Welke school kiezen we straks voor onze dochter? Plaatselijk Nieuws V*V+V*~vaeantieprogramma Uitslag Scholensportdag AGENDA Kennwmst. No. 28. Jaargang 6. ZATERDAG 17 JULI 1954 Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting ,JSoltens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5^88 - 23Jf Adv.-prijs115 m.m. (d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 i. Voor deze vraag komen veel ouders te staan als voor hun dochter het einde van haar lagere-school-periode nadert en sommige ouders ook als de al wat oudere dochter over enige tijd in het bezit hoopt te komen van het Mulo-di ploma of het diploma van een middel bare school. Laten we ons eerst bepalen tot de meisjes, die nu nog leerlingen zijn van de lagere school. Niet voor allen houdt de keuze van de volgende school nog een vraag in. In tellect, interesse en soms ook reeds een vermoeden omtrent een later te kiezen beroep hebben dikwijls al doen bepalen op welke school het meisje zal worden ingeschreven voor vervolgonderwijs. Er zijn meerdere mogelijkheden. Hoewel men min of meer gebonden is wanneer een studie in de verdere toekomst een be paalde vooropleiding vereist. Moge. de beslissing hierbij worden genomen op grond van motieven, welke het wezen lijk belang van het meisje inhouden! Is het wonder, dat, wanneer men dit niet in de eerste plaats laat gelden, teleurstel lingen soms niet uitblijven? Eén van de mogelijkheden voor platte landsmeisjes, die zes klassen van de la gere school hebben doorlopen, is de landbouwhuishoudschool. Landbouwhuis- houdscholen zijn thans zodanig over ons land verspreid, dat zeer veel meisjes in de gelegenheid zijn deze scholen te be zoeken. Het blijkt, dat hier en daar soms nog de opvatting bestaat, dat deze scholen in het bijzonder zouden zijn bedoeld voor de meisjes, die van de boerderij komen. In de aanvang heeft het landbouwhuis- houdonderwijs zich gericht tot de boe rendochters, die al enige jaren in de practijk van huishouding en bedrijf werk. zaam waren geweest. Sinds echter ook de jongere leerplichtige leerlingen tot. de landbouwhuishoudschool kunnen worden toegelaten, telt deze school onder haar bevolking heel veel meisjes, die ,,uit het dorp" afkomstig zijn. Het onderwijs heeft zich hierbij aangepast en zal in de toe komst blijvend aanpassing moeten zoe ken bij de misschien nog sterk wisse lende omstandigheden in de milieus, waaruit de leerlingen komen. De industrialisatie op het platteland zal in deze ook waakzaamheid vragen van het landbouwhuishoudonderwijs. Dat de naam van dit onderwijs is gehand haafd, ondanks 'n wijziging in de school bevolking, is waarschijnlijk te verklaren uit het feit, dat in vele provincies de meeste landbouwhuishoudscholen wor den beheerd door de landbouworganisa ties. Uit de aard der zaak zijn de huis houdscholen op het platteland meestal niet van heel grote omvang, al kennen we wel uitzonderingen. Een voordeel van de niet zeer grote school is, dat de meisjes er zich door gaans gauw thuis voelen. Leerlingen en leerkrachten kennen elkaar spoedig, wat veel kan bijdragen tot een prettige sfeer in de school. Ook bestaat hier een goede gedachtenwisseling met de ouders. Het zou toe te juichen zijn als leerkrachten en ouders steeds meer gingen inzien, dat het meisje, waarvoor beide groepen zich verantwoordelijk weten, gebaat is bij het contact tussen hen, waarbij wederzijds begrip voor elkanders mogelijkheden en moeilijkheden nodig is. De leerplichtige leerlingen dat zijn de leerlingen, die de zgn. primaire cursus volgen maken in de meeste landbouw huishoudscholen het grootste deel van het leerlingenaantal uit. Deze cursus is van tweejarige duur en kan, zoals reeds eerder gezegd, worden gevolgd door .degenen, die zes klassen van de lagere school hebben doorlopen. Wat mag men nu van deze primaire cursus verwachten? Geen opleiding tot huisvrouw in de dop! Dit is n.l. mogelijk noch wenselijk. Als de school dit tot haar taak reken de, dan zou dat beduiden, dat er al min of meer van een beroepsopleiding sprake zou zijn. Ieder beroep en zeker het „be roep" van huisvrouw staat op deze leef tijd nog zover van de meisjes af, dat het niet mogelijk is haar hiervoor nu reeds op te leiden. Wenselijk is het evenmin. De vorming, die de meisjes op deze leeftijd nodig hebben, moet een algemene vorming zijn, waarbij wordt voortgebouwd op de ken nis, die de meisjes op de lagere school verkregen. Dit wordt door buitenstaanders nog niet altijd zo gezien en helaas moeten we constateren, dat ook sommige ouders in de primaire opleiding naaien en koken belangrijker achten dan al datgene, wat daarnaast zozeer bijdraagt tot de alge mene vorming van de meisjes en wat voor haar verder leven van groot belang is. Aangepast bij de leeftijd van de meis jes zullen de huishoudelijke- en naald vakken echter een goed onderdeel van de vorming kunnen zijn, naast de meer uitgesproken algemeen vormende vak ken als Nederlandse taal, geschiedenis, aardrijkskunde, zang, tekenen, stofver- sieren, gymnastiek, op sommige scholen Engels en, waar de ouders zulks wensen, godsdienstonderwijs. Juist op deze leeftijd zijn de meisjes graag actief bezig, waartoe veel lessen een goede gelegenheid bieden. Dit is ook het geval met de lessen in kinderverzor ging, welke lessen meestal in het tweede jaar aan bod komen en welke zich op deze leeftijd grotendeels nog beperken tot het leren omgaan met een bezighouden van jongere broertjes en zusjes. Dit onderwijs blijkt de meisjes meestal zeer te boeien. Met welk een ijver wordt er gewerkt aan allerlei opdrachten. Hoe gezellig is de gemeenschappelijke maal tijd, welke na de kookles wordt genuttigd in de eetkamer en waardoor de huiselijke sfeer in de school zeer wordt bevorderd. Hoe fleurig zijn ook de scholen, die de laatste jaren tot stand zijn gekomen. Daartoe draagt de tuin niet weinig bij. Deze vormt een belangrijk element ter verfraaiing van de school en biedt een goede gelegenheid om er met de meisjes in te werken en haar vertrouwt, te ma ken met de zorg voor een eigen tuin. Een kippenhok met bewoners wordt in veel landbouwhuishoudscholen aangetroffen en in de zorg daarvoor worden ook de leerlingen betrokken. Zo is er in de lessen veel afwisseling, maar met een onderlinge samenhang. In aansuiting aan het verslag in een vorig nummer omtrent de goed ge slaagde scholensportdag, welke op Don derdag 1 Juli j.l. in het Sportdal werd gehouden, laten wij hier een overzicht volgen van -de uitslagen en geleverde prestaties. O.L. Dorpsschool. Een E-diploma werd uitgèreikt aan H. v. d. Bos. Een D-prestatie op alle onderdelen leverden de jongens H. Wansink, H. KI. Velderman, G. Dikkers, J. Wansink, H. Beltman, W. Koopman, H. Schooten, H. Menkhorst, G. Brands, J. van Langen, W. Brinks, E. Maats, J. van Bruggen, J. de Jonge en H. Derksen. Een E-diploma ontvingen Bet je Meer man en J. Lodeweges. Een D-prestatie voor alle onderdelen leverden de meisjes W. Lodeweges, A. v. d. Pluym, W. Pasop, H. Baltes, H. Broekhuis en J. Lammers. Voorts werd toegekend 28 x A, 52 x B en 42 x C, zodat in totaal 146 leer lingen een diplomagraad bereikten. De hoogste prestaties door de jon gens voor enig onderdeel -waren als volgt: H. v. d. Bos, 60 m. hardlopen (8.4 sec.); dezelfde, balwerpen (61 m.); dezelfde hinderniswedloop (19 sec.); dezelfde, verspringen (4.50 m.). Bij de meisjes blonken uit: H. Broek huis, 60 m. hardlopen (9.5 sec.); H. Bal tes en W. Lodeweges, balwerpen (29 m.) A. Wansink, M. Wansink, H. Broekhuis, B. Meerman, A. Marsman en A. Vin cent, hinderniswedloop (21 sec.); M. Be rends, verspringen (3.55 m.). Schoolrecords jongens: Hardlopen: Henk Kappert (1952) en Henk v. d. Bos (1954) in 8.4 sec. Balwerpen: Wim Oplaat (1953), 62.75 meter. Verspringen: Johah ten Velde (1952), 4.65 m. Schoolrecords meisjes: Hardlopen: Manda Kalfsterman ('53), 8,4 sec. Balwerpen: Marie v. d. Pluym (1952), 35.90 meter. Verspringen: Manda Kalfsterman ('53), 3.75 meter. Daar de hindernisbaan elk jaar weer anders is, heeft vergelijking der snel heden met die van vorige sportdagen hiervoor geen zin. School met de Bijbel. Beste prestatie 1954. Jongens: Ver springen: Johan Landeweerd, 4 m.; Hardlopen: Jan Meilink, 9 sec.; Balwer pen: Jan W. Hulsman, 50 m.; Hindernis: Jan A. Elbersen, 20 sec. Records '53: Verspringen: Gerrit Bastiaans: 3.75 m.; Hardlopen: Jan Meilink, 9 sec.; Balwer pen: Ronny Bastiaans, 59 m.; Hindernis: Joh. Nijland, 21 sec. Meisjes: Verspringen: Hennie Beid- man, 3.60 sec.; Hardlopen: Dinie Huls man, 9 sec.; Balwerpen: Jopie van der Veen, 33 m.; Hindernis: Gerrit je Mege- link en Hanneke Beldman, 20 sec. Records '53: Hardlopen: Fenneken Riet man, 9.3 sec.; Verspringen: dezelfde, 3.40 m.; Balwerpen: Dini Aanstoot, 31.5 m.; Hindernis: Ali Stukker, 23.5 esc. Uitgezonderd het balwerpen van de jóngens zijn de prestaties dus beter dan vorig jaar. Een E-diploma werd behaald door Jan Meilink, Dini Paalman en Dini Huls man. D-diploma's door Dini Aanstoot, Ger- ritje Megelink, Dini Rietberg, Hermina Bronsvoort, Henk Kevelam, Egb. Riet berg, Jannes Elbersen, Arie Westerik. C-diploma's: 13 jongens, 12 meisjes. B-diploma's: 13 jongens, 10 meisjes. A-diploma's: 3 jongens, 7 meisjes. 21 Jongens handhaafden hun presta tie van vorig jaar, terwijl 5 een gerin gere prestatie leverden; hiervan was de hindernisbaan oorzaak. 15 Meisjes handhaafden hun presta tie; 2 slaagden hierin niet; ook hier was de hindernisbaan het struikelblok. Sportprestaties Dijkerhoek. Een E-diploma kon worden toegekend aan W. Bunt. Een D-diploma ontvingen de jongens G. Bannink, G. J. Beldman, J. Bode en G. Kamper en de meisjes B. Markvoort, H. Veneklaas, D. Veneklaas, J. Brink man en T. Wegstapel. Verder leverden voor alle onderdelen de resterende jongens nog de volgende prestaties: 1 x A, 5 x B en 7 x C; en de meisjes 2 x A, 4 x B en 7 x C. Van de meisjes domineerden J. Brink man voor verspringen, 3.45 m.; D. Ve neklaas en J. Brinkman voor 60 meter hardlopen, 10 sec.; D. Veneklaas voor vergooien, 33 m.; in 22 sec. volbrachten H. Paalman, B. Markvoort en J. Kers de behendigheidsproef. De volgende jongens muntten uit: W. Bunt voor verspringen, 3.75 m.; G. J. Beldman, J. Bode en W. Bunt liepen in 9 sec. 60 meter; W. Bunt wierp 54 m. met de bal; W. Bunt deed 20 sec. over de behendigheidsproef. Sportprestaties Espelo. D-prestaties voor minstens alle on derdelen leverden de jongens G. Krie- ger, G. J. Paalman en H. Leunk en de meisjes M. Vruggink, M. ten Dam, M. Markvoort, A. Wegstapel en D. Stegink. Een E-diploma kon aan niemand wor den toegekend. Verder voor de meisjes nog 2 x A, 2 x B en 4 x C; voor de jongens 1 x A, 4 x B en 4 x C. De beste prestaties voor meisjes wer den geleverd door M. ten Dam voor ver springen, 3.20 m.; A. Wegstapel voor 60 m. hardlopen, 9.8 sec.; M. Markvoort en D. Stegink voor gooien, 28 m.; M. Vrug gink, M. ten Dam, A. Wegstapel en D. Stegink voor de behendigheidsproef, 22 sec. De beste prestaties voor jongens le verden H. Leunk voor verspringen, 3.60 m.; G. J. Paalman v. 60 m. hardlopen, 9.6 sec.; H. Leunk voor vergooien, 53 m.; in 22 sec. werd de' behendigheids proef afgelegd door M. Krikkink, D. ten Dam, G. Krieger, E. Tuitert, B. J. Boode en G. J. Paalman. Totale uitslag kampioenen der vier scholen in 1954: Jongens: Hardlopen: H. v. d. Bos, 8.4 sec.; Balwerpen: dezelfde, 61 m.; Hin dernis: dezelfde, 19 sec.; Verspringen: dezelfde, 4.50 m. Meisjes: Hardlopen: D. Hulsman, 9 sec.; Balwerpen: J. v. d. Veen en D. Ve neklaas, 33 m.; Hindernis: H. Beldman, 20 sec.; Verspringen: M. Berends, 3.55 m. „O.C.H." VOOR HET VOETLICHT IN „IRENE". Hoewel in het Sportdal een podium was gereed gemaakt voor de opvoering als openluchtspel van het vrolijke spel: „lm weissen Rössl", waren de weersom standigheden te guur om dit spel aldaar te laten doorgaan. Dit stuk van BI urnen- lal en Kadelbnrg in drie bedrijven, werd daarom in liet gebouw „Irene" voor het licht gebracht. Doordat zulks niet voldoende bekend was, kon de belangstelling ook niet groot zijn, maar dit was voor onze wakkere ontspanningsclub geen beletsel om de niet talrijke bezoekers toch een prachtige uit voering te bieden. Wij hebben al eens eerder een uitvoe rige recensie gegeven van dit vlotte spel, zodat een uitvoerige omschrijving achter wege kan blijven. Gezegd kan worden, dat liet ook nu weer op uitstekende wijze werd uitgevoerd, dat d'c "hoofdrolvertolker Jan Oosterkamp het weer bizonder deed zonder daarmede de anderen te dis- crimeren en dat vooral de toneelvcr- zorging en de grimering van onze plaats genoot Joh. van Geenhuizen weer zeer goed waren. Het decor verplaatste de bezoekers zo maai- naar een prachtig Alpenlandschap in Zwitserland met een aardig hotelletje „lm weissen Rössl". De" heer A. J. Snijders, de secretaris van de VVV, heeft de aanwezigen toege sproken en hen de bedoelingen van liet VVV-vacantieprogramma uiteengezet. Hij heeft de hoop uitgesproken, dat een vol gende keer meer vreemdelingen van het door de plaatselijke verenigingen gebo- dene zullen genieten en in het bizonder OCH bedankt voor het geven van deze avond. De heer E. Koopman had de avond met een toepasselijk woord geopend en de heer Oosterkamp sprak een slotwoord met dank aan de vreemdelingen, die on danks het slechte weer toch nog geko men waren. Door de slechte weersomstandigheden moesten een tweetal in de openlucht te houden evenementen plaats vinden in een zaal. De verslagen hieromtrent vindt men op andere plaatsen in dit blad. Wij vestigen er nog even de aandacht van de vacantiegangers op, dat evene- mentslijsten van de IJsselstreek en van de V.V.V. contactcommissie in Oost- Twente worden aangeplakt aan het In formatiebureau van de V.V.V. (serre café Maats in de Dorpsstraat) en in verschil lende hotels en kampeerplaatsen. Voorts worden een groot aantal exem plaren van Hol tens Nieuwsblad aan de hotels, pensions, kampeerboerderijen en -plaatsen toegezonden ter informatie om trent het plaatselijke vacantie-program- ma. De betrokken hotel, en pensionhou ders enz. worden vriendelijk verzocht, hierop wel de aandacht van hun gasten te willen vestigen. De toneelclub van de Jongeren Dis cussie Groep brengt op Dinsdag 20 Juli in Amicitia de klucht in 3 bedrijven van Frans Arnold en Ernst Bach„De Spaan, se vlieg". Een bekend stuk, dat zeker veel toeschouwers zal trekken. Er is deze avond bal na. De voorstelling zal om 8 uur beginnen. Men zie de artistieke aanplakbiljetten, welke overal zijn opgehangen. De Jongeren Discussie Groep werd op gericht op 16 Jan. 1954. Zij telt momen teel 36 leden. Zij stelt zich ten doel de studie en eventuele discussie van alle terreinen van het maatschappelijk en geestelijk leven. Zij doet dit o.a. door het laten optre den van deskundigen, welke bepaalde onderwerpen inleiden. Voorzitter, secretaris en penningmees ter zijn resp. de heer J. Kater, Mej. H.a Sprokkereef en de heer H. J. ten Velde. De groep is oprichtster van een volley balclub, welke momenteel reeds 50 leden telt. Op Zaterdag 24 Juli a.s. organiseert de Motor, en Automobielclub „De Hol- terberg" des avonds pl.m. 7.30 uur de juiste tijd wordt nog nader bekend gemaakt in het Sportdal behendig- heidswedstrijden en andere attracties op motorrijwielen. De leden van de motorclub zijn reeds druk aan het oefenen om op deze dag iets sensationeels te brengen. Als de weersomstandigheden meewerken zal een mooi programma worden geboden. Op Woensdag 28 Juli a.s. is het optre den te verwachten van de Landelijke Rij- vereniging „De Bergruiters", die onze zomergasten telkenjare reeds een prach tig programma hebben laten zien. In een volgend nummer hopen wij om trent hun optreden nadere bijzonderhe den te geven. Op Donderdag 29 Juli a.s. zal de mu ziekvereniging „H.M.V." een concert geven in het Sportdal. Voorts is het optreden te verwachten, in de eerste helft van Augustus, van de Larense boerendansers met medewerking van een Boerenkapel en van een Boeren bruiloft met medewerking van de Mar- kelose boerendansers. Hieromtrent wor den nog besprekingen gevoerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria, dv E. Jansen en M. Rensen. Herman, zv H. ten Velde en A. Aanstoot. Eileen, dv Ch. W. Reeves en M. M. Jongenelis. Willemina Maria Susanna, dv A. Nijland en A. M. Alfe- rink. Gehuwd: Hendrikus Bernardus Ver veda, 23 j., en Aleida Romeijn, 22 j., bei den te Holten. -Hendrik Jan Kevelam, 32 j., Heino, en Johanna Hendrika Ste vens, 24 j., Holten. Overleden: Jan van den Akker, 75 j., echtgenoot van A. Bosma te .Holten (overl. te Warnsveld). BEVOLKING. Ingekomen: H. J. Ooiman van Voorst naar Look 15. Vertrokken: J. van Beekhuizen en gez. en F. Kaesberry, wed. van J. Buys, van Holterberg 78 naar Zwolle. D. Eshuis en gez. van Oranjestraat 55 naar Oss. A. Steijger van Look 27 naar Neede. J. H. Stevens, echtg. van H. J. Kevelam, van Dijkerhoek naar Heino. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur (Bed. H. Av.) en 10.30 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds Knipscheer. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël (Bedien. H. Avondmaal). Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de hulpbehoevende ker ken in de classis Deventer. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureaU der Rijkspolitie te Holten, Oranje, straat 55, telef. 352. Gevonden: 1 grote plank, 1 pet, 1 kin dertrui met rits, 1 muntbiljet, 1 dames zakdoek, 1 damestas, 1 capuchon van regenpas, 1 ballpoint. Verloren: 1 motorbril, 1 portemonnaie met inh., 1 damesarmband met steen, 1 bruine herenschoen. ZOMERGASTEN PROFITEERDEN VAN OUD TWENTS GEBRUIK. ALs de zomergasten, die jaarlijks onze hotels en pensions bevolken, 's avonds ge zellig, om de stamtafel zitten, dan wordt er dikwijls gesproken over de oude ge bruiken, welke hier nóg in zwang zijn. Zo kwamen dc gasten in hotel „De Dieken" te spreken over het gebruik om bü 4 de geboorte van een baby een grote Krenten wegge aan te bieden. En waar bij één der families een blijde gebeurtenis te wachten was, vonden de óverige gasten dit een gerede aanleiding om dit oude gebruik in hun kring maar eens in te voeren, overtuigd als ze na tuurlijk waren, dat er voor hun ook wel een ferme snee zou afvallen. En zo bakten de Gebr. Dikkers een krentenbrood met een lengte van 1,20 m. en een gewicht van niet minder dan 17 a 18 pond, dat natuurlijk onder groot jo lijt van de gevers aan de toekomstige ouders werd aangeboden. Wij kunnen ons voorstellen, dat men van dit oude gebruik nog enkele dagen plezier beleefd heeft. De gasten, die ons dit vertelden, wa ren niet alleen buitengewoon tevreden over de behandeling, welke zij hier on dervonden, maar zij roemden ook onze gemeente als vacantie-oord en noemden het natuurschoon van Holten, met de Holterberg, een openbaring. Vrijdag 16 Juli, 7.30 uur: Vergadering van de Braderie-commissie met de le den van de Holtense Handelsvereniging in het Stationskoffiehuis van de heer Kalfsterman. Vrijdag 16 Juli, 8 uur n.m.: Prot, Kleu terschool Tentoonstelling Verloting in Irene. Zaterdag 17 Juli: Land. Rijver. „Berg ruiters" naar het concours-hippique te Zevenbergen (N.Br.). Zaterdag 17 Juli: Zondagsschoolreisje der laagste twee klassen om 13.30 uur n. d. Holterberg. Maandag 19 t/m Vrijdag 23 Juli: Vacan tie Gebr. Veldhuis, Larenseweg (zie adv.). Maandag 19 t.m. Zaterdag 24 Juli: Va cantie Wed. B. J. Slotman (zie an nonce) Maandag 19 Juli, aanvang zomer-oprui- ming Fa. E. Wonnink (zie adverten tie). 19 t.m. 24 Juli. Seizoenopruiming bij H. Roelofs, Dorpsstraat (zie annonce). Maandagmorgen 19 Juli begint de grote Opruiming bij A. Mulder, Oranjestraat (zie annonce). Maandag 19 t.m. 24 Juli: Bakkerij Smit wegens vacantie gesloten (zie an nonce). Dinsdag 20 Juli: Uitstapje Herv. Vrou wenvereniging. Vertrek 8.30 uur v.m. bij Irene. Dinsdag 20 Juli, aanv. 8 uur: De Jonge ren Discussiegroep, uitvoering klucht in 3 bedrijven: „De Spaanse vlieg" in Amicitia (zie annonce). Dinsdag 20 Juli: Opruiming Fa. Gebr. Schuppert (zie annonce). Woensdag 21 Juli: Veiling drie huizen erven L. Pagrach in hotel Holterman, v.m. 11 uur. Woensdag 21 Juli, aanv. 10 uur: Zen dingsdag Chr. Geref. Kerken op het terrein onder de Feestbomen (zie an nonce). Zaterdag 24 Juli: Behendigheidswed- strijden Motor- en Automobielclub „De Holterberg" (zie V V.V. Vacantie- programma). Zaterdag 24 t/m 31 Juli: Vacantie sme den, o.a. G. J. Brouwer. Maandag 26 Juli: Afscheid van de ge meente-secretaris, de heer S. Sikkes, wegens zijn vertrek naar Dalfsen (zie off. publicatie). Maandag 26 t.m. Zaterdag 31 Juli: Coöp. Aan. en Verkoopver. te Holten wegens vacantie gesloten (zie annonce). Maandag 2 t.m. 7 Aug.: Bovenstaand bedrijf te Dijkerhoek met vacantie ge sloten (zie annonce). Woensdagavond 28 Juli, 8 uur: Grote Ruiterdemonstratie door de L.R. Berg ruiters" in „Kalfstermansweide". Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stommen U weer moedigen rustig.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 1