Een strip voor de kinderen Winkelweek 1953 1 UITVOERING VAN HGK Holtens Gemengd Koor heeft Woens dagavond ter gelegenheid van de Over ijsselse dankdag in Amicitia onder leiding van zijn dirigent de heer J. K. Warmink uit Goor een zeer geslaagde zanguitvoe ring gegeven, met als toegift een klucht in twee tafrelen „Papa strijkt de vlag". Het zangprogramma week deze keer geheel af van hetgeen voorheen gege- veh werd. De dirigent had zeer veel af wisseling gebracht in het gebodene en gaf op de aangekondigde liederen een korte toelichting. Er werden tal van lie deren van bekende componisten ten ge hore gebracht, die uitstekend werden ge zongen o.a. een drietal koralen uit de Cantate 140 van Joh. Seb. Bach met obli gaat piano en tenoren. „Het gebed" uit de opera „Der Freischutz" van Carl Ma ria von Weber en na de pauze het Zigeu nerkoor uit de opera van Verdi „La Tra- Viata". Het nummer werd gedirigeerd door de heer H. Bergink uit Enschede met aan de vleugel de heer Warmink zelf. Dit alles werd afgewisseld door een solo „Song the trompet" van de dames H. Maats Kevelam en M. Dollekamp door zang van het dameskoor en van het mannenkoor afzonderlijk en door enkel soli van de heer H. Kevelam (tenor) van enkele En gelse liederen. Bij het opkomen zong het koor de aan wezigen een welkomstlied toe, waarna de voorzitter, de heer J. W. Dollekamp, een kort welkomstwoord sprak. Met enkele prachtig gezongen liederen werd daarna het programma geopend o.a. „Wohl auf der lieben Gaste" van Sarto- rius en „Wiegenlied der Hirten" van Rei- mann, een mooi kerstlied. Met „Sterren pracht" een wals van Johann Strauss werd dit programma besloten, waaraan de toehoorders veel genoegen beleefd hebben. Het koor oogstte een hartelijk ap plaus. Men heeft beslist pret gehad van de klucht, welke na de pauze door enkele leden van de vereniging onder leiding van de heer P. Bos ten tonele werd ge voerd. Papa Hagelslag (de heer H. Tul- Ier) streek de vlag voor zijn dochter Els (mej. J. Hofman) en haar beminde, de jonge dokter Berger (de heer Nijhof), maar niet dan nadat deze door een com plot met een paar artisten (de heren Aaftink en Joh. Littink) de candidaten van de zakenman Hagelslag, zoons van za kenvrienden uit Drente en Amerika, on aannemelijk had gemaakt. Toen de laat ste in cowboycostuum met zweep en pistool op het toneel verscheen en de oude heer in het hoekje dreef daverde de tjok volle zaal van de lach. Tussen deze be drijven door was het spel van de huis houdster (mevr. J. Oolhekkink-Kevelam) prachtig en zorgde ook de dienstbode (mej. M. Pasop) voor komische moment jes bij de oppas van het verliefde span. Het was wat men noemt „een niemen dalletje" maar het publiek heeft er zeer van genoten en beloonde de spelers dan ook met een spontaan applaus. De voorzitter deelde na afloop kleine geschenken uit aan de dirigent met bloe men voor diens echtgenote, aan de heer Bos voor de regie, mej. Geertje Otter, kapper van Geenhuizen, die weer keu rig voor de grimering zorgde en dankte de milde gevers voor de prijzen van de ver loting. Met een gezellig bal onder leiding van de heer Beijers werd deze geslaagde avond besloten. GESTICHTSWACHTER. Onze plaatsgenoot, de heer J. H. Bouw huis, is met ingang van nader te be palen datum benoemd tot gestiehtswach- ter van de Straf gestichten te Norg (Dr.). TRUCK REED STUK UIT DE MUUR. Waarschijnlijk om het leven van een kat te sparen, heeft in de nacht vaq Maandag op Dinsdag omstreeks half 5, een truck met aanhanger, waarvan de eigenaar en bestuurder nog steeds on bekend zijn, een stuk uit de muur ge reden van de meubelzaak van de Fa. Gebr. Schuppert, op de hoek van de Kerkstraat en de Dorpsstraat. De vriendelijke geste van de chauffeur jegens de kat heeft echter niet mogen baten, want het dier werd dood op de weg aangetroffen en de firma Schup pert zit met een kapotte gevel. De politie heeft nog getracht om de chauffeur op te sporen, want deze had natuurlijk moe ten stoppen om de schade te regelen. Hij is tot nu toe nog niet gevonden. WIELERCLUB OPGERICHT. In verband met de toenemende belang stelling, welke er bij de jongelui in onze plaats bestaat voor de wielersport, heb ben enkele personen het initiatief geno men om te komen tot het oprichten van een wielervereniging. Er bestond voor deze bijeenkomst goede belangstelling, 't Was niet de eerste keer, dat een poging daartoe werd gedaan, zoals de voorzitter voor deze avond, de heer Beijers, op merkte. Aangezien verschillende jongelui aan clubs in andere plaatsen deelne men, was het z.i. beter te trachten hier gezamenlijk dit werk te ondernemen. De heer Bram van der Velde, die zelf al enige jaren de rensport beoefent, ver telde van zijn ervaringen en wees op de mogelijkheid en de voorwaarden voor aansluiting bij de KNWU, van welke or ganisatie men een lecentie moet hebben om aan wielerwedstrijden te kunnen deel nemen. Het gaat niet alleen om de jonge lui, welke reeds een race-karretje be zitten, maar ook om hen, die door het uitmonsteren van hun fiets met een krom stuur zich als wielrenners in de dop ontpoppen. Met vereende krachten kan men onder leiding van ouderen iets be reiken, wanneer blijkt, dat de leden teamgeest bezitten, want de geest om wat voor elkaar over te hebben is bij een wielervereniging onmisbaar. De aanwezigen besloten tot oprichting van een club over te gaan en te trachten het ledental uit te breiden en voorts omi nog meer ouderen uit te nodigen aan deze club leiding te geven. Als voorlopig bestuur werden aange wezen de heren J. M. Metzger, Br. van der Velde en W. Beijers. Deze heren zul len voorbereidingen treffen om een defi nitief bestuur en een sportcommissie te kiezen. Ten einde ons blad ook aantrekke lijk te maken voor de kinderen, be ginnen wij vandaag met de publicatie van een strip, getiteld: „De geschie denis van Petertje Knabbel als auto renner." De jeugd zal er zeker van genieten. Maar ook de ouderen is het niet ver boden om er kennis van te nemen, want het is bekend dat deze strips 'n grote aantrekkingskracht uitoefenen op mensen van alle leeftijden. Maar laten we er wel bij zeggen: de plaatjes met hun onderschriften zijn bedoeld voor de kinderen. Ze verschijnen éénmaal per week en de tussenruimte is dus wel wat lang. Als ze er dus echt van zullen genieten, laat ze de krant dan bewa ren of de plaatjes uitknippen. Als de serie compleet is, hebben ze een aar dig verhaal. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Albert Jan, zv G. Hosmar en G. A. op den Dries. Ondertrouwd: Johan Sligman, 24 j., Markelo, en Johanna Pasop, 21 j., Hol ten. Jan Roelvink, 22 j., en Hennie Jansen, 22 j., beiden Holten. Gehuwd: Hendrik Jan Lammertink, oud 28 j., Markelo, en Dina Stappenbeld, 27 j., Holten. Jan Wegstapel, 32 j., en Maria Aaftink, 27 j., beiden Holten. Johannes Paalman, 22 j., en Hendrina Beldman, 23 j., beiden Holten. BEVOLKING. Ingekomen: J. Sinnema en gezin van Kollumerland c.a. naar Holterberg 24. Vertrokken: H. H. Donker en gezin van Holterberg 24 naar 's-Gravenhage. H. W. Schöppers, echtg. v. P. Veen- stra van Boskampspad 2 naar Kuinre. A. Houwer (wed. K. Jellema) van Holterberg 42 naar Almelo. J. Hoe- vink van Borkeld 71 naar Markelo. K. F. Egelman en gezin van Holterberg 42 naar Kampen. H. J. Smook van H. J. Wansinkstraat 27 naar Raalte. A. Bierman van Borkeld 12 naar Assen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 9 uur en 10.30 uur Ds Israel; 7 uur Ds Knipscheer. In alle diensten collecte voor het Jeugdwerk. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Collecte voor het Jeugdwerk. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. KRANSLEGGING. CANADESE BEGRAAFPLAATS. De gebruikelijke kranslegging op Wa penstilstandsdag 11 Nov. is door om standigheden verplaatst naar Zaterdag 14 Nov. a.s. (Klaproosdag). De plechtigheid zal des morgens om 11 uur plaats vinden door de leden van de afdeling Holten van het Ned. Oor- logsgravencomité. FILMAVOND OVER FRANKRIJK. Vrijdagavond der vorige week werd op initiatief van dokter Nagelhout in Ami citia een filmavond gehouden onder de titel „Romantisch Frankrijk". De avond ging uit van de propaganda- dienst van de NRV en was toegankelijk voor de leden van de Holtense Kunstclub en andere belangstellenden. De heer J. H. Kleine Staarman uit Den Haag hield een toelichtende causerie bij deze film. Het is een prachtige avond geworden meerderen van deze gelegenheid gebruik en het was dan ook jammer, dat niet hebben gemaakt om hun blik wat te verruimen, want het vertoonde gaf daar alle gelegenheid voor. Na een kort welkomstwoord van de heer Nagelhout hield de heer KI eind Staarman zijn boeiende causerie en werd de kleurenfilm vertoond, die de bezoe kers voerde over de Vogezen, de Jura, met Chamonix, Grenoble naar de Mid dellandse Zeekust, met de prachtige bad plaatsen Menton, Monaco en de haven stad Marseille, over Luchon en Biaritz naar het Hoogland van Auvergne, langs de stroomversnellingen van de Tarn en van de kastelen langs de Loire naar Frankrijks hoofdstad Parijs, met z'n machtige Eif el toren en z'n talloze be zienswaardigheden. Als toegift werd vertoond een kleuren film van Alex Roosdorp van de Maro- film te Deventer over het wijnoogstfeest in Frankrijk, dat de bezoekers een in druk verschafte van de grote betekenis van de wijnbouw in Frankrijk en de met de oogst gepaard gaande traditionele fees telijkheden. Dokter Nagelhout dankte aan het slot de heer Kleine Staarman voor de mooie avond. CH. BOERINNENBOND. De leden van de afdeling Holten van de Ghr. Boerinnen Plattelands Bond (GB PB) kwamen Donderdagavond in het ge bouw „Rehoboth" in vergadering bijeen onder leiding van Mej. L. Tromop, die de vergadering opende met gebed, nadat gezamenlijk gezongen, was Ps. 103 vers 1 en het lezen van Matth. 6 2732. Na een kort woord van welkom, waar bij de presidente zich in 't bijzonder richtte tot de heer v. d. Berg uit Rijs-' sen, las de secretaresse, Mevr. J. Wig- gersAanstoot, de notulen, die ongewij zigd werden goedgekeurd en vastgesteld. De heer v. d. Berg hield hierna een le zing over „Het schikken en verzorgen van snijbloemen". Nog maar al te vaak worden de bloe men afgesneden wanneer ze nat zijn of op een tijd, waarop een felle zon schijnt. Bloemen moet men uitsluitend 's mor gens of 's avonds snijden. Bij het snij den moet men zorgvuldig tewerk gaan, want helaas zijn veel snijbloemen al be dorven voordat ze op de vaas staan. Het tijdstip van snijden is bij de ene bloem anders dan bij de andere. De #én snijdt men in de knop, terwijl de dahlia, lati- rus en zinnia's goed uit moeten zijn. Bij het schikken van bloemen op de vaas lette men vooral op de wijze van groei en in de natuur en zette men vooral niet te veel bloemen op een vaas. De bloemen blijven langer mooi en fris, wanneer aan het water een weinig chri- saal wordt toegevoegd. Verschillende vragen, die naar aanlei ding van de causerie werden gesteld, wer den door de heer v. d. Berg op duidelijke wijze beantwoord. Nadat de presidente een woord van dank had gesproken tot de heer v. d. Berg voor zijn leerzame lezing, werd nog gesproken over de plaatselijke handwerk- tentoonstelling, die in het a.s. voorjaar gehouden zal worden. Verschillende leden zijn reeds druk bezig om voor deze tentoonstelling een fraai werkstuk te maken. Na het gezamenlijk zingen van Gezang 29 1, werd de vergadering door Mej. H. Stam met dankgebed gesloten. NIEUWS VOOR DE DAMES. EXCLUSIEVE SHOW EN DEMON. STRATIE. Door de firma Gebr. Schuppert zal Vrijdag 20 November a.s. in het gebouw „Amicitia" de exclusieve Iduna Foun dation Show worden gehouden, waar door ervaren mannequins getoond zal worden dat kleding alleen dan perfect gedragen kan worden als de foundation, de ondergrond, dat wil zeggen het corset en de bustehouder, een onberispelijke pasvorm hebben. Het geheim van de charmante verschij ning is nu niet meer alleen het voorrecht van die figuren met ideale lichaamsma ten of voor hen, die veel extra kosten kunnen besteden aan speciaal maatwerk. Een geheel nieuwe, op wetenschappe lijk onderzoek gebaseerd Pas-Tunette maatsysteem garandeert voor elke vrouw een volmaakt corset tegen de normale confectieprijs en van de Iduna modellen is deze prijs zeer aantrekkelijk. De toegang tot deze show, waaraan diverse attracties zijn verbonden, is ge heel vrij. In de pauze zal een consump tie worden aangeboden. De show's worden gehouden om 3 uur 's middags en 8 uur 's avonds. Entreekaarten zijn verkrijgbaar aan de zaak en eventueel aan de zaal. Op Zaterdag 21 November is de Iduna- Corsetière in de zaak van de Gebr. Schuppert aanwezig om de dames per soonlijk van deskundig advies te dienen. Na afloop van elke show zal er een demonstratie worden gegeven met de Meister Zig-zag naoimachine. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de advertenties in dit num mer. DE SINT KOMT OOK IN HOLTEN! Maandagavond j.l. kwam de St. Nico- laascommissie van de O.L. Dorpsschool bijeen ter bespreking van het a.s. St. Ni- colaasfeest. De laagste klassen van de beide Dorpsscholen zullen de Sint op Vrijdag 4 December, zo mogelijk om 9 uur, afhalen van het viaduct, waarbij aan de Bijzondere School dit jaar de eer te beurt valt de Sint te mogen verwel komen. Gezamenlijk wordt dan bij goed weer de gebruikelijke rondgang door het dorp gemaakt, waarna elke school haar feest in eigen kring verder viert. Voor; de ouders van niet-schoolgaande kinde ren bestaat er gelegenheid met de klein tjes de goede Sint in het gymnastiek lokaal te bezoeken. Dit zal om ongeveer half tien zijn, waarna de klassen 1, 2 en 3 zich op het hoge bezoek kunnen verheugen. 's Middags is er voor deze klassen een filmvoorstelling in Amicitia. De hogere klassen gingen de laatste jaren naar Deventer, om daar te genie ten van een op te voeren sprookje. Dit jaar heeft Deventer een ander pro gramma, waarvan de inhoud nog niet precies bekend is. Aangezien de kosten nogal hoog zijn, meenden de aanwezige commissieleden met het personeel niet het risico te mogen nemen hier op goed geluk heen te moeten gaan. Hiervoor zal 's morgens in Amicitia een filmprogramma met zo mogelijk an dere attracties voor de klassen 4 t.m. 8 aangeboden worden. De lijsten, voorzover ingeleverd, bleken voor een mooi bedrag opgebracht te heb ben. Collectanten en gevers wordt harte lijk dank gebracht voor hun medewerking. MOEDERCURSUS GROENE KRUIS. Donderdagmiddag had in het Stations- koffiehuis van de heer M. Kalfsterman de eindles plaats van de aldaar geduren de de afgelopen 9 weken door de dis trictsverpleegster, Zr. D. H. Engellces- uit Hengelo, gegeven moedercursus. Voor deze cursus bestond een grote be langstelling. Aan het einde van deze laatste les heeft de voorzitter van de vereniging „Het Groene Kruis", de heer W. Beijers, er zijn blijdschap over uitgesproken, dat weer zoveel jonge vrouwen aan deze cur sus hebben deelgenomen. Hij wees er daarbij op, dat het Groene Kruis niet aan de weg timmert, maar belangrijke taken verricht ten opzichte van de be vordering van de volksgezondheid. Enkele daarvan zijn de prae-natale zorg, de kraam verpleging, zuigelingenverzorging (consultatiebureaux), de wijkverpleging en tuberculosebestrijding, de zorg voor gees telijke volksgezondheid en de rheumabe- strijding. Uit de eerste zorg vloeit deze cursus voort. In deze tijd worden overal diploma's verlangd. Om vader of moe der te worden is nog geen diploma no dig, maar het vraagt wel een grote mate van verantwoordelijklieid. Het volgen van deze cursus getuigt er van, dat dit ver antwoordelijkheidsbesef bij deze deel neemsters wel aanwezig is. Spr. hoopte, dat liet volgen van deze cursus voor hen rijke vrucht mag afwerpen. Zuster En- gelkes bracht hij dank voor haar gere gelde- komst naar Holten en voor het gedoceerde. Zuster Ronner en haar ver vangster, Mevrouw W. Wansink-Muller, dankte hij voor de getroffen voorberei dingen. Door Mevr. R. KnapenSoer werd aan Zuster Engellces namens de gezamenlijke cursisten een boekenbon aangeboden, waarmede deze erg ingenomen was. De vereniging bood de dames een kopje thee met een speculaasje aan. HOLLEND PAARD RAMDE AUTO. Het paard van de landbouwer Joh. Haverslag nam er Dinsdagmorgen geen genoegen mee om zich bij de smederij van de heer W. Maats van nieuwe ijzers te laten voorzien. Toen een der hoef ijzers werd afgenomen, sloeg het paard op hol en trok een afdakje van zinken platen met zich mee. Reeds terstond ramde het dier een auto van de heer J. te H. uit Enschede, gleed van de motor kap en rende in dolle vaart met stukken blik en ijzer achter zich aan door de Dorpsstraat in de richting van hotel Hol- terman. Op wonderbaarlijke wijze vloog het dier tussen een paar lichtmasten en de huizen door, holde via de Smidsbelt de Smidsstraat in en liep zich daar vast op de plaats waar het huisje van wijlen Kriet-Gerritjan gestaan heeft. Het had onderweg een zinken plaat en wat stuk ken ijzer verloren, die zo'n lawaai maak ten, dat verschillende mensen dachten, dat er een straaljager naar benedenkwam. Zo erg was het gelukkig niet. Wel had de automobilist voor enkele honderden guldens schade aan zijn auto, maar de heer Haverslag was verzekerd, zodat deze schade wel terecht zal komen. Het dier had verder in z'n dolle ren geen schade veroorzaakt, maar was zelf enigszins aan de voet gewond. VWAVWWWVVWVWAVWVW Onder het motto: KOOPT IN DE VREEMDE NIET WAT EIGEN PLAATS U BIEDT. De Holtense Handelsvereniging orga niseert dit jaar in het tijdvak van Vrij dag 20 November tot en met Zaterdag a.s. weer EEN WINKELWEEK. Nadere bijzonderheden kunnen wij niet eerder mededelen dan in ons volgend nummer, maar het bestuur broedt op plannen om er weer een aantrekkelijk en gezellig winkelfeest van te maken met reducties en andere attracties. En de winkeliers zijn er weer op uit om door een uitgebreide sortering goe deren tegen billijke prijzen het de koper zo gemakkelijk mogelijk te maken. Waarom zal men dan naar elders gaan als het dichtbij goed en niet duurder te krijgen is? vyvvwwvwwwwwvwwvw „CIRCUS KNIE" IN PARKGEBOUW Donderdagavond 19 Nov. organiseert de vereniging T.O.V.A. in het Parkge bouw te Rijssen een toneelavond, waar voor men een voortreffelijk gezelschap heeft kunnen engageren. De Amsterdam se Toneelvereniging speelt deze avond 't successtuk „Circus Knie", waarin o.a. Jo han Elsensohn en Aaf Bouber de hoofd rollen vertolken. Een avond, waarvoor ongetwijfeld grote belangstelling bestaat. EERGRUITERS WEER FAVORIET. De Bergruiters hebben Zaterdag weer buitengewoon fraaie successen geboekt in de cross die verreden werd door de L.R. „De Berkelruiters" te Eibergen. De Bergruiters hebben in deze cross de tropheeën lang niet cadeau gekregen. Het is een verwoede strijd geworden tussen de Lonneker ruiters, en de Holte naren, waarbij de snelste drie plaatsge noten slechts 2 seconden voorbleven op Lonneker. Deze twee seconden waren vol doende om de fraaie wisselbeker, die drie keer achtereen gewonnen moest worden, een definitief plaatsje te geven in de prijzenkast van de Bergruiters. De individuele uitslagen zijn als volgt: Zware cross: 1. G. Hulsman met „Albert", 3 min. 58 sec. 3. M. Bolink met „Lyda", 4 min. 21 sec. 6. H. Beldman met „Figurant", 4 min. 34 sec. 7. G. Bolink met „Har ry", 4 min. 44 sec. In de lichte cross deden de Holtense junioren het weer buitengewoon goed. 1. T. Beldman Jr. met „Queen Mary", 4 min. 20 sec. 2. H. Schoneveld met „Old Mac", 4 min. 24 sec. 4. Johan Bronsvoort met „Klein Duimpje", 4 min. 36 sec. 10. G. Keizer met „Zid-Zard", 4 min. 43 sec. Zaterdag 14 Nov. (heden) wordt deel genomen aan de cross van de L.R. te Zuidwolde. De heer H. Beldman moet in deze cross waaraan sterke verenigin gen uit Zuid-West Drenthe deelnemen de wisselbeker verdedigen, die door hem het vorige jaar werd gewonnen. TWEEDE GEVAL VAN ENTERSE ZIEKTE. In deze gemeente is een tweede geval van de z.g. Enterse ziekte geconstateerd en wel bij een varken van de heer H. Veneklaas, Dijkerhoek 100. Het slachtdier is naar Almelo opge zonden. De schade wordt door verzeke- I ring gedekt. DE ELECTRICITEITSTARIEVEN EN DE MIDDENSTAND. Onder de zakenmensen zijn nog al enige bezwaren naar voren gekomen over de onlangs door de gemeenteraad vast gestelde verhoogde electriciteitstarieven. De Holtense Handelsvereniging heeft zich in dit verband tot het gemeentebe stuur gewend en dat heeft bij monde van onze burgemeester medegedeeld, dat de lichtcommissie bereid is de klachten van de verschillende zakenmensen aan te horen. In verband hiermede zal op Dinsdag 17 Nov. a.s. des avonds 7.30 uur in hotel Holterman een vergadering plaats vin den waarin de Lichtcommissie en de be drijfsleiding van het G.E.B. gelegenheid zullen geven aan de leden van de Hol tense Handelsvereniging om hun bezwa ren naar voren te brengen. Ook de bur gemeester Mr W. H. Enklaar zal in deze vergadering aanwezig zijn als vertegen woordiger van het dagelijks bestuur onzer gemeente. MOTORCLUB PRESENTEERT MOOIE FILMS. De Motor- en Autoclub „De Holter berg" presenteert Woensdagavond in de feestzaal van hotel Vosman een aantal prachtige films op het gebied van de automobiel- en autosport en in een an der genre. De toegang tot deze avond is vrij en wordt met een dansje besloten. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad. SCHAAKLIEFHEBBERS VOOR. Enkele schakers oud-leden van de vroegere schaakclub hebben het initia tief genomen om weer te komen tot op richting van een schaakclub. Zij die lid willen worden van deze club worden Maandagavond verwacht in hotel Vosman. VAN DE BERM IN DE SLOOT. Een van de vrachtauto's van de fa. Gebr. Wansink, bestuurd door de heer B. Willems, reed Woensdagavond in de berm van de Maneschijnsweg en kwam daar door in de brede sloot (de z.g. Wijert, zoals men ter plaatse zegt) terecht. De cabine van de dumpwagen werd enigs zins beschadigd. Hij is met vereende krachten weer op het droge gebracht. VERKEERSHEKKEN IN DE DORPSSTRAAT. In tegenstelling met het bericht, dat wij voor enige weken lanceerden, dat op de hoek van de DorpsstraatStations straatLarenseweg voor de regeling van het voetgangersverkeer ijzeren paaltjes met kettingen zouden worden geplaatst, is men thans overgegaan tot het instal leren van hekken met buizen. Zij zijn zo geconstrueerd, dat de kinderen er niet op kunnen kopjeduikelen en daardoor toch nog met het verkeer in aanraking zouden kunnen komen. Wij vragen ons echter af of zij ge zien de nauwe toegangen tot de beide zijstraten er wel lang onbeschadigd zullen staan. BEVORDERD TOT PLOEGBAAS. Onze plaatsgenoot de heer Joh. Nek kers, onderploegbaas der Ned. Spoor wegen is dezer dagen bevorderd tot ploegbaas op het baanvak HoltenDij kerhoek. Op dit baanvak was de leiding opgedragen aan de heer P. van der Meu- j len, die thans de plaats heeft ingenomen van de heer H. J. Bosscher, in verband met diens pensionnering. De heer Nek- kers is nu in de plaats gakomen van de heer Van der Meulen. CANDIDAAT VOOR DE PROV. STATEN. In de Maandagavond in hotel Holter- j man gehouden ledenvergadering van de Afdeling der V.V.D. is besloten de heer D. J. Wansink candidaat te stellen voor de in 1954 te houden verkiezing voor de Prov. Staten dezer provincie. PIET BOS SPRAK VOOR DE BOERENDOCHTERS. Onze plaatsgenoot Piet Bos heeft Vrij dag 6 November in hotel Holterman ge sproken voor de leden van de Boeren dochtersverenigingen uit Holten en Mar kelo. Met als toelichtend hulpmiddel zijn bekende kist met geprepareerde dieren en andere dingen heeft de heer Bos de dames veel interessante dingen verteld van het leven in de natuur. Zijn jarenlange ervaring als jager en preparateur heeft hem in staat gesteld 'het dierenleven van nabij gade te slaan en hij weet van deze ervaringen altijd i op een boeiende wijze te vertellen. Zo j trekt hij in de winterdagen met zijn kist j met attributen het gehele land door om voor scholen, departementen van het Nut, jagerclubs en andere gezelschappen lezingen te houden en te vertellen van de fauna onzer omgeving. Op deze avond heeft Piet ook weer verteld van zijn bespiegelingen op de hoogzit, van de lokmiddelen om deze die ren naar zich toe te halen en van tal van andere bijzonderheden. Na de pauze sprak hij over het ree wild, van de prachtige en doelmatige schutkleuren, die moeder natuur de jonge diertjes gegeven heeft om ze voor het gevaar van het roofwild te behoeden en j over nog tal van andere dieren. De presidente, Mej. J. H. Wolters, bracht de heer Bos aan het slot van zijn causerie dank voor de mooie avond, j die hij de aanwezigen bezorgd had. VOETBAL. De uitslagen der Zondag gespeelde wedstrijden luidt: Holten 1Rood Zwart 1 22, Holten 2Haarl. Boys 2 51. Voor Zondag is het volgende pro gramma vastgesteld: R.K.S.V. 1 (Rijssen)Holten 1 2.30 uur, S.O.S. 2 (Hellend.)—Holten 2 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2