Uii het plaatselijk parlement Sn sj i f en wr ij f Jubileum Inkoopcombinalie „Nederland" insist 16 nieuwe woningen op de Bos kamp. Rioolwater-overlast in de gaarden wordt verholpen. De gemeenteraad van Holten heeft in zijn Donderdagmiddag gehouden voltal lige vergadering besloten tot de bouw van 16 woningen op de terreinen van de Bos kamp, welke thans bouwrijp gemaakt worden, maar niet nadat hij met het college van B. en W. de degen gekruist had over de wijze waarop deze wonin gen zullen worden aanbesteed. Vier dubbele woningen, aldus lichtte de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, toe, zullen achter de diaconiewoningen verrijzen, parallel met de Pastoriestraat, één dubbele woning komt te staan achter de woning van de Fa. Wonnink en een rij van 6 wordt evenwijdig gebouwd met het Boskampspad (dat later straat zal worden) met het gezicht op de nieuwe Dorpsschool. Ze zijn bedoeld voor ge zinnen van gemiddeld 7 personen en krijgen onder meer 3 slaapkamers en een douche. De huurprijs zal waarschijn lijk om de f6,50 per weck liggen. Voor particuliere bouwers houden B. en W. nog iets achter de hand, maar zij willen liever in één keer aanbesteden, omdat dit, wat de prijzen en de gemiddelde grondprijs, wat beter zal liggen. De aan besteding zal geschieden in twee perce len of in massa. De lieer Jansen (Arb.) meende, en hij kreeg daarin bijval van bijna de gehele raad, dat het nog goedkoper kan, wan neer de aanbesteding plaats vindt, zoals dit vroeger hier geschiedde, voor alle percelen afzonderlijk. Thans strandt een goedkope timmerman bij een dure metse laar, maar als het metselwerk, timmer werk, loodgieterswerk enz. enz. afzon derlijk wordt aanbesteed, krijgt iedere plaatselijke aannemer een kans, terwijl er ook bij een aanbesteding in massa in feite meerdere aannemers zijn. Het is hier altijd zo geweest, aldus verklaarde de heer Jansen, en het heeft prachtig gewerkt. De voorzitter zag in dit systeem veel moeilijkheden en rompslomp voor de ar chitect, maar had er geen ervaring mede, weshalve hij de architect, de heer Lou- werse, verzocht zijn visie te willen ge ven. Deze verklaarde met deze wijze van aanbesteden in Holten nog geen ervaring te hebben, maar elders was het altijd slecht geweest. De vergadering was hierdoor niet over tuigd en de heren Rietberg (C.H.), Klein V elder man (Alg. Bel.), Wansink (VVD) en Soer (Arb.) drongen er op aan om in elk geval een proef te nemen. Het goed koopste, aldus de heer Wansink, past ons. De Voorzitter zegde toe om het voor stel in ernstige overweging te nemen, maar de heer Wansink was daarmee niet tevreden en wilde vóór de aanbesteding horen, hoe B. en W. deze zaak zouden oplossen. De heer Jansen ging zelfs zo ver, door te verklaren, dat hij het geld niet wilde voteren, als de raad zijn zin niet kreeg. De Voorzitter wilde er geen porte feuillekwestie van maken en liet, na overleg met de wethouders, met een ac- coord de hamer vallen, zodat men met een grapje en in goede harmonie, toch tot overeenstemming kwam. De raad ging hierna in besloten zitting. Verplaatsingskosten. Bij de aanvang der vergadering kwam de vcrplaatsingskostenverordening nog even aan de orde, waaraan Ged. Staten hun goedkeuring verleend hadden met de restrictie voor het onderwijzend per soneel, dat geen 5 procent voor de kos ten van woninginrichting zou mogen ge geven worden bij verplaatsing binnen de gemeente, in het belang van de dienst. De Voorzitter vond dit geen redelijke oplossing voor het geval men b.v. een on derwijzer verplichtte een andere woning te betrekken en stelde voor Ged. Staten alsnog te.bewegen deze restrictie op te heffen. De vergadering ging hiermede, na een korte toelichting, accoord. Rioolwater-overlast. Bij zware regenval ondervinden de be woners in de bocht van de Reijlinkssteeg overlast van het rioolwater, dat, ver vuild met faecaliën, uit een opvangput de omgeving overstroomt en veel stank en ongerief veroorzaakt. B. en W. stel den daarom voor om een noodleiding te leggen vanaf de Reijlinkssteeg, recht streeks naar de Peterswaterleiding (en dus niet via de genoemde put) door het land van Nekkers. Het samenkomen van twee leidingen in de put is de oorzaak, dat deze overlast ontstaat. Zij menen deze noodoplossing, welke pl.ni. f 1100,zal kosten, te moeten aanbevelen, omdat het nog wel 1955 of 1956 kan worden, voor dat men aan een zuiveringsinstallatie kan denken. Een deel der kosten komt terug in de vorm van de oude buizen, als de toekomstige installatie gereed is. Na een opmerking van de heer Jan sen, dat hij van deze oplossing niet veel verbetering verwacht, werd het crediet toegestaan. Bedrag kosten onderwijs per leer ling. Met het oog op het verlenen van een voorschot op de vergoeding voor de bij zondere school, dat bij het volgende punt werd toegekend, werd ingevolge art. 55bis der L.Ó.-wet de kosten van het openbaar onderwijs per leerling voor '54 geraamd - vastgesteld op f 16.926,67 472 1/3 leerling (inclusief 50 ct. ad ministratiekosten) f36,34 per leerling. Besloten werd voorts tot aankoop van een stuk grond van de heer E. Achter kamp in het complex Boskamp voor ruim f600,en tot het aangaan van een geldlening van f200,000,met de Bank voor Nederlandse Gemeenten, tegen een rente van 3 3/8 procent. Loj voor de arbeiders. Bij de rondvraag sprak de heer Riet berg (G.H.) woorden van lof en waarde ring aan het adres van de gemeente-ar beiders, die op eigen initiatief in de nacht waren overgegaan tot het sneeuwvrij ma ken van de wegen, zodat de schoolkinde ren konden passeren. De Voorzitter was blij deze stem te ho ren. Ook B. en W. had deze daad uit eigen vrije wil goed gedaan. De heer Wansink (VVD) wilde wel iets nuders weten inzake de stand van za ken betreffende de aanleg van het na tuurbad. De Voorzitter kon hem echter slechts mededelen, dat het tot nu toe nog is ge bleven bij plannen maken (in Amers foort) en dat de gemeente de grond van Enschede in tegenstelling met een cou rantenbericht nog niet heeft gekocht. Dit lid had ook bezwaar tegen het optreden der Deventer werklozen, welke ten eigen bate een eikenboom hadden ge veld en thans niet veel uitvoeren. De Voorzitter had liever gehad, dat de betrokken eigenaar zelf even was gekomen. Men moet bij deze tewerkstelling de sociale kant niet uit het oog verliezen. Zij zijn uit vrije wil blijven komen. Zij konden ook in de vorstverletregeling gaan. Een mededeling van de heer Wansink, dat de plaatselijke verenigingen, naar hij hoorde, niet meer aan het VVV-vaeantie- programma zullen medewerken, omdat zij door de vermakelijkheidsbelasting nooit eens wat kunnen overhouden of er geld bij moeten leggen, gaf nogal stof tot discussie. De Voorzitter vond deze houding niet juist. Waarom doen zij dit? Om Holten aantrekkelijk te maken voor de vreem delingen. Wij willen f 1000,in de pot van de VVV doen, maar zakelijk gezien, ook een bron van inkomsten hebben aan deze belasting. De gemeente kan niet met de verenigingen handjeplak doen en daarom is het beter deze zaak via de VVV te regelen. De heren Aaftink en Jansen (Arb.) wa ren van oordeel, dat de verenigingen ook. geen schade mogen hebben van hun me dewerking; de heer Rietberg (G.H.) daar entegen vond deze zaak wat voorbarig, zolang geen verzoek op tafel ligt. Een deel van de gemeente heeft geen belang bij het vreemdelingenverkeer, vol gens wethouder Teeselink. Hij wilde dan ook zeker niet verder gaan dan de on langs verleende subsidie. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met BOUWBEDRUFSBOND BIJEEN. Op 3 Februari hield de afdeling Holten van de Alg. Ned. Bouwbedryfsbond een ontwikkelingsavond in de zaal van de heer K. ter Horst. De voorzitter, de heer H. W. Kromdijk, opende deze avond met een hartelijk wel komstwoord tot de leden en in het bizon der tot de inleider voor deze avond, de heer Timmer, districtsbestuurder, en de heer Runneboom, secretaris van de N.V.V. Bestuurdersbond. Tevens deed hij de ver heugende medèdeling over het groeiende ledental van de afdeling van de A.N.B., die het 35ste lid heeft ingeschreven. Hierna was het woord aan de districts bestuurder, die een lezing hield over de Loonpolitiek. Verschillende onderwerpen werden behandeld^ o.a. de geleide loon politiek van het N.V.V., de volledige werk gelegenheid, de consumptiebeperking in 1951 en de jongste loonsverhoging. Bij het gebruik van een gratis consump tie werd gepauzeerd en werden kaarten voor de N.V.V. cabaret-avond uitgereikt, waarvoor veel animo bestond.. Vervolgens werden diverse vragen door de heer Timmer behandeld, o.a. de econo mische samenwerking van verschillende landen, en waarom Holten maar steeds in de laagste loonklasse van het bouwbe drijf blijft. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan de heer Timmer voor zijn belangrijke lezing en aan de leden, die in behoorlijk aantal waren opgekomen, werd deze leer zame avond gesloten. LEDEN VAN DE AMBTENAREN BOND ONTVINGEN N.V.V.-SPELDJE. Wegens hun langdurig en trouw lidmaatschap. In een enigszins feestelijke vergadering van de afdeling Holten van de Alge mene Bond van Ambtenaren, waarin ook de vrouwen genodigd waren, heeft de voorzitter der afdeling, de heer W. Beijers, met een hartelijke toespraak aan een achttal leden het gouden en zilveren N.V.V.-speldje uitgereikt wegens het 40- en 25-jarig lidmaatschap hunner organi satie. De vrouwen ontvingen daarbij een mooie doos met lepeltjes. Het waren de heren H. Bosman en H. Oolbekkink, bestellers der P.T.T., die het gouden speldje en de heren J. Aanstood, opzichter-keurmeester, G. Brands, ass. der belastingen, J. Mossink, besteller P.T.T., G. J. Nekkers, voorman arbeider der gemeente, A. J. Oolbekkink, bestel ler P.T.T., en G. J. Ulfman, slachthuis arbeider, die met een toepasselijk woord het zilveren speldje op de borst gespeld kregen. De afdelingsvoorzitter bracht hun hul de voor hun trouwe lidmaatschap en wees er daarbij op, welke woorden later door de bondsbestuurder nog eens werden on derstreept, dat het voor 40 jaar en ook nog wel voor 25 jaar, dikwijls een hele onderneming was om zich bij de vak bond aan te sluiten. Thans is dit geheel veranderd en wordt het door de werk gevers zeer op prijs gesteld, dat de werk nemers zijn georganiseerd. De bezoldigde bestuurder, de heer W. Brusse, die in verband met de treinver- tragingen nog laat arriveerde, compli menteerde de genoemde leden namens 't bondsbestuur en hield een inleiding over de jongste salarismaatregelen en de loon politiek. Spr. wees op de vermindering van de standplaatsaftrek, welke voor 't platteland van betekenis is. De regering wilde oorspronkelijk voor het overheids personeel de vier standplaatsen opheffen en dezelfde indeling volgen als in de Noodwet Ouderdomsvoorziening is opge nomen. Dit betekende voor velen een ver slechtering en daarom hebben de orga nisaties zich met kracht tegen dit voor nemen verzet. Op een desbetreffende vraag uit de vergadering antwoordde de heer Brusse, dat zeker gestreefd moet worden naar 'n verdergaande verlaging van de stand plaatsaftrek, maar dit kan uit overwe gingen van economisch landsbelang niet anders dan geleidelijk geschieden. LEZING VAN Ds VAN ARKEL IN AMICITÏA. Ds van Arkel uit Ruurlo heeft Vrij dagavond van de vorige week in Amicitia voor de leden van de Vereniging „Jong Holten" afd. van de B.O.O. en van de Boe rendochtersvereniging gesproken over „De culturele taak van de agrarische jongeren in deze samenleving" en daarbij de talrijke jongeren nog al met nadruk met de neus op de problemen gedrukt. Geen jeugdprobleem. Hij heeft er op gewezen, dat er eigen lijk geen jeugdprobleem bestaat, maar het meer een kwestie is van de ouderen. In de Saksische volksaard zijn de ge bruiken nog al diep verankerd. Bij ver andering kom je aan heilige huisjes en toch is deze verandering uit cultureel oogpunt in vele gevallen noodzakelijk. Het lijkt wel eens, dat de boerenstand een minderwaardigheidscomplex bezit, maar dit is naar sprekers overtuiging maar schijn, want achter schijnbare dee moedigheid zit dikwijls een sterke eigen dunk. Het moet een doodgewone zaak zijn, dat de boer aan alle dingen mee doet. Spr. wees in dit verband op de fi guur van minister Mansholt, door wie de boerenstand in de hoogste gelederen is doorgedrongen. Strijd tegen conservatisme. Spr. wees op de grote culturele waar de van het geloof en op de gezinseenheid, waarin Opoe, zeer ten onrechte, de kin deren nog opvoedt. In dit verband moet de jeugd, speciaal de agrarische jeugd, een strijd voeren tegen het conservatis me. Uitvoerig ging spreker daarop in op de positie van de naobers (de buren). Hoe belangrijk ook, hier moet iets door broken worden. De jongere moet tonen, dat in hem een positieve kracht zit van zeer Christelijk geloof. Eerbied voor de menselijke persoonlijk heid is voorwaarde van de cultuur. De jeugd is opgeroepen tot een culturele Christelijke levensstijl. Er werden na de pauze talrijke schrif telijke vragen gesteld, welke Ds Van Ar kel gelegenheid boden nog heel wat die per op verschillende vragen in te gaan. De voorzitter van „Jong Holten", de heer J. Lubbersen, die de avond opende, deed nog mededeling van de O. en O.-dag te Rijssen op 28 Februari a.s., waar de voorziter der O.L.M., ir. Baas, zal spre ken over het onderwerp: „Hoe staan wij jongeren tegenover de coöperatie" en van een bijeenkomst op „Den Alerdinck" over de vrije tijdsbesteding. Op 17 Februari a.s. heeft de eindles plaats van de pluimveecursus met een film door ir. Hoogendoom, waarvoor de leden nog een uitnodiging zullen ont vangen. De presidente van de B.D.V., Mej. J. H. Wolters, dankte Ds van Arkel aan het slot voor zijn zeer uitvoerige cause rie, waarvan het ons slechts mogelijk is een kort resumé weer te geven. Holten voor omstreeks honderd jaar. De bewoners van de buurtschap Dijker- hoek zijn uitermate in hun schik met de brandspuit, wélke zij onlangs uit bijeen gebrachte middelen hebben aangeschaft. Niet minder was dit omstreeks honderd jaar geleden het geval met burgemeester en assessoren van Holten, toen zij in staat waren twee brandspuiten, waarvan één met zuigpomp, met toebehoren aan te kopen van H. Beider en Comp, te Am sterdam. Het bestijur der marke van Hol ten had in een royale bui een voor die tijd aanzienlijk bedrag van f 1500 voor dat doel disponibel gesteld. Op 13 Januari 1851 werd met de spuiten gedemonstreerd en de spuiten beantwoordden in alle op zichten zo volkomen aan de gestelde ver wachtingen, dat burgemeester en asses soren geen ogenblik hebben geaarzeld „om die onmisbare voorwerpen te accep teeren". Het plaatselijk bestuur was over deze aanwinst dermate verheugd, dat het zich geroepen voelde gedeputeerde staten er mee in kennis te stellen, dat de dag der demonstratie „eene genoeglijke dag voor deze gemeente is geweest". Voorts uitte het gemeentebestuur zijn tevredenheid tegenover de leveranciers. De vreugde van de bestuurderen culmineerde in een pu blicatie, welke in de „nieuwspapieren" van die dagen, waartoe ook „De Opregte Haarlemsche Courant" behoorde, werd opgenomen. Het was geen wonder, dat men erg in genomen was met deze brandblusmidde- len. De enorme brand van 1829 lag nog goed in het geheugen. Het plaatselijk be stuur was er van doordrongen, dat het materiaal in goede conditie moest blij ven. Het benoemde daarom de Stads bouwmeester van Deventer, de heer B. Looman, tot „examinator". W. O. Het zal dit jaar 40 jaar geleden zijn, dat een aantal textieldetaillisten (vroe ger en ook nu nog wel manufaeturiers geheten) de hoofden bij elkaar stak en overging tot de vorming van een in koopcombinatie, die zij Manufacturen- handel „Nederland" noemden en die in Amsterdam (de hoofdstad, althans van de textielhandel!) gevestigd werd. Deze combinatie is in de loop van de jaren gestadig gegroeid. Nu zijn er ongeveer 300 zaken aangesloten bij de Inkoopcombinatie „Nederland" (Inco- iné). Deze zaken zijn over ons gehele land verspreid. In onze plaats is b.v. de firma Gebr. Schuppert, „De Zaak met Smaak", lid van „Nederland. De inkoopcombinatie stelt zich ten doel om voor haar leden de mogelijk heid te scheppen om op dezelfde ma nier en tegen dezelfde prijzen te ko pen als de allergrootste warenhuizen en andere grootbedrijven. In de loop van de jaren, die achter ons liggen, is dit doel ten volle bereikt. De combi natie zet voor millioenen om (de om zetten van de leden bedragen in to taal ca. f75.000.000,per jaar) en is één van de grootste lichamen op orcombiNA het gebied van de textielhandel ge worden. Het jubileum van „Nederland" zal op grootse wijze gevierd worden. Op 10 Juni de oprichtingsdatum zullen de leden in Amsterdam het ju bileum feestelijk herdenken. De na druk van de jubileumviering ligt ech ter bij de zaken zelf, die op een ori ginele manier via een zogenaamd In coné Wonderboekje hun klanten in deze viering betrekken. Het Inconé Wonderboekje wordt aan alle klanten van de Firma Gebr. Schup pert per post toegezonden. Men beware dit boekje zorgvuldig en neme het steeds mee wanneer men inkopen gaat doen. Contante aankopen worden in dit boek je genoteerd en zodra het boekje vol is, krijgt de klant het gemiddeld bestede be drag van deze aankopen direct in contant geld uitbetaald. Het Inconé Wonderboekje bevat verder een aantal waardecoupons, die week voor week zeer bijzondere at tracties bieden, welke nader in Holtens Nieuwsblad en de etalages bekend zullen worden gemaakt. In de zaak van de Firma Gebr. Schuppert worden gaarne verdere inlichtingen verstrekt betreffende deze j ubileum-attracties. De „Inconé Wonderboekjes" zijn aan de zaak kosteloos te verkrijgen. AANBESTEDING BOERDERIJ. In hotel Holterman werd Donderdag van de vorige week door de heer L. C. van de Bovenkamp, architect alhier, voor rekening van de heer T. Boode te Es>- pelo, in het openbaar aanbesteed het bouwen van een boerderij te Espelo. Ingeschreven werd in inassa, met uit zondering van het schilderwerk, dat bui ten de besteding was gehouden, als volgt: J. Klein Lebbink, Okkenbroek f60.187 G. Klein Lebbink, Okkenbroek 59.092 D. J. Lankamp, Holten 57.529 Gebr. ten Brinke, Enter 56.900 A. Koopman en Zoon, Holten 56.825 Fa. Obdeijn, Heeten 56.378 J. Dollen en Zn., Wierden 55.788 M. J. Dollen, Wierden 55.697 H. G. Jansen en H. KI. Velderman 55.120 Fa. Stam en Smeijers, Rijssen 54.850 Fa. Ter Steege en Zn., Rijssen 54.300 B. J. Paalman, Holten "o4.236 W. Meerman en J. Voordes, Holten 54.128 A. Vukkink en Zn., Holten 53.750 J. W. Nijland, Holten 48.640 De begroting was f48.226. De gunning is in beraad gehouden. VERGADERING „DE BERGVLIEGERS". In het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman hield de postduivenver eniging „De Bergvliegers", aangesloten bij de Ned. Bond van Zaterdagvliegers, haar ledenvergadering, onder voorzitterschap van de heer W. van der Pluym. De penningmeester, de heer Joh. Veld huis, bracht het financieel verslag uit, dat gunstig luidde en een klein batig saldo vermeldde. De heer Veldhuis en de commissaris, de heer J. Schoneveld, legden wegens drukke werkzaamheden hun functie neer. In hun plaats werden gekozen de heren H. J. ten Velde W.zn., die tevens als pen ningmeester zal optreden, en de heer J. Aaftink. De heer Schoneveld bracht verslag uit van de rayonsvergadering, welke onlangs te Wierden werd gehouden, terwijl als af gevaardigden naar de vergadering van de afdeling Twente te Almelo werden aange wezen de heren W. van der Pluym en J. Aaftink. Uit de vergadering werd er op aange drongen om wat vaker te vergaderen teneinde de onderlinge band wat meer te verstevigen, hetwelk door het bestuur werd toegezegd. Tot leden van de kascommissie wer den aangewezen de heren J. Haan en J. Aaftink. Door de secretaris, de heer G. Steunenberg, werden de ringen voor het nieuwe seizoen uitgereikt. De vereniging telt momenteel 13 leden, zo deelde deze mede. JONGEREN DISCUSSIEGROEP. Zaterdagavond j.l. hield dé discussie groep haar eerste discussie-avond. De voorzitter, de heer J. Kater, opende de bijeenkomst met de leden hartelijk welkom te heten en sprak er zijn vreugde over uit, dat het aantal leden aanzienlijk gestegen is en thans bijna 25 bedraagt. Vervolgens werden de notulen voorge lezen van de oprichtingsvergadering, door Mej. II. Sprokkereef. Bij de verkiezing van een penningmeester wist de heer H. ten Velde de meeste stemmen op zich te verenigen. Bij de rondvraag kwam 't verzoek naar voren om, wanneer spre kers komen, bij die avond geïnteresseerde verenigingen of personen uit te nodigen, aan welk verzoek gevolg gegeven zal worden. De onderwerpen voor discussie van deze avond waren: 1. Nut en belang jeugdraden; 2. Zondagbesteding in Holten; 3. Amateurisme in de sport. Deze onderwerpen besprak men eerst in kleine groepen, om later over te gaan tot de grote discussie. Het nut en be lang der jeugdraden bleken alle leden in te zien, daar dit de jongeren een nieuwe uitingsmogelijkheid biedt. Hoe echter de technische organisatie zou zijn, was iedereen nog niet duidelijk. Over het tweede punt werd lang en breed gesproken. Over het algemeen had men lof voor de organisatoren van de „Instuif". Omdat deze avond nog niet alle bij dit onderwerp geïnteresseerde mensen aanwezig waren, wilde men nog geen conclusie trekken. Besloten werd dit punt nogmaals te bespreken, door daar voor besturen van alle jongeren-organi saties uit te nodigen. Punt 3 werd naar een volgende avond verschoven, daar de bovenvermelde twee punten reeds een discussietijd tot 11 uur in beslag namen. De volgende discussie avond vindt plaats op Zaterdag 20 Fe bruari as., in hotel Holterman. Spreker op die avond is de heer Wittermans. On derwerp: vertelling over Birma en Ach- ter-Indië. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen, wat aan deze avond een dubbel interessant karakter zal geven. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: hoofddoek; paar kinderpan toffeltjes; hondje; paar schaatsen; wollen das; kinderportemonnaie; gereedschaps tas; kinderwant; paar Grolse wanten; een slang van een fietspomp; paar oorbescher mers. Verloren: kinderwant; want; vulpen; want. Inlichtinlgen dagelijks aan 't Groeps- bureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, telefoon 352. TERUG UIT SURINAME. Met het m.s. „Bonaire" is van Suri name naar Nederland onderweg onze plaatsgenoot Anton Aanstoot, welke al daar gediend heeft bij het Infanterie Regi ment „Johan Willem Friso". De „Bonaire" zal vermoedelijk Zater dag 13 Februari te Amsterdam aankomen. Wij wensen de heer Aanstoot een behou den en gelukkige thuiskomst. AFSCHEIDSRECEPTIE VAN DE HEER GOLDSTEIN. Zoals men in het verslag van de V.V.V. vergadering kan lezen, heeft de heer A. J. Goldstein, na meer dan 38 jaar als voor zitter dier vereniging te zijn opgetreden, zijn functie neergelegd. De scheidende voorzitter heeft zich je gens het vreemdelingenverkeer en in zijn functie van gemeentesecretaris jegens de gemeenschap zo verdienstelijk gemaakt, dat het bestuur van V.V.V. gemeend heeft, dat dit heengaan niet onopgemerkt voor bij mag gaan. Het stelt de verenigingen en particu lieren daarom gaarne in de gelegenheid de heer Goldstein de hand te komen druk ken op een receptie, welke op Dinsdag 16 Februari van 4 tot 5.30 uur gehouden zal worden in Amicitia. JAFFRO'S KINDERTONEEL. Jaffro's Kindertoneel, een toneelgroep van de Ballet- en Theaterschool te Zut- phen, heeft Zaterdagmiddag in Amicitia een kindervoorstelling gegeven met de opvoering van de sprookjes" „Sneeuw witje en de dwergen", „De wolf en de 7 geitjes" en „Pietje Bell". Dit toneelgroepje heeft voor de meer dan 230 kinderen, welke Amicitia bevolk ten zo aardig gespeeld, dat alle kleine toeschouwers vol bewondering waren. In de pauze hebben zij onder leiding van de heer W. ten Berge nog gezongen en volop genoten van deze aardige mid dag. VRIJ VAN MILITAIRE DIENST. De dienstplichtige der lichting 1952, D. B. Nijland, is voorgoed vrijstelling ver leend van de militaire dienst wegens per soonlijke onmisbaarheid, evenals aan de dienstplichtige H. J. Vorkink van deze lichting.

Holtens Nieuwsblad | 1954 | | pagina 2