Va JmiMa Geslaagde toneeluitvoering van jongeren Discussiegroep. Druk bezochte Zendingsdag. Veemarkt Rijssen HERV. VROUWENVERENIGING OP REIS. Wat was het een wonderlijk-mooie dag, j.l. Dinsdag. De mensen waren ver baasd, omdat de zon zo heerlijk scheen. Juist op deze prachtige dag gingen di verse dames en in totaal twee mannen genieten van een tocht door het Oosten van Overijssel en Gelderland om via Doesburg naar Loenen te gaan en daar de waterval te bezichtigen. Wat hebben we veel genoten. Eerst was er wel even wat spijt, omdat we nu niet konden kijken naar de vliegtuigen, die Holten als luchthaven hadden uitge kozen. Maar toen wij enige tijd later ergens de maaltijd gebruikten en deze er met graagte inging, overrompelde ons toch de vraag: Wie denkt er nog aan de vliegtuigen? Ja, we hebben veel gezien en genoten Ootmarsum met het prachtig panora ma enDenekamp; Lonneker enz. De dames konden bovendien in de mid dag hun hart ophalen aan het zien van allerlei mooie winkels en hun inhoud in Doetinchem. Na Loenen volgde Apeldoorn; wat wa ren sommige dames toen bang vanwege de automarkt en wat dies meer zij. Daar om werd maar weer vlug ingestapt om na een kort oponthoud te Teuge in serre en draaimolen en schommel naar Holten terug te keren. Sprak het niet vanzelf, dat wij heel dankbaar waren voor deze dag. ZONDAGSSCHOOLREISJE. Zaterdagmorgen stonden de leerlingen der laagste twee klassen van de Zondags school teleurgesteld door de ruiten te gluren naar de regen, die maar niet wilde ophouden. Ook de weerberichten waren niet moedgevend. Ondanks de aanhoudende regen kwa men er tegen half twee toch 65 kinde ren opdagen, hopend dat de reis door kon gaan. Dit was inderdaad het geval. Het buitenprogramma met de Diepe Hel als kern was veranderd in een onder dakprogramma. Daar niet alle kleintjes aanwezig waren, kon de tweede bus terug rijden. Zingend ging de jeugd nu naar het Natuur-Historiseh Museum van Piet Bos, die de kinderen op bevattelijke wijze iets vertelde over het leven van jonge dieren. Later mochten ze nog een tijdje vrij rondlopen om alles te bekij ken. Het kalf met de twee koppen trok wel opvallend veel jeugdige bezoekers. De reis werd voortgezet en de bus reed langs de verschillende fraaie plek jes over de autoweg naar Nijverdal. Van Nijverdal ging het over Rijssen naar Holten terug. In de Zondagsschoolloka len stond de ranja klaar en knabbelden de kleintjes ras aan de gepresenteerde koekjes. Toch een prachtige droge reis, al was het niet in de natuur. Niemand was misselijk tijdens de rit en al het gebodene viel in goede aarde. Er waren tien leden van het personeel als geleiders meegegaan. Twee achter blijvers zorgden voor de tractatie. Voor de kinderen en de ouders waren er geen kosten aan dit uitstapje verbonden. ULO-DIPLOMA BEHAALD. Te Deventer slaagde Dinsdag voor 't Ulo-diploma A mej. H. de Jonge. DUIVEN VLOGEN 697 K.M. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam dezer dagen deel aan een wedvlucht van Chateroux (Fr.) in de af deling Fond, over een afstand van 697 km. De duiven werden gelost om 6 uur met N.W. wind. De eerste duif arriveerde om 16.2o.2U uur, de laatste prijswinnende duif om 17.9.25 uur. De uitslag van deze vlucht luidt: 1 G. Steunenberg; 2, 3 en 8 W. v. d. Pluym; 4 Jan Haan; 5 en 9 L. Gazan; 6 H. J. Aaftink; 7 J. Schoneveld. Door de Fa. Wonnink was een prijs beschikbaar gesteld en deze werd ge wonnen door G. Steunenberg. De stand na 3 vluchten in de afdeling Fond is: 1 W. v. d. Pluijm, 609.7 punten; 2 L. Gazan, 516.4 p.; 3 H. J. Aaftmk, 481.5 p.; 4 J. Haan, 409.1 p.; 5 J. Schone veld, 311.1 p. HOLTEN WAS VLIEGBASIS- Dinsdagmorgen even over acht be leefden de inwoners van Holten een on gekende sensatie. Vier lichte militaire vliegtuigen vlogen heel laag over 't dorp en landden toen op een groot weiland van de heer J. A. Wegstapel aan de La- renseweg. Het was een viertal Pipercups van de vliegbasis Deelen, dat met een detache ment onder leiding van de kapitein- vlieger Nivo kwam deelnemen aan de legeroefening Primo, welke hier drie achtereenvolgende weken gehouden wordt, met telkens andere legeronder delen. Holten werd hiermede tijdelijk vliegbasis, want telkens stegen de ranke toestellen op soms met een waarne mer der artillerie om boven de m gang zijnde troepenbewegingen waarne mingen te verrichten. Dit onderdeel van de tactische luchtmacht verleent o.a. medewerking aan de vuurleiding van de artillerie en aan andere grondopera- ties. Velen kwamen een kijkje nemen naar dit bijzondere schouwspel en vooral de jeugd, wier eerste vacantieweek was in gegaan, verdrong zich de gehele dag aan het hek van de nieuwe vliegbasis. Zij kreeg er niet genoeg van om naar de evoluties van de ranke toestellen te kij- ken, die allerlei capriolen in de lucht Tegen de middag zijn alle toestellen er waren er nog twee bijgekomen weer vertrokken. De volgende week zul len zij dit weiland nog weer als basis voor hun operaties gebruiken. EINDVEILING ONROEREND GOED. Ten overstaan van de notarissen H. W. Pluimers te Markelo en Spruyt te Deventer had Woensdagmorgen in hotel Holterman de eindveiling plaats van de onroerende goederen van de erven van de heer L. Pagrach, welke op 7 Juli j.l. waren ingezet. Perceel I, het pand Oranjestraat 18, bewoond door de heer Drent; en perc. II, het pand Oranjestraat 20, bewoond door de heer H. Stukker, werden gemijnd door de heer J. D. Vincent voor resp. f 5000 (inzet f4100) en f3100 (inzet f 3000). Beide percelen werden echter in massa opgehangen en daarna gemijnd door de heer Vincent voor de som van f 10.400. Deze handelde in opdracht van de huurders. Perc. III, het woonhuis aan de Oranje straat 55, thans groepsbureau van Rijks politie, werd gemijnd door de heer E. Schipper, expediteur alhier, voor de som van f 13.100. Deze had het ingezet voor f13.100. De percelen zijn direct gegund. Dc toneelclub van de Jongeren Dis cussiegroep heeft Dinsdagavond in Atni- eitia een uitstekende uitvoering gegeven van de klucht in drie bedrijven van Frans Arnold en Ernst Bach „De Spaanse vlieg Voor een stampvolle zaal brachten zij een vlot spel, dat ieders bewondering af dwong en waarvoor zij na afloop dan ook spontane bijvalsbetuigingen in ontvangst mochten nemen. Vóór de aanvang van de uitvoering sprak de voorzitter van de Jongeren Dis cussiegroep, de heer Jaap Kater, een welkomstwoord, waarin hij de oprichting memoreerde van de discussiegroep in 't voorjaar van dit jaar en vertelde, dat dc aanvankelijk klein bedoelde club reeds was uitgegroeid tot 36 leden. Tal van discussie-avonden en lezingen werden reeds verzorgd en bij een enquête is wel gebleken, dat het gebodene bij de leden in de smaak valt. Toen plannen gemaakt werden voor deze uitvoering, adviseerde de burge meester, Mr. W. II. Enklaar, tot ae vorming van een garantiefonds. Dit zal, gezien de grote belangstelling voor déze avond, niet behoeven te worden aange sproken. Spr. bracht nog dank aan Holtens Nieuwsblad voor de publicatie van de verslagen der bijeenkomsten. Het spel. Op originele wijze werden dc rncde- spelenden vervolgens aan het publiek voorgesteld. In het spel, dat hierna volgde, werden de bezoekers geconfronteerd met een jeugdzonde van de mosterdfabrikant Lud- wig Klinke (de heer W. Geltink) en met Emma, de vrouw van Klinke (Mej. Fr. Bos), presidente van de zedelijkheidsver- eniging, die totaal onkundig is met het verleden van haar man. Als hun dochter Paula (Mej. G. Otter) kennis krijgt aan de advocaat Dr. Frits Gerlach (de heer H. ten Velde) en een huwelijksaanzoek doet, wordt een tip van de sluier van het verleden van de heer Klinke opgelicht en zo geleidelijk ontrolt zich de vermake lijke, maar eerst nog benauwende, ge schiedenis van de amourette met de des tijds opgetreden danseres „De Spaanse vlieg" genoemd, waaraan deze klucht haar naam ontleent. Het blijkt, dat Emmas zwager Alois Wiminer (F. Riiss) ook geld heeft betaald voor de opvoeding van een kind en als de jonge advocaat om zijn a.s. schoonouders onder dwang te zetten, nog een tip van de sluier oplicht en Emma haar vereniging et achter zet om de raad selen op te lossen, is het zwager Tiede- meijer (de heer H. Koopman Tzn.), die onhandig en ongewild aanvankelijk de schuld op zich neemt. Als de zoon van, een kennisje van Emma, Heinrich Meissel, (de heer J. Kater) een wat vreemd en. verlegen aandoende student in deAssyrio- logie dan een aanzoek komt doen om de hand van Klinke's dochter, maar verliefd raakt op Wally (Mej. R. Lubberscn), de dochter van het eerbiedwaardige kamer lid Eduard Burwig (dc heer F. Petter), leven de schuldigen lange tijd in de ver onderstelling, dat dit dc zoon is van de Spaanse vlieg. Er doen zich de allerzotste situaties voor, waarbij de zaal davert van de lach, totdat eindelijk de ontkno ping komt, als Hein rich's vader en moeder Gottlieb Meisel (de heer Chr. Reisin- ger) en Mathilde (Mej. H. Sprokkereef) ten huize van Klinke arriveren en aan alle onzekerheid een einde komt. Advo caat Gerlach wordt dan gaarne als schoonzoon aanvaard. Deze klucht is door de spelers en speelsters, waarbij wij nog even noemen Marie, de dienstbode bij Klinke (Mej. J. Achterkamp) uitstekend vertolkt en met veel vaart en verve opgevoerd. Het pu bliek heeft zeer genoten van de talrijke spannende, maar vooral ook komische momenten, die zich tijdens de opvoering voordeden. De regisseur, de heer Piet Bos, kan dan ook met veel genoegen op zijn werk in dezen terugzien. Men kan bewondering hebben voor de knappe wijze waarop deze jongeren, waar van er velen nog nooit op de planken stonden, deze klucht voor het voetlicht] hebben gebracht. Er is zeker hard ge studeerd om deze voorstelling tot zo n goed einde te brengen. De plaatsruimte ontbreekt om het spel van alle spelers onder de loupe te ne men, maar wij willen toch wel, zonder aan de prestaties van de anderen ook maar iets te kort te doen, een woord van bizondere waardering uitspreken voor het spel van Wirn Geltink, die de rol van de mosterdfabrikant Klinke prachtig ver tolkte. De uitstekende grimering van onze plaatsgenoot, de heer Joh. van Gcenhui- zen, deed het spel nog beter uitkomen. Ook de toneelverzorging en verlichting door de heren Gervedink Nijhuis en J. van Bruggen, waren uitstekend. Hulde voor de spelers. De burgemeester, Mr. W. IJ.Enklaar, sprak in zijn kwaliteit van voorzitter van de VVV woorden van dank en waar dering tot de tonelisten, wier spel liij een openbaring noemde en wees op dc be tekenis van 't VVV-vacantieprogramma, dat aan de zomergasten, naast het vele te genieten natuurschoon, enige ver strooiing wil bieden. De voorzitter, de heer Kater, sprak aan liet slot van de toneelvoorstelling waarderende woorden tot zijn medele den en liet de dames bloemen aanbieden. In het bizonder dankte hij dc heren Ger vedink Nijhuis, Dollekamp, Van Bruggen, Van Geenhuizen, Slotman en Mej. Saar- tje Metzger. De heer W. ten Berge, die zijn zaal pro Deo afstond voor de verga deringen van dc club, kreeg een klein geschenk, evenals de heer Bos. Mevr. Bos werden bloemen aangeboden. Mej. Frans je Bos dankte haar vader voor de vele moeite, die hij zich als regisseur gege ven heeft, om dit stuk te doen slagen. Na een kleine verloting werd de avond met een gezellig bal met muziek van de „Blue Stars" uit Goor besloten. De Zendingsdag, uitgaande van de classis Apeldoorn der Chr. Geref. Ker ken in Nederland, die Woensdag in de Geref. Kerk alhier werd gehouden, is bui tengewoon geslaagd, zodat niet alleen de talrijke bezoekers, maar ook zij, die met de organisatie van deze bijeenkomst waren belast, met dankbaarheid en vol doening op deze dag kunnen terugzien. Toen om 10 uur Ds. Jac. Overduin van Almelo de bijeenkomst opende met gebed, nadat gezongen was Ps. 67 vers 1, 2 en 3, was het kerkgebouw bijna ge heel bezet met bezoekers, die per trein, autobus etc. gekomen waren van de Ve- luwe, de Gelderse Achterhoek en uit Twente. Na een kort openingswoord door Ds. Overduin werd het woord gegeven aan Ds. A. C. van Noort uit Meppel, die sprak over het onderwerp: „Buiten landse zending". We moeten bij het zen dingswerk, waarbij we veel teleurstel ling, tegenwerking en moeilijkheden on dervinden, aldus Ds. van Noort, niet ver sagen, doch in Gods kracht voortgaan. Ds. K. G. van Smeden van Utrecht hield in deze morgenvergadering een zeer bezielende toespraak over het onderwerp: „Nog is Israël niet verloren". De middagbijeenlcomst De middagbijeenkomst werd geopend door Ds. A. Hilbers van Enschede, die, nadat twee verzen van Psalm 150 waren gezongen, een woord van welkom sprak tot hen, die de morgenvergadering niet hadden bijgewoond. Terwijl hierna gezongen werd van Ps. 22, beklom Ds. S. van Zwoll uit Kam pen de kansel voor" het houden van een toespraak over het onderwerp: „Pelgrims- getuigen op hun doortocht". Spreker gaf een Icorte samenvatting van de stand punten, welke door sommige kerken wor den ingenomen ten aanzien van het evan gelisatieprobleem. De kerk heeft te wa ken, dat zij niet afwijkt van het Schrif tuurlijke standpunt, zoals dat is neerge legd in Handelingen 8 vers 4: „Zij dan, die verstrooid werden, trokken het land door, liet Evangelie verkondigende". De ze verkondiging behoort mede tot het z.g. ambt aller gelovigen, waarvan sprake is in dc Nederlandse Geloofsbelijdenis. Ieder gelovige moet getuigen en zijn medemens, die daarvan niet weten wil, wijzen op het heil in Christus. In aansluiting op deze toespraak decla meerde de heer Peter Ruijf uit Dedems- vaart op zeer verdienstelijke wijze het: „Mijn rechterbuurman is vannacht gestor ven", alsmede „De drie jongelingen" van Willem dc Mérode. De heer Bert Woclderink uit Hasselt (Ov.), tegelij kertijd orgel en clavioline bespelend en Ds. J. van Dalen uit Den Oever (Wicrin- germecr) met zingende zaag, zorgden voor de muzikale omlijsting. Inmiddels was de heer II. J. Willink uit Hilversum gearriveerd, die speciaal voor de goed opgekomen jeugd een zen- dingsverhaal getiteld: „De hcmelprauw" vertelde. Ds. Van Dalen verkreeg hier na het woord om enkele mededelingen te doen over de strijd tegen de onkerkelijk heid in de Wicringermeerpoldór. Wegens tijdgebrek moest spreker zich hierin zeer beperken. Nadat Peter Ruijf had gedeclameerd „Bar-Abbas" van Jan H. de Groot, nam Ds. Jac. Overduin van Almelo het woord om dank te brengen aan allen, die tot Ijet welslagen van deze. dag hebben mee gewerkt. Speciaal werd een woord van erkentelijkheid gericht tot de Gerefor meerde kerkeraad voor de beschik baarstelling van het kerkgebouw en de familie Van der Veen voor de getroffen voorbereidingen. Ds. A. Rebel van Doesburg sprak hier na een slotwoord naar aanleiding van Za- charia's visioen van de hoornen en de smeden. Spreker wekte dc aanwezigen op het volle leven weer in te gaan om het werk der smeden te doen, waarmee be doeld wordt te verzamelen en te bouwen de gemeente des Heren, en niet het werk der hoornen, dat gericht was op de ver strooiing en de afbraak. De dag werd besloten met het geza menlijk zingen van Psalm 72 vers 11: „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen". OUDERAVOND SCHOOL MET DE BIJBEL. Maandagavond 12 Juli werden de ouders der leerlingen in de gelegenheid gesteld van het werk hunner kinderen kennis te nemen en inlichtingen hier over van het personeel te ontvangen. In het gebouw Rehoboth was in twee zalen een tentoonstelling van tekenwerk ingericht, terwijl ook boetseerwerk, ver vaardigde maquettes, grafieken, geïllus treerde verhalen, samenspraken en kin dergedichtjes aanwezig waren. Ook te keningen van scholieren uit de Verenig de Staten en Zweden waren te bezich tigen. Van deze gelegenheid is door veel ouders gebruik gemaakt, terwijl ook meerdere personen van elders van het werk kennis namen. Na het bezoek aan de tentoonstelling werd door de meisjes der 8e klasse on der leiding van mevr. Schuppert-El- brecht thee aangeboden. Het personeel is er voortreffelijk in geslaagd om de vele aanwezigen een indruk te geven van de moderne ondei'wijsmethoden en hun goede resultaten. PERSONENAUTO BEKNELD. Toen Dinsdagmorgen een bestelauto, bestuurd door de heer G. J. te N. uit Zutphen, komende uit de richting De venter, bij de garage Rouwenhorst naar de benzinepomp overstak, had de be stuurder van de achter hem rijdende personenauto, de heer C. de V. uit Ven- lo, dit niet onmiddellijk door. Om een ernstige botsing te vermijden reed hij op het laatste moment mee in de rich ting van zijn voorganger en kwam zo doende knel te zitten tussen een boom en de bestelauto. De onoplettendheid eindigde met materiële schade aan de personenauto. ULO-DIPLOMA. Aan de Chr. Ulo-school te Rijssen is dezer dagen voor het Ulo-diploma A ge slaagd mej. Gerrie Arfman van hier. AFSCHEIDSAVOND LEERLINGEN VAN SCHOOL MET DE BIJBEL. Vrijdagavond der vorige week kwa men 37 leerlingen bijeen om afscheid te nemen van het personeel der school. Alle ouders en het bestuur der school woonden deze avond bij. Het hoofd der school, de heer J. Kroon, vertelde voor de laatste maal een ver haal uit de Bijbel. Hij vertelde over Ti- motheus en de brieven, die door de apos tel Paulus aan deze geschreven waren. De raad van Paulus: Bewaar hetgeen u is toevertrouwd, maakte de heer Kroon tot zijn raad aan de vertrekkende leer lingen. Deze raad werd allereerst ge geven voor wat in godsdienstig opzicht werd meegegeven. Dat is onder alle om standigheden primair, doch evenzeer geldt dit van het overige onderwijs. De heer Knijff vervolgde na de pauze met een zendingsverhaal. Na een over zicht van de ontwikkeling der zending gegeven te hebben vertelde hij over de velerlei weerstanden, die de zendelin gen bij hun arbeid te overwinnen heb ben, waarna een verhaal over koppen snellen volgde. Spreker wekte de leer lingen op straks, ieder op zijn plaats, getuigen van Jezus Christus te zijn. Hierna werden de diploma's uitge reikt, waarna Ds. R. A. Hoogkamp na mens de ouders een woord van dank sprak tot het personeel en de kinderen op het hart bond zich steeds te^herinne ren wat hen op school is verteld en on derwezen uit Gods Woord. De heer M. Teeselink, voorzitter dei- Schoolvereniging, sloot de mooie avond met dankgebed. PRACHTIGE SUCCESSEN VOOR „BERGRUITERS" IN NOORD BRABANT. De leden van de Land. Rijver. „De Bergruiters", die Zaterdag 17 Juli heb ben deelgenomen aan een groot concours hippique, dat door de L.R. „Prinses Ire ne" te Zevenbergen werd georganiseerd ter gelegenheid van de grote Midden standstentoonstelling „Zemitho", hebben ondanks buitengewoon slechte weersom standigheden en een zware concurrentie uit Zeeland, Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Utrecht, Zuid- en Noord- Holland enkele fraaie successen ge boekt. De weersomstandigheden, waar onder het achttal moest rijden, waren abnormaal slecht. Bijna gedurende het gehele concours hippique regende het, doch tijdens het rijden van het Bergrui- ter-achttal stroomde het water naar be neden. Het was eigenlijk ondoenlijk, doch aangezien de jury geen teken gaf tot halt houden, werd doorgereden. Het pleit voor de rijkunst van de Holtenaren, dat zij toch nog I8OV2 punt wisten te be halen, waardoor zij promoveren van de M (midden) klasse naar de Z (zware) klasse. Ongeacht de resultaten, die be haald worden op de Provinciale kampi oenschappen (die Zaterdag 28 Aug. te Holten worden verreden) mogen de Bergruiters nu deelnemen aan de Lan delijke Kampioenswedstrijden te Utrecht. Op het Zevenbergse concours werden verder de volgende prijzen behaald: Individuele dressuur, klasse BRing 4 le prijs H. Beldman met „Herald"; Ring 5: le prijs T. Beldman Sr. met „Johny"; 3e pr. G. Bolink met „Harry". Ring 2e prijs T. Beldman Jr. met „Deserteur". In het Springconcours Klasse B reden H. J. Bosschers met „Paul", G. Bolink met „Harry", H. Schoneveld met „In vasie" en T. Beldman met „Johny" een foutloos parcours. Er waren verder nog 2 deelnemers, die zonder fouten finish ten. Een tijdrit zou dus de beslissing moeten brengen, doch gezien de bar slechte weersomstandigheden en de mod derpoel, waarin het terrein was herscha pen, kon hiervan niets komen. De voorzitter-instructeur van de Berg ruiters, de heer H. Beldman, die met „Herald" deelnam aan het Springcon cours voor Heerrijders, uitgaande van de Ned. Hippische Sportbond, bezette de zeer eervolle 9e plaats. Er namen aan dit Springconcours niet minder dan 41 combinaties deel, o.a. Er- nest van Loon en ritmeester Gruppe- laar, die tot 't puikje van de Nederlandse ruiterij behoren. De heer G. Hulsman had met „Albert" ook ingeschreven voor het Springcon- cours voor heerrijders, doch hij kon niet starten, aangezien zijn paard tijdens he transport een blessure opliep. De „Bergruiters", die Vrijdagnamig dag waren vertrokken, kwamen Zater! dagavond om pl.m. 11 uur weer in Ho! ten terug. Wel zeer vermoeid, doch voj daan, in 't blijzonder over de gulle on: vangst in Zevenbergen. WIELERSPORT. °P horst RONDE VAN ULFT. zome Onze plaatsgenoot Wim Beijers en zi^tS •ripnrl .Tr» Ohrlpiin uil lNTipiiw-TTpptc"" altijc vriend Jo Obdeijn uit Nieuw-Heete:' namen Zondag deel aan de Ronde va' Ulft, een wielerwedstrijd voor nieuw-£P v' lingen over een afstand van 60 km. («Ka™ ronden) in het kader der festiviteit^?"1 c van het 200-jarig bestaan der KoninijP lijke DRU-fabrieken aldaar, het z.g.; elS DRU-criterium. Obdeijn wist zich in deze zware e.z°me moeilijke wedstrijd als 6e te plaatsen e Wim Beijers eindigde op de 14e of plaats. Zaterdagmiddag nemen beiden ni: ling „rijk wad dat Willy Lammers en Henk Brink deel aa de Ronde van Hoogeveen, welke wore, verreden voor de aankomst van de dee' F. nemers van de Zes-provinciënrit vosFa j amateurs. verr Krachtproef der amateunde 1 De Wielrenvereniging „Olympia" iPeJ Amsterdam organiseert n.l. van 23-2 Juli de „Omloop van 6 provinciën", o!ze"! tewel de „Zes Provinciën-rit", waaraa^33 rond 80 geselecteerde renners (amateur de^ deelnemen. De Sportcommissie van c *ndc K.N.W.U. heeft bepaald, dat deze rit z; meetellen voor de keuze van afvaardi |erl ging der amateurs naar de wereldkaro C'UP pioenschappen in Duitsland op 21 eroer 22 Augustus a.s. ^ra' De le etappe van Amsterdam nai dezi Enschede (over 234 km.) leidt ook ovesca' Holten. Volgens het opgestelde schem ™ai zullen de renners, komende uit de rid dlt ting Laren, alhier om pl.m. 18.36 uu wel passeren, via de Larenseweg, Dorpsstr, Oranjestraat, in de richting Rijssen. i De 2e etappe loopt van Enschede nas ^e|; Hoogeveen. Voor de aankomst der ret rej' ners worden daar de zoeven genoemc 'ed wedstrijden gehouden. san Ne< pai VOLKSPARK RIJSSEN. Volgende week Donderdag zal oi da£ initiatief van Tova een artistiek bij bel zonder programma worden afge sar werkt. Nederlandse artisten va: naam zullen in de open lucht optie zijj den, en wij twijfelen niet, of dezj avond zal, als het weer meewerk ier althans, bijzonder succesvol zijn. de Men is er in geslaagd o.a. te engs da: geren de symapthieke zangeres Miekj fei Telkamp, een artiste, die in korte tij: §e' een voortreffelijke naam heeft wete j)e te veroveren. Zij zal enige zeer popi du laire nummers ten gehore brengen die bij het publiek bijzonder in ds he smaak zullen vallen, dat durven wi yj bij voorbaat wel te zeggen. Niet min ge der van belang zal het optreden zijl' vc van een van Neerlands meest vei ja, maarde conferenciers, Cees de Langt ov Cees, die zich door het optreden vuo: 2e de radio grote bekendheid heeft vei v€ worven, behoeft voor een ieder, di: re hem wel eens heeft gehoord, gee: enkel commentaar. ge Ook het optreden van Guus Jat V£ sen met zijn hammondorgel kan me jn veel belangstelling tegemoet worde: he gezien. Deze artist is er ook een va: te vooraanstaand gehalte, die een vir ve tuositeit bezit, waardoor hij zich aa: w de top van artisten in zijn genre heef kunnen plaatsen. Ook de populair A 3 Chico's en de 3 Jacksons, door radii; en gramofoon zeer bekende accordeo; nisten, zullen ongetwijfeld medewei p ken aan dit variété-programma va' d de hoogste orde. b h Op de Maandag j.l. te Rijssen gehoudej i veemarkt waren aangevoerd: 1223 stut 1 vee, runderen 341, varkens 870, schape' 12. Prijzen: Vette koeien, eerste kwalitej van f 2,78 tot f 2,90tweede kwalitej van f2,60 tot f 2,78; derde kwaliteit va1, f 2,40 tot f 2,60 per k.g. slachtgewickj Vette stieren van f2,40 tot f2,68 per lu slachtgewicht. Melk- en kalfkocien va; f700,tot f970,per stuk. Pinken val f 380,tot f 550,— per stuk. Graskal veren van f 170,tot f 300,per stut Nuchtere kalveren van f42,tot f 62,- per stuk. Drachtige zeugen van f 290,- tot f380,per stuk. Loopvarkens vai f 76,tot f 98,per stuk. Biggen val van f 5,25 lot f 6,25 per week. Schapet van f 70,tot f 90,per stuk. Lamme; ren van f50,tot f70,per stuk. 'Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Het aanbo! was voor een vlugge omzet te groot, zo dat de handel een langzaam verloop ha: en de prijzen iets lager waren. Gebruiksvee: Het aanbod was niet groot! zij werden wederom langzaam verhandel! tegen iets lagere prijzen. Pinken en kalveren: Het aanbod wal niet groot, de handel traag, waardoor i' prijzen lager waren. Schapen en lammeren: Aanbod kleis handel lui, prijzen gelijk vorige mam Nuchtere kalveren: Aanbod klein, wei den gretig gekocht tegen iets hoger,' prijzen. Varkens en biggen: Het aanbod wal evenals de belangstelling, groot, de har del redelijk vlug tegen iets vastere prijj

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 2