De geschiedenis van je Knabbel als „autorenner" Het gemeentelijk beleid voor en na de jaarwisseling* OFFICIËLE PUBLICATIE HELLEND0ÖRN. 15. Daar begint de boer weer te slaan met dat gevaarlijke mes. Al dichter komt hij nu bij Petertje. Zijn hart staat nu bijna stil. En wanneer hij nu om hulp roept, zal de boer hem direct zien. Hij weet wel, dat de boer vreselijk kwaad wordt, als je in zijn koren velden komt. Misschien slaat hij dan wel met het mes naar hem. Daar durft hij niet aan te denken. Hij moet snel handelen, want nu is de boer vlakbij 16. Petertje ziet de halmen vlak voor zich vallen. Dan komt er een slag die ook de halm waarin Peter tje zit, doorsnijdt. Voordat hij begrijpt, wat er eigen lijk gebeurt, wordt hij door de lucht geslingerd. Hij probeert nog zich ergens aan vast te grijpen, maar nergens is enig houvast. Het duizelt hem voor zijn oogjes. Zonder dat hij het weet, gilt hij om zijn moe der: „Help, help". Na een grote zwaai door de lucht valt hij met een smak op de grond. VERGADERING „JONG HOLTEN". De leden van de afd. „Jong Holten" B.O.O. kwamen Dinsdagavond in het café J. A. Jansen in vergadei*ing bijeen onder voorzitterschap van de heer Joh. Lub- bersen, die de vergadering opende met een kort woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de heer H. Berkhof, ass. Rijkslandb. Voorlich tingsdienst. Na het lezen der notulen door de secr., de heer A. Groteboer, kwamen enkele in gekomen stukken in behandeling, waar onder één van Dr H. J. Eshuis, leider van de Volkshogeschool „Diependaal", betreffende de Plattelandscursussen in Januari 1954. Van 416 Januari zal er een cursus worden gegeven voor jongemannen van het platteland, welke cursus heet „Het Platteland in de greep van de tijd". De volgende onderwerpen komen in inleidin gen en discussiegroepen aan de orde Wat is het kenmerkende van deze tijd Het platteland in de greep van de tech niek: moeten we verder gaan met de me chanisatie De Nederlandse landbouw en de we reldmarkt. Waarheen kan het bevolkingsoverschot van het platteland? De gevolgen van de industrialisatie voor het platteland. Moeilijkheden in het verenigingsleven ten plattenlande. Sportbeoefening en sportverdwazing. Kan de landbouw de groeiende wereld bevolking blijven voeden? Engelse ervaringen. Is er nog kans op de Europese land- bouwgemeenschap Wordt er op het platteland gelezen? Dorps- en buurthuiswerk. Bij verschillende leden bleek wel ani mo te bestaan voor deelname aan deze cursus, doch de duur van de cursus (14 dagen) werd te lang geacht. Opgave voor deelname moet ten spoedigste bij een der bestuursleden plaats hebben. Door de voorzitter, de heer Lubbersen, werd uitvoerig verslag uitgebracht van de Algemene Najaarsvergadering B.O.O., die onlangs te Zwolle werd gehouden. Blijkens het verslag van de penning meester, de heer A. G. Volkerink, lever den de jaarlijkse ontspanningsavonden, die in Dec. j.l. werden gehouden, een ba tig saldo op van f 132.45. Uitslag Varkensmestwedstrijd 1953. Voor de Varkensmestwedstrijd 1953 werden een drietal prijzen beschikbaar gesteld-voor de drie best gemeste kop pels. De prijzen, die bestonden uit gebruiks voorwerpen, werden door de heer Lub bersen met een gepast woord Uitgereikt aan: 1. Jhr. F. W. W. H. van Coeverden A.Gzn.; 2, H. Blankena; 3. E. Krikkink. Bedrijfskeuring 1954. Bij het bespreken van de Bedrijfskeu ring 1954 deelde de voorzitter mede, dat de subsidie van 40 die door het Rijk vorige jaren werd gegeven, zal vervallen. Als gevolg van het intrekken van deze subsidie zal door de leden moeten wor den bijgedragen in de kosten van be drijfskeuring. Door de Stichting Techn. Landbouw Jongerenwerk is nu een sub sidie toegezegd van f 2.per deelnemer, doch dit wordt veel te laag geacht. Ge tracht zal worden om deze subsidie ver hoogd te krijgen tot f 5 per deelnemer. Bij verschillende leden bleek wel be langstelling te bestaan voor deze bedrijfs keuring en in een volgende vergadering zal het bestuur met definitieve plannen komen betreffende deze belangrijke aan gelegenheid. Nadat verschillende vragen uit de practijk waren afgehandeld, sprak de heer Lubbersen een kort slotwoord, waarin hij de leden een goed besluit van 1953 en een gelukkig 1954 wenste. KERSTREIS VAN DE N.R.V. EEN SUCCES. Een gezelschap van bijna vijftig personen, leden van de N.Ë.V., onder leiding van de heer J. Havenaar uit Delft, maakte met de Kerstdagen een reis naar Holten en logeerde in hotel Holterman en haar dependances. De gasten werden Donderdagmid dag in de restauratie van de heer J. Löhr ontvangen door de burgemees ter, de directie der O.A.D., de heren Hod.es en Muller, alsmede door de heer Franke, die deze reizen ver zorgt. De burgemeester zeide in zijn wel komstwoord, dat de gemeente Holten het zeer op prijs stelt, dat de N.R.V. telkens Holten weer als haar stand plaats kiest voor haar zomer- en win terreizen. Hij zag daarin een bewijs, dat men hier een goede verzorging geniet en aangetrokken wordt door het natuurschoon, dat Holten de toe risten te bieden heeft. Na een lunch met de traditionele spekpannekoek met worst en daarbij een korte toelichting op dit gebruik door de heer W. ten Berge, bezocht het gezelschap 's avonds de uitvoe ring van Rijssens Mannenkoor in het Parkgebouw, waar het de prachtige zang aanhoorde van dit unieke koor, en ook zeer getroffen was door prach tige declamaties van onze plaatsge noot, de heer Herm. Koopman. Bij deze gelegenheid wees de voor zitter van het koor, de heer Bever- dam, er op, dat men wegens dé grote vraag naar kaarten in Rijssen en spe ciaal ook omdat men het N.R.V.-ge- zelschap niet wilde teleurstellen, de tweede uitvoering had ingelast. De heer Havenaar zeide, dat het gezel schap zeer getroffen was door de prachtige zang en dankte het koor voor zijn sympathieke geste. Overdag werden gedurende 't ver blijf alhier bustochten gemaakt door Twente en naar de Overijsselse meren met aan het stuur de heer Joh. Lam- mers. Op de avond van de le Kerstdag sprak de heer G. Monnik uit Amster dam, journalist, bij de brandende kerstboom over het onderwerp: „Met fiets en tent naar de Oriënt", waarbij hij een reisbeschrijving gaf van de mooie tochten, welke hij maakte door Hongarije, Spanje, Marokko, Egypte enz. De volgende avond was onze plaatsgenoot Piet Bos met zijn koffer met geprepareerde dieren bij de gas ten op bezoek en heeft hij hen op span nende wijze vertelt van het dieren leven op de Holterberg en onze ver dere omgeving. Ook deze avond werd zeer op prijs gesteld. Zondagavond zijn de gasten, zeer content over de genoegenjke dagen, welke hen bereid weraen, naar hun haardsteden teruggekeerd. INZENDING OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL. De termijn voor de inzending van de oplossingen van ons kruiswoordraadsel is tot Zaterdag 9 Januari a.s. verlengd. PRACHTIGE UITVOERING VAN KERSTORATORIUM. „Een Kind is ons geboren" In het voorjaar van het jaar, dat thans ten einde spoedt, scnonk de heer Hilbrand van Bolnuis, musicus te Enschede, aan de Chr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" 'n Kerstoratorium, dat hij de titel gaf: „Een kind is ons geboren". Het was opgedragen aan de neer K. ter Heide, koordirigent in zijn woonplaats. Woensdagavond van de vorige week had, na een langdurige en degelijke voorbereiding, dat was aan anes te merken, de uitvoering plaats in de Nf *^erv. Kerk. -♦♦♦♦ |jf?n nrachtige avond gewor- dv.^—||||.j ivuor met solistische medewerking van Kees Deenik, ba nton, Riek Landeweerd, sopraan, Wil lem 'i'uiler,hobo, Stef Luiten, fluit, Henny Fransen, trompet en een emi nente begeleiding van de componist zelf, zich op waarlijk hoogstaande wijze van haar taak gekweten neeit. Een zware partij hadden daarbij de heer Deenik en mej. Landeweerd, maar op welk een verrassende wijze hebben zij hun gehoor met hun goede voordracht en prachtige zang weten te boeien. Onder doodse stilte heeft het tal rijke publiek geluisterd naar het op rijm gezette verhaal van Jezus' ge boorte en daarbij niet alleen genoten van het goede stemmenmateriaal, dat „Soli" thans bezit, maar ook van de instrumentale tussenspelen. Alleen de trompet had men gevoegelijk achter wege kunnen laten, omdat zij in dit kaaer niet zo goed paste. Het was niettemin een prachtig mo ment toen na de inleiding van het le deel de bariton gezongen had „Een nieuwe dag gaat prijken met onge kende pracht", de trompet gestoken werd en het koor met jubelende stemmen zong: „Maak u op, word ver licht, want het licht komt" enz. Wij doen de anderen niet tekort, wanneer wij met bijzondere lof spre ken over het prachtige aandeel, dat mej. Landeweerd met haar mooie stem in deze uitvoering had. Wie van de toehoorders zal niet zeer getroffen zijn door het liefelijk klinkend „O kindeke klein, o kindeke teer, Uit hogen hemel daalt gij neer". Ook de de heer Deenik heeft zijn moeilijke partijen bijzonder fraai gezongen. Beide solisten komt lof toe, even als de hobo en fluit, en niet te verge ten de heer van Bolhuis voor compo sitie en begeleiding. De heer van Erkelens heeft 't naar het ons voorkomt niet zo moeilijk ge had. Op rustige wijze heeft hij koor en solisten naar een succesvol slot ge leid. Hem komt, evenals het koor, echter grote dank toe voor de gron dige voorbereiding van dit zangspel. Er waren naar ons gevoelen ook onvolkomenheden. Behalve enkele lacunes van de trompet, betroffen zij meer de compositie dan de uitvoering. Van veel te lange adem waren het „Ere zij God in den hoge" en het slot koor „Halleluja, Amen", welke beiden veel te vaak herhaald moesten wor den, waardoor zij aan schoonheid in boetten. Het was echter 'n prachtige avond, welke werd ingeleid door Ds J. H. Israël met gebed en het laten zingen van Gez. 1 1 en 2 en met een kort slotwoord beëindigd door Ds R. A. Hoogkamp, die woorden van dank tot alle medewerkenden richtte en de uit voering in verband bracht met de Kerstboodschap. HOLTEN BIJ KRAAMCENTRUM DEVENTER. Aangezien binnen afzienbare tijd de opheffing te verwachten is van 't Kraam- centrum van de Provinciale Vereniging „Het Groene Kruis" te Zwolle, heeft de plaatselijke vereen. „Het Groene Kruis" na ampelo besprekingen besloten zich aan te sluiten bij het Kraamcentrum voor Zuid-West Overijssel te Deventer. Leid ster: Zuster A. Kuiper, Gibsonstraat 9, aldaar. Deze aansluiting is met ingang van 1 Januari a.s. tot stand gekomen. Dit centrum neemt gaarne meisjes uit de bij hem aangesloten gemeenten in op leiding, welke dan dikwijls in eigen plaats als kraamverzorgster kunnen op treden. Mej. L. Wegstapel zal na haar herstel op dezelfde wijze haar taak blij ven vervullen als voorheen. Mej. D. Maats zal zich wegens huiselijke omstandighe den voorlopig als kraamverzorgster te rugtrekken. Door het centrum in De venter wordt echter in haar vervanging voorzien. Elke eerste Donderdag in de maand wordt tussen 2 en 3 uur in het kantoor van het Algemeen Ziekenfonds, Laren- sew eg 3, vanwege het Kraamcentrum De venter zitting gehouden voor aanmelding en vo'or het geven van inlichtingen. Men zie de annonce in dit nummer. KERSTFEESTEN. Op de Eerste Kerstdag, des namiddag® om half twee, zaten de kinderen der laagste vier klassen van de Zondagsschool in het kerkgebouw der Ned. Herv. Ge meente alhier om Kerstfeest te vieren. Verschillende ouders en belangstellenden waren aanwezig. De dienst werd geleid door de heer B. H. Brouwer. Een hoog tepunt was het binnentreden van de ne gen herdertjes, die voor de pick-up ieder op lofwaardige wijze een deel van het Kerstverhaal declameerden, in samenwer king met de organist en een meisjes koortje. Het waren allen leerlingen der hoogste klasse. Een volgend hoogtepunt was de vrije voorstelling, op keurige wijze naar voren gebracht door één der leidsters, Mej. Ada Koopman. Toen het kerkgebouw werd ontruimd, bleven de kinderen nog uit volle borst Kerstliederen zingen. Hierna gingen ze door de consistoriekamer, waar een ge schenk werd aangeboden, naar buiten.: Ieder kreeg een sinaasappel, een fruitrol, een stuk Deventer koek, een Zondags- dagsschoolrooster 1954 en een kerst boekje, terwijl per gezin nog een Her vormde dagkalender werd uitgereikt. De dienst duurde anderhalf uur. Om vier uur waren de hoogste vier klassen voor de Kerstfeestviering aanwe zig, zodat het Zondagsschoolpersoneel 2 feesten op één middag had te verzorgen. Het kerkgebouw was bijna geheel bezet, galerij en orgelzolder incluis, wat ech ter niet storend werkte, daar met aan dacht de dienst gevolgd werd. Ook nu de clameerden A. Meerman, H. Baltus, J. Hofman, D. Schorf'haar, M. ten Velde, H. Dikkers, T. Schuurman, J. Hommes en II. Jansen de Kerstgeschiedenis uit Lucas 1, Lucas 2. en Matth. 2. Meisjes koor en organist werkten uitstekend mee. De heer H. Paalman vertelde op vlotte wijze een vrij verhaal, waarnaar aan dachtig werd geluisterd. Samen zongen personeel en leerlingen der scheidende Zondagsschoolklas hierna een tweetal lie deren en sprak de heer Brouwer enige woorden tot de kinderen, die voor het laatst aanwezig waren. Hij wees hen er op, dat het belangrijk is om straks de Zondagsschooldienst te verwisselen met de geregelde kerkgang. In tijden van voor- en tegenspoed moeten ze niet ver geten, dat God hun leven leidt en dat Christus gekomen -is om hen gelukkig te maken. Schriftonderzoek, gebed en con tact met de gemeente is van het grootste belang in hun verdere leven. De leiding werd overgedragen aan Ds. Israël, die de kerkeraad vertegenwoordig de en de kinderen toesprak. Hij wekte hen op het mooie kerkboekje, dat ze zou den ontvangen, goed te gebruiken door de kerkdiensten te bezoeken. Ook zou hij hen gaarne op de catechisaties terugzien, te zijner tijd. Een voor een ontvingen de kinderen de psalm- en gezangenbundel uit handeir van de predikant, die geassisteerd werd door de klasse-leider, de heer II. J. Belt man. Ds. Israël bracht een dankwoord over aan het Zondagsschoolpersoneel, dat in het afgelopen jaar weer veel heeft ge arbeid onder de kinderen der Hervormde gemeente. Bij het verlaten van het kerk gebouw ontvingen alle Zondagsschoollecr- lingen hun geschenk. Evenals het vorig jaar kregen de kinderen van de op een na hoogste klas do mooie kinderbijbel „De weg naar het licht" door M. A. M. Be- nesBoldingh. JAARVERGADERING C.J.M.V. (DORP). Maandag j.l. kwam de C.J.M.V. in een jaarvergadering bijeen in gebouw „Ire ne". De opkomst was goed te noemen. De 2e voorzitter G. Jansen opende de vergadering met gebed, waarna E. Steu nenberg de bijbelinleiding hield over Psalm 31, waarop een goede bespreking volgde. In de pauze werd op koffie met koek getracteerd. Na de pauze hoorden we het jaarverslag van de secretaris Wesseldijk, waarin naar voren kwam een vrij goed verenigingsjaar, evenwel met een teruggang van 5 leden. Het le denaantal bedraagt thans 38. De kas- conamissie deelde bij monde van H. Paal man mede, de bescheiden van de pen ningmeester in orde bevonden te heb ben. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester E. Achterkamp bleek, dat er een nadelig saldo was van f 206 59. Naar aanleiding van dit verslag ontspon zich een discussie om dit tekort zo spoe dig mogelijk weg te werken. De aftre dende bestuursleden G. Jansen, J. W. Wesseldijk, E. Achterkamp en G. Koop man werden met algemene stemmen her kozen. Na een geanimeerde rondvraag hield de voorzitter E. Lammers een dag sluiting uit Rom. 8, waarna de vergade ring met dankzegging werd gesloten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 zak ochtendvoer; 1 rij wieltas 1 heren armbandhorloge1 gou den kinderarmband; 1 steekschop; 1 velglint voor vrachtauto; 1 paar beige wanten; 1 Lips sleutel; 1 duimstok; 1 boodschappentas. Verloren: 1 bl. drinkenskruik1 glacé herenhandschoen; 1 muntbiljet; 4 rog- gebonnen. KLEINE ZELFSTANDIGEN IN HET ZIEKENFONDS. Kleine zelfstandigen, die een kinder bijslag ontvangen ingevolge de Noodwet Kinderbijslag kleine zelfstandigen, kun nen indien zij nog niet aangesloten zijn bij het ziekenfonds op voordelige voor waarden lid worden. Zij ontvangen n.l. vanaf 1 Januari a.s. als vrijwillig ver zekerde een reductie op de contributie van 50 cent per persoon per week. Wij verwijzen in dit verband naar de annonce van het Ziekenfonds. „ESCAPADE" IN RIJSSEN. Dinsdag 5 Januari a.s. wacht de to neelliefhebbers een bijzondere gebeurte nis. Het Vrije Toneel (Dir. Anton Ruys) zal dan in het Parkgebouw te Rijssen het blijspel „Escapade" opvoeren. Het gezel schap, waarop de onvergetelijke acteur Cor Ruys een bijzonder stempel heeft ge drukt, heeft zich ondanks het gemis van deze eminente directeur, nog steeds we ten te handhaven op een bijzonder hoog peil, en waar ook het sprankelende blij spel een grote aantrekkelijkheid in zich heeft, kan worden vastgesteld, dat het optreden in Rijssen met groot genoegen tegemoet wordt gezien. In het gezelschap zien wij bekende actrices en acteurs op treden als: Ann Hasekamp, Sara Hey- blom, Henny Orri, Marianne van Wave- ren, Wim van den Brink, Ton van Duin hoven, Peter Holland, Ben Hulsman, Bob de Lange, Eric van Ingen, Detlev Pohls en Niek Reesema. Voor bijzonderheden raadplege men de in dit blad voorkomende advertentie. OUDEJAARSREDE VAN DE BURGE MEESTER ONTHULT DE PLANNEN VAN HET GEMEENTEBESTUUR VOOR DE NAASTE TOEKOMST. JEUGDVRAAGSTUK AAN DE ORDE GESTELD. In zijn, in de laatste raadsverga dering van dt jaar, gehouden oude- jaarsrede heeft onze burgemeester, Mr W. H. Enklaar, een overzicht gegeven van de voornaamste din gen, welke in het afgelopen jaar tot stand kwamen en de ingezetenen over de hoofden van de leden van de raad heen een blik gegund in de plannen, welke het gemeentebe stuur in de naaste toekomst tot uit voering hoopt te brengen, wanneer de financiële omstandigheden waaromtrent echter nog geen klaar heid bestaat zulks zullen toelaten. Een van de belangrijkste feiten, welke wij in het afgelopen jaar hebben mogen ervaren, noemde de burgemeester de tot standkoming van de reorganisatie van ge meentewerken en bouw- en woningtoe zicht. De wijze, waarop het nieuwe hoofd van deze gereorganiseerde dienst zich van zijn laak kwijt, vervult het college van Bur gemeester en Wethouders met grote vol doening. De activiteit van deze dienst blijkt uit tal van werken, welke werden voltooid of waarmede een aanvang werd gemaakt. De burgemeester noemde in dit ver band het herstel van de door oorlogs omstandigheden vernielde wegen, als de Manenschijnsweg, Beusbergerweg, Broek - tinkssteeg, met welke laatste verharding een bescheiden begin werd gemaakt met de oplossing van het zandwegenproblecm. Hieraan werkten mede een 90-tal werk loze handarbeiders uit Deventer, die hun goede krachten daaraan gaven. Acht woningwetwoningen kwamen in 1.953 gereed, terwijl met 6 andere op de Boskamp een begin werd gemaakt, als mede met een hoofdonderwijzerswoning, alle onder architectuur van de gemeente- architect. Aan de verbetering van de Van der Borchstraat wordt hard gewerkt. On der de bekwame leiding van de heer Van de Bovenkamp vordert de bouw dei- nieuwe O.L. school op de Boskamp ge stadig. Mijn ambtswoning mocht ik, aldus de GEMEENTEBUREAUX ZATERDAG 2 JAN. 1954 GESLOTEN. De aandacht van de ingezetenen wordt er op gevestigd, dat de gemeentebureaux ten gemeentehuize op Zaterdag, 2 Ja nuari 1954, de gehele dag gesloten zul len zijn. Voor dringende aangelegenheden be treffende de burgerlijke stand is de secre tarie geopend van 1011 uur voormid dag. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Antonie, zv K. Mulder en D. Zandbergen, Daarleryeen, Reigerweg 12. Dirk, zv J. Nekkers en D. Bosch, Hul zen, Noordelijke Hoofddijk 19. Dirk Jan, zv H. Toeters en J. Timmer, Nijver- dal, Prinsenstraat 8. Janna, dv F. J. Tigchelhoff en G. Haselhorst, Marle, F 23a. Adolf, zv J. M. Konijnenbelt en H. G. Laarman, Nijverdal, Hendrik Wormserstraat 4. Johannes Wilhel mus Gerardus, zv A. J. Zwijnenberg en B. W. M. Fikken, Haarle, C 24. Jo hannes Stephanus, zv H. W, Schwarte en J. G. Ruiter, Nijverdal, Hendrik Wormserstraat 9a. Ondertrouwd: H. J. J. Korsman, Haar le, C 73a, en J. T. M. Jorink, Haarle, C 57. Gehuwd: J. H. van der Werff, 26 j., Nijverdal, Koeveenweg 2, en G. B. de Graaf, 24 j., Nijverdal, Koeveenweg 2. A. van Schooten, 25 j., Almelo, Winds- laan 2b, en F. A. Bosma, 27 j., Hellen- doom, A 6. G. Hofstede, 43 j., Nij verdal, Esweg 57, en A. Lutraan, 37 j., Nijverdal, Veldsweg 93. Overleden: Jennigje Brakert, 68 j., we duwe van E. Lohuis, Marle, F 7. Hen- drikus Johannes Franciscus Willemssen, 69 j., echtgenoot van G. Pfister, Nijver dal, Zonnebloemstraat 53. Lina Kolk- Jman, 48 j., echtgenote van G. J. Huls man, Nijverdal, Lage Esweg 72. burgemeester, dezer dagen met mijn ge zin betrekken. Hij sprak hierbij zijn bij zondere dank uit voor de wijze, waarop de raad in dit woningprobleem heeft wil len voorzien en bracht daarbij dank aan de mensen van het GEB en gemeente werken, die onder leiding van de heren Westerik en Holterman daaraan met zo veel toewijding hebben gewerkt. Een grote wens van velen is dit jaar in vervulling mogen gaan, toen op 31 Augustus j.l. de Ulo-school haar poorten opende. Moge zij worden, wat wij van haar verwachten en vele nuttige leden voor onze maatschappij afleveren. Ook dit jaar is de burgerzin in Ilol- duidelijk aan de dag getreden, toen de inwoners van Dijkerhoek en omgeving aan de gemeente een brandspuit ten ge schenke gaven. ELECTRIFICATIE. Aan de electrificatie van de niet-ren- dabele gebieden is ook dit jaar aandacht besteed. Met de gemeente Hellendoorn is een gemeenschappelijke regeling voor stroomlevering aan grensbewoners getrof fen. Met de gemeente Raalte en hopelijk ook met Rijssen hoopt men binnenkort een regeling te treffen, opdat men ook daar stroom kan leveren, zodat de inwo ners, die aan de gemeentegrenzen wonen, op een aanvaardbare wijze door het IIol- tense bedrijf van stroom kunnen worden voorzien. ACTIEVE GRONDPOLITIEK. De burgemeester wees er in het vervolg van zijn toespraak op, dat veel aandacht werd besteed aan de herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen en ge deelten van het plan in hoofdzaken. Ir. Rentjes uit Hengelo zal, naar hij hoopt, deze ontwerpen in het begin van het vol gend jaar kunnen voorleggen. Deze pla nologische werkzaamheden hebben ons college er tevens toe gebracht, aldus spr., een actieve grondpolitiek te voeren en ook in het komende jaar hoopt het met vele voorstellen te komen tot aankoop van gronden met name in de Boskamp. Plannen tot ontsluiting van dit complex door straataanleg en riolering, zullen de raad in het komende jaar bereiken. Aan de bouw van woningwetwoningen zal de grootst mogelijk aandacht worden ge schonken. Ofschoon de taak van de raad daarbij slechts bestond in het voteren van gelden, wilde de burgemeester de bouw van een nieuwe bijzondere school in het komende jaar niet onvermeld laten. De wijze waar op hiertoe besloten werd, siert de raad in

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2