I BELTMAN mimnsrs s Uit lief plaatselijk parlement Van hef Binnenhof Recht op het doel af! VOLKSONDERWIJS Lezing Fa. E. Wonnisik Buitenlands weekoverzicht RECLAME ar Belastingverlaging WAPEN U tegen de kou! na stonden aan de rand van een onge lukkig leven, komt alles nog weer goed. Giny wordt de vrouw vain Rudolf Hogeboom (A. Meijerink), die zijn lief- jwens hierdoor in vervulling ziet gaan. Johan die plicht boven liefde wil de stellen krijgt Emmy tot zijn vrouw. Tussen het geheel door speelt persoon van Annie Hogeboom (Ken ny Jansen) als vriendin van Giny. Mina (Diny Geerligs), de dienstbode ij de fam. Steenhuis, vertolkte haar rol op keurige wijze. Het geheel van dit stuk vroeg veel van de medewerkenden, doch „C.O.C." •heeft deze gedurfde onderneming tot 'n goed einde weten te brengen en kan op een zeer geslaagde avond terugzien. Grime en verlichting waren resp. bij Kapper Drent en de fa. Joh. Aanstoot i goede handen. Na het gezamenlijk zingen van de Avondzang, werd door de heer Beldman uitvoering met dankgebed geslo ten. Tussen het eerste en tweede bedrijf werden door het foto-bureau Prins uit Hengelo enkele schitterende kleuren films vertoond, o.a. Herfst rond Delden i Bloemencorso. PSEUDO-VOGELPEST Onder het pluimvee van de heer J. Klein Teeselink in de Beuseberg is do-vogelpest geconstateerd. De ge hele pluimveestapel van ruim 150 die ren is op last van de Inspecteur van Veeartsenijkundige Dienst afge maakt. UITSTEL VAN EERSTE OEFENING Aan de dienstplichtige der lichting 1953, M. M. Veneklaas in de Look is voorlopig uitstel van eerste oefening verleend voor de nog te volbrengen diensttijd in afwachting van de beslis sing op zijn aanvrage om vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid. De dienstplichtige der lichting 1955, H. Rietberg, Holterbroek, kreeg uitstel om zijn vader in de gelegenheid te stel len in zijn vervanging te voorzien. voor kin deren, met Th ij m en Honing iwijl bij- Officiële publicaties OPROEP CONTROLEUR DER GEMEENTEBELASTINGEN. Burgemeester en Wethouders Van Hol ten roepen gegadigden óp voor de functie van controleur der gemeentebelastingen, tevens marktmeester, op een beloning vanpl.m. f 450 per jaar. In functietreding op 1 Januari 1955. Sollicitaties vóór 27 November a.s. te richten aan de Burgemeester. Geen bezoek dan na oproeping. Proces om een molshoop. Vast stelling uitbreidingsplan verdaagd. Raad Dinsdag aan de wandel. De hoop, die er mogelijk bij B. en W. [heeft geleefd, dat het door Ir. J. Ch. Rentj es te Hengelo ontworpen uitbrei dingsplan in de raadsvergadering van Vrij dagavond van de vorige week zou worden aangenomen, is niet in vervul ling gegaan. De Voorzitter had nog maar nauwe lijks het „Voorstel tot vaststelling van het ontwerp der herziening van het uit breidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten" aan de orde gesteld, of de heer Wansink (VVD) liet een krachtig protest horen. Niet tegen het plan als maar spr. maakte ernstig be zwaar tegen het feit, dat B. en W. de raad pas Woensdag de volledige stuk ken hadden toegezonden. De tijd om al les eens rustig na te zien was veel te kort, aldus de heer Wansink, en ik stel daarom dan ook voor deze vergadering te ver- 'gen. De Voorzitter noemde het standpunt van de heer Wansink overdreven. Het heeft een maand ter visie gelegen en er zijn niet veel bezwaarschriften bin nengekomen. Het feit, dat de heer Wan- pas nu z'n bezwaren kenbaar maakt vindt de Voorzitter niet reëel en weinig elegant. Dit had direct even, gezegd kun nen worden bij het ontvangen van de •stukken. De heer Wansink: U moet niet verge-| ten, dat bij mij de zaak op het eerstel staat. Ik blijf er bij, dat er geen* tijd is geweest om deze hoogst belang rijke kwestie rustig te bekijken. Dit geldt niet alleen ten aanzien van het ontworpen plan, doch ook van de inge diende bezwaarschriften. Ik protesteer tegen het houden van deze vergadering i stel verdaging voor. De heer Klein Vel derman (Alg. Bel.): Ik steun het voorstel van de heer Wan sink. 't Is gemakkelijk om alles maar even op papier te zetten, maar daar zijn j niet mee klaar. Enkele be zwaarschriften eisen onze volle aan dacht.. Ook de heer Aaftink (PvdA) steunt het voorstel van de heer Wansink en hij ZOU ook graag de stukken enkele dagen oerder in huis hebben gehad. Ook de heren Landeweerd (AR), Dik kers (CH) en Rietberg (CH) vonden de lijd, die er lag tussen ontvangst en be handeling van deze belangrijke stukken te kort. Het voorstel van de heer Rietberg" om in'deze vergadering geen besluiten te nemen, doch een algemene bespreking te houden over het ontwerp, vond bijna algemene instemming. Alleen de heer Wansink gaf te kennen, dat hij „de mond dicht zou houden", wanneer er gesproken zou worden over de ingediende bezwaar schriften. Het duurde echter maar kort of de heer Wansink nam toch aan de besprekingen deel. Waar 't hart vol. Toelichting op het plan. De ontwerper van het Uitbreidings plan, Ir. J. Ch. Rentjes te Hengelo, gaf, voordat de raad ging praten, aan de hand van kaarten een zeer duidelijke toe lichting op zijn plan, waaraan in prin cipe door B. en W. niet werd getornd. Het plan vergde een vrij lange tijd van voorbereiding en er lagen hier en daar nogal wat „voetangels en klemmen", die men zoveel mogelijk heeft trachten te omzeilen. Met de wensen van B. en W. om de gedupeerden aan de rand van het dorp met de grootst mogelijke welwillend heid tegemoet te treden, is ernstig reke ning gehouden, doch waar gehakt wordt vallen nu eenmaal spaanders. De zwaarste gevallen zijn wel die van de heren Aaftink aan de H. J. Wansink- straat en T. Hofman aan de Kolweg. Bij het ontwerpen van mijn plannen, aldus Ir. Rentjes, moest ik terdege reke ning houden met het feit, dat Holten een uitnemende naam heeft als vacantie- oord en met het natuurschoon, waaraan deze gemeente zo rijk is. De weg, die geprojecteerd was tus sen de Boschkampstraat en de Larense- weg viel weg, omdat het algemeen belang B. en W. zwaar woog. De Zuid-Westzijde van het dorp heeft haar beëindigingsvorm gekregen bij de z.g. „Gaarden". In deze richting zal niet verder worden uitgebreid, doch uitbrei ding zal gezocht moeten worden in Zuid- Oostelijke en Oostelijke richting. Langs de Zuid-Westzijde van het dorp komt 'n soort 2e rondweg, waardoor er een goede verbinding tot stand komt tuusen de beide uiteinden van het dorp. Deze rond weg zal uitkomen in de Oranjestraat. Het industrieterrein, dat enige uitbrei ding heeft ondergaan, zal aansluiting moeten hebben op het grote verkeersnet en dit kan worden bereikt door aanleg van een weg vanaf de Kolweg naar de Oranjestraat. Deze weg zal in de Oranje straat uitmonden tussen de voormalige Pastorie en Hotel „Vosman". Bij de Di rectie van de Rijkswaterstaat bestaan tegen deze uitmonding geen bezwaren. Door het aanleggen van een straat van af de Kolweg naar de Oranjestraat wor den de landbouwers Hofman en Aaftink zwaar gedupeerd, omdat ze bij hun boerderij bijna geen grond meer overhou den. Bij het opmaken van een uitbrei dingsplan moet men echter de economi sche belangen afwegen tegen persoonlij ke belangen. De kwestie van uitvoering van de plannen ligt natuurlijk voor rekening van het gemeentebestuur, planologisch is, aldus ir. Rentjes, tegen deze weg niets in te brengen. Het verslag van de hierna volgende besprekingen hopen we in het volgend nummer op te nemen. t<ast Yaa semawemS U ®r BELASTINGVOORSTELLEN, GEPAARD AAN HUURBELASTING EN HUURVERHOGING Invoering per 1 Juli 1955 staat vast Het staat nu wel vast, dat de belastin gen meti ngang van 1 Juli 1955 zullen worden verlaagd. Na de sterke aandrang van de Kamer op vervroegde belastingver laging was er voor de Regering geen ont komen meer aan. Zoals we verleden week reeds schreven, voelden de socialisten niet veel voor deze vervroeging. Liever zagen zij de belasting verlaagd per 1 Januari 1956 deze datum had de Regering oor spronkelijk vastgesteld en nog liever zagen zij de uitbouw van de sociale en culturele Overheidstaak. Zo zal men moe ten toegeven, dat de argumentatie van minister v. d. Kieft om de belastingver laging te vervroegen, niet erg sterk is. Want in de begroting van 1955 zit niet veel ruimte. Integendeel, zij sluit nauwelijks. De bewindsman van Financiën zal uiter aard zijn uitgegaan van de optimistische gedachte, dat de opbrengsten wel weer zullen meevallen en dat er dus te laag geraamd is. Maar van die optimistische kijk kan hij in het openbaar geen blijk geven. In dezelfde redevoering verklaar de hij, dat de ramingen wetenschappelijk verantwoord zijn. De knapste specialisten komen daaraan te pas. In ieder geval durf den alle fracties, behalve de socialisten, de vervroegde belastingverlaging wel aan. De heer Hofstra (Arb.) bleek dus niet overtuigd door zijn partijgenoot, minister v. d. Kieft. Volgens minister v. d. Kieft hecht de P.v.d.A.-fractie te veel waarde aan economische overwegingen, maar zij vergeet de psychologische overwegingen en zelfs heeft zij niet voldoende oog voor rechtvaardigheid. De bewindsman vond het psychologisch onverantwoord om het volk nog langer in de onzekerheid te laten over de komende huurverhoging. Een belasting verlaging is rechtvaardif omdat ons volk in korte tijd de oorlogsschade en de wa- tersnoodschade heeft gefinancierd. Daar zijn offers voor gebracht. Zó, dat we bin nen korte tijd deze tampen financieel te boven zijn gekomen. Daarom moeten nu de belastingen omlaag. Men kan de onenigheid tussen de socia list Hofstra en de socialist v. d. Kieft natuurlijk hoog opblazen. Wie zal ontken nen dat er verschil van mening was tus sen de twee partijgenoten? Maar één ding moet men niet uit het oog verliezen, nl. dat de bewindsman zitting heeft genomen in een gemengd Kabinet. In zo'n Kabinet wordt altijd een compromis-politiek ge voerd. Katholiek, a.r. of c.h. ministers kunnen voor dezelfde moeilijkheid komen te staan. Een complex Minister Witte dreigt dit gevaal al heel spoedig te lopen. Er is een strijd gaande Ons doel is: Iets goeds en niet duur! SWEATERS, de ideale dracht voor jongelui! Voordelen: Sterk in 't dragen; 't staat buitengewoon vlot. In Velours- en Badstofkwaliteiten en in moderne kleuren. DORPSSTRAAT afdeling HOLTEN met lichtbeelden op WOENSDAG 24 November, te verzorgen door de Amerik. Ambassade te Den Haag. Spreker: de heer H. J. EVERS. Aanvang 7.30 uur in Café Maats. Leden met hun introducé's vrije toegang. vvwvwvwvvwvvwvvvwvvwwvyvvwv tnHiftiÉÉÉiiÉiÉinti Wij leveren de beste wapens ZUIVER WOLLEN en HALFWOLLEN DEKENS de nieuwste kleuren en dessins, tegen zeer lage prijzen! WINTER-ONDERGOED Gemoltonnêerd - Jaeger - Wol - Gemengde wol - Tricot MEISJES SPORTJACKETS Prima Duffel. Kleuren Rood en RAF. DAMES en MEISJES PANTALONS Kleuren: Blauw en Bruin. HEREN en JONGENS TRUIEN Dubbel gebreid. TE KOOP I G.o.h. FORNUIS en 1 KOOKKACHEL Fr. Müller, Larensew. 36 Adverteert in dit Blad tussen de P.v.d.A. en de K.V.P., welke mi nister de huurbelasting bij de Kamer aan hangig moet maken. Prof. Romme (KVP) heeft gezegd: dit moet minister v. d. Kieft doen, want huurverhoging heeft met huur belasting niets te maken. De socialisten en ook minister v. d. Kieft zeggen, dat de K.V.P.-minister Witte hiermee moet komen Het vormen van een huuregalisatiefonds heeft met belasting niet veel te maken, zo redeneren zij. En als het landbouw- egalisatiefonds door minister Mansholt wordt beheerd, dan kan het huuregalisa tiefonds wel onder minister Witte vallen. Ondanks de critiek, die de meerderheid van de Kamer heeft tegen deze huurbe lasting en tegen het feit, dat de vennoot schapsbelasting niet wordt teruggebracht tot het peil van 1951, blijkt de Regering niet voornemens bij voorbaat voor de wensen der Kamer te zwichten. De be- lastingontwerpen zullen dus één geheel vormen met de huurverhoging, het huur egalisatiefonds en de blijvende verhoging van de vennootschapsbelasting; minister v. d. Kieft wilde zich niet in speculaties begeven over wat er moet gebeuren als de twee fel omstreden wetsontwerpen worden verworpen. De komende belastingverlaging zal in hoofdzaak liggen in. de persoonlijke sfeer en dus niet voornamelijk in de sfeer van de onderneming. Zo zal er een algemene verlaging van de loófr-' en inkomstenbe lasting komen. Zij, die nu geen inkomsten- of loonbelasting betalen, zullen dat ook niet doen na de 6°/o loonsverhoging. En verder ligt het in de bedoeling om de be lasting voor de ongehuwden in gelijke mate te verlichten als voor de gehuwden en de progressie te verminderen. De „vergeten groepen" rentetrek kers en zij, die leven van kleine particu liere pensioenen worden gelukkig' niet helemaal vergeten. De Kamer heeft er op aangedrongen, dat er voor deze groepen iets gedaan zal worden. Maar terecht zeide staatssecretaris Van den Berge, dat geen één Kamerlid een suggestie heeft gedaan op welke wijze dit kan geschieden. Toch zal de Regering iets voor deze mensen doen. En wel in de sfeer van de directe belastingen. Hoe de Regering de helpende hand wil bieden, werd nog niet verklapt. Wacht maar op de komende belasting voorstellen, zo zeide de heer Van den Berge. Intussen is wel duidelijk geworden, dat de gevonden oplossing speciaal ver lichting zal geven aan oudere personen, die behoren tot deze „vergeten groepen". Binnenlandse Zaken Bij de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken heeft minister Beel medegedeeld, dat half Februari de gepen- sionneerde ambtenaren de 6% verhoging over het laatste kwartaal van 1954 en het eerste kwartaal van het volgende jaar uit gekeerd zullen krijgen. Helaas kan deze uitbetaling niet eerder geschieden, omdat de berekeningen veel tijd vergen. Uit het debat over dit begrotingshoofdstuk is wel gebleken, dat de Regering overweegt bur gerdienstplicht in te stellen voor het ver richten van speciale taken in de B.B. De Bescherming Burgerbevolking mag aich in ons land verheugen in een grote belang stelling. Reeds zijn er 170.000 vrijwilligers; in totaal zijn er 235.000 nodig. De bezet ting van de Rijksmobiele colonnes is ech ter een moeilijkheid. Daarvoor zijn 15.000 man .nodig. Deze R.M.C. zijn niet aan be paalde gemeenten gebonden, doch worden op strategische punten in het land gesta tioneerd. De bemanning, die hoofdzakelijk specialistenwerk verricht, zal worden ge kazerneerd. Het is zeer dé vraag of men voor dit zware werk vrijwilligers kan ge bruiken. En zou dit het geval zijn, dan blijft voor de Regering nog de vraag be staan of men een dergelijk zware taakver vulling wel van vrijwilligers mag vergen. Er is een grens aan de vrijwilligheid, aldus de minister. En daarom kan de een of an dere vorm van dienstplicht wel gerecht vaardigd zijn. Natuurlijk zijn er nog tal van andere vraagstukken bij deze begroting behan deld. Zo bleek uit de redevoering van mi nister Beel, dat hij bereid is richtlijnen uit te vaardigen over de subsidiëring van de kerkbouw. In principe is hij daar niet op tegen. Een van de bepalingen in deze richt lijnen zal kunnen zijn, dat de gemeente grond gratis aan de Kerken mag worden verstrekt. In Rheden is een nieuw crema torium gebouwd. Crematie is in ons land nog steeds wettelijk verboden. Het wordt „oogluikend" toegestaan. Het probleem van de lijkverbranding wordt in de nieuwe begrafenis wet geregeld. De rechtse meer derheid in de Kamer was van mening, dat de bewindsman de bestaande wet had moeten handhaven. Maar minister Beel wilde het ingrijpend rechtsmiddel van de politiedwang niet toepassen. Ook werd nog De reactie van Rusland tegen de ac- coorden van Parijs, waarbij West-Duitsland met een eigen leger wordt opgenomen ir. de Westeuropese Unie en het Atlantisch pact, is deze week gekomen in de vorm van een uitnodiging aan 23 landen vooi een conferentie op 29 November om te spreken over een Europees veiligheidspact Een latere datum wordt niet gunstig ge acht, omdat in sommige landen reeds ir. December een begin gemaakt zal worder; met de parlementaire behandeling van de accoorden, die Rusland maar liefst geen werkelijkheid zou willen zien worden Rusland is gekant tegen de vorming van Europese militaire groeperingen, aldus de nota, omdat dit uiteindelijk tot oorlog zou leiden. De garantie van de Europese vei ligheid dient niet te worden gezocht langs de weg van een „rampspoedige remilita- risatie van Duitsland, noch in de vorming van tegenover elakar staande militaire blokken", maar moet gegrondvest zijn op eerbiediging van de gewettigde belangen van alle Europese staten. Dit voorstel wijkt in geen enkel opzicht af van het voorstel van Molotov, dat hij op de conferentie van Berlijn van Febru ari van dit jaar heeft gedaan en in het algemeen is de Westelijke reactie dan ook het beste te kenschetsen met wat minister Eden van Engeland zéide: Een poging de ratificatie van de accoorden van Parijs te verhinderen. Maar dat is misschien niet het enige, wat de Prawda lanceert in eer. artikel een dreigement, dat de militarisatie van West-Duitsland en de invoeging var, dat land in een militaire alliantie, gericht tegen andere Europese staten, een toestand zouden scheppen, waarin het normaal zou zijn voor de vredelievende (lees: commu nistische) landen nieuwe maatregelen te nemen voor de verzekering van hun vei ligheid. Men verwacht, dat ook bij Weste lijke weigering (en deze zal ongetwijfeld komen) de conferentie doorgang zal vin den en dat Rusland dan iets in de trant van een tegenhanger van het Atlantisch pact zou willen scheppen. Dit houdt wenig in, wat het Westen bang zal kunnen ma ken, want in welk opzicht wijkt een Oos telijk pact van de huidige toestand af, is men geneigd te vragen. Vooral in één land echter heeft de Rus sische stap wat bezorgdheid gewekt, ir het kleine Finland, levend in de schaduw van de Russische reus. Finland kan niet weigeren aan de conferentie deel te ne men, ook niet, wanneer het door Weste lijke weigering een communistisch onder onsje zou worden. Er is deze zomer al eens pressie op Finland uitgeoefend om zich achter het plan var Molotov voor een Europees veiligheids stelsel te plaatsen en Rusland moest ge noegen nemen met e enverklaring, dat Fin land veel voelde voor collectieve veilig heid, maar dan in het kader van de Ver enigde Naties. Het is evenwel zeer de vraag, of Rusland het betrekkelijk even wicht, dat op het ogenblik in Noord-Europs heerst, zal willen verstoren door Finland al te nadrukkelijk in zijn kring te betrek ken. Tot nu toe heeft Zweden altijd eer nauwgezette neutraliteit in acht genomen zonder verwaarlozing van de defenthie, en een van de belangrijkste argumenten waarmee het weerstand heeft kunnen bie den aan de aandrang om tot het Atlantisch pact toe te treden was juist, dat deze neu traliteit in feite een bescherming van de uitvoerig gesproken over de raad in Hoens- broek, waar een katholieke meerderheid (geen- KVP-fractie) de minderheid, be staande uit twee socialisten en een com munist, het zwijgen oplegt. Zo is zelfs de begroting niet in het openbaar behandeld. En de oppositie heeft dus geen kans ge kregen één woord daarover te zeggen. De Gedeputeerde Staten in Limburg hebben het raadsbesluit vernietigd, maar de meer derheid is in beroep gegaan bij de Kroon. De heren Scheps (Arb.), Haken (Comm.), Verkerk (A.R.), Beernink (C.H.) en Rit meester (V.V.D.) hebben fel tegen deze gang van zaken geprotesteerd. En ook de heer Maenen (K.V.P.) was er niet verrukt over. Minister Beel kon niet veel over deze kwestie zeggen nu zij bij de Kroon aanhangig is. Maar enthousiast over het gebeuren in Hoensbroek betoonde hij zich allerminst. neutraliteit van Finland was. Zou Zweder, zich rechtstreeks bij hef Westen aanslui ten, dan zou Rusland weinig scrupules hebben om van Finland langzamerhand een volksdemocratie of erger nog, een deel van de Sovjet Unie te maken. Op het eer ste gezicht moet deze ontwikkeling voor Rusland weinig aantrekkelijks hebben. Voor de tweede maal dit jaar is president Nagib van Egypte door de Revolutionnaire Raad ontheven van al zijn functies. In Februari was het maar van korte duur. doordat de popula riteit van Nagib, vooral bij het leger, de jonge officieren van de Revolutioannaire Raad dwong hem weèr in een aantal func ties te herstellen. Nagib voelde zijn zwak ke positie temidden van een vijandige Re volutionnaire Raad en probeerde van zijn populairiteit gebruik te maken door het uitschrijven van verkiezingen, waaraan de oude politici, die hij verdreven had, ook weer zouden mogen deelnemen. Met deze poging steun te zoeken, verspeelde hij een gedeelte van zijn populariteit bij het leger en na korte tijd zag kolonel Nasser, die steeds als de sterke man op de achter grond had gegolden, zijn kans schoon Nagib wat opzij te schuiven. Het premierschap werd Nagib ontnomen, hij bleef slechts president, een functie, die hem niet de minste politieke invloed gaf. Ditmaal lijkt de ongenade, waarin Nagib is gevallen, van ernstiger aard. Zij is het gevolg van de voorkeur, die de Mohamme daanse Broederschap, de fanatieke buiten de wet gestelde godsdienstige secte, heeft getoond voor Nagib. Kortgeleden heeft één van haar leden een aanslag gepleegd op Nasser, hetgeen heeft geleid tot een reeks van ar restaties, waarbij gegevens over deze voor keur voor Nagib aan de dag kwamen. Wanneer er voldoende bewijzen kunnen worden geleverd, zal Nagib voor het ge recht kunnen worden gebracht wegens samenwerking met de Mohammedaanse Broederschap. Uit al deze gebeurtenissen blijkt, dat kolonel Nasser zich vast in het zadel voelt zitten, nu hij de onderhandelingen met Engeland over de ontruiming van de Süëz- kanaalzone tot een goed einde heeft weten te brengen. De Broederschap, en naar men zegt ook Nagib, waren tegen deze over eenkomst gekant, maar de publieke opinie blijkt toch niet op hun hand te zijn. Anders had Nasser deze actie niet durven wagen Deze overeenkomst met Engeland moet men voornamelijk zien als het uit de weg ruimen van een hinderpaal, die een samen werking van Egypte met de Westelijke landen in de weg stond, maar dat wil nog niet zeggen, dat Egypte zich nu op stel en sprong tot het Westen zal bekennen. Daar zal nog wel enige tijd overheen moe ten gaan. Ondertussen zijn er andere Arabische landen, die dat wachten zwaar valt. Zo b.v. Irak, welks premier Noeri-es-Said, kortgeleden bezoeken heeft gebracht aan Engeland. Egypte en Turkije. Noeri-es-Said, die al Amerikaanse militaire hulp krijgt, wil meer, hetgeen te verklaren is, omdat zijn land, van alle leden van de Arabische Liga, het meest is blootgesteld aan de Rus sische drieging. Irak heeft twee mogelijk heden: zich aansluiten bij het Turks-Pa- kistaanse pact, hetgeen in de smaak zou vallen bij Turkije, Pakistan en ook de Ver enigde Staten. Een bezwaar hiertegen is, dat Irak dan wellicht zou moeten breken met de Arabische Liga, en in ieder geval op minder vriendschappelijke voet zou komen te staan met Egypte en Saoudi- Arabië, omdat het opgevat zou worden als een poging de leiding van de Arabische wereld in handen te nemen. De tweede mogelijkheid is de andere Arabische sta ten zo snel mogelijk samen te smeden er: later banden met Turkije en Pakistan aar- te knopenMaar dat zou op Egypte moeten wachten. dient begeleid" te worden door actueel nieuws uit Uw voorzieningsrayon. Alleen in dat geval bezit ze de nodige „prikkel" tot actie en overleg en voert ze aldus tot groter omzet. Bedenk eens hoeveel aan goede reclame vastzit. Haak in op de goodwill die het algemeen verspreide nieuwsblad voor U gekweekt heeft ook als Uw zaak eens in de nieuwskolommen wordt be licht, wanneer daarvoor een speciale reden is.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 3