Rijssen heeft grote plannen Geslaagde Overijsselrit 1954. De geschiedenis van Petertje Knabbel als „autorenner' „De geschiedenis der Marke van Holten" De Zaterdag door de gezamenlijke mo torclubs van Overijssel in samenwerking met de provinciale afdeling en de cen trale sportcommissie van de K.N.M.V. ge organiseerde „Overijsselrit 1954" is een sportevenement van prima gehalte gewor den. In de sportklasse, een betrouwbaarheids- rit, welke een trainingswedstrijd vormde voor de zesdagenrijders en de K.N.M.V. kampioenswedstrijd en waarvan de uit slag meetelt voor de puntentelling van de K.N.M.V., startten niet minder dan 13 bekende rijders, o.a. de Twentse crack Ben Jansema uit Hengelo, Ben Olie uit Waddinxveen, Philip Haaker uit Bad hoevedorp, P. Bestenbreurtje uit Baren- drecht, Olde Wolbers uit Hengelo e.a. Behalve in de senoren-klasse, waarin bovenstaande rijders uitkwamen, was er ook in de juniorenklasse een flinke deel name. Er waren merkenteams gevormd van de Jawa en de Maico. Als clubteam reden o.a. mee de Motorclubs „Haarlem mermeer" en „Twente". In deze rit over 235 km., welke de deel nemers door Zuid-Oost-Overijssel voerde, werd een uiterste krachtsinspanning en prestatie gevraagd van de rijders en hun machines, zonder dat kan worden gespro ken van overdreven eisen. Een van de deelnemers, de heer Faber uit Kampen, kwam op de Lagelandweg onder Holten ten val en moest in ver band met een lichte hersenschudding de strijd staken. Hij werd bij de fam. Tuitert aan de Manenschijnweg en later in hotel Holterman tijdelijk opgenomen. Overigens beperkten zich de ongelukjes tot machine- schade, waarmede verschillende deelne mers onderweg te kampen kregen. De deelnemers aan de betrouwbaar- heidsrit werden 's morgens vanaf 10 uur gestart bij hotel ,,'t Lösse Hoes", op een van de mooiste punten van de Holterberg. Hun tocht ging deels over verharde, maar voornamelijk over zand- en graswegen over Haarle, Hancate, Daarlerveen, Vrie- zenveen, Vroomshoop* Tubbergen, Hen gelo naar de Lutte, waar in hotel „Het Kleine Zwaantje" een verplichte rust van een uur werd gehouden. Vooral bij de Lutte deed het mulle zand en bij Daar lerveen een weg door het zachte veen een beroep op de rijvaardigheid en behendig heid van de rijders. Over Delden, Diepen- heim, Markelo en Rijssen werd de finish in Holten weer bereikt. Hier had de tijd- controle plaats en had in pension Nieuw- enhuys de rekencommissie zich geïnstal leerd. Er werd in de verschillende klas sen gereden met een gemiddelde snelheid van 34 tot 45 km. Er werd gereden zon der routekaarten, aangezien dê weg was uitgezet door krijtaanduidingen en pijlen, waar het krijten niet mogelijk was. Successievelijk kwamen de rijders op de Holterberg binnen. Zij hadden weinig hinder ondervonden van de regen. De toerrit is door de slechte weersom standigheden en andere handicaps meer een prestatierit geworden, zodat van de ruim 50 deelnemers er dan ook velen uit vielen door het grote aantal strafpunten. Zij was opengesteld voor motorrijders en automobilisten en voerde van Ommen naar het Noorden, via het Overijsselse merengebied naar de N.O. Polder, waar in ,,'t Voorhuys" te Emmeloord een korte rust werd gehouden. Via Zwolle en de bossen van Midden-Overijssel ging 't naar de finish op de Holterberg. De afstand be droeg pl.m. 200 km. De start had in Ommen bij hotel Stege- man plaats onder een hevig onweer, ter wijl het gedurende het grootste deel van de tocht flink regende. In Balkbrug on dervonden de deelnemers direct al moei lijkheden, doordat daar enkele gekapte bomen over de weg lagen en men door 't omrijden enigszins de tel kwijt raakte. In Heeten hadden kwajongens de kap van een paddestoel omgedraaid, zodat zij ver keerde richtingen aanwees en in de Hol terberg ondervond men moeilijkheden door de modderige wegen. Niettemin heerste in ,,'t Lösse Hoes" een grote op gewektheid en gezelligheid, toen de pa pieren waren ingeleverd. De uitslag van de sportklasse werd in 't Lösse Hoes" bekend gemaakt door de voorzitter van de afdeling Overijssel, de heer J. F. A. Wing Easton uit Zwolle. Het was nog slechts de officieuze uitslag, want officieel wordt zij vastgesteld door de K.N.M.V. Zij luidde als volgt: Senioren. Klasse D: J. A. Oude Wolbers te Hengelo (O.) op Jawa Jr. met 0 straf1 punten; P Bestenbreurtje uit Barendrecht op C.Z. met 1 str.p.; P. A. Knijff uit Den Haag op Puch met 1 strafp.; B. L. Jan sema te Hengelo op Jawa Jr. met 3 strafp., G. A. Olde Wolbers te Hengelo op C.Z. met 11 strafp. Klasse E: Ph. J. J. Haaker te Badhoe vedorp op Jawa met 0 strafp.; M. de Haan te Strijen op Puch m. 0 strafp.; C. Schreu- der te Rijk op Maico met 5 strafp.; T. de Vos te Rijk op Puch met 9 strafp,; C. van Kalmthout te Hoofddorp op Maico met 9 strafp.; S. Schram te Amsterdam op Maico met 22 strafp.; M. F. Dijksterhuis te Mensingeweer op Jawa met 38 strafp. Klasse F: B. Olie te Waddinxveen op Triumph met 0 strafp. Junioren. Klasse A: G. Scholten, Ambt- Delden op C.Z. met 2 strafp.; A. Colijn te Aalsmeer op C.Z. met 10 strafp. Klasse B: A. J. Hak te Den Haag op Puch met 0 strafp.; G. Aaltink te Ensche de op Maico met 2 strafp.; D. J. Mulder te Holten op Jawa met 3 strafp.; J. Coen- radi te Zwolle op Expresse met 15 strafp.; C Michaelis te Gouda op Victoria met 27 strafp.; Jhr. J. H. J. van Coeverden te Delden op Jawa met 32 strafp.; B. Polstra te Heino op Puch met 43 strafp.; H. H. Vergauw te Uithoorn op Zundapp met 45 strafp. Klasse C: Arie Plevier te Oterleek op Triumph; J. Kruisinga te Gouda op Triumph; J. Kentrop te Uithoorn op Triumph, allen 5 strafp.; J. C. Scheurmk te Weerselo op Matchless met 25 strafp. Merkenteams: Jawa, gereden door J. A. Oude Wolbers, B. L. Jansema en Ph. J. J. Haaker met 3 strafp.; en Maico, gereden door C. van Kalmthout, C. Schreuders en S. Schram met 36 strafp. Van de clubs behaalde de motorclub „Haarlemmermeer" 14 strafpunten. De motorclub „Twente" kon niet geplaatst worden wegens het niet lid zijn van de K.N.M.V. Zij had eveneens 14 strafp. De heer Wing Easten achtte de wed strijd, gezien de reacties der deelnemers, wel geslaagd en hoopte, dat men de Over ijsselrit zal uitdragen, opdat nqg meer senioren en junioren in de toekomst zul len deelnemen. De prijzen, bestaande uit prachtige ver zilverde bekers, kransen en medailles, zullen worden nagezonden. Het merken- team ontving een prachtige verzilverde zuil, beschikbaar gesteld door de O.A.D. te Holten en de motorclub „Haarlemmer meer" een mooie zuil van de heer Metz- ger, hotelhouder. 's Morgens vond nog de keuring dei- motorrijwielen plaats door leden van de motorclub „De Holterberg", terwijl leden van talrijke clubs controlediensten ver richtten. Het secretariaat was bij onze plaatsgenoot, de heer H. w- Go°5IJa?'rJn goede handen. De plaatselijke E.H.B.U.- afdeling verleende haar medewerking, doordat verschillende leden aanwezig wa ren om op alle eventualiteiten voorbereid De heer G. Tadema uit Zwolle reikte met een kort woord de prijzen in de toer- klasse uit en prees de prestaties van de deelnemers ondanks het slechte weer. De uitslag luidde als volgt: Motoren: 1 J. Haverkort te Vrooxns- hoop, 40 strafp.; 2 G. Voorhout te Balk brug, 42 strafp.;' 3 J. G. van 't Horn e Enschede, 45 strafp.; 4 L. Knoop te Al melo, 51 strafp.; 5 E. Nijhuis te Hengelo, Automobilisten: 1 P. Gortzak te Balk brug, 21 strafp.; 2 D. Diephout te Emmel oord, 34 strafp.; 3 M. van Staveren te Emmeloord, 36 strafp.; 4 H. R Wout te Blokzijl, 56 strafp.; 5 B. van der Horst te Emmeloord, 59 strafp. Een prijs van de V.V.V. te Holten werd verworven door de motorclub „De Noord- Oost Polder" .met het grootste aantal deel nemers en de heer Gortzak verwierf een prijs van de firma Luning te AJmelo. Ook hier betrof het de officieuze uit slag en worden de prijzen nagezonden. 41. Vader zit in de kamer, rustig een boek te lezen. Hij is minder ongerust dan moeder. Hij kent zijn kwajongen wei en denkt: „Die komt wel weer terecht". Maar nu duurt het toch wel een beetje erg lang. Moeder komt de kamer binnen en zegt tegen vader: „Ga toch eens kijken waar Petertje blijft; hij kan wel verdwaald zijn. Neem de lamp maar mee, dan kun je in het bos ook nog eens zoeken". Vader Knabbel stapt naar buiten. Hij houdt de lamp voor zich uit. Voor het huisje staat hij even stil. Ja, waar moet hij nu zoeken? Hij weet het niet. Stel je voor, dat Petertje het bos is ingegaan. Daar vindt niemand hem. Hij begint maar de buurt af te zoeken, maar nergens valt iets van Petertje te be speuren. Nu begint vader toch ook wel ongerust te wordenWeer staat vader even stil. CONCOURS HIPPIQUE „DE BERGRUITERS". De volledige uitslagen van het op He melvaartsdag door de L.R. „De Berg- ruiters" georganiseerde concours hip- pique luiden als vlogt: Dressuurproef voor achttallen: 1 „De Bergruiters", Holten, 83 punten; 2 L.R. „Markelo", Markelo, 76% pt.; 3 „De Bergruiters" II, Holten, 74/2 pt.; 4 Hertruiters", Hellendoorn, 73% pt.; 5 ,De Esruiters", Wierden, 63 pt Dressuurproef voor viertallen: 1 L.R. Diepenheim" te Diepenheim, 84 punten; 2 „Zeven buurtschappen", Goor-Delden, 62 pt. D Individuele dressuur Klasse B Kmg n: 1 G. Bremme met „Luctor", L.R. „De Esruiters", Wierden, 111% punten; 2 J. W Hulsman met „Gold Mantel „Berg- ruiters". Holten, 109% pt-3 G. J. Zwiers met „Wilton", Markelo, 107% pt.; 4 H. G. Wes met „Victor", Goor-Delden, 107 pt 5 J Heilersig met „Lisa Emma", Markelo,' 102y2 pt.; 6 H. Broeze met Epinal" Wierden, 102 pt. (eerv. ver melding) 7 D H. Wibbelink met „Mau- rits", Markelo, 101% pt. (eervolle ver- melding). Ring III: 1 T. Beldman, Bergruiters, Holten met „Johny", 99% punten; 2 B. Dubbink Hertruiters, Hellendoorn, met „Truman", 99 pt.; 3 A. J. E. Wes, Zeven buurtschappen, Goor-Delden, met „Fred dy" 98% pt.; 4 J. J. te Weele, Zeven buurtschappen, Goor-Delden, met „Lilia- na", 98 pt.; 5 W. C. Temmink, Diepen heim, met „Silverstar", 97% pt. Ring IV: Individuele dressuur Klasse N' 1 Joh Bronsvoort, Bergruiters, Hol ten, met'„Klein Duimpje"; 2a J, Slig- man, Markelo, met „Frico"; 2b T. Beld man, Holten, met „Deserteur"3a H. J. Broeze, Wierden, met „Epinal' 3b G. Luttikhedde, Diepenheim, met „Nucun- da"4a H. Dubbink, Wierden, met „Ren- do"4b Jhr van Coeverden, Holten, met „Lord"5 B. J. Dam Wichers, Wierden, met „Edame". Springproef A: 1 H. Dubbink, Wier den met „Rendo"; 2a H. Schoneveld, Holten, met „Invasie"; 2b T. Beldman Jr. Holten, met „Deserteur"; 3 J Hei lersig, Markelo, met „Liza Emma". Individuele dressuur B6: 1 H. Dub bink Wierden, met „Rendo"; 2 J. H. Woldrink, Markelo; 3 W. Nijzink, Wier den met „Zilverstaart"; 4 Joh. Brons voort, Holten, met „Klein Duimpje"; 5 Jhr. v. Coeverden, Holten, met „Lord". Individuele dressuur Klasse LMZ1 H. Beldman Holten, met „Figurant", 102% punten; 2 J. Struik, Holten, met „Hen- ny" 102% pt.3 J. van Gerrisheim, Hel lendoorn met „Nelly", 99% pt.; 4 E. Aaltink, Holten, met „Perhaps", 97 pt.; 5 J. H. Meijer, Markelo, met „Diana 93% pt. Springen Klasse N1 Joh. Bronsvoort, Holten, met „Klein Duimpje"; 2 H J. Wansink, Holten, met „Billy"; 3 W. Nij zink, Wierden, met „Zilverstaart". Springconcours Klasse B: 1 E. Aal tink Holten, met „Perhaps"; 2a E J. Wes Delden, met „Freddy"; 2b J. W. Hulsman, Holten, met „Gold Mantel"; 3a H. J. Broeze, Wierden, met „Epinal"; 3b G Luttikhedde, Diepenheim' met „Ne- cunda"3c T. Beldman Sr., Holten, met Een span tuigpaarden: 1 W. F. Wilme- rink, Bathmen, met „Fantast"; 2. M. Harmelink met „Nancy"3 M. Boode met „Kelphine". „Klavertje drie". 1 Groep Diepenheim (ruiters Mol, Scholtenin 't Hoff en Lut tikhedde) 2 Groep Bergruiters I (rui ters Schoneveld, Veltkamp en Kruime laar) 3 Groep Bergruiters H (ruiters Aaltink, T. Beldman Sr. en T. Beldman Jr.)4 Groep Bergruiters III (ruiters Keizer, Jansen en G. Hulsman). Springconcours Klasse L.M.Z.: 1 H. Beldman met „Figurant' geen strafpun ten, tijd 1 min. 38 sec.2 J. H. Hargeerd, Markelo, met „Casta", 7 strafpunten, tijd 1 min. 48 sec.3 J. J. ter Weele, Delden, met „Liliana" 8 strafpunten, tijd 1 min. 47 sec.; 4 G. Hulsman met „Albert" 13 strafpunten, tijd 1 min. 47 sec. De ruiters J. van Gerrisheim met „Nel. ly" van de L.R. „De Hertruiters" te Hel lendoorn en M. Bolink met „Lida" van „De Bergruiters" te Holten werden ge diskwalificeerd resp. wegens 3 maal wei geren voor één hindernis en verkeerd rijden van het parcours. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zwarte vulpen; gouden ring; haarstrik. Verloren: 2 houten steunen van markt kraam: vulpen; 2 zonnebrillen; 2 porte- monnaies; damesschoen met sokje. Komen aanlopen: klein hondje. Inlichtingen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, tel. 352. SAKSISCH GEBRUIK BLIJFT IN ERE. Het echtpaar G. Steunenberg. Larense- weg, ontving dezer dagen bij de geboorte van zijn eerste stamhouder van de Ont- spanningsclub OCH een reuzen krenten- wegge van ruim anderhalve meter lengte. Bakkerij Hartsuiker verzorgde deze blijk van medeleven in de vreugde van het jonge paar. WEDVLUCHT MAASTRICHT. Zaterdag 29 Mei werden de duiven te Maastricht gelost. De uitslag luidt als volgt: 1, 3 en 9 J. Nijenjhuis2 Gj Veldhuis; 4 J. Schoneveld; 5 J. Haan; 6, 7, 11 en 13 G. Steunenberg; 8 W. Aaftink; 10 J. Rosman en J. Schuppert; 12 en 15 L. Gazan; 14 W. v. d. Pluym. De door de heer H. J. Aaftink be schikbaar gestelde rollade werd gewonnen door de heer J. Nijenhuis. Deze vlucht was de laatste in de afdeling Vitesse en de kampioen in deze afdeling is thans bekend. De strijd om de bovenste drie plaatsen was buitengewoon spannend. Kampioen G. Steunenberg; 2. H. J. Aaftink; 3. J. Nijenhuis. Zaterdag 5 Juni wordt Noyon (385 km) gevlogen. Dit is de le vlucht in de afdeling Mid-fond. HET WOORD IS AAN DE REDENAARS. Geachte lezers en lezeressen! In verband met het vergevorderd sei zoen, waardoor verschillende cursisten niet meer in de gelegenheid zijn om de cursus te bezoeken, hebben wij in overleg met onze docent, de heer C. van dej Ruyt, leider van het Twents Instituut voor Welsprekendheid en toegepaste Psy chologie, besloten de cursus „Spreken in het openbaar" te onderbreken, om deze in het najaar te voltooien. Wij hebben echter gemeend, gezien ook het doel van deze cursus, om op de in September a.s. te houden slotles, naar voren te komen met een voor Holten ac tueel onderwerp. Er zijn echter diverse problemen, welke aan de orde gesteld kunnen worden en het is daarom, dat wij gemeend hebben om U, ingezetenen van Holten, de gele genheid te geven ons een onderwerp aan de hand te doen. Het probleem, dat het meest naar vo ren gebracht wordt, zal dooi- ons op de in September te houden slotles in het openbaar worden behandeld. Nu zult U wel denken: „Daar is geen kunst aan, want er is nu voldoende ge legenheid om voorbereidingen te treffen' Wij hopen, dat U ons echter vertrou wen wilt schenken en het zult accepteren, indien wij zeggen, dat wij niet eerder met de voorbereidingen zullen beginnen, dan ons door de docent wordt toegestaan. Wij hopen, dat velen van U deze gele genheid zullen aangrijpen om met spe cifiek Iloltense problemen naar voren te komen. Opgaven van deze problemen, bij voor keur zonder ondertekening, worden inge wacht bij ondergetekende, Kolweg 76, Holten. Het probleem, dat behandeld zal wor den, wordt niet eerder dan op de slotles bekend gemaakt. Namens de cursisten, H. KLEIN VELDERMAN. De vereniging tot beoefening van Over ijssels Regt en Geschiedenis hield Woens dag 2 Juni j.l. in hotel „Het Lösse Hoes" haar 185e ledenvergadering. Deze verga dering, waarvoor grote belangstelling be stond, werd gehouden onder leiding van de voorzitter der vereniging, de heer G. J. Lugard Jr., directeur van het Museum „De Waag" te Deventer. De heer Lugard riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de burgemeesters van Holten en Bath men, resp. Mr. W. H. Enklaar en J. N. Bogtstra, alsmede onze plaatsgenoot, de heer P. A. Bos, en deelde onder grote hilariteit der vergadering mede, dat juist 340 jaar geleden de laatste twist tussen Holten en Bathmen werd bijgelegd. Vervolgens werden herdacht de over leden leden der vereniging, Mr. G. J. ter Kuile Sr., ere-voorzitter, en Ds. C. D. van Noppen, Ned. Herv. predikant te Zwolle. De aftredende bestuursleden, Mr. G. J. ter Kuile Jr. en J. P. L. van der Lande, werden bij acclamatie herkozen. Hierna was het woord aan de heer J. de Graaf te Eefde, gewezen secretaris dei- gemeente Gorssel, voor het houden van een inleiding over de geschiedenis der Marke van Holten. De inleider deelde mede, dat 't oudste Markeboek het jaartal 1494 draagt. Hij kon evenwel niet zeggen, wanneer de Marke van Holten, de grootste en belang rijkste vap Salland, ontstaan was. Het bestuur vergaderde regelmatig in de Ned. Herv. kerk te Holten, doch de toegang daartoe werd hem later ontzegd, omdat men de wijn bij ankers en het bier bij vaten liet aanrukken, terwijl de gevolgen zich demonstreerden in de beschadiging van banken en ramen. Voor een nieuwe vergaderplaats liet het Markebestuur het oog vallen op het café „De Dennenboom" van Jannes Meerman naast de kerk. Hoe wel de Markeheren het gebruik van de kerk werd verboden, hebben zij 't kerk bestuur de zo nodige financiële steun nimmer geweigerd. Op hun beurt be klaagden zij zich, dat hun goedsheren- bank in de kerk, die gereserveerd diende te blijven, zonder permissie door Jan en Alleman werd gebruikt. De raad der kerk stelde op dit gesignaleerde euvel 'n boete van één goudgulden ten bate van de armenkas. Het Markebestuur had voorts invloed op de beroeping van predikanten. Daar naast had de Marke ook een taak op on derwijsgebied. In 1642 gaf zij aan een zoon van de Holtense scholtus de garan tie, dat hij zou worden benoemd tot kos ter' en schoolmeester, zodra deze betrek kingen zouden openvallen. De heer de Graaf besloot zijn inleiding met enkele mededelingen over de verde ling van de gronden en de opheffing der Marke. Hierna was het woord aan de heer P. A. Bos, die voor een zeer aandachtig ge hoor op vlotte en onderhoudende wijze vertelde over de fauna van de Holterberg en de aanwezigen daarna rondleidde in zijn natuurhistorisch museum. Zowel de heer de Graaf als de heer Bos oogstten een daverend applaus van de vergadering. De voorzitter onderstreepte de dank van de vergadering en besloot de morgenvergadering met een woord van erkentelijkheid aan het gemeentebestuur van Holten, dat voor de koffie had ge zorgd, en daarmede een traditie voort zette van het gastvrije kerkbestuur, ech ter zonder de kans te lopen, dat banken en ramen beschadigd worden. De aanwezigen verenigden zich hierna aan een koffiemaaltijd. De dag werd be sloten met een bezoek aan de Ned. Herv. kerk te Bathmen, waar de muurschilde ringen werden bezichtigd onder leiding van het lid der vereniging, de heer Hop perus Buma. In Rijssen is maandenlang gesproken1 men heeft plannen overwogen en me: heeft fantasieën gemaakt met als ge volg, dat de plannen hieruit voortgeko men nu vastere vorm gaan aannemer. En zo zal dan door het (vreugdevolle samenwerken van de Rijssense Veren ging Marktwezen Plaatselijk Belang e: V.V.V. enerzijds en dat van de Middet standsvereniging HABI anderzijds o:. 30 en 31 Augustus en 1 en 2 Septembe Rijssen in het middelpunt van de be: langstelling staan. Onder de naam RIJLITO staat Rijs sen een evenement te wachten, dat zoi der twijfel gaat slagen; dat zonder twi; fel ook veel belangstelling gaat trek ken. Als buitenstaander weten wij nis precies hoe de plannen zijn, althai niet tot in de finesses, overtuigd zijn wil van het feit, dat de organisatoren all: factoren, die tot het slagen van der gebeurtenis kunnen bijdragen, zulle uitbuiten. Er wordt wel eens gezeg; (en terecht), dat in Rijssen „zo weinigtj doen is". Inderdaad, de structuur va: de plaats en andere factoren dragen b grote mate daartoe bij. Maar dat me in Rijssen niet „mee zou kunnen ko men", kan gemakkelijk bestreden wor den door te wijzen op de fantastisch; feestelijkheden, die wij in 1948 mochj ten meemaken ter gelegenheid van he 700-jarig bestaan van onze stad. Rijsse.' roerde toen de trom en hoe? Duizende hebben genoten van de vele evenemei ten en Rijssen bewees in staat te zij activiteiten te kunnen ontplooien e prestaties te leveren, waarop vele ste den bij lange na niet kunnen boger Ook het door V.V.V. Rijssen georgan seerde lichtfeest ter gelegenheid va: haar 40-jarig bestaan ligt nog vers in geheugen en ook toen waren er weinii Rijssenaren, die niet van dit feest het ben genoten en duizenden vreemdelii gen kwamen in drommen naar Rijsse om te genieten van het feest van he feeëriek en sprookjesachtige Volkspaii BIJ EXAMENS spelen zenuwen een grote rol. hen rusug examen doet U met Mijnhardt Zenuwtabletten Voor gezonde regelmaat MIJNHARDT's LAXEF.RÏABLETTEN Werken vlug, zacht en pijnloos ÊEESSTJï Bent U van plan links af te slaan, Geeft dan op tijd de richting aan! VEILIG VERKEER. En zo zijn er nu dan plannen gesmee: zoals wij reed schreven, tot het organi seren van de Rijlito. Ook nu zal, dan zij de medewerking van TOVA, hi Volkspark wederom op bijzonder fraa wijze worden geïllumineerd. Deze ill', minatie zal niet hetzelfde karakter dn gen van het V.V.V. Lichtfeest. Er zij aantrekkelijke mogelijkheden om va dit park zulk een fantastisch oord j maken, dat wij, als het weer meewerk; durven beweren, dat wederom duize; den van dit lustoord, waar dan nog dj verse evenementen zullen worden geo: ganiseerd, met volle teugen zullen g-. nieten. Laat ze dan maar komen, waar dl ook vandaan, zij zullen een indruk vs Rijssen meenemen, die zij niet licht ziu len vergeten. Nevens dit lichtfestijn wordt er t een weide van het landgoed „de Ooste hof", door een verbinding één gehe met het Volkspark, een tentoonstellii voor Handel, Nijverheid en Industr georganiseerd. De Middenstandsvereniging HAf bewees door het grote belang van et manifestatie van eigen kunnen in j zien, dat zij met ere de naam „actief; die nu eenmaal iedere zakenman mot kenmerken, kan dragen. Natuurlijk zt len ook de Rijssense zakenlieden ht noodzakelijke medewerking geven; n:- tuurlijk zullen zij het bestuur, dat al zj veel werk heeft verzet en nog veel met zal moeten verrichten, dankbaar zij en een en ander op de juiste waart weten te schatten. Er zijn diverse commissies benoem die ieder op een ander terrein een tat weten weggelegd en er is een suggfc tieve folder samengesteld, die aan ve fabrieken en bedrijven zal worden to* gezonden. Er zijn al resultaten geboei en dat in weinige dagen tijd al met dan de helft van de beschikbare stani ruimte is verhuurd, mag een bewijs zij dat die Rijlito iets bijzonders gaat wo den. En iedereen, die het goed v» heeft met Rijssen, ieder die inziet, d door gebeurtenissen als deze op bijzo dere wijze de aandacht op Rijssen wor gevestigd, hetgeen op zich zelf al vi

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 2