Uil het plaatselijk parlement AGENDA No. 12. Jaargang 7. ZATERDAG 26 MAART 1955 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5^83 - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. a contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Rustige behandeling van de be groting 1955. Gymnastieklokaal belangrijk, maar eerst zandwegen verhard. Helhuizerweg wordt (misschien nog dit jaar) verhard. Plannen voor het stichten van een natuurbad in „Twennaarsveïd" en bouw van een nieuw slachthuis. De Raad heeft zich Vrijdagmiddag tus sen half twee en half tien, bij de behande ling van de begroting 1955, in vlot tempo heengewerkt door een boekwerk van bijna driehonderd bladzijden met cijfers die voor het jaar 1955 de basis vormen van onze gemeentelijke huishouding. Voordat echter deze grote kluif aan de orde werd gesteld werden enkele andere agendapunten afgewerkt. Geldleningen Een voorstel van B. en W. om twee geld leningen aan te gaan beide met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, a een kasgeldlening tot een bedrag van 150.000 tegen een rente van lV.i% 's jaars b een geldlening tot een bedrag van 200.000 met een looptijd van 40 jaren, tegen een rente van 3 5/16% 's jaars, half jaarlijks te voldoen. Verkoop grond Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot verkoop van een complex grond ter grote van 5558 m2 voor de prijs van 8.70 per m2 aan het Bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding ener School met de Bijbel te Holten. Hoe wel met de bouw van nieuwe school reeds een aanvang is gemaakt kon tot heden geen verkoop van deze grond plaats vin den, omdat de door de raad vastgestelde grondprijs de vereiste goedkeuring nog niet had verkregen. Bij hun besluit van 22 Febr. 1955 hebben Ged. Staten het des betreffende raadsbesluit goedgekeurd zo dat thans tot verkoop kan worden over- Wijziging overeenkomst met de N.V. „IJsselcentrale" Bij raadsbesluit van 13 Augustus 1955 werd met de N.V. Electriciteitsfabriek „IJsselcentrale" te Zwolle een overeen komst gesloten betreffende de bijstand in het technisch beheer van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. Krachtens deze over eenkomst betaalt de gemeente aan ge noemde N.V. a een vast bedrag a 20 per maand; b een jaarlijks bedrag van 0.10 per aan sluiting voor de eerste duizend aanslui tingen; c een jaarlijks bedrag van 0.05 per aan sluiting voor de volgende aansluitingen. In verband met de verhogingen der lo nen en salarissen heeft de „IJsselcentrale" deze overeenkomst per 14 September 1953 opgezegd en met ingang van 1 Januari 1955 deze vergoedingen vastgesteld op resp. 25.—, 0.121/2 en 0.06. Per 1 Januari 1955 bedroeg het aantal aansluitingen 1118, zodat de vergoeding over 1955 432,08 be draagt. Volgens het vervallen contract zou een bedrag verschuldigd zijn van 345,90. De heer Wansink meende onlangs iets gelezen te hebben over flinke winsten die door de IJsselcentrale werden gemaakt en hij stelde de vraag „Waarom moeten de gemeenten de bijstand in het technisch beheer betalen?" De voorzitter deelde hierop mede dat er geen enkele verplichting is voor de ge meente om van deze technische bijstand gebruik te maken, doch wel is dit van groot belang. Besloten werd het contract met ingang van 1 Januari 1955 te hand haven met inachtneming van de nieuwe tarieven. Zandafgraving in de Beuzeberg Teneinde te kunnen beschikken over fijn zand voor bestratingswerkzaamheden stellen B. en W. voor om een overeen komst aan te gaan met de landbouwer W. Stam, Beuzeberg 71 die van Ged. Staten vergunning heeft gekregen voor het ge deeltelijk afgraven van het perceel ka dastraal bekend Sectie C nr 1066, gele gen aan de Beuzebergerweg onder de vol gende voorwaarden: a voor het te rooien houtgewas moet rooivergunning van het staatsbosbeheer zijn verkregen; b na uitgraving moet het terrein met zwarte grond worden aangevuld tot het perceel van het noordelijk aangrenzende cultuurland. De heer Stam is in principe bereid met de gemeente een overeenkomst ahn te gaan, waarbij zij toestemming verkrijgt tot het afgraven van fijn zand naar behoefte gedurende een tweetal jaren tegen een schadeloosstelling van 150 per jaar. De heer Aaftink had tegen het aangaan van deze overeenkomst als zodanig geen bezwaar doch hij zag moeilijkheden t.o.v. het aanvullen met zwarte grond. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat over voldoende zwarte grond kan worden beschikt werd besloten tot het aangaan van de overeenkomst. Salaris gemeentebode te laag geacht Bij het behandelen van de gemeentebe groting 1955 vroeg de heer Klein Velder- man aandacht voor het salaris van ge meentebode II. Mekenkamp. Het grondloon van deze functionaris is absoluut te laag en slechts door cumilatie en het geven van toelagen komt de heer Mekenkamp aan een matig weekloon. Doordat de vader van de bode assistentie verleent, o.a. bij de waag kan de heer Mekenkamp bode en waagmeester zijn. De voorzitter is Ret altijd al een doorn in het oog geweest dat het salaris van de gemeentebode zo slecht is doch de be staande regeling laat geen hogere belo ning toe. De functie brengt mee dat men altijd klaar moet staan en dat dit betreft heeft men over de heer Mekenkamp niets dan lof. De heer Wansink zou indien loons verhoging zonder meer niet mogelijk is de overuren die de bode maakt willen be talen in de vorm van een gratificatie doch dit gaat volgens de voorzitter niet omdat deze functie nu eenmaal meebrengt dat men in de avonduren ter beschikking moet zijn, o.a. bij raadsvergaderingen en zittin gen van de woonruimtecommissie. Om enige verbetering te brengen in de belo ning van de bode werd het ophalen van de huren van de gemeentewoningen ver hoogd tot 6 per woning per jaar. Algemeen was de raad van mening dat de toestand van thans alleszins gelukkig kan worden gevonden en het zal zo moe ten worden dat de heer Mekenkamp van het bodeschap volledig kan bestaan. B. en W. zullen deze kwestie nog eens nader be kijken en eventueel komen met een be grotingswij ziging. Studietoelagen Teneinde het g'emeentepersoneel tege moet te kunnen komen in de studiekosten werd door B. en W. een post van 1000 geraamd. Op een desbetreffende vraag van de heer Landeweerd deelde de voorzitter mede dat B. en W. betreffende deze toe lage van gedachten waren veranderd. Veelal moeten cursussen worden gevolgd buiten de plaats en dit brengt extra reis kosten mee die de gemeenten door het geven van een toelage gedeeltelijk zou willen dragen. Een dergelijke toelage zal zeker de studie animeren. Woonwagenkamp Voor onderhoud van het woonwagen kamp aan de Markeloseweg werd 350 geraamd. De heer Jansen zou graag zien dat er een stal voor de paarden werd ge bouwd. De vorige stal werd door de woon wagenmensen zelf gesloopt maar het gaat toch niet aan dat de paarden voor deze vernielzucht moeten boeten. Ook bepleitte de heer Jansen het bouwen van een „on verwoestbare" W.C. Het woonwagenkamp, aldus de burgemeester is een moeilijke kwestie, doch B. en W. zullen er nog eens aandacht aan schenken. Verzekering Brandweerpersoneel De heer Wansink vindt de uitkeringen voor het brandweer personeel ingevolge de ongevallenwet te laag. B. en W. zullen deze materie even precies onderzoeken en in een volgende vergadering hierop terug komen. Auto voor de wijkverpleegster Aan de wijkverpleegster wordt toege staan om in de winter bij zeer slecht weer van een auto gebruik te maken. Hiervoor is een post geraamd van 50 wat door de heer Klein Velderman veel te weinig wordt gevonden, reden waarom hij voor stelt het bedrag te verhogen tot 350. Volgens de heer Wansink durft de wijk verpleegster geen gebruik te maken van een auto omdat ze bang is op de vingers te worden getikt als de kosten boven de 50 uitgaan. Voorzitter: Wanneer de omstandigheden zo zijn dat er een auto nodig is kan de zuster die nemen en de kosten die ge maakt worden boven de 50 worden van zelfsprekend betaalt. De post werd op voorstel van B. en W. verhoogd tot 100. Schooltandverzorging De heer Soer betreurde het dat men ten opzichte hiervoor nog steeds niets is op geschoten. Jaar in jaar uit wordt maar gepraat over een gemeenschappelijke re geling tot instelling van een schooltand verzorging, doch tot nog toe haalden al die besprekingen niets uit. Spreker zou daarom graag zien dat contact werd opge nomen met tandarts Steunenberg om eens te onderzoeken of men plaatselijk deze belangrijke zaak van de schooltandverzor ging niet op kan lossen. Dit gebeurt in andere gemeenten ook en waarschijnlijk kost dit minder dan een gemeenschappe lijke regeling. Volgens de voorzitter worden er mo menteel ernstige pogingen gedaan om te komen tot een gemeenschappelijke dienst met Markelo. Goor en Diepenheim. Wan neer deze poging ook weer op niets uit loopt zal de oplossing plaatselijk gevonden moeten worden. Drinkwatervoorziening Op een vraag van de heer Rietberg deel de de voorzitter mede dat door de water leidingmaatschappij „Overijssel" een tien jarenplan werd ontworpen betreffende de zgn. onrendabele gebieden die zullen wor den aangesloten met gelden uit het Mar shallplan. Het gebied tussen de Larense- weg en de rijksweg naar Deventer staat no. 1 op de urgentielijst. Ook het gebied rond de „Vonderschotten" en „Aaltinks- steeg" is het drinkwater slecht en plan nen om ook hier tot aansluiting te ko men worden gemaakt. De heer Soer zou de mensen die goed water hebben iets meer willen laten betalen in 't belang van de zgn. onrendabele gebieden. Exploitatie ziekenauto Bij de vaststelling der begroting voor 1948 werd besloten in de exploitatiekos ten van de ziekenauto door A. Müller en Joh. Aanstoot een bijdrage te verlenen van 200 per jaar. Uit een door de exploitan ten overgelegde exploitatierekening over 1953 en een begroting over 1955 is geble ken, dat de exploitatie eep aanzienlijk te kort oplevert. De toegekende subsidie a 200 is niet toereikend dit tekort te dek ken, waarom door B. en W. voor 1955 een subsidie wordt geraamd van 500. Op een vraag van één der raadsleden deelde de voorzitter mede dat de exploi tatie in 1953 een tekort had opgeleverd van 583. De exploitanten hebben ver zocht de subsidie te stellen op 8000 per jaar. Officiële publicaties VRIJWILLIGERS GEVRAAGD BIJ DE BRANDWEER In verband met de binnenkort te verwachten aanschaffing van 'n tank wagen met nevelblussing, wordt een viertal jonge krachten gevraagd om zich als vrijwilliger te verbinden aan de gemeentelijke brandweer. Bij voorkeur worden gevraagd niet- dienstplichtigen, thuiswerkers, woon achtig in het centrum van het dorp, met zo mogelijk telefoonaansluiting, teneinde tevens een verbintenis bij de Bescherming Bevolking aan te gaan. Schriftelijke aanmeldingen te rich ten tot de commandant van de brand weer, gemeentehuis alhier. De heer Soer: Men vergete niet dat de exploitanten het gehele ziekenvervoer hebben. Ik zou de exploitatie van het to tale ziekenvervoer wel eens willen zien voordat we het subsidiebedrag gaan ver hogen. Het was bekend dat de exploitatie van de ziekenauto niet uit zou kunnen. Tenslotte werd besloten het subsidiebe drag te verhogen van 200 tot 500. Premieregeling woningverbetering en -splitsing De heer Veneïriaas Slots had bezwaar tegen de geraamde post groot 5200 voor woningverbetering en -splitsing.. Niet dat spreker tegen woningverbetering of -split sing zou zijn, doch hij zou, evenals voor heen, iedere aanvrage door de raad be keken willen zien. Wanneer wij deze 5200 voteren hebben wij geen vinger meer in de pap en daarom ben ik tegen deze post. Na uitvoerige discussies tussen de voorzitter en de heer Veneklaas Slots werd tenslotte over deze post gestemd. Tegen handhaving stemden de h.h. Vene klaas Slots en de heer Soer. Verlichting torenuurwerk Voor onderhoud en bediening van klok ken en uurwerk van de dorpstoren werd een bedrag geraamd van 130. De heer Aaftink en verschillende leden met hem, zouden het uurwerk van de dorpstoren graag verlicht zien. De voor zitter verklaarde dit ook graag te willen maar er is naar schatting 1000 mee ge moeid. Onlangs heeft een ingezetene 10 geschonken voor verlichting van de toren klok, doch tot nog .is het helaas bij deze 10 gebleven. Onderhoud van wegen, voet- en rijwielpaden Hiervoor is een post geraamd van 12.900 waarvoor een bedrag a 1600 bestemd is voor aanschaffing van mate rialen voor wegenonderhoud zoals teer, grind, straatstenen enz. Het bedrag van 1600 werd door de heer Aaftink onvol doende geacht, doch de gemeente-archi tect, de heer Jac. Louwerse verwacht dat het geraamde bedrag voldoende zal blij ken. Materiaal is er niet zo veel nodig nu verschillende wegen pas een goede beurt hebben gehad. De post lonen is van groter belang. Aandeel in de kosten van onderhoud van provinciale en andere wegen Door de heer Jansen werd gewezen op het bedrag a 8176,16, dat de gemeente moet bijdragen in de onderhoudskosten van de provinciale weg Holten-Espelo- Heeten (10,913 km. lengte a 1600 waar voor het gemeentelijk aandeel 4496,16) en de provinciale weg Holten-Wipperts- brug (4.6 km. lengte a 1600, waarvan het gemeentelijk aandeel 3680). Blijkens mededeling van de voorzitter werd door een commissie uit de Vereni ging van Ned. Gemeenten reeds een on derzoek ingesteld naar de bijdragen in de onderhoudskosten van de provinciale wegen, doch over het resultaat van dit onderzoek is nog niets bekend. De heer Rietberg zou de meeste gedu peerde gemeenten een actie willen doen ondernemen en bij Ged. Staten aldus spr. moeten we blijven aandringen op veran dering van de huidige normen. Schoonmaken waterleidingen Voor het schoonmaken enz. van de wa terleidingen (totale lengte ruim 27 kilome ter) is op de begroting voor 1955 een be drag geraamd van 4000. In 1954 werden de verschillende leidingen geruimd door de arbeiders van het waterschap „De Schipbeek" en het waterschap is bereid ook in 1955 de onderhoudswerken voor rekening der gemeente uit te voeren. De heer Klein Velderman zou ook de Ned. Heide Mij een kans willen geven. Mogelijk zou dan de concurrentie groter worden en de gemeente zou goed uit zijn. Wet houder Teeselink merkte nog op dat het ruimen der leidingen door het Schip- beekpersoneel niets te wensen overliet en ook de heer Rietberg was van mening dat men dit werk kan toevertrouwen aan deze mensen, die hierin ruime ervaring hebben. Ondersteuning aan behocftigen aan geld. Voor de in de loop van het jaar noodzakelijk blijkende ondersteuningen of verhogen van bestaande ondersteu ningen, hebben B. en W. een post ge raamd van f 1529,20. De heer Jansen verklaarde niet te gen handhaving van deze post te zijn, doch hij zou wel elke aanvrage om steun voorzichtig bekeken willen zien. Laat men vooral ook bekijken of de mensen in staat zyn om te werken. Er is nu lang genoeg gedokterd. Bij volgnummer 454 van de begroting hebben B. en W. een post uitgetrok ken ad f200,— voor kosten van propa ganda voor industrievestiging en/of be vordering van het vreemdelingenver keer. Bij de behandeling van de begroting 1954 (medio Maart 1954) werd op voor stel van de heer Soer besloten tot het plaatsen van een bord met het op schrift: „Vestigt Uw industrie in Hol ten", aan welk besluit tot nog toe geen uitvoering werd gegeven. De heer Soer en met hem ver schillende andere leden was van mening, dat er nu lang genoeg was „gedokterd" en hij zou thans een ter mijn willen stellen, waarbinnen het bord moet worden geplaatst. Met het voorstel van de Voorzitter om de vervaldatum te stellen op 5 {Mei, kon de raad accoord gaan. Verharding zandwegen. De heer Klein Velderman heeft op de begroting een post gemist voorver- harding van de Helhuizerweg; iets wat spreker zeer betreurde. Dat de Doorlopende Dijk nummer één staat, is volgens de heer Klein Velderman logisch, maar óok de Hel huizerweg moet op deze begroting ko men. De heer Veneklaas Slots: Ik ben het hiermede volkomen eens. De heer Landeweerd zou enkele gro te, niet direct dringend noodzakelijke werken willen laten vallen en zoveel mogelijk de zandwegen willen ver harden. Een gymnastieklokaal waar voor een bedrag van f 128.000,— is ge raamd is ongetwijfeld van groot be lang, doch spr. acht verharding van zandwegen toch belangrijker. Ook de heer Rietberg, die verklaar de van het grote nut van een gymnas tieklokaal terdege doordrongen te zijn, zou toch de zandwegen eerst onder handen willen nemen. Volgens de Voorzitter heeft men met veel moeite bij de minister voor dit gymnastieklokaal een plaats gekregen op de urgentielijst en men moet daar om van deze gelegenheid thans ook gebruik maken. Overigens, aldus spr., moet men deze bouw ook weer niet te zwaar nemen. Het zijn nog maar plan nen en het kan nog wel maanden du ren voordat deze gerealiseerd worden. Pas over vijf maanden zal een defi nitieve beslissing worden genomen. Van het verharden van twee wegen zal volgens de Voorzitter niets kun nen komen. Het zal nog de vraag zijn, of verharding van de Doorlopende Dijk dit jaar een feit zal worden. Ook de heer Aaftink zou nu toch ein delijk de Helhuizerweg wel eens on derhanden willen nemen. De bewoners hebben f 11.000,— toegezegd. De Jeur- linksweg en de Aaltinkssteeg zijn ook reeds voorgegaan, doch dit was alles zins te billijken met het oog op het nieuwe kerkhof aan de Oude Deven- terweg. De heer Dikkers verklaarde graag een gymnastieklokaal te willen heb ben, doch er is de laatste jaren al zo veel aan het dorp ten koste gelegd. De buurtschappen moeten nu eens aan hun trek komen. Spreker zou het niet billijk vinden, als de Helhuizerweg moest wijken voor het gymnastiek lokaal. De Voorzitter: Ik zou niets liever willen dan de beide zandwegen ver harden en een gymnastieklokaal bou wen, doch dit is absoluut uitgesloten. We moeten met onze verlangens bin nen de perken blijven. Tenslotte werd besloten beide we gen en het gymnastieklokaal op de be groting te plaatsen. De heer Klein Velderman: Staan B. en W. volledig achter het besluit, dat genomen werd ten opzichte van de Helhuizerweg? De Voorzitter: We nemen ons ver lies sportief. De heer Soer: Wanneer ik de heer Klein Velderman goed begrijp, bedoelt hij met deze vraag: Zou het met het verdedigen van dit plan bij Ged. Staten wel goed zitten, nu de voorzitter zelf niet zo enthousiast is? De Voorzitter: Mag ik U even her inneren aan de golfplaten-kwestie? On danks het feit, dat ik tegen het besluit van Uw raad was, heb ik, naar ik meen, dit besluit tot en met verdedigd en in Den Haag bereikt, wat U met Uw besluit had bedoeld. Bouw middenstandswoning. Voor het "bouwen van een midden standswoning welke woning bestemd is voor de gemeente-architect, de heer Jac. Louwerse is op de begroting een bedrag geraamd van f22.000,—. Tegen het bouwen van een woning voor de gemeente-architect bestond bij geen der leden bezwaar, doch met de heer Soer waren de meeste leden het eens, dat een dubbele woning de voor keur geniet boven een enkel pand. Het zal, volgens de Voorzitter, nog de vraag zijn, of Ged. Staten het bou wen van een enkele woning goedkeu ren, laat staan, dat ze hun fiat geven aan het bouwen van een dubbel pand. Voor het bouwen van een enkele woning bleek de raad tenslotte niet te vinden en er zal daarom een plan wor den ontworpen voor een dubbel pand. Natuurbad in 1956. Naar aanleiding van een vraag van de heer Dikkers deelde de Voorzitter mede, dat met het oog op het stichten van een natuurbad in „Twennaarsveïd", een plan werd opgemaakt door het Technisch Adviesbureau van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. Dit plan is gereed om naar Ged. Staten te worden doorgezonden. In 1956, aldus de voorzitter, kan er hopelijk iets con creets gebeuren ten opzichte van het natuurbad, met welks bouw een bedrag van pl.m. f 200.000,— gemoeid zal zijn. Alhoewel de dag van opening nog ver is, hebben B. en W. zich toch reeds bezig gehoudgn met de vraag: „Moet het bad Zondags geopend zijn?" Het beantwoorden van deze vraag met ja of neen is van groot gewicht met het oog op de financiële uitkomsten. Wethouder Teesselink, die zich in de vergadering van B. en W. tegen open stelling op Zondag had verklaard, liet ook thans weten, dat hij om principiële redenen niet zou medewerken aan het stichten van een zwembad, dat ook 's Zondags geopend zal zijn. De noodza kelijkheid van een bad voor Holten zag de wethouder terdege in, doch hij zal zich blijven verzetten tegen open stelling op Zondag. De begroting werd hierna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het geraamde tekort bedraagt f 82000,-. Vol gens een voorzichtige berekening zal de gemeente Holten van het Rijk een verhoogde uitkering ontvangen van f 62000,—, zodat er een tekort blijft van f 20.000,—. Begroting GEB. De heer Wansink zou in het dienst gebouw, hetwelk gebouwd zal worden op het gemeentelijk industrieterrein, een kantoor willen inrichten voor de bedrijfsleider van het GEB. Verschil lende leden bleken hier wel voor te zijn, temeer daar men op het gemeen tehuis steeds met gebrek aan ruimte heeft te kampen. Door de voorzitter zal deze aangele genheid eens met de bedrijfsleider van het GEB worden opgenomen. De heer Westerik heeft thans zijn kantoor inge richt in het voormalig distributiekan toor en is dus steeds by de hand. Dit is erg gemakkelijk, want iedere dag en soms meerdere malen op een dag, heeft men de heer Westerik op de secretarie nodig voor het verstrekken van gegevens, terwijl omgekeerd de heer Westerik over tal van zaken zyn licht moet opsteken op de secretarie. De begroting van 't GEB werd hier na zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd, evenals de begrotingen voor het woningbedrijf en het grondbedrijf. Keurings-, waag- en slachtbe- drijf. Bij het behandelen van de begroting KWSB, merkte de heer Soer op, dat het nu eindelijk eens tijd wordt om spijkers met koppen te slaan. Laten we het hele slachthuis van de hand doen of de zaak grondig aanpakken. Zoals het nu gaat, gaat het beslist mis. Op de begroting 1955, aldus de Voor zitter, is een bedrag van f3000,— uit getrokken voor het opmaken van een plan voor de bouw van een nieuw slachthuis. B. en W., alsook de slacht huiscommissie, zijn van mening, dat het tegenwoordige bedrijf niet meer aan de eisen voldoet, doch met ver bouwing, vernieuwing of reparatie ko men we er niet. Er zal een nieuw modern slachthuis moeten komen, doch waar het onmo gelijk is dit ineens te financieren, zal het bouwplan in etappes moeten wor den uitgevoerd. Het slachthuis ver schaft 'n flink aantal ingezetenen .werk en B. en W. zullen daarom alles doen om dit bedrijf niet alleen in stand te houden, doch er zal ook gestreefd moe ten worden naar uitbreiding. B. en W. hebben zich voorgesteld in 1956 te kunnen komen tot het bouwen van een nieuw pellokaal en een koel huis. De begroting KWSB werd hierna z.h. st. goedgekeurd. Rondvraag. Bij de rondvraag werd door de heer Wansink de aandacht gevestigd op de slechte toestand, waarin de zandweg tussen de Wed. Paalman en Jansen (Menum) verkeert en de heer Soer wees op de Sangeldijk, die ook zeer slecht is. Wethouder Wegstapel zal aan beide wegen aandacht schenken. Volgens de heer Dikkers zouden er in de Beuzeberg wegen in behande ling zijn, die heel weinig worden ge bruikt, terwijl aan belangrijker wegen niets wordt gedaan. Dit is, zo deelde de Voorzitter mee, inderdaad het geval, omdat tengevolge van de vorst aan het grondwerk niets kan worden gedaan. De werklozen uit Deventer zijn daarom op enkele min der belangrijke zandwegen tijdelijk be zig met het opruimen van houtopslag e.d. Op een vraag van de heer Rietberg deelde de Voorzitter nog mede, dat de eigenaren van gronden in de Gaarden allemaal by de taxateurs zijn geweest, die deze zaak nu verder zullen af handelen.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 1