Bos en Hei 2),e Raad kamt fry&ea iU EXAMENS SPORT ia dkatye, tij,d.., tVOROL: De Tandpasta van standing Vrijdag (hedenavond) komt de ge meenteraad om half acht bijeen voor de behandeling van onderstaande agenda: 1. Notulen der openbare vergadering van 11 Maart 1955. 2. Ingekomen stukken en medede lingen. 3. Voorstel tot vaststelling van de huurprijs der woning Aalpolsweg 14. 4. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1955 in verband met vernieuwing der verlichting van de La- renseweg. 5. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening. 6. Onderzoek geloofsbrieven van de heer G- Brands, benoemd tot lid van de raad ter voorziening in de vacature- G. J. Aaftink. 7. Voorstel tot benoeming van een lid der commissie van bijstand in het beheer van het keurings-, waag- en slachthuisb edrij f (slachthuiscommissie) ter voorziening in de vacature-G. J. Aaftink. 8- Voorstel tot benoeming in vaste dienst van een chauffeur voor de trac- tor-wegenschaaf. (De enige aanbevolen sollicitant is de heer D. J. Nijhuis te Holten.) 9. Voorstel tot vaststelling van de „Inferimregeling ziektekosten ambte naren" voor het jaar 1955. 10. Voorstel tot het verlenen van machtiging aan burgemeester en wet houders om de kroon te verzoeken het aantal vergunningen ingevolge drank wet 1931, Stb. 476, te verhogen. 11. Voorstel tot vaststelling ener wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten in ver band met wijziging der bestemming van een gedeelte grond aan de Kolweg voor „dorpsbebouwing" in „klein-industrie". 12. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de bouw van zes woningwetwoningen aan de Tuinstraat. 13. Voorstel tot afwijzing van het verzoek van een aantal leden der Hol- tense Handelsvereniging om vaststel ling ener verordening ex artikel 5 van de winkelsluitingswet 1951 (verplichte vacantiesluiting) 14. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag als hoofd van de open bare school voor gewoon lager onder wijs te Dijkerhoek, aan de heer G. H. Wanders. 15. Rondvraag. GEEN VERPLICHTE VACANTIE? Negen en veertig leden van de Hol- tense Handelsvereniging hebben in Mei het verzoek gedaan, aldus schrijven B. en W. in hun toelichting op een voorstel aan de Raad, een verordening vast te stellen, waarbij het verboden is de in deze gemeente gevestigde winkels voor het publiek geopend te hebben gedu rende zes werkdagen per jaar en wel naar eigen keuze. Artikel 5 van de Winkelsluitingswet 1951 geeft de gemeenteraad de bevoegd heid een z.g. verplichte vacantiesluiting in het leven te roepen. Het is hen echter gebleken, dat 13 win keliers niet bereid zijn geweest het ver zoekschrift te ondertekenen. Bovendien blijkt een verordening, die deze materie regelt, in de praktijk tot vele moeilijk heden aanleiding te geven, o.m. wegens het voorkomen van de z.g. gemengde bedrijven, aangezien het bijna niet mo gelijk is deze bedrijven bij een bepaalde groep in te delen zonder de rechtsgel digheid van de verordening in gevaar te brengen. Voorts is het in andere ge meenten gebleken, dat de winkeliers tel- kenjare weer moeilijk, ja dikwijls in het geheel geen overeenstemming kunnen bereiken bij het vaststellen van de va- cantieperiode. Daar zij blijkens het vorenstaande van mening zijn, dat het invoeren van een verplichte vacantieweek te zeer ingrijpt in de persoonlijke vrijheid, een dergelijk ingrijpen het algemeen belang niet dient en voorts in aanmerking nemende, dat 13 winkeliers bezwaren hebben en de re geling in de praktijk tot grote moeilijk heden zal leiden, geven zij de raad in overweging afwijzend op het verzoek van de 49 belanghebbenden te beschikken. UITBREIDING AANTAL DRANKWETVERGUNNINGEN. Vrijdagavond komt in de gemeente raad een voorstel van Burgemeester en Wethouders aan de orde om hen te machtigen de Kroon te verzoeken het maximum aantal vergunningen inge volge de Drankwet met drie te verho gen en nader vast te stellen op 15. In hun motivering tot dit voorstel wijzen B. en W. er op, dat het aantal vergunningen in deze gemeente 21 zou mogen bedragen. Destijds is van de mo gelijkheid tot herziening van dit maxi mum gebruik gemaakt en is het maxi mum gesteld op 10. In 1930 is dit z.g. kroonmaximum gebracht op 12. Om de vijf jaren ook in 1955 kan een herziening worden aange vraagd. In 1930 was er 1 vergunning op 340 inwoners, thans 1 op 450. Reeds op grond hiervan zou het gerechtigd zijn, aldus B. en W- in him toelichting, het aantal vergunningen tot ten min ste 15 te verhogen. Behalve de bevolkingstoename ech ter hebben zich sedert 1930 belangrijke wijzigingen op sociaal en maatschappe lijk gebied voltrokken, waardoor de mo tieven om het aantal vergunningen zo laag mogelijk te houden goeddeels zijn verdrongen. Het zou toch te ver voeren om ten behoeve van enkelingen (waar tegen bovendien nog maatregelen kun nen worden getroffen) het aantal ver gunningen zo laag mogelijk te houden, terwijl het algemeen belang dezer ge meente, vooral met het oog op 't enor me vreemdelingenverkeer, met een groter aantal is gediend. Na er op gewezen te hebben, hoe het vreemdelingenverkeer zich sedert 1930 heeft ontwikkeld, wijzen B. en W. er op, dat de schatting van 't vreemdelingen verkeer in de gemeente neerkomt op een aantal overnachtingen van ten min ste 25.000 per jaar, terwijl het aantal dagjesmensen op ten minste 50-000 kan worden gesteld. Hieruit blijkt duidelijk, dat het vreemdelingenverkeer een be langrijke bestaansbron voor de gemeen te betekent. De tienduizenden toeris ten, waaronder zeer vele buitenlanders, hebben er recht op, dat de gem. Holten hen biedt, wat van haar als vacantie- centrum verwacht mag worden. Het thans geldend maximum aantal vergunningen is niet toereikend deze taak naar behoren te vervullen. Met name hebben de hotelhouders op de Holterberg hun restaurantbedrijven, welke zij annex hun hotelbedrijf uit oefenen, de laatste jaren sterk ontwik keld. Daarenboven vinden in bedoelde in richtingen regelmatig diners plaats. Om aan de behoeften van de gasten te kun nen voldoen en datgene van een goed restaurant verwacht mag worden, wordt de ontduiking van de wettelijke bepa lingen in de hand gewerkt. Indien het aantal vergunningen zou worden verhoogd met drie, aldus B. en W. aan het slot van hun voorstel, zou aan de bestaande behoefte kunnen wor den voldaan. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: bruine heren handschoen; zakmes; dop van benzinetank; hond (aan komen lopen)shirt; militaire baret (ar tillerie). Verloren: doos beschuit; 2 portemon- naies; gouden trouwring. INPLAATS VAN „DORPS BEBOUWING" „KLEIN-INDUSTRIE". In het uitbreidingsplan voor het Dorp is een gedeelte grond in de hoek Kolweg- Rijssenseweg aangewezen als „Dorps bebouwing". Een plaatselijk transportbedrijf, het welk om verkeerstechnische redenen en tengevolge van ruimtegebrek noodzake lijk uit de kom van het dorp moet ver dwijnen, kan zijn oorspronkelijk plan zich aan de Kolweg te vestigen niet uitvoe ren omdat de huidige bestemming van de grond de bouw van een garage niet toelaat. Teneinde de vestiging van dit bedrijf op het daarvoor bij uitstek ge schikt terrein mogelijk te maken, stellen B. en W. de raad voor de bestemming „dorpsbebouwing" te wijzigen in „klein- industrie". Gedurende de ter visielegging van de voorgenomen herziening is een beroep schrift ingediend door de heer H. Heijenk, die verzoekt op zijn grond aldaar een wo ning te mogen bouwen. Hij zou daarvoor destijds reeds een vergunning hebben ontvangen. Het door de heer Heijenk aangevoerde bezwaar, dat de grond door de gewijzig de bestemming waardeloos is geworden, kunnen B. en W. in genen dele onder schrijven. De in 1943 verleende vergun ning voor bebouwing had betrekking op een plan, dat nimmer rechtskracht heeft verkregen, doordat het niet de vereiste goedkeuring ontving. Op grond hiervan stellen B. en W. voor het bezwaarschrift ongegrond te verkla ren en het uitbreidingsplan te wijzigen als door hen voorgesteld. AARDBEIEN VAN DE KOUDE GROND De heer C. Reeves van de Kolweg plukte Woensdag een flinke portie aard beien van de koude grond. spelen zenuwen een grote rol. Een beheerst examen doet U met Mijnhardt's Zenuwtabletften STERKE AMATEURS IN DE RONDE VAN OVERIJSSEL. Voo de Ronde van Overijssel blijkt de belangstelling, zowel van de zijde der Ne derlandse amateurs als van het publiek, steeds groter te worden. Dit jaar zal het sportevenement op Zaterdagmiddag 2 Juli a.s. plaats vinden. Reeds ongeveer 60 ren ners hebben tot dusver ingeschreven, ter wijl men waarschijnlijk nog minstens 30 na men aan de deelnemerslijst zal kunnen toe voegen. Traditiegetrouw vinden start en finish we derom plaats in het lieflijke toeristenstadje Rijssen. De route, die 212 km. lang is, leidt via de volgende gemeenten: Rijssen, Enter, Goor, Markelo, Holten, Heeten, Schalkhaar, Deventer, Raalte, Nijverdal, Marle, Den Ham, Vroomshoop, Vriezenveen, Almelo, Ootmar- sum, Oldcnzaal, Enschede, Haaksbergen, Hengelo, Delden, Almelo, Wierden, Rijssen. Van de renners, die tot dusver hebben in geschreven, noemen wij de kampioenen van Overijssel, Utrecht en N.-Brabant, resp. Vis ser (Enschede), Teunisse (Utrecht) en P. de Jong (Made). Voorts o.a. H. Scholten (Den Haag), N. Regter (Apeldoorn), Hame link (Den Haag), Fok (Hoorn), Voorend Stokler (Zuilen), M. v. d. Heuvel (Hengelo), J. Oink (Hengelo), J. Nijman (Hengelo), A. v. d. Horst (Almelo), H. Krabbenhuis (Wier den), J. Mensink (Almelo), P. Smit (Am sterdam), die de eerste Ronde van Overijssel op zijn naam bracht, en J. van Putten (Den Haag) In totaal worden er 30 prijzen uitgeloofd, waarvan er tien een luxe karakter dragen, terwijl de overige uit materiaal bestaan. De hoofdprijzen zijn een Joco-racefiets en een Locomotief-sportrijwiel. Er worden talrijke premiesprints verreden (o.a. op de heuvels in 't prachtige parcours). Hiervoor zijn prijzen beschikbaar, variërend van 10 tot 35 gulden. Des avonds na de wedstrijd zal er in Rijs sen een feestavond worden gehouden. H.M. de Koningin woonde als gast van de Lustrum Commissie 1955 in de Leid- se Schouwburg de gala-voorstelling bij van de musical show „De Zwarte Tulp", opgevoerd door het Leidse Studenten toneel. In de pauze werd H.M. op het to neel aan de spelers en regisseur voor gesteld. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Het bestuur van het Groene Kruis verzoekt ons mede te delen: Met ingang van 21 Juni begint het consultatiebureau voor zuigelingen om 1.30 uur. Er wordt geprobeerd om zoveel mo gelijk de moeders op een afgespro ken tijd terug te laten komen, zodat er dan niet lang gewacht behoeft te wor den. Voortaan zullen de bijdragen van de moeders, die per auto gehaald worden, niet meer 0,50 per rit, maar f 0,75 per rit bedragen. Deze autoritten zijn voor 't Groene Kruis een hele uitgave. Zou den alle moeders daarom nog eens aan de bus willen denken, die bij de deur staat? Het zou zo fijn 'zijn, als deze ritten uit deze bus betaald konden wor den. SCHOOLFEEST DORPSSCHOOL Maandag 13 Juni j.l. vergaderde de feestcommissie van de Dorpsschool des avonds om 8 uur in het schoolgebouw over het a.s. schoolfeest, dat gesteld is op Dinsdag 5 Juli. Het schoolhoofd, de heer Brouwer, opende de vergadering. De notulen wer den gelezen en vastgesteld. Wegens aftreden van de heren G. H. Paalman en G. J. Ulfman werden als nieuwe leden gekozen de heren H. W. van Schooten en J. ten Dam. Er werd een begroting opgesteld voor 't schoolfeest, terwijl besloten werd de volgende dag indeling te nemen: 11.30—12.30 uur: Keuring van fietsen, karretjes, boogjes, mandjes, groepen en bespannen wagens, nabij de school. 12.3013.00 uur: Opstellen van de op tocht. 13.00-14.00 uur: Optocht door de Oran jestraat tot Slotman en terug tot de Burgemeester van der Borchstraat. Daarna langs de Dorpsstraat terug naar Kalfstermansweide. 14.00-17.00 uur: Kinderspelen en draai en. Voorts werden de prijzen, mits ge noegzame deelname en bevredigende prestatie, als volgt vastgesteld: Wagens: f 15,f 12,50; flO,—f7,50; f5,—. Fietsen f 3,75; f 3.50: f 3.25; f 3,-; f 2,75; f2,50; f2,25; f2,—; f 1,75; f 1,50; f 1,25 en f 1— Karretjes: f5,50; f4,50; f3,50; f2,50; f 1,50; f 1,— Boogjes: f2,75; f2,50; f2,25; f2,— f 1,75; f 1,50; f 1,25; f 1,—f 0,75; f 0,50. Mandjes: gelijk aan die van de boog jes. Groepjes: f5,—; f4,—; f3,— f2,— en fl— Voorts zijn er voor alle deelnemers, die niet in de prijzen vallen, troost- prijsjes beschikbaar. Alle schoolkinderen zullen een ca deautje ontvangen, terwijl de winnaars bij de wedstrijd nog aardige prijzen kunnen winnen. De draaimolen-commissie zal een ste vige afrastering met in- en uitgang om de molen maken. Op bepaalde tijden kunnen kleuters vrij draaien, doch de begeleiders beta len de heer Visscher volgens normaal tarief een vergoeding als zij mee in de rondte willen. De terreincommissie zorgt voor af bakening der strijdperken en de trac- tatie-commissie verzorgt de ranja en dergelijke. Houders van jjscostands zul len in de gelegenheid worden gesteld tot inschrijving. Het zal door de feestcommissie op prijs worden gesteld als er door de ingezetenen druk wordt gevlagd op de feestdag. Er werd een commissie ingesteld om de kas na te zien. Bij de rondvraag werden enige klei nigheden behandeld. Daarna werd de vergadering geslo ten. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Indien de plaatselijke autobezitters daaraan weer hun zeer gewaardeerde medewerking willen verlenen, zal het bestuur van de Holtense Handelsver eniging ook dit jaar in samenwerking met hen de jaarlijkse autotocht voor de ouden van dagen organiseren. Het heeft daarvoor in ons blad een oproep geplaatst, waarnaar wij gaarne verwij zen. ERNSTIGE VAL Woensdagmorgen maakte de 12-jarige Jan Rietberg van de Rijssensestraat tengevolge van een breuk in de voor vork een lelijke val met z'n fiets. De knaap, die uit alle macht sprint te om een bromfietser bij te kunnen houden, raakte als gevolg van dit plot selinge mankement de macht over het stuur kwijt, sloeg over de kop en kwam met het hoofd op de straatstenen te recht. Hij werd bij smid Klein Vel^ derman binnengedragen, waar dokter Bruinsma (plaatsvervanger van dokter Nagelhout), die zeer spoedig ter plaat se was, schaafwonden en een diepe snijwond in de bovenlip constateerde. Na voorlopig door dokter Bruinsma verbonden te zijn, werd de knaap naar het St. Geertruiden ziekenhuis te De venter overgebracht, waar men ge ruime tijd nodig had om de wonden te hechten. Opname in 't ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. P.V. „DE BERGVLIEGERS". In verband met de ongunstige weers omstandigheden werden de dieren te Noyon niet gelost op Zaterdag 4 Juni, doch in de morgen van Maandag 6 Juni. Afstand Noyon-Holten 385 kilometer. De uitslag van deze eerste vlucht Mid- fond luidt als volgt: 1 H. J. ten Velde; 2 en 6 Rosman en Schuppert; 3 W. Aaf tink; 4, 7 en 10 Jan Haan; 5 L. Gazan; 8 G. Steunenberg; 9 W. v. d. Pluijm. Een groot krentebrood, beschikbaar gesteld door de fa. Gebr. Dekkers, werd gewonnen door Rosman en Schuppert. Zaterdag 11 Juni werden de dieren gelost te Sint Denis. De uitslag is als volgt: 1 Rosman en Schuppert; 2 Jan Haan; 3 H. J. Aaftink; 4 L. Gazan; 5 W. Aaftink; 6 en 7 G. Steunenberg. De fa. H. J. Aaftink en Zoon had voor de wedvlucht Sint Denis cn fraaie lau wertak beschikbaar gesteld voor het winnende koppel. De lauwertak werd gewonnen door het koppel van de heer Steunenberg. Stand na 2 vluchten afd. Midfond: 1 Rosman en Schuppert, 237.5 pt.2 Jan Haan, 217.1 pt.3 G. Steunenberg, 142.5 pt.4 W. Aaftink, 140.9 pt.5 L. Gazan, 126.8 pt.; 6 H. J. te Velde, 86.3 pt.; 7 H. J. Aaftink, 73.1 pt. WANDELSPORT. DEELNAME VIERDAAGSE. Onze plaatsgenoten, de heren B. Stok kers en G. Paalman zijn voornemens deel te nemen aan de vierdaagse afstands marsen te Nijmegen op 26 Juli a.s. Voor de heer Stokkers wordt dit de zesde maal, dat hij zal meetippelen. VOETBAL. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Holten 1Almelo 2, 2.30 uur. WIELRENNEN. DE RONDE VAN STEENWIJK. In de ronde van Steenwijk heeft bij de amateurs W .G. Vreeswijk uit Alphen aan de Rijn de lauweren geoogst. Hij werd eerste in de tijd van 1.46.53 uur (afstand 62.5 km.). A. Wagenaar uit Voorst, die vijf ronden lang in zijn eentje een voorsprong van enkele minuten op het peleton had, werd daarmede ont troond, maar werd toch nog tweede. Willy Lammers kreeg pech en moest halverwege de strijd staken. Bij de nieuwelingen had Wim Beijers weer een uitstekende course. Hij wist 6 van de 8 premies in de wacht te slepen. In de eindsprint was 't Legrand uit Am sterdam, die hem de loef afstak en als eerste eindigde. Beijers werd eervolle tweede. Henk Brinks moest wegens ban- denpech de strijd staken. De volledige uitslagen luiden als volgt: Amateurs: 1 N. G. Vreeswijk, Alphen a.d .Rijn; 2 A. Wagenaar, Voorst; 3 N. Niemenga, Hengelo; 4 P. Post, Amster dam; 5 F. Schilt, Amsterdam; 6 K. Vis ser, Enschede7 G. Hameling, Den Haag 8 G. Talens, Hoogeveen; 9 C. Kampse, Hengelo; 10 F. Mik, Nieuwe Pekela. Nieuwelingen: 1 Legrand, Amster dam, 37.5 km. in 1 uur 16 min.; 2 W. Beijers, Holten; 3 H. Wagteveld, Steen- wijk; 4 J. Elias, Halfweg; 5 R. Lemstra, Wezep; 6 Koers, Nieuwe Pekela; 7 G. Wetzinga, Groningen 8 F. Zuidema, Veendam. Nederland geniet volgens de la; statistieken de twijfelachtige eer het dichtst bevolkte land ter wereld te zijn Voor iedere Nederlander is slechts 300 m2 beschikbaar en daar moet hij wonen, daar moet zijn huis staan, daar moet hij zijn voedsel produceren en de grondstoffen voor de industrie. Daar ligt zijn aandeel in de spoorlijnen, nalen, vliegvelden, begraafplaatsen, ken en verkeerswegen. En op de luttele vierkante meters, die overblijven, moet hij zich in zijn vrije tijd op gezonde wijze kunnen ontspannen in de na tuur om te bekomen van de stadse steenwoestijn en het drukke leven van alle dag. Eén van de onmisbare grondstoffen is hout. Wij hebben per jaar meer dan 5.000.000 m3 nodig. Om hout te produce ren zijn bossen nodig. Bossen bieden bovendien een uitzonderlijke gelegen heid voor gezonde recreatie. Maar het Nederlandse bos is in de loop der ja- ren uitermate schaars geworden en per hoofd van de bevolking is thans min der beschikbaar dan in enig ander land van Europa. Voor iedere Fin is in zijn eigen land 5 ha. beschikbaar, voor iedere Zweed 3,5 ha., voor iedere Noor 2,5 ha. De Oostenrijker heeft nog o,5 ha., de Fransman 0,27 ha., de Zwitser 0,20 ha., de Duitser 0,11 ha., de Deen 0,03 ha., de Belg 0,06 en de Brit 0,03 ha. Maar de arme Nederlander moet het stellen met NIET MINDER DAN 0,02 H.A. BOS voor houtvoorziening en recreatie. En niet alleen het bos is schaars. De heide, ook een geliefd recreatieterrein, is door ontginning ook enorm in opper vlakte afgenomen en om nog een groot paars heideveld te zien, kunt U nog maar in enkele plaatsen van ons land terecht. Het is een bewijs van gezond ver stand met schaarse goederen voorzich tig te zijn en niets nodeloos verloren te laten gaan. Wij mensen noemen ons zelf met enige trots homo sapiens, maar hoevelen geven blijk ook werke lijk te beschikken over sapientia, wijs heid? Als U de statistiek der bos- heidebranden ziet, veel te weinig. Want jaarlijks gaan vele hectaren bos en heide verloren door brand en het zjji altijd mensen, die deze brand veroor zaken zonder enige noodzaak. Onvoor zichtigheid en achteloosheid met vuur richten ieder jaar volkomen nodeloze vernielingen aan in ons kleine bezit aan bos en heide. Voorjaar en zomer zijn in ons land de seizoenen, dat er op vele d; brandgevaar bestaat in bos en hei. zo kurkdroog kunnen zijn, dat peukje sigaret of vonken uit een loco motief hectaren productiebos en na tuurschoon in lichter laaie kunnen zet ten. In enkele uren "kunnen groene bossen en paarse heidevelden veran deren in een dorre en zwart geblakerde woestijn, die geen hout produceert waaraan geen vacantieganger iets heeft. Helpt de Nederlandse bosbouwers natuurbeschermers, die hebben opge bouwd en bewaard hetgeen U thans geniet, in hun strijd tegen nodeloze vernieling en zinloze verliezen door bos- en heidebrand. Geniet van bui tenlucht en zonneschijn zoveel U wilt, maar vergeet het nooit: Bos en hei in droge tijd Dwingen tot voorzichtigheid. Want voor U 't weet, vernielt een brand De mooiste plekken van ons land. Officiëlë publicaties KERMIS TE HOLTEN (O.) op Donderdag 19 Augustus 1955. Burgemeester en Wethouders van Hol ten wensen bij inschrijving te verpach ten standplaatsen op de Kermis op Don derdag 19 Aug. a.s. voor een draaimolen of ander kindervermaak, enkele grotere attracties als autoscooter, swing mill, enz., een koek- en suikerkraam, vis- en zuurkraam, fruitkraam, gebak, ijsco enz. De inschrijvers moeten rekening hou den met concurrentie van kramerijen gedurende de markturen en met vaste viskraam op het dorpsplein. Inschrijvingsbiljetten met opgave af metingen grondoppervlak binnen tien dagen na het verschijnen van dit blad aan de Burgemeester van Holten. Bij gunning moet 50 der inschrijf- som vooruit worden betaald en de rest vóór het opbouwen. DRIE DAGEN UIT. De leerlingen van de 6e, 7e en 8e klas van de „School met de Bijbel" vertrok ken Woensdagmorgen voor een 3-daags uitstapje naar Arnhem en omgeving. Ondanks de minder prettige weersom standigheden bij het vertrek bestegen de jongelui hun stalen ros in de beste stemming. Er wordt gelogeerd in het Chr. Vacantiecentrum „Ellecom" tussen Dieren en Rheden. ONGEVAL. De landbouwersknecht Hoevink, van de Borkeld, die Maandag j.l. in dienst was getreden bij de landbouwer H. Lan- deweerd (op 'n Fort) sloeg zich Dinsdag met het hakmes in de hand. Er ontstond een flinke wond, die door Dr. Bruinsma werd gehecht.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2