B.B.B. DE ROMEINSE HOOFDMAN. verdeeldheid en de zelfzucht der de mocratische volken. Mogen wij, bij het eerste lustrum on zer bevrijding, leren inzien, dat het voor de mensheid nog niet te laat is, maar dat wij dan onze plicht moeten verstaan, willen wij vrije mensen blij ven. Er kan nog vreugde blijven in ons hart." Als wij dit nog eens overdenken, dan is er in de afgelopen vijf jaar nog niet zoveel veranderd. Ja zeker, de Europese gedachte heeft veld gewonnen. De Kolen- en Staalge meenschap is tot stand gekomen. De Benelux nadert haar voltooiing. Ons land heeft een herstel te zien gegeven, dat enig is in de geschiede nis. In onze plaats is veel goeds tot stand gekomen, al tobben we nog met de woningnood, maar de dreiging van een nieuwe oorlog is eerder toe- dan afgenomen. Zij drukt haar stempel op de mensheid. Zal de wereld niet weer in vuur en vlam komen te staan, dan zullen wij met Gods hulp en met de uiterste krachtsinspanning van alle goedwillen de volkeren moeten trachten een nieu we wereldoorlog te voorkomen. Slechts als dat het geval kan zijn, kunnen wij straks met vreugde onze bevrijding herdenken. Wat betekent Het is de Bindingsavond Bescherming Bevolking, welke op Donderdag 21 Apr. a.s., 's avonds 8 uur, voor alle vrij willigers gehouden wordt in Amicitia. BB-ers, houdt deze avond vrij! WINKELIERS GAAN WEER BRADERIE HOUDEN OP 9 EN 10 AUGUSTUS. Maandagavond heeft de Holtense Han delsvereniging vergaderd in 't Stations koffiehuis van de heer M. Kalf sterman en is in beginsel besloten dit jaar weer een braderie te houden en wel op 9 en 10 Augustus a.s. Binnen enkele dagen zal de heer Bos man rondgaan om de niet aanwezige win keliers te vragen of zij aan deze braderie willen deelnemen. In de loop van de vol gende week zal een vergadering plaats hebben met het bestuur van de V.V.V. en de braderiecommissie, omdat het voor nemen is uitgesproken om met de brade rie tevens het 40-jarig jubileum van de V.V.V. te herdenken. De vergadering besloot de braderie- commissie van het vorige jaar te verzoe ken ook dit jaar de organisatie van deze dingen op zich te nemen. Zij bestaat uit de bestuursleden van de Holtense Han delsvereniging en de heren J. Dolman, H. J. Hartsuiker, J. M. Metzger, D. J. Wansink, H. Stokkers en W. Beijers. De heer Metzger heeft zich bereid verklaard het secretariaat op zich te nemen. In deze vergadering, die wegens ver hindering van de voorzitter, de heer G. Wissink, onder leiding stond van de heer H. J. Bouwhuis, werd door de penning meester, de heer E. Dikkers Hzn., ver slag uitgebracht van de winkelweek. Deze had een nadelig saldo van f 179.02. Men constateerde dat de winkelweek-actie, ondanks de te korte periode een zeer gunstig verloop had gehad. De heer H. J. Beltman zeide, dat de klanten tevreden waren geweest en hij bracht het bestuur hulde voor de moeite, die het zich getroost heeft, om de winkel week te doen slagen. De afdracht aan het vluchtelingencomité, zo werd nog medegedeeld, heeft f140.— kunnen be dragen. Met betrekking tot de sluiting van de winkels ter gelegenheid van de herden king van de nationale bevrijding op 5 Mei a.s. werd besloten het gemeentebestuur te verzoeken, een winkelsluiting uit te vaardigen met uitzondering van de kra- merijen, ijsco's en andere kleine eetwa ren. Met betrekking tot de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 April a.s. zal, wat de winkelsluiting betreft, nog even worden afgewacht, wat er op deze dag te doen zal zijn. Bij deze besprekingen kwam de idee naar voren om op 5 Mei in de optocht uit te komen met een praalwagen van de Holtense Handelsvereniging. De vraag werd zelfs gesteld of alle winkeliers niet met 'n wagen uit zouden kunnen komen. Men besloot echter op deze dag een ballonwedstrijd voor de kinderen te or ganiseren en daaraan uit de kas prijzen te verbinden. Hierover zal zo spoedig mogelijk contact worden opgenomen met de herdenkingscommissie en het onder wijzend personeel. HARDLOOPWEDSTRIJDEN De commissie, welke voor de be vrijdingsfeesten op 5 Mei a.s. belast is met het organiseren van de hardloop wedstrijd, verzoekt ons mede te delen, dat opgave voor deelname is openge steld bij de heren J. M. Metzger en H. ten Velde, Markeloseweg. Er zal ge start worden in drie groepen: de-: ne mers tot 16 jaar 1 km.; tot 18 jaar 2.5 km. en alle leeftijden 5 km. M°n heeft vrij a keuze in welke groep men wil uitkomen BEDRIJVIGHEID IN 'T SLACHTHUIS Het aantal slachtingen in het ge meentelijk slachthuis bedroeg over het eerste kwartaal 1955 resp.: 1 paard, 1680 runderen, 35 kalveren, 95 nuka's en 38 varkens. Voor huisslachting werden aangege ven: 83 runderen, 10 pinken en 110 var kens. In de gemeentelijke waag wer den 3004 varkens gewogen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrika Wilhelmina, dv A. H. Beltman en G. H. Aaftink (won. te Laren). Gerrit Jan, zv A. Stevens en M. J. Veneklaas. Willemina Johanna Everdina, dv J. D. Vincent en G. Holter- man. Tonia. Herma, dv J. W. Hulsman en J. H. Landeweerd. Gehuwd: Gerrit Jan Potman, 26 j., en Geertje Krluithof, 23 j. (Hellendoom). BEVOLKING. Ingekomen: G. Emmens en gezin van Emmen naar Schoolstraat 5. J. P. C. Staal en gezin van Soerabaja naar Hol- terberg 26. Vertrokken: G. Bulsink naar Hellen doom, Noetselerweg 21. Mevr. H. W. A. van Stokhausen naar Apeldoorn, Soe- renseweg 152. Wa. Bos, echtgen. van H. J. Tjoonk, naar Markelo, Wiemerink- weg 3. Mevr. A. A. Muller-Starreveld naar Amsterdam, Bonaireplein 2IH. H. H. Wacht en gezin naar Hoogkerk. F. F. F. Siegers en gezin naar Ede, Veenderweg 27. Mevr. Schoenmaker en gezin naar de Bildt, Emmaplein 24. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds. Israël (Paaszangdienst) en 10.30 uur Ds. Israël. 2e Paasdag 10 uur Ds. Ver donk van Okkenbroek. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addink. 2e Paasdag zie Holten. Geref. Kerk. 10 uur Ds. Hoogkamp en 3 uur Ds. Cozijnsen van Hellendoom. 2e Paasdag half tien Ds. Hoogkamp. Tijdens de Paasdagen is de 3e collecte bestemd voo de kas voor Alg. Chr. doeleinden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Oranje straat 55, tel. K 5483—352. Gevonden: 1 hond, 1 hoofddoek, 1 he ren handschoen. Verloren: 1 portemonnaie met inh.; 1 dop van benzinetank1 dubbele rijwieltas (bruin), 1 dames polshorloge. PAASWIJDINGSAVOND „SOLI". Zaterdagavond zal door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" (dir. de heer W. van Erkelens) een Paaswij- dingsavond worden gegeven in de Geref. Kerk. Een mooi programma zal worden uit gevoerd, o.a. Koor: Psalm 116 (soliste Riek Bolink- Landeweerd) (G. Jellesma)De lijdende Heiland (W. A. Mozart). Sopraan: a. Looft en aanbidt nu Jezus, onze Heer (Hasper)b. Volken verheft uw stem (Hasper). Declamatie, Herman Koopman. Gemeente en koor: Een naam is onze hope (koor vers 1 en 3, gemeente en koor vers 2 en 4). Koor: Op Jezus' lijden (J. S. Bach). Orgel: Aria en Menuet (S. Wesley). Orgel: a. Sonate in D (G. F. Handel) b. Improvisatie over een geestelijk lied, door één der aanwezigen op te geven. Het orgel zal bespeeld worden door Hilbrand van Bolhuis te Enschede. De Paaswijdingsavond zal worden ge opend door Ds. J. H. Israël, terwijl een kort slotwoord zal worden gesproken door Ds. R. A. Hoogkamp. Er zal geen entree worden geheven, doch wel zal er tot dekking van de vrij hoge kosten een collecte worden gehou den. Het bestuur van „Soli" vertrouwt, dat de bezoekers deze collecte wel zullen willen gedenken, zodat deze avond voor de vereniging geen financieel nadeel zal brengen. De door de gemeente mee te zingen liederen staan in het programma - dat voor 10 cent zal worden verkocht afgedrukt. 25 JAAR TROUWE DIENST. Het was dezer dagen een kwart eeuw geleden, dat de heer Joh. Kruimelaar (Larenseweg) in dienst trad bij de heer J. W. Kevelam uit de Stationsstraat. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum verraste de heer Kevelam z'n trouwe knecht met een prachtige nieuwe fiets. BONTE AVOND VOOR VÉGÉ-KLANTEN De heer M. Bolink, VéGé-kruidenier, biedt in samenwerking met zijn colle ga's te Rijssen, zijn klanten Dinsdag avond in het Parkgebouw te Rijssen een „Bonte Avond" aan, waaraan me dewerking verleend wordt door het bekende revuegezelschap Familie Kok uit Amsterdam. Aan het rijk gevarieer de programma werken mede: Johnny ter Horst, piano; Joop Kok, hammond orgel; Mary Albers, vocaliste; de 4 Dutch Rolling Stars en Bobby Klein. Voor nadere bizonderheden verwij zen we naar de advertentie in dit num- VRAGENAVOND C.J.B.O. De leden van de afdelig Holten van de Chr. Jonge Boeren Org. kwamen Don derdagavond (31 Maart) in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Aanstoot, die deze bijeenkomst opende met gebed en Schriftlezing (Psalm 104), nadat gezongen was Gezang 23. Er werd in deze vergadering geen on derwerp behandeld, doch verschillende vragen uit de practijk werden aan de orde gesteld. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de tuberculose- en abortus- bestrijding onder het rundvee. Verder werd gesproken over de kalveropfokclub 1955. Hiervoor bleek evenals voor gaande jaren weer belangstelling te bestaan en enkele leden gaven zich thans reeds op voor deelname. Na afhandeling van enkele punten van ondergeschikt belang werd deze goed bezochte vergadering door de heer B. Dijkink met dankgebed gesloten. EERSTE LUSTRUM V. V.M.-PERSONEELS VERENIGIN G- Het 5-jarig bestaan van de Personeels vereniging der Verenigde Veluwse Melk- bedrijven (V.V.M.), (waarvan ook de werknemers van het ontvangstation in Holten lid zijn) werd met een grote feest avond gevierd in het Concertgebouw te Bameveld. De voorzitter van de Personeelsver eniging, de heer Minnes, opende deze feestavond met enkele woorden, waarna door eigen krachten de grote revue „Wy presenteren" werd opgevoerd. Na de pauze werd gespeeld de klucht „Een baby van 1000 weken". 't Was reeds pl.m. 12 uur toen de heer Minnes deze buitengewoon geslaagde ju bileum-feestavond sloot met een hartelijk woord van dank tot allen, die hun mede werking verleenden. GESLAAGD. Aan de Chr. Lagere Landbouwschool te Nijverdal slaagde voor het diploma 4-jarige cursus H. J. Bosschers, Beuse- berg. De leerlingen W. Hulsman, Beuseberg, en J. Meijerink, Espelo, werden bevor derd van de 3e naar de 4e klasse. LEDENVERGADERING COöP. BOERENLEENBANK „HOLTEN" Er werd in '1954 weer flink ge spaard. In het café J. A. Jansen werd Woens dagavond de jaarlijkse ledenvergade ring gehouden van de Coöp. Boeren leenbank „Holten" onder voorzitter schap van de heer G. J. Stevens. De heer Stevens sprak 'n kort woord van welkom en herinnerde in zijn ope ningswoord aan de natte zomer en herfst van 1954, waardoor tal van land bouwers in verschillende delen van ons land zwaar gedupeerd werden. Ook plaatselijk ontstond wel enige schade, doch voor een ramp, zoals b.v. rond Vroomshoop, bleven wij gelukkig ge spaard, aldus de voorzitter, die on danks alles 1954 nog een vrij goed jaar voor de boer meende te mogen noe men. Het achterliggende jaar was ook voor de Coöp. Boerenleenbank een goed jaar. De spaargelden bij de Cen trale Bank liepen op met niet minder dan 83 millioen gulden. Bij de plaatse lijke bank bedroeg de vooruitgang een half millioen gulden. Nadat de heer Stevens nog 'n woord van dank had gebracht aan de leden voor de medewerking, die werd ver leend bij het aanbieden van de boek jes in verband met rentebijschrijving, las de kassier, de heer H. Oolbekkink, de notulen der vorige vergadering en werd tevens financieel verslag uitge bracht over het afgelopen boekjaar. Uit dit verslag bleek, dat in 1954 aan spaargelden was ontvangen f 1.766.000,-, inclusief f 125.000,— aan rente. De te rugbetaalde spaargelden beliepen een bedrag van f 1.277.000,—, terwijl het sal do aan spaargeld steeg tot f 5.363.000,—. Aan voorschotten werd verstrekt een bedrag van f258.000,— en terugbetaald f 108.000,—, terwijl het saldo aan voor schotten bedroeg f 922.604, De ontvangsten in rekening-courant bedroegen f8.794.000,— en de uitgavan f 8.709.000,- (vorig jaar resp. f 7.887.021,11 en f 8.535.640,48). De winst bedroeg over 1954 f 4973,38, welk bedrag op voor stel van het bestuur bij de reserve werd gevoegd. Het reserve-fonds steeg hierdoor tot f203.000,— totaal. Nadat de voorzitter woorden van dank had gesproken tot de kassier en het verdere bankpersoneel voor be toonde ijver en accuratesse, werd over gegaan tot punt 5 van de agenda: Bestuursverkiezing. De heer H. Krikkink, die als be stuurslid aftrad, werd met bijna alge mene stemmen herkozen, terwijl als lid van de Raad van Toezicht herkozen werd de heer H. Slijkhuis. Beide heren namen hun benoeming aan onder dank voor het wederom in hen gestelde vertrouwen. Door het bestuur waren tegencandidaat gesteld de heren M. Boode en H. Meijerman en G.'J. Bar- velink en H. W. Wechstapel. Als plaats vervangende leden van de Raad van Toezicht werden gekozen de heren G. J. Rietberg Hzn. en H. J. Aanstoot. Door het bestuur waren hiervoor ver der nog candidaat gesteld de heren G. Stam, W. Stevens BWzn., H. Hulsman en H. W. Veneklaas. Nadat door het bestuur nog enkele mededelingen waren gedaan en en kele vragen door de kassier waren be antwoord, werd deze vergadering door de heer Stevens gesloten. GESLAAGDE FEESTAVOND VAN DE U.L.O.-SCHOOL. Op de feestelijke ouderavond van de u.l.o.-school, welke Zaterdagavond in het gebouw „Irene" gehouden werd, hebben de leerlingen van de school een bijzonder aardig programma verzorgd, dat zij on der leiding van hun onderwijzers hadden ingestudeerd. Het is een erg leuke avond geworden, niet alleen voor de talrijke ouders, die aanwezig waren, maar ook voor de leer lingen zelf, omdat allen veel genoegen beleefden aan de aaneenschakeling van aardige schetsjes, zang en voordracht- jes, welke a.h.w. een revue vormden, die de naam droeg: „Alles komt in orde". De leerlingen hadden mooie programma's gemaakt. De opening begon al origineel, doordat, na de korte openingsspeech van een der meisjes, de deelnemers aan de revue uit een grote ton op het toneel te voorschijn kwamen. Daarna volgde „De wraak van de gemummificeerde Pharao", die in het museum stond, toen een bezoeker een kistje met kroonjuwelen wilde stelen. Hij werd door de vallende mummie ge dood. Zo volgden de verschillende nummers elkaar in een vlot tempo op. Wij noemen (Sonnet voor Goede Vrijdag") De hoofdman staat hij 't Kruisen kijkt naar al die vreemdewond're dingen van deze dag. Bij dien ze hingen Ij niets, waar schuld uit blijkt: 't Is ,jNeen!" tot une hem drank toereikt Hij bidt voor heulen, die hem honden Vergeeft een moordenaar diens zonden Neen, als dat op een booswicht lijkt! „Vrouw, zie uw zoon!" en aan zijn Moeder geeft hij zijn vriend tot zoon, tot hoeder Rondom hem raast de spot, de hoon Nu buigt hij 't hoofd hij geeft de geest ,Js deze mens een hoef geweest f Neen! waarlijk, Deze was Gods Zoon!" H. C. VAN LEEUWEN. Holten, „Casa Nostra". Goede Vrijdag 1955. ,,'t Fordje", solozang van een der jon gens, „In de tijd der patriotten", rhyth- mastiek, het schetsje „Vraag het beleefd, als je vrij van kantoor wilt zijn", enz. Ook de pauze werd origineel aangekondigd en daarna volgde nog „Jopie als stand beeld", rhythmisch dansje, een aardig schimmenspel, het optreden van een goochelaar en de idyle in de prairie, dat tevens slottoneel werd. Een van de jongens uit de hoogste klas bedankte de onderwijzers voor hun be langrijk aandeel bij het instuderen van de revue en bood eigarettenkokers en een lepeltje aan. Het hoofd der school, de heer J. Sin- nema, bedankte de jongens en meisjes voor de aardige attentie en allen, die aan de voorbereiding hun beste krachten ga ven. In het bijzonder dankte hij de za kenmensen voor de cadeaux ten behoeve van de verloting, die pl.m. f150.op bracht. De leerkrachten zelf zorgden met een strijkje, bestaande uit twee violen, een cello en een piano, voor de muzikale omlijsting. Het was een geslaagde avond, waaraan de bezoekers zelf ook mee werkten door enkele nummers samen- AMBTENAREN BESPRAKEN JONGSTE SALARISACTIE De afdeling Holten van de ABVA hield gisteren in hotel Hol terman haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer D. Schoppers. Na diens welkomst woord bracht de secretaisr, de heer W. Beijers, het jaarverslag uit waaraan wij ontlenen, dat de ledenwerfactie een vier tal nieuwe leden heeft opgeleverd, zodat het ledental momenteel 33 bedraagt. Uit ditj aarverslag bleek verder, dat de bond in het afgelopen jaar een grote activiteit heeft ontwikkeld en ook de afdeling heeft voor verschillende leden uitvoerige corres pondenties gevoerd. Door de leden van het bestuur werden een viertal congressen en bijeenkomsten bezocht, terwijl twee bestuursleden zit ting hebben in de plaatselijke bestuur- dersbond. De financiële toestand van de afdeling is gunstig zo bleek uit het financieel ver slag van de penningmeester, de heer H. Kolkman. De inkomsten bedroegen f 1127,91 en de uitgaven f700,60, zodat er met inbegrip van de saldi van voorgaande jaren een batig saldo was van f427,31. De boeken en bescheiden waren door de kascommissie, bestaande uit de heren H. W. Goorman en J. H. Paalman, in orde bevonden, zodat de penningmeester werd gedechargeerd. De nieuwe commissie be staat uit de heren J. H. Paalman en B. W. Schoppers. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heren H. Kolk man en W. Beijers, herkozen. Een voor stel om het bestuur met twee leden uit te breiden werd aanvaard en daarvoor werden na enkele stemmingen gekozen de heren G. E. Koetzier en D. J. Pekke- riet. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld over de uitvoering van de pen sioenwet. Besloten werd een der bonds- bestuurders uit te nodigen hierover een lezing te komen houden. Door de bondsbestuurder, de heer W. Brusse, werd vervolgens met een toepas selijk woord het zilveren bondsspeldje uit gereikt aan de heer J. H. Paalman, we gens zijn 25-jarig lidmaatschap van de organisatie. Zijn echtgenote ontving een doosje met zilveren lepeltjes. Na de pauze besprak de heer Brusse de onlangs afgesloten salarisactie der orgni- saties en het georganiseerd rijksoverleg, welke de laatste week, mede in verband met de stakingen in Amsterdam, zoveel stof heeft doen opwaaien. De verwijten aan het adres van het ACOP (waartoe de ABVA behoort) al zou deze te weinig ge vraagd hebben, snijden geen hout. Het ACOP heeft zich hangende de voor stellen van de confessionale en neutrale centrales van overheidspersoneel er van onthouden om zelf met voorstellen te ko men. Toen deze door de regeringsdelegatie met beslistheid van de hand waren gewe zen heeft het voorstellen ingediend die verder gingen dan hetgeen de regering wilde doen, maar meer afgestemd waren op mogelijkheden, welke door de regering in het vooruitzicht waren gesteld. Zij wil de aanvankelijk slechts een denivelering voor de hogere salarissen (boven de f4000). Door de organisaties was echter de voorwaarde gesteld, dat ook de lager be zoldigden een salarisverbetering zouden krijgen. De exorbitante eisen, welke de andere organisaties stelden waren echter bij voorbaat tot mislukking gedoemd. De ABVA wil en daarbij wordt zij ge steund door de bondsraad voorkomen dat de spiraal loonsverhogingprijsstij ging in werking komt. Zij heeft er begrip voor, dat vele lagere bezoldigden het moei lijk hebben, maar deze zouden sterk ge dupeerd worden, indien de geleidelijke loonpolitiek wordt losgelaten, want daar door is o.a. in het na-oorlogse Nederland een meerdere welvaart mogelijk gewor den. Er had een gedachten wisseling plaats, waaruit bleek, dat de aanwezigen het met het gevoerde beleid eens waren. EINDLES LAGERE LANDBOUWSCHOOL In tegenwoordigheid van talrijke auto riteiten op het gebied van het landbouw onderwijs, het dagelijks bestuur der ge meente t.w. de locoburgemeester, wethou der J. Wegstapel, wethouder M. Teese- link en de gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenberg, vertegenwoordigers van de OLM afdeling en het voltallig school bestuur, had Woensdagmiddag in het schoolgebouw de eindles plaats van de leerlingen der hoogste klassen der lagere landbouwschool. Nadat het hoofd der school de heer A. J. Snijders, o.m. in tegenwoordigheid van de AVO-leraar, de heer G. H. Wanders, de leerlingen aan de gebruikelijke tekst had onderworpen reikte de directeur van de rijkslandbouwwinterschool te Henge lo (O.), ir K. J. van der Wal de diploma's uit. Deze wees er in zijn toespraak op, dat de leerlingen wel een zekere hoeveel heid theoretische kennis hebben opgedaan, maar dat in de praktijk zal blijken, wie in werkelijkheid het diploma verdiend heeft. Het gaat er thans voor deze jonge mannen om de theorie toe te passen in en aan te passen aan de praktijk. Hij sprak de hoop uit, dat de ouders de jongelui de kans zullen geven hun opgedane theo retische kennis op het bedrijf toe te pas sen, waarbij de vaders er wel borg voor zullen staan, dat de jongelui geen domme dingen zullen doen. Het is vooral van be lang, dat vader en zoon de eventuele moei lijkheden in het bedrijf met elkander be spreken. In verband met verhindering van de burgemeester, sprak de locoburgemeester, wethouder Wegstapel, de geslaagden na mens het gemeentebestuur toe en felici teerde hen met het behaalde diploma. De heer H. Kottelenburg uit Markelo felici teerde de jongelui namens de commissie voor het landbouwonderwijs van de OLM en zeide hen ook gaarne te zullen ontmoe ten als mensen van de landbouworganisa tie. Hij reikte aan de beste leerling van de klas, J. A. Ulfman uit het Neerdorp, als aandenken een boek uit. Namens de leerlingen bood Dirk Har- ting aan het hoofd der school, de heer A. J. Snijders, een rooktafel met toebehoren aan. Hij wees er op, dat de heer Snijders voor de leerlingen niet alleen een leraar maar ook een vriend geworden was, wiens wijze lessen en raadgevingen zij moeilijk zouden ontberen. De heer Snijders beantwoorde deze ges te van de leerlingen met een kort dank woord, waarin hij de hoop uitsprak, dat zij niet alleen de vergaarde theoretische kennis in de praktijk zullen kunnen toe passen, maar dat zij daardoor ook een plaats op de maatschappelijke ladder zul len weten te veroveren. Ten slotte sprak de vice-voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. H. Sprokke- reef woorden van dank tot de diverse in stanties, die aan de vorming van de jon ge boeren hun medewerking verleenden en in het bijzonder tot het hoofd der school en complimenteerde hij nog de heer Wanders in verband met zijn be noeming tot hoofd van de lagere land bouwschool te Oosterwolde (Fr.). De namen van de geslaagden zijn: J. A. Aanstoot, G. Blankena, Joh. Brons voort, D. Harting, J. Oolbekking, Hs Me- kenkamp, A. Ulfman en J. Ulfman. ER 5 Zoal het a; Dever zomei langri kent de trc centri langri Wij heid vertre iion merdi Dez Ricl 6.22 7.20 8.12 8.34 10.34 i 11.04 12.34 13.34 - 11.34 16.34 1104 11.34 18.34 19.14 33.34 21.14 Ric 6.24 13.06 11.06 15.06 16.06 1106 1158 :s.og 18.18 de C Holti voor; Aa >ijn OO W

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2