnen namelijk op elk gewenst ogenblik worden gehonoreerd tegen reis- cheques. Deze op hun beurt worden door de Ned. Spoorwegen beschouwd als con tant geld. Het voordeel van 't Hoboca-systeem is, dat de reizen, die bij elkaar gespaard zijn, volkomen individueel kunnen wor den gemaakt. Men is niet afhankelijk van data, die door „hogerhand" worden op gelegd, terwijl spoorkaartjes kunnen worden verkregen voor elke bestemming in het binnenland. Het is zelfs mogelijk, als dit noodzakelijk is, dat bijgepast wordt als de hoeveelheid reisbonnen niet toereikend is. De zaken van deze winkeliers zijn ken baar aan een raambiljet. Dit raambiljet betekent dat de deelnemer zich vrijwillig heeft verplicht zorg te dragen voor de goede gang van zaken. Men zal, zoals gezegd, bij elke contante aankoop van vrije artikelen de reisbonnen verstrek ken. Gunstige perspectieven. We geloven dat deze reisactie alle gun stige perspectieven in zich heeft, die de organisatoren er zich van denken. Vooral omdat de nadruk wordt gelegd op het individuele karakter van de reizen, die kunnen worden gemaakt, terwijl daar naast ook geen enkele beperking van tijd en plaats geldt, factoren, die deze actie in de ogen van het Holtense publiek ze ker de nodige aantrekkingskracht geven. Ondanks regen prettige stemming. In de weide van de heer M. Teeselink aan de Rijssenseweg werd Woensdagmid dag ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard schoolfeest gevierd met de kinderen van de School met de Bijbel. Voordat een blijde en feestelijk uitge doste schare kinderen onder de vrolijke tonen van „H.M.V." naar de feestweide vertrok, werden op het plein achter de school de vele versierde fietsen, karre tjes, mandjes, boogjes e.d. gekeurd door het onderwijzend personeel. Er was door de jeugd aan deze versiering weer bui tengewoon veel zorg besteed en de jury had dan ook een niet gemakkelijke taak om uit te maken wat nu juist 't mooiste was. De prijzen werden als volgt toegekend: Versierde manden: le prijs Gerdien Langenbarg en Alietje Bouwhuis; 2e pr. Annie Bronsvoort en Bertha Stevens; 3e pr. Ali Klein Nagel voort, Dini Beid- man en Hannie Reinink; 4e pr. Tootje en Dini Landeweerd, Bertha Jansen, Cobi Ekkelkamp, Ali en Dini Smit. Bogen en hoepels: le pr. Mientje E- brecht; 2e pr. Jan Bolink; 3e pr. Jennie Bolink, Diederik Bosschers en Marinus Bolink; 4e pr- Gerrie Lankamp en Ger- rie Beldman, Bartha Beldman en Dini Zwiers. Versierde fietsen: le pr. Appie en Meintje Pekkeriet; 2e pr. Jan Albert Landeweerd; 3e pr. Anton Stokkers; 4e pr. Renger Veldhuis; 5e pr. Gerrit Krui melaar; 6e pr. Wim Maneschijn. Trekkarren: le pr. Ineke en Johan Schuppert, Willy Kruimelaar en Gerrie Stam; 2e pr. Rien Landeweerd, Albert Withaar en B. Aanstoot. Lopende groepen 1 kind: Ereprijs Herman Stokkers (vliegtuig); le prijs Betty Hoogkamp (Doornroosje), Bern- dien Knijff (Margriet), Mieke Stukker (Anjermeisje), Janny Emmens (Bloemen meisje), Marrie Reinink (Heidemeisje), Sylvia Berends (Chinees); 2e pr. Hedy Berends (Rozenmeisje), Remi Berends (Madoerees), Janny Hoogkamp, Rudolf Neys (Indiaan), Herman Kruimelaar (jachtopziener), Juanita Kepel (Koren bloem); 3e pr. Gerrit Beldman, Gerard Beldman, George Berends, Henk Beld man; 4e pr. Fré Rietman, Henk Riet berg; 5e pr. Hennie Reinink, Tineke Kruimelaar, Frieda Smit; 6e pr. Richard Neys. Adv.-prijs115 m.m. d contant1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Lopende groepen 2 kinderen: Erepr. Heleentje Witteveen en Gerrit Mensink (Koning en Koningin uit Sprookjesland) le pr. Mientje Bronsvoort en Alice Lim- beek (Onder moeders paraplu), Johanna en Sientje Schuppert (de vrolijke muzi kantjes), Jennie van Lindenberg en Ri- neke Limbeèk (Oranjezon); 2e pr. Joke en Ina Veldhuis, Riki Oosterkamp en Gerrie Beldman; 4e pr. Willy Manen- schijn en Janny Stukker, Henk Lande weerd en Jan Dijkink, Seine Ekkelkamp en Frits Oosterkamp. Lopende groepen 3 kinderen: Erepr. Hannie Beldman, Gerdien Kolkman en Anneke Rietberg (feestjuffertjes); le pr. Gerry Rietman, Annemarie Westerik en Elly Godeschalk (toekomstige huis vrouwen). Grote groepen: Ereprijs Mini en Ma- rietje Koopman, Anneke en Marietje Hartsuiker (Hollands vlag, je bent mijn glorie); le pr. Johan Stukker, Gerrit Westerik, Johan Meijer en Eppie Steu nenberg (Holtens tamboercorps), Ben nie Müller en 6 kinderen ('k Heb mijn wagen volgeladen); 2e pr. Diki Stam en 3 kinderen (de vier jaargetijden); 3e pr. Joke Beldman en 4 kinderen (naar Jeugdland). Nadat het hoofd der school, de heer J. Kroon, op het feestterrein via de ge luidsinstallatie van Radio Bouwhuis 'n korte toespraak had gehouden, waarin gewezen werd op de grote en rijke be tekenis van ons Vorstenhuis voor land en volk, werd een aanvang gemaakt met de verschillende spelletjes, waarbij de jeugd vinnig streed om de eerste prijs in de wacht te slepen. De uitslagen waren als volgt: KI. 1, blokjes rapen (jongens): 1 Henk Wansink; 2 Dinant Hulsman; 3 Jopie Wansink; 4 Henk Oolbekkink. Klas 1, vlaggetjes steken (meisjes): 1 Gerdien Langenbarg; 2 Alietje Bouw huis; 3 Dini Megelink; 4 Herma Schup pert; 5 Jennie Bolink. Klas 1, hardlopen (jongens): 1 Bertus Aanstoot; 2 Johan Meijer; 3 Jan Stam; 4 Henk Stam; 5 Gerrit Kruimelaar; 6 Gerrit Jansen. Klas 2, ballenrace (meisjes): 1 Jannie Schutte; 2 Mineke Vincent; 3 Rineke Limbeek; 4 Truusje Rietberg; 5 Gerrie Beldman; 6 Ina Veldhuis. Klas 3, zaklopen (jongens): 1 Bennie Müller; 2 Eppie Steunenberg; 3 Renger Veldhuis; 4 Herman Stokkers; 5 Johan Schuppert. Klas 3, fles vullen (meisjes): 1 Mineke Paalman; 2 Rikie Br ons voort; 3 Cobie Ekkelkamp; 4 Hennie Aanstoot; 5 Jan nie Oolbekkink. Klas 4, hardlopen met bal (jongens): 1 Jan Markvoort; 2 Henk Sluiter; 3 Ru- dolf. Neys; 4 Wim Paalman; 5 Gerard Beldman. Klas 4, aardappels gooien (meisjes): 1 Gerrie Beldman; 2 Lena Huis; 3 Ineke Schuppert; 4 Mini Schooien; 5 Gerrie Stam. KI. 5, race met autobanden (jongens): 1 Gerrit Schuppert; 2 Henk Beldman; 3 Frits de Groot; 4 Marinus Jansen; 5 Herman Nekkers. Klas 5, tonnetjes rollen (meisjes): 1 Diki Stam; 2 Hermientje Schuppert; 3 Jenneken Letink; 4 Betty Hoogkamp; 5 Toosje Stevens. Klas 6 en 7, balgooien (meisjes): 1 Gerrie Rietman; 2 Joke Beldman; 3 Gerry Beldman; 4 Henny Beldman; 5 Diny Overmeen. Klas 6 en 7, blikkenrace (jongens): 1 Frits Oosterkamp; 2 Johan Jansen; 3 Johan van Avezaath; 4 Paul Pattynama; 5 Hendrik Jan Pekkeriet. Klas 7, schieten (jongens): 1 Willem Hulsman; 2 Gerrit Withaar; 3 Gerrit v. Avezaath; 4 Jan Albert Elbersen; 5 Al- bert Poliste. De prijzen bestonden uit mooie bal len, schoolétui's, balpennen enz. enz. Alle kinderen werden rijkelijk ge trakteerd op snoep, een krentebol, een ijsje en ranja. De leerlingen van de Chr. Kleuter school gingen met de beide onderwijze ressen Wegstapel en Stirtjan naar de berg, waar op een beschut plekje ver schillende leuke spelletjes werden ge daan. Ook de kleintjes werden royaal getrakteerd en hadden 'n leuke morgen. Beëdiging van de heer Brands. De heer D. J. Wansink tijdelijk wethouder. In de spoedeisende raadsvergadering, die Donderdagavond onder Voorzitter schap van burgemeester Mr. W. H. Enk laar werd gehouden, werd de heer G. Brands als opvolger van de heer G. J. Aaftink beëdigd. Nadat de heer Brands de vereiste eden had afgelegd, wenste de Voorzitter hem mede namens de raad van harte geluk met zijn installatie als lid van de raad van Holten. Wij prijzen ons gelukkig, aldus Mr. Enklaar, dat gij het zijt die de heer Aaftink opvolgt, omdat we er van overtuigd zijn, dat U als lid van de raad de belangen van onze gemeente op voor beeldige wijze kunt en wilt dienen. Gij weet hoe het in de gemeente „reilt en zeilt" en dit is voor een raadslid van zeer groot belang. Bij alle verschil van opvat ting en inzicht wil U met ons op de bres staan voor het welzijn van onze mooie gemeente Holten. De heer Brands dankte met enkele woorden voor de goed woorden, tot hem gericht, en zeide verder gaarne z'n beste krachten te willen geven in het belang van de gemeente. De heer Soer riep namens de P.v.d.A. de heer Brands een hartelijk welkom toe. Hij noemde de heer Brands een man met een sterk sociaal gevoel, bij wie in het bijzonder de belangen van de min- derdraagkrachtigen veilig zullen zijn. De heer Wansink tijdelijk wethouder. In verband met het benoemen van een raadslid tot tijdelijk wethouder, in ver band met de ziekte van wethouder J. Wegstapel, stelde de Voorzitter voor om even in besloten zitting te gaan teneinde de fracties de gelegenheid te geven tot onderling overleg. De heer Soer deelde echter mede, hier aan geen behoefte te hebben. De heer D. J. Wansink, aldus spr., heeft indertijd als wethouder op voorbeeldige wijze zijn taak vervuld en ik stel daarom voor hem als tijdelijk wethouder te benoemen. Namens de rechtse fracties deelde de heer B. J. Veneklaas Slots mede, dat men gaarne accoord zou gaan met het be noemen van de heer Wansink. Ook wethouder Teeselink, die inder tijd met de heer Wansink heeft samen gewerkt zou het plezier doen als de heer Wansink werd benoemd. Bij de hierna gehouden stemming werd de heer Wansink met 9 van de 10 stem men gekozen. Hij nam de benoeming aan onder dank voor het in hem gestelde Vertrouwen. Verplichte sluiting. De Voorzitter deelde nog mede van de Vereniging van Ned. Gemeenten een Mo- del-Verordening te hebben ontvangen in verband met de verplichte winkelsluiting vacantieregeling) Wil men tot een verplichte sluiting komen dan zal de meerderheid van een bepaalde branche er voor moeten zijn. B. en W. hebben zich voorgesteld om eens te gaan praten met het bestuur van de Holtense Handelsvereniging. Tot die zakenmensen, die niet mee willen doen, zullen B. en W. een schrijven richten met het verzoek om op te geven wanneer ze een week willen sluiten. Wanneer op dit schrijven geen antwoord wordt ont vangen, zullen B. en W. een week vast stellen. Volgens de heer Wansink zouden de slagers de voorkeur geven aan 2x3 dagen verplichte sluiting, doch een der gelijke regeling zou volgens de Voorzit ter heel moeilijk uitvoerbaar zijn. Voor Er blijkt by verschillende vaste con tribuanten van de Stichting 19401945 een misverstand te bestaan t.a.v. het be talen der contributie, welk misverstand is ontstaan tijdens de lijstcollecte, die onlangs werd gehouden. Deze lijstcollecte was de laatste grote OPENBARE inzameling, doch deze in zameling stond geheel los van de vaste contributies, 't Is misschien mogelijk dat het zo hier en daar aan juiste voorlich ting heeft ontbroken, waardoor de in druk werd gewekt, dat deze openbare inzameling definitief het einde was. Dit is niet het geval. Zal de Stichting 19401945 aan al haar verplichtingen kunnen voldoen, dan zullen de vaste contribuanten nog een aantal jaren trouw moeten blijven. Het bestuur van de plaatselijke afde ling doet daarom nogmaals een zeer dringend beroep op de contribuanten om bij aanbieding van de kwitantie te be talen. de UITGESTELDE WERKZAAMHEDEN. Tijdens de hooioogst en. ook reeds bij de kuilvoerbereiding is wellicht in vele gevallen iets minder aandacht aan de behandeling van het overige grasland besteed. Doch zodra de werkzaamheden dit toelaten moeten de mestflatten wor den gespreid, eventuele bossen worden gemaaid en onkruiden worden bestreden. Maar bovenal dienen de afgeweide (en ook de gemaaide) percelen onmiddellijk stikstof te ontvangen, zo dat nog niet is geschied. In de praktijk komt het nog te vaak voor dat men meent met een enkele toediening klaar te zijn, behalve dan voor de percelen die bestemd zijn om gedroogd te worden. Als men er echter van overtuigd is dat de stikstof helpt op de te drogen percelen, waarom zou die „wonderstof" dan plotseling niet werken op het overige grasland? Dit wil niet zeggen, dat men overal even veel kunstmest moet strooien- Met oor deel gestrooid, betekent lagere kracht- voeraankopen. Maakt van uitstel geen afstel. Maandag 27 Juni t.m. Zaterdag 2 .Juli: Vacantie Fa. Gebr. Dikkers. Vrijdag 1 Juli, 's avonds half acht: In wisseling vacantiebonnen 1954-1955 Bouw- en nevenbedrijven bij P. F. van Doorn, H. J. Wansinkstraat 25. Vrijdag 1 Juli: Jaarvergadering H.G.K. in Hotel Muller. Aanvang 8 uur. Vrijdag 1 Juli: Laatste dag opgave deel name autotocht ouden van dagen (zie bericht). Zaterdag 2 Juli, van 46 uur: Inle veren vacantiebonnen bouwbedryf, schildersbedrijf en klein-metaal bij G. H. Oplaat, H. J. Wansinkstraat 37. Dinsdag 5 Juli: Schoolfeest Dorpsschool, 11.30 keuring, 13 uur optocht. Dinsdag 5 Juli, 16.3017 uur: Spreek uur Ds. Tromp Visser, kantoor algem. ziekenfonds (vooruit bespreken). Donderdeg 7 Juli: Zitting kraamcentrum Zuid-West Overijssel, kantoor Algem. ziekenfonds, 13.3015 uur. Donderdag: Algemene Sportdag der la gere ^cholen in het Sportdal, aanvang 8.30 uur. 10 t.m. 17 Juli: Vacantie Gebr. Wansink. Maandag 11 Juli. Bijeenkomst Jonge Kerk in Irene, 8 uur precies. Spreker de heer Van Straalen. Onderwerp: „Van pionierswerk tot Jonge Kerk", met lichtbeelden. Donderdag 14 Juli: Uitstapje Buurtver. „Schoolkring Dijkerhoek" naar Sauer- land (Duitsland) en omgeving. Ver trek 4.15 uur voormiddags. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Addink. Collecte voor ACSIS. Dijkerhoek. 10 uur Eerw. Heer Lub- bersen van Lochem. Collecte voor „Bethanië". Geref- Kerk. 10 uur (Voorb. H. Av.) en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor ACSIS (Actie voor Chr. Scholen in Indonesië en Suriname). DIENSTREGELING 1955 NEDERL. SPOORWEGEN. Door de V.V.V. „Holtens Belang" kun nen wensen of bezwaren ingebracht worden via de Provinciale V.V.V. be treffende de dienstregeling van de Ned. Spoorwegen. Indien particulieren hier over iets hebben mede te delen, worden zij verzocht dit uiterlijk 4 Juli te doen aan de vice-voorzitter, de heer W. Beijers- Bij voorkeur schriftelijk. BOEKEN MOETEN WORDEN INGELEVERD. De bibliothecaressen van de Platte- landsblibliotheek verzoeken ons mede te delen, dat in verband met de sluiting van de boekerij de nog onder de lezers ver kerende boeken moeten worden ingele verd. De inlevering kan geschieden Vrij dag 8 Juli a.s. van 44.30 en van 7.30 8 uur nam. SCHOOLREISJES U.L.O. Op 20, 21 en 22 Juni j.l. maakten de klassen 2 en 3 van de u.l.o. school onder leiding van de heer Hiddink en de heer en mevr. Mennes hun jaarlijks school reisje, dat dit jaar bestond uit een trip per fiets naar de Veluwe. Om 7 uur des morgens vertrok de stoet, richting Olst, alwaar ze met de pont over de IJsel werd gezet. Een bezoek werd gebracht aan de forellenkwekerij te Vaassen, Via Epe, Gortel, Elspeet werd de tocht voortgezet langs schitterende binnenpaadjes naar 't Uddelermeer, waar werd gezwommen. Tegen 5 uur in de middag arriveerde men in de jeugdherberg „Het Planken Huus" te Putten. De tweede dag werd een bezoek gebracht aan Harderwijk, waar een rondvaart langs de Zuiderzee werken en een bezoek aan het oude stadje zelf het hoogtepunt vormden. Jammer was het, dat deze dag de regen enigszins als spelbreker optrad. De derde dag werd onder stralende weersomstandigheden de terugtocht aan vaard. Weer via het Uddelermeer, waar velen een verfrissend bad namen, ging het nu, dwars door de Kroondomeinen naar Apeldoorn. Hier werd een bezoek gebracht aan Berg en Bos en de Juliana- toren. Via Deventer kwam men tenslotte tegen 7.30 uur 's avonds moe maar vol daan terug in Holten. Naar de Achterhoek. 21 Juni maakte klas 1, onder leiding van de heren Sinnema en Wittermans een fietstocht door een gedeelte van de Gelderse Achterhoek. Een bezoek werd gebracht aan de sluizen te Eefde en de Librije te Zutphen. Na een rondrit over Vorden ging de tocht naar Lochem, waar de watertoren werd bezichtigd en het openluchttheater. Na een verfrissend bad in het natuurbad Stijgoord, werd via Ampsen, Verwolde, de Wippert de terug tocht ondernomen en kwam men des avonds voldaan terug in Holten. Naar Duitsland. Het ligt in de bedoeling om a.s. Za terdag met de 4e klas een trip te maken naar Duitsland, hiertoe in staat gesteld door enkele auto-bezittende ouders.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1