!WÜ@IL JU BELTMAN Huid genezing Elke land ©esi hrillant AGENDA MelHfimEA Gelei HOLTEN tto: lar. DE BOER MOET ZICH BETER VAN ZIJN PLAATS IN DE maatschappij bewust zijn. De afdeling Holten van de O.L.M. hield Maandagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman onder voor zitterschap van de heer A. J. Pekkeriet een ledenvergadering waarin de adjunct-se cretaris van de O.L.M.de heer A. W. Kreulen, een lezing hield over „Standsbe wustzijn". In zijn openingswoord betreurde de heer Pekkeriet de te geringe opkomst voor deze vergadering, men is geruimen tijd niet bij een geweest, zodat het tijd werd het con tact met de leden weer op te nemen. De weersomstandigheden waren dit jaar niet gunstig voor de gewassen. Na een droog voorjaar, volgde voor vele streken een te natte zomer, zodat van een abnor maal jaar kan worden gesproken. Als een belangrijke gebeurtenis memoreerde de heer Pekkeriet de opening van de land- bouwhuishoudschool te Markelo. Onze dochters en meisjes kunnen er veel leren, maar wij hopen, aldus spr., nog altijd op een eigen school. Hij herinnerde aan het zilveren jubileum van de proef boerderij te Heino, welke het landbouwpeil omhoog Ontevreden over wildschade. De vergadering bleek niet erg tevreden over de beteugeling van de wildschade in de buurtschap Espelo. Een verzoek van een aantal landbouwers, aldaar in vereni ging met de afdeling tot de voorzitter der wildschadecommissie, Ir. Veltman gericht, blijkt geen enkel resultaat te hebben op geleverd. Het had het bedanken van een lid tengevolge. De heer Kreulen wees op de goede resul taten in Olst en Diepenveen bereikt en ad viseerde nog eens aan de alarmbel te trek ken. Lagere La7idbouwschool. In het door de secretaris, de heer J. H. Veneklaas Slots voorgelezen rapport over de lagere landbouwschool over 1953 werd geconstateerd, dat de school aan het einde van het cursusjaar 59 leerlingen telde, een vooruitgang van 11 bij het voorgaande jaar. In de school werd een pluimveecur sus gegeven en nog andere samenkomsten gehouden met het oog op de landbouw. De heer G. H. Wanders te Dijkerhoek werd als hulp-landbouwonderwijzer aan de school verbonden. Benoeming afgevaardigden. In verband met de najaarsvergadering van de O.L.M. op 9 December te Zwolle en een kringvergadering op 18 November te Deventer werden afgevaardigden en re serves uit de leden benoemd. Naar Zwolle werd afgevaardigd de heer J. Brinke, terwijl zijn plaatsvervanger zal zijn de heer G. J. Barvelink en naar De venter werden afgevaardigd de heren H. Arfman en G. J. Klaasses, terwijl de he ren G. J. Barvelink en H. J. Haverslag als reserves werden aangewezen. Plet bestuur zal zijn eigen vertegenwoordigers aanwij-r zen. Oorlogsgetroffenen. Op verzoek van de voorzitter deed de heer J. H. Sprokkereef nog mededelingen over de voorlichtingsavond, welke onlangs in de zaal Boode te Bathmen werd gehou den voor de oorlogstroffenen en waar vele belanghebbenden uit Z.W. Overijssel aan wezig waren. In overleg met de adviesbu reau van de Stichting van de Landbouw voor Gelderland en Overijssel werden in café Kalfsterman twee zitdagen gehouden, waar zelfs niet landbouwers en ongeorga niseerden inlichtingen kwamen inwinnen. De heer Kreulen wees er nog op, dat op hoger niveau over de toekenning van cre- dieten voor de aanvullende bijdragen een enorme strijd is gevoerd, waarbij Minister Lieftink zelfs een ogenblik met de porte feuille zou hebben gerammeld. Een be drag van meer dan dertig millioen gulden zal thans aan de getroffenen worden uit gekeerd een resultaat, dat men zonder de organisaties nimmer bereikt zou hebben. Standsbewustzijn. Hierna was het woord aan de heer Kreulen, die zijn toehoorders in zijn cau serie een eeuw terugvoerde. Honderd jaar geleden was het op het boerenbedrijf zeer schraal gesteld. Suiker in de pap was er niet bij evenmin in het tweede kopj e thee. De boer was sterk aan zijn bedrijf gebon den en slechts langzaam werd het platte land steeds meer ontsloten. De boer zag aanvankelijk niet in, dat er ook nog an dere belangen waren, dan uitsluitend het bedrijf te bewerken en hij was zich nog weinig bewust van de belangrijke plaats, welke hij als voedselproducent innam. Typerend was het dat b.v. de Twentse Maatschappij van Landbouw in 1884 door niet landbouwers opgericht werd. Aanvankelijk stonden de boeren afzijdig tegenover dit witte-boorden-oollege, maar toen zij tot de ontdekking kwamen, dat deze mensen belangrijke punten op de agenda hadden begonnen zij wakker te worden en plaatsen in te nemen in de be sturen der plaatselijke organisaties. Later is uit deze Twentsche Maatschap pij de O.L.M. ontstaan, welke thans uit sluitend door boeren wordt geregeerd. Voor de uitvoering heeft men ook niet boeren aangetrokken. Wat men voor hon derd jaar voor onmogelijk had gehouden heeft later grote winst gebracht. Het be stuurslidmaatschap van de O.L.M. is geen ere-baan en men mag dankbaar zijn, dat er nog altijd mensen worden gevonden, welke voor f 5,per dag hun bedrijf ver laten, om zich aan de landbouwbelangen te wijden. Spreker trok hier een vergelijking met de arbeidersorganisaties, met name de A.N.W.B., welke gi-otendeels door bezol digden bestuurd worden. Maar de leden brengen dan ook een belangrijk offer in de vorm van hun contributie waardoor de ze organisatie een budget van V/2 a 2 mil lioen gulden heeft. Standen. Het is wellicht niet zo mooi, dat de maatschappij in groepen uiteenvalt maar het is eenmaal zo en daarom moeten de boeren ook alles doen voor hun stand. Anders worden zij de assepoesters der sa menleving of zoals Weitkamp het vroeger uitdrukte, de pakdragende ezel voor de anderen. De boeren moeten zich aaneen sluiten en strijden voor hun rechten en plichten. De Ned. boer is vakbekwaam en daar komt hem als men dit vergelijkt met an dere landen een compliment voor toe, maar het brengt mee, dat hij ook pal moet staan voor zijn belangen. Hij mag zich vooral niet overgeven aan zelfonderschat- ting, want de boer neemt o.a. wat de voed selproductie betreft in ons volk een cen trale en primaire plaats in. Wij zijn, zoals de voorzitter in zijn openingswoord heeft gezegd, afhankelijk van Gods weldaden, maar dat wil niet zeggen, dat wij niet zelf de hand aan de ploeg moeten slaan, aldus spreker. Het is te betreuren, dat het standsbewustzijn nog zo slecht ontwikkeld is. Want dit is niet nodig. Wij zullen weerbaar moeten zijn, niet om de strijd tusen de standen op te voeren, of terwiUe van een enghartige belangenbehartiging maar om een zelf standige en gerespecteerde plaats in de maatschappij in te nemen. Een oprecht verlangen om te dienen moet daarbij richt snoer zijn. Er moet onder de boeren een gezonde drang naar standsbewustzijn ko men, want nog al te veel goede krachten houden zich buiten de boerenorganisaties, tot schade van de boerenstand, aldus de heer Kreulen. Vragen. Nadat nog enkele vragen zijn beant woord omtrent een verplicht lidmaatschap van de standorganisaties en de persoon lijkheidsvorming op de lagere landbouw school, brengt de voorzitter de heer Kreu len dank voor zijn leerzame causerie en sluit hij met een „wel thuis" de vergade ring. Denkt U ook aan giro 5100 van het Vluchtelingen Comité „Een uur voor een toekomst" 1 OUD PLAATSGENOTE TRAD IN HET HUWELIJK. Onder enorme belangstelling is Za terdagmiddag in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Wil- helmina en de prinsessen Beatrix en Irene in de Broederkerk te Zutphen het huwelijk bevestigd van baronesse van Randwijck, tweede secretaresse van Prinses Wilhelmina, met de heer Thijs Booy, bekend jeugdleider en schrijver van boek „Kerk en Jeugd", thans eer ste secretaris van de Prinses. Het burgerlijk huwelijk was des mor gens voltrokken op het gemeentehuis door burgemeester mr J. Thate, waar de ouders van de bruid wonen op het buiten „Carpe Diem", te Gorssel. Freule Sophie van Randwijck is hier in de bezettingsjaren ondergedoken ge weest en was een tijdlang werkzaam op het distributiebureau, zodat velen haar zeker zullen herinneren. Zij was ver want aan onze vorige burgemeester, wij len Baron van der Borch van Verwolde, bij wie zij een tijdlang in de familiekring was opgenomen. Later was zij op kamers bij de familie E. Koopman Azn. Baronesse C. G. van der Borch van Verwolde Boellaard en Mevr. A. Koop man-Hartsuiker woonden de huwelijks plechtigheid in Zutphen bij. 25 JAAR IN DIENST VAN DE N.S. De heer Joh. Nekkers, ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen alhier, herdacht Donderdag het feit, dat hij bij de NS werd aangesteld. In verband met de ziekte van zijn vrouw droeg dit jubileum geen fees telijk karakter, maar van de zijde van de directie werd hieraan gróte aan dacht besteed. Het waren de heren H. J. Engelman, technisch ambtenaar bij weg en werken, diens assistent, de heer W. Roetert en de hoofdploegbaas, de heer Epskamp, die de jubilaris in zijn woning, mede voor de directie, kwa men gelukwensen. Zij boden hem me de namens het personeel van ploeg 209 een rookstandaard aan en de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. Daarbij kwam nog even naar voren, dat de heer Nekkers zijn vak terdege verstaat. Hij behaalde bij het examen voor ploegbaas, dat onlangs door hem werd afgelegd, het hoogst aantal pun ten, terwijl bij het bezoek van de Franse meetwagen, die de baan contro leerde, dezer dagen bleek, dat 't baan vak, dat de jubilaris onderhoudt, de zuiverste meetband vertoonde. Namens de afdeling van -de Nea. Vereen, van Vervoerspersoneel werd hij gecomplimenteerd door de heren H. J. Pinkert en H. Sigger en werden hem cadeaux aangeboden door de oud ploegbazen, de heren J. Beldman en H. J. Bosschers, alsmede door het sta- tionspersoneel en het personeel van de wachtposten 10 en 12 en van ploeg 210. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zakkam, ring met sleutels, schakelarmband, vulpenhouder, porte- monnaie met inhoud. Verloren: dekzeil, haan, paar sport kousen, fietspomp, paar dameshand schoenen, dubbele rijwieltas, riem. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten, tel. 352. UITSLAG PUZZLE-RIT Door de Land. Rijvereen. „De Berg- ruiters" werd Woensdag j.l. (Dankdag) een puzzle-rit georganiseerd, waaraan door dames op het „stalen ros" kon worden deelgenomen. De heren ver schenen aan de start op hun edele vier voeters. De prijzen, die bestonden uit fraaie kunst- en gebruiksvoorwerpen, werden als volgt gewonnen: Dames: 1. Mevr. H. Beldman—Bosch, 52straf- punten; 2. Mevr. R. Bolink—Lande- weerd, 65 strp.; 3. Mej. Heiltje Lande- weerd, 84 strp.; 4. Mej. W. van Harten, 88 strafpunten. Heren: 1. G. Bolink Johzn., 43 strafpunten; 2. T. Beldman Jr., 57 strafp.; 3. J. Bo link, 58 strafp.; 4. Joh. Bronsvoort, 65 strafp.; 5 en 6 W. Aaltink en J. W. Hulsman, 69 strafp.; 7. G. Bolink, 72 strafp.; 8 en 9 G. Hulsman en J. Jan sen, 73 strafp.; 10. E. Aaltink, 78 strp.; 11. M. Bolink, 83 strafp.; 12. A. Ulfman, 85 strafp.; 13. G. Schooien, 86 strafp.; 14. J. Oolbekkink, 92 strafp.; 15. Jhr. van Coeverden, 96 strafp.; 16. F. Velt- kamp, 103 strafpunten. Huidzuiverheid - Huidgezondheid DERDE PRIJS MET GRIMEREN. Onze plaatsgenoot, de heer Joh. van Geenhuizen heeft Zondag in Amsterdam ter gelegenheid van het Nationale Gri meerconcours in „Modern" aldaar een mooi succes behaald. Hij behaalde op dit concours, dat uitging van de Alg. Bond van Toneelkappers en Grimeurs een 3e prijs met het verplichte type de zeeheld Aart van Nes en het vrije type Herodes de Viervorst. Zijn bediende, de heer W. Mensink, deelde in de eer door als mo del te fungeren. Aan het concours werd door 60 per sonen deelgenomen. BENOEMD TE ALMELO. De heer Fokke Petter, schrijver ter secretarie alhier, is met ingang van 1 November j.l. benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Almelo. GESLAAGDE UITVOERING VAN H.G.K. In Amicitia, tot de laatste plaats be zet, gaf „Holtens Gemengd Koor" Woens dagavond (Dankdag) haar jaarlijkse uit voering. De voorzitter van het koor, de heer D. J. Aaftink, opende met een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot burgemeester mr W. H. Enklaar, tot de dirigent, de heer J. K. Warmink en mevrouw War- mink en tot de afgevaardigden van de verschillende zusterverenigingen Het vocaal-programma, aldus de heer Aaftink, is deze avond klein, doch we moeten ons beperkingen opleggen als gevolg van een te kleine bezetting. Spr. deed dan ook een hartelijk beroep op de dames en heren om lid te worden van H.G.K. Het zangconcours te Haaksbergen bracht niet dat succes (een eerste prijs) waarop we gehoopt hadden, doch de te zwakke bezetting van enkele partijen is ook hieraan niet vreemd, aldus de voor zitter, die zijn openingswoord besloot met een woord van dank te spreken tot de dirigent, voor diens bekwame leiding. Hij bood de heer en mevrouw Warmink een klein geschenk aan. Gave vertolking. Het programma, dat hierna werd ge bracht, mocht er zijn. Van de opgelegde beperkingen, waar van de voorzitter sprak, hebben we niets kunnen merken. Integendeel. Dirigent en koor hebben het zich bij het uitzoeken van de num mers voor de jaarlijkse uitvoering zeker niet gemakkelijk gemaakt. Het programma telde slechts 9 kleine werkjes, doch ze werden met bezieling gezongen. Bijzondere vermelding ver dient de uitvoering van „Der Jager aus Kurpfalz" door de damesstemmen. Henk Kevelam zong als tenor-solist op verdienstelijke wijze het bekende: „Home on the Range". Bijzondere vermelding verdient ook de uitvoering van Mozart's „Ave Verum Corpus" met pianobegeleiding. Het „Slavenkoor" van Verdi vormde een alleszins waardig besluit van het vocale gedeelte en de warme ovatie, die koor en dirigent werden gebracht, was volkomen verdiend. Het volgende moet ons nog van het hart. Zoals gezegd bestond er voor deze uitvoering flinke belangstelling. Een deel van de bezoekers kwam ongetwijfeld om het toneelstuk „Kee", dat door eigen krachten werd gespeeld, 't Was tenmin ste duidelijk te merken, dat er een aan tal personen (voornamelijk hadden deze plaats genomen achter in de zaal) aan wezig waren, die blijkbaar niet de min ste interesse konden opbrengen voor de ze schone zang. Dit is spijtig, doch dat dezulken tevens de genoegens van an deren bederven, is droevig. Na de pau^e werd door 4 dames en 5 heren (leden van H.G.K.) opgevoerd „Kee", een gijnspel in twee bedrijven, door Joop van Raay, met in de hoofdrol len: Mevr. Oolbekkink-Kevelam als Kee, de heer H. Tuller als dokter Boon en J. Aaftink als Johan en Johan Luttink als Haas, beiden als huisknecht in dienst bij dokter Boon. Deze oude arts heeft het niet te breed, doch wordt in een klap schatrijk door de e'norme stijging van effecten. Hij gaat dan met zijn vrouw naar het buiten land en draagt de praktijk tijdelijk over aan huisknecht Johan, die wordt „geas sisteerd" door Haas. Wanneer het „spreekuur" is afgelopen gaat Kee naar de kelder om een paar flessen wijn te halen en ook het kistje met sigaren wordt aangesproken! De feestvreugde stijgt ten top en Jo han komt op het idee om de oude gra- mofoon van de dokter voor de dag te halenEr wordt een vrolijk wijsje opgezet en het huispersoneel springt en host rond de tafel als plotseling de oude zeer geleerde heer in gezelschap van zijn ega van de reis zijn thuisgekomen. Dokter Boon is diep teleurgesteld in zijn personeel en steekt dit niet onder stoelen of banken. Hij slaat met zijn wandelstok op tafel en gaat bar te keer tegen het drietal dat staat te sidderen van angst. Het is tenslotte Kee, die de situatie weet te redden. Allen tonen oprecht be rouw en dokter en mevrouw Boon ver geven hun graag. De verdere medewerkenden waren: Mevr. Aaftink-Wegstapel, mej. Lubber- sen, mej. Hofman en de heren G. Aaf tink en Nijhof. De inhoud van het stuk: Met gijnspel is alles gezegd. Het stuk werd goed ge speeld en de za^l daverde veelal van het lachen en daarom was het te doen. Aan het slot van de uitvoering sprak de heer Aaftink een hartelijk woord van dank tot de regisseur, de heer Piet Bos. Al met al een geslaagde uitvoering, die met een gezellig bal werd besloten. De verzorging van het muzikale gedeelte was bij „The Rythme Band" in zeer goe de handen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Gerrit Hendrik Mees- terberends, 24 jr. en Johanna Egberta Kers, 25 jr., beiden wonende te Holten. Ingekomen: A. E. Rhemrev en gezin van Balikpapan (Indon.), naar Holter- berg 26. F. Boumann en gezin van Enschede naar Holterberg 61. A. D. Niemeijer, echtg. van T. Boode, van Olst naar Espelo 39. M. Schuit en gezin van Semarang (Indon.) naar Holter berg 42. Vertrokken: M. Conen van Dorpsstr. 41 naar Zwolle. G. H. Franke en ge zin van Boschkampstraat 25 naar Lo- chem. J. A. C. de Groot en gezin van Holterberg 26 naar Almelo. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 u. Ds Knip- scheer (Bevestiging Ds Addink) en 3 uur Ds Addink (Intrede). In beide diensten collecte voor Kerk restauratie. Dijkerhoek. Geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor Art. 13 (Emer.-pred., -weduwen en -wezen). HERDENKING HERVORMING Protestants Holten heeft j.l. Zondag avond in de Geref. Kerk het feit der Kerkhervorming herdacht met een in terkerkelijke dienst, waarin voorging de Geref. predikant, Ds. R. A. Hoog kamp, die een predikatie hield n.a.v. het Schriftwoord Micha 6 vers 8: „Hij heeft U bekend gemaakt, o mens, wat goed is; en wat eist de Here van U, dan recht te doen en weldadigheid lief te hebben en ootmoedig te wandelen met Uwen God?" Het kerkgebouw was bijna geheel be zet. Tijdens de dienst werd een collecte gehouden voor het kleine Hervormde kerkje van Hoogmade (het vroegere Jakobswoude, waar Jan de Bakker preekte). De collecte bracht ruim f 117,- op. SCHOOLKRING ESPELO. Lezing door de heer P. Dijkstra. Ruim 100 personen hadden gehoor ge geven aan de uitnodiging tot bijwonen van de lezing, te geven door de heer P. Dijkstra. Voorzitter Wegstapel, die de avond opende, sprak er zijn verheuging over uit en meende hieruit de conclusie te mogen trekken, dat men algemeen op prijs stelde het werk, dat men vorig jaar begonnen was. In zijn openingswoord wekte hij de aanwezigen op zich op te geven als lid van de buurtvereniging, zodat dan de eventuele onkosten kunnen worden gedekt. Hierna kreeg de heer Dijkstra 't woord, die op boeiende en vaak geestige wijze vertelde over land en volk van Canada en Amerika. De voorzitter dankte aan het slot van de avond de heer Dijkstra voor het ge- bodene en overhandigde een klein stof felijk blijk van waardering. In de pauze hadden zich weer enkele nieuwe leden opgegeven. OCH VOERDE „RIMBOE" OP. De ontspanningsclub OCH trok j.L Woensdagavond in „Irene" met de op voering van het toneelspel „Rimboe" van Bob Bertina een geheel uitver kochte zaal. Hier was het de heer E. Koopman, de secretaris van OCH, die de talrijke bezoekers met een kort woord welkom heette en de hoop uitsprak, dat men na deze eerste uitvoering in het sei zoen de bezoekers van deze avond nog eens weer onder het gehoor mocht hebben. Het voor het voetlicht gebrachte to neelspel in vier bedrijven geeft de on dergrondse strijd weer tussen de Hol landse ingenieur Dick Verbiezen en de Indo-ingenieur Hogerwou, die de rim boe ingaan om het daar ontsloten ge bied te exploreren. Verbiezen, met ver lof uit Holland teruggekeerd, moet de rimboe in, maar durft niet alleen te gaan. Hij vraagt de dochter van hoofd ingenieur Bep ter Braak hem te verge zellen, doch deze weigert. Verbiezen wordt door de tropenkolder aangetast en als Hogerwou een kabelbaan heeft aangelegd, vormt hij met de blanke chauffeur Van Doorn 'n complot, waar bij zij een kabel doorzagen en een der mensen verongelukt. Hogerwou wordt verdacht en ontslagen en geraakt aan lager wal. Als later de brug door een bandjir wordt verwoest, dreigt een trein te verongelukken. In het nood weer stijgt Hogerwou, die luitenant vlieger is geweest, met Verbiezen op om de trein tegemoet te vliegen, zodat een ongeluk wordt voorkomen. In de cantine van de Chinees Hangko spe len zich rare tonelen af en heeft Ver biezen opgebiecht wat er met de brug destijds gebeurd is. De Indo-ingenieur wordt daardoor gerehabiliteerd, maar 't vliegtuig, waarin beiden zitten, keert niet terug. Het stuk werd goed vertolkt en de spelers ontvingen na ieder bedrijf dan ook een hartelijk applaus. De rolver deling was als volgt: Ter Braak, de hoofdingenieur, Henk Koopman; zijn vrouw, Minke Bosman; Bep, zijn doch ter, Adri Harting; Jan, zijn zoon, Jan Jansen; Dick Verbiezen, Hogerwou en Domerin, ingenieurs, Jan Holterman, Jan Oosterkamp en Wim Runneboom; Ninni, zijn vrouw Mevr. Spakman— Wolters; Van Doorn, de blanke chauf feur, Jan Krikkink; Hang-Ko, Chinese cantinehouder, Hendrik Kromdijk en Nidji, inlandse kok, Kees van Bruggen. Kapwerk, grime en de décors waren door onze plaatsgenoot Joh. van Geen huizen en de Fa. Olthof uit Deventer keurig verzorgd, evenals het licht en het geluid door de heer J. v. Bruggen. De heer J. Oosterkamp bedankte voor de goede aandacht, welke aan het spel geschonken was. Zaterdag 6 Nov. 7.30 uur: Verwerping bij bakkerij Hartsuiker. (Zie adv.) Maandag 8 Nov. 7.45 uur: Toneelspel „Levenswending" door Toneelclub C.O.C. in gebouw Rehoboth (zie adv.) Dinsdag 9 Nov.: Cabaret-avond in Ami citia met Adri van Oorschot en de Spelbrekers, nam. 8 uur (zie annonce). Woensdag 10 Nov. 8 uur: Lezing E.H.- B.O. door dokter Nagelhout voor de afd. Holten van de Bond van Platte landsvrouwen in hotel Holterman. Woensdag 10 Nov. 8 uur: Ledenvergade ring Holtense Handelsvereniging. Vrijdag 12 Nov. 7.30 uur (precies): J aarvergadering Ouderavond Christ. Kleuterschool in Rehoboth. Zaterdag 13 Nov. 7.30 uur: Schieten en verwerpen bij T. Koopman, De Spar. (Zie adv.) Zaterdag 13 Nov. Verwerping bij Bak kerij Hartsuiker van 7.30 tot 11 uur. (Zie adv.) Zaterdagavond 13 Nov.Tussenbal Dans club „Müller". Dinsdag 16 Nov. 8 uur: Ledenvergade ring afd. Holten Partij v. d. Arbeid in de zaal van de heer K. ter Horst. Woensdag 17 Nov.: Ouderavond U.L.O.- school. Vrijdag 19 Nov. 7.30 uur: Propaganda- vergadering C.N.V. in geb. Rehoboth. Zaterdag 20 Nov. 7.30 uur: Uitvoering Arb. Toneelver. V.O.P. in café Maats. Zaterdag 20 Nov.: Uitvoering van de Accordeonvereniging D.S.V. uit Bath men in Amicitia. 25, 26 en 27 November: Bazar in Irene ten bate van de C.J.M.V. Handen om trots op te zijn Voetbaluitslagen Almelo 3—Holten 1 3—2 Holten 2Holten 3 51 Holten aW.V.V. b 5—0 Programma. Zaterdag: Hector bHolten a, 2.15 uur. Zondag: Holten 1G.F.C. 2, 2.30 uur. Holten 2Nijverdal 4, 12 uur. Haarlese Boys 2Holten 3, 1 uur. VLIEGENDE SCHOTELS EEN FABELTJE De „Telegraaf" schrijft: Bij de Utrechtse sterrenwacht zijn in de laatste tijd 200 brieven binnenge komen over waarnemingen van merk waardige verschijnselen in de lucht. Deze waarnemingen uit het gehele land zijn nu bestudeerd en uitgewerkt en hebben tot de conclusie geleid, dat de meeste waarnemingen niets met „Vliegende schotels" te maken hebben. In Nijverdal heeft een aantal waar nemers zich beet laten nemen door schooljongens, die een vlieger met een lampje aan de staart hadden opgelaten. Een zelfde effect hebben de weerbal lonnen van het KNMI gehad, die ook met een "lampje omhoog gaan. Dan zijn er de waarnemingen, die vooral uit de kuststreek komen en die betrekking hebben op de in de avond zon glinsterende straaljagers met hun condensatiestrepen. Anderen hebben vuurbollen gezien. De vuurbol is niets anders dan een zeer heldere „vallende" ster. Uit de gegevens, waarover dr. C. de Jager van de Utrechtse Sterrenwacht sinds 1947 beschikt is echter duidelijk naar voren gekomen, dat de waarnemingen van vuurbollen door vele mensen tegelijk geschieden, terwijl vliegende schotels altijd slechts door enkele mensen op één punt worden waargenomen. De onderzoekers van de sterrenwacht verwijzen de vliegende schotels dan ook naar het rijk der fabelen. MET ZORG GEKLEED., Juist de „kleinigheden" eisen een zorg vuldige keuze! Overhemd en das ver volmaken Uw costuum. Een paar mooie sokken kan ieder waarderen.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 3