Geslaagd school- en volksfeest te Dijkerhoek Paardenfokdag van „Holbatheo" r Onze Volksgezondheid. Een jubileum aanstaande. Van verschillende Dijkerhoekse huizen wapperde Dinsdagmorgen de nationale driekleur in de milde zomerzon. De schoolkring vierde haar jaarlijks schooi en volksfeest en volgens de bijna vijftig jarige traditie begon dat met een op tocht van de voltallige en feestelijk uit gedoste schooljeugd naar de feestweide, welke ook nu weer was ingericht bij het café „Het Bonte Paard". Een ogenblik leek het of de regen als spelbreker zou optreden. Meester Wanders, het hoofd der school, had met de beide invallende leerkrachten, de heer H. J. A. Koldeweij en Mevr. Vierstra-Otten de kinderen met hun talrijke versierde karretjes, fietsen, mandjes, bogen en groepjes, zoveel mo gelijk onder de grote bruine beuken ge zet en toen viel de regen. Maar het was maar nauwelijks vijf minuten. De regen hield plotseling weer op, het wolkendek brak en de zon overgoot de wachtende schare met haar eerste stralen. Vooraf gegaan door de muziek van H.M.V. en vergezeld van de leden der schoolfeest commissie en tal van ouders toog de stoet nu naar het feestterrein, waar de kinderen al aanstonds werden getrac- teerd en de spelletjes een aanvang na men. Deze stoet was echter niet op pad ge gaan voordat de jury, bestaande uit de dames Mevr. Nagelhout, Mevr. G. Bouw huis, Mevr. Rodenburg en Mevr. Snijders, de talrijke versierselen grondig bekeken had en haar bevindingen op papier liad vastgelegd. Cadeautjes. Alle kinderen kregen deze morgen een cadeautje, ook al hadden zij in een of an dere wedstrijd niets gewonnen en voor het werk van de versieringen kregen ook allen een prijsje 'toegezegd. Afgewisseld met de spelletjes mochten zij telkens in de ruime en lokkende draaimolen, die vooral voor de kleintjes steeds een pret tige attractie vormt. Was het in de morgenuren nog niet zo druk geweest, in de middag kwam de grote belangstelling voor het volksfeest, dat aan de rijpere jeugd en de meer vol wassenen tal van attracties bood. Het ringsteken in versierde karretjes en op het losse paard, het fietsen met hindernissen, zaklopen en stoelendans en het schieten vormden de traditionele spe len, waaraan druk werd deelgenomen en die dikwijls tot grote hilariteit aanleiding gaven. Vooral het ezeltje plakken door de dames gaf tot veel vreugde aanleiding, omdat de staart nogal eens op de ver keerde plaats terecht kwam. Avond voor de ouderen. Jong Dijkerhoek heeft zich deze dag wel geamuseerd. De ouderen hadden de vorige avond een gezellig samenzijn in „Het Bonte Paard", waar de toneelver eniging „De Olde Mölle" een toneelstuk opvoerde „Zuster Eva", een vervolg op het vorige jaar uitgevoerde stuk „Ruwe Bolster". Bij de opening heeft de voorzitter, de heer H. Kers, er aan herinnerd, dat de feestviering niet zo ver meer van haar 50-jarig jubileum af is en dat dit extra gevierd zal worden. Later had hij gele genheid de burgemeester, Mr. W. H. Enk- laar, en zijn echtgenote welkom te heten en alle milde gevers te danken voor hun ruime financiële bijdragen en zijn mede werkers voor de organisatie van de fees ten. De tonelisten oogstten met hun spel telkens een hartelijk applaus. De heer J. W. Leverink had voor de aanvang nog een korte toelichting gegeven. Beide avonden heerste er in „Het Bonte Paard" een gezellige drukte en er werd met mu zikale medewerking van Schrotens band prettig gedanst. De uitslagen van de kinder- en volks spelen luidden als volgt: Volksfeest." Ringsteken karretjes-: 1. D. van Ark en verloofde; 2. J. Stevens en verloofde: 3. J. Koopman Azn. en ver loofde; 4. J. W. Reiiink Mzn. en echt genote. Ringsteken losse paard: 1. B. Vene- klaas; 2. J. Stevens; 3. F. J. Wilmerink; 4. H. Beunk. Schijfschieten (personele baan): 4. H. Sluiter Jszn.; 2. G. Klein Teeselink; 3. G. J. Rietberg; 4. D. van Ark, Bathmen; 5. J. H. Bosschers; 6. E. ten Berge; 7. H. Koopman Jzn.; 8. G. J. Stevens GJzn. De eerste prijswinnaars dezer drie groe pen kwamen in het bezit van een wissel beker. Schijfschieten (vrije baan)1. G. Klein Teeselink; 2. H. Klein Velderman; 3. W. ten Berge; 4. G. Jansen; 5. J. Jansen; 6. G. J. Stevens GJzn. Fietsen voor heren: 1. Joh. Nikkels; 2. H. van de Berg; 3. H. Luggenhorst; 4. G. J. Stevens. Zaklopen met hindernissen voor lieren: I. H. Luggenhorst; 2. Joh. Nikkels; 3. J. Wissink en 4. F. J. Sluiter Hzn. Stoelendans: 1. G. Roeterdink; 2. J. Aaltink; 3. M. Paalman; 4. M. Reiiink; 5. M. Meijerman; 6. J. Meijerman-Koop- man; 7. D. Welbergen. Ezeltje plakken voor dames: 1. H. Sluiter; 2. M. Meijerman; 3. H. Bosman; 4. D. Welbergen; 5. J. Reilink-Reilink; 6. H. Brinkman en 7. D. Jansen. Schoolfeest. Optocht: Versierde karre tjes: 1. De school houdt stand. (De 3e leerkracht kan blijven als er maar meer kinderen op school komen en die lagen in de kinderwagen, die door dit jonge paar werd meegevoerd)2. EHBO, 2e af deling Rode Kruis; 3. De kippenboertjes; 3. Ons toekomstig zwembad; 4. Vacantie 1954 (parapluie en laarzen); 5. Melkers - tijd. Versierde fietsen: le pr. Wim Stevens, J. Ulfman2e pr. G. H. Rensen; 3e pr. Joh. Bieleman, Ger. Paalman; 4e pr. Wim Rattink, Herman Sluiter; 5e pr. Gerrit Stevens, Died. Podt, Dinneke Haverslag; 6e pr. G. Paalman en G. Bieleman; 7e pr. G. Pinkert. Bogen: 1. Mar. Zweers; 2. M. en J. Wilmerink; 3e pr. J. en D. Wegstapel; 4e pr. J. Kers en H. Stevens en M. enB. Ebrecht. Diversen: 1. Sneeuwitje en de Prins, D. en H. Bosschers; 2e pr. De heide-juffer- tjes, D. Wilmerink en D. Oonk. Groepen: le pr. De eierboerinnetjes, D. Rcnsen en H. Paalman; 2e pr. Naor de brullefte, H. Geltink en J. en B. Wanders. Mandjes: le pr. J. Aanstoot en T. Wegstapel; 2e pr. G. Markvoort en M. Mcesterberends, G. Kolkman en B. Weij- ers; H. Bleumink en G. Noteboom, G. Aanstoot en D. Ribbink; 3e pr. H. El- bersen, D. en M. Rensen. Kinderspelen: Idas 1 (vlaggetjes ste ken), jongens: 1. G. Pinkert; 2. Herin. Sluiter; 3. G. H. Rensen. Meisjes: (mut sen-race): 1. Gerrie Noteboom; 2. üikie Ribbink; 3. Hennie Bosschers. Klas 2, jongens (op reis met jas, pet en koffer): 1. H. Geltink; 2. G. Ste vens; 3. J. Wilmerink. Meisjes (was op hangen: 1. Minie v. d. Berg; 2. Hcndrikje Elbersen; 3. Gerrie Reiiink. Derde klas, meisjes (koekhappen)le pr. Bertha Weijers; 2e pr. Gerrie Kolk man;- 3e pr. Marijtje Hartenberg. Klas 3, jongens (voetballen met hin dernissen): le pr. Henk Beldman; 2e pr. Jan Wilmerink; 3e pr. Gerrit Klein Hegeman. Klas 4, meisjes, (lopen met ballen op een bord): le pr. Mineke Ebrecht; 2e pr. Marietje Wilmerink; 3e pr. Jannic. Wanders. Klas 4, jongens, (bussen gooien): le pr. Diederik Podt; 2e pr. Wim Stevens; 3e pr. Jan Hartenberg. Klas 5, meisjes (stoelendans): 1. H. Paalman; 2. J. Kers; 3. D. Haverslag. Jongens (appelhappen uit water): 1. A. Wechstapel: 2. D. Janssen; 3. H. Biele man; 4. H. Wagenvoort. Klas 6, meisjes (zaklopen): 1. D. Pin kert; 2. H. Stevens; 3. J. Aanstoot. Klas 6 en 7, jongens (bussen gooien) 1. J. Scheperman; 2. W. Wissink; 3. G. Paalman en 4. Jansen Manenschijn. Groter jongens van school: 1. E. Vene klaas; 2. W. Huzen; 3. B. Rensen; 4. G. Sluiter. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 8.30 en 10.30 -Uur Ds Bunjes van Almelo. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het Geref. Jeugdcentrum „De Witte Hei" en voor het werk onder de arbeiders in de IJsselmeergebieden. GEVONDÈN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: damesarmband. Verloren: zonnebril; geldzakje m. in houd; damesportemonnaie met inhoou; militair rijboekje; zwart damesvest; vul pen. Inlichtingen dagelijks aan 't groeps- bureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, telefoon 352. FIETSTOCHT VAN V.O-P. De leden van de Arbeiderstoneelver. V.O.P. maakten Zondag 5 September 'n gezamenlijke fietstocht naar de Gelder se Achterhoek. Via Bathmen en Harfsen arriveerde men eerst aan de „Drie Kievitten", waar deeerste maal gepauzeerd werd. Ver volgens ging de tocht over Almen naar Lochem, waar de omtrek werd verkend en de middagpauze werd gehouden. Na een tocht over Barchem en Bor- culo werd in deze plaats een bezoek ge bracht aan de voor oudheidkundige doeleinden ingerichte boerderij „Leb- benbrugge", waar zeer veel antiek te zien was en aan het natuurbad „Gal genveld". Na de bezichtiging van Bor- culo zelf werd de terugtocht aanvaard over Geesteren, Gelselaar, Diepenheim, Goor en Markelo.. Het was een mooie tocht, die geheel aan haar doel beantwoordde, n.l. het leggen van een nauwere band tussen de leden van de toneelclub onderling. BEEN GEBROKEN. De reeds bejaarde H. J. Oplaat op de Borkeld heeft een been gebroken toen hij bezig was met het binden van een bezem. Bij het aantrekken van 'n twijg met de voet kwam hij te vallen, met het gevolg dat het onderbeen brak. Na voorlopig door dokter Rietdijk te zijn verbonden is hij ter verdere behan deling naar het Algemeen Ziekenhuis te Deventer overgebracht. HOLTENSE STIEREN WERDEN GOED GEKLASSEERD. De vijf stieren van de K.I. vereniging „Zuid-West Overijssel", welke de vori ge week hebben deelgenomen aan de vijfjaarlijkse tentoonstelling van het Ned. Rundvee Stamboek te 's Hertogen bosch, hebben in het daar verzamelde selecte gezelschap van hun soortgenoten een uitstekende indruk gemaakt. In de afd. Roodbont werden zij als volgt gekeurd; Coba's Paul lb, Gerard II ld, Jan 2b ^en Roland 3b. In de afd. Zwartbont kreeg Baenster Bonne een 2b. DATUM SCHOOLFEEST. Het schoolfeest der O.L. Dorpsschool zal gehouden worden Dinsdag 21 Sept. Vorige jaren konden de versierde wagens, fietsen, karren, boogjes, mand jes en groepjes steeds worden gekeurd op het plein der Dorpsschool. In ver band met de lessen van de Ulo zal de keuring dit jaar worden verplaatst naar het Sportdal, waardoor de optocht dan ook wordt opgesteld langs de spoorbaan en begint over de Molenbelterweg. Verder wordt er gereden over Burg. van der Borchstraat, Dorpsstraat enz. Eindpunt Kalfstermansweide. Gelijktijdig met 't Dijkerhoekse schooi en volksfeest hield de Paardenfokvereni- ging „Holbatheo", afdeling van de Ned. Vereniging voor het Landbomvtuigpaard, op een ander terrein nabij het café „Het Bonte Paard" aldaar haar jaarlijkse fokdag. Het was weer een lust voor het oog de prachtige collectie merrie- en hengst veulens, een- en tweejarige merries, oudere merries en ster- en kroonmerries te zien, die hier op dit ruime terrein waren bijengebracht. Uit de verre omtrek waren de fokkers hier bijeengekomen met hun prachtige warmbloedpaarden van het Gelderse- en Groningse type om als het ware een wa penschouw te houden voor de belangstel lende landbouwers van de in het afge lopen jaar weer behaalde resultaten. De kwaliteit was weer toegenomen, niet al leen door de gefokte jonge dieren, maar mede door de ingevoerde merries. Bij de aanvang van de fokdag sprak de voorziter van „Holbatheo", de heer W. Starink uit Bathmen voor de micro foon een welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder welkom heette het erelid, de burgemeester van Holten Mr W. H. Enklaar, en de juryleden, de heren G. A. R. Nieuhoff te Vriezenveen, burgemees ter Ganzeboom van Raalte, E. J. Pol te broek en H. Dubbeldam te Zwolle. Hij herdacht het overlijden van de heer J. v. d. Wal, die zich niet alleen als jury lid maar ook als raadgever voor de jon ge vereniging zó verdienstelijk heeft ge maakt, dat zijn nagedachtenis bij allen zal blijven voortleven. Hij bracht dank aan" de heer H. J. Bouwhuis en de heer H.Kloosterboer voor hun grote medewer king bij deze jaarlijks terugkerende fok- dagen en bovendien aan de schenkers van de bekers en medailles. Hierna kon de jury met de keuringen een aanvang makën. Tijdens deze keurin gen gaven o.m. van hun belangstelling blijk het lid van de Eerste Kamer, Mr G. Vixseboxse, en de burgemeester van Bathmen, de heer J. N. Bogtstra. Kwaliteit. De belangstelling van de boeren had iets groter kunnen zijn. Het aangevoerd materiaal had dit alleszins verdiend. De voorzitter van de jury, de heer Nieu hoff, verklaarde ons nog, dat het hem steeds weer opvalt, dat de mensen uit de omgeving zo meeleven, hetgeen o.a. blijkt uit de talrijke ereprijzen, welke beschikbaar worden gesteld, niet alleen van landbouwzijde, maar ook door parti culieren, terwijl de landbouwende bevol king in deze samenkomst toch een dag ziet, waarop het paard naar voren wordt gebracht om in de verschillende rubrie ken een eervolle strijd aan te binden. Daarbij kan het element sport niet hele maal worden uitgeschakeld, want de geldprijzen zijn niet van zodanige aard, dat zij ook maar de minste invloed kun nen uitoefenen om aan deze keuring deel te nemen. De rubriek merrieveulens was, aldus de heer Nieuhoff, zeer behoorlijk, met „Taronta", vader .Edeljonker", eig. E. Aaltink, Holterbroek, aan het hoofd. Een mooi soortig veulen, terwijl de drie daar op volgende ook van behoorlijk model waren. Ook zij kregen een le premie. Bij de hengstveulens werd een veulen van de Wed. G. H. Stegeman te Dijker hoek de hoogste plaats toegekend, het zal terecht als hengst worden aangehou den. Natuurlijk waren alle rubrieken niet even goed. Over het algemeen waren de rubrieken van het Groningse type beter en uitgebreider dan die van het Gelderse type. De jonge rubrieken van het Gel derse type waren beter dan de oudere. Opmerkelijk goed was de rubriek „Ster- en kroonmerriën" van het Gro ningse type, waarbij de jury „Korry" van E. Aaltink op de hoogste plaats stelde. Een diepe brede sterke merrie met veel adel. Naast haar „Limona" van H. Rietberg, Holterbroek, een heel mooi paard maar niet zo solied. Kampioen Gelders type werd „Rozet- ta", een 2-jarige merrie van A. Henge velde, Loo, Bathmen. Reserve-kampioen Gelders type „Sunhilde" van M. Boode, Espelo, een beste merrie met te weinig type. Kampioen Gronings type werd de reeds genoemde „Korry" van E. Aaltink. Re serve-kampioen de entermerrie Sedi- na" van D. Lubberdink te Markelo. Deze jonge merrie is wel van extra gehalte. Zij stond op de centrale keuring te Ben- nekom op de 3e plaats en was vandaag een ernstige candidate voor het kampi oenschap. Na de keuringen, die een vlot verloop hadden, werden de prijswinnaars door de heer P. Dijkstra op de film gezet, die als kleurenfilm bij de binnenkort plaats hebbende prijsuitreiking zal worden ver toond. De uitslagen der keuringen luidden als volgt: Merrieveulens: la Taronta, eig. E. Aaltink, Holterbroek; lb Tileana, eig. H. G. Nijkamp, Larensebroeklc Tinie, eig. A. Roeterdink, Loo, Bathmen; ld Tiniste, eig. H. J. van Schoten, Bath men; 2a Temonica, eig. G. J. Flierman, Heeten; 2b Tolidola, eig. Fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; 2c Talco- na, eig. J. W. Vorkink, Bathmen; 3a. Tina, eig. P. G. Cats, Holten; 3b Tillie, eig. H. J. Buitenhuis. Hengstveulens: 1. N.N., bruin, eig. Wed. G. H. Stegeman, Dijkerhoek; 2a N.N., donkerbruin, eig. H. Deten, Dijker hoek; 2b N.N., donkerbruin, eig. A. Hen- geveld, Loo Bathmen; 3a N.N., zwart, eig. H. Rietberg, Holterbroek. 1-jarige merries, Geld. type: la Sun hilde, eig. M. Boode, Espelo (Reserve kampioen) lb Sandora, eig. B. J. Rei iink, Kring van Dorth; 2a Sarose, eig. F. G. Soeters, Bathmen; 3 Salcona, eig. J. W. Vorkink, Zuidloo, Bathmen. 1-jarig merries, Gronings type: 1. ge- dina, eig. D. Lubberdink, Markelo (re- serve-kampioen) 2a Sorela, eig. D. Lub berdink, Markelo; 2b Socarda, eig. R. Bannink, Bathmen; 2c Sordientje, eig. H. Rietberg, Holterbroek; 3a Sterami, eig. Wed. G. H. Stegeman, Dijkerhoek; 3b Sothilda, eig. B. J. Markvoort, Dij kerhoek. 2-jarige merries, Beid. type: Rozetta, eig. A. Hengeveld, Loo Bathmen (kam pioen) 2a Reina, eig. G. Denneboom, Colmschate; 2b Risabel, eig. A. Stege man, Bathmen; 2c Reina, eig. M. Har- melink, Loo, Bathmen. Idem Gronings type: la Rolphine, eig. M. Boode, Espelo; lb Reinalda, eig. A. J. Reiling, Kring van Dorth; 2a Ralcona, eig. J. W. Harmelink, Holterbroek; 2b Renetta, eig. J. W. Stegink, Lettele; 3. Riesje, eig. B. J. Markvoort, Dijker hoek. 3-jarige en oudere merries (Geld. type zonder veulen)2a. Nancie, eig. M. Har melink, Loo, Bathmen; 2b. Pimosa, eig. H. Deten, Dijkerhoek; 3. Loesje, eig. J. van Santen, Okkenbroek. Idem Gronings type: la. Pliada. eig. J. W. Reiiink, Dijkerhoek; lb. Pastrina, eig. G. Boode, Espelo; 2a Jugenia, eig. M. Harmelink, Loo, Bathmen; 2b Onellie, eig. J. W. Stegink, Lettele. 3-jarige en oudere merries, zogende, (Gron. type)Minesta, eig. H. J. van Schooten, Loo, Bathmen; 2 Karina, eig. A. Roeterdink, Loo, Bathmen. Premiemerries 3 jaar en ouder (Gro nings type), la. Ladira, eig. H. Deten, Dijkerhoek; lb Kelphine, eig. M. Boode, Espelo; 2a Hanista, eig. A. Stegeman, Bathmen; 2b Krenda, eig. P. G. Cats, Holten; 3 Olgetta, eig. A. Hengeveld, Loo, Bathmen. Ster- en Kroonmerriesla. Korry, eig. E. Aaltink, Holterbroek; lb Limona, eig. H. Rietberg, Holterbroek; lc Nemonica, eig. G. J. Flierman, Heeten; ld Heiera, eig. Wed. G. H. Stegeman, Dijkerhoek; 2a Hilleane, eig. H. G. Nijkamp, Laren sebroek; 2b Kolidola, eig. fa. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Merries met minstens 2 afstammelin gen; 1 Halera, eig. Wed. G. H. Stege man, Dijkerhoek2 Limona, eig. H. Riet berg, Holterbroek; 3 Falcona, eig. J. W. Vorkink, Zuidloo, Bathmen. ZILVEREN JUBILEUM A. NEKKERS. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Nekkers door het gemeen tebestuur werd aangesteld als besteller der stationsgoederen. Enkele jaren later nam het N.V. Expeditiebedrijf v. Gend en Loos deze taak over en werd de heer Nekkers agent voor Holten en Markelo van dit landelijk zo bekende bedrijf. Ter gelegenheid van dit zilveren ju bileum kwamen vertegenwoordigers der N.V., de inspecteur der Ned. Spoorwe gen en de stationschef van Rijssen, waar onder Holten ressorteert, de jubilaris gelukwensen en werden hem met enkele hartelijke woorden prachtige bloemen aangeboden. Men sprak de grote vol doening uit over de accurate wijze, waarop de heer Nekkers zijn taak ge durende deze 25 jaar vervuld heeft. Op de receptie in de feestzaal van hotel Vosman was het gemeentebestuur vertegenwoordigd door de burgemees ter, Mr. W. H. Enklaar,' en de gem.- secretaris, de heer Langenbarg. Eerst genoemde complimenteerde de jubilaris en dankte hem voor de trouwe wijze, waarop hij de gemeenschap heeft ge diend en in verschillende opzichten voor het algemeen belang is werkzaam ge weest. Het bijna voltallige V-V.V.-bestuur, waarvan de jubilaris deel uitmaakt, gaf van zijn medeleven o.a. blijk bij monde van de vice-voorzitter, de heer Beijers, die de grote liefde van de jubilaris voor het vreemdelingenverkeer schetste, wat ook de oorzaak was, dat hij voor enige jaren in het bestuur werd gekozen. Onder de bezoekers, die de heer Nek kers en zijn echtgenote kwamen geluk wensen was o.a. het lid van de Eerste Kamer, Mr. G. Vixseboxse en diens echtgenote, de heer Klumpers uit Mar kelo, die een taart aanbood, en talrijke leden van het spoorwegpersoneel, enkele hotelhouders en zakenmensen. De muziekvereniging H.M.V. bracht de jubilaris later op de avond een sere nade, want als bestuurslid van de sup portersvereniging heeft deze zich al dik wijls zeer verdienstelijk gemaakt voor de muziek. Hem werden nog verschillende bloem stukken en cadeautjes aangeboden. UITSTAPJE PERSONEEL „DE VRIJHEID". Het personeel van de Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrijheid" al hier, maakte Woensdag van de vorige week ondèr leiding van de directeur, de heer Dijkstra, een uitstapje naar Am sterdam en Schiphol, aangeboden door het bestuur van de fabriek. In de vroege ochtend werd gestart en het eerste deel van de tocht onderbro ken in Amersfoort voor het gebruik van een kopje koffie. Het eigenlijke doel was Amsterdam, waar op het Damrak reeds een prachtige rondvaartboot van de Rederij Plas op het gezelschap lag te wachten. Een prachtige tocht door de grachten en havens gaf het gezelschap een beeld van het stadsschoon van de hoofdstad des lands en van de enorme bedrijvigheid in de verschillende havens. Na deze tocht volgde een bezoek aan Artis, waar het uitgerekend de apen waren, die de grootste belangstelling van het gezelschap opwekten. Imponerend waren de grote Jumbo's en de roofdie ren en bijzonder interessant was het aquarium met haar enorme verschei denheid aan vissen en reptielen. Na een heerlijke maaltijd in het res taurant waren de deelnemers 'n ogen blik vrij om de stad in te gaan, waar van een dankbaar gebruik werd ge maakt, en dat men veel beleefd had, bleek wel uit de kleurrijke verhak die later werden opgedist. Hoewel men in Artis veel vogels ha gezien, konden deze het bij lange ni; halen bij de reuzenvogels op Schipho Onder deskundige leiding werd het gf zeischap rondgeleid door deze werelc vermaarde luchthaven. Jammer genoeg vloog de tijd voorb zonder dat men zelf gevlogen had. Na het bezoek aan Schiphol werd c tocht voortgezet naar de Loosdrechts Plassen, waar een boottocht werd gt maakt. Het waterskiën, waarbij de bt oefenaars als een raket over het watt scheerden, maakte op de landrotten va de Holterberg en omgeving een indruk. Op de terugtocht, welke hierna aai vaard werd, deed men nog eenma; Amersfoort aan om daarna linea reet naar huis door te rijden. De heer Dijkstra bracht chauffeu Willems hartelijk dank voor de mooi tocht en goede dagverdeling, terwijl d assistent, de heer Faber, de directeu namens het gehele gezelschap dan bracht voor de geboden reis en de priir. organisatie hiervan, met het verzoek c dank ook aan het bestuur te wille overbrengen. Moe, maar uiterst voldaan toog iede vervolgens huiswaarts. GESLAAGD VOOR PLOEGBAAS N.$j hui Z haa wel het; seiz mee con buii VOO gra ond Nie aar trei Hoi ont Jar hui sec ma I Rei De heren Joh. Nekkers en P. L. Rü genbrink hebben thans van de direct der Ned. Spoorwegen bericht ontvanger dat zij geslaagd zijn voor het exame: van ploegbaas, dat zij onlangs hebbe: afgelegd te Utrecht. P.V. „DE BERGVLIEGERS". Duiven van deze vereniging hebbe in de afgelopen weken weer deelgeno men aan onderstaande wedvluchten: Wedvlucht Livey (afstand 239 km 1, 3 en 4 L. Gazan; 2 en 10 W. van de Pluijm; 5 en 9 G. Steunenberg; 6 J Schoneveld; 7 H. J. Aaftink; 8 W. Aai tink. Dit was de laatste vlucht van jong duiven en dus zijn de kampioenen be kend. 1 L. Gazan met 188.4 pt.; 2 W. v. c Pluijm met 152.8 pt.; 3 W. Aaftink mr 79 pt. Wedvlucht met oude en jonge duive: vanaf 's Hertogenbosch op 28 Aug.: 1, 5 en 6 J. Haan; 2 H. J. Aaftink;; en 4 W. Aaftink. Zaterdag 4 Sept. werden de duiven ii Venlo gelost. 1 G. Steunenberg; 2 en 4 J. Haan 3 H. J. Aaftink; 5 H. J. ten Velde; 6 van der Pluijm; 7, 8 en 9 W. Aaftink. De stand na twee vluchten met oud: en jonge duiven is thans: 1 J. Haan met 63.8 pt.; 2 W. Aaftinl met 58.8 pt.; 3 H. J. Aaftink met 35.7 pt Zaterdag 11 Sept. worden de duive: in Roermond gelost. tul De tuberculosebestrijding moet helaas nog altijd een voorname plaat innemen in de zorg voor onze volks gezondheid. Er wordt vaak beweerd dat het met de bestrijding van de tu berculose gerust wel wat kalmer aai kan, omdat deze- ziekte als overwon nen kan worden beschouwd. Niet is minder waar. Wel neemt gelukkig het aantal nieuw ingeschreven pa tiënten bij de consultatie-bureaus jaarlijks af, doch bedroeg over het jaar 1953 nog bijna 13000. Het gunstige verloop van de tuber- culose-sterfte in Nederland heeft zich in 1953 voortgezet. Voor het eerst in de geschiedenis heeft de sterfte aan tuberculose in ons lano laagtepunt van 9,3 per 100.000 inwo ners bereikt. Het blijft evenwel nodig dat de krachten ter bestrijding niet verslappen, want al mogen de cijfers gunstig zijn, het totaal aantal nieuwe (en oude) lijders aan tuberculose is toch nog een ernstige waarschuwing, dat deze volksziekte nog lang niet overwonnen is. In deze maand zul len de t.b.c.-fondsen „Draagt Elkan ders Lasten", een instelling van het Chritselijk Nationaal Vakverbond, en het „Zuid-Ned. Sanatorium" een dringend beroep op U doen hen bij bestrijding van de tuberculose te hel pen en u kunt dit doen door een flin ke bijdrage in de door onze collec tanten aangeboden bus te deponeren of in te tekenen voor een gift op de aangeboden lijst. Elke collectant (e) is voorzien van een deugdelijk legi timatiebewijs. Door uw bijdrage helpt u echter; niet alleen de tuberculose bestrijden, maar stelt u bovengenoemde fondsen bovendien in staat de volksgezond heid te'bevorderen door rustbehoe- vende patiënten op medisch advies te doen opnemen in een rusthuis en de bleekneusjes via onze Stichting „Kin deruitzending" op advies van de huis- of schoolarts uit te zenden naar een gezondheidskolonie. Wij vertrouwen dat u ons niet zult teleurstellen, maar het door uw gift mogelijk zult maken ons werk ter be strijding van de tuberculose en ter bevordering der volksgezondheid on verminderd voort te zetten. Een gezond volk is ook uw belang!

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 2