czaStaEa Een Gouden Paar AGENDA Kindje verkouden? Raad behandelt Uitbreidingsplan CORRESPONDENTIE. WINKELWEEK Ons dorp bezat deze week een gouden paar. De heer H. Paal man en zijn echtgenote H. G. Paalman-Koopman in de Tuin straat waren Dinsdag 50 jaar getrouwd. Zij ondervonden bij hun gou den feest van alle zijden veel belangstelling. De burgemees ter, Mr. Enklaar, kwam het oruidspaar gelukwensen namens het gemeentebestuur en Ds. Is raël namens de kerkeraad. H.M.V. bracht de beide oud jes, die nog vrij kras zijn, 'tij dens de receptie in hotel Vos man een serenade. Gaarne voegen wij nog bij de vele gelukwensen de onze. rijdag 12 Nov. 7.30 uur (precies) Jaarvergadering/Ouderavond Christ. Kleuterschool in Rehoboth. rijdag 12 Nov. 8 uur: Ledenvergade ring M.- en A.-club „De Holterberg" in café Vruggink. rijdag 12 Nov. 7.30 uur: Raadsverga dering. [terdag 13 Nov. 7.30 uur: Schieten en verwerpen bij T. Koopman, De Spar. aterdag 13 Nov. Verwerping bij Bak kerij Hartsuiker van 7.30 tot 11 uur. iterdagavond 13 Nov.Tussenbat Dans club „Müller". iterdagavond 13 Nov.: Verwerping bij Bakker Beldman, Markeloseweg. insdag 16 Nov. 8 uur: Ledenvergade ring afd. Holten Partij v. d. Arbeid in de zaal van de heer K. ter Horst, 'oensdag 17 Nov.: Ouderavond U.L.O.- school in Hall-dorpsschool om 8 uur. 'oensdag 17 Nov. 8 uur: Filmavond M.- en A.-club „De Holterberg" in zaal Vosman. (Zie adv.) onderdag 18 Nov. 7.30 uur: Vergade ring Geref. Vrouwenver. „Priscilla" in Rehoboth. onderdag 18 Nov. om 8 uur in Irene: Herv. Vrouwenvereniging. Spreekster: Mevr. Grolman, van de Herv. Vrouwen groepen. rijdag 19 Nov. 7.30 uur: Propaganda- vergadering C.N.V. in geb. Rehoboth. (Zie adv.) Vrijdagavond 19 Nov. van 610 uur: Demonstratie Olieverwarmingskachel in zaal Holterman. (Zie adv.) iterdag 20 Nov. 7 uur: Verwerpen v. krentenbrood bij H. Tulier, Deventer- weg. (Zie adv.) aterdag 20 Nov. 7.30 uur: Uitvoering Arb. Toneelver. V.O.P. in café Maats. (Zie adv.) iterdag 20 Nov.: Uitvoering van de Accordeonvereniging D.S.V. uit Bath- men in Amicitia. aterdag 20 Nov. 7 uur: Verwerpen in „De Wippert". (Zie adv.) 5, 26 en 27 November: Bazar in Irene ten bate van de C.J.M.V. (Zie adv.) 'oensdag 24 Nov. 7.30 uur: Ouder avond Lagere Landbouwschool in het schoolgebouw. 'oensdag 24 Nov, 7.30 uur: Lezing afd. Volksonderwijs, verzorgd door Ame rikaanse Ambassade. „Dagelijks leven en schoolleven in Amerika". In zaal Maats. londerdag 25 Nov. 7.30 uur: F. Wagter, i. pluimveecons. te Heino, spreekt in schoolgebouw te Espelo voor afd. O.L.M. en Schoolkring aldaar over de pluim vee verzorging (met lichtbeeld). KONINGIN WERD TOEGEJUICHT. Bij haar werkbezoek aan Twente en an het Volkssanatorium te Hellendoorn asseerde H.M. Koningin Juliana ook nze gemeente. In de Dorpsstraat en de Oranjestraat, hadden velen zich langs de ant van de weg opgesteld om onze vor- in te zien passeren. Honderden kinde en van de dorpsscholen stonden met iin zakdoekjes in de handen en juich- in bij voorbaat alle auto's en andere assanten toe, die voorbij kwamen. Toen e koninklijke auto met verschillende 's te ruim half twee arriveerde, arstte een luid gejuich los en begroet- in groten en kleinen Hare Majesteit, ie in haar auto, welke inmiddels vaart eminderd had, de enthousiaste menigte iet een vriendelijk handgebaar terug- roette. Het was voor oud en jong een mooi ioment, dat zij hun Koningin zo duide- jk konden zien zitten. DIPLOMA'S RESERVE RIJKSPOLITIE. Door de districts-commandant van de Rijkspolitie Overste N. J. Bijlsma te Al- lelo zijn Zaterdag op het Groepsbureau llrier de diploma's als geoefend man itgereikt aan de heren W. ten Berge, F. van Geenhuizen Jr., H. J. Oolbek- :ink en H. M. Schoneveld, leden der eserve Rijkspolitie alhier. Ook de reser- G. Pi. Mekenkamp Jr. behaalde het Overste Bijlsma was zeer verheugd, dat |e cursisten geslaagd waren en wees er 'ij het uitspreken van zijn gelukwensen dat er nog een hoge trap is nl. bui tgewoon geoefend man. De heer Joh. yan Geenhuizen dankte 'Verste Bijlsma voor zijn woorden en de nstructeurs-leiders adj. Petter en de vachtm. Ie kl. J. A. Broekhuizen en J. Jonker te Bathmen voor de genoten Ipleiding. Hij boodt hen namens de cur- een doos sigaren aan. U»D a n rug, keel en b o r s t j e Inwrijven met FILMAVOND MOTORCLUB. De Motor- en Automobielclub „De Hol terberg" zal op Woendsag, 17 November a.s. in de feestzaal van hotel Vosman een filmavond organiseren, welke wordt ver zorgd door de filmdienst van de Kon. Shell. Er zal o.a. een kleurenfim van Su riname worden vertoond en van de T.T. races op het eiland Man. De muzikale omlijsting geschiedt met accordeonmu- ziek. Deze avond is vrij toegankelijk. MEUBILERING LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. 't Hoofdbestuur van de aartsdiocesane R.K. Boeren- en Tuindersbond (A.B.T.B.) te Arhem heeft de complete meubilering van haar landbouwhuishoudschool te Klazienaveen opgedragen aan de firma A. Vukkink Zn alhier. Dit is de derde school in betrekkelijk korte tijd, welke de firma Vukkink van meubilair voor ziet. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: linker lederen handschoen; zakmes; gehaakt kleedje en vier zak doeken; paar zwarte dameshandschoe nen; glacé-handschoen; 3 zwart bonte pinken; 1 hond; 1 das. Verloren: 1 zijschot vrachtauto; jon gens glacé-handschoen. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55 Holten, tel. 352. BIJEENKOMST J.D.G. EN HERV. JEUGDRAAD. Zaterdagavond werd in hotel Holter man weer gediscussieerd; ditmaal tus sen de J.D.G. en de Hervormde Jeugd raad over het onderwerp „Vrijetijdsbe steding". De heer J. Kater opende de bijeen komst met enkele mededelingen, o.a. wordt Zaterdag het volleyen weer her vat. Alle leden worden in het gymnas- tiek-lokaal verwacht. Ook werd besloten 21 December de opvoering van Wim Kan's cabaret „De bedriegertjes", in de nieuwe schouwburg te Deventer bij te wonen. Om 8.30 uur kwam een achttal leden van de Herv. Jeugdraad. De heer A. Wes- terik hield een inleiding over het te be spreken onderwerp en zou later ook de grote discussie leiden. Hij bracht o.a. twee stellingen naar voren: 1. In het actief bezig zijn in de vrije uren ligt het geheim van het even wicht van vele levens. 2. De kerk wil actief bezig zijn om de vrije tijd van de jeugd op een verantwoorde wijze, zoals zij dit ziet, te vullen. Met deze definitie als leidraad werd een oplossing gezocht voor het probleem hoe de Nederlandse en natuurlijk in het bijzonder de Holtense jeugd met de kerk als achtergrond, in de vrije tijd op te vangen en bezig te houden. Dat de vrijetijdsbesteding 'n probleem is in Holten, bleek wel uit het feit, dat men niet tot een bevredigende oplossing kon komen. Wel werden enkele voor stellen geopperd, maar hierbij stuitte men op bezwaren van de kerk, deze is nl. aan bepaalde normen gebonden, die men blijkens uitlatingen van de zijde van de J.D.G. toch min of meer links moet laten liggen, wil men tot een ver antwoorde vrijetijdsbesteding komen. Als een algemeen bezwaar zag men de traditie, die speciaal op het platteland heerst en waarbij, de jeugd het voorbeeld van de ouders volgt. Ook van deze tra ditie zal afgestapt moeten worden, wil men de hedendaagse jeugd een verant woorde vrijetijdsbesteding kunnen ge ven. Uit het bovenstaande moge blijken, dat aan het aangeroerde probleem vele facetten verbonden zijn, die in één avond niet tot een oplossing zijn te brengen. De heer A. Westerik gaf dan ook de wens te kennen nogmaals met de J.D.G. over dit onderwerp van gedachten te kunnen wisselen. De voorzitter van de J.D.G. zeide dit zeer op prijs te stellen. De avond werd gesloten met een we derzijds dankwoord, waarin de hoop werd uitgesproken, dat men spoedig tot een bevredigende oplossing zou komen. SCHIETWEDSTRIJDEN RESERVE RIJKSPOLITIE. De Holtense reservisten van de Re serve Rijkspolitie behaalden Donderdag bij de onderlinge wedstrijden in het re- volverschieten van de groepen Goor, Markelo en Holten, welke werden ge houden in de kazex-ne van de Rijkspolitie te Goor, aardige successen. Zij gingen o.a. met de drie eei'ste prijzen strijken. De totale uitslag was als volgt: 1 H. M. Schoneveld; 2 W. ten Berge; 3 Joh. F. v. Geenhuizen; 4 Pongers, Markelo; 5. Bril, Goor; 6 Derksen, Markelo; 7 J. A. Kolk man; 8 G. Beldman; 9 H. van Gelder, Bathmen; 10 Engbers, Goor; 11 H. J. Dokter, Bathmen; 12 Nieuwert, Goor en 13 Kingma, Goor. De personen achter wier naam geen plaatsnaam is vermeld zijn Holtenaren. OPENBARE MIDDAGBIJEENKOMST BIJBELGENOOTSCHAP. Men verzoekt ons mede te delen, dat op Woensdag 17 November a.s., des na middags 2 uur, te Zwolle in het ge bouw „De Dageraad", Molenweg 38, ter gelegenheid van de Provinciale Bij beldag Overijssel een openbare middag bijeenkomst zal worden gehouden, waar de heer D. van der Meulen, oud-gezant van Nederland in Arabië, zal spreken over: „De Bijbel in Arabië". Er wordt een deel vertoond uit de film „The Bi ble How it cate to us" (De Bijbel hoe hij tot ons kwam), toegelicht door Ds. F. Visser. De toegang is vrij. VERHUISD De assistent bij de Landbouwvoorlich- tingsdienst, de heer W. Rietberg, is de zer dagen verhuisd van de Oranjestraat naar Boschkampstraat 25. GEWIJZIGDE OPENSTELLING PLATTELANDSBIBLIOTHEEK Men verzoekt ons te melden, dat de plattelandsbibliotheek voortaan des na middags van 4—5 uur geopend zal zijn. In de avonduren is geen wijziging ge komen. AFSCHEID PASTOOR SMULDERS Pastoor Smulders te Nieuw-Heeten nam na 18 jaar lief en leed met hen ge deeld te hebben, Dinsdagmiddag af scheid van zijn parochianen wegens zijn benoeming tot deken te Wijk bij Duur stede. In de R.K. school te Nieuw-Heeten heeft de bevolking hartelijk afscheid ge nomen van haar pastoor en daarbij werd o.a. het woord gevoerd door de burgemeester van Raalte, de heer Gan zeboom en de bui'gemeester van Hol ten, Mr. W. H. Enklaar. Onze burgemeester heeft pastoor Smulders daarbij hartelijk dank ge bracht voor de geestelijke zorg, welke hij ook aan de R.K. ingezetenen van zijn gemeente heeft besteed en voor de goede samenwerking, welke van hem werd ondervonden. VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: Junioren Holten—RV b, 3 uur; Zondag: Holten 2—Holten 3, 2.30 uur; Rietvogels 2—Holten 1, 2.30 uur. CABARETAVOND N.V.V. BESTUURDERSBOND. Voor de cabaretavond van de Bestuur- dersbond van het N.V.V. bestond Dins dagavond een grote belangstelling. Het gezelschap Adrie van Oorschot bracht met de Spelbrekers een vlotte revue „We nemen een snipperdag". De zaal was tot de laatste plaats bezet en het publiek heeft genoten van het afwisselend pro gramma, dat door de artisten van Oor schot: Henny Fontaine, Ria Schmitz, Rudi West, Dolf Eikhuis., en door Huug Kok en Theo Rekkers, als de Spelbrekers gegeven werd, al hebben we de indruk, dat men de voorstelling van het vorige jaar over het algemeen mooier vond. Het programma van Dinsdagavond had meer diepte. De snipperdag dreigde op een mis lukking uit te lopen, want agent van po litie: Ria Schmitz zette de vacantiegan- gers op de bon. Maar bij deze gelegenheid stelde het hele gezelschap zich aan het publiek voor en zo wikkelde het pro- gramma zich vanzelf af. Aardig was de ontmoeting via de kiosk van Henny Fon taine en Rudi West evenals hun voor dracht: Brein en hart. Dolf Eshuis zong „het Hemelhuis", en vooral ook de lied jes van de Spelbrekei's sloegen in. Adrie van Oorschot bleek niet alleen een goed conferencier en goochelaar, maar ook een prima sneltekenaar. In grote spanning leefde het publiek mee in de thriller van Amerikaanse allure, waarbij een paar hotelratten in de val liepen en de revolvers voor de dag kwa men. Na de pauze verscheen het baby forum voor het voetlicht in kinderstoelen en werden vanuit de zaal vragen gesteld, welke door de baby's werden beant woord. Aardig was het optreden van de van Drccs trekkende artisten uitgebeeld door de Spelbrekei's. De finale bracht een opwekking om 500.00 leden voor het a.s. gouden feest van het N.V.V. De verschillende nummers werden op de niet bijster goede piano begeleid door Justus Jesayes. Aan het begin van de avond, ontvouw de de voorzitter van de bestuurdersbond de heer Beijers het programma voor het thans ingetreden seizoen, dat o.a. een kindermiddag en een familie-avond, op 4 Dec. in zaal Maats en een voorstelling van het Volkstoneel inhoudt op 29 Jan. a.s. en sprak een kort woord van propa ganda.Met de 6% loonsverhoging, welke op 1 Oct. is ingevoerd, delen de werkne mers in de gestegen welvaart van ons land, al zijn er hier en daar nog strub belingen over de toekenning daarvan. Het is niet juist de plaatsgevonden prijs verhogingen op rekening van deze loon- ronde te zetten. Over het algemeen spe len hier andere factoren een rol, maar de vakorganisaties zullen zeker niet na laten stappen te ondernemen als zulks het geval mocht zijn. De resultaten wa ren zonder de vakbeweging zeker niet bereikt, aldus de voorzitter. Dit wordt door de arbeiders dan ook goed ingezien. Het ledental is stijgende en vooral jonge mensen sluiten zich aan. Zo kon hier een afd. van de A.B.C. en een groep van de Metaalbedrijfsbon d worden opgericht. Er zijn echter nog tal van werknemers, als kleermakers, winkelbedienden enz., welke zich zouden kunnen aansluiten om daarmede het N.V.V., dat het volgend jaar zijn gouden jubileum viert de 500.000 leden te bezorgen. De bestuur dersbond staat voor elk overleg open voor elders georganiseerden, die bij de oprichting van een plaatselijke afdeling aan het culturele werk kunnen deelne- De gemeenteraad van Holten komt Vrijdag -hedenavond) om half acht ten gemeentehuize bijeen voor de vaststel ling van het ontwerp der herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het Dorp Holten. Het betreft deze keer een zeer ingrijpende herziening wij hebben daaraan reeds enkele beschou wingen gewijd omdat het huidige plan van 1943 dateert en er heel wat veranderd moet worden op de bebouwing van het dorp aan de nieuwe ontwikke ling aan te passen. Het plan heeft gedurend veier weken ter inzage gelegen en B. en W. doen thans de raadsleden afschriften toeko men van de ingekomen bezwaarschrif ten. Hun aantal is niet zo groot, n.l. 9 langere of kortere epistels en tevens een afschrift van de brief van de planoloog Ir. J. Ch. Rentjes te Hengelo (O.), de ontwerper van het plan, waarin deze B. en W. van advies dient naar aanleiding van deze ingekomen 'bezwaarschriften. Het is niet doenlijk om in een kort be- setk de inhoud van de bezwaarschriften te bespreken en de adviezen op de voet te volgen. Enkele bezwaren richtten zich tegen het feit, dat het de reclamanten onmogelijk wordt gemaak, indien dit plan gerealiseerd wordt, hun boerenbe drijf in het dorp voort te zetten, omdat hen in enkele gevallen zelfs geen grond overblijft om hun voertuigen om het erf te plaatsen en de mest tijdelijk neer te tasten. Door anderen worden bezwa ren ingebracht, dat in de z.g. Gaarden gronden zullen moeten worden aange kocht, die niet in de eerste plaats voor bebouwing bestemd zijn maar voor een groenstrook, die aan de westelijke zijde van het dorp is geprojecteerd en waar door deze landbouwbedrijven van beste cultuurgrond worden beroofd. Enkele zakenmensen maken b.v. be zwaar*, dat vanaf de Boskamp een weg getje in kaart is gebracht langs het per ceel van de heer J. H. Muller naar de Kerkstraat, waardoor hun gronden in twee delen worden gedeeld en zij daar op geen zakenpand of toonkamers kun nen bouwen. Verder zijn er bezwaren ingebracht te gen de geprojecteerde Zwanenkamp- straat, omdat de gronden daar nadelig worden versnipperd en o.a. geen opslag plaats voor granen en kunstmeststoffen kan worden gebouwd omdat deze straat dwars door het betrokken perceel zal lopen. Enkele reclamanten noemen het plan een ernstige schending van hun belan gen, omdat slechts waardeloze brokken gTond door deze toekomstige indeling zullen overblijven en de thans fraai aaneengesloten complexen grond geheel hun samenhang verliezen. In hun begeleidende nota aan de raad geven B. en W. eerst een korte uiteen zetting waarom het ontwerpen van het plan aan Ir. Rentjes werd opgedragen. Hem werd ook nog opdracht gegeven een tweede plan in onderdelen voor het landelijk gedeelte rond om het dorp en een saneringsplan in onderdelen voor de kern van het dorp Holten. Zij menen, dat Ir. Rentjes zich met dit plan voor treffelijk van het eerste deel van de hem opgedragen taak heeft gekweten. B. en W. zijn van oordeel, dat het vinden van de stedebouwkundig verant woorde oplossingen voor menigeen on aangename consequenties met zich mede zal brengen en daardoor voor de ge meente financiële gevolgen zal hebben. De ontwikkeling van het dorp brengt met zich mede, dat aldaar gelegen boer- dei'ijen hieraan op den duur ten offer zullen vallen. Een goede en gezonde gémeentehuis- houding, zo zeggen zij, brengt met zich mede, dat verspreide bebouwing moet worden tegengegaan en dat naar con centratie moet worden gestreefd. De voorzieningen als electriciteit, waterle vering, riolering en huisvuilophaaldienst zouden niet te exploiteren zijn en zowel voor gemeente als particulier te hoge kosten met zich mede brengen, wan neer het streven naar samenbundeling van bewoningskernen zou worden los gelaten. Ook andere motieven hebben B. en W. in die richting gedrongen. O.a. zou het zonder meer toelaten van burgerbebou wing ernstig nadeel kunnen berokkenen aan het natuurschoon, dat zij hebben te beschermen. Het gemeentebestuur zal het daarom tot zijn taak hebben te zien, de vestiging van hen, die hun arbeid niet in de agrarische bedrijven hebben, naar het dorp te verwijzen. Waar de landbouwers op de duur geheel uit het dorp zullen moeten verdwijnen om plaats te maken voor de burgerbebou wing, is het noodzakelijk, dat het boe renland niet nodeloos door burgerbe bouwing wordt versnipperd en aan zijn bestemming onttrokken. Het „boeren land in boerenhand" zal onverkort toe passing moeten vinden. B. en W. zijn ten slotte van oordeel, dat zij beneden de maat van hun verant woordelijkheid zouden blijven, wanneer bij het ontwerpen van een uitbreidings plan rekening zou worden gehouden met alle particuliere belangen en belan getjes. Regeren is vooruitzien en zo wil dit plan, aldus schrijven B. en W., de le den een blik in de toekomst gunnen. Zij verwachten, dat deze zullen willen in zien, dat de ontwikkeling niet is tegen te houden, zodat geen chaotische be bouwing plaats vindt. Wegens plaatsgebrek moest het verslag van de Maandagavond j.l. gehouden to neeluitvoering, gebracht door de vereni ging C.O.C., blijven overstaan. met St. Nicolaas In een druk bezochte vergadering van de Holtense Handelsvereniging, waarin het wel eens tot een wat scherpe discus sie kwam, hebben de winkeliers plannen beraamd voor de winkelweek 1954 en onder andere gesproken over de tradi-. tionele verwerping van speculaas en krentenbrood, zoals deze hier nog steeds gebruikelijk is. De vergadering, welke Woensdagavond gehouden werd in het Stationskoffie huis van de heer G. Vruggink, stond wegens afwezigheid van de voorzitter onder leiding van de heer E. Dikkers Hzn. Bij de ingekomen stukken, welke aan de orde kwamen na goedkeuring van de notulen van de secretaris, de heer H. J. Bouwhuis, werd geruime tijd van ge dachten gewisseld over de winkelslui tingsverordening, zoals deze in de jong ste raadsvergadering is vastgesteld, waarbij de winkels ook in de maand Juni met het oog op het vreemdelingen verkeer tot.8 uur geopend mogen zijn en gevent mag worden tot 's avonds 9 uur. De leden die hiermede instemden von den de sluiting in de maanden t/m Augustus om 6 uur te vroeg. Andere le den vonden de openstelling tot 8 uur te lang. Men werd het er ten slotte over eens om in het belang van het vreemdelin genverkeer de gemeenteraad maar niet te verzoeken deze langere openstelling van de winkels ongedaan te maken. Een dergelijk voorstel zou, zo werd nog op gemerkt, van B. en W., die ook de be langen van de consumenten hebben te behartigen, wel niet te verwachten zijn. Zeer langdurig werd gediscussieerd over de met St. Nicolaas te houden win kelweek, omdat geen concrete voorstel len ter tafel lagen. Het wordt wel moei lijk om steeds weer iets attractiefs te bieden. Ten slotte meende men dit ge vonden te hebben in het plaatsen van een kleine grabbelton in elke winkel, waarbij de getrokken nummers dan la ter onder notarieel toezicht voor prijzen zullen worden aangewezen. Voor aan koop van elke gulden ontvangt men een bonnetje, dat op een centrale plaats tegen een deelnemerskaart aan de grab belton kan worden ingewisseld. De prij zen van deze grabbelton zal men laten bestaan uit waardebonnen. De winkelweek zal gehouden worden vanaf Maandag, 29 Nov. t/m Maandag, 6 December a.s. De officiële opening zal plaats vinden op Zaterdag, 27 Nov. De winkelweekbonnen zullen Maandag 29 Nov. a.s. door de winkeliers afgehaald moeten worden bij de secretaris of pen ningmeester, de heren H. J. Bouwhuis en E. Dikkers en voor Dijkerhoek bij het bestuurslid de heer Joh. Geltink, aldaar, tegen betaling in contanten. Teneinde het verwerpen van specu laas enz. zodanig in goede banen te leiden dat niet alle bakkers op dezelfde dagen deze verwerping houden, verzocht de burgemeester het bestuur door de be langhebbenden een regeling te doen tref fen. Men kon hierover echter niet tot overeenstemming komen en vond an derzijds in het gelijktijdig plaatsvinden va ndit historisch of folkloristisch ge bruik niet zoveel bezwaar, dat een be paald advies kon worden uitgebracht. Ook ten aanzien van het vaststellen van een verplichte vacantieregeling door de gemeenteraad bestond een pro en contra onder de leden. Besloten werd met een lijst rond te gaan op gezegeld papier, waarop de voorstanders deze willige vacantiei*egeling der bakkers le verde o.a. moeilijkheden op, omdat een der bakkers hieraan niet wenste mede te werken. Op Koninginnedag, 30 April, welke het komende jaar op Zaterdag valt, zal men niet sluiten, echter wel op 5 Mei in ver band met de te verwachten groot scheepse nationale viering van de be vrijdingsdag. Ten slotte werd besloten om bij het ophalen der winkelweekbonnen op Maandag, 29 Nov. a.s. onder de winke liers een inzameling te houden ten bate van het comité Vluchtelingenzorg 1954, omdat ook de middenstand een steentje wil bijdragen voor de leniging van de nood der vluchtelingen. Uit de kas der vereniging zal dan eveneens een bedrag geschonken worden. JAARVERGADERING HERV. VROUWENVER. „ORA ET LABORA" Vorige week Donderdagavond hield de Herv. Vrouwenvereniging „Ora et Laboi'a" haar jaarvergadering. Na een openingswoord van de presi dente, Mevr. Israel-Hofmeijer, waarin zij de leden en in 't bizonder Ds. Van Eizinga en de afgevaardigden van de kerkeraad hartelijk welkom heette, kreeg Ds. Van Eizinga uit Zwolle het woord. Deze sprak over het doel van zijn werk, uitgaande van de Hervorm de Stichting voor Maatschappelijk werk. Na de pauze was er gelegenheid om schriftelijk vragen te stellen, waarvan dan ook door verschillende leden ge bruik werd gemaakt. Daarna kwam het huishoudelijk ge deelte aan de beurt. De secretaresse, Mevr. Hoeve—de Graaf, nam de aan wezigen in vogelvlucht mee terug en zo zag men, dat het afgelopen jaar een goed jaar voor de vereniging was geweest. Ook de penningmeesteresse, Mevr.. Hilverink—Haverkate, liet een optimistisch geluid horen. Aan het eind van deze avond hield de presidente een korte dagsluiting en sloot deze mooie avond op de gebrui kelijke wijze.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 3