Nederland-België Wrijf Kou en Pijn „Jong Holten" wijzigde haar statuten In de enige tijd geleden in het hotel Holterman, onder voorzitterschap van de heer Joh. Lubbersen, gehouden le denvergadering, heeft de vereen. „Jong Holten" zich beraden over het voor stel van het bestuur tot vaststelling van nieuwe statuten en een huishoude lijk reglement. Deze hernieuwde vast stelling was noodzakelijk geworden in verband met de naamsverandering, die de bond heeft ondergaan, waarvan „Jong Holten" een afdeling is en we gens een noodzakelijke aanpassing aan de huidige organisatorische omstandig heden. De bond draagt nu de naam van „Plattelands Jongeren Organisatie voor Overijssel, BOO. De door het Hoofdbestuur voorgeleg de concepten werden, nadat enkele wijzigingen en aanvullingen waren aan gebracht, door de vergadering vastge steld. In zijn openingswoord had de voor zitter medegedeeld, dat het bestuur voornemens is een commissie in het leven te roepen voor de behartiging van de culturele belangen der ver eniging. In een volgende vergadering zullen daarvoor de leden worden aan gewezen. Bondslanddag. Bij de ingekomen stukken had een bespreking plaats van de bondsland dag, welke op 14 Juli te Diepenheim zal worden gehouden. Daarbij zal de sportbeoefening een belangrijke plaats innemen. Op 't programma staan o.m. 100 meter hardlopen (dames); 100 me ter hardlopen (heren); hoogspringen, als voren; zaklopen (dames); mast- klimmen (heren); 400 meter hardlopen (dames); 800 meter hardlopen (heren); touwtrekken (heren) voor groepen van 7 personen uit één afdeling; 4 maal 100 meter estafette, zowel voor dames als voor heren (groepen van 4 personen uit één afdeling). Uit de vergadering gaven zich reeds enkele leden op. Van de gelegenheid om zich voor de bedrijfskeuringen, welke in het ko mende seizoen zullen plaats hebben, op te geven, werd eveneens gebruik gemaakt. De heren H. Blankena, Joh. Groteboer, H. Koopman en J. A. Schoo ien werden aangewezen als keurmees ters. Tot plaatsvervangende afgevaardig den naar de algemene voorjaarsverga dering van de bond op 3 Mei a.s. wer den aangewezen de heren M. Wessel- dijk en J. Haverslag. De plaatsvervan gers van het vorig jaar werden thans automatisch afgevaardigde. De heer G. J. Slijkhuis hield vervol gens een inleiding over „De Volksho geschool". In 'n uitvoerig betoog schets te de inleider de grote waarde, welke van de Volkshogeschool uitgaat voor de vorming van de plattelandsjonge ren. Het moet betreurd worden, dat deze scholen niet in meerdere mate door de jongeren uit onze gemeente worden bezocht. Nadat de voorzitter de heer Slijkhuis bedankt had voor zijn causerie, wer den de door het hoofdbestuur gestelde „vraagpunten 1955" behandeld. Samen gevat luidde het antwoord op de ver schillende vragen, dat de methode van werken in discussiegroepen zeer goed wordt bevonden. De inhoud van de vragen vónd men wat hoog gegrepen, terwijl men van oordeel was, dat het hoofdbestuur zelf de vraagpunten op stellen moest. Het uitwisselen van jonge boeren voor een of meerdere maanden, vond de vergadering belangrijk, maar moei lijk uitvoerbaar in verband met de be zwaren van de ouders. Er bestaat wel belangstelling voor, maar het is moei lijk er toe over te gaan. De meeste be langstelling zou bestaan naar streken met gemengde bedrijven. Wat de mogelijkheid van het ver stevigen van het contact met de afde lingen betreft, was men van oordeel, dat meer bezoek van hoofdbestuursle den aan de afdelingsvergaderingen ge wenst is; dat men door streekvergade- ringen meer met de leden in contact komt en dat het aanbeveling verdient hiervoor groepjes van leden aan te wijzen. Kadervergaderingen werden nog nooit bezocht en mededelingen van 't hoofdbestuur ziet men het liefst op genomen in de „Open Oog"-rubriek van het landbouwblad. Voor de kalveropfokclub gaven zich 10 leden op, terwijl de voorzitter nog mededeelde, dat opgave alsnog, maar dan zo spoedig mogelijk, kan geschie den bij de secretaris van deze club, de heer G. Brinks. Met de beantwoording van enkele vragen uit de praktijk, werd deze ge animeerde bijeenkomst, o.a. met een dankwoord aan de adviserende leden, d eheren H. J. A. Koldeweij en A. J. Snijders, besloten. BEGIN VAN BRAND J.l. Woensdagmiddag, enkele minuten over twaalf, werd de brandweer ge alarmeerd voor een binnenbrandje in de woning van de heer L. J. Pagrach in de Oranjestraat. In de keuken had een pretroleumstel vlam gevat, waar door enkele kledingstukken in brand geraakten. Omstanders wisten het vuur te doven, voordat de brandweer be hoefde op te treden. VOORGOED VRIJ Aan de dienstplichtige der lichting 1954, Jhr. F. W. W. H. van Coeverden, is door de Minister voorgoed vrijstel ling van de dienstplicht verleend we gens persoonlijke onmisbaarheid. weg met DAMP© MODESHOW Fa. E. WONNINK Traditiegetrouw heeft de firma Egbert Wonnink op Maandag 28 Maart een voor- jaars modeshow gehouden in Amicitia. Voor een 's middags goed bezette, en des avonds stampvolle zaal, werd door een viertal mannequins getoond, wat de Ne derlandse vrouw in het komende seizoen zal dragen. De leidster van de show, mevrouw J. Kint Couperus, vertelde in haar openings woord enkele wetenswaardigheden. In de eerste plaats, dat de overigens zeer char mante mannequins, het gangbare type vrouw vertegenwoordigden in de normale maten. Dus niet het overslanke stopnaald achtige type van de mannequins die op de mondaine shows plegen op te treden. Het grote voordeel daarvan springt direct in het oog, wanneer men weet, dat dus alle getoonde kledingstukken, onmiddellijk uit de voorraad leverbaar zijn. Zelfs was één der mannequins van het zg. „volslanke" type, een maat 46. De maat die zoveel voorkomt bij de vrouw boven de 45, de leeftijd, waarop de slankheid van de jeugd meestal is verdwenen, waardoor men dik wijls meent, in de confectie niet te zullen slagen. Zeer terecht werd daarom speciale aandacht gevraagd voor deze mannequin, die met haar keurige verschijning inder daad bewees, dat ook de vrouw van die leeftijd en die maat er nog elegant kan uitzien. De getoonde collectie bestond uit niet minder dan 70 zeer gevarieerde kleding stukken. Er waren beeldige zomerjurken, waaronder enkele pronkstukken gemaakt van de nieuwe soorten katoen. Het was merkwaardig te constateren, dat de katoen, die vroeger slechts voor huishoudelijke doeleinden werd benut, thans de wereld heeft veroverd in haar nieuwe gedaante, zoals b.v. geglansd katoen en dan vooral als het edelkatoen, dat werkelijk de zijde nabij komt. Er was zelfs een japon in moiré katoen. Een mooie feestelijk aan doende jurk met ruime, wijduitstaande rok met een hoepelrokeffect in een fijne steenrode kleur. Het nieuwe model topper, het bolero model met een éénknoopssluiting bleek een zeer practische en flatterende dracht. Ge maakt van fijne wollen stof, is de topper trouwens in al haar modellen altijd een heerlijk bezit in ons wispelturig, vaak kille klimaat. Blauw, gegarneerd met wit bleek nog altijd een zeer gewilde kleuren combinatie. Het spreekt vanzelf, dat ook de reeds zo bekende zware wollen tricotpalc- ken en deux-pièces, niet ontbraken en evenmin de wat billijker Tweka kleding waarin ook de kleine mannequins, ver schenen in hun snoezige kinderkleding. Tevens toonden de kleintjes, die werke lijk al de allure kregen van de volslagen mannequin, kinderjurken van fijne wollen stof alsmede zomercombinaties. Prachtige swaggers van alpalaine en mohair, waren er in verschillende variaties. De plaatsruimte ontbreekt ons om alles te bespreken, dus moeten we volstaan met enkele bijzondere nummers te noemen, o.a. bijvoorbeeld een prachtige beige wollen mantel. Recht model met ingezette mou wen doch.... met een H lijn effect, dat bestond in een met stiksels versierde brede ceintuur van dezelfde stof, die op zak- hoogte, en gaande van zak tot zak over de heupen, laag was aangebracht. Een zeer mooie mantel en een mooi model. Memoreren we ook nog een alleraar digste overgooier met appliqué werk van vilt en een merkwaardige mooie swagger voor de oudere dame, een mantel van zware ottoman zijde, die door haar water werende eigenschappen als regenmantel werd geannonceerd. Verder een alleraar digste taf zij den japon, gestreept in grijs en wit met een zg. étagerok. Mogen we thans volstaan met te vermelden, dat er rokken, blouses, jumpers enz. te kust en te keur waren en dat al het getoonde nog maar een klein gedeelte was van de col lectie welke in de zaak voorradig is. De mooie schoenen, hoeden en tasjes, welke door de mannequins gedragen wer den, hadden de firma's Oolbekkink (schoe nen) in de Kerkstraat, de firma Bökke- rink (hoeden) uit Rijssen en de firma Bouwhuis (tassen) beschikbaar gesteld, hetgeen de show zeer ten goede kwam. Vermelden we nog dat de zaal fleurig en smaakvol versierd was, terwijl de ver lichting (voortreffelijk) was aangebracht door de heer J. van Bruggen. Al met al een zeer geslaagde show, waarop de firma Wonnink met voldoening mag terug zien. Aan het einde dankte de heer Wissink de mannequins en de explicatrice voor hun medewerking. PAASREIS N.R.V. NAAR HOLTEN. De N.R.V. heeft weer een. Paasreis uit geschreven. naar Holten. Onder leiding van de heer J. Havenaar te Delft zullen 49 leden hun Paasweekend doorbrengen in hotel Holterman. Zij arriveren Vrij dagmiddag hier met een comfortabele bus van de O.A.D, en zullen officieel worden ontvangen door de burgemees ter. Er zullen verschillende dagtochten worden gemaakt en 's avonds zullen le zingen worden gehouden. Dokter Nagel hout houdt o.a. een causerie over de geo logische samenstelling van de Holter- berg, Piet Bos spreekt over de fauna onzer omgeving en verder gaat men de paasvuren in Twente bezichtigen op Paaszondag. 25 JAAR VERBONDEN AAN DE O.L. DORPSSCHOOL Op 1 Mei a.s. zal onze plaatsgenote, Mej. W. E. Wolters, 25 jaar als onder wijzeres verbonden zijn aan de o.l. Dorpsschool. Aangezien 1 Mei op Zon dag valt, zal er Maandagmiddag 2 Mei in de hal van de nieuwe school gele genheid zijn haar te feliciteren. Het hoofd, de collega's en de oudercom missie hebben het initiatief genomen tot een huldiging van Mej. Wolters, die al die jaren haar beste krachten ge geven heeft aan het onderwijzen en opvoeden van de Holtense jeugd. In een annonce in dit nummer vindt men nadere bizonderheden over dit jubileum. SPORT Voetbal: Zaterdag: Junioren RV bHolten a, 3.30 uur. Zondag: Holten 1—Almelo 3, 12 uur; JAARFEEST JEUGDCLUBS ESPELO Op Vrijdag- en Zaterdagavond van de vorige week hielden deze vereni gingen hun jaarfeest in de o.l. school te Espelo. De eerste avond stond onder leiding van Wim Vruggink. Hij heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom. Tot de begunstigers sprak hij 'n woord van dank voor de geldelijke steun, die men elk jaar weer mocht ontvangen. De avond werd begonnen met het geza menlijk zingen van Gez. 149 1 en 2. Daarna werd gelezen Fil. 2 vers 1-11. Vervolgens werden twee samenspra ken („Pukkeltje heeft pech" en „Gie rige Bontje") door de kleine jongens en meisjes op vlotte wijze naar voren gebracht. Vóór de pauze trad het mu ziekgezelschap uit Espelo, dat bestaat uit drie accordeonisten en zes zange resjes, voor het voetlicht. Ze hebben een vrolijk programma afgewerkt. In het bizonder mogen we nog wel noe men de Avanti-mars. Na de pauze werd door enkele grote meisjes opgevoerd de klucht in één bedrijf: „Jantje zonder zenuwen". Dit stukje werd vlot gespeeld en bracht de lachspieren danig in beweging. Tot slot van deze avond werd gezon gen Gezang 280 vers 1. Zaterdagavond was de zaal weder om goed bezet met de Espelose jeugd. Deze avond stond onder leiding van Joh. Lubbersen, die in 't bizonder een woord van welkom sprak tot Ds. en Mevrouw Israël. Het programma werd weer vlot afgewerkt. Ds. Israël sloot deze avond met dankgebed. De jeugdverenigingen in Espelo mo gen op een geslaagd jaarfeest terug zien. Tot slot vermelden wij nog, dat de sprei gevallen is op lot no. 109 en af gehaald kan worden bij Mej. H. Krik- kink, E 68. UITREIKING GETUIGSCHRIFTEN In hotel Müller werd Woensdagmid dag de eindles gehouden van de Fruit en Snoeicursus, die georganiseerd werd door de afdeling Holten van de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders Organi satie. De heer Siderius, tuinbouwle- raar te Zwolle, voerde tijdens deze eindles het woord en wees op het gro te belang van gezonde vruchtbomen, ook al heeft men slechts enkele bo men op het erf staan, waarvan de op brengst voor eigen gebruik is bestemd. Hij sprak verder een woord van dank tot de heer Ter Haar uit Ensche de, die deze cursus met goed gevolg heeft geleid en tot de heren W. Riet berg en W. Aanstoot, leden van de Commissie van Toezicht. Namens de cursisten dankte de heer Aanstoot met enkele woorden de heer Ter Haar voor zijn prettige en deskun dige leiding. Aan de volgende heren werd een ge tuigschrift uitgereikt: G. Aanstoot, W. Bosschers, G. Brinks, A. Dijkink. W. Hulsman, Hs. Landeweerd, J. Meier, A. Meijerink, H. Paalman en E. Stam. HOTEL ,,'T LöSSE HOES" ONDER NIEUWE LEIDING De heer en mevrouw J. M. Metzger hebben de leiding van hun hotel op de Holterberg, hotel ,,'t Lösse Hoes", voor een tijd geleden overgedragen aan een nieuwe gérant en zijn echtgenote, de heer en mevrouw J. Meuleman. Op een druk bezochte receptie, die Vrijdagmiddag van de vorige week ge houden werd en waarop het voltallig dagelijks bestuur der gemeente, afge vaardigden van de VVV, de Holtense Handelsvereniging, tal van zakenrela ties van beide echtparen en de mees- de collega's met hun dames aanwezig waren, heeft de burgemeester de offi ciële overdracht van de leiding van het bedrijf verricht. Alvorens dit geschiedde, gaf de heer Metzger een overzicht van het ont staan van ,,'t Lösse Hoes", dat door de medewerking van wijlen burgemeester A. P. R. C. baron van der Borch, de gemeente-secretaris, de heer A. J. Goldstein en vele anderen in 1931 kon worden gesticht. De idee van een ho tel met een specifiek Twents karak ter kwam van wijlen de heer W. Hol terman, die, zelf hotelhouder zijnde, de heer Metzger adviseerde zijn hotel in deze geest op te bouwen. De heer Metzger wenste zijn opvol ger en diens echtgenote een bloeiend bedrijf toe en gaf gaarne het woord aan de burgemeester om de officiële plechtigheid te verrichten. Mr. Enklaar wees op de gelukkige ja ren, die het echtpaar Metzger in hun hotel hebben doorgebracht en noem de het verstandig, dat zy, nu de licha melijke krachten wat minder worden, op tijd hun zaak in andere handen overgeven. Hij bracht hen dank voor hun ondernemende geest, die het toe risme naar Holten zeer ten goede is gekomen, want men kan nog zo'n sterke vereniging voor vreemdelingenverkeer hebben, als de hotelhouders de gasten niet door een uitstekende bediening weten te binden, dan is haar werk te vergeefs. Hij wenste de heer en mevr. Meule man goede zaken toe en wees er nog eens op, dat het van grote betekenis is, dat de hotelhouders en zakenmen sen elkaar verstaan. Want alleen goede onderlinge verhoudingen kunnen lei den tot de bevordering van het vreem delingenverkeer. De heer Vlaskamp bood namens de Amstel Brouwerij gelukwensen aan en noemde de heer Metzger een uitste kende zakenman, die lang niet gemak kelijk was, maar door zijn vakman schap zijn hotel en de plaats Holten een goede naam gegeven heeft. In dezelfde geest liet zich de direc teur der Provinciale Overijsselse VVV, de heer J. A. Veldman uit, die de stichting van hotel ,,'t Lösse Hoes" een grote verdienste noemde, omdat mede daardoor de naam van Holten als toe ristisch centrum is omhoog gekomen. Hij bracht de heer Metzger dank voor zijn werk in provinciaal en streekver- band. Namens de plaatselijke VW sprak de tweede voorzitter, de heer W. Beij- ers. die er op wees, dat de heer Metz ger en zijn echtgenote in zekere zin pioniersarbeid hebben verricht, want in 1931 was het altijd nog een hele on derneming, ondanks het feit, dat het vreemdelingenverkeer in opkomst was', een flink hotel te stichten midden op de Holterberg. Hij dankte de heer Metzger voor zijn werk in de VVV, waarvoor deze, naar hij hoopte, nu nog meer tijd beschikbaar zal kunnen stel len. De nieuwe leiding wenste hij een hartelijk welkom toe. Men is verheugd, dat de heer Meuleman reeds blijk gege ven heeft de betekenis van het VVV- werk in te zien. De heer W. ten Berge bood namens alle collega's het echtpaar Meuleman een electrische klok aan, nadat hij de heer Metzger bedankt had voor diens collegialiteit en Mevr. Metzger een bloemstuk had aangeboden. De laatste spreker was dokter Na gelhout, die de heer en mevrouw Metz ger bedankte voor hun charmante me dewerking aan het schildersuitwisse- lingsplan, dat tot groot genoegen van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de NRV bij de hotelhouders in Holten zo'n goede start gemaakt heeft, enkele jaren geleden. In de komende jaren verwacht hij Ita liaanse schilders in de hotels in onze plaats. De beide echtparen, die hun gasten op een buitengewoon royale wijze lie ten bedienen, ontvingen talloze bloem stukken en cadeaux, ter gelegenheid van deze geanimeerde receptie. VUURTJES STOKEN HAD ERNSTIGE GEVOLGEN Bij het stoken van een vuurtje heeft de achtjarige Dini Tiekink, dochtertje van de heer D. J. Tiekink aan de Oude Deventerweg, ernstige brandwonden opgelopen, doordat haar kleertjes vlam vatten. Door het kordaat optreden van de heer H. Krekel, die zelf ernstige brandwonden aan de handen opliep, is het kind voor de vreselijke gevol gen van verbranding gered. Dokter Rietdijk heeft het meisje onmiddellijk behandeld, zodat het voorlopig niet naar het ziekenhuis behoefde te wor den overgebracht. Het meisje had met kinderen uit de buurt een vuurtje gemaakt van afval stoffen van de schoonmaak. Toen het vuur schijnbaar gedoofd was, zijn de kinderen kort om de brandplaats gaan zitten en is, door smeulende resten, 't jurkje van Dini van achteren in brand geraakt. Gelukkig, dat de heer Krekel juist buiten kwam en het brandende kind ziende, onmiddellijk reddend op trad. Hij trachtte de vlammen met zijn handen zo goed mogelijk te doven. Me vrouw Krekel—Schoolderman wierp toen gauw een mantel om het kind, waardoor de vlammen geheel doofden en de smeulènde kleertjes verwijderd konden worden. Het meisje had ern stige brandwonden op de rug en het hoofdhaar wat verbrand. Haar toe stand was j.l. Donderdagavond minder gunstig. Zij is inmiddels naar het zie kenhuis overgebracht. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten, telef. 352. Gevonden: 1 sjaal; 5 muntbiljetten; 1 jongenspet; 1 motorbril; 1 zweep. Verloren: 1 portemonnaie met inh. 1 padvindersriem met fluit; 1 zilveren broche; 1 rechter herenhandschoen. ONBEZOLDIGD GEMEENTE-VELDWACHTER De heer L. Bolink heeft van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel een aanstelling ont vangen als onbezoldigd gemeenteveld wachter voor de gemeenten Holten en Markelo. GEEN PAASKOE MAAR EEN VLEES-SHOW De Paasdagen zijn vleesdagen, waar op er bij de meeste mensen wel iets extra's op tafel komt. De slagers, hier aan indachtig, gingen vroeger met hun versierde paaskoe en soms wel met meer dan één, hun klanten rond om hen te tonen wat een prachtig stukje vlees zij te verwachten waren, als ze voor de Paasdagen hun bestelling de den. Dit rondleiden van de prachtige glan zende Paaskoeien ziet men tegenwoor dig niet meer. Slechts op dc speciale Paasvee-tentoonstellingen, verbonden aan de grote markten, kan men deze prachtige beesten in het openbaar nog bewonderen. De slagers hebben geen tijd meer om hun slachtdieren aan de klanten te tonen. Zij zijn voor de Paasdagen ont zettend druk met de bereiding van de fijne vleeswaren en als de laatste week voor Pasen aangebroken is met de verzorging van het vlees. Slagerij Kalfsterman bij het viaduct wil de consumenten van te voren toch iets laten zien van de heerlijkheid van een goed verzorgde dis met Pasen. Jan Kalfsterman gaat niet rond met een Paaskoe, maar richt een Paas-vlees- en vleeswarenshow in op a.s. Dinsdag en Woensdag. Meer dan 30 variaties op vleesgebied wil hij de bezoekers op vleesgebied tonen. Daarbij zijn ver schillende opgemaakte schotels. Een aankondiging in dit blad geeft over meerdere bizonderheden. Voorbeschouwing door de heer H. H. Herberts, oud-voorzitter van tf. Keuze-Commissie der K.N.V.B, Er bestaat een verhaal van een schilde: die in staat was een goed schilderij vervaardigen. Men kende hem daartoe \rë de kwaliteiten toe, hij had ook het mate. riaal en inderdaad slaagde hij er in kunststuk klaar te krijgen. Maar toen ]ji het tenslotte op de tentoonstelling bracir en zijn oor te luisteren legde om te hor?, wat men er van zei en hoe de vox poput het beoordeelde, toen begon hij te twijfe. len en na de tentoonstelling begon hij aan te dokteren. Hij wiste figuren uit zette er andere voor in de plaats in hoop, dat het schilderij daardoor fraai; zou worden en meer voldoening zou schei- ken. Maar telkens leverde dat verander? een teleurstelling op. Klaar was hij nooit nimmer was het schilderij af. Steeds we? stond de schilder klaar om met forse pen. seelstreken het doek andere beelden geven. Hij wist er tenslotte geen raad me? mee en de glorie van de schilder gin; onder in een totaal gemis aan zelfv?. trouwen. Toen mij de samenstelling van het nie> we Nederlandse elftal onder ogen kwat heb ik sterk aan bovenstaand voorbeelj moeten denken. Voor de wedstrijd tegen Denemark? werd een elftal in het veld gebracht, d;: iedereen tot een hoera-stemming verlokt- Niets is echter zo onzeker als 2 x dr- kwartier voetbal. De Denen speelden g lustig op los en wisten de geestdrift cc de zelfverzekerdheid van de oranj; hemden te breken. Mentaal waren de D; nen ongetwijfeld superieur aan de Necfe landers, bij wie spelers van naam niet hun gewone spel konden komen. Stellij moet gezegd worden dat de verwachting? op een stevig Nederlands succes in dl: wedstrijd te hoog waren opgevoerd, waar bij menigeen wel eens vergeten heeft, voetbal-Denemarken nog steeds niet e? tweede-rangs zaakje is. Hoewel men toch mag aannemen, date Keuze Commissie vertrouwen heeft gehsi in haar eigen samenstelling toen het er oi ging een ploeg in het veld te breng? tegen Denemarken, brengt deze zelf? Keuze Commissie thans, nauwelijks dri weken later, een nieuwe formatie in h? veld tegen onze Zuiderburen, die sine jaar en dag onze sterkste tegenstanden zijn. Wilkes eruit, goed, maar op welh gronden heeft men dan Wilkes uit fc; zonnige Zuiden in het Ned. elftal gekozes' Op risico en in de hoop op een goede ai loop. Schaan vanuit de middenlinie, waar in hij uitstekend werk heeft gedaan, nac de voorhoede! Roosenburg op de mid-vo« plaats. Wat weet men van Schaap af al links-binnen en is Roosenburg een aai:- valsleider, die zelfs een vergelijking ik Wilkes in minder goede conditie kan door staan? Abe Lenstra weer eens aan de ka: gezet, zij het dat het officiële communie: laat weten dat de Keuze Commissie te niet verantwoord achtte met zijn opstel ling risico te nemen. Ik vrees inderdaad dat velen er nietb; kunnen en dat ook zij zich zullen afvr= gen of achter al deze min of meer riskan beslissingen van de Keuze Commissie soa een ontstellend gebrek aan zelfvertromvs schuil gaat. Dat telkens changeren met: zichzelf aanvaarbare spelers, dat telken- veranderen, lijkt ons te enenmale onjui* De Keuze Comm. draaft m.i. achter feiten aan. In plaats van aan het elftal,' welke samenstelling men gelooft, een re vanche te gunnen en een rehabilitatie vos het eigen publiek gaat men het total beeld maar weer eens zo grondig veran deren, dat er iets geheel nieuws op ie doek komt. Er dient uiteindelijk weer ec een elftal te komen, dat zich kan inspelen Dat altijd grondig veranderen en herzie ontneemt niet alleen aan de ploeg de ver eiste rust, maar wat erger is, het schot ook het geloof in eigen kracht en capaci teiten. De K.C. moet zulk een geloof in .4 le plaats bezitten, want dan pas is staat dat aan de elf uitverkoren s] als een der mysterieuze krachten in 4 sport over te dragen. De 80ste Nederland-België wedstrijn die a.s. Zondag in Amsterdam gespeel: wordt, kan sfeer hebben, maar wedstrijd? tegen onze Zuiderburen zijn altijd onzekc wat de uitslag betreft. Van die 80 thuiswedstrijden tegen Belp heeft Nederland er 36 gewonnen, wij den er 17 gelijk en we verloren er 27. Den schaal slaat dus nog door ten gunste va de Oranjeploeg, maar sinds 1950 zijn 4 Belgen druk bezig hun totale achtersta:: in te lopen. Bij de samenstelling van hun elftal i ook een verrassing. Men heeft nl. Mermari er uit gelaten en we missen ook Lem brechts, maar de achterhoede en midden- linie zijn dezelfde gebleven, de fameus Coppens staat centervoor. Ook de Beige hebben geen algemene instemming met 4 samenstelling van hun elftal betuigd. Be::: ploegen zullen dus in Amsterdam aantre den om zo mogelijk te tonen, dat de re pectieve Keuze Commissies terecht op he een beroep hebben gedaan. België won de najaarswedstrijd op 21 October in Antwerpen met 4-3. India alle spelers zich geven zoals het behoort moet het Oranje-elftal Zondag in staat worden geacht voor deze kleine Antwerps nederlaag revanche te nemen. En als inderdaad het geval zou zijn, hetgeen hopen, laat men dan eens proberen iré hetzelfde elftal voort te gaan en niet mee zoveel in de samenstelling veranderen. C de afg« ling ma, wee r ver voc het der bes wee I mu wa HET EERSTE KIEVITSEI Het eerste kievitsei is Donderdag onze gemeente gevonden door de k jarige Hendrik J. Jansen, Neerdorp Hij heeft het 's middags aangebode aan de burgemeester, Mr. W. H. Ent laar. Een tijdje later bood de 14-jarig' Eppie Veneklaas uit Dykerhoek l"*1 tweede ei aan. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. Aan de dienstplichtige Herm. Ulfm& Beuseberg 67, alhier, is een jaar vrijste-" ling verleend wegens persoonlijke onmis baarheid. GESLAAGD VOOR COUPEUSE. Mej. G. Koopman, Kerkhofsweg, sla de te Utrecht voor het diploma coupeuS van de Stichting E.N.S.AJ.D.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2