H U krijgt bedoek i Plaatselijk Nieuws liliie tand een brillant Het Koningin Wiihelmina Fonds TEN BOLSCHER - Rijssen AGENDA Geen schip met meisjes naar Australië. No. 37. Jaargang 6. ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 Verschijnt elke Zaterdag. HOLIENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. E 548S -'2SJ/ A.dv.-prijs115 m.m. d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 ben Neen, waarde lezer, U waarschijnlijk niet, maar Uw plaatsgenoot-zakenman kan bezoek verwachten van een twee tal afgevaardigden van de V.V.V. en van de Holtense Handelsvereniging, dat komt spreken over de contribu tie, welke hij jaarlijks wil offeren voor de bevordering van het vreemdelin genverkeer. De weersomstandigheden zijn in het thans afgelopen seizoen buitengewoon ongunstig geweest voor de vacantie- gangers, maar het bezoek aan Holten dat leren ons de voorlopige gege vens van het informatie-bureau der V.V.V. heeft daaronder niet ge leden. In de op Maandag 11 October a.s. te houden najaarsvergadering van de V.V.V .zullen daarover de nodige inlich tingen worden verstrekt. De jaarlijkse inkomsten uit het vreem delingenverkeer werden onlangs voor onze plaats geschat op f 300.000.Ze zijn waarschijnlijk hoger, maar zij zou den nog belangrijk kunnen worden op gevoerd, indien de V.V.V. over de mid delen kon beschikken, telken jare een nog intensiever reclame-campagne te voeren dan thans reeds geschiedt. Daar voor heeft zij geld nodig. De gemeenteraad heeft bij de behan deling van de begroting voor het jaar 1954 voor de bevordering van het vreem delingenverkeer, ten behoeve van de V.V.V., zeer gunstige subsidie-voorwaar den geschapen. De gemeente betaalt n.l. voor elke gulden, welke van particuliere zijde wordt ontvangen 50 cent subsidie, met een minimum van f 500.en een maximum van f 1000.Indien de V.V.V. dus haar contributies en bijdragen van begunstigers tot f 2000.weet op te voeren, ontvangt zij de maximum ge meentelijke subsidie. Het is dus begrijpelijk, dat de V.V.V. t met haar de Holtense Handelsvereni ging, die de neringdrijvende middenstand vertegenwoordigt, alles in het werk wil stellen om dit. maximum te bereiken. Zij gaan daarom een beroep doen op die zakenmensen en belanghebbenden, welke naar hun oordeel een wat groter steentje kunnen bijdragen om de contri butie op te voeren. Er kan op het gebied van het vreem delingenverkeer nog veel meer bereikt worden dan thans 't geval is. De schoon heid onzer provincie en met name van onze eigen gemeente is bij duizenden nog volkomen onbekend. Hen hiervan op de *te te brengen is niet alleen onze gemeenschappelijke taak, maar vraagt tevens onze gezamenlijke krachtsinspan ning. „De cost gaet voor de baet uyt", dat wisten onze voorouders reeds en daarom kunnen verschillende zaken mensen, wie nog niet de kwitantie van de V.V.V. werd aangeboden, be zoek verwachten. Wij hopen, dat zij de bezoekers niet teleur zullen stellen en aan de gestelde verwachtingen zullen voldoen. Het woord is nu aan hen, die met een worst naar een zij spek durven te gooien. COLLECTE NATIONALE RECLASSERING. In alle gemeenten van ons land wordt dit jaar in de periode van 20 Sept. 2 October de algemene, collecte gehouden ten bate van het reclasseringswerk, ten behoeve van alle gezindten. Holten blijft ook dit jaar natuurlijk niet achter. Er is een comité van aan beveling gevormd, bestaande uit de H.H. Burgemeester Mr W. H. Enklaar, de 3 predikanten Ds J. H. Israël, Ds M. J. W. Knipscheer, Ds R. A. Hoogkamp, en de heren R. Petter, commandant der Rijks politie en W. Beijers, le ambtenaar ge meente-secretarie Het werkcomité bestaat uit de heren Ai- Westerik en J. Wiggersv In de komende dagen zal U de collecte- is worden gepresenteerd. Een lang of kort verhaal zal de collectant aan uw deur niet behoeven te houden. Een aan beveling heeft U niet nodig omdat U doordrongen is van de noodzaak van het werk der reclassering. U geeft spontaan. Niemand stuurt de collectant voorbij. Geef naar draagkracht en geef blijmoe- KOMT ER WEER EEN ARBEIDERS AVONDSCHOOL De plaatselijke afdeling van de Stich ting Scholendienst van het Instituut voor' Arbeidersontwikkeling, het N.V.V. en de Dr. Wiardi Beekman-stichting richt zich met het volgende tot hen, die hun schoolkennis nog eens weer willen opfrissen om daardoor een betere alge mene ontwikkeling te verwerven. 2ij wendt zich in het bijzpnder tot de arbeiders en schrijft: i.De, Stichting Scholendienst organi seert voor jou en je lotgenoten, mannen eh vrouwen, door heel het land Arbei- dèrsavondscholen Neen, schrik maar niet van het woord i.school", want je zult je er toch thuis gevoelen, of je twintig jaar bent of vijf tig! Dn schaam je vooral niet, om weer ftaar school te gaan! Een groot man heeft gezegd: Niet weten is geen schan de, maar niet leren willen, dat is schande Jij en al je mede-arbeiders komen er met hetzelfde doel: Om in te halen, wat je in je jeugd gemist hebt. Om dat gevoel van minderwaardigheid kwijt te raken, dat je zo kwelt in het bijzijn van hen, die in hun jeugd wel een goede opleiding hebben genoten. Om je zelf tot een sterker en volwaar diger strijder te ontwikkelen vöor een betere maatschappij! Om je de geschiktheid te verwerven, later door lectuur of verdere studie bin nen te dringen in dat rijke gebied van de menselijke beschaving, waardoor het leven pas zin en volheid krijgt. En daarom wordt een klas van de Ar beidersavondschool al na enkele lessen een werkgemeenschap van kameraden, die samen hun doel trachten te bereiken onder de leiding van een leraar, die sym pathie heeft voor jullie streven en je daarbij als een deskundige kameraad leidt en helpt. Je werkt daarbij niet met kinderlijke en dus voor volwassen ver velende schoolboekjes, maar met speci aal voor dit doel geschreven studieboe ken, die aansluiten bij je eigen geestes gesteldheid en levensfeer. Zo wordt het volgen van een Arbeidersavondschool geen dorre plicht, maar een aangename en prettige zelfaanvaarde taak." Men zie de advertentie in dit nummer voor eventuele aanmelding. WIJZIGING REGELING HUIS SLACHTINGEN. Met ingang van het nieuwe seizoen voor de huisslachtingen is een kleine wij ziging gebracht in de regeling voor de slachtingen in de verschillende buurt schappen. In een annonce in dit nummer kan men de nieuwe regeling vinden. Wij willen gaarne Uw aandacht vestigen op het advies aan de voet van de adverten tie gegeven: „Knip deze advertentie uit" en wij zouden er aan toe willen voegen: en prik hem op de achterzijde van een van de deuren van Uw kabinet, U is er dan van verzekerd de regeling bij de hand te hebben als U haar nodig heeft. FOKVEEDAG OP KALFSTERMANS- WEIDE. Voor de fokveedag, welke op Donder dag 23 Sept. a.s. Kalfstermansweide ge houden wordt op initiatief van de beide fokverenigingen en de boerenjongeren- organisaties „Jong Holten" en de C.J.B. T.O. is een groot aantal dieren opgege ven. De afdeling roodbont is uiteraard het beste vertegenwoordigd, maar ook bij de zwartbonten zullen nog ruim 50 stuks runderen ter keuring worden voor geleid. In beide afdelingen is vooral het jongvee het grootste in aantal. Dit maakt, dat men op deze fokvee dag een zeer goed inzicht zal kunnen opdoen van de fokresultaten van de K.I.- stieren. Voor een doelbewuste fokkerij is dit van groot belang. Wij kunnen de Holtense veehouders dan ook met klem aanraden deze dag vrij te houden en er een morgen aan te wagen om het aangevoerde vee in ogen schouw te nemen, want het is «wel zeker, dat. zij zich met nieuwe inzichten en er varingen kunnen verrijken. Door de keuringen van de kalveropfok- clubs zal men tevens kunnen zien hoe men de dieren voor moet brengen om ze op hun voordeligst te laten uitkomen. De jury zal bestaan uit de heren F. Groothaar te Enter, M. Kippers te Mar- kelo, H. H! Post te Albergen en T. Tui- tert te Laren voor de afdeling roodbont en uit de heren J. Bouwma en J. H. Hols- brink voor de afdeling zwartbont. Als arbiter zal optreden de heer H. W. Nieu- wenhuis of diens plaatsevervanger van het vcctecltconsulentschap in Overijssel. Door de vereniging „Jong Holten" zijn voor de keuring van de kalveren van de opfokclub aangewezen de heer D. Aan stoot voor de afdeling roodbont en de heer B. Volkerink voor de zwartbonten. De heer Joh. Boode zal hier als arbiter optreden. Van de C.J.B.T.O. zijn ons de keurmeesters nog niet bekend. De heer H. J. Bouwhuis zal weer met zijn geluidsinstallatie aanwezig zijn .ter wijl programma's verkrijgbaar zijn tegen de prijs van 50 cent. Er wordt in vijf ringen gekeurd. Het beloofd voor de veehouderij weer een belangrijke dag te worden, die geen enkele veehouder eigenlijk mag missen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau Rijkspolitie, Holten, Oranje straat 55, telef. 352. Gevonden: 1 onderdeel worstmachine; 1 halsketting; 1 kleurkanarie1 kinder- portemonnaie. Verloren: 1 ballpoint; 1 manchet knoop (zilver)1 kleurkanarie; 1 vul pen. NIEUW UITBREIDINGSPLAN VOOR HET DORP. Vanaf Maandag ligt gedurende 4 we ken op de gemeente-secretatrie ter in zage het nieuwe uitbreidingsplan in on derdelen voor het dorp Holten met be bouwingsvoorschriften. Verwezen wordt naar de desbetreffen de officiële publicatie in dit nummer. Wij hopen in het volgend nummer op dit plan terug te komen. Herinnert U zich, wat de laatste daad van Koningin Wiihelmina vóór haar troonsafstand was? Zij bepaalde, dat het geschenk, dat het Nederlandse volk Haar ter gelegen heid van Haar regeringsjubileum had aangeboden, zou worden aangewend tot bestrijding van de kanker. Een besluit, dat typerend was voor onze toenmalige grijze vorstin, die niets voor zichzelven begeerde, doch het- Haar toegedachte huldeblijk bestemde voor de strijd tegen een ziekte, welke jaar lijks in Nederland ongeveer 19 duizend slachtoffers eist. Van de strijd tegen de kanker, op dit ogenblik misschien wel de meest ge vreesde volksziekte, een strijd, die op vele fronten gestreden wordt, merkt het grote publiek weinig. Niettemin wordt deze strijd met grote intensiteit gevoerd en tal van geleer den en hun medewerkers wijden al hun kennis en energie daaraan. Het is ver heugend te mogen vaststellen, dat dit wetenschappelijk werk belangrijke vor deringen maakt en ook internationaal met de grootste belangstelling wordt Het laatste besluit van Koningin Wii helmina behoort voor ons allen een op dracht te zijn. Een opdracht, om de al dus tot stand gekomen Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wiihelmina Fonds in staat te stellen haar voor de volksgezondheid zo gewich tige taak met toenemende kracht ten uitvoer te brengen. Daarom vraagt deze Vereniging ook de aandacht en steun van de ingezete nen van Holten, opdat ook wij ons steentje zullen bijdragen om op de duur Volksvijand No. 1, de kanker, de baas te worden. In een volgend nummer hopen wij hierover nadere mededelingen te doen. SPRAAKWATERVAL IN „AMICITIA". Donderdagavond had in Amicitia de slotles plaats van de cursus „Spreken in het openbaar", welke in de afgelopen maanden onder leiding van de lieer Gor van de Ruyt uit Rijssen vanwege het Twents Instituut voor Welsprekendheid en Toegepaste Psychologie alhier gege ven werd. Het is geen redenaars wedstrijd gewor den, welke de talrijke bezoekers, die Amicitia vulden, te horen kregen, maar men moet toch bewondering hebben voor de resultaten, welke deze docent in de welsprekendheid met zijn cursisten weet te bereiken. Want het is zeker niet zo eenvoudig om een groot aantal mensen zover te krijgen, dat zij zonder schroom het spreekgestoelte beklimmen om voor eeii talrijk publiek een dikwijls goed voor bereide toespraak te houden. Met de cursisten van de heer Van de Ruyt is dat tot nu toe steeds het geval geweest en ook deze cursus maakte daar op geen uitzondering. De leiding van deze avond berustte bij de heer H. Klein Velderman, die in enkele goed gekozen woorden de aanwezi gen welkom heette en zich daarbij in het bizonder richtte tot de echtgenote van de docent en tot de leden van de jury, de heren A. J. Goldstein, J. P. Nagel hout en N. Rodenburg. In verband met de ziekte van de heer Joh. Derksen, die momenteel in het ziekenhuis vertoeft en ook op deze avond het woord had moeten voeren, sprak hij de hoop uit, dat deze spoedig geheel hersteld in de familiekring mocht terugkeren. Het aantal cursisten, zo verklaarde de heer Klein Velderman, was niet zo groot meer, als toen men wat laat in het seizoen begon, omdat de zomer het hun onmogelijk maakte, de cursus voort te zetten, maar zij aRen zullen over en kele weken weer aan de nieuwe cursus deelnemen. Hierna kwam de krachtproef en moes ten alle cursisten een onderdeel behan delen .van het actuele vraagstuk, dat men door middel van een enquête in Holtens Nieuwsblad had opgegeven gekregen. Dat onderwerp luidde: „Het kind". De heer Klein Velderman voerde als eerste spreker het woord over „Het kind in het gezin" en schetste de grote bete kenis van de wijze waarop het kind bij de eerste stappen op zijn levenspad door de ouders wordt tegemoet getreden. De heer W. ten Berge, die (als oud-cursist) als invaller optrad voor de heer Derksen', sprak over „Het kind op school" cn trachtte de toeschouwers een indruk te geven van deze eerste periode van vor ming buiten het gezin. De heer W. Drent sprak heel aardig over „Het kind en z'n spel." en zo was het de heer E. Veneklaas, die de beroepskeuze behandelde, de heer Uenk uit Bathman, die een beschouwing gaf over de vrijetijdsbesteding, de heer G. Wiss ink, die zich b ep aalde bij de oo- voeding in het gezin en de heer H. W. Kromdijk, die de vakbeweging ten berde bracht als een van de terreinen waarop het kind zich zal hebben te begeven. Het kind was onderhand 80 jaar geworden, toen de heer G. H. Oplaat een overigens verdienstelijke causerie hield over „Het kind en de sociale zekerheid". De heer G. Brands sloot de rij met een zeer goe de voordracht over „De opvoeding van het kind tot persoonlijkheid". Niet van alle cursisten was het ge sprokene naar inhoud en voordracht even goed, maar allen hadden zich, zoals de voorzitter van de jury, dokter Nagelhout, in een gezellige toespraak opmerkte, zeer goed van hun taak gekweten. De heer Nagelhout sprak dan ook woorden van lof tot de docent, die deze resultaten had weten te bereiken. De heer Van de Ruyt meende in zijn antwoord deze lof van zich te moeten, schuiven, daar het de cursisten waren, die het er met dit, uiteraard moeilijke, onderwerp zo keurig hadden afgebracht. Hij schetste de betekenis van deze cur sussen, die de deelnemers vrij maakt van het angstgevoel om in het openbaar te spreken en ten goede komt aan hun vor ming tot persoonlijkheid. De voorzitter van de oud-cursisten, de heer J. B. Meijer, nodigde de deelne mers aan deze cursus uit om tot zijn groep toe te treden om het geleerde te onderhouden. Vóór de pauze bracht de heer Klein Velderman de heer Van de Ruyt tenslot te dank voor de opleiding, welke de cur sisten van hem mochten ontvangen. Met een feestelijk samenzijn, waarbij cursisten en oud-cursisten enige aardige stukjes ten beste gaven, werd deze ge slaagde avond besloten. Aardig was het radiospel „Wie doet het uit de doeken?" en zeer in het bizon der is genoten van de raadsvergadering, waarin o.m. de vraag aan de orde kwam of een vrouwelijk lid in de raad ge wenst is. De heer Klein Velderman heeft na af loop van het tweede deel van de avond allen bedankt voor hun medewerking; ACCOUNTANTSKANTOOR Zitting in Hotel Holterman elke Maandagmiddag. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 8.30 en 10.30 uur Ds Israël. In beide diensten collecte voor nood lijdende kerken en personen. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Collecte voor noodlijdende kerken en personen. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. VERKIEZING AMBTSDRAGERS. In de Donderdagavond in het gebouw „Rehoboth" gehouden vergadering van manslidmaten der Geref. Kerk werden resp. tot ouderling en diaken gekozen de. heren J. Beldman, Beuseberg, en G. Stam,'Look. HOLTENSE KAAS MET ZILVER BEKROOND. De Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrijheid" behaalde met haar inzen ding Grote Goudakaas Volvet op de kaaskeuringen te Nijmegen ter gelegen heid van het Congres van de Algemen Ned. Zuivelbond een 2e prijs met een zilveren medaille. Zij was daarmede in deze afdeling de 4e van 61 inzendingen. Officiële publicaties Herziening van het Uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten. Het hoofd van het gemeentegestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 13 September 1954 geduren de vier weken ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt een ont werp tot herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor het dorp Holten met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebben den bij de gemeenteraad bezwaren in dienen. Holten, 11 September 1954. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. DE RIJSSENSE MARKT VERLOTING IN DE DEMI-FINALE. Ja, dat zou meu haast mogen zeggen van de Rijssense Markl'verloting, die tel- kenjare zoveel belangstelling op zich weet' te verenigen en dat ook nu zeker zal doen, beter gezegd: volop doende is te doen, want de verloting „draait" al weer enkele weken en met succes Maar de tijd draait óók door en zo doende komt' de grote najaarsmarkt met daaraan verbonden de trekking van de verloting al weer in een nabij verschiet. Nog enkele weken en het is zover MaarU behoeft nog niet helemaal beducht te wezen, want er zijn nog lo ten, ofschoon natuurlijk niet volop jneer. Tegen de tijd echter, dat de trekking zal plaats vinden, wil toch iedereen in het bezit zijn van enkele loten van deze attractieve jaarlijks terugkerende verlo ting, waar inmiddels wel een roman over te schrijven zou zijn, zoveel fopperijen en anecdotes er door haar in omloop ge komen zijn. Het najaar is nu eenmaal de tijd van de Rijssense Markl'verloting. Niet alleen zijn er weer een hele serie mooie prijzen te winnen, maar stel U voor, dat de „vette koe" werkelijk eens op Uw lot viel En dat kan toch gebeuren. Veel succes met Uw loten! Maandag 20 Sept.Zaterdag 2 October: Collecte Nationale Reclassering op brengst voor alle gezindten). Maandag 20 Sept., 8 uur: Vergadering Braderiecomité in hotel Holterman. Maandag 20 t.m. Zaterdag 25 Sept.: Dro gisterij „De Vijzel" wegens vacantie gesloten. Dinsdag 21 Sept.: Schoolfeest der O.L. Dorpsschool. Dinsdag 21 Sept.: Bijeenkomst afdeling Holten Bond van Plattelandsvrouwen met film over Canada en Amerika door de heer P. Dijkstra om 8 uur. Donderdagavond 23 Sept, 8 uur: Verga dering Herv. Vrouwenver. in „Irene". Donderdag 23 September: Fokveedag op Kalfstermansweide. Aanvang der keu ring 9 uur (zie annonce). Zaterdag 26 September: Sluiting termijn voor aangifte cuursus „Spreken in het openbaar" (zie annonce). Donderdag 30 Sept.Sluiting datum aan melding Arbeidersavondschool (zie annonce). Woensdag 6 Oct.: Vergadering van de afd. Holten met de omliggende afde; lingen van de Bond van Plattelands vrouwen in „Amicitia". Spr. Mevr. Elema-Bakker, oud-presidente van 't hoofdbestuur over het Bondswerk. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit Hendrik, zv Gerhard Rensen en Tonia Vrolijk. Jan, zv Jan Aanstoot en Geertruida Willemina Belt man. Hendrik, zv Hendrik Aanstoot en Hendrika Alberta Meijerink. Janna Gerda, dv H. M. Gervedink Nijhuis en G. Harbers. Ondertrouwd: Gerrit Hendrik Meken- kamp, 28 j., Holten, en Hilligje ter Harm- sel, 27 j., Rijssen. Overleden: Jan Vellema, 29 j., echtg. van Hendrik je Tiekink, Holten (over leden te Deventer). BEVOLKING. Vertrokken: H. J. Baltus van Look 65 naar Maastricht. G. L. Tanke van Holterberg 61 naar Hengelo (O.). G. Gerritsma van Holterberg 63 naar Drie- bergen-Rijsenburg. A. v. d. Velde van Neerdorp 73 naar Haarlemmermeer. Maar de Huwelijksproblemen al daar zullen onderzocht worden. Er is een hele deining ontstaan door de berichten, dat onze oud-plaatsgenoot, Ds. Jac. de Vries, van de kansel te Mirboo North in Australië de noodkreet ge slaakt zou hebben, een schip vol vrou wen te sturen naar dit verre werelddeel, om de Nederlandse jonge mannen aldaar uit de nood te helpen. -Nu is het in onze geschiedenis al eens voorgekomen, dat een schip met jonge Nederlandse vrouwen werd gezonden naar de eenzame mannen van de Oost-Indische Compagnie en een schip met Amster damse Burgerweesmeisjes naar de eerste Nederlanders in Zuid-Afrika, maar we zijn de tijden wel ontgroeid, dat men vrouwen en meisjes zo maar op proef kon zenden naar verre streken om een zame mannen te gerieven. De huwelijks- methoden zijn in onze beschaafde wereld van vandaag zodanig gecultiveerd, dat er slechts van een samengaan op vrijwillige basis sprake kan zijn. Toch heeft de exclamatie van Ds. de Vries - aangenomen, dat zij op de ge schetste wijze plaats vond zo'n diepe indruk op de vrouwen gemaakt, dat Mevr. G. Evers, bestuurslid van de Algemene Emigratiecentrale, op een in Den Haag gehouden vergadering van dit lichaam, uitgeroepen zou hebben: „Ik wil er zelfs niet over praten. Het is een belediging voor de Nederlandse vrouw". De voorzit ter, de heer M. A. Reinalda, heeft toen olie op de golven geworpen en gezegd, dat het vrouwentekort in Australië en 't verlangen van Nederlandse jonge man nen om te trouwen met Nederlandse vrouwen, een tere kwestie is, die zorgvul dige bestudering behoeft. Hij zou gezegd hebben, dat het voorstel van dominee De Vries onverantwoordelijk is. Wij weten niet wat dominee De Vries gezegd_ of geschreven heeft, maar zo erg zal onze oud-plaatsgenoot het niet bedoeld heb ben; daar kennen wij hem wel voor. Maar hij verstaat de kunst om zich verstaan baar te maken. De methode, die hem in de mond gelegd wordt, kan hij slechts schertsenderwijze aanbevolen' hebben, maar dat hier inderdaad een probleem ligt, valt duidelijk op te maken uit het geen b.v. in „De Hervormde Kerk" van 4 September j.l. over deze kwestie ge schreven wordt. Na eerst op de experimenten van vroe ger gewezen te hebben, schrijft het blad: „Toch begrijpen wij de noodkreet van Ds. Jac. de Vries, vroeger in Holten, maar nu predikant in Mirboo North, Australië, die schrijft, dat tal van onder nemende Nederlandse jongemannen in een zekere vereenzaming leven in hun nieuwe vaderland, omdat er voor hen geen Ne derlandse vrouw is. De Australische meis jes, ook al minderingetal dan de Austra lische jongemannen, hebben blijkbaar, om het maar huiselijk te zeggen, keus ge noeg onder eigen jonge landgenoten. Het

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 1