mmmmn "°*v. V acantie-probleem vraagt aandacht Spreiding de oplossing Sanapirin kmt Meester Bos overleden Burgerlijke Stand Marktbericht Kijssen Dinsdag is hij ten grave gedragen. Hoewel zijn gezondheidstoestand al geruime tijd zorgen baarde, is de vo rige week Vrijdag de heer K. Bos, meester Bos, zoals iedereen hem ken de, nog vrij onverwacht overleden. De heer Bos is van 1921 tot 1934 hoofd van de school te Espelo geweest en heeft zich daar door zijn zegenrijke ar beid bij alle buurtschapbewoners zeer bemind gemaakt. Hij gaf niet alleen vruchtbaar onderwijs aan de kinderen, maar ook als landbouwonderwijzer was hij raadsman in tal van landbouwaan- gelegenheden. Met z'n echtgenote ver vulde hij in zijn omgeving a.h.w. een pastorale taak en waar hij zich veel bewoog op landbouwgebied, werd me nige boerenvisite dan ook als een land- bouwles beschouwd. Bij zijn komst in Espelo werd veel aandacht geschonken aan de verbete ring van de pluimveestapel en later werd ook de veeverbetering ter hand genomen en zo kwam men op zijn ini tiatief tot de oprichting van de Stier- houderij „Espelo". Nu men met de vee verbetering andere wegen heeft inge slagen door middel van de KI, spreekt dit misschien niet meer zo, maar in die jaren was het aanschaffen van een goede stier met prima afstamming 'n daad van grote betekenis voor de om geving. Meester Bos was oprichter van de vereniging „Jong Holten". Hij bracht de oud-leerlingen van het landbouw onderwijs op deze wijze bijeen als af deling van de BOO. In de onlangs ge houden herdenkingsbijeenkomst van :t 3Ö-jarig bestaan dier vereniging, heeft men hem hiervoor hoewel hij daar bij niet tegenwoordig kon zijn ge huldigd. Ook was hij vele jaren voorzitter van de plaatselijke commissie van bij stand voor het landbouwverslag. De begrafenis. Onder grote belangstelling is hij j.l. Dinsdagmiddag op de nieuwe begraaf plaats ter aarde besteld, waarbij veel kransen en bloemen de baar dekten. De gemeente was vertegenwoordigd door het voltallig dagelijks bestuur, de buurtschap Espelo en omgeving door tal van inwoners. Veel vrienden van de overledene kwamen hem de laatste eer bewijzen. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heer H. Wier- da, die namens de Espelose bevolking en de oud-leerlingen van de overle dene woorden van dank sprak voor het vele, dat de heer Bos voor de buurtschap gedaan heeft. De heer Vegter te Den Haag sprak als vriend van de overledene en schets te hoe de overledene als eenvoudige Groninger jongen uit de z.g. Wold- streek naar Rijssen gekomen was en daarna te Holten om hier veel vreug de te vinden in zijn arbeid en de be volking van Espelo met raad en daad terzijde te staan. Hij was altijd bereid om te geven wat maar gegeven kon worden. Hij was zeer bemind bij de bevolking, die hem later dan ook nog geregeld opzocht. De heer H. J. A. Koldeweij sprak woorden van troost tot Mevr. Bos als collega en vriend van de overledene. De overledene was 'n rondborstig man, die de dingen zeide zoals zij waren, maar niettemin zeer veel vrienden tel de. Wat de opvoeding der jeugd be treft, had hij altijd zeer rake adviezen. De zoon van de overledene, de heer P. A. Bos, schetste de grote verdiens ten van zijn vader als opvoeder van z'n beide kinderen en dankte voor de vele blijken van belangstelling, die bij zijn overlijden werden ondervonden. In gelijke zin sprak nog de schoon zoon, de heer H. W. ten Velde. Ds. C. C. Addink bepaalde de aan wezigen bij de Heilige Schrift. Met het uitspreken van de Ned. Geloofs belijdenis werd de eenvoudige plech tigheid besloten. JAARVERGADERING „JONG HOLTEN". Voldoende animo voor stalwedstrijden. De leden van de vereniging „Jong Hol ten" a.fd. B.O.O., kwamen Vrijdagavond van de vorige week in het hotel „Müller" in jaarvergadering bijeen onder voorzit terschap van de heer Joh. Lubbersen, die in zijn openingswoord zijn vreugde uitsprak over de flinke belangstelling, die voor deze jaarvergadering bestond. De aanwezigerf werden door de heer Lubbersen hartelijk welkom geheten, in het bijzonder de heren P. G. Dijkstra, M. Bouwhuis en A. J. Snijders en de heer E. Boeve, ass. Rijkszuivelconsulent te Zwolle. Geen reden tot klagen. In zij terugblik over het jaar 1954 zei de heer Lubbersen o.m., dat de boeren niet ontevreden mochten zijn. Er was hier en daar schade als gevolg van het droge voorjaar, doch groter was de schade, die ontstond door de abnormale regenval, in 't bijzonder in het najaar. De varkenshouderij voldoed aan redelijke eisen en de kippenhouderij was goed. Al met al mogen we niet klagen, aldus de heer Lubbersen. Ook als vereniging mogen we op een goed jaar terugzien. De opkomst op onze vergaderingen was goed. Helaas ontbreekt het bij tal van onze leden nog aan de nodige activi teit en het enthousiasme voor ons werk. Nadat de heer Lubbersen nog even het 30-jarig bestaan had gememoreerd, werd het woord gegeven aan de secretaris, de heer J- Roelvink, voor het lezen van de notulen en het uitbrengen van het jaar verslag over het afgelopen jaar. In dit jaarverslag werd dank gebracht aan de heren adviseurs voor het belang rijke werk, dat door hen steeds belan geloos wordt verricht en aan de dona teurs voor hun financiële bijdrage. Het ledental der vereniging bedroeg op 1 Jan. 1954 133 en op 1 Jan. 1955 115. 24 leden bedankten of gingen over naar de O.L.M. en 6 nieuwe leden konden wor den ingeschreven. Ontspanningsavonden kosten geld. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer B. Volkerink, brachten de jaarlijkse ontspanningsavon den een financieel nadeel van ruim f 88. De totale inkomsten over 1954 inclusief het kassaldo op 31 Dec. 1953 bedroegen f 1083.03. Er werd in 1954 uitgegeven f 832.02, zodat er op 31 Dec. j.l. in kas was f 251.01. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de h.h. Joh. Boode en H. Jansen, had boeken en bescheiden in orde bevonden, weshalve werd de penning meester décharge verleend. Tot leden van de kascontrole-commissie 1955 wer den benoemd de heren D. Nijland en F. Slijkhuis. Bestuursverkiezing. Inplaats van de aftredende bestuurs leden, de heren H. Blankena en E. Krik- kink (welke volgens het Huishoudelijk Reglement niet herkiesbaar zijn) werden gekozen de heren M. Wesseldijk en Joh. Stoevenbelt. Beide namen hun benoe ming aan onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen. De heer Lubbersen sprak enkele woor den van afscheid tot de heren Blankena en Krikkink, die gedurende hun 3-jarige zittingsperiode hun beste krachten aan de vereniging hebben gegeven. Uitslag varkensmestwedstrij d Door de heer E. Krikkink werd een kort verslag gegeven betreffende de in 1954 gehouden varkensmestwedstrijd, waaraan door een aantal leden van „Jong Holten" werd deelgenomen. Was het re sultaat niet zo gunstig als in 1953, toch kan de afdeling met de 9e prijs tevreden zijn, gezien de grote deelname uit geheel Overijsel en een deel van Gelderland. De prijzen (gebruiksvoorwerpen), die door de afdeling werden beschikbaar ge steld, werden als volgt gewonnen: G. H. Kers met 3 Ia varkens, J. Veneklaas met 2 Ia varkens, Jhr. F. W. W. H. van Coe- verden 2 Ia varkens. Stalvvedstrijd. Nu de melk wordt uitbetaald naar kwailteit, is het van het allergrootste be lang dat een hoogwaardig product aan de fabriek wordt afgeleverd. Op grond van het feit, dat beste zuivelproducten alleen kunnen worden bereid uit zindelijk gewonnen en op de juiste manier behan delde melk van gezonde koeien, ligt het voor de hand, dat het niet alleen ge wenst maar zelfs noodzakelijk is doel treffende maatregelen te nemen om dit doel te bereiken, aldus de heer E. Boeve, ass. Rijkszuivelconsulent te Zwolle, in zijn causerie, die hij hield in verband met het bestuursvoorstel tot het houden van stalwedstrijden en stalkeuringen, welke een belangrijk hulpmiddel vormen om de verzorging van het vee op stal tot een behoorlijk peil op te voeren. Bo vendien stimuleren zij het juiste gebruik van de bestaande stal, waardoor de kwa liteit van de melk kan worden verhoogd. Bij deze stalwedstrijden zal op 10 on derdelen worden gekeurd, waarbij maxi maal een aantal van 100 punten kan worden behaald. Voor het in aanmerking komen voor een diploma moeten bij de laatste twee rondgangen tenminste 65 punten zijn behaald. Nadat de heer Dijkstra nog had gewe zen op het grote belang van stalwed strijden, gaven 16 leden zich op voor deelname. Aangezien een aantal leden niet ter vergadering was, zal dit aantal ongetwijfeld groter worden. Met de wed strijden zal in de a.s. herfst worden ge start. Voordat deze geanimeerde jaarverga dering door de voorzitter werd gesloten, werd namens het Prov. Hoofdbestuur nog gesproken door de heer E. Stegink uit Bathmen. De heer Stegink zei o.m., dat de landbouwjongeren over het algemeen technisch en theoretisch goed geschoold waren, doch aan de culturele vorming van de plattelandsjeugd zal veel meer gedaan moeten worden, willen zij het wentelend wiel der tijdsontwikkeling kunnen bijhouden. IN DE KNIE GEHAKT De heer Egb. Aanstoot, bewerker van mijnhout, had Vrijdag van de vorige week het ongeluk zich met zijn bijl in de knie te slaan. Na vooi'lopig verbon den te zijn, moest hij naar het zieken huis te Deventer om de knie in het gips te laten zetten. ONTSTAAN VAN HET LIED. Zondagavond j.l. hield de J.D.G. een druk bezochte bijeenkomst, waarop de heer de Marez Oyens een inleiding hield over: „Het ontstaan van het lied". Hij vertelde o.a. iets over de arbeids-, minne- en kinderliederen en gaf hierbij toelich ting door zelf te zingen. Ook liet spr. gezamenlijk enkele canons zingen. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan velen gebruik maakten. Het werd een avond, waaraan de aan wezige leden en hun introducé's met ge noegen zullen terugdenken. Jammer was het dat de genodigden van de muziekvereniging en de verschil lende zangverenigingen niet aan de uit nodiging gehoor hadden gegeven deze avond bij te wonen, daar het speciaal voor hen toch wel zeer leerzaam geweest zou zijn. Hoewel het moeilijk was alles uitvoe rig te behandelen, werd het toch een zeer geslaagde avond, die besloten werd met het gezamenlijk zingen van de canon: „Hoort, de avondklok luidt". voor kinderen,mei" 7'hijm en Honing Op 1 Maart 1811, dus tijdens de Fran se overheersing, werd voor het noorde lijk deel van ons land de burgerlijke stand als staatsinstelling ingevoerd. Dit had voor het zuidelijk gedeelte reeds plaats gevonden op 1 Januari 1811. Onder de regering van Lodewijk Napo leon, van 18061810 koning van Hol land, werd hier het „wetboek Napoleon ingerigt voor het koningrijk Holland" ingevoerd. Dit wetboek was in hoofd zaak ontleend aan de beroemde code civil van 1804, in 1807 omgedoopt tot code Napoléon en thans weer bekend onder zijn oorspronkelijke benaming. Deze code is na het herstel onzer onaf hankelijkheid in 1813 zelfs nog een kwart eeuw lang van kracht gebleven. Aan dit wetboek danken wij niet alleen de burgerlijke stand als staatsinstelling, doch ook de naam van dit instituut, dat de zekerheid van de burgerlijke verhou dingen in grote mate verhoogt. „Burgerlijke stand", een onjuiste ver taling van het in genoemde code ge bezigde „état civil", heeft met een stand in de maatschappij niets te maken. Hij heeft betrekking op de staat van de mens ten aanzien van gezin, familie of menselijk geslacht, bijv. de staat van minder- of meerderjarigheid, de onge huwde en gehuwde staat. Deze feiten kunnen behoorlijk worden bewezen aan de hand der registers van de burgerlijke stand, omdat de registratie daarvan in ons land op eenvormige wijze plaats heeft. De inschrijving berustte oor spronkelijk bij de gezinnen en families, wier hoofden notities maakten in huis bijbels e.d. Daarna werd zij hoofdzake lijk door de kerk verzorgd, om in 1811 geheel over te gaan in handen van de burgerlijke overheid. Tijdens de oude republiek erkende de overheid het huwelijk, dat voltrokken werd in de staatskerk. Zij, die tot deze kerk behoorden, trouwden niet op het gemeentehuis. De predikant moest zorgdragen voor antekening van de door hem bevestigde huwelijken. De secreta rissen van dorpen en steden voltrokken de huwelijken van andersdenkenden en zorgden voor inschrijving daarvan in de huwelijksregisters, toen nog schepen- trouwboeken genaamd. De geestelijkheid hield ook de doop registers. De doodgravers hielden be graaf boeken bij, teneinde de grafrech ten te kunnen invorderen. Deze inschrij ving geschiedde dus alleen uit een oog punt van belastingheffing. Na de invoering van de burgerlijke stand zijn de maires (burgemeesters) misschien op eigen gezag ertoe over gegaan de kerkbesturen de verplichting op te leggen alle doop-, overlijdens- en trouwboeken van vóór 1812 op het raad huis in te leveren. Zij hebben zich daar bij gebaseerd op een wet van 't Franse gouvernement, d.d. 20 September 1792, die hier te lande echter nimmer execu toir is verklaard. Ten plattelande is dan ook een aantal kerkelijke registers achtergehouden. In het archief van de (Nederduits) hervormde gemeente van Holten berust slechts één doopboek, be ginnende in 1791. De registers, welke deze kerk na de invoering van de bur gerlijke stand aanhield, werden aanvan kelijk door de predikanten en kosters bijgehouden. Tegenwoordig geschiedt dit door de kerkvoogdij, die gebruik maakt van een meer moderne methode van registervorming. In een der boeken, welke zich momenteel nog in het kerke lijk archief bevinden, trof mij de vor ming van de familienaam Bekkernens. Deze naam luidde tevoren onderschei denlijk Bakker aan den Enk, Bakker- nenks en Bekkernenks. Men ziet hier uit, op welke moeilijkheden men kan stuiten bij het herleiden van namen. In een kort tijdsverloop is deze naam bijna onherkenbaar geworden. De registers, welke het kerkbestuur indertijd op het raadhuis heeft ingele verd, moesten vóór 1 November 1930 naar het rijksarchief te Zwolle worden overgebracht, waar zij ook thans nog worden bewaard. Dit archief is geves tigd op de Sassenpoort. Het oudste der overgebrachte registers dateert van 1706. W. O Op de Maandag j.l. te Rjjssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1093 stuks vee, runderen 373, varkens 709 en 11 schapen. Prijzen: 81 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,40 tot f2,58; tweede kwali teit van f2,25 tot f2,40; derde kwaliteit van f2,10 tot f2,25 per k.g. slachtge- wicht. 143 melk- en kalfkoeien van f640,— tot f925,— per stuk; 45 pinken van f345,— tot f490,— per stuk; 51 graskalveren van f 180,— tot f 275,— per stuk; 53 nuchtere kalveren van f34,— tot f50,per stuk; 33 drachtige zeu gen van f270,tot f350,— per stuk; 40 loopvarkens van f 65,— tot f 90,— per stuk; 636 biggen van f4,50 tot f5,50 per week; 11 schapen van f70,— tot f 110,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: De markt was ruim bezet. De handel had een langzaam verloop, waardoor de prijzen iets lager waren. Gebruiksvee: Het aanbod was niet groot. De handel in de beste soorten had een redelijk vlug verloop, doch in de afwijkende soorten was de handel traag gestemd met gelijkblijvende prij zen. 1 Nuchtere kalveren: De hancfel was kalm, prijzen iets lager. Varkens en biggen: Het aanbod was niet groot, doch de handel hierin had een vlugger verloop met onverander de pryzen. Pinken en kalveren: Aanbod kort, doch de handel had een redelijk goed verloop met staande prijzen. De winter lijkt niet de meest geschikte tijd om over vacantie te praten. Behalve de nogal kleine groep van mensen, die zich de luxe van wintersport kan veroorloven, wordt iedereen pas werkelijk en thousiast voor de genoegens van een of twee weken vacantie als van de kalender zo ongeveer de helft der blaadjes is afgescheurd. Toch is in de afgelopen weken het onderwerp „vacantie" verscheidene malen aan de orde geweest op con ferenties en congressen, waar des kundigen van gedachten hebben gewisseld over allerlei kanten van dit vraagstuk. In ons kleine land, 't dichtstbevolkte ter wereld, bestaat n.l. een ernstig vacantie-problepm. En als voor dat probleem geen goede oplossing wordt gevonden dan zal er binnen niet al te lange tijd voor heel wat Nederlanders weinig meer van de vacantiegenoe- gens overblijven. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek maakte bekend, dat het 'n onder zoek gaat instellen naar de manier waarop allerlei gezinnen en personen hun vacantie doorbrengen. Het werk comité „Natuurbehoud en Recreatie" besprak enkele weken geleden op een congres de vraag wat er gedaan kan worden om het nog aanwezige natuur schoon zoveel mogelijk te besparen en de jeugd en de ouderen te leren hoe zij zich in de vrije natuur moeten ge dragen. De „Nederlandse Reiskamer" presenteerde zich: een instelling van de gezamenlijke reisbureaux, passage agenten en reisverenigingen, die wil gaan optreden tegen de beunhazerij op het gebied van de reisbemiddeling. De Reiskamer hoopt het publiek tegen teleurstellingen, die van de beunhazerij het gevolg kunnen zijn, te beschermen door aan de bona fide bureaux een schild uit te reiken „Erkend door de Nederlandse Reiskamer", dat duidelijk op de kantoren en agentschappen zal worden aangebracht. Vrijdag 17 December werd in Utrecht een congres gehouden over „vacantie- spreiding" en onder de sprekers op deze samenkomst bevond zich minis ter-president Dr W. Drees. Waarom vacantie-spreiding? De bedoeling van dit congres was: een dringend beroep te doen op ieder een, die een grotere spreiding van de vacanties kan helpen bevorderen. Tot nu toe was de situatie in ons land zo, dat het grootste deel van de vacantie- drukte zich concentreerde op de laatste week van Juli en de eerste weken van Augustus. En de bedoeling van het „Centraal Werkcomité Vacantie" is, dat de vacanties meer verspreid worden over een langere periode tussen half Mei en half September. Waarom is die spreiding nodig en hoe komt het dat tot nu toe de actie van het werkcomité minder resultaat opleverde dan men gehoopt had? Een woordvoerder uit de vakbewe ging, de heer J. W. van de Akker schetste de narigheden van een gezin- met-vacantie, dat in het drukke sei zoen moet reizen in overvolle bussen en treinen. Het plezier van een weekje vacantie, waarvoor vaak lange tijd ge spaard is, wordt daardoor in veel ge vallen al op de heenreis vergald. De vacantie moet de mensen rust en ont spanning geven, en daarvan komt al heel weinig terecht in de drukste we ken van het seizoen. Seizoenbedrljven overbelast. Een directeur van een grote ver voersonderneming, ir H. Vis, voorspel de, dat het mis zal gaan in het seizoen- bedrijf, als men er niet in slaagt de steeds groter wordende massa vacan- tiegangers meer geleidelijk „aan te voeren". Geen enkele vervoersonder neming kan zich een wagenpark aan schaffen, groot genoeg om de drukte in die paar topweken te verwerken. De heer G. Staalman, een spreker uit de hotelwereld, betoogde, dat ver scheidene ondernemingen op het ge bied van de vacantie-hotellerie gevaar lopen te gronde te gaan doordat het toch al zo korte zomerseizoen nog verkort wordt door de vacantie-con- centratie in enkele weken. De hoofddirecteur van de A.N.W.B., de heer H. J. van Balen, stelde vast, dat zonder vacantie-spreiding de winst van net „recht op vacantie voor ieder- volkomen verloren dreigt te gaan. De ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllj jg De ontwikkeling van het vacan- g tiewezen en alles wat daarmee g samenhangt, is 'n onderwerp waar- g voor in onze omgeving niet alleen g grote belangstelling bestaat, maar g waarvoor wij bovendien allen bi- g zonder geïnteresseerd zijn door de g economische kant van de zaak. g Op twee dingen valt in onaer- g staand artikel de nadruk en wel op g het feit dat de met veel natuur- g schoon gezegende gebieden in ons g land (die - tussen haakjes - hoe g langer hoe geringer in aantal wor- g den) een steeds groter stroom van g vacantie-gasten te verwerken zul- g len krijgen en het „Vreemdelingen- g verkeer" zijn stijgende lijn nog g meer zal vervolgen èn op het feit, g dat „vacantie-spreiding" een on- g derwerp geworden is, waarvoor op g korte termijn een oplossing ge- g vonden zal moeten worden, g Aan de laatste opmerking kan de g eerste weer worden vastgeknoopt, g omdat „spreiding" na verloop van g korter of langer tijd óók voor de g „gerekte" vacantie-periode op haar I g beurt toch weer top-belasting te j zien zal geven. g Maar voorshands zou de aanbe- g volen „spreiding" inderdaad een f g zeer gewenste toestand scheppen, f lllllIIjllllllllllllllllM Nederlandse hotels en pensions en d< bussen en de treinen en de vacantie- gebieden in ons land bieden plaats .tan iedereen, die met vacantie wil gaan, als tenminste niet iedereen iegelijk vacantie gaat houden en als het vacan- tieseizoen wordt uitgebreid tot enkels maanden. Het onderwijs kan de oplossing brengen. Hoe komt het dat eind Juli, begin Augustus het merendeel van de Ne derlanders tegelijk vacantie neemt? Dr W. Drees wees er op, dat vele Nederlanders, voor wat de keuze hun vacantie betreft, gebonden zijn. Er zijn vacantieregelingen voor vi schillende bedrijfstakken, zoals bijv. het bouwvak. En honderdduizenden Nederlanders zijn aangewezen op periode, waarin hun schoolgaande kin deren vacantie hebben. Vooral het derwijs is bij de vacantiespreiding belangrijke factor; als het zo zou kun nen worden, dat de schoolvacanties in verschillende delen van ons land in een verschillende periode komen te vallen, dan is men al een heel op weg in de goede richting. Dr Drees en de andere sprekers spraken de verwachting uit, dat hc mogelijk zal zijn, dit in overleg en zonder ingrijpen van de overheid te bereiken. Er zullen moeilijkheden moeten wor den overwonnen, daarvan is een iedei overtuigd. Maar het doel dat bereikt kan worden, n.l. een rustige en pret tige vacantie voor millioenen Neder landers, is een extra inspanning zeker waard. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ad dink en 7 uur Ds. Israël. Gelijkenis: De arbeiders in de wijngaard. In beide diensten collecte voor Zen ding op Nieuw-Guinea. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël (Bed. H- Doop). Collecte voor de Zending op Nieuw- Guinea. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp PROPAGANDA DIEREN BESCHERMING. Voor een bijna uitverkochte zaal hield de Ned. Ver. tot bescherming van dieren haar Propaganda-avond. Mevr. Haal-v. d Wetering, vice-voorzitster van het Actie- Comité Noord-Oost Overijsel, opende met een korte inleiding, gevolgd door enkele vlotte nummers van de Tegahaja's. Daar na sprak Ds. van Oost uit Vriezenveen over het doel der Dierenbescherming en dat God ons de taak gaf het dier te ver zorgen en te beschermen. Hij wekte de bezoekers op toe te treden als lid en te komen tot een zelfstandige afd. Holten, waarvoor minstens 100 leden nodig zijn. In de pauze speelden de Tegahaja's weer hun opgewekte wijsjes, waarna prachtige kleurenfilm werd gedraaid van 't Nationaal Krugerpark. Na de film be dankte Mevr. de Haas alle aanwezigen voor hun komst en speciaal de winkeliers, die zeer vrijgevig waren geweest, zodat velen na de verloting met een mooie prijs naar huis konden gaan. Een 20-tal nieu we leden kon worden ingeschreven, maar 100 zijn 't er nog niet. Opgave wordt gaarne ingewacht bij Mevr. Haas, Laren- seweg, of Mevr. De Jonge, H.B. 12.

Holtens Nieuwsblad | 1955 | | pagina 2