Landbouwschap Plaatselijk Nieuws Huid genezing AGENDA No. 23. Jaargang 7. ZATERDAG 11 JUNI 1955 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting ,J3oltens Nieuwsblad" te Holten. Teief. k 5/,83 - 234 I Adv-~PrVs 11» w.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer 0.06 EXCURSIE AFD. HOLTEN O.L.M. Woensdag 1 Juni maakten een aantal leden van de plaatselijke O.L.M.-afdeling met hun dames per touringcar van de O.A.D. de jaarlijkse excursie. Om 7 uur vertrok men naar Arnhem met het doel bet Openluchtmuseum te bezoeken, maar alvorens hier naar toe te rijden, werd eerst koffie gedronken op de Posbank en een ogenblik genoten van de prach tige vergezichten. Na een uur in het Openluchtmuseum te hebben vertoefd hetgeen veel te kort was om alles in ogenschouw te nemen w<4d een bezoek gebracht aan de Grebbberg, met het prachtig onder houden soldatenkerkhof, dat bij de be zoekers herinneringen oproept aan de verschrikkelijke dagen van Mei 1940. Vanaf de Grebbeberg werd koers ge zet dwars over de Veluwe naar Har derwijk, waar het hoofddoel was een be- aan de werken van de polder Oos telijk Flevoland. Deze werden door mid del van een boottocht bekeken. Deze pol der wordt 54.000 h.a. groot. In Juni 1950 werd met de inpoldering begonnen en over twee jaar hoopt men er mede ge- te zijn. 65 k.m. dijk moet hierom heen gelegd worden. Voor twee-derde was hij gereed. Iedere h.a. grond kost straks als het werk klaar is f 12.000. aan kosten voor droogmaking en in cul tuur brengen. Na dit alles bezichtigd te hebben werd weer gestart en reed men, na nog een kort oponthoud te Elburg, naar Apel doorn, waar het Prins Bernharddal met bezoek werd vereerd. Een gezellige boel was het daar. Over Beekbergen, Klarenbeek en tal van andere plaatsen ging het weer terug naar Holten, waar men klokslag 10 uur arriveerde. Het was weer een mooie dag geweest, zowel wat het weer als wat de reis betrof. De chauf feur had zich bijzonder verdienstelijk ge maakt door zijn explicaties gedurende de tocht, welke service bijzonder op prijs werd gesteld. De heer H. A. Schutte uit Dijkerhoek bracht, namens de deelnemers dank aan het bestuur voor de organisatie van deze reis en aan de chauffeur voor zijn toe lichtingen. WIJZIGING BESTUUR AFD. O.L.M. In de jongste bestuursvergadering van de afdeling Holten van de O.L.M. is de heer H. Markvoort te Espelo gekozen tot 2e voorzitter. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Voorzitter A. J. Pekkeriet; 2e voorzitter H. Mark voort; le secretaris J. H. Veneklaas Slots; 2e secretaris A. Reijlinkpenningmeester E. Voordes; leden: D. Veneklaas, J. W. Boode, J. Oolbekkink en J. A. Aanstoot. „H.G.K." NAAR CONCOURS. De Gemengde Zangver. „H.G.K." zal op Zondag 12 Juni a.s. deelnemen aan het nationaal zangconcours te Hengelo (0.) en uitkomen in de afdeling uit muntendheid. BURGEMEESTER SPRAK VOOR JONGEREN DISCUSSIEGROEP Zaterdagavond hield de burgemees ter, Mr. W. H. Enklaar, in hotel Holter- man een inleiding over het staatsbur gerschap en de opvoeding tot een goed staatsburger. Wat wordt er van ons als goede staatsburgers verwacht? De wettelijke rechten en plichten zijn vastgelegd in de Grondwet. We denken o.a. aan het kiesrecht, de dienstplicht enz. Men heeft echter ook morale plich ten, aldus de burgemeester. Vrijheids zin, gemeenschapszin en burgerzin zijn de eigenschappen, die een goed staats burger moet bezitten. Overal wordt onze medewerking gevraagd. Nu zul len de meesten zeggen: maar waar blijft onze veel geroemde vrijheid dan, wanneer we dingen moeten doen, waar we geen zin in hebben? Bedenk echter, dat de individuele vrijheid ophoudt, daar waar de belangen van de gemeen schap worden geschaad. Vrijheid mag niet ontaarden in ongebondenheid en wie zijn plicht jegens de gemeenschap verzaakt, hoort niet thuis in deze ge meenschap. De burgemeester wees in dit verband op de instellingen als de Nationale Reserve, de Bescherming Be volking, de brandweer en de reserve- politie. Opmerkelijk is hierbij, dat het in Holten voornamelijk de Gerefor meerden zfjn, die deel uitmaken van de Nationale Reserve. Het gaat toch eigenlijk niet op, door een bepaalde groep de kastanjes uit het vuur te la ten halen. De burgemeester hoopte, dat velen van de aanwezigen het voorbeeld van de Gereformeerden zullen volgen, zo dat er geen plichten onvervuld blij ven. Het zal mede de soldaten aan het front toch wel enige geruststelling ge ven, dat hun familieleden niet geheel weerloos zijn achtergebleven. De opvoeding tot goed staatsburger Ügt, aldus spreker, in het gezin, maar ook bij U, bij Uw vereniging en bij de kerk. Wanneer U en ik zullen pro beren .een goed staatsburger te zijn, zullen we beiden hiervan de vruch ten plukken. Een oud spreekwoord zegt: „Wie niet meedijkt, verspeelt zijn eigen erf". Figuurlijk gebruikt, is het hier zeker ook van toepassing. Na deze inleiding ontstond een leven dige discussie. Ook werd de mening ge vraagd van de burgemeester over een jeugdgemeenteraad. Besloten werd de plannen hierover wat nader uit te wer ken en er in September een proef mee te nemen. Aan- het slot van de avond dankte de voorzatter de inleider voor diens le zing, waardoor zeker verscheidene jon geren wel een duidelijker beeld heb ben gekregen wat van hen als goed staatsburger wordt verwacht. SCHOOL. EN VOLKSFEEST ESPELO. Onder de tonen van 'n vrolijke mars, voortgebracht door H.M.V., liepen de schoolkinderen Dinsdag 7 Juni van de school naar de weide van de heer Slijk huis op de hoek van de Vale Mars. De meisjes konden meteen hun krach ten meten door elkaar de eerste plaats te bekampen bij een stoelendans je. Daar na begonnen de andere spelletjes, zoals voor de kleine meisjes was ophangen, voor de middengroep een hindernisloop, waarbij veel water gemorst werd, ter wijl de oudste meisjes hun best deden hun evenwicht te bewaren en turven op te stapelen. De kleinste jongens stuiters grabbe len uit een emmer zaagsel. De midden groep jongens liet zo snel mogelijk een fles water leeg lopen, terwijl de groot ste jongens lieten zien hoe goed ze kon den touwtje springen. Daarna kwam de terreinloop langs de oneffen buitenkant van het veld. Het slot van het schoolfeest werd ge vormd door een „poppenkast", tractatie en prijsuitdeling. Was tijdens het schoolfeest de lucht enkel betrokken, tijdens het volksfeest waren de gietbuien niet van de lucht. Ondanks dat werd er toch enthousiast om de prijzen gestreden. Het feest werd 's avonds besloten met veel plezier en een gezellig en geslaagd bal in de tent van Beumer. Uitslagen schoolfeest: Kleine meisjes: 1 Bertha Schippers; 2 Audientje Schutte; 3 Gerda Tuitert. Middengroep meisjes: 1 Minie Paal man; 2 Hennie Schutte; 3 Willie Weg- stapel. Grotere meisjes: 1 Mini Markvoort; 2 Minie Vruggink; 3 Lineke Haverslag. Kleine jongens: 1 Adrie Beumer; 2 Mannes ter Stal; 3 Eppie Krikkink; 4 Gerrit Stegeman. Middengroep jongens: 1 Diederik Tui tert; 2 Derk Jan Volkerink; 3 Henk Ste geman; 4 Johan Struik. Grotere jongens: 1 Gerrit Haverslag; 2 Marinus Krikkink; 3 Gerrit Krieger; 4 Wim Lubbersen. Stoelendans: 1 Janna Lubbersen; 2 Hennie Paalman; 3 Lineke Haverslag. Terreinloop: 1 Berend Jan Boode; 2 Jan Beumer; 3 Henk A. Rensen. Uitslagen volksfeest: Ringsteken met karretjes: 1 H. Rei- link; 2 J. Haverslag; 3 J. Krikkink; 4 B. Volkerink. Ringsteken op het losse paard: 1 W. Barvelink; 2 B. J. Barvelink; 3 E. Markvoort. Fietsen met hindernissen: 1 W. Bar velink; 2 H. Boode; 3 H. Paalman; 4 J. Paalman; 5 D. Klein Horsman. Kruiwagenrace: 1 B. Volkerink; 2 E- Krikkink; 3 en 4 G. Rensen en A. Paal man. Stoelendans: 1 W. Slijkhuis; 2 H. Krikkink; 3 T. Kolkman; 4 M. Paalman; 5 J- Vruggink; 6 F. Krikkink; 7 F. Ha verslag-ten Velder; 8 D. Lubbersen; 9 J. Nijland; 10 M. Nijland. Blaastrappen: 1 G. Volkerink; 2 B. Volkerink; 3 H. Volkerink; 5 J. A- Tui tert; 5 G. Rensen; 6 H. Wierda; 7 T. Kolkman. ZOMERUITSTAPJE PLATTELANDS VROUWEN. Leden van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maakten Donderdag met een touringcar van de O.A.D. een zomeruitstapje naar Heerde, Harderwijk, Apeldoorn en Epe. In Heerde werd 's morgens het kas teel Vosseberg bezichtigd, waar de kas teelheer, de schilder Kloek, de dames rondleidde en hen vertelde van de oud heidkundige verzameling, welke daar is tentoongesteld. Via de Veluwezoom werd daarna de tocht voortgezet naar Harderwijk, waar met een rondvaartboot de inpolderings- werken van de polder Oostelijk Flevo land in ogenschouw werden genomen. Ook in Harderwijk zelf nam men nog even een kijkje bij de doorrit naar Apel doorn, waarbij men o.a. het kasteel Sta- verden en het Uddelermeer passeerde. In Epe werd gezellig getafeld in hotel „De Posthoorn", waarna de terugtocht werd aanvaard en men te ruim 9 uur voldaan over het genoegelijke reisje weer in eigen plaats arriveerde. Huidzui verheid- Huidgezondheid En puistjes verdrogen door Purolpoeder SPORT WIELRENNEN. WIM BEIJERS EERSTE IN UFFELTE. Zondagmiddag reed onze plaatsgenoot Wim Beijers de ronde van Uffeite (Dr.), georganiseerd door de W.V. „De Pedde laars" te Hoogeveen in samenwerking met de IJsclub „Uffelte". Voor deze nieu- welingencourse van 50 ronden (afstand 60 k.m.) hadden niet minder dan 125 renners ingeschreven, maar er werden slechts waarschijnlijk wegens het vrij bochtige parcours slechts 50 deelne mers toegelaten. Overigens was het een uitstekend parcours, want de gemiddelde snelheid lag tegen de 40 k.m. per uur. Reeds spoedig na de start werden, mede door een kleine valpartij, de eerste uitlooppogingen gedaan, die het peleton in drie groepen uit elkaar rukte, maar toen de storm in de voorste gelederen wat was bedaard, wisten de meeste ach terblijvers weer bij te komen. De talrijke bezoekers volgden met grote spanning de verrichtingen der ren ners, die elkaar angstvallig in de gaten hielden. Later probeerden Beijers en Struik uit Borger een nieuwe poging, die aanvan kelijk enig succes had, maar het peleton wist de weglopers met vereende krach ten weer in zich op te nemen. Hetzelfde geschiedde met een poging van de kam pioen der noordelijke provincies F. Bos uit Nieuw-Buinen. In de 37e ronde, na een spannende premiesprint, ging Wim Beijers er alleen vandoor. Het peleton reageerde niet snel genoeg, zodat zijn voorsprong ziender ogen groter werd. In de laatste ronden bedroeg zij zelfs 55 seconden. Beijers ging onder een daverend applaus als eerste over de eindstreep. Het peleton vocht toen in een spannende eindspurt om de overige 7 plaatsen. De uitslag luidde als volgt: 1. W. Beijers, Holten, 1 uur 33 min. 39 sec.2. J. van der Heide, Marum, 1 uur 34 m. 54 sec.; 3. D. Nor der, Nieuwe Pekela; 4-. H. van Oosten, Hoogkerk; 5. H. Wagteveld, Steenwijk; 6. R. Lemstra, Zwolle; 7. P. Schreur, Wolvega; 8. A. v. d. Veen, Kolham. Al len in dezelfde tijd als nummer twee. VOETBAL. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Goor Vooruit 1Holten 1, 2.30 uur. Nijverdal 4Holten 3, 2.30 uur. Officiële publicaties Burgemeester en Wethouders van de gemeente Holten brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van 4 Juni 1955 met ingang van 14 Juni 1955 heb ben aangewezen als gedeelten der ge meente, waarbinnen het verboden is as, afval, huisvuil enz. afkomstig uit hui zen en gebouwen, anders af te voeren dan door middel van de gemeentelijke reinigingsdienst a. het dorp Holten, zijnde het gedeelte der gemeente, waarbinnen de nummering straatsgewijze geschiedt; b. de buurtschap Beuseberg, voorzover het betreft de percelen: I. aan de provinciale weg Holten- Laren tot en met nummer 16; H. aan de rijksweg Holten-Markelo tot. en met nummer 165; c. de buurtschap Borkekl, voorzover het betreft de percelen in het gedeelte, omsloten door de Borkeldsweg, de Pannenweg en de rijksweg Holten- Markelo d. de buurtschap Dijkerhoek, voorzover het betreft de percelen: I. aan weerzijden van de rijksweg Holten-Deventer, vanaf het Lo- kinswegje tot de grens met de gemeente Bathmen; n. op het traject lopende vanaf de spoorlijn, over de Stationsweg, via de rijksweg Holten-Deventer naar de Schoolweg tot en met num mer 77 e. de buurtschap Espelo, voorzover het betreft de nummers 1 en 43 f. de buurtschap Holterberg, met uit zondering van de percelen nummers 52, 79 en 86; g. de buurtschap Holterbroek, voorzo ver het betreft de percelen aan de provinciale weg Holten-Laren tot en met nummer 24; h. de buurtschap Look, voorzover het betreft de percelen: I. aan de rijksweg Holten-Markelo tot en met nummer 8; H. aan de Borkeldweg tot en met nummer 62a; IH. aan de rijksweg Holten-Rijssen, ter rechterzijde tot en met. num mer 25, ter linkerzijde tot en met nummer 22. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het bovenvermelde verbod niet geldt voor de bewoners van landbouwbedrij ven, die woonachtig zijn binpen de aan gewezen gedeelten der gemeente. Holten, 10 Juni 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. G. J. LANGENBARG, Secretaris. HOE IS HET GEORGANISEERD? Het Landbouwschap heeft voor zijn vergaderingen, drukwerken, huisves ting, personeel e.d. volgens de eerste begroting 2Vz millioen nodig- Een zeer belangrijk deel daarvan heeft betrek king op het personeel. Nu moet een organisatie als het Landbouwschap kunnen beschikken over een behoorlijk aantal goed deskundige mensen. Deze moeten als secretaris der hoofdafdelin gen en afdelingen en commissies de lo pende zaken kunnen afwerken. Zij moeten ook de besluiten van deze ver schillende organen en van het bestuur van het Landbouwschap kunnen uit voeren. Het land- en tuinbouwbedrijf omvat vele takken van productie. Daarom zijn de regelingen, welke op dit gebied be staan nogal veelvuldig. Daarom ook moest het apparaat van het Landbouw schap nogal uitgebreid zijn. Op 't eer ste gezicht is het zelfs wat ingewikkeld. Toch valt dit laatste mee- Het Landbouwschap kent vijf hoofd afdelingen, en wel één voor de sociale aangelegenheden en vier voor de tech nische en economische zaken. Men heeft dus de hoofdafdelingen 1 Sociale zaken, 2 Akkerbouw, 3 Veehouderij, 4 Tuin bouw, en 5 Siergewassen. De tuinbouw is in ons land nog ingewikkelder dan akkerbouw en veehouderij. Daarom hebben de hoofdafdelingen Tuinbouw en Siergewassen elk nog enkele afdelin gen. De hoofdafdeling Tuinbouw heeft de afdeling Groententeelt en de afde ling Fruitteelt. De hoofdafdeling Sier gewassen kent de afdeling Bloembol lenteelt, de afdeling Bloemkwekerij en de afdeling Boomkwekerij. Dit zijn dus de belangrijkste onder delen. Daarnaast kent het Landbouw schap voor andere onderdelen nog zelf standige afdelingen en wel voor de Pluimveehouderij, voor de Zaadteelt, voor de Bijenteelt, voor de Griend- en Rietcultuur, voor de Veenderij en voor de Landbouwambachten. Door deze hoofdafdelingen en afdelin gen wordt 't gehele terrein van de land en tuinbouw bestreken- Voor enkele be langrijke zaken heeft het bestuur nog speciale commissies om advies te geven, bijv. voor Grondgebruik, voor Kleine Boerenvraagstukken, voor Belastingen, enz. Het bestuur kan dus steeds zijn be slissingen grondvesten op zeer deskun dige adviezen. GEWESTELIJKE RADEN. Het Landbouwschap heeft zijn vertak kingen over het gehele land. Elke pro vincie en ook de Noord-Oost Polder heeft een gewestelijke raad. Ook de gewestelijke raden zijn geba seerd op de organisaties. De leden van deze raden worden voorgedragen door de provinciale landbouworganisaties en door de landarbeidersbonden. De samen stelling is vanzelfsprekend niet gelijk aan de samenstelling van het bestuur- Immers de bevolking van de verschil lende provincies vertoont nogal wat ver schil. Enkele provincies zijn overwegend protestants christelijk, andere weer zijn rooms-katholiek; in andere provincies weer heeft de Maatschappij van Land bouw het grootste aantal leden. Bij de samenstelling van de raden is natuur lijk rekening gehouden met de verschil lende groepen van de bevolking. De taak van de gewestelijke raden is vooral de uitvoering van verschillende maatregelen. Zo zullen zij bijvoorbeeld een belangrijke taak hebben bij de uit betaling van de toeslag op de melk voor de lichtere en minder vruchtbare gron den. Deze raden voeren geen beleid. De vraagstukken, welke zich voordoen, worden door de gewestelijke organisa ties aanhangig gemaakt bij hun lande lijke organisaties. Deze op hun beurt zorgen voor de behandeling in het be stuur van het Landbouwschap. Als deze vraagstukken bepaalde maatregelen no dig maken wordt de uitvoering hiervan toevertrouwd aan de gewestelijke raden- Het beleid van het Landbouwschap wordt dus bepaald door de organisaties, die de bestuursleden aanwijzen. De uit voering der maatregelen geschiedt door de eigen organen, de gewestelijke raden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 vulpotlood; 1 zakdoek; 1 boodschappentas; 1 vulpen; 1 regen jas (groen)1 sjaal (rood met witte stip pen) 1 donkere zonnebril1 bal1 kin- derportemonnaie met inhoud; 1 ball point. Verloren: 1 zilveren oorbel; 1 brille- doos met bril en tekenstift; 1 linker motorhandschoen1 colbertjasje1 maandkaart O.A.D.1 reservewiel (ge blindeerd) 1 br. led. damesportemon- naie met inh.; 1 zwarte damesparaplu. Meegenomen op het volksfeest te Es pelo 1 gabardine herenregenjas gemerkt B.L. (lichtgrijs). Blijven hangen te Espelo: 1 gabardine herenregenjas (blauwgrijs). Zondag 12 Juni: H.G.K. neemt deel aan Nat. Zangconcours te Hengelo (O.). Maandag 13 t.m. Zaterdag 18 Juni: Bak ker Tulier wegens vacantie gesloten (zie annonce). Zondag 19 Juni: Oriënteringsrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fiet sen van de A. en M.C. „De Holter berg". Maandag 20 Juni, 's avonds 8 uur (pre cies), in café Maats: Bijeenkomst Be sturen en Leden van de verschillende Sportverenigingen. Onderwerp van be spreking: Overkoepelend sportorgaan. Aller opkomst dringend gewenst (zie adv.). BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: Frans Jozef Geerlings, 28 j., Valkenburg-Houthem, en Felicitine Vre- deline Florentinus, 38 j., Holten. Ger rit Hulsman,24 j., Holten, en Willy Aar tje van Harten, 21 j., Raalte. Gerrit Jan Nekkers, 25 j., Zutphen, en Willemi- na Johanna Nijland, 23 j., Holten. Ger rit Jan Paalman, 31 j., Rijssen, en Maria Johanna Vosman, 26 j., Holten. Jan Albert Schooien, 29 j., Markelo, en Dina Hendrika Nijenhuis, 22 j., Holten. Overleden: Arentdina Stevens, 66 j., wed. van Jannes Jansen, overleden te Deventer. Johan Steunenberg, 63 j., echtgenoot van Willemina Hendrika Koopman, Holten. Aaltjen Bronsvoort, 85 j., wed. van Jan Ulfman, Holten. Engbert Jan Veldhuis, 3 weken, zoon van Johan Veldhuis en Johanna Hendrika Bouwmeester, overleden te Deventer. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Juckema van Nijverdal. Col lecte Zondagsschool. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israel. Collecte Zondagsschool. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor de Geref. Kerken in In donesië en de geestelijke verzorging van de opvarenden ter koopvaardij. LEDENVERGADERING „SCHOOL MET DE BIJBEL" Oude school en woonhuis ver kocht aan de Fa. Gebr. Schup- pert. In het gebouw „Rehoboth" werd j.l. Woensdagavond een ledenvergadering gehouden van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding ener School met de Bijbel te Holten. De voorzitter, de heer M. Teeselink, opende deze vergadering met gebed en Schriftlezing en sprak hierna een kort openingswoord, waarin hij in 't kort mededelingen deed over de ver koop van het schoolgebouw aan de Sta tionsstraat en de onderwijzerswoning. Door de Fa. Gebr. Schuppert werd voor school en woonhuis f40.000,— ge boden, welk bedrag door het bestuur acceptabel wordt geacht. Bij de be spreking, die over deze aangelegen heid werd gehouden, bleek, dat de leden de mening van het bestuur vol komen deelden en school en woning werden dan ook voor genoemd be drag aan de Fa. Gebr. Schuppert ver kocht. Verschillende wijzigingen, die in de statuten in verband met de verlenging der koninklijke goedkeuring door het bestuur werden voorgesteld, werden door de vergadering aangenomen. Door het hoofd der school, de heer J. Kroon, werd medegedeeld, dat men de nieuwe school in de Boschkamp nog dit jaar in gebruik hoopt te nemen. De bouw vordert snel en onvoorziene om standigheden voorbehouden hoopt de aannemer over pl.m. vijf maanden het gebouw op te leveren. Ds. R. A. Hoogkamp sloot hierna de ze bijeenkomst met dank aan God. AUTO'S BOTSTEN. Drie licht gewonden. Donderdagmiddag om 12 uur had op de rijksstraatweg n. Markelo ter hoog te van het woonwagenkamp een botsing plaats tussen een luxe auto, bestuurd door de Engelsman W. K. uit Clandon en een bestelwagen, bestuurd door de koopman A. S. uit Leeuwarden. S. kwam met zijn bestelauto vanaf 't kamp rijden en reed de voorrangsweg op zonder voldoende aandacht te schen ken aan het snelverkeer. De bestuurder van de Engelse wagen een zo goed als nieuwe Thalbot probeerde door sterk naar links uit te halen een aanrijding te voorkomen, doch dat lukte niet. Met een flinke klap vlogen de wagens tegen el kaar en beide liepen aan de voorzijde nogal wat averij op. Mevrouw K. werd licht aan het hoofd gewond en ook de inzittenden van de bestelauto werden licht gewond. Het Engelse echtpaar, dat met vacan tie naar Noorwegen zou gaan, is full speed naar Engeland teruggekeerd. De luxe auto is met een kraanwagen van garage Boeve te Deventer naar .Ostende (België) gesleept om vandaar naar Enge land te worden verscheept. De bestelauto is door de Leeuwarder koopman aan een van de kampbewoners verkocht.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1