Schoolreis O.L. Dorpsschool Mei HfifïlER Gelei De geschiedenis van Petertje Knabbel als „autorenner" - Oranjefeest op „Voorsweide". Woensdag 23 Juni kwamen 56 leer lingen van de hogere klassen der O.L. Dorpsschool samen in de rustige Pasto riestraat. De eerste dag van de drie daagse trektocht was aangebroken. Om half acht startten de ploegen. Voorop reden de Sperwers en de Valken. Daar na de Atalanta's en de Schoenlappers. Hierachter de Duinroosjes en de Mar grieten. Als laatste groepen vertrokken de Gazellen en de Zebra's. Even voorbij bakker Slotman, onge veer voor 't huis van Bet je Meerman, fietste Valk H. P. C. tegen 'n kilometer- paal ije aan, dat half onder het lange gras verscholen stond. Lekke band! Was het velgringetje niet tussen het gras verdwenen, dan had de plakkerij slechts 10 min. geduurd. Grasplukken mocht niet baten, zodat G. R. naar Garage Rouwenhorst ging om een nieuw exem plaar op te halen. Over de Borkeld, langs de Friezen- berg en Schoolbuurt rolden de 120 wie len naar Goor. Bij de Eternietfabriek stopte de achterhoede, daar Gazelle G. t. M. de ketting van het tandwiel liep. Na enige avonturen kwamen alle groe pen weer samen in de oprijlaan van boerderij Roerink te Usselo, waar de veldflessen open gingen en boterham men werden verorberd. De jeugdige technici plakten de band van Gazelle G. V. De rest snuffelde om de boerderij en ontdekte al gauw 25 zwaluwnesten aan de achtergevel. Na de vriendelijke boerin te hebben bedankt, werden de papierproppen opgeruimd en bereikten allen in goede orde en welstand het Rijksmuseum te Enschede. Met de ge leiders, de leerkrachten W. E. Wolters, D. Tjepkema, F Groenewoudt en B. H. Brouwer, vertoefde de jeugd enige tijd in dit gebouw met de 32 zalen en be keek o.m. stenen en bronzen wapens, een miniatuur hunebed, urnen, bekers, donderbezems uit de tijd der praehis- torie, voorwerpen uit de Romaanse tijd en de Middeleeuwen, schilderijen van binnen- en buitenlandse meesters, meu belstukken uit vroegere dagen enz. enz. In de namiddag trok de karavaan langs diverse gehuchten en dorpen na een rust te De Lutte, naar de Brekk'len- kamp, waar om 5 uur de aankomst kon worden gemeld aan de jeugdherberg- vader. Fietsen werden gestald, de ba gage vond een plaats. Bedden werden opgemaakt. De jongens en meisjes ver fristen zich bij de waskamer en stoven opgewonden om het oude kasteel. Almelo kwam ook nog overnachten en om ruim zes uur stonden de tafels klaar voor het warme maal. Aardapoels met groente. Pudding na! Het gekweb bel was niet van de lucht. Enige leer lingen hielpen mee om de tafels op te ruimen, alles af te wassen enz. De ove rigen gingen voetballen, spelen met de kleine bal of wandelen naar de Duitse grens. Almelo verloor van Holten. Van 9 tot 10 vertoonde vader Brille- man gekleurde filmplaatjes, 'na de thee. Daarna moest ieder naar bed. Dat gaf even kabaal. Honderd gasten en welke! Om kwart over vier moest een leider alweer een knaap in slaap trachten te wiegen. Om half zes keken verscheiden ogen al rond. Voor zeven uur was op staan officieel niet toegestaan. Na veel geploeter en gekwaak van de trekkers luidde de bel om acht uur voor het ontbijt. Voor veel jongens was zes boterhammen als een bagatel, doch een ieder werd verzadigd. Het overschot werd verzameld. De corvee werd ver deeld. Vegen, papier zoeken, afwassen, drogen enz. Om half tien kreeg ieder z'n lunchpakket en begon de tweede tocht. Lattrop, Springendal, landgoed ,,De Braamberg", Singraven, Ootmar- sum, Denekamp, Lattrop, Brekk'len- kamp. De bronnen van de beekjes werden gevonden. Riviertjes van ongeveer 5 cm. breed! Het zwemmen was wat fris, maar heerlijk. In Singraven maakte de water radmolen een onuitwisbare indruk. En dan „Natura Docet", 't natuurhistorisch museum te Denekamp, Risten vogels. Ijsvogel, pestvogel, negendoder, raaf, wielewaal, baardmees, nachtegaal, wulp, blauwborstje, grutto, woudaapje, roer domp, lepelaar, kwak, Jan van Gent, fuut enz. Prachtige Indische vlinders en tropische voorwerpen. Fossielen uit de oertijd. Allerlei steensoorten. De uitleg ger was uitermate boeiend, hoewel zijn aanschouwingsles 5 kwartieren duurde. Verrijkt kwam Holten juist voor de maaltijd in de jeugdherberg aan. Alme lo was er niet meer. Groningen zat nu mee aan tafel. De derde en laatste dag brak aan. Om half tien namen Vader en Moeder Bril- leman afscheid en in goede orde en welstand zeilde de vloot van Lattrop naar Ootmarsum. Onderweg moest meester Groenewoudt met Valk E. V. achterblijven. In Ootmarsum werd een wachtpost in de hoofdstraat gezet om hen weer op te vangen. De rest ging winkelen. Hierna werd de mooie R.K. kerk be zichtigd. Zwijgend liep de jeugd langs de schilderijen, gebrandschilderde ra men, beelden enz. Mooi, deze middel eeuwse kunst! Twee banden lek. Pompen, start schot. Halt, drie lekke banden. Voor uit, buiten de stad en dan plakken. Nog geen van de twee achtergebleven tocht genoten is gearriveerd. Brood eten in de berm. De plakkers doorwerken. Em mers met water van de buren halen. Klaar? Opstappen! Halt, Atalanta J. B. heeft de ketting van de fiets. Jongens, aan 't werk. De anderen rijden kalm naar Tubbergen. De achterblijvers wer ken als paarden en racen dan met hun geleider ook naar Tubbergeh. Juist was de hoofdmacht daar gearri veerd. Samen naar Geesteren. Dan naar Friezenveen. „Jongens, daar in de verte staan Meester G. en E. V.!" Ontgooche ling! 't Zijn een grote en kleine schut- tingpaal, voor een bocht in de weg. Er wordt langzaam gereden vanwege dp stijve tegenwind. Jongens voorop, als windbrekers. Friezenveen, verkeerslichten. Hé, daar staan nu geen schuttingpalen, maar echt de verloren schapen! Blij weerzien! Daar moet op gedronken worden, kwast en limonade. Onderwijl bepraten de partijen hun avonturen. Weer en wind worden getrotseerd. De pijpen van Nij- verdal worden zichtbaar tegen 'n grijze motregenlucht. Het fietspad door de Holterberg draagt eigen volk met ple zier en bij het station wordt, na hoera geroep, de stoet ontbonden. Moeders komen naar buiten en begroeten hun dierbaren, 't Is mooi geweest, om drie dagen rond te fladderen, maar nu, te rug in 't veilige oude nest, komt er ook een gevoel van blijdschap en dankbaar heid, mede door de koude motregen. handen om trots op te zijn VIERSCHOLEN SPORTDAG. Donderdag 1 Juli waren de vier scho len voor gewoon lager onderwijs geslo ten en ontmoetten de kinderen en het personeel elkaar op 't sportterrein naast de spoorbaan. Het weer was buitenge woon gunstig en om 9 uur kon de strijd beginnen. Ruim 300 kinderen uit de klas sen 4, 5, 6, 7 en 8 kregen in 3 hoofd groepen hun beurten op de banen voor hardopen, kastiebalwerpen, behendig heidswedstrijd, vèrspringen en bokbal. Het te behalen diploma had betrek king op de eerstgenoemde onderdelen. De graad werd bepaald naar de slechtste prestataie voor één dier onderdelen. Men kon de diploma's A, B, C, D en E verwer ven. E werd zelden behaald, daar aan de verwerving hiervan zware eisen waren gesteld. Kreeg men voor vier bedoelde presta ties nu respectievelijk E, D, B, E, dan mocht volgens richtlijnen der Derde Hoofdinspectie Lager Onderwijs toch maar een B-diploma toegekend worden. Bokbal werd beoefend in groepsverband en wel in 6 series van 4 groepen. Om dat in 't algemeen door grote scholen sterkere ploegen kunnen worden samen gesteld dan door kleinere, was er beslo ten door de beide dorpsscholen om ploe gen samen te stellen van leerlingen met ongeveer dezelfde leeftijden als die van Espelo en Dijkerhoek. Espelo kwam met 2 groepen en Dijkerhoek eveneens. De school met de Bijbel bracht 8 groepen in 't veld en de Openb. Dorpsschool 11. Sa men leverden Dijkerhoek en de O.L. Dorpsschool nog een combinatieploeg. Waar Dijkerhoek en Espelo kwamen, overwonnen ze alle tegenstanders. Zelfs het echtpaar DijkerhoekO.L. Dorps school werd no. 1. In serie V en VI kwa men de buurtschappen niet voor. Daar won beide malen de School met de Bijbel. De voornaamste oorzaak van de kracht der buurtschappen zal wel liggen in de teamgeest. Ze kennen elkaar en hebben vermoedelijk meer geoefend. De dorps kinderen hebben minder gelegenheid om zich te oefenen of hebben meer lust in andere vrijetijdsbesteding. Er was hele maal geen teamgeest, doordat de dorps kinderen nooit gespeeld hadden buiten klasseverband, zoals op de sportdag. De meisjes van Espelo speelden fantastisch goed. Vangen? Nee maar! Gooien? Met bovenhandse strekworp! Vele dorpsmeis jes kunnen alleen onderhands verwer pen. Door slecht gooien werd de diploma graad ook sterk gedrukt. Mededelingen over hardlopen, vèrgooi- en, hinderniswedloop en vèrspringen vol gen nog. De voorbereidingen voor de vierscho- lensportdag waren getroffen door de heer B. H. Brouwer. De 21 leerkrachten der betrokken scholen, geassisteerd door de heren H. J. A. Koldewey, G. Knapen, de jongedames M. I. J. Scheffer, H. W. Scheider en E. Brouwer, zorgden als één team voor het vlotte perfecte verloop van de gehele sportdag. Bovenal door het mooie weer kan de sportdag geslaagd worden genoemd. GESLAAGD. Mej. Janny Muller slaagde dezer dagen te Doetinchem voor het diploma kinder verzorgster. Eddy Maats en Frits Claasen, leer lingen der O.L. Dorpsschool alhier, slaag, den voor het toelatingsexamen ener H.B.S. te Deventer. Eerstgenoemde voor de Rijks H.B.S. met B-programma en laatstgenoemde voor H.B.S. A. KLEINHANDEL TABAK. De heren H. J. Hartsuiker en G. Kam pen slaagden dezer dagen te Zwolle voor 't examen kleinhandel in tabak, afgeno men door de Stichting vakexamens van deze kleinhandel. M.U.L.O. B. Onze plaatsgenoot Joop van Geenhui zen slaagde te Deventer voor het mulo diploma B. ORANJE-AVOND. In het gebouw „Rehoboth" werd Dins dagavond door de Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard, een feestavond georganiseerd, waarvoor goede belangstelling bestond. Ds. R. A. Hoogkamp opende met gebed, nadat het eerste couplet van het Wilhel mus was gezongen en na een kort ope ningswoord werd door de leden van COC op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd het blijspel „Graaf Loodgieter". De aanwezigen hebben van dit stuk zeer genoten en zij brachten de dames en he ren, die het stuk vertolkten, verschillen de malen een hartelijk applaus. Na een dankwoord van Ds. Hoogkamp werd deze geslaagde avond met het ge zamenlijk zingen van „Mijn schild ende betrouwen" gesloten. 47. Vol verwachting klimmen zij een heuvel op, maar.... weer niets. Ze hadden zich vergist. Nog een andere heuvel op. Pa muis voorop, met de lamp voor zich uit, en zijn vriend de egel achter hem aan met de kaars in de hand. Ja, ja, knikt de maan, zo gaan jullie goed. Nog een beetje verder. Nu horen ze toch heel duidelijk piepen en op zo'n klagende toon! Zou Petertje in gevaar verkeren? Als hij dat tenminste is. 48. Achter een kleine hoogte, daar vinden ze het verongelukte Petertje. Vader ziet direct wat er is gebeurd. Het karretje stuk en Petertje er met zijn staartje onder geklemd. Prikstra schudt zijn hoofd en denkt: „Die drommelse jongen toch". Vlug helpt vader Petertje los te komen. Terwijl Prikstra hem bijlicht, buigt vader de wieltjes van elkaar zodat de staart weer los komt. HEI On. daan de bo welke levert Aa zonde dring spoed in Bü teur houd< de kc het s Va 47 b- Ytje 8b- B. W 79 p. G. Cs met i Doet stape p.; v; In de weide van de heer M. Teeselink aan de Rijssensestraat werd Dinsdagna middag, ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard, school feest gevierd met de kinderen van de „School met de Bijbel". Voordat men onder de vrolijke tonen van HMV naar de feestweide marcheer de, werden op het plein achter de school de vele versierde fietsen, karretjes, mand jes, boogjes e.d. gekeurd. Zoals gewoonlijk had de jeugd van deze versieringen weer heel veel moois ge maakt en het was voor de jury in tal van gevallen een „probleem om uit te maken welke inzending nu juist de mooi ste was. De prijzen werden als volgt toegekend: Lopende groepen: Ereprijzen: „Drietal in Oranje" (Mini en Marietje Koopman en Marietje Hart suiker); „Melkmeisjes (Rita Franke en Alie Stukker). Eerste prijzen„Elfjes en Kabouters" (Mientjc Knipschccr, Annemieke Blom, Hanneke Beldman, Truusje Aanstoot, Hennie Aanstoot en Jannie Bronsvoort); „Verpleegstertjes" (Ineke Hoogkamp en Toosje Müller). Deze kleine verpleeg stertjes collecteerden tijdens de optocht en op het feestterrein voor Loesje van de Johanna-stichting te Arnhem, welke col lecte f 37,11 opbracht. Bravo, meiskes. 2e prijzen: „Snip en Snap" (Dick Blom en Frits Oosterkamp); „Oranjegroep" (Ina Veldhuis e.a.). 3e prijzen: Gerrit en Paultje Müller; Anneke Rietberg e.a. 4e prijs: „Korenbloemprinsessen" (Ma rietje Jansen en Jennie Meerman)Marry Reimink en Gerrie Beldman. 5e prijs: Gerdien Kolkman en Dineke Klein Teeselink; Elly en Jannie Stukker; Dini Smit en Micntje Pekkeriet; „Jan en Marie naar de Braderie" (Annemarie Westerik en Gerrie Rietman). 6e prijs: „Sint en Piet" (Gerrit Beld man en Diederik Kruimelaar). Verklede kinderen Ere-prijs: Dora Mensink. Ie prijzen: „Koning Faroek" (Gerrit Mensink)„Kotto Missie" (Joyce van Ommeren; Sylvia Sikkes; Berndien Knijff. 2e prijzen: „De bakker van de hoek" (Rudi Franke)David Stenekes, Henk Knipscheer, Gerrit Beldman en Heleentje Witteveen. 3 e prijzen: Gerrie Stam, Jan Dij kink en Henk Beldman. 4e prijzen: Eppie Steunenberg, Jan Meerman en Rien Landeweerd. 5e prijs: Johan Stukker. 6e prijs: Gerrit Kruimelaar. Versierde fietsen: Marinus Veldhuis (le pr.); Luther Ste nekes (3e pr.); Appie Landeweerd (4e pr.); Gerard Beldman (5e pr.) en Ren- ger Veldhuis (7e pr.). Versierde autopeds: 1. Johan Meijer; 2. Hennie Aanstoot; 5. Frieda Smit. Mandjes: 1. Adie Pottjcwijd; 2. Jenny van Lin- denberg; 3. Ali Smit; 4. Jannie Stam, Gerrie cn Hannie Beldman; 5. Hermien- tje Schuppert; 6. Ali Drent en Bertha Stevens; 7. Aaltje Klein Twennaar en Gerda Bossehers, Nelleke Beekhuizen en Mary de Ruiter. Bogen en paraplu's: 1. Betty Hoogkamp; 2. Ali Klein Na gelvoort; 3. Cobi Ekkelkamp; 4. Hcnny Beldman; 5. Freek Groteboer; 6. Willy Maneschijn; 7. Diederik Bossehers, Janny Beldman cn Toosje Stevens. Versierde wagentjes: 2. Anton en Herman Stukker; 4. Johan Bossehers cn Egbert Beldman; Henk Lan deweerd en Henk Sluiter. Op het feestterreiri. Nadat het hoofd der school, de heer J. Kroon, in een korte toespraak had ge wezen op de rijke betekenis van ons ge liefd Oranjehuis voor land en volk, zo wel in het verleden als in het heden en God geve tot in lengte van jaren, en met begeleiding van HMV de bekende twee coupletten van het Wilhelmus waren ge zongen, werd een aanvang gemaakt met de verschillende spelletjes, waarbij de jeugd sportief streed om de mooie prij zen, die door het bestuur van de Chr. Oranjevereniging beschikbaar waren ge steld. Er was voor ieder kind geen prijs, doch niemand ging met lege handen naar huis. Allen werden deze middag ruim getrac- teerd op ranja, snoep, een ijsje cn een heerlijke krentenbol, terwijl aLle kinde ren, die niet in de prijzen vielen, een troostprijsje ontvingen. De neer Kroon sprak aan het einde van deze zeer geslaagde feestdag een woord van dank tot de Chr. Oranjevereniging voor de financiële medewerking cn tot allen, die aan 't welslagen van dit school feest hun njedewerking hadden willen verlenen. Uitslagen kinderspelen. Meisjes le klas (centen uit zeepsop ha len): 1. Ina Veldhuis; 2. Joke Veld huis; 3. Aaltje Klein Twennaar; 4. Ber tha Stevens; 5. Dineke Rietberg; 6. Riki Oosterkamp; 7. Heleentje Witteveen; 8. Gerrie Beldman. Jongens le klas (hetzelfde spelletje): 1. Gerrit Mensink; 2. Johan Wansink; 3. Gerrit Jansen; 4. Henk Stam; 5. Henk Knipscheer; 6. Wim Breedveld. Meisjes 2e Idas (turven leggen)1. Riki Bronsvoort; 2. Alie Smit; 3. Dineke Klein Teeselink; 4. Truusje Aanstoot; 5. Marietje Hartsuiker; 6. Mineke Paalman; 7. Riki Stam; 8. Bertha Beldman; 9. Kobi Ekkelcnkamp; 10. Jannie Stam; 11. Berndien Knijff; 12. Mientje Knipscheer. Jongens 2e klas (handen- en voeten race): 1. Arie Tuller; 2. Henk Aanstoot; 3. Wim Mekenkamp; 4. Jan Bolink; 5. Johan Schuppert; 6. Herman Stukker; 7. Gerrit Kruimelaar; 8. Benny Müller. Meisjes 3e klas (touwtje springen): 1. Ineke Schuppert; 2. Mientje Pekkeriet; 3. Elly de Groot; 4. Thea Eshuis; 5. Jan nie Stokkers: 6. Dini Zwiers; 7. Gerrit- je Aanstoot; 8. Annie Nijland; 9. Willy Kruimelaar; 10. Willy Maneschijn; 11. Marry Reimink. Jongens 3e Idas: 1. Gerrit Zeldcnrust; 2. Henk Sluiter; 3. Henk Landeweerd; 4. Gert Wansink; 5. Gerhard Beldman; 6. Gerard Stam; 7. Bernard Wansink; 8. Jan Meerman; 9. Jan Dij kink. Meisjes 4e Idas (balgooien): 1. Diki Stam; 2. Jenneke Letink; 3. Hermientje Schuppert; 4. Rila Franke; 5. Riki Har- melink; 6. Geeske Zelden,rust; 7. Alie Stokkers; 8. Jannie Beldman; 9. Toosje Stevens; 10. Bettie Hoogkamp. Jongens 4e klas (zaklopen)1. Mari nus Veldhuis; 2. Herman Nekkers; 3. Gerrit Beldman; 4. Diederik Bossehers; 5. Frits de Groot; 6. Freek Groteboer; 7. David Stenekes; 8. Gerrit Schuppert: 9. Max Velden; 10. Wim Buitenhuis: 11. Jan Rietman; 12. Marinus Jansen; 13. Henk Rietberg; 14. Marinus Bolink; 15. Luther Stenekes; 16. Diederik Kruimelaar. Meisjes 5e klas (balwerpen): 1. Jen neke Verveda; 2. Anncmie Westerik; 3. Gerrie Rietman; 4. Diki Rietberg; 5. Hennie Stam; 6. Jopie v. d. Veen; 7. Jenneke Meerman: 8. Marietje Jansen; 9. Gerda Roelvink; 10. Willy Aaltink; 11. Els Godeschalk; 12. Dini Overmeen; 13. Gerrie Megelink; 14. Mini Bronsvoort; 15. Dika Elbersen; 16. Aaltje Rietberg; 17. Dineke Oolbekkink; 18. Mini Koopman; 19. Guurtje Smedes. Jongens klas 5 (ton rollen)1. Henk Pekkeriet; 2. Johan Baltus; 3. Johan Avesaath; 4. Johan Jansen; 5. Henk Tempelman; 6. Appie Landeweerd; 7. Klaas Veldhuis; 8. Hénk Bolink: 9. Ger rit Jansen; 10. John Patiwael; 11. Seine Ekkclenkamp; '12. Herman Kruimelaar; 13. Jan Geerligs; 14. Berend Jan Ool bekkink; 15. Frits Oosterkamp. Meisjes klas 6 (achterwaarts touwtje springen): 1. Dini Rietberg; 2. Dora Men sink; 3. Henny Beldman: 4. Ineke Hoog kamp; 5. Gerrie Beldman: 6. Annie Zel- denrust; 7. Toosje Müller; 8. Jannie Paalman; 9. Hannie Beldman; 10. Gerrie Nekkers; 11. Joke Beldman. Jongens klas 6 (voetballen)1. Johan Landeweerd; 2. Jan Smit; 3. Johan Bos sehers; 4. Jan Paalman; 5. Henk van Lindenberg; 6. Gerrit Withaar; 7. Henk Rietberg; 8. Jan Aanstoot: 9. Jan Wil lem Hulsman; 10. Jan Albert Elbersen; 11. Jannes Elbersen; 12. Egbert Rietberg; 13. Henk Zwiers. Meisjes Idas 7 en 8 (b ellendigheids - race): 1. Dini Paalman; 2. Dini Aanstoot; 3. Marietje Aaltink; 4. Hanneke Beldman; 5. Dini Bossehers; 6. Dini Hulsman; 7. Jenneke Kruimelaar; 8. Dini Tuller; 9. Dini Schuppert; 10. Jannie Meijcrman; 11. Hciltjc Veldhuis; 12. Mineke Brink man: 13. Dini Vukkink; 14. Marie Dries- sen; 15. Dineke Tijman. Jongens klas 7 en 8 (hanengevecht): 1. Albert Pekkeriet; 2. Henk Rietman; 3. Henk Letink; 4. Albert Poliste; 5. Ge rard Stam; 6. Wim Rietberg Wzn.; 7. Wim Rietberg Jzn.; 8. Henk Kevelam; 9. Gerrit Jan Ulfman; '10. Jan Maneschijn; 11. Jan Melink; 12. Gerrit Avesaath; 13. Jan Brunt; 14. Freek Klein Teeselink. Uitslag volksspelen: Stoelendans 1. Alie Rietman; 2. Dini Stam; 3. Jo Veldhuis; 4. Joke Aanstoot; 5. Heiltje Landeweerd. Schieten: 1. F. L. Tromop (35); 2. A. Rietman (33); 3. Gerh. Stam Jzn. (31). J. Li 77 p, bc pi Gerr Espe tje 1 Espe De ging stree succi Bi. het legg' winr N- AFSCHEID BIJ HET RODE KRUIS Dinsdagmiddag is Mevr E. Bron-,; Zur Mühlen, sedert de oprichting secrtj taresse van de afdeling Holten van ht Ned. Rode Kruis, alhier in het huwelij getreden met Mr. A. J. van Berkel t Voorburg. Aangezien Mevr. van Berkel zich ij Voorburg gaat vestigen en er daarvoo, dus geen gelegenheid zou zijn in ee; ledenvergadering, heeft de voorzitte, der afdeling, de heer Beijers, haar na mens het afdelingsbestuur tijdens ee: receptie op „De Wiete" dank gebrad voor haar arbeid in het belang van ha Rode Kruis verricht. Daarbij werd haa als herinnering een klein geschenk val de afdeling overhandigd. Mevr. van Berkel heeft de bestuur; leden bedankt voor de aardige attentij Mevr D. VervedaNijkamp zal dj functie van secretaresse tijdelijk waar nemen, totdat de ledenvergadering r de vacature heeft voorzien. CONCERT VAN H.M.V MATIG BEZOCHT. Ter gelegenheid van de verjaardag vai Z.K.H. Prins Bernhard gaf de muziek vereniging „H.M.V." Dinsdagavond op® Kolweg een concert aan de ingang va: de Industrieweg, onder leiding van d; heer H. F. Heleenders. Het aangekondigde programma werd aangevuld met de ouverture „Majola' op keurige wijze uitgevoerd. Het conceij werd besloten met onze nationale hymne, het Wilhelmus. De voorzitter de heer Westerik hiel: nog een korte aanbeveling voor de Ar jercolleete, welke door de muzikante: gehouden werd en die f 33.77 opbracht De burgemeester, Mr Enklaar, kwar het gebodene nog even beluisteren. De gure weersomstandigheden ware: er waarschijnlijk de oorzaak van, dat dj publieke belangstelling niet groot war Dit valt te betreuren, omdat er zo dikt wijls critiek wordt geoefend op H.M.V. dat het zich niet vaak genoeg zou late: horen. Het zou voor dirigent en korps ee: stimulans zijn geweest wanneer men naa: dit concert was komen luisteren. Het i; te hopen, dat H.M.V. dit seizoen nog er kele openlucht-concerten zal geven en wj sporen alle inwoners aan dan van hui liefde voor ons korps blijk te geven. Ooi hun morele steun is van grote betekenis: WISSELBEKER HENGELAARSCLUB bal De vorige week Dinsdag hield de Hol m_ tense hengelaarsclub „De Rietvoorn" B Wh ten, mei I ziel de Schipbeek tussen de sluw en Wippers Ult brug een hengelwedstrijd, waaraan nici vai minder dan 33 personen deelnamen. Aar: sje deze wedstrijd was de wisselbeker ver zirj bonden, welke verdedigd moest worden )ju' door de heer H. J. Oolbekkink Hzn. ae( Op een fluitsignaal van de penning-; Pr< meester, de heer J. Eggink, gingen di simmetjes allemaal tegelijk in het wate] als en werd onder grote spanning uitgezieij v0( naar de eerste beetverschijnselen. ma Jammer was hef, dat velen, toen d( 1S> eerste slachtoffers op de wal lagen, tel-: mr kens van plaats veranderden. Er ontstond w° hierdoor een onrustig geloop, dat niet be- vordcrlijk is voor een goede vangst. Hel ne bestuur overweegt dan ook de plaatsen reglementair vast aan te wijzen. Wc Er werd in dit licngeleoncours gestie- m€ den om het hoogste gewicht aan vis. Ou vo 9 uur ging de fluit ten teken van het ^a einde der wedstrijd en kon worden over-: lai" gegaan tot het wegen van de vangst.; Slechts vier hengelaars hadden wat ge vangen, zodat de 5e en 6e plaats niet; e kon worden toegekend. De uitslag was als volgt: le pr. B ,e Schooien, 790 gram vis, f 10,plus dt l01 wisselbaker; 2e. A. Meerman, 315 gr,; 3f J. Eggink, 200 gr. cn 4a. H. Ebrccht, lOOj gram. In café „De Wippört" werden door dej voorzitter, de heer Joh. van Geenhuizen,j met een toepasselijk woord de prijzen' hel uitgereikt en werd medegedeeld, dat er; He op Maandag 12 Juli a.s. ean jeugd-henj oei gclwedstrijd zal worden gehouden, waar-: rei aan jongens en meisjes tot 15 jaar kun- zie nen deelnemen. Dc wedstrijd vangt aatj om 18.30 uur op dezelfde plaats aan dij Schipbeek. Wij vermelden hier nog de winnaar van de wisscjbeker sedert dat deze werd ingesteld: 1950: W. Schöppers; 1951: Wj Oolbekkink; 1952: A. L. Eggink; 1953:; li. ,J. Oolbekkink Hzn.; 1954: H. Schoo-j Ven. Geen der winnaars is dus in het be-; zit van dc beker kunnen blijven. Zondag j.l. heeft de club per O AD-bui eeji tocht gemaakt naar Lemmer, waatl men in het IJsselmecr gevist heeft. Hel is ee,n mooie dag geworden, waarbij inj dit visrijke water een goede vangst maakt werd.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 2