Plaatselijk Nieuws Uit het Plaatselijk Parlement (Vervolg). 300 gulden voor klasse-bibliotheek. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. om een bedrag van f 300 te verstrek ken aan het bestuur van de School met de Bijbel te Holten voor aanschaffing van een z.g. klasse-bibliotheek voor het vak lezen. Grond voor transformatorliuisjes. Besloten werd tot het aankopen van enkel stukjes grond voor de bouw van transformatorhuisjes. Van de heer J. Sleuter in Espelo voor f 50 en van de heer H. A. Timmerman in Nieuwhee- ten voor f 172.Aan de Lichtenberger- dijk zijn B. en W. met het kopen van een geschikt stukje grond nog niet geslaagd. Wel is één der gegadigden genegen om grond af te staan in ruil voor gratis aansluiting, doch wij hebben direct ge zegd: dat nooit. De persoon in kwestie zou dan niet onbelangrijk bevoordeeld worden, want aansluiting kost f 350. De mensen moeten allemaal gelijk wor den behandeld. Op een vraag van de heer Soer deelde de Voorzitter mede, dat het met de aan vragen om aansluiting op de Lichtenberg aardig loopt. Het gemeentebestuur van Rijssen heeft belanghebbenden in de ge meente Rijssen laten weten dat niet op aansluiting aan het Rijssense net moet worden gerekend. Voorstel tot wijziging van een besluit tot grondaankoop in het complex Boskamp. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het voorstel van B. grondaankoop in het complex Boskamp en W. tot wijziging van een besluit tot van de heer J. W. Kevelam. Nu de heer Kevelam 57 m.2 grond minder behoeft af te staan dan oorspronkelijk het geval was, is men tot overeenstemming geko men, evenals met de heer W. Aaftink. Door ook van de heer W. Steunenberg iets minder te vragen dan oorspronke lijk, hadden B. en W. gehoopt dat men ook nog tot overeenstemming zou ko men, doch de heer Steunenberg, aldus de Voorziter, wil nergens meer van we ten. Wethouder Teeselink: Dat komt ook nog wel. Op een desbetreffende vraag deelde de Voorzitter mede, dat men thans nog te doen heeft met 2 weigerachtige eigena ren (Steunenberg en Hartsuiker), doch tegen hen is een onteigeningsprocedure in kort geding aanhangig gemaakt. Benoeming raadscommissies. Bij gehouden stemming werden de le den, die thans in de verschillende com missies zitting hebben herkozen. Lichtcommissie: Burgemeester Enk laar (ambtshalve voorzitter), G. Lan- deweerd, H. Soer, B. J. Veneklaas Slots. SlachthuiscommissieWethouder M. Teeselink (ambtshalve voorzitter), G. J. Aaftink, H. Klein Velderman. Wegencommissie: Weth. J. Wegstapel (ambtshalve voorzitter), A. Jansen, J. Rietberg. Benoeming van een ambtenaar van de Burg. Stand en Administrateur ning in de vacature S. Sikkes. In beide vacatures werd met algemene stemmen benoemd de heer G. J. Lan- genbarg, die deze benoeming aanvaard de, onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Beëdiging van de heer Langenbarg. Nadat de heer Langenbarg de ver eiste eden heeft afgelegd, richt burge meester Enklaar tot hem het woord, waarbij hij wijst op de belangrijkheid van deze dag. Er wacht U, aldus de burge meester, een veelzijdige taak, die te zwaarder is omdat de man, wiens op volger gij zijt, een eminente voorganger was. Wij zijn wat dat betreft, enigszins verwend, doch wij hebben in U het volste vertrouwen. Ik hoop dat wij het samen goed kunnen vinden en dat, evenals met uw voorgangers, de heren Goldstein en Sikkes, prettig kan worden samenge werkt en dat U van de vervulling van Uw taak zeer veel voldoening moogt hebben. Samen zullen we de handen inéén ?laan en nuttig werken tot heil van de gemeente Holten, zo besloot burge meester Enklaar. De heer Langenbarg dankte voor het vertrouwen, dat in hem werd gesteld en voor de goede en vriendelijke woorden, die door de burgemeester werden ge sproken en hoopte op het vertrouwen van ieder met wie moet worden sa mengewerkt. Tegenvaller. Van het bestuur van het Waterschap „De Schipbeek" werd een schrijven ont vangen, waarin werd meegedeeld, dat de waterleidingen niet meer door het Wa terschap kunnen worden schoonge maakt. Wel is het Waterschap genegen om ook in 't vervolg de leidingen schoon te houden, doch de gemeente zal dan de kosten, zijnde 140 gulden per kilo meter, of totaal f 3794.35 moeten beta len. Gezien de te verwachten hoge wa terstand kan met het schoonmaken der leidingen niet worden gewacht. Op een vraag van de heer Landeweerd (AR) deelde de Voorzitter mede, dat het besluit van „De Schipbeek" ook reeds voor 1954 zal gelden. De heer Landeweerd zou de kosten in 1955 voor rekening van de gemeente willen nemen, doch dit jaar niet meer, omdat de mededeling van „De Schip beek" nu pas werd ontvangen. De Voorzitter had ook liever gehad dat het Waterschap hiervan eerder me dedeling had gedaan, doch het schoon houden van de leidingen behoort tot de taak van de gemeente, dus zal er een oplossing gevonden moeten worden. De leden waren het er over eens, dat op dit moment de beste oplossing zal zijn de leidingen te laten ruimen door de ploeg arbeiders van „De Schipbeek", die de nodige routine hebben bij dit werk. Nadat de heer Wansink (WD) nog had gewezen op de mogelijkheid van aanbesteding in een volgend jaar, wer den B. en W. gemachtigd om deze zaak af te werken. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer Aaftink (PvdA) naar de mogelijkheid van aansluiting van de zomerhuisjes aan de drinkwaterleiding. Volgens de Voorzitter is hieromtrent door de Prov. Waterleiding Mij. een on derzoek ingesteld, doch gezien de zeer hoge kosten kon van aansluiting niets komen. Helaas kunnen ook lang niet alle bedrijven van de z.g. onrendabele ge bieden (Holterbroek) worden aangeslo ten, omdat de aanleg fabelachtige som men zal kosten. De heer Wansink zou graag zien, dat er iets gedaan werd aan de banken, die hier en daar zijn geplaatst, 't Is een schande, aldus spr., zo ze er uitzien. Ook informeerde de heer Wansink naar het uitbreidingsplan en de verplichte vacan- tieregeling voor de bakkers. Betreffende de banken zal de Voor zitter contact opnemen met de gemeen te-architect, de heer Louwerse. Het uit breidingsplan zal hopelijk zeer binnen kort gereed zijn en aan de verplichte vacantie-regeling voor de bakkers wordt gewerkt. De heer Veneklaas Slots (CH) weer op de zeer slechte toestand, waarin de Boerendamsteeg verkeert. Wethouder Wegstapel (Alg. Bel.) zegt hiervan op de hoogte te zijn, doch dit is geen object wat door de ploeg uit De venter kan worden uitgevoerd. De heer Dikkers (CH) zou graag zien dat de Oude Diepenveenseweg (tussen Paalman en Klein Ovink, geregeld onder water) werd verbeterd en de heer Aaf tink wees op de Industrieweg, die hij vergeleek met een moddersloot. De heer Soer (PvdA) wees op de on redelijke verhoudingen in de huren der woningwetwoningen. Het verschil in hui zen is niet van betekenis, doch de hu ren lopen sterk uiteen. Volgens de Voorziter werd door hem deze kwestie in Den Haag besproken, doch er is niets aan te doen. Voor de heer E. D. Koopman die thans boven alleen in een kamertje zit te werken zou de heer Soer gaarne een plaatsje zien ingeruimd op de secre tarie. Nadat de Voorzitter had toegezegd, dat deze kwestie nader onder ogen zal worden gezien, werd deze vergadering die door de heer Jansen wegens ziek te niet kon worden bijgewoond ge sloten. ZEER GESLAAGDE DEMONSTRATIE VAN „DE BERGRUITERS". Hippische sport van de beste soort. Er is één vereniging in onze gemeen te, die nooit over gebrek aan belang stelling heeft te klagen, wanneer ze in het openbaar optreedt, n.l. de Land. Rijvereniging „De Bergruiters". De demonstratie, die Woensdagavond in de weide van de heer M. Kalfster- man werd gegeven, heeft hierop geen uitzondering gemaakt, al was het dan ook, dat de weersomstandigheden verre van gunstig waren. Even voordat met 't afwerken van het programma zou wor den begonnen, stroomde de regen nog uit de grijze lucht en de Bergruiters waren in mineur gestemd en hadden zich reeds verzoend met een financiële strop. Gelukkig klaarde de lucht op en kon burgemeester Enklaar als voorzitter van V.V.V. om even over 8 uur toch nog pl.m. 200 belangstellenden, waaronder vele gasten, welkom heten. In zijn ope ningswoord wees de burgemeester op de belangrijke plaats, die de Bergruiters in de dorpsgemeenschap innemen en op de fraaie successen, die door deze ver eniging de laatste jaren op tal van con coursen werden behaald. Nadat Mr. Enklaar de vreemdelingen een prettige vacantie had gewenst, open den de Bergruiters met een springesca- drille, waarbij de bindernissen eerst door één ruiter en daarna met z'n drieën werden genomen. Doordat de grasmat spiegelglad en de grond veel te zacht was, konden fouten bij het springcoucours niet uitblijven. Juist op het moment dat het paard zich wilde afzetten voor de sprong gleed het door, met het gevolg, dat hindernissen werpen afgeworpen of onderstboven gingen. Ondanks deze handicap werd door enkele combinaties toch nog een foutloos parcours gereden. De instruc teur van de Bergruiters, de heer H. Beldman, wist met „Herald" zelfs nog het M-parcours foutloos af te leggen. Voor de Vrijheidsdressuur van de heer J. Struik met „Henny" had ieder veel bewondering. Het edele dier strekte zich uit op de grasmat, er werden enkele brede planken aangedragen en even later fietste een der ruiters over het paard heen. Voor de toeschouwers lijkt dit allemaal heel eenvoudig, maar uren en nog eens uren is de heer Struik met „Henny" bezig geweest, voordat deze prachtige staaltjes van vrijheidsdressuur vertoond konden worden. In het nummer „De Bergruiters met vacantie" zagen we prachtige staaltjes van rijkunst. Na een correct uitgevoerd carroussel- nummer en een rit door de vlammen werd de demonstratie besloten met het nummer „Bij het Kampvuur". „De Zingende Zusjes" (in dit geval de dames Harting) zongen bij het kamp vuur (dat helaas slechts smeulde) ver schillende cowboy-songs en liedjes van de prairie. Hun optreden viel zeer in de smaak en zij ontvingen een hartelijk applaus. De heer Wiggers gaf via de geluids installatie van „Radio Bouwhuis" bij elk nummer een duidelijke explicatie. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gijsberta Maria Hendrika, dv. G. M. L. Rouwenhorst en N. A. van Esterik. Gehuwd: Arend Schipper, 26 jr. en Hendrika Schuppert, 26 jr., beiden te Holten. Egbert Steunenberg, 26 jr. en Lamberta Hendrika Schutte, 26 jr., beiden te Holten. Overleden: Hendrika Kleinveldink, 74 jr., echtg. van L. Rugenbrink, Holten. BEVOLKING. Ingekomen: B. Schuiterd, van Rijssen naar Borkeld 32. B. Riemersma van Leeuwarden naar Holterbroek 20. H. Wierda en gezin, van Diepenveen naar Espelo 1. Z. Nijenbrink echtg. van D. Smit, van Ruinen naar Lichtenberg 6. Vertrokken: S. Sikkes en gezin, van Raalterweg 16 naar Dalfsen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Knipscheer en 10.30 u. Ds Knipscheer. In beide diensten collecte voor Inw. Zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Dragt van Haren. AMBTSDRAGERS VERKOZEN. Bij de Vrijdag j.l. in het Gebouw Irene gehouden stemming voor de verkiezing van ambtsdragers der Herv. Kerk zijn de volgende personen gekozenals ouder ling de heer A. Klein Baltink, Look 37, als diaken (in de vacature Keuterman) de heer G. Steunenberg, Larenseweg 23, als diaken (in de vacature Stoevenbelt) de heer H. J. Stegeman, Lichtenberg 9, en als ouderling-kerkvoogd (in de vaca ture Sikkes) de heer J. Sinnema, Holter- berg 24. Als notabele werd voorts nog gekozen de heer H. Vosman, Borkeld. SALLANDS OOGSTFEEST. Het Stöppelhaene-comité te Raalte zond ons een uitvoerig programma van de oogstfeesten, welke in dit Salland- stadje gehouden zullen worden op 19, 20 en 21 Augustus a.s. Er staan weer tal van attractieve evenementen op het pro gramma, o.a. de aanbieding van graan aan de plaatselijke geestelijkheid op 19 Augustus om 14.30 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: twee sleuteltjes; witte keeshond; damespolshorloge; plastic damesregenmantel; boodschappentas; en een postduif. Verloren: rood wollen damesvest; een donkerrood gebreid meisjes vest; zwart motortasje met inhoud; wollen geweven sjaal; licht grijze portemonnaie; gereed schapstasje bromfiets, inh. belasting- kaart; rode portemonnaie met f 1.30; plastic portemonnaie inh. pl.m. f 15. regenhoed. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, telef. 352. AFSCHEID ZUSTER RONNER VAN HET GROENE KRUIS. Na hier ruim 7 jaar werkzaam te zijn geweest, heeft onze wijkverpleegster, zuster Ronner, in verband met haar be noeming bij de Gemeentelijke Genees kundige Dienst te Utrecht in het begin van de week haar functie neergelegd en afscheid genomen van het Groene Kruis. Haar taak zal, tot het moment dat de nieuwe wijkverpleegster, zuster Groene- veld in functie treedt, worden waarge nomen door mevr. W. Wansink-Muller, Holterberg, alhier. In een buitengewone bestuursverga dering in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, waarin ook aan wezig waren de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, en mevr. W. Wansink-Mul ler, heeft de voorzitter van het Groene Kruis, de heer W. Beijers, haar dank gebracht voor de trouwe en liefdevolle vervulling van haar dikwijls moeilijke taak. Gedurende haar verblijf in Holten is zuster Ronner door de gemeente ge gaan als een stille kracht voor de zie ken en zwakken, hulp en verlichting brengend waar dit nodig was. Haar taak is in de loop der jaren enorm toegeno men, want behalve de gewone verple ging had zij de zorg voor de t.b.c.-bestrij- ding, de zuigelingenzorg in en buiten het consultatiebureau, waarvoor thans een zeer grote belangstelling bestaat, trad zij op als assistente van de schoolarts en deed men een beroep op haar als de ouden van dagen op reis gingen of als er moeder- of kleutercursussen geformeerd moesten worden. Spr. bracht haar dank voor alles wat zij voor Holten heeft ge daan en overhandigde haar een geschenk in de vorm van een boekenbon. De burgemeester bracht zuster Ronner dank namens het gemeentebestuur, dat door een bijzondere regeling wel haar salariëring regelt, maar niet haar dienst uitvoering. Niettemin heeft zij haar taak breed opgevat en kwam zij dikwijls bij hem voor de bespreking van tal van sociale kwesties. Hij bracht haar dank voor haar toegewijde zorg voor de Hol- tense bevolking, evenals dokter Nagel hout, die mede namens dokter Rietdijk een boek aanbood en in warme bewoor dingen de wijze schetste, waarop zuster Ronner haar arbeid in het belang van de zieken verrichtte. Zuster Ronner heeft het bestuur van het Groene Kruis, het gemeentebestuur, de doktoren, mevr. Wansink, mevr. Wig- gers-Aanstoot en anderen bedankt voor al het goede, dat zij gedurende haar ar beid in Holten heeft ondervonden. Zij was vooral dankbaar voor de wijze, waarop de bevolking haar steeds is tege moet getreden, wanneer haar taak door slechte wegen en weersomstandigheden erg moeilijk was. God had haar echter de kracht gegeven om deze taak te ver vullen. Zij dankte voor de aangeboden geschenken. Na deze hartelijke toespraken bleef men nog enige tijd in een gezellige sfeer bijeen. UITSTAPJE KLANTEN GEBR. DIKKERS. Woensdagochtend om ruim half acht vertrokken enkele bussen van de OAD met klanten der fa. Gebr. Dikkers, onder leiding der fam. Dikkers naar de N.O.P. Via Nieuw-Heeten, Heino, Kampen ging de tocht over Ramspol naar Emmel- oord, waar de koffie klaar stond in hotel „'t Voorhuys". Nadat zich de reisleider gemeld had bij de directie van de N.O.- Polder-werken, werd een duidelijke uit eenzetting gegeven van structuur enz. der Noord-Oost-Polder. Vervolgens werd rond gereden door de polder met een assistent van de Voor lichtingsdienst. Ook bij deze uitlegging bleek het duidelijk, hoe en waarom hier anders gewerkt moet worden dan op 't oude land. Ook bleek duidelijk, dat hier vroeger een oerwoud moet zijn geweest, gezien de dikke stammen, die hier uit de grond kwamen. Na bezichtiging van een boerderij ver trokken we weer naar hotel ,,'t Voor huys", waar de broodmaaltijd werd gebruikt. Vandaar ging het naar Giethoorn, waar het gezelschap werd onthaald op een consumptie met gebak. Tevens werd er naar hartewens gepun terd. Van Giethoorn via De Wijk naar Ommen, waar het gezelschap werd ver rast door de komst van de heer E. Dik kers Hzn. en echtgenote, die daags ver hinderd waren. In hotel Stegeman were de inwendige mens versterkt. De warme maaltijd was prima en een ieder liet hel zich dus goed smaken. Namens het gezelschap zegde de heer G. W. Reilink de familie Dikkers harte lijk dank voor de keurige verzorging van de reis, alsmede voor het prima onthaal. De heer Dikkers bedankte het gehele gezelschap met een kort wederwoord. Hoogst voldaan over deze prachtige en leerzame reis vertrok men weer uit Om men om ruim 10 uur en om goed 11 uur was het gezelschap weer in Holten. N.R.V. AUTOTOCHT NAAR HOLTEN Reeds tal van weken loopt de auto tocht naar Holten met een bezoek aan het Teutoburgerwoud van de Neder landse Reisvereniging. De gasten wor den ondergebracht in hotel .„Holterman" en zijn dépendances. Van de heer J. Havenaar uit Delft, een groot bewonderaar van Holten, die al heel wat tochten naar onze mooie omgeving georganiseerd heeft, ontvin gen we een keurig uitgevoerde reisgids voor de tocht van 2 tot 7 Augustus, wel ke 39 namen van deelnemers bevat. Het is een gestencilde gids, welke tal van bizonderheden bevat en nog verdere plaatsen, die zullen worden bezocht. GESLAAGDEN. Aan de Lagere Technische School te Deventer werden Dinsdag j.l. de navol gende einddiploma's uitgereikt: Machine-bankwerken: J. Z. Baltus, G. L. W. Beijers en G. Schooien. Electro-techniek: G. J. Nijkamp. Auto-monteur: J. Nikkels. Voor het Mulo-diploma A slaagde te Deventer A. Vincent van hier. Mej. Willy Holterman slaagde te De venter voor het diploma Ned. Handels correspondentie. Te Groenlo slaagde de heer G. Mege- link voor het Brood- en Banketbakkers diploma. Hiermede is M. in het bezit van alle diploma's in zijn branche. PUZZLECLUB „DE TOEKOMST". Op Zondag 8 Augustus organiseert de Puzzleclub „De Toekomst" te Dijker- hoek een puzzlerit per fiets. De start zal plaats vinden bij smederij Broekhuis te Dijkerhoek aan de Rijksweg Holten Deventer om 1.30 uur precies. De deel- nemersprijs is vastgesteld op 50 ct. per persoon. De deelnemers rijden dan per fiets over zandwegen en verharde we gen door de mooiste plekjes van ons na tuurschoon in Holten en omgeving. De inschrijving kan plaats vinden tot op het moment van de start. Voor de jongelui en de vreemdelingen, die hier hun vacantie doorbrengen, zal het in teressant zijn om ook eens aan zo'n puzzlerit deel te nemen. Waarschijnlijk zal in September een puzzlerit per bromfiets worden georga niseerd. WIELERSPORT. DE RONDE VAN HOOGEVEEN VOOR NIEUWELINGEN. De op Zaterdag 24 Juli gehouden le ronde van Hoogeveen. waaraan deelna men onze plaatsgenoten Willy Lam- mers, Wim Beijers en Henk Brinks, ken merkte zich niet alleen door de span nende strijd, welke geleverd werd, maar ook door de mooie prijzen, welke be schikbaar waren. De le prijs was een fonkelnieuw Peerless-herenrijwiel, de 2e prijs een aluminium keukeiiuitzet en ook de overige prijzen en premiën mochten zich laten zien. Het is dan ook te begrijpen, dat er reeds in de eerste ronden het par cours ging over 60 ronden van 1 K.M. een felle strijd ontbrandde. Jongstra uit Hoogeveen vluchtte uit het peleton, even later gevolgd door Nijdam uit Eel- derwolde, diens plaatsgenoot Boerema en van der Meulen uit Badhoevedorp. Later voegde zich bij hen de aanvankelijk zeer soepel rijdende H. Dikkers uit Zwolle. Onder een druilerige motregen werd ter stond hard gejaagd om de vluchtelin gen te achterhalen, waardoor de hele rennerskaravaan van ruim 80 man uit elkaar getrokken werd. Naarmate meer ronden werden afgelegd, vormden zich een aantal groepen, die allen in een eigen tempo aan de strijd deelnamen. In het grote peleton, dat vlak achter de vluchtelingen aanjoeg, deed onze plaats genoot Wim Beijers, die eerst niet zo soepel draaide, goed werk. Hij voerde het peleton geregeld aan. Willy Lam- mers en Henk Brinks zaten ieder in een VOE De 21 final van In vent de 1 Hi voor wist punl Di wat vind te sc één ovei ten H a.s. van spee MO' andere groep en deden verwoede pogü gen om het peleton te benaderen, doe zij reden deze middag niet zo soepe zodat zij beide in de laatste ronden <i strijd moesten staken. Er werd in he; grote peleton met zo'n geweld aan ge trokken, dat de vluchtelingen, waarvai Dikkers en Nijdam een inzinking kreger: de strijd moesten opgeven en werden it gelopen. Toen ging het er om wie dj beste sprinters waren. Onder oorverdc. vende toejuichingen van het public! gingen de laatste ronden in. Wim Beijer! lag aan de kop, maar kon het tegen dj veel sterkere sprinter Smit uit Arnheraj die reeds tal van premies in de wach; had gesleept, niet bolwerken. Door o;! de laatste meters om te kijken verspee" de hij ook z'n kans op de 2e plaats e werd 4e. Lammers en hij hadden ever- eens een aantal premies veroverd. Dj volledig euitslag was als volgt: 1. J. W. Smit, Arnhem, 60 km. in 1 uul 40 m. 54 s.; 2. H. Lahpor, Veendam; 2j J. Bijlsma, Almelo; 4. G. L. W. Beijersi Holten; 5. J. Obdeijn, Zwolle; 6. Th. Bre- dewold, idem; 7. J. de Roode, Uithuizen; 8. E. Jongstra, Hoogeveen; 9. P. Hel mers, Grootegast; 10. Th. Haverkamp Oldenzaal. DE TOUR-PLOEG KOMT NAAR DEVENTER. De Nederlandse wielerploeg, die mol menteel deelneemt aande Tour de Franc; V. en daarin verschillende opmerkelijk terr successen heeft geboekt, komt na&- naa Oost-Nederland. ke i In de eerste dagen na terugkeer uil den Parijs Dinsdag 10 Augustus za R ploegleider Pellenaars met zijn jongens:' ion, Wim van Est, Gerrit Voorting, Hen! gel] Faanhof, Jan Nolten, Wout Wagtmans pen( Jos Suykerbuyk, Hein van Breeneaj ces< Klaas van Est, Thijs Roks en Jules Mae-' ^eb nen, naar Deventer komen voor ee; toe wedstrijd op het Gemeentelijk Sport g park. Deventer zal de eerste en willich: een ook enigste plaats van het Oosten de: lands zijn waar de volledige Tour ds ges, France-ploeg aan de start zal komen. se Onze plaatselijke renners zijn uitge nodigd voor deelname aan een voorrond; ger voor amateurs en nieuwelingen, welke za; j bestaan uit ploegachtervolgingswedstrij- den. nal 2 MOTORACROBATIEK IN HET SPORTDAL. voc En{ De minder aanlokkelijke weersomstan digheden hebben Zaterdag j.l. de ledec van de Motor, en Automobielclub „D; gc^ Holterberg" niet kunnen beletten het g-n programma uit te voeren, waarop zij zie! j al weken hadden voorbereid en dat eet aardig succes is geworden. Want ooij K het publiek was in vrij groten getal;! opgekomen, om naar de verrichtinges van de motorrijders te kijken. Het programma vermeldde behendig- %ei. heidswedstrijden en wat schuchter sprak men ook van motoracrobatiek de Maar juist het optreden van de hem Dirk Muller, Joh. Willems en Henk Stok- aa' kers als volleerde en verklede motor- acrobaten heeft kleur aan deze avonc bei gegeven. ant Het programma werd geopend me! de, een rit vanaf het clublokaal, café Vrug zu- gink in de Stationsstraat, naar het' ^er Sportdal door de 16 deelnemende mo- torrijders. In het Sportdal maakten zr v0 een polonaise en bleek reeds de behen- C0! digheid in het besturen van de metalen SC1 rossen. da Hierna volgde het optreden van het: na Duo Dim Joh. Willems en Dirk Mul- wc Ier als motoracrobaten, die met hut evoluties op de motor het enthousias-l ajj me bij het publiek wisten op te wekken. Aan de behendigheidswedstrijden met ce de talloze hindernissen en obstakels de- den vervolgens alle rijders mee, want hieraan waren prijzen verbonden. Prijs winnaars werden 1. D. J. Muller, 2. Joh, Willems, 3. H. W. Goorman, 4. G. Ger- ritsma en 5. H. Bekkernens. ta! Veel pleizier beleefde het publiek ver-' nj volgens aan de als clowns verklede reeds on eerder genoemde motoracrobaten, die na weer allerlei standen op hun motorrij- zo wielen uitvoerden en vooral aan het motorskieën, waarbij de deelnemers op ladders achter de motoren werden voort-! getrokken. Deze wedstrijd werd gewon- nen door het duo Dim. Uit het publiek; j j waagden zich de heren C. A. Muller en J. Löhr aan deze race. Vooral laatstge- v£ noemde toonde zich een doorzetter ach- ter motoren. or Met een sprong in het onbekende over ge levende voorwerpen eindigde het meer m sensationele deel van het programma V( De voorstelling werd, zoals ze begonnen! f; was, besloten met de polonaise der mo torrijders. v. De voorzitter van de motorclub, de (]j heer Joh. van Geenhuizen, sprak nog a] een laat welkomstwoord tot de aanwe-: V] zigen en het bestuurslid van de V.V.V., a] de heer J. Sinnema, bracht dank aan Q, de motorclub voor de aardige avond en de moeite, welke de deelnemers zich hadden getroost om deze te doen sla-1 gen. Tot de vreemdelingen richtte hij zich in het bijzonder over Holten als; vacantie-oord en bracht allen dank voor hun komst naar het Sportdal. SCHIETSPORT. Komt er een nieuwe schutterskoning? Tijdens de Braderie op 17 en 18 Aug.; zal de Schietvereniging „De Eendracht"' een schuttersdag organiseren, waarbij; ook om de titel van koningsschutter zall worden gestreden. De heer H. Stokkers; zal dan zijn titel moeten verdedigen.! Hij zal echter met het gebruikelijke ceremonieel met zijn echtgenote van huis gehaald worden en de eventueel nieuwe koning zal met muziek door het dorp worden gevoerd. Er zullen voorts schietwedstrijden gehouden worden op verschillende buksbanen. Hieromtrent volgen nog nadere mededelingen.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 2