Hef Landbouwschap Record-welvaart BURGERLIJKE STAND. Geboren: Harry, zv. Hendrik Wansink i Gerritdina Teela. Hendrika Al berta, dv. Gerrit Jan Haverslag en- To- Sophia Wilhelmina ten Velde. Berendme, dv. Hendrik Jan Vukkink Rika Bertha Hendriksen. Wille- mina Johanna, dv. Gerrit Jan Vene klaas Slots en Janna Hendrika 'Landu- wer. Hermiena, dv- Johannes Gerhar- dus Prins en Geertruida Schippers. Ingekomen: H. Krale van Staphorst naar Deventerweg 15. Vertrokken: J. R. H. Schoumacher v. Holterberg 26 naar Vught. B. Pottje- en gezin van Stationsstraat 5 naar Veendam. predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Is raël (Bed. H. Doop) en 7 uur Ds. Ad- dink (Gelijkenis: De getrouwe en de ontrouwe huisbezorger). In beide diensten collecte voor Kerk dag in Overijssel. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addink. Collecte voor Kerkdag in Overijssel. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor Art. 13 K.O. Ds. H. POSTMA SPRAK VOOR HERVORMDE EN GEREF. JEUGD. Voor een groot aantal Hervormde en Gereformeerde jongemensen sprak Maan- ivond in het gebouw Irene Ds. H. Postma, Vrij Evang. predikant te Nij- verdal over het onderwerp: „Jeugd en Wereld". De leiding van deze avond berustte bij voorzitter van de Holtense C.J.M.V., heer A. Westerik, die in zijn openings woord zijn blijdschap uitsprak over zo veel belangstelling. Na een woord van welkom te hebben gesproken tot Ds. Postma en de jonge lui, liet de heer Westerik zingen Psalm 139 vers 1 en 14, las een gedeelte uit het Nieuwe Testament en ging hierna voor in gebed. Ds. Postma, die hierna het woord ver kreeg, las als inleiding op zijn onder werp Genesis 3 de verzen 17 en begon met te zeggen dat het onderwerp „Jeugd en Wereld" eigenlijk handen noch voe ten heeft. Hij heeft de titel zo kort mo gelijk willen houden en het daarom maar 'dj een aanduiding willen laten, 't Is de bedoeling, aldus spr., dat we in deze bij eenkomst eens nadenken over de plaats van de jeugd in de wereld. Haar plaats en vooral haar vragen en haar moeilijk heden en haar strijd en nood. En dan zou ik willen denken aan jullie, die de naam christelijke jeugd draagt (of je dat wenst of niet) omdat je de jeugd vormt van de Christelijke gemeente, dat is de jeugd van de gemeente van Christus. En dat dat moeite betekent, en zorg en strijd en nood om jeugd te zijn van Christus in de wereld van vandaag is wel duidelijk. De christenjongeren hebben een plaats in de wereld, maar zijn niet van de wereld. Jullie worden geroepen om als jonge mehsen God te dienen in een wereld, die van God en Zijn dienst niets wil weten. 't Valt niet mee in de wereld te staan en niet van de wereld te zijn. 't Leven genieten en christen te zijn is een ver draaid lastige opgave. De wereld staat voor je als een prachtige etalage en wanneer je alles bekijkt heb je soms het gevoel dat je toch wel 't. een en ander te kort komt. Misschien leen je wel eens het oor aan de influisteringen van de duivel, dat je als christen-jongmens toch eigenlijk r een „zielige tobber" bent, een „mi nimumlijder". Deze leugen van de duivel is bijna zo oud als de mensheid zelf. De geboden van God moeten we niet zien als bordjes met „Verboden Toe- doch we moeten hierin zien de beschermende arm van God om ons leven. God wil dat we van het leven genie ten. Van al de bomen in de hof van ons leven mogen we eten. God zegt: pluk maar en geniet er van, maar blijf af van de boom der zonde. Heb God echt lief en doe wat je wilt. Het leven met Christus is een verlost, een gelukkig leven. Een stukje hemel op aarde. Een leven in de vrijheid, in het licht, zo besloot Ds. Postma zijn met intense aandacht beluisterde rede, waar voor hem door de heer Westerik harte- k dank werd gezegd. Ds. Postma ging hierna voor in dank gebed, waarna deze geslaagde avond met het zingen van Gezang 280 5 (Ik weet, aan wien ik mij vertrouwe) werd be sloten. BUURTVERENIGING SCHOOLKRING ESPELO BIJEEN. Door de slechte omstandigheden van weer en wegen was de opkomst voor de jaarvergadering niet bijzonder groot. Voorzitter Wegstapel opende de ver gadering, waarna de waarnemend secre taris, de heer H. J. Hiddink, en de pen ningmeester, de heer G. J. Rensen, hun verslagen uitbrachten. Inplaats van de heer H. J. Hiddink werd wegens diens aanstaand vertrek naar het dorp in het bestuur gekozen de heer H. Wierda. De heer Hiddink werd het ere-voorzitterschap van de ver eniging aangeboden. Bij de rondvraag kwamen aan de orde de telefoonaansluitingen in Espelo, een tocht naar de komende Jaarbeurs, straat verlichting op enkele kruispunten, het plaatsen van een richtingaanwijzer bij de Vale Mars. Als antwoord op de vraag hoeveel leden de vereniging telt moe digde de voorzitter aan tot het werven van nieuwe leden. Hierna vertelde de heer Hiddink op boeiende wijze over zijn reis naar In donesië waarna de vergadering door de voorzitter gesloten werd. I PLATTELANDSVROUWEN KOZEN NIEUWE BESTUURSLEDEN i De afd. Holten van de Ned. Bond i van Plattelandsvrouwen hield Maan dagavond j.l. haar jaarvergadering on der leiding van de presidente, Mevr. H. Maats-Kevelam. Bij de ingekomen stukken werd Me vrouw Nagelhout aangewezen om een bespreking bij te wonen met Mevr. Enklaar, betreffende de Federatie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Het jaarverslag der vereniging werd uitgebracht door de 2e secretaresse, Mevr. M. Meijer-Dilling, waaruit bleek, dat het ledental bijna constant geble ven was en aan het einde van het jaar 79 bedroeg. Er werd een flinke activi- 7teit aan de dag gelegd door het hou den van lezingen en o.a. een hand- werkcursus. Het vergaderbezoek liet nog wel iets te wensen over. Gemid deld werden de bijeenkomsten door 38 leden bezocht. Blijkens 't verslag van de penning- meesteresse, Mevr. H. Boode-Meijer- man, bedroeg het batig saldo f 201, Het vorig jaar was dit f 177,waar door de afdeling in gunstige financiële omstandigheden verkeert. De kascommissie, bestaande uit de dames M. TuHer-Aanstoot en G. H. A. Weijl-Goldstein, hadden de bescheiden in orde bevonden zodat de penning- meesteresse onder dankzegging voor haar beheer werd gedechargeerd. Tot leden van de nieuwe kascommis sie werden aangewezen de dames M. Tuller-Aanstoot en D. Krekel-School- derman. In verband met het aftreden van de dames W. Maats-Kevelam en H. Boo- de-Meijerman, die zich niet herkies baar stelden, werden bij de bestuurs verkiezing tot bestuurslid gekozen de dames J. W. Nagelhout-Klijzing en C. P. K. Enklaar-van Andel. Na de pauze kwam het zomeruit- stapje aan de orde. De suggestie om het uitstapje te houden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de bond, vond geen voldoende bijval. Besloten werd, zo mogelijk, in Mei de Avro- studio in Hilversum te bezichtigen en daaraan een uitstapje te verbinden. Aan 't slot van de vergadering bracht de vice-presidente, Mevr. B. Beijers- Holterman, de beide aftredende be stuursleden dank voor hun arbeid in het belang van de afdeling. De drie jarige periode was voor beiden niet al tijd even gemakkelijk, maar het zijn niet de slechtste jaren geweest voor de afdeling. Na dit officiële gedeelte heeft Mevr. A. Wansink-van de Brink voor de da mes nog een aantal filmpjes vertoond, o.a. van de wederopbouw van de mo len der Fa. Gebr. Wansink. alsmede familie- en vacantieplaatjes. Uj: VOORGOED VRIJGESTELD Aan de dienstplichtige der lichting 1954 W. Aalpol is door de Minister van Oorlog voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoon lijke onmisbaarheid. LEZING OUDEDAGSVOORZIENING. Op uitnodiging van de N.V.V. Bestuur- dersbond sprak Vrijdagavond van de vo rige week in de zaal van de heer K. ter Horst de heer J. Bouma, hoofdbestuurs lid van de A.N.A.B. te Utrecht over „De Oudedagsvoorziening". Na een welkomstwoord tot de vrij tal rijk opgekomen leden en belangstellen den, vertelde de heer Bouma eerst iets over de wordingsgeschiedenis van de ouderdomsuitkeringen, zoals we die al vele jaren gekend hebben in de vorm van een uitkering van aanvankelijk f 3 en f 2, later van f 5 en f 3 en thans als de Noodwet Drees-uitkering. Hij schet ste daarbij de grote verdienste van Mi nister Talma, wiens sociale bewogen heid o.m. de stoot gaf, dat een wet tot stand kwam. In de crisisjaren zijn telkens pogingen gedaan om de uitkeringen te verhogen, zonder dat dit effect sorteerde. In de oorlogsjaren werd reeds een belangrijke stap vooruit gedaan, doordat de grond slag werd gelegd voor de bedrijfspen sioenfondsen. Na de bevrijding kwam de Noodwet Drees. Het werd een noodregeling om niet te vervallen in de fout van de vo rige regeling, die door haar star en strak karakter moeilijk te wijzigen was. In 1949 verscheen een nota van de Mi nister van Sociale Zaken Mr. Joekes, welker inhoud nogal bezwaren ontmoet te. In 1953 werd bij de behandeling van de begroting van het Ministerie van So ciale Zaken aangedrongen op een ad vies van de Sociaal Economische Raad (S.E.R.), die op 26 Februari 1954 haar rapport het licht deed zien. Dit rapport bevat 8 punten waarop de heer Bouma uitvoerig inging. Een be langrijk punt is de uitkering van f 1260 voor gehuwden en f 756 voor ongehuw- den. De vrijstelling van premiebetaling voor de kleine zelfstandigen wordt be grensd tot een bedrag van f 2000. Er is reeds sterke aandrang uitgeoefend om deze grens in elk geval uit te breiden tot f 3000. Het is de bedoeling om de uitkeringen om de vijf jaar aan te pas sen aan het peil van het levensonder houd. De S.E.R. adviseert dit basis-pen sioen aan ieder te doen uitkeren. Hij stelt een invoeringstermijn van 5 jaar. (Blijkens de jongste berichten zou de Minister van Sociale Zaken Suurhof. voorstellen de maximum-uitkering ter stond in te voeren. Red.) Bij invoering van dit ouderdomspen sioen zal de vereveningsheffing, welke thans tot een bedrag van 4 pet. door de werkgevers wordt betaald, komen te vervallen. Nadat nog tal van vragen waren ge steld en beantwoord, bracht de voorzit ter de heer Bouma dank voor zijn duide lijke uiteenzetting. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten, tel. 352. Gevonden: 1 kussentje met sloop uit kinderwagen; 1 zwarte ball-point; 1 jon genszakmes. Verloren: 1 grijze handschoen; 1 rood grijze want; 1 bruine jachthond. GESLAAGD Mej. H. Prins slaagde te Almelo voor het diploma machineschrijven. UITSTEL De dienstplichtige J Jansen Manen- schijn van de lichting 1955, kreeg nog 1 jaar uitstel van eerste oefening. MOOIE PLAATS IN VERKEERSCOMPETITIE In de dezer dagen door de KNMV gehouden provinciale verkeerscompe- titie, waarvan de uitslag thans bekend is geworden, heeft de motor- en auto mobielclub „De Holterberg" zich als tweede weten de plaatsen met 43straf- punten, achter de Zwolse motorclub, die 30 strafpunten kreeg. VOORDELIG KOKEN Uitgaande van de Fa. Theunisse te Roosendaal had Woensdagavond in ho tel Holterman een demonstratie plaats met de z.g. Bfix-pan, een kooksy- steem, waarbij de genele maaltijd op één warmtebron kan worden klaar ge maakt. Er bestond voor deze kookde monstratie zo'n grote belangstelling, dat de zaal de aanwezige dames byna niet kon bevatten. De heer A. C. N. Lemmens, die deze demonstratie leidde, gaf na een kort welkomstwoord eerst een korte uiteen zetting van het principe, dat aan dit systeem ten grondslag ligt en ging toen over tot 't klaar maken van een menu, bestaande uit vlees, aardappelen, twee soorten groente, rijst en appeltjes. Het vlees werd eerst tien minuten voorge braden en daarna werden alle gerech ten gelijktijdig opgezet in de stapel pannen, die hiervoor gebruikt worden. In een half uur was de maaitijd gereed en konden de aanwezigen door een proefje ervaren, dat zij zeer smakelijk was toebereid. Het systeem bestaat uit een basis- pan (B-fix) met speciale deksel, een hoge zeef- en vruchtensappan, een lage zeefpan, een inzetpan met twee grij pers, een braadrooster, vruchtensap kegel en een B-fixkiem. Tot 6 B-fix- p ami en kunnen op een gaspit, electri- sche plaat of andere warmtebron ge zet worden, met het resultaat, dat de spijzen heerlijk van smaak blijven, door de veel kortere kooktijd, een grote be sparing bij weldoordacht gebruik aan gaf of electra, geen verlies van vitami nen en kostbare voedingsstoffen, daar de groenten zonder water worden op gezet en door de circulerende warmte gaar worden en geen aanbranden of overkoken, en zelfs geen afgieten. Na een demonstratie met een 'l'her- molite punststraler en enkele andere voorwerpen, werd een kleine gratis verloting gehouden, waarmee de avond werd beëindigd. JAARVERGADERING „DE BERGVLIEGERS". Onder voorzitterschap van de heer W. v. d. Pluym kwamen Donderdagavond in 't café Kaïfsterman de leden van de Postduivenveremging „De Bergvliegers" in jaarvergadering bijeen. De heer v. d. Pluym opende deze bij eenkomst met een woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot een 3-tal meuwe leden. Nadat de secretaris, de heer G. Steu nenberg, de notulen had gelezen, bracht de penningmeester, de heer H. J. ten Velde, financieel verslag uit over 1954. Er was over 1954 een batig saldo van f 94.86. Alis leden van de kascontrole commissie 1955 werden benoemd de h.h. J. H. Aaftink en J. Haan. De heren W. v. d. Puym en G. Steunenberg werden resp. als voorzitter en secretaris her kozen, terwijl inplaats van de heer H. J. ten Velde (die wegens studieredenen be dankte) gekozen werd de heer H. J. Aaf tink. Tot commissarissen werden benoemd de heren J. Haan en L. Gazan. Als reke naar zal fungeren de heer J. Schup- pert. Als hokcontroleur werden aange steld de heren G. Veldhuis en H. J. ten Velde. Besloten werd om alle vluchten in coördinaat te vliegen. Na verdeling der klokken werd deze vergadering door de voorzitter gesloten. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HOLTEN. Op de baan van de IJsclub „De Noord pool" zullen Zaterdagmiddag 26 Febr. de snelste sehaatsenrijdsters en -rijders uit Holten hun krachten meten in de strijd om het kampioenschap van Holten. Voor deze kampioenschappen die het vorig jaar voor de eerste keer wer den gehouden zal ongetwijfeld weer flinke belangstelling bestaan, zowel wat het aantal deelnemers als publieke be langstelling betreft. Het vorig jaar werd kampioene Mej. B. Brinkman, die ook nu zeker weer pre sent zal zijn. En ze zal natuurlijk haar uiterste best doen om het kampioenschap te prolongeren. De heer Berkhof, die het vorige seizoen kampioen werd, is ver trokken en zal aan de wedstrijden dus niet kunnen deelnemen. Wie volgt hem op? De baan is in prima conditie en we twijfelen niet of het zal Zaterdagmiddag hard gaan. Moge het een sportieve, span nende kamp worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Sinds enkele weken heeft het Land bouwschap het werk van de Stichting voor de Landbouw overgenomen. Daar om komt men in de berichten over de landbouwpolitiek de laatste tijd ook steeds meer het woord Landbouwschap tegen. Dat is een nieuw woord: het Land bouwschap is ook een nieuwe instelling. Maar het is geen vreemde instelling, die zomaar uit de lucht is komen te vallen. Het is ook niet plotseling en zonder voorbereiding door de regering inge steld. Neen, het Landbouwschap is geleide lijk aan gegroeid; de gedachte is in de loop van de tijd ontwikkeld. Men kan zeggen, dat deze gedachte in de loop van de jaren rijp geworden is in de hoofden van de Nederlandse boeren, tuinders en landarbeiders. Het allereerste begin kan men vinden in de dertiger jaren. Dat was voor de land- en tuinbouw een zeer zorgvolle tijd, die niet gemakkelijk uit de herin nering van de boeren en tuinders zal verdwijnen. In die tijd had de land- en tuinbouw steun nodig om het bedrijf in stand te houden; de boeren en tuinders hadden steun nodig om in leven te kun nen blijven. Om dit te bereiken gingen de ver schillende boerenbonden in Nederland samenwerken. Deze samenwerking strekte zich later ook uit tot de landarbeiders. Deze heb ben immers bijna evenveel belang bij de welvaart van 't land- en tuinbouwbedrijf als de boeren en tuinders zelf. Daar stond tegenover, dat het voor de boeren en tuinders veel waard was, als zij in de Tweede en Eerste Kamer konden reke nen op de steun van de arbeiders. Sa men zou men sterker zijn. En dat was nodig want er was bij grote groepen van het Nederlandse volk nogal veel verzet tegen steun aan de land- en tuinbouw. Dit is het allereerste begin geweest. Later is door verschillende oorzaken de samenwerking tussen boeren, tuinders en landarbeiders sterker geworden en kreeg zij een meer blijvend karakter. Maar de eerste vorm van deze ontwikke ling is te vinden in de crisis van de der tiger jaren. Amerika is op 't ogenblik een land van melk en honing, van rozengeur en maneschijn en van boter tot den boom. De economische crisis, die in de eerste helft van 1954 dreigde, is overwonnen en nagenoeg alle deskundigen hier zijn optimistisch gestemd ten aanzien van de komende 18 maanden. Zelden zijn economische experts het geheel met elkaar eens, doch die onenigheid be paalt zich in Amerika thans tot het tamelijk futiele probleem of het jaar 1955 het grootste welvaartsjaar in de Amerikaanse geschiedenis zal worden, dan wel of 1955 slechts het re cord van 1953 zal evenaren. De mees ten hier geloven, dat de welvaart van het pas begonnen jaar die van 1953 nog zal overtreffen. Optimisme is Amerika's grote kracht. De autofabrieken, die het in 1954 vrij moeilijk begonnen te krijgen, draai en weer op volle toeren. Men verwacht, dat er dit jaar 5,6 millioen en misschien zelfs 5,8 millioen nieuwe personenauto's op de markt gebracht zullen worden. De nieuwe modellen (langer, breder en vaak tweekleurig) verschillen vrij veel van de vorige en wie bewijzen wil, dat het hem goed gaat, kan dus moei lijk in een model van een of twee jaar geleden blyven rijden De totale productie van het land is thans 129 procent van die der jaren '47- 1949 en het gezaghebbende maandblad Fortune voorspelt, dat het niveau van 1955 vier procent hoger zal liggen dan dat van 1954 en één procent hoger dan dat van het recordjaar 1953. Ondanks het feit, dat de trouwlust (vergeleken met het naoorlogse jaar 1946) met ongeveer 32 procent is ver minderd, maakt de bouwnijverheid het goed. Bovendien zal de regering thans de aanleg van wegen en de bouw van scholen en ziekenhuizen extra gaan stimuleren. Amerika's kracht. De regering beroemt er zich op, de dreigende achteruitgang van 1954 te hebben gekeerd. De industrie werd ge steund doordat de regering risicodra gend kapitaal wist aan te trekken, ex pansie en koopkracht bevordert, door dat het crediet voor ondernemers en consumenten aanzienlijk werd ver ruimd. Al deze regeringsmaatregelen waren nuttig, maar zij waren toch vooral daarom effectief, omdat zij voor het publiek evenzoveel injecties van vertrouwen betekenden. De uitwerking van de regeringsmaatregelen was na melijk in de eerste plaats psycholo gisch; men zag, dat Eisenhower en de zijnen maatregelen namen om een de pressie te keren en of die maatrege len nu afdoende waren of niet men geloofde erin, men had vertrouwen in de economische kracht van Amerika en men begon niet, in zijn zakenbeleid of bij z'n aankopen, de kat uit de boom te kijken. Het is vooral deze optimistische re actie van het publiek geweest, die Amerika behoed heeft voor recessie en depressie. Economie stabieler. De koersen zijn de laatste weken da lende en onwillekeurig vraagt men zich wel eens af: naderen wij opnieuw een plotselinge val der aandelen als bij de grote „krach" van 25 jaar geleden. En Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE. De voorzitter van de Woonruimtecom missie maakt bekend, dat de maande lijkse zitting dier commissie niet zal plaats hebben op Dinsdag 1 Maart a.s. maar op Dinsdag 8 Maart d.a.v. De voorzitter voornoemd, J. KROON. WIJZIGING van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten. Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 23 Februari 1955 gedurende veertien dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het be sluit van de raad dier gemeente d.d. 18 Februari 1955, nr. 425, tot vaststelling van een wijziging van het uitbreidings plan in onderdelen voor het dorp Hol ten. Binnen zes weken na afloop van bo vengenoemde termijn kunnen de be langhebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedep. Staten bezwaren tegen dit besluit in dienen. Holten, 21 Februari 1955. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. OPENBARE AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Holten zuilen onder bestekhouders, over eenkomstig het Aanbestedingsregle ment W.B., op Vrijdag 11 Maart 1955 des voormiddags 11 uur ten gemeentehuize te Holten in het openbaar aanbesteden: Perceel I: Het bouwen van een dub bele woningwetwoning in de buurt schap Dijkernoek. Perceel II: Het glas-, schilder- en be- hangwerk van deze dubbele woning. Het bestek met tekening is verkrijg baar op het kantoor van de gemeente architect tegen betaling van f 10.per stel. Restitutie bij ongeschonden inleve ring op de dag van aanbestedmg f 5. WIJZIGING van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten. Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 28 Feoruari 1955 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten, vast gesteld bij raadsbesluit van 23 Novem ber 1954, nr. 3353, en gewijzigd bij be sluit van 18 Februari 1955, nr. 425. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebben den bij de gemeenteraad bezwaren in dienen. Holten, 24 Februari 1955. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. AANGIFTE HONDENBELASTING. Houders van honden, die tot nu toe hebben verzuimd, aangifte te doen voor de hondenbelasting 1955, worden op a.s. Dinsdag 1 Maart in de gelegenheid ge steld alsnog aangifte te doen ter ge meente-secretarie, van 9 tot 12 uur v.m. Bij verzuim van deze aangifte zal, on geacht mogelijke vervolging van de overtreding, worden overgegaan tot het ambtshalve opleggen van verhoogde aanslagen. Holten, 24 Februari 1955. Burgemeester en wethouders v. Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. NUMMERBEWIJZEN VERVALLEN. De Groepscommandant der Rijkspoli tie brengt ter kennis van belanghebben den, dat nummerbewijzen, afgegeven voor twee- en meerwielige motorrijtui gen, vervallen na afloop van de maand waarin het nummerbewijs is afgegeven. Een nummerbewijs b.v. afgegeven in Maart, onverschillig van welk jaar, is op 1 April a.s. niet meer geldig en moet dan vervangen zijn door een kenteken bewijs. Aanvraagformulieren tot het verkrij gen van kentekenbewijzen zijn gratis op het Groepsbureau alhier verkrijgbaar. Opgemerkt wordt, dat nummerbewij zen afgegeven in Januari en Februari, eerst na Januari resp. Februari 1956 hun geldigheid verliezen. Holten, 24 Februari 1955. De Adjudant Groepscommandant, R. PETTER. tevens of daar evenals in 1930 op nieuw 'n periode van malaise en werk loosheid op zal volgen. Maar, al komt die gedachte wel eens op, bezorgd is hier vrijwel niemand. De Amerikaanse economie is sedert 1929 heel wat stabieler geworden. De grote ondernemingen zijn veel minder „wild" dan vroeger. Zij worden thans geleid met wetenschappelijke kennis en zorgvuldige risico-berekening. Manipu laties, zoals Ivar Kreuger die in Scan dinavië kon uithalen, zijn thans in Amerika onmogelijk. Niet alleen zal 'n grote onderneming zelden onbezonnen dingen willen doen, maar mocht de een of andere industrie al avontuurlijke neigingen vertonen, dan krijgen die neigingen geen kans in daden te wor den omgezet.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 3