Reclame Bescherming waakhond Holtens Nieuwsblad van de KdtLngAo-tid Smnaplrin q. q. q. Het gemeentebestuur van Holten ver zoekt ons het volgende te publiceren: „Zoals de lezer bekend kan zijn heeft de raad van de gemeente Holten in zijn vergadering van 1 October j.l. een ver ordening vastgesteld tot bescherming- van de waakhond. Deze verordening, welke vanaf 19 October 1953 gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt, is in wer king getreden op 22 October j.l. Hoewel een ieder geacht wordt thans op de hoogte te zijn met de inhoud dezer ver ordening, moge hieronder een beknopt overzicht volgen. De verordening geeft voorschriften omtrent de wijze, waarop waakhonden mogen worden gehouden. Die voorschrif ten betreffen voornamelijk de wijze van huisvesting, het vastleggen, de be wegingsvrijheid, in het algemeen de be schutting van het dier tegen ongunstige weersinvloeden, het onderhoud en de drinkwatervoorziening. Allereerst is het verboden op erven, landerijen of eigendommen, buiten een woning een hond aan een ketting of op een andere wijze vast te leggen. Even min is het toegestaan een hond in te sluiten in een hok of ren. Genoemde verboden zijn niet van toepassing, in dien aan bepaalde eisen is voldaan. Deze eisen komen hierop neer, dat er öf een behoorlijk hok moet zijn, öf een ren (kennel), waarin zich zodanig hok bevindt of waarop zulk een hok is aan gesloten. Wordt de voorkeur gegeven enkel aan een hok, dan zal dit bepaalde afme-, tingen moeten hebben, en van deugde lijk materiaal vervaardigd moeten zijn. Het hok moet op zodanige wijze zijn in gericht en afgedekt, dat wind, zon of regen geen toegang hebben, terwijl het behoorlijk gereinigd moet kunnen wor den. Een steeds bruikbare, in vaste stand aangebrachte zindelijke drinkbak, met vers drinkwater, moet doorlopennd in het onmiddellijk bereik van de hond aanwezig zijn. De drinkbak en de voer bak zijn de enige voorwerpen, die zich in het hok mogen bevinden. De ketting, waaraan de hond is vast gelegd, moet een lengte hebben van ten minste twee meter en mag ten hoogste 300 gram per meter wegen. Zij dient verbonden te zijn aan de halsband van de hond en aan een metalen ring, welke zich vrij moet kunnen bewegen langs eén looplijn. Hieronder moet worden verstaan een metalen draad, van ten minste 8 meter lang, welke op horizon tale wijze een halve meter boven de begane grond moet worden gespannen. De halsband, welke geen strop-hals- band of prikkelhalsband mag zijn, moet vervaardigd zijn uit materiaal, dat. voor de huid van de hond onschadelijk is, bij voorkeur uit leer of weefsel. Een ander bevestigingsmiddel dan een ket ting is toegestaan, mits dit aan dezelfde eisen voldoet. Ten aanzien van de ren (kennel) is voorgeschreven, dat de oppervlakte daarvan ten minste 6 M2, de lengte IV2 en de hoogte 2 meter moet bedragen. De bodem moet zindelijk zijn en niet dras sig. De omheining moet ten minste aan één zijde bestaan uit harmonicagaas of tralies. Zoals boven reeds werd gezegd, moet aansluitend aan- of in de ren een hok aanwezig zijn, dat voldoet aan de daarbij gestelde eisen. Alleen indien de gesteldheid der erven dit noodzakelijk maakt, kunnen burge meester en wethouders onder bepaalde voorwaarden ontheffing verlenen van de voorschriften omtrent de lengte van de looplijn en/of de afmetingen van de ren. Overtreding van deze verordening kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of een geldboete van ten hoogste 300 gulden. Bij veroorde ling kan de rechter bovendien de honden en de voorwerpen, waarmede de over tredingen zijn gepleegd, verbeurd ver klaren. Teneinde moeilijkheden te voorko men, wordt de houders van waakhonden alsmede hun, die zich belasten met het maken van hokken of kennels, aange raden de verordening ter gemeente secretarie in te zien, of overleg te ple gen met de groepscommandant van de Rijkspolitie." Baas, wat heb ik u misdreven? Baas, wat heb ik u misdaan? Moet ik zó mijn leven leven? Moet ik zó door 't leven gaan? Dag en nacht een ijz'ren ketting Om mijn kaal-geschaafde hals, Daardoor maakt u mij kwaadaardig, 'k Ben niet van nature vals. Nóóit eens even heerlijk rennen of ravotten in het bos, Altijd op hetzelfde plekje, Nóóit één ogenblikje los! Ook al zorgt u zéér zorgvuldig, Met de gróótste zorg voor mij, 'k Voel me ongelukkig, éénzaam Zonder één seconde „vrij" 'k Moet uw huis en hof bewaken Omdat ik hard blaffen kan, Maar wat heb ik aan mijn leven? Baas, denkt u daar wel eens an? Baas, wat heb ik toch misdreven, Waarom deze helse straf? Waarvoor denkt u dat de Schepper ook mij mijn vier poten gaf? CLINGE DOORENBOS. („De Telegraaf" 23-l-'51.) HONDERD JAAR C.J.M.V. WERK. Alle leden en verschillende oud-leden der afd. Holten van de C.J.M.V. kwamen Donderdagavond j.l. in Irene bijeen om het 100-jarig bestaan van het Verbond te gedenken. De voorzitter, de heer E. Lammers, opende deze vergadering, nadat hij de leden en oud-leden, in het bijzonder de ere-voorzitter, de heer A. Westerik, had welkom geheten, met het laten zingen van Lied 53 uit de Bondsbundel, waarna hij voorging in gebed. Als Bijbelgedeelte werd behandeld Rom. 1 8-17. Vervolgens gaf de voor zitter een inleiding over dit Schriftge deelte en stond een ogenblik stil bij vs. 16, het Bondsdevies: „Ik schaam mij het Evangelie van Jezus Christus niet". We moeten op een avond als deze allereerst God danken, dat het Verbond zolang mocht werken. Het is voor velen een steun en kracht geweest in moeilijke tijden, aldus de voorzitter. Hierna volgde een levendige bespre king, verschillende vragen werden ge steld, terwijl bij het beantwoorden velen hun visie hierop gaven. De samenvat ting van hetgeen besproken werd, kwam 'hierop neer: het gaat niet om mense lijke redenering, doch om Gods bedoe ling.. Na het zingen van Lied 220: „God roept ons, broeders, tot de daad", ver kreeg Ds Israël het woord, die zich na mens de Jeugdraad tot de leden richtte. Hij besprak de moeilijkheid om de jeugd te krijgen. God heeft u, aldus Ds Israël, een verantwoordelijke opdracht gege ven, doch daarnaast ook een rijke be lofte: „Ziet, Ik ben met u al de dagen". Toon in je leven, dat je lid bent van het C.J.H.V.! Vervolgens kreeg de oud-voorzitter, de heer A. Westerik, het woord. Deze be gon met enkele oud-leden de vraag te stellen: „Wat betekende de C.J.M.V. voor jou?" Deze antwoorden bleken toch allen hierap neer te komen, dat ze dankbaar waren voor de tijd, welke ze in de verschillende verenigingen hadden mogen meewerken en ook de zegen, die ze ontvangen mochten. Hierna gaf de heer W. een zeer dui delijk overzicht over het Verbondswerk. Voor 100 jaar heel klein begonnen (met 7 man), terwijl Amsterdam de eerste vereniging had. De C.J.M.V. heeft in de loop der tijden werk gedaan, waar de kerk toen nog niet aan dacht. O.a. tij dens de mobilisatie jaren 1914-1918 on der de militairen enz. De C.J.M.V. doet niet aan partijpoli tiek en is interkerkelijk. Hoe gaat het in de toekomst met de C.J.M.V.? Dit moeten de leden vasthouden, dat alle jeugd Gods jeugd is!, aldus besloot de heer Westerik zijn kernachtig betoog. Tot slot sprak de heer H. Koopman enkele woorden naar aanleiding van Ps. 100 en bepaalde de aanwezigen o.m. bij de macht, welke er soms van een lied kan uitgaan. Hierna verzocht hij allen om staande het oude Bondslied te zin gen, waarna hij met gebed deze goede avond besloot. INSTUIF. Van de zijde van de Herv. Jeugdraad deelt men ons het volgende mede: Met ingang van Zondag 1 November zal er in „Irene" elke Zondag na kerk tijd weer „Instuif" worden gehouden. Het zal anders opgezet worden als voorheen, n.l. er zal in competitie-ver band gespeeld worden, terwijl er zo mogelijk elke avond iets aparts geboden zal worden. Waar dat in bestaat, wordt nog geheim gehouden tot op de avond zelf. Laten alle jongens en meisjes boven 16 jaar, die met hun Zondagavond geen weg weten, naar „Irene" gaan. Helpt allen mee om een goede en gezellige sfeer te scheppen. WELVERZORGDE HANDEN in elk jaargetij Hamea^-Gelei CANDID AATSTELLING PROV. STATEN BESPROKEN. De afdeling van de Partij van de Ar beid zal haar secretaris, de heer W. Beijers bij het Gewestbestuur van de partij voordragen als candidaat voor de in 1954 te houden verkiezing van de Pro vinciale Staten, zo werd in de Dinsdag avond in café „De Waag" van de heer K. ter Horst gehouden vergadering be sloten. De voorzitter, de heer H. Soer, deelde bij die gelegenheid mede, dat ook de af deling Rijssen voornemens is deze partij genoot voor een candidatuur voor te dragen. In deze vergadering werd door het be stuur verslag uitgebracht van de bespre kingen, welke plaats gehad hebben met de V.V.D. en Algemeen Belang, terzake van de wethoudersverkiezing, welke, naar zijn mening, een zeer teleurstellend standpunt van deze kiesverenigingen te zien gegeven hebben. De hierbij door de partijdelegatie aangenomen houding werd door de leden goedgekeurd. De winteraetie werd besproken, ter wijl nieuw leven zal worden gebracht in de fakkeldragersclub, waarvoor zich nieuwe leden opgaven. Met de raadsfractie werd van gedach te gewisseld over verschillende onder werpen, waarbij op het voeren van een meer principiële politiek werd aange drongen. Gesproken werd over het terug brengen van de personele belasting naar een lagere klasse. Tot afgevaardigden naar het propa- ganda-congres werden aangewezen de heren K. ter Horst en W. Beijers. Er werden in deze vergadering bezwa ren naar voren gebracht in verband met een onbillijkheid in de beloning van dienstplichtige onderofficieren, waarvan enkele lichtingen grote nadelen hebben ondervonden. Deze zaak zal met het par tijbestuur worden opgenomen. Voorts werden enkele punten voor het a.s. partijcongres aanhangig gemaakt. DEVENTER WERKLOZEN LEVEREN GOED WERK. Sedert Februari van dit jaar werken op de wegen in onze gemeente een 50-tal werkloze arbeiders uit Deventer, wier aantal sedert kort met een tweede ploeg is uitgebreid. Onder leiding van de voorwerker, de heer H. Winterman worden de zandwegen van hun houtbestand ontdaan, stobben gerooid, de rijwielpaden geëgaliseerd en de kanten keurig afgestoken. De wegen zelf worden waar nodig gelijk gemaakt en onder profiel gebracht en indien nodig eerst met de wegensehaaf bewerkt, waarna zij met handkracht worden afgewerkt. Zij doen dat werk goed en met veel routine, zodat de weg, welke deze ploeg onder handen gehad heeft, er na zo'n bewerking keurig uit ziet en voor een lange tijd weer goed bruikbaar is geworden. Het dagelijks bestuur onzer gemeente is met dit werk zeer content en het heeft zijn tevredenheid dan ook niet onder stoe len en banken willen steken. Bij hun rondgang door de gemeente, hebben de burgemeester, Mr W. H. Enklaar, de wethouders, de heren M. Teeselink en D. J. Wansink, vergezeld van de gemeente-secretaris, de heer S. Sikkes, en de gemeente-architect, de heer Jac. Louwerse, de Deventer arbeiders op de Landuwerweg bij het Twenhaars- veld opgezocht en daarbij heeft de bur gemeester hun de tevredenheid van het college betuigd over het werk, dat zij tot nu toe hebben verricht. De gesproken woorden gingen met een paar rokertjes vergezeld, zodat er even een opgewekte stemming heerste onder de hier werk zame ploeg. Een van de arbeiders heeft na afloop nog een bedankje gesproken en de vraag gesteld of dit bezoek geen aanleiding kon zijn voor een kleine materiële ver betering. Een antwoord hierop kon na tuurlijk zo direct niet worden gegeven, omdat het Gemeentebestuur aan bepaal de normen gebonden is. Het bewijs is hier echter wel geleverd, dat door een groep arbeiders, waaronder een goede geest heerst, ook al zijn zij door de gesel der werkloosheid getrof fen, wel goed werk gepresteerd kan wor den. Door dit werk in de vrije natuur zijn zij voor nog grotere vijand, „de le diggang" behoed. Burgemeester en Wethouders hebben bij hun middagtocht door de gemeente zich nog van tal van andere zaken op de hoogte gesteld. Het college is, naar wij van de burgemeester vernamen, van plan om in het vervolg meer geregeld derge lijke tochten door de gemeente te maken. DE ENTERSE ZIEKTE. Bij een geslacht varken van de heer G. J. Koetsier, Look 85, is de z.g. En- terse ziekte geconstateerd zodat het niet voor verduurzaming geschikt is en moest worden afgekeurd. De schade zal waar schijnlijk volledig door de verzekering worden vergoed. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een boodschappentas, rood beursje met ritssluiting (inh. geld), een vulpen, kinderhandschoentje, zwarte dameshandschoen. Verloren: Zilveren broche, doos ver sierselen, drie kisten. TREKKING VERLOTING PROT. KLEUTERSCHOOL. Zaterdagavond had in Amicitia onder grote belangsteling de trekking plaats van de loterij ten bate van de Prot. Kleuterschool. De voorzitter der schoolvereniging, Ds M. J. W. Knipscheer, maakte van deze gelegenheid gebruik om in zijn. openings woord allen te bedanken, die aan de or ganisatie van deze loterij hun medewer king verleenden, in het bijzonder de za kenmensen, die bij aankoop van de prij zen nog iets extra's deden. Ook de ver koopsters der loten en de bestuursleden, die op het laatst nog eens rondgingen, kregen een pluim van de voorzitter. De vijf hoofdprijzen vielen op de daar achter vermelde nummers, t.w. een rij wiel no. 1064, een haardkachel no. 1888, een keukenuitzet no. 2234, een autoped no. 1019 en een electr. strijkijzer no. 302. Van de volgende nummers zijn de prij zen nog niet opgehaald, t.w. 39, 57, 93, 445, 690, 797, 950, 1019, 1023, 1051, 1141, 1137, 1274, 1291, 1312, 1365, 1389, 1803, 1812, 2243, 2283, 2301, 2581 en 2977. Zij kunnen bij de heer S. J. Wes terik, Larenseweg in ontvangst worden genomen. Er werden voor de trekking in Ami citia nog schietwedstrijden op de wind buks gehouden ten bate van de kas, waarbij de gehele avond druk geschoten werd. De heer W. ten Berge kwam met 35 punten als eerste uit de strijd met als prijs 25 loten, waarop echter niet. wat gevallen is. Zijn zwaarste concurrent, de heer Wessels uit Rijssen, behaalde na een vinnige kamp 34 punten. ROMANTISCH FRANKRIJK. Van de zijde van de Ned. Reisvereni- ging zal op Vrijdag 6 Nov. in Amicitia een film vertoond worden, getiteld: „Romantisch Frankrijk". Deze voorstel ling is voor de leden van de Holtense Kunstclub gratis toegankelijk, terwijl belangstellenden een kleine entree be talen. Nadere bijzonderheden zullen in een annonce in een volgend nummer bekend worden gemaakt. KAMPIOENSRIT K.N.M.V. De K.N.M.V. kampioensrit zal ook onze gemeente passeren en wel heden (Vrijdag) van pl.m. 13.30 tot 16 uur, via de Geskesdijk de Holterberg in naar Haarle. Bij de Canadese Begraafplaats is een tijdscontrole ingericht. Zaterdag 24 Oct. passeren de rijders in omgekeerde richting tussen 9 en 12.15 Kind lag te slapen in knollen. Het 3-jarig dochtertje van de heer A. Lubbersen te Espelo 8 had zich Donderdagmiddag wel een hele vreemde plaats uitgezocht om haar middagslaapje te doen. Toen de familie Lubbersen des middags aan tafel wilde gaan, was de kleine nergens te vinden. Aan vankelijk maakte men zich niet zo ongerust., omdat zij wel een eind van huis kon zijn gelopen, maar toen het meisje na lang roepen niet verscheen en het zoeken geen resultaat opleverde, steeg de angst der ouders en vreesde men, dat het een ongeluk was overkomen. Men stelde zich met de politie in verbinding of het ook mogelijk zou zijn een speurhond in te scha kelen, maar deze verwachtte daar van niet zoveel resultaat, omdat bij het zoeken de velden en akkers door velen waren doorkruist, zodat een hond hier voor een moeilijke taak zou staan. Wie schetst de vreugde en op luchting der ouders, toen om pl.m. 1.30 uur de kleine door D.U.W.- arbeiders, die ter plaatse werkzaam zijn, veilig werd thuis gebracht. Zij hadden het kind slapende in een akker met knollen aangetroffen. Voorzichtigheidshalve werd de kleine maar eerst in een warm bed gestopt. WWWAWMAiVWWWWWW 20 JAAR LANDELIJKE RUITERSPORT. Op 3 November a.s. is het al weer 20 jaar geleden, dat hier de landelijke rij- vereniging „De Bergruiters" werd opge richt. De vereniging heeft gedurende die jaren veel ups en downs meegemaakt, maar mag zich tegenwoordig in een grote bloei verheugen. Er is veel belangstel ling voor de ruitersport bij de boeren jongens, terwijl de leden met veel lust en ambitie de training volgen en aan de wedstrijden deelnemen. Dit vierde lustrum zal op genoemde datum op bescheiden schaal gevierd worden met een receptie en een intiem feestje voor de leden, want op 3i Jan. a.s. hoopt men met medewerking van de toneelclub „O.C.H." een algemene her denking op touw te zetten. O.C.H. zal dan een uitvoering geven, welke ook voor niet-leden toegankelijk zal zijn. Wij vragen ons af: is hier niet iets voor een revue? Het aantal toneelvoor stellingen is in het seizoen al zeer groot, terwijl een revue, waarvoor in de ruiter sport zeker wel stof te vinden is, altijd een vrolijk karakter draagt. De ruiters hebben verder grote plan nen, want de heer H. C. van Leeuwen heeft de vereniging een prachtig foto toestel geschonken, waarom in de ko mende maanden zwaar gestreden zal wor den. W7innaar zal hij of zij worden, die uit een zestal hippische wedstrijden het hoogst aantal punten weet te behalen. Daarvoor staan, op het programma een cross country te Zuidwolde en Ruurlo op 17 November, de eigen cross op 28 November a.s., een vossenjacht te Bath- men op de Overijsselse Dankdag in de eerste helft van November en een zelf te organiseren puzzlerit op een nader te bepalen datum. Ook de punten van de onlangs gehouden cross country tellen mee. De uitslag was toen als volgt: Lichte cross: 1. T. Beltman Jr. 5 p.; 2. H. Scho- neveld 4 p.; 3. Joh. Bronsvoort 3 p.; 4. J. Jansen 2 p. en 5. B. Kruimelaar 1 p. Zware cross: 1. M. Bolink 5 p.; 2. G. Hulsman 4 p.; 3. W. Hulsman 3 p.; 4. H. Beltman 2 p. en 5. E. Aaltink 1 p. WIELERSPORT. Onze plaatsgenoot Wim Beijers nam Zondag j.l. deel aan de Interclubrit tus sen „De Zwaluwen" van Deventer en de Wielerclub „Zwolle". Start en finish hadden plaats in Wij he. Er werd gere den over Raalte en Deventer over een afstand van 50 km. Wim Beijers be haalde de 3e prijs in de B-klasse en verwierf daarmee een medaille. Jaarlijks worden drie Interclub-wed- strijden gehouden om een wisselbeker. opwekkend - p ij nverdr ij vend DE HEER B. H. PLUIMERS TOT NOTARIS BENOEMD. Vrijdagmiddag van de vorige week, net even na het afdrukken van onze krant, kwam het heugelijk bericht binnen, dat de heer B. H. Pluimers was benoemd tot notaris met standplaats Markelo. Dat bericht schonk grote voldoening, omdat honderden hier hun handtekening plaatsten op de lijsten, welke een adhae- siebetuiging inhielden voor zijn benoe ming en daarmede het bewijs leverden van de grote achting en sympathie, welke men de benoemde hier toedraagt. De heer Pluimers kwam al vroeg op het kantoor van Notaris Teesselink in Markelo, wiens opvolger hij thans ge worden is en heeft zich met grote ener gie en door zelfstudie voor de moeilijke examens bekwaamd. Op 27-jarige leef tijd behaalde hij het candidaatsdiploma en werd zijn grote inspanning beloond. Meer dan 30 jaar kwam hij met notaris Teesselink wekelijks naar Holten en in die tijd heeft hij meer dan 13.000 acten zien passeren. De heer Pluimers ontving in zijn woon plaats talloze gelukwensen, waarbij velen hem persoonlijk kwamen complimente ren. Hoewel van een receptie niets bekend was, zijn velen de heer B. H. Pluimers Woensdagmiddag ter gelegenheid van zijn zitdag in hotel Holterman de hand komen drukken. Zoals bekend hield de vorige notaris wijlen de heer H. W. Teeselink een weke lijkse zitdag in Holten en deze gewoonte zal de nieuwe notaris blijven volgen. Op deze receptie was ook het dage lijks bestuur onzer gemeente tegenwoor dig en heeft de burgemeester, Mr W. H. Enklaar hartelijke woorden van geluk wens tot de heer Pluimers gesproken. Hij zeide daarbij, dat het Gemeentebe stuur blij is, dat de heer Pluimers thans eindelijk benoemd is. Het heeft lang ge duurd en dat is wellicht ten dele de schuld van het Gemeentebestuur, omdat het getracht heeft het notariaat in Hol ten te krijgen, dat heel vroeger ook de standplaats van de notaris was. Dat is weliswaar niet gelukt, maar daarom is de vreugde over deze benoeming bij de gemeente en de ingezetenen er niet min der om. Mr Enklaar sprak de hoop uit, dat notaris Pluimers nog vele jaren met en tot grote voldoening zijn mooie ambt mag vervullen. Tal van bloemen en kleine geschenken werden de familie Pluimers nog bij deze gelegenheid overhandigd. JUBILEUMPRIJSVRAAG. De Kon. Ned. Centrale Vereniging tot bestrijding der tuberculose te 's Graven- hage, die buitengewoon prachtig werk doet voor de t.b.c.-bestrijding, heeft ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een jubileumprijsvraag uitgeschreven, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. De plaatselijke vereniging van het Groene Kruis laat deze prijsvraag huis aan huis bezorgen. Wil men dit belang rijke werk steunen, dan zende men de oplossing in met bijplakking van 50 ct. aan postzegels extra. KLEEDKAMER WAS NIET VEILIG. Tijdens de voetbalwedstrijd, welke in het Sportdal alhier gespeeld werd tussen Holten 2 en het elftal van de Hellendoornse club SOS, zijn uit de kleedkamer der gasten een drietal por- temonnaies ontvreemd met een inhoud van pl.m. f 20. Anders zijn de kleedkamers tijdens de wedstrijd steeds op slot, maar deze middag schijnt dit na de pauze niet het geval te zijn geweest. De politie, welke in dit geval werd gemengd, heeft ijveri ge nasporingen verricht om de dader of daders op te sporen, doch dat is haar tot nu toe niet mogen gelukken. Het aan tal toeschouwers was deze middag niet groot. De vraag rijst of hier ook jeug dige daders aan het werk zijn geweest. VABO 1—HOLTEN 1 2—5 Onze plaatsgenoten hebben het Zon dag in Almelo niet moeilijk gehad. Met niet minder dan 52 wisten zij van hun gastheren te winnen. Door het goed combineren van de Holtenaren werd de achterhoede van Vabo soms geheel overspeeld, waardoor de score successievelijk kon worden op gevoerd tot 50. Eerst na de pauze kon de thuisclub het doel van haar tegen standers vinden en wist zij de eer te redden door twee tegenpunten te scoren. Er gingen deze middag twee kostbare puntjes mee naar huis toe. komt alleen tot haar recht in een sfeer van initiatief en van activiteit, d.w.z. in de omgeving van het „nieuws uit eigen kring". Daardoor krijgt haar argumentatie „karakter" en kweekt zij goodwill voor Uw zaak. Adverteer in een algemeen aanvaard nieuwsblad: 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2