FEESTELIJKE BIJEENKOMST N.V.V.-LEDEN. De vorige week Vrijdag trad het „Ne derlandse Cabaretgezelschap" onder lei ding van Frans Nienhuis hier op in Ami- citia voor de leden van het N.V.V. De avond was bedoeld als een feestelijke bij eenkomst van de vrouwen, maar ook de mannen waren welkom. Lang niet alle vrouwen hadden aan de oproep van de Bestuurdersbond gehoor gegeven. Zij die niet kwamen hebben een mooie en ge- gezellige avond gemist. De voorzitter, de heer Beijers, wees er in zijn openingswoord op, dat ook de vrouwen actief moeten deelnemen aan het werk der vakverenigingen. Zij moe ten met het loon proberen rond te ko men en kennen het beste de noden en behoeften van het gezin. Spr. wees op het behaalde succes van de laatste tijd t.a.v. de gedeeltelijke afschaffing van de stand plaats-aftrek, welke voor hier ingaande 1 Jan. a.s. van 8 is teruggebracht tot 6 Binnen afzienbare tijd zal de ge hele standplaats-aftrek moeten verdwij nen. Hierna was het woord aan de artis- ten. Frans Nienhuis bleek nog niets van zijn charme en geestigheid als conferen cier verloren te hebben. Met zijn bab beltjes en aardige liedjes had hij direct de goede sfeer er in. Elly Rexon zong aardige liedjes, daarbij begeleid door Henny Kesseler, die met een korte toe- lichtig daarop de tweede Hongaarse Rhapsodie van Franz Liszt vertolkte en Ger Clements deed de zaal versteld staan van zijn goochelkunst en vaardigheid in het sneltekenen, waarbij de komische noot niet ontbrak. In het schetsje „Op verjaardagsvisite", waarbij allen nog eens van hun speciale talent blijk gaven, heeft mevr. Miep Olff- van Boven zo tussen de bedrijven door de dames op het gebied van de mode enkele aardige modelletjes laten zien. Aan het slot van de avond heeft de voorzitter het gezelschap dank gebracht voor de buitengewoon genoegelijke avond van kleinkunst. In de vooravond hadden de kinderen van de leden een paar prettige uurtjes in Amicitia doorgebracht. Zij deden aar dige spelletjes, zongen naar hartelust en zagen mooie goocheltoeren. In de pauze volgde een tractatie. VERWACHTEN DE BOEREN EEN CRISIS? Commissie zal vraagpunten bestuderen. In de vorige week Vrijdag in hotel Hol- terman gehouden vergadering van de af deling Holten van de O.L.M., welke druk bezocht was, kwam een schrijven in be handeling van het Hoofdbestuur, waarin enkele vragen zijn gesteld, welke er op wijzen, dat men in landbouwkringen de ontwikkeling van de economische om standigheden in het landbouwbedrijf met enige zorg tegemoet ziet. Er werd een commissie benoemd, welke deze vraag punten zal bestuderen. De voorzitter, de heer G. J. Rietberg, die de leiding van deze vergadering had in verband met de ziekte van de heer A. Pekkeriet, wees er in zijn openings woord op, dat 1953 een gunstig jaar voor de landbouw genoemd mag worden voor wat de opbrengst der landbouwgewas sen betreft. De varkènsmesterij is in het begin van de zomer niet rooskleurig ge weest, maar door de dalende graanprij zen is het nu wat beter geworden. Spr. zeide geen voorspellingen te kun nen doen, daar de boer telkens voor ver rassingen komt te staan. De voorzitter meende echter, dat men bij een schom meling der prijzen het bedrijf niet direct in een andere richting moet sturen. De heer A. Reilink bracht verslag uit van een kringvergadering te Bathmen, terwijl de heer J. H. Sprokkereef een na dere toelichting gaf op de nieuw-ont- worpen statuten en huish. reglement van de maatschappij. Spreker wees op het belang van een sterke organisatie en meende dat de voorgestelde contributie verhoging noodzakelijk is om de belang rijke taken, welke de O.L.M. vervult, o.a. bevordering van het landbouwonderwijs, door middel van landbouwscholen, land- bouwhuishoudscholen, cursussen enz., te kunnen financieren. Als no. 1 en 2 werden op de voor dracht voor een lid van de commissie van toezicht op de lagere .landbouwschool geplaatst de heren A. Bieleman, Banis, en H. Lensink, Ligtenberg, Rijssen. Ontwikkeling in de landbouw. De hiervoren omschreven vraagpun ten, welke vervolgens aan de orde kwa men, luiden als volgt: 1. Moeten wij op een spoedig ingrij pen van de Regering aandringen? Of verdient het de voorkeur om door een. sterk streven naar kostprijsverlaging van elke boer en daardoor vermeerdering van zijn inkomen, crisismaatregelen zo lang dit maar enigszins kan achterwege te laten? 2. Welke wegen wilt U hen, die het eerst in moeilijkheden geraken, aanra den om toch een redelijk inkomen te ver krijgen? 3. Meent U als afdeling een verant woordelijkheid te hebben voor de „ach terblijvers" Zo ja, wat denkt U dan voor hen te doen? De commissie, welke voor de bestude ring van deze vraagpunten benoemd werd, bestaat uit de heren J. Lubber- sen, J. W. Reilink W.Fzn., H. Stevens B.Wzn., G. J. B. A. Tuitert en H. W. Wechstapel. Deze zal rapport uitbren gen, dat in een ledevenvergadering be sproken zal worden. Tot afgevaardigde naar de Algemene Vergadering te Zwolle werd benoemd de heer W. Aaltink en als diens plaats vervanger de heer J. Lubbersen. Causerie van de heer Sprokkereef. Vervolgens hield de oud-voorzitter der afdeling en lid van het hoofdbestuur, de heer J. H. Sprokkereef, een causerie over de door hem met een 19-tal andere Ne derlandse boeren gemaakte excursie van 6 dagen naar Frankrijk. Deze tocht ge schiedde op uitnodiging van het Franse Ministerie van Landbouw. Het bezoek werd gebracht van 29 Juni t.m. 4 Juli aan de landbouwgebieden ten Westen en Noorden van Parijs. Opvallend was het, aldus de heer Sprokkereef, dat Frankrijk maar één landbouworganisatie kent, terwijl uit Ne derland de vertegenwoordigers van 3 or ganisaties arriveerden. Bijzonder interes sant was al reeds de reis door Zuid-Ne derland, België en Frankrijk. Na bezich tiging van Parijs bij avond, werden de deelnemers, waarbij zich later ook Duitse landbouwers voegden, verwelkomd door de voorzitter van de Franse Landbouw- maatschappij, die wees op het belang van uitwisseling van inzichten. In 5 groe pen van 10 personen werden daarna met kleine autobussen de verschillende dis tricten bezichtigd, met akkerbouw, vee teelt, kaasmakerijen, vlascultuur, suiker bieten, tarwe, wijnbouw enz. Ook de an dere dagen werden zeer leerzame excur sies gemaakt naar alle mogelijke bedrij ven, havens, opslagplaatsen,, fabrieken, enz. en werden ook tal van cultuurgoede ren bezichtigd. Bij het afscheid in Laon vroeg de voor zitter van het Departement aldaar zich af of de Holandse en Duitse boeren nog wel iets konden leren in Frankrijk. De handelsbelemmeringen zijn een ernstig struikelblok voor de Franse landbouw, welke in ontwikkeling achter is gebleven. De heer Sprokkereef meende, dat het doel van deze excursie, n.l. om zich enigs zins van de Franse ^landbouw en de vor deringen daarvan op de hoogte te stel len zeker is geslaagd. Na een dankwoord voor zijn causerie en een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. HET ZACHTE WEER DOET BLOEMEN ONTLUIKEN. Van alle kanten ontvangen we mede delingen over de verschijnselen in de na tuur in verband met het zachte weer. Bij sommigen bloeien de aardbeien voor de tweede maal, de bramen staan op som mige plaatsen weer in bloei, terwijl zelfs goudsbloemen opnieuw zijn opgekomen en weer bloeien. CURSUS REDDINGSWERK BLOKPLOEGEN. Maandagavond had in een van de lo kalen der o.l. Dorpsschool de eerste les plaats van de cursus reddingswerk, wel de heer H. J. Holterman, gemeente-op zichter. zal geven aan de desbetreffende afdelingen van de blokploegen der B.B. De heer Holterman werd met een kort woord ingeleid door het blokhoofd, de heer A. J. Snijders, die het doel van deze cursus uiteenzette. Verder waren aanwezig de heer G. Blom als pl.v. blokhoofd, en de heer C. G. Bal, die met. de werving enz. voor de B.B. belast is. EEN REPORTAGE VAN HET ALGEMEEN HANDELSBLAD. Het Algemeen Handelsblad heeft in zijn krant van Maandag j.l. een repor tage gewijd aan het verwerpen van kren tenbrood, dat hier druk in zwang is. Het westen van het land kent onze gebrui ken niet en wat weten wij van de le vensgewoonten van het westen? Het is daarom een goede gedachte ge weest van een der verslaggeefsters van het Handelsblad om er eens met 'n foto graaf op uit te trekken en iets te ver slaan van hetgeen zich al sinds mensen heugenis afspeelt in de bakkerijen in deze streken van Overijssel en het aangren zende Gelderland, om deze tijd van het jaar. Men is geweest in café „De Wippert", waar deze avond toevallig rollades en ander vleeswaren verworpen werden en men is naar Holten gekomen en heeft daar de bakkerij van de heer T. Koop man en van de familie Hartsuiker be zocht, waar behalve verwerpen, bussen- gooien, schieten en sjoelen bedreven werden, nevensymptomen van het aloude verwerpen, die wat variatie brengen in deze nog steeds gewilde attractie. „Ge behoeft de agenda maar op te slaan van het Zaterdags verschijnende Holtens Nieuwsblad om te weten waar verwerpen is", zo zegt het artikel, dat verlucht is met een drietal scherpe foto's. En dan volgt een beschrijving van het geen deze verslaggeefster overal heeft waargenomen en zij heeft haar ogen daarbij goed de kost gegeven. De familie Hartsuiker hoopt de ver werpers Zaterdag (heden) wat te laten zien van deze reportage. OPENSTELLING PLATTELANDSBIBLIOTHEEK. In verband met de Kerstdagen en Nieuwjaar is de plattelandsbibliotheek geopend op Woensdag 23 Dec. van 3.30 4 uur en van 7.308 uur. De eerstvolgende uitlening is daarna op Vrijdag 8 Jan. a.s., gewone tijd. ONDERHOUD RIJKSWEGEN. Bij de Vrijdag der vorige week te Zwolle gehouden aanbesteding van het onderhoud der Rijkswegen door de Rijks waterstaat was de fa. J. Krekel en Zoon de laagste inschrijver voor het traject DeventerAlmelo en HoltenGoor Gelderse grens voor de som van f 95.900. GESLAAGD VOOR E.H.B.O.-DIPLOMA Donderdagavond werd door Dr. van 't Riet uit Hengelo in hotel Holterman het EIIBO-examen afgenomen van de cursis ten, die werden opgeleid door dokter J. P. Nagelhout alhier. De volgende cursis ten slaagden: Mej. G. J. van Leeuwen, Mej. B. J. Stevens en de heren G.* J. Aitink, S. de Vries, J. van Blokland, II. M. Schoneveld, B. G. Hartenberg, J. A. Broekhuizen, E. Limbeek, E. J. Wes- terik, H. Stukker en W. Drent. De secretaris, de heer H. van Zeben, bracht de doktoren Van 't Riet en Na gelhout dank voor hun spontane mede werking bij het vormen van deze nieuwe ploeg EIIBO-ers. Aantrekkelijk als immer H.M. de Koningin heeft wederom dertien onbeken de foto's van de vier Prin sessen speciaal bestemd voor de Prinsessenkalën- der 1954 van „Pro Juven- tute". Ditmaal zijn het tien foto's uit Particulier Bezit en drie door Cas Oorthuys genomen foto's. Een aan trekkelijke kalender ten bate van een sympathiek werk. „Pro Juventute" oiedt immers de helpende hand aan kinderen-in- moeilijkheden van alle ge zindten. Helpt U helpen? U kunt deze kunstdrukkalender bestellen bij Mevr. C. P. Enklaar-v. Andel, Holter- berg 17. Telef. 201. De prijs bedraagt 2.75. ROMANTISCH JACHTVERMAAK IN HOLTENS DREVEN. Slipjacht achter de meute. Het was een bijzonder fraai schouw spel, dat Zaterdagmiddag van de vorige week te zien was op de ruige en glooien de heidevelden van de Hoch op de Hoge Borkeld en in het met jonge dennen be zaaide Twenhaarsveld. De slipjacht achter de meute, op ini tiatief van de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters", in deze contreien geor ganiseerd door de Kon. Ned. Jachtver- ganiseerd, bereikte hier wel haar hoogte punt. In de lichte nevel van deze herfstdag reed hier een gezelschap van ruim dertig ruiters en enkele amazones achter de honden, die met een luid geblaf het spoor volgden van de vos, in werkelijk heid een z.g. vossenslip, welke hier voor enkele uren gelegd was. De hoornsigna len van de jagermeester- zweepten de die ren op, welke met elkaar wedijverden om dat spoor zo snel mogelijk te volgen. Voor de hazen was het bepaald een on rustige middag. In de verte hoorde men telkens schoten knallen van een drijf jacht, welke hier gehouden werd en langs de wegen was het bezaaid met nieuws gierige mensen, die niets wilden missen van het romantische tafreel, dat zich op de heuvelachtige vlakte aan het oog ver toonde. De jagermeester en master van de meute der KNJV, Mr. J. J. A. Gillissen, bankier te Leusden, in fel rode rok en de beide whippers helpsters zou men haar kunnen noemen Mevr. Gillissen van Heek en Jonkvrouw Koëll uit Bilt- hoven, in zwart rijcostuum, voerden de jachtstoet aan, die in een snel galop de meute trachtte bij te houden. Het gezelschap, dat daar in zo'n snelle draf over de velden en door de bossen reed, bestond verder uit enkele kernleden van de KNJV en de bijna voltallige „Berg ruiters". Als fieldmaster trad op do voorzitter en instructeur van de „Berg ruiters, de heer II. Beltman, die tot taak had, te zorgen, dat de jachtstoet achter de honden en de jagermeester met zijn whippers bleef. Tot de deelnemers, welke van elders waren gekomen, behoorde de 63-jarige Baronnesse Van Heerdt geb. Kolff uit Baarn met haar pikeur, die deze da$ haar 180ste slipjacht reed en de heer en Mevr. Koster uit Zandvoort. Bij de aanvang van deze jachtrit, bij café „De_ Poppe", dreigde er direct stag natie, toen de honden het spoor van los- gestoten reeën gingen volgen, maar al spoedig had men de meute weer in het gareel en werd de eerste run uitgere den. Na een prachtige rit over de zo even omschreven vlakte, volgde een twee de run en werd rust gehouden, juist aan de grens van de gemeente. De paarden waren zeer bezweet en mens en dier moesten hier even op adem komen voor de laatste run door het Twenhaarsveld. In gesloten stoet ging het de Borkeld over naar de Geskesdijk, waar aan het begin van het Twenhaarsveld de derde glip was uitgelegd en waar de ruiters in een prachtig rit nog even hun hart konden ophalen. Op het erf van de heer Aaltink werd even rust gehouden en daarna reed het gezelschap met de meute voorop via de Kolweg naar hotel Vos man, zodat ook de bewoners van dit deel van het dorp nog iets van dit niet alle daags schouwspel te zien kregen. In het veld was er veel belangstelling voor dit jachtevenement, maar ook overal langs de huizen stonden de mensen een ogenblik buiten om de stoet te zien! passeren. De deelnemers van elders waren zeer tevreden over deze jachtrit en vonden het gereden parcours van pl.m. 10 k.m., dat door alle deelnemers was uitge-J reden, bijzonder interessant. Men denkt er dan ook over om deze terreinrit te verbinden met het parcours, dat heli vorig jaar op de terreinen van de Fam. Palthe onder Haarle werd gereden. Voor „De Bergruiters" was het wel slagen van deze middag dan ook een aardig succes, dat weer enige luister heeft bijgezet aan het 20-jarig jibileum. De honden, waarmede deze z.g. par- force-jachten bedreven worden, zijn z.g. brakken of foxhounds. De meute, welke men hier gezien heeft, is destijds door Prins Bernhardt geschonken aan de KN JV. Vooral in Engeland is deze sport zeer geliefd en nog druk in zwang. In ons land is de belangsteUing ook al van wege de hoge kosten, „welke deze ruiter sport meebrengt tanende. Men wil nu trachten haar te populariseren door de deelname van de landelijke rij verenigin gen te animeren. KERSTORATORIUM „EEN KIND IS ONS GEBOREN". Evenals voorgaande jaren hoopt ook dit jaar de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" (directeur de heer W. van Erkelens) een Kerstoratorium uit te voe ren. Voor dit jaar viel de keusop het prachtige oratorium „Een Kind is ons geboren" van Hildebrand van Bolhuis. Plet is een werk voor gemengd koor, dubbelkwartet, soli voor sopraan en ba riton en wordt uitgevoerd met begelei ding van harmonium, hobo, trompet en fluit. De bariton-soli worden gezongen door Kees Deenik uit Hilversum, vaste medewerker aan de NCRV-programma's, terwijl de sopraansoli worden gezongen door Mej. Riek Landeweerd, lid van „Soli". Wij geven bij dit oratorium een korte toelichting: Het werk bestaat uit twee hoofddelen. Het eerste gedeelte geeft wéér hét vér- langend uitzien naar de komst van de eens beloofde Verlosser der wereld. Met verlangen, omdat het mensdom door eigen zonde en schuld van God ver vreemd, in grote nood verkeert. De bari ton-solist getuigt hiervan als hij het uit roept: „Erbarm U over ons, zie onze ellende aan". Als antwoord hierop zingt het koor de overbekende woorden uit Ps. 130: „Ik blijf den Heer verwachten",1 waarin zij terugdenkt aan de beloften, die God eens deed, en daarna bidt om de komst van de Immanuël. Dan horen we de profetische stem uit het Oude Testa ment, die aankondigt, dat het volk in duisternis een groot Licht ziet, waarna het koor de wereld oproept om het Licht te ontvangen. De sopraan-soliste zingt dan van het verlangen, waarmee de komst van de Heiland wordt verbeid. Het tweede deel opent met een groot koorwerk, waarin God geloofd wordt, omdat Hij aan Zijn genade gedacht heeft en Zijn trouw weer wordt bevestigd. In liet tweede deel wordt de geschie denis van de aankondiging van de ge boorte van Jezus, het feit zelf en de aanbidding van de herders behandeld, zo als we dat vinden beschreven in het Lu- kas-evangelie. Deze geschiedenis wordt onderbroken door koorwerken en soli, die het ant woord zijn op de steeds weer zo aangrij pende geschiedenis van de geboorte van de Redder der wereld. Het is onnodig om op dit alles dieper in te gaan. Men behoeft slechts te luis teren naar de muziek, die zich hier met het Woord heeft samengevoegd, om ge tuigenis af te leggen van de vreugde om de geboorte van liet Kind, dat in de we reld gekomen is om de mensheid mei God te verenigen. Met een machtig „Halleluja, amen" wordt het oratorium besloten. Ds. J. H. Israël zal deze avond openen, terwijl een kort slotwoord zal worden gesproken door Ds. R. A. Hoogkamp. Moge dit oratorium worden uitgevoerd tot stichting van velen en bovenal toï eer van God, die ons in het „Kind in de kribbe" alles geschonken heeft. Moge het een waardige voorbereiding vormen voor het Kerstfeest 1953. BAND „NEDERLAND—INDONESIË" EN „FOMIBA" THANS DEFINITIEF OPGEHEVEN. Het zal weinigen bekend zijn, dat de vereniging „Band NederlandIndonesië" tot heden nog actief werkzaam was. In onze plaats bestond nog een kleine kas, welke gebruikt werd om het lande lijk werk te kunnen voortzetten en weke lijks werd door het secretariaat nog lec tuur gezonden aan de militaire zieken huizen. De plaatselijke band had nog enige abonnementen lopen op Revue, Denksport en Wereld en verzond deze lectuur aan het Militair Sanatorium. Als vertegenwoordigster van de pro vincie Overijssel had Mevr. II. J. Bal Keiler zitting in het landelijk bestuur, dat op geregelde tijden te Utrecht ver gaderde en de lopende zaken afdeed. Op 1 Januari 1954 wordt deze organi satie thans officieel opgeheven, zodat zij hiermede haar belangrijke taak heef t vol bracht. VACANTIEKOLONIES MAKEN ZWAKKE KINDEREN STERK. De afdeling Holten van het Centraal Genootschap voor de uitzending van kin deren naar vacantiekolonies en herstel lingsoorden heeft in een ledenvergadering in hotel Holterman enkele nieuwe be stuursleden gekozen en haar propaganda - plannen besproken voor het komende jaar. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, de heer H. J. A. Koldeweij, nog eens het doel der vereniging uiteengezet en er op gewezen, dat de uitzending van zwakke kinderen ziekten kan voorkomen en derhalve de gezondheidstoestand van de bevolking verhoogt. Aan deze uitzen ding zijn grote kosten verbonden en het is, naar sprekers mening, jammer, dat personen, die eerst lid waren, later be dankten. De gemeente geeft een behoor lijke subsidie, maar toch zijn de uitga ven in 1953 hoger geweest dan de inkom sten. Mevr. Berends bracht verslag uit van de laatste algemene vergadering van het genootschap. Op dezevergadering wer den gelden aangeboden, welke ingezameld waren voor de herbouw van het Emma- kinderhuis te Egmond aan Zee, dat in de oorlog vernield werd. Overijssel kon een bedrag van f16.000,aanbieden. Verder wees Mevr. Berends op de goede resultaten van de winterverplcging en raadde het bestuur aan subsidie aan te vragen bij het algemeen ziekenfonds, zoals dat elders ook geschiedt. Bestuursverkiezing. Mej. A. Oostindië bedankte om gezond heidsredenen als bestuurslid. Aangezien het bestuur uitbreiding met twee leden noodzakelijk vond, werd overgegaan tot de verkiezing van drie nieuwe leden. Als zodanig werden gekozen Mevr. W. Wan- sink-Muller, Mevr. J. Jansen-v. d. Brink en Mevr. A. Schuppert-Ebrecht. Op voorstel van het bestuur werd bij acclamatie besloten Mej. Oostindië tot erelid te benoemen en haar in het zieken huis, waarin zij momenteel is opgenomen, een fruitmand aan te bieden. Het bestuur werd voorts gemachtigd enkele dames te benoemen in de propa- •commissie. Films vertoond. Door de heer Van Zeben werden ver volgens enkele films vertoond, waarvoor het toestel welwillend was afgestaan door oudercommissie en personeel der dorps school. De titels dezer films luidden: „Een trein vertrekt met Kareitje", „Ka- reltje wordt Karei" en „Gezonde jeugd, gezond volk". Zij gaven nog eens weer een duidelijk beeld van welke enorme betekenis de uitzending van zwakke kin deren kan zijn, die thuis niet op krach ten kunnen komen. De vacantiekolonies, het strand, zwemmen, gymnastiek, dat alles werkt mee, dat zij sterk en flink worden. Zij vormden tevens een opwek king om mild te geven. KINDERJOLIJT OP DE SMIDSBELT. Jaap speelde voor Sinterklaas. „Waar zit de meeste vis?" Dat was de vraag, die Jaap de visboer aan de kin deren van Holten had gesteld en op deze vraag hadden enkele honderden jongelui een antwoord gegeven. De antwoorden liepen erg uiteen. De één vulde in: „In de Schipbeek" (vast geen lid van de Hol- tense Hengclaarsvereniging), een ander: „In de Noordzee", een derde: „In het water" en een groot aantal: „Tussen kop en staart". Slechts een 4-tal had het juiste antwoord gegeven: „Aan het graat". Bij loting werden de hoofdprijzen als volgt gewonnen: 1. Gerrie Nekkers; 2. Mini Aaltink; 3. Rita Franke; 4. Mari- nus Aanstoot. De vijfde tot en met de achtste prijs werd toegekend aan de kin deren, die als antwoord gaven: „Tussen het graat". 5. Dini Klein Veldcrman; 6. Appie Klein Velderman; 7. Wim Oplaat; 8. Willy Lodeweges. Alle kinderen wer den door Jaap onthaald op snoep. De prijs van de grote paling bedroeg f 6,66, wat door de heren L. Schurink te Almelo en J. Schutte te Loo precies was geraden. Bij loting kreeg de heer Schu rink de eerste prijs; 3. Mej. Trui Aaf- tink (Oranjestraat) (f6,65); 4. Mevr» AaftinkRietman, II. J. Wansinlcstraat (f6,65); 5. L. Gazan, Oranjestraat (f6,65); 6.. H. J. Beldman, II. J. Wan sinlcstraat (f 6,65)7. G. J. Stevens, Okkenbroek (f 6,65)8. W. Meerman, Markeloseweg (f6,67); 9. Mevr. Bouw huisWissink, Oranjestraat (f6,64); 10. E. Aaltink, Holterbroek (f 6,68). SCHILDERIJ AANGEKOCHT". Door het gemeentebestuur van Almelo is op de schilderijententoonstelling, welke aldaar gehouden wordt, een werk aange kocht van onze plaatsgenoot Herman Be rends: „Verwoest Arcadië". Zoals bekend, hangen ook in de raadszaal in onze plaats verschillende werken van de heer Berends. VOETBAL. G.F.C. 2—Holten 1 1—1. De eerste tien minuten na de aftrap is de thuisclub sterk in de meerderheid, maar geleidelijk weten de bezoekers zich aan de druk op hun doel te ontworstelen en zien we enkele goede aanvallen, waar bij door een der backs van G.F.C, in eigen doel wordt getrapt (01). Enkele goede schoten van Soer en Corn, ten Velde worden door de Goorse doelman uitstekend gestopt. Direct na de hervatting ontwikkelen zich enkele goede aanvallen van de gast heren, maar de achterhoede van Holten met Traanman, Wissink en doelman Frits weet stand te houden. Uit een voorzet van de Goorse rechtsbuiten weet de links buiten een harde schuiver af te geven, die Frits niet houden kan en waarmede de stand gelijk is (11). Er ontstaat nog even een onaangenaam incident als een der spelers van Goor wegens natrap pen het veld wordt uitgezonden en met een sterk aanvallend Holten komt het einde. Holten 2de Zweef 3 00.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2