Plaatselijk Nieuws No. 43. Jaargang 5. ZATERDAG 31 OCTOBER 1953. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD sprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitaam Adv.-prijs: 1-15 m.m.(acontant) f 1.50.lederen Viering 40-jarig bestaan van Espelo'sZondagsschool Onder zeer veel belangstelling is op Vrijdag 23 October het 40-jarig bestaan van de Zondagsshool te Espelo herdacht. Met grote bereidwilligheid had de heer H. Krikkink op „Imprové" een flinke ruimte in zijn huis beschikbaar gesteld voor dat doel en toen het 7 uur was, wa ren alle kinderen, oud-leerlingen, ouders en vele vrienden aanwezig. De leider van de Zondagsschool, de heer J. Westenberg, opende na 't zingen van „Er ruist langs de wolken" de ver gadering met gebed en het lezen van Psalm 115. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat men dit feestelijk samen zijn mocht hebben, dat de heer Krik kink daarvoor zijn huis beschikbaar stelde en de heer Volkers, die vroeger alle f eestvergaderingen leidde, ook aan wezig kon zijn. We hadden, zo zeide hij, deze zomer het plan om aan ons 40-jarig bestaan niet veel ruchtbaarheid te ge ven, temeer omdat de dagschool in Juni 'haar gouden jubileum vierde, maar van de zijde der ouders werd op een her denking aangedrongen. Met genoegen gaven wij onze medewerking en we zijn dan nu samen om de daden Gods te ge denken. Wat Volkers en Bosch voor 40 jaar hebben aangevat met 12 kinderen, is nu uitgegroeid tot een bloeiende Zondags school met een goed eigen lokaal. Spr. heette allen welkom: kinderen, ouders en de vele vrienden, waaronder ook de heer Hiddink en zijn echtgenote. Ver der de heer Herder, in wiens gezin de verkenners Volkers en Bosch het eerst aanlandden. De heer Krikkink verdient onze dank voor zijn grote bereidwillig heid, zeide de voorzitter aan 't eind van zijn toespraak. Allereerst werd nu het woord gegeven aan de heer H. Krikkink, die in dicht vorm iets uit de geschiedenis der Zon dagsschool naar voren bracht. De heer Volkers kreeg vervolgens het woord. Uit zijn toespraak stippen wij het volgende aan: Spr. begon met te zeggen, dat hij ver heugd was hier even te mogen spreken. Herinnerde aan de vele zegeningen, die in de loop der jaren waren ervaren en wees op het begin van de arbeid in 1913. Het stekje is een boom geworden en bij het werk in Gods Koninkrijk spreken we niet van succes, maar van zegen. Hij roemde de hulp en het vertrouwen, die steeds geboden waren, dankte voor de tegemoetkoming en waardering, die van de zijde van kerkeraad en predikanten van Holten en Okkenbroek hun deel ge weest was en hoopte dat dit steeds zo zou blijven. Trouwen vrienden zijn ons ontvallen door de dood, maar anderen namen hun plaatsen in. De heer Volkers eindigde zijn toe spraak, die met stille aandacht werd gevolgd, met een krachtige opwekking tot trouw in de dienst des Heren. God heeft ons Zijn trouw betoond. Van Hem zij onze verwachting voor de toekomst. In het verdere van de avond werd nog door een paar oud-leerlingen, Gerritje Kolkman, Albert Schippers en Slijkhuis, een voordracht geleverd. Zo ook door de twee onderwijzers, de heren J. H. Maat man en A. Volkers. Ds M. J. W. Knipscheer, die wat later ter vergadering kwam andere werk zaamheden waren hiervan de reden werd afzonderlijk door de voorzitter verwelkomd en verkreeg van hem het woord. Z.Eerw. sprak, mede namens de Ned. Herv. kerkeraad, zijn blijdschap uit over het 40-jarig bestaan van de Zon dagsschool en zeide, dat de waarde van deze arbeid moeilijk te benaderen is. Hij verheugde zich over de samenwer king, die hier openbaar werd tussen de broeders van verschillende kerken. Hij zag hierin iets van de gemeenschap der heiligen en vergeleek de verbondenheid, die hier bestaat met een huwelijk tus sen Nijverdal en Espelo. Met een harte lijke gelukwens, die ook in het bijzonder de heer Volkers gold, eindigde spreker. Ook de heer Hiddink, hoofd van de school, sprak een hartelijk vrienden woord. In het bijzonder wees hij op 't eerste contact, dat hij met een der on derwijzers had gekregen bij een bezoek van de kinderen der dagschool aan 'n Zendingstentoonstelling te Nijverdal. Het Kerstfeest wordt nu geregeld in de school gehouden en hij verleende graag zijn medewerking bij de voorbereiding, al kon hij het Kerstfeest niet altijd bij wonen. Hij eindigde met de wens, dat er veel zegen op de arbeid van de Zon dagsschool moge rusten bij den voort- duur, zodat men niet alleen hoorders, maar ook daders des Woords moge zijn. Hierna werd gepauzeerd en koffie met koekjes gepresenteerd; de kinderen werden op limonade en krentenbrood onthaald. Na de pauze werd door het personeel van de Zondagsschool 'n viertal schets jes opgevoerd, die zouden kunnen wor den betiteld met: 1. Op weg naar Hei huizen; 2. Bezoek bij E. Krikkink; 3. Bezoek bij Biesters; 4. Veertig jaar later. Een dameskwartet heeft ter afwisse ling enige liederen gezongen met orgel begeleiding van de heer K. Jansen, ter wijl ook zo nu en dan gemeenschappe lijk gezongen werd. Te ruim 10 uur sprak de voorzitter een kort woord van dank aan het bestuur voor de ontvangst, dankte alle aanwezi gen voor hun tegenwoordigheid en las enkele verzen uit Exodus 33, waarna Ds Knipscheer met dankzegging de samenkomst sloot. Vermelden we nog, dat tijdens deze samenkomst een collecte werd gehouden tot dekking van de onkosten en dat feli citaties waren binnengekomen van de oude heer K. Bos en de heer A. J. Snij ders, beiden vroeger hoofd van de dag school, en van mevr. Bosch uit Baarn. De Zondagsschoolleerlingen gingen tenslotte naar huis met een boekje met Bijbelse verhalen en een paar tekst- kaarten, geschonken door de Vereniging tot Verspreiding van de H. Schrift. Met dankbaarheid ziet het personeel van de Zondagsschool op de zeer ge slaagde feestviering terug. ZES WONINGEN AANBESTEED. Het-woningbezit van de gemeente zal weer met zes woningen worden uitge breid. Het complex is ontworpen door de gemeente-architect, de heer Louwer- se, en zal gebouwd worden aan 't oos telijke einde van de Boskamp in de na bijheid van de nieuwe Dorpsschool. De aanbesteding had Woensdagmor gen plaats ten gemeentehuize en daarbij werd als volgt ingeschreven: Perceel 1: de bouw (zonder glas-, schilder- en behangwerk): Fa. G. J. Oude Wolbers, Borne 55.800 G. J. van den Bos, Holten 54.680 Meerman en Voordes, Holten 54.680 Jansen en KI. Velderman, Holten 54.680 A. Vukkink en Zn., Holten 54.275 Fa. Stam en Smeijers, Rijssen 53.880 E. J. Brunnekreef, Enter 53.500 H. Koopman en Zn., Holten 52.878 H. W. Klein Lebbink, Okkenbroek 52.600 J. Dollen en Zn., Wierden 51.915 J. H. Dij kink en Zn., Markelo 51.800 A. ter Harmsel, Rijssen 51.700 Achterkamp en Dollekamp, Holt. 50.819 A. Kerkhof, Enter 50.150 G. Velten, Enter 50.127 A: J. ter Steege 'en Zn., Rijssen 48.760 G. Koenderink, Enter 48.680 Perceel 2: Glas-, schilder- en behangwerk: W. Koopman, Holten 3400.50 Fa. „Bokanto", Meppel 3288 G. J. Gervedink Nijhuis, Holten 3175 J. Webbink, Holten 3152 A. Schipper, Holten 2962 Meijer schildersbedrijf, Wierden 2394 De gunning is, in afwachting van de hogere goedkeuring, in beraad gehou den. GEMEENTE-AVOND N.H. KERK. Het was Dinsdag j.l. een goede avond voor de Herv. Gemeente, omdat wij samengeroepen werden voor een wel zeer bijzonder onderwerp. Ds Grolle, Secr. van de Herv. Raad voor Kerk en Israël, stelde, nadat Ds Knipscheer de vergadering had geopend, de vraag: Staat de kerk de Joden in de weg om Jezus Christus te vinden? In zijn gesprek, dat al spoedig de aan dacht geheel voor zich opeiste, tekende Ds Grolle verschillende aspecten, die 't volk Israël biedt. Het is alleen maar volkomen onbegrijpelijk, waarom de Kerk diverse dingen niet eerder heeft gezien. Ja, waarom heeft de Kerk het Joodse volk eeuwenlang links laten lig gen? Wij moeten hi Jij het hoofd buigen, aldus Ds Grolle, en onze schuld erken nen. Vervolgens bracht spr. het Joodse denken naar voren. En dan kunnen wij heel wat van hen leren; om b.v. slechts te spreken van de verwachting van de Messias èn onze wederkomstverwach ting. Tenslotte wees Ds Grolle op de roe ping der Kerk ernst te maken met het Gesprek met Israël. Wij hebben immers onze zaligheid mede aan dit volk te dan ken! En uit louter dankbaarheid zullen wij er naar streven moeten de Jood door ons gehele leven tot jaloersheid te wekken. Deze lezing werd toegelicht met en kele lichtbeelden, waardoor we ook iets vernamen van de nieuwe staat Israël. Een leerzame avond. Heel velen heb ben veel gemist. Om ongeveer 10 uur sloot Ds Knip scheer deze bijeenkomst. V.O.P. IS GESTART. De Arbeiderstoneelvereniging V.O.P. heeft in studie genomen het toneelspel in drie bedrijven „Wilde Rozen". Men hoopt midden Januari de eerste uitvoe ring te kunnen geven. JONGEN BRAK BEEN. De 9-jarige Frans van de fam- M. Bo- link aan de Burg. v. d. Borchstraat, fietste Maandagmiddag met een meisje achterop aan het einde van de Oranje straat. Hij kwam daarbij te vallen en brak een been. De jongen is met de am bulance-auto naar het ziekenhuis te De venter vervoerd. MOTORCLUB „DE HOLTERBERG" WORDT NIET OPGEHEVEN. Het heeft er een ogenblik naar uitge zien, dat de Motor- en Automobielclub „De Holterberg", die de eerste jaren van haar bestaan een opgewekt verenigings leven leidde en tal van sportevenemen ten organiseerde, zou worden ontbonden. Er was de laatste tijd weinig een dracht in de gelederen van de club, door dat er weinig leden ter vergadering kwa men en er veel te weinig animo was voor de wedstrijden, welke het bestuur orga niseerde. Dit was voor het zittend da gelijks bestuur, de heren D. J. Muller, voorzitter, G. J. Bouwhuis, secretaris, en G. L. M. Rouwenhorst, penningmees ter, ten slotte aanleiding om het bijltje er bij neer te leggen en hun mandaat ter beschikking te stellen. In de Donderdagavond in het clublo kaal, café Vruggink, onder leiding van de heer Muller gehouden ledenvergade ring kwam dan ook als eerste punt aan de orde: „Wat moet er met de club ge beuren nu er zo weinig is?" Bij de be spreking van dit punt kwam als tweede vraag aan de orde„Lag dit aan de leden of aan het bestuur?" Men heeft bij de discussies de beant woording van deze laatste vraag in het midden gelaten en besloten om de club toch te handhaven en het bestuur te vernieuwen. Bij de daarop volgende verkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld, door dat met meerderheid van stemmen ge kozen werden de heren Joh. van Geen huizen, voorzitter, H. W. Goorman, secre taris, Joh. Arfman, penningmeester, en D. J. Muller en Joh. Willems, leden. De vereniging besloot verder lid te blijven van de K.N.M.V. en de contribu tie voor het jaar 1953 te bepalen op f 2.50, welk bedrag eerstdaags geïnd zal worden. Het aantal leden bedraagt mo menteel pl.m. 50 en men hoopt, dat allen zich eensgezind achter het nieuwe be stuur zullen scharen. Wel werd besloten het abonnement op „Motor en Auto", in verband met de kosten, voorlopig op te zeggen. Voor het winterseizoen werd het plan geniaakt om te trachten de Shellfilm met tal van evenementen op auto- en mo torsportgebied hier te laten draaien, ter wijl de gedachten verder uitgaan naar het houden van een, verkeerscompetitie, dat is een testing van de leden op de ver keersregels. Voor de verdere toekomst werden plannen besproken voor een behendig heidswedstrijd en motorcross, terwijl aan de K.N.M.V. toestemming verzocht zal worden voor het houden van twee oriën- teringsritten. Met een opwekkend woord om de mo torsport in ere te houden sloot de nieuwè voorzitter daarna de vergadering. ZITTING AMBTENARENGERECHT. De openbare rechtzitting van 't Amb tenarengerecht Arnhem in de zaak van de heer J. Paalman, ontslagen tijdelijk slachthuisarbeider, contra de gemeente Holten, zal plaats hebben op Dinsdag 3 Nov. om 1.30 uur in het gebouw van het Kantongerecht te Almelo. GOEDE PROPAGANDA VOOR DE PAARDENFOKKERIJ. De Paardenfokvereniging hield op 21 October in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, zoals wij in ons vorig no. in het kort reeds hebben vermeld, een geslaagde film-avond, die een goede pro paganda is geweest voor de warmbloed paardenfokkerij. Er was tevens uitrei king van de prijzen van de in Dijker- hoek gehouden fokdag en het was deze avond zo druk, dat de aanwezigen nau welijks geplaatst konden worden. De voorzitter, de heer W. Starink te Bathmen, heeft met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt en daarbij nog eens extra bedankt de verenigingen, landbouwcorporaties en winkeliers uit Holten en Bathmen, welke de mooie prijzen schonken en daarmede een be langrijk aandeel hadden in het welsla gen van deze fokdag. Ook bracht hij de inzenders dank en allen die aan deze dag medewerkten. Van de zijde van het hoofdbestuur was aanwezig de heer Wiersema, die 'n aantal prachtige films heeft vertoond. De toeschouwers kregen o.a. te zien de film van de Ned. Warmbloed Paarden fokkerij, een buitengewoon mooie film met o.a. de trekproeven van de hengsten en de hengstenkeuringen. Verder z'ag men de Overijsselse fokstallen van de fokkers Hietberg te Wijhe en Raalte en van van der Scheer, Dokter en Kieft. Vertoond werden o.a. de bloesem- tocht en „Alarm", waarin nog eens weer duidelijk werd aangetoond hoe onmis baar het paard toch eigenlijk is, want in deze film zag men een reddingsboot met 10 paarden bespannen het ruime sop kiezen. Tenslotte vertoonde de heer Wiersema nog de film van de kam pioenschappén van de landelijke ruiter sport, onlangs te Utrecht gehouden. Plet was een mooie avond en de voor zitter bracht de heer Wiersema dank voor zijn interessante serie beelden. Hij hoopte, dat deze avond er toe zal hebben bijgedragen, dat de financiën zullen toe laten om eens een premie beschikbaar te stellen voor het best ingevoerde fok- materiaal. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zaterdagavond 7.30 uur Interkerkelijke dienst (Herdenking Kerkhervorming. Zondag 9 en 10.30 uur Ds Israël, 7 uur Ds Knipscheer. (Zondag in alle diensten collecte voor de Inwendige Zending.) Dankdag 10 uur Ds Israël. Dijkerhoek. Zondag 10 uur Ds Knip scheer (Collecte voor de Inwendige Zending). Geref. Kerk. Zondag 10 en 3 uur Ds Hoogkamp (in beide diensten collecte voor Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg). - Dankdag 's av. 7.30 uur Ds Hoogkamp. LIEP VRIJ GOED AF. Tijdens de paardenmonstering, welke Zaterdagmiddag bij de heer H. Steven in de Beuseberg gehouden werd, sloeg de landbouwer A. Poliste een paard met de pet op z'n achterste. Het dier sloeg terug, met het gevolg, dat de heer P. onder het oog gewond werd en onmid dellijk naar het St. Jozef ziekenhuis te Deventer vervoerd moest worden. Gelukkig kreeg hij de volle klap van de hoeven niet, anders was het nog min der gunstig voor hem afgelopen. ONTSPANNINGSAVOND. De Hervormde Jeugdraad hoopt deze winter goede ontspanningsavonden te organiseren. Zo hoopt ze Zaterdag 7 No vember om 8 uur in Irene een filmvoor stelling te geven. Om half vier speciale kindervoor stelling. We verwijzen naar de advertentie in dit nummer. HET HEILIGE LAND. Donderdagavond hield de Hervorm de Vrouwenvereniging een bijzondere vergadering, waar Ds J. H. Grolle uit Utrecht sprak over het leven en werk van de vrouw in de nieuwe staat Israël. Op deze vergadering waren enige zus terverenigingen uitgenodigd om van de avond mee te kunnen genieten. De presidente, mevr. Israël, opende de vergadering door te laten zingen Psalm 75 1 en 6, waarna zij voorging in gebed. Er werd een gedeelte uit Ps. 146 ge lezen, waarna alle aanwezigen, in het bijzonder de spreker en de gasten van deze avond, hartelijk welkom werden geheten. Hierna kreeg Ds Grolle het woord. Spr. nam ons mee naar het heilige land en schilderde ons 't leven van de vrouw in dit land. De toestanden zijn daar wel heel anders dan in ons land. Men leeft daar in kolonies, zodat het gezinsleven er totaal anders is. De kinderen leven in kindertehuizen in de kolonie. Vader en moeder in een éénkamer-woning. Bei den kunnen nu hun werk uitoefenen op het land of in de fabriek. Na afloop van de werktijd komen de kinderen bij hen en dan neemt vooral de moeder 'n voor name plaats in, omdat zij de godsdien stige opvoeding van de kinderen op zich neemt. Na de pauze, waarin een kopje koffie werd gedronken, liet Ds Grolle ons een filmstrook zien, zodat we ons een meer werkelijke voorstelling van alles kon den maken. Hierna sprak Ds Israël woorden van dank aan Ds Grolle voor deze mooie en leerzame avond. Na uit Ps. 118 11 en 14 te hebben gezongen, ging Ds Israël voor in dankgebed. De collecte, die na aftrek van de on kosten aan de Herv. Raad voor Kerk en Israël kon worden opgezonden bedroeg f 17.10. AUTO RAMDE DE DIKKE BOOM IN DIJKERHOEK. Vrijdagavond van de vorige week om streeks half elf uur is te Dijkerhoek een ernstig ongeluk gebeurd, dat één slacht offer heeft geëist. De 39-jarige J. H. Visscher uit En schede reed met zijn zware vrachtauto van de fa. Beverdam te Enschede-Hen- gelo komende van Deventer door nog niet opgehelderde oorzaak tegen de dikke boom op, welke bij „De Rinkelaar" de scheiding vormt tussen de beide weg helften. De gevolgen waren zeer ernstig. De cabine, waarin de bestuurder en zijn 66-jarige moeder, Mevr. D. Visscher Dove, gezeten waren, werd bijna geheel in elkaar gedrukt, zodat het veel moeite kostte hen beiden te bevrijden. Mevr. Visscher was er zeer ernstig aan toe, zij werd bij de familie Reilink binnen ge dragen en overleed daar enige ogenblik ken later aan de opgelopen kwetsuren. De bestuurder had de heup uit de kom, een gebroken been en snijwonden in het gezicht; hij werd per ambulance-auto naar het ziekenhuis „Ziekenzorg" te Enschede overgebracht. Onze plaatselijke artsen de heren G. Gerritsma en C. H. Rietdijk, werden on middellijk gewaarschuwd. Zij waren spoe dig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. De botsing veroorzaakte een grote ra vage, zodat enkele toegesnelde personen onmiddellijk maatregelen namen om het verkeer te beveiligen en de uit de auto geslingerde stukgoederen van de weg af te doen. De Rijkspolitie stelde en onder zoek in naar de oorzaak van het onge luk. AGENDA Vrijdag 30 Oct. 7.30 uur in hotel Holter- riïan: Vergadering van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Mej. Dr. E. Hengeveld spreekt over: „Gezondheidszorg voor de vrouw". Dinsdag 3 Nov. van 4.30 tot 6 uur in hotel Vosman: Receptie 20-jarig be staan L.R.V. „De Hertruiters". Woensdag 4 Nov. (Dankdag): Grote ver koop van een schitterende partij Am. legergoederen bij Manufacturenhan- del A. Mulder, Oranjestraat. Woensdag 4 Nov. 8 uur in Irene: Uitvoe ring O.C.H. (Zie annonce.) Woensdag 4 Nov. (Dankdag) 7.30 uur: Uitvoering Zangvereniging „Holtens Gemengd Koor" in Amicitia. (Zie de annonce.) Donderdag 5 Nov. 7.30 uur in Rehoboth: Vergadering Chr. Boerinnen Bond. Donderdag 5 en 12 Nov. 7.45 uur in Irene: Vergadering van de Hervorm de Vrouwenvereniging. Vrijdag 6 Nov. 7.30 uur in hotel Holter- man: Lezing van de heer P. Bos voor de B.D.V. Holten en Markelo. Vrijdag 6 Nov. 7.30 uur in Irene: Ver gadering Herv. Mannenvereniging. Vrijdag 6 Nov.: Filmvoorstelling N.R.V. in Amicitia. Vertoning van de kleu renfilm „Romantisch Frankrijk". (Zie annonce.) Zaterdag 7 Nov. 7.30 uur in „Irene": Grote filmvoorstelling. Dinsdag 10 Nov. in Amicitia: Eerste oefenavond Schietvereniging van „De Eendracht". Donderdag 12 Nov. 7.45 uur in Irene: Vergadering Herv. Vrouwenver. Vrijdag 13 Nov. 7.30 uur in Irene: Ouderavond School met de Bijbel. Vrijdag 13 Nov. in Irene: Propaganda- avond Chr. Nat. Vakverbond (CNV). GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 kinder-handschoentje1 damesrijwiel; 1 bacosleutel; 1 jongens windjack, 1 muntbiljet, 1 halsketting. Verloren: 1 zilveren broche, 3 kisten; 1 armband; 1 gouden broche; 1 pakje shag; 1 gebreid kindervest. E.H.B.O. IN DIJKERHOEK. Dinsdagavond is in de O.L. school te Dijkerhoek de eerste E.H.B.O.-cursus aangegeven. Zij wordt gegeven door de heer C. H. Rietdijk, die zich hier als arts gaat vestigen, en er hebben zich 16 deelnemers aangemeld. De voorzitter der E.H.B.O.-afdeling in onze gemeente, de heer W. ten Berge, heeft de avond met een korte toespraak geopend. „BERGRUITERS" WAREN IN BALKBRUG FAVORIET. Zowel in zware als lichte cross. Teunis Beldman Jr.: Snelste tijd van de dag. (Eigen reportage) De elf leden van de Landelijke Rijver- eniging „De Bergruiters", die Zaterdag namiddag 24 October deelnamen aan de cross country van de L.R. „Avereest en Omstreken" in de Haardennen bij Balk brug, hebben een daverende overwinning behaald. In de zware cross werden de eerste zes plaatsen door Bergruiters-combinaties bezet en in de lichte cross waren de le, 2e en 3e prijs eveneens voor plaatsge noten. Voorwaar een eclatant succes. De voorzitter van de Bergruiters, de heer H. Beldman, moest in deze cross de fraaie wisselbeker verdedigen, die bij een overwinning definitief en plaatsje zou krijgen in zijn prijzenkast. Deze prachtige trophee moest 3 maal achteréén of vijf maal in totaal worden gewonnen. Beldman wist dat hij in deze cross een zware concurrent zou krijgen aan M. Bo- link met „Lyda", doch dat „Lyda" bijna 13 seconden sneller zou zijn dan „Figu rant", had hij stellig niet verwacht. In de cross voor nieuwelingen (lichte cross) leverde Teunis Beldman Jr. met „Queen Mary" een buitengewoon fraaie prestatie door de snelste tijd van de dag te maken, terwijl ook Schone veld met „Old Mac" maar ruim 4 seconden boven de tijd van Bolink bleef. Ook de tijd van Bronsvoort 5 min. 0.6 sec. (die de gelegenheid om te passeren ontnomen werd door een voor hem rijdende com binatie) is prachtig. Prachtige prestaties van de jongelui, die beloften voor de toekomst inhouden. In de zware en lichte cross kwamen resp. 30 en 32 combinaties uit. Het parcours waarin enkele haar speld-bochten en steile hellingen had een lengte van 1800 meter. Aan de cross werd deelgenomen door de Land. Rijverenigingen van Avereest, Hardenberg, Ruinerwold, Zuidwolde, Meppel, De Wijk en Holten. Na afloop van de cross, die verreden werd onder buitengewoon fraaie weers omstandigheden, reikte de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer J. Wolthuis, de prijzen, die bestonden uit kunstvoorwerpen, met een gepast woord uit. De voorzitter van Bergruiters dankte mede namens de andere verenigingen „de thuisclub" voor de goede organi satie.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1