Dijkerhoek vierde feest Ook Spierpijn Sanap/rin 3 goede Plaatselijk Nieuws AGENDA Miïlioenen dames No. 36. Jaargang 5. ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1953. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD tsprijs van dit blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal ™gave ^3^^! ~blad" Adv.-prijs1-15 m.m. (d contant) f 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 SCHOOL- EN VOLKSFEEST UITSTEKEND GESLAAGD. De ingezetenen van de buurschap Dijkerhoek hebben Donderdag en Vrij dag van de vorige week hun jaarlijks school- en volksfeest gevierd, waarvoor wat betreft het volksfeest niet die be langstelling bestond die men andere jaren steeds gewend is geweest. Donderdagavond werden de feesten ingezet met een gezellige feestavond in de grote tent, die geplaatst was achter het café „Het Bonte Paard". De voorzitter van de Volksfeestcom missie, de heer H. Kers, opende de druk bezochte feestavond met een toepasse lijk woord en een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de leden van de Toneelvereniging „De Oalë Mölle", en'later ook nog tot burgemeester Enklaar, die na de pauze de feestavond bijwoonde. Spr. bracht verder dank aan allen, die op de lijsten hadden getekend. Ook dit jaar was de opbrengst van de lijst- collecte weer zeer goed; zo, dat de kin deren weer ruim onthaald kunnen wor den, terwijl aan ieder kind een cadeau tje kan worden gegeven. De toneelvereniging „De Olde Mölle" voerde het toneelspel op in drie bedrijven „De ruwe bolster". De korte inhoud van het stuk was al dus: In een burgergezin werd door de plaatselijke predikant een meisje uitbe steed, dat nog niet welopgevoed was en zich nog geheel moest leren aanpassen aan het milieu, waarin het kwam te ver keren. De verhouding was dan ook niet zo bijzonder, alleen de oude Opa, die zij met grote liefde behandelde en verzorgde, was zeer met haar ingenomen en ver maakte haar zijn niet onaanzienlijk for tuin van f30,000.- De familie bewoog de notaris deze erflating ongedaan te maken, maar deze liet zich natuurlijk niet van zijn plicht afhouden. De zoon, die student was en zich van het meisje nimmer iels aangetrokken had, begon, zo het scheen, na de ontvangst van dit fortuin, toenade ring tot haar te betonen. Het meisje was hier niet van gediend en zij werden het dan ook niet met elkaar eens, zodat dit spel nu eens niet een „happy end" had. Een vervolg op dit spel moet wel geluk kiger eindigen. Er werd door de tonelisten keurig ge speeld, die dan ook een verdiend applaus oogstten. De accordeonist-humorist Koop Diek- man uit Laren, die voor aanvulling van het programma zorgde, deed dit op een voortreffelijke wijze. De heer Kers dankte aan het slot van de avond alle medewerkenden. SCHOOLFEEST. Vrijdag 4 Sept. was voor deze buurt schap en omgeving weer een hoogtij dag. Om 8 uur waren de meeste ver sierde karretjes, bogen, groepen, fiet sen en dergelijke reeds op het school plein aanwezig, waar al gauw de jury, bestaande uit de dames Nagelhout, Bouwhuis, Roodenburg en Snijders, 'n begin maakte met de keuring. Ofschoon de deelname niet zo groot was als 't vorig jaar, toch was het een lust te zien, hoe ouders en kinderen zich weer hadden uitgesloofd. En met succes! Toen om ruim 9 uur H.M.V. op het toneel verscheen, stond de optocht reeds opgesteld en was de jury klaar. De uitslag was als volgt: Versierde karretjes: 1 „Naar kabou- terland" van Henkie Gel tink, Jopie Kampen en Ben Wanders; 2 „Zigeuner leven" van Jan Scheperman, Gerrit Bannink en A. Wechstapel; 3 „Kamp vuur" van Derk Janssen, Jan Wilme- rink, Gerrit Bieleman en Dièderik Podt; 4 „De groenteman" van Wim Scheper man en Gerrit Scheperman. Groepen: 1 ,,'t Groene Kruis" van Dini Pinkert, Jannie Reilink, Dika Bos man en Hanneke Veneklaas. Bogen: 1 G. Reilink, D. Reilink en M. v. d. Berg; 2 Jennie Kers en Hanne ke Stevens; 3 Hannie Bleumink; 4 Ger- ritje Mark voort en M. Meesterberends; 5 Dini, Hini en Dineke Rensen; 6 Ma- rietje en Jantje Wilmerink; 7 Ali en Jantje Ulfman. Versierde fietsen: 1 Wim Stevens; 2 Wim Rensen; 3 Gerrit Stevens; 4 Henkie Klaassens. Versierde mandjes: 1 Marijke Har- tenberg; 2 Hannie Paalman en Dineke Haverslag; 3 Mineke en Bertha Ebrecht. 4 Dini Oonk. Diversen: 1 „Veilig Verkeer" van Jan Hartenberg; 2 „Bloemenfee" van Dini Bosschers; 3 „Zouaaf en jockey" van Gerrit Kampen en Wim Wissink; 4 „Hup, Holland" van Herman Wagen voort; 5 „Hulp aan zieke moeder" van Marietje Zweers; 6 „Onder moeders paraplu" van Dineke Veneklaas en Bertha Markvoort. en rheumatische pijnen wrijft LI weg ™et i dWa Onder de vrolijke tonen van H.M.V. ging het nu naar het feestterrein bij „Het Bonte Paard". Zelfs de koeien in de wei van de heer H. Schutte hadden er schik van. Na het ontvangen van een tractatie werden de wedstrijdspelletjes gedaan, afgewisseld met gratis draaimolen, rij den en goochelaar. Om ruim half vier had ieder der kinderen zijn of haar ca deautje en sommigen nog een klein prijsje. Schoolfeestcommissie, ouders en kin deren kunnen weer terugzien op een welgeslaagd kinderfeest. De uitslagen waren als volgt: Meisjes le klas (vlaggetje in stoof steken): 1 Mini v. d. Berg; 2 Mini Ren sen; 3 Toosje Wilmerink. Jongens le klas (Aardappelwedloop): 1 Bernard Wanders; 2 Henk Geltink; 3 Gerhard Paalman. Meisjes 2e klas (Bal op pollepel): 1 Hannie Bleumink; 2 Bertha Weijers; 3 Marijke Hartenberg. Jongens 2e klas (Blokjesrapen): 1 Gèr- rit Klein Hegeman; 2 Wim Rattink; 3 Wim Scheperman. Meisjes 3e klas (Was ophangen): 1 Gerrit je Markvoort; 2 Jannie Wanders; 3 Marietje Zweers. Jongens 3e klas (Bussen gooien): 1 Died.erik Podt; 2 Jan Hartenberg; 3 Wim Rensen. Meisjes 4e klas (Fles vullen): 1 Dine ke Haverslag; 2 Dika Bosman; 3 Jennie Kers. Jongens 4e klas (Bussen gooien): 1 Henkie Bieleman; 2 Derk Janssen; 3 Herman Wagenvoort. Meisjes 5e klas (Bal op omgekeerd bordje): 1 Toosje Wegstapel; 2 Dikie Wilmerink; 3 Jannie Aanstoot; 4 Jan nie Reilink. Jongens 5e klas (Appel happen uit 'n emmer): 1 Anton Scheperman; 2 Eduard Janssen Maneschijn; 3 Gerrit Kampen; 4 Gerrit Paalman. Meisjes 6e klas (Zaklopen): 1 Hanne ke Veneklaas; - 2 Dineke Veneklaas; 3 Bertha Markvoort. Jongens 6e klas(„Mijnheer gaat op reis"): 1 Jan Scheperman; 2 Gerrit Jan Beldman; 3 Wim Huzen; 4 Jannes Boode. Meisjes 7e en 8e klas (Zaklopen- en ranja met een rietje): 1 Marietje Paal man Gd.; 2 Mineke Rensen; 3 Janna Brinkman; 4 Ali Kolkman. Jongens 7e en 8e klas (Hengelwed- strijd): 1 Eppie Veneklaas; 2 Bertus Rensen; 3 Eppie Haverslag; 4 Gerrit Bannink. VOLKSFEEST. Vrijdagmiddag werden de verschil lende volksspelen gehouden, waarbij de ouderen elkaar op sportieve wijze heb ben bekampt. Het karretje rijden al tijd een attractief nummer is deze keer buitengewoon geslaagd, doordat, evenals bij het f ietsrijden, extra prijzen beschikbaar waren gesteld voor gecos- tumeerd deelnemen of originele ideeën. De jury, die bestond uit de dames Wanders, Hiddink en Rodenburg, had een moeilijke taak. Bij het 'karretje rijden werden voor costuums en originele ideeën de prijzen als volgt toegekend: 1 „Klederdracht uit 1880" van Mineke Bosman en Mineke Broekhuis; 2 „Spa kenburgers" van Jan Stevens en Mine Nijkamp; 2 „Dijkerhoeksfeest 1835" van A. M. Nijkamp Jr. en Dini Nikkels; 3 „De Tiroiers" van H. Kevelen en Ma rietje Kloosterboer; 3 „Jacoba van Beie ren en gemaal" van J. Koopman en' Dika Koopman; 4 „De Volendammers" van A. v. d. Brink en Gerrie Klooster boer; 4 „Blauwe Huzaar" van G. Prins. Gecostumeerde fietsers (dames)1 Dika Koopman (Tirol); 2 Dini Nikkels (kokkin). Gecostumeerde fietsers (heren): 1 A. Kampen; 2 A. Brinkman. Gecostumeerd paardrijden: 1 J. Koop man (cowboy). Ringsteken: 1 E. J. Lubbersén en echtg.; 2 G. Prins en verl.; 3 J. Sluiter Hzn. en verl.; 4 J. Stevens en verl.; 5 H. Blankena en echtg.; 6 J. W. Reilink en echtg.; 7 mej. Diki Jansen. Ringsteken te paard: 1 G. J. Stevens; 2 H. Beunk; 3 G. Prins; 4 B. J. Baltus; 5 J. Stevens. Fietsen voor dames: 1 Bertha Nek kers; 2 Mini Meijerman; 3 Marie Vene klaas; 4 Diki Koopman; 5 Manna Rei link; 6 Geertje Roeterdink. Fietsen voor heren: 1 Johan Nikkels; 2 Arend Kampen; 3 Henk Luggenhorst. Zaklopen v. dames: 1 Bertha Schutte; 2 Hanneke Sluiter; 3 Marie Paalman Bd.; 4 Janna Weijers. Zaklopen voor heren: 1 J. Wissink; 2 H. Luggenhorst. Stoelendans voor dames: 1 Mini Meij erman; 2 mevr. G. Wissink-Oolbekkink; 3 J. Traanman; 4 Diki Jansen; 5 M. Tuitert; 6 mevr. D. Nijland-Landuwer. Schieten, vrije baan: 1 G. D. A. Klein Teeselink; 2 J. Tulier; 3 G. J. Rietberg; 4 H. Koopman; 5 H. J. Blumink Wzn. Schieten, personele baan: 1 G. J. Riet berg (beker); 2 Opa J. Koopman; 3 H. Koopman Jzn.; 4 G. D. A. Klein Teese link; 5 F. J. Schuppert; 6 H. Sluiter Jzn.; 7 H. Kloosterboer; 8 H. Sluiter. De voorzitter van de Schoolfeestcom missie, de heer H. J. Haverslag, won de le prijs bij de stoelendans voor com missieleden. De 2e prijs was voor de heer H. Sluiter en de 3e prijs voor de heer G. Kampen. De heer Haverslag ging op de schou ders van de commissieleden omhoog en werd onder het zingen van „Hij leve hoog" café-Kloosterboer binnengedra gen. Hiermede was een einde gekomen aan het school- en volksfeest 1953, waarop alle medewerkenden met veel genoegen terug mogen zien. geneesmiddelen in elk tablet. Niel méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pf}n@h verdwijnen LEDENVERGADERING JONG HOLTEN. De vereniging Jong Holten der B.O.O. vergaderde Dinsdag 8 Sept. in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, onder voor zitterschap van de heer Joh. Lubbersen. In zijn openingswoord heette deze allen hartelijk welkom op de eerste vergade ring in dit nieuwe seizoen. Deze zomer, aldus de heer Lubbersen, zijn er voor onze vereniging zowel pret tige als minder prettige dagen geweest. Hij herdacht hierbij onze overleden vriend, de heer Jan Arfman, die nog een zo jong bestuurslid van onze vereniging was, doch reeds zo'n activiteit liet zien, en voorts onze vriend G. D. Schooien, die beiden al zo jong van hun geliefden moesten scheiden. Ter nagedachtenis werd enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Verder vraagt de heer Lub bersen zich af hoe het mogelijk is ge weest, dat de Bondslanddag „De Weg wijzer" op 28 Mei te Markelo zo slecht werd bezocht door onze vereniging. Hierna besprak de- voorzitter der kal- veropfokclub, de heer B. Cats, het nut van deze club. De keuring der kalveren zal tegelijk geschieden met de Jongveekeuring op 24 Sept. a.s. Gekeurd zal worden naar exterieur, productie-afstamming, voedingstoestand, toiletteren en voorbrengen en verder in ongeregistreerd. Er zal een voorkeuring worden ge houden door 3 leden der C.J.O. en 3 le den der B.O.O. Hiervoor worden voor onze vereniging gekozen de heren H. Rietberg, Joh. Boode en H. Lubbersen. Er zijn 44 kalveren opgegeven, en wel 22 roodbonte en 22 zwartbonte. Besloten werd voor deze winter een cursus aan te vragen voor de Pluimvee teelt, indien hiervoor voldoende animo blijkt te zijn. Tijdens de vergadering ga ven zich reeds enkelen op. Tevens werd besloten een cursus aan te vragen voor Landbouweconomie en Bedrijfsleer, indien zich hiervoor vol doende deelnemers aanmelden. Ook voor deze cursus gaven zich reeds enkele per sonen op. Men kan zich alsnog opgeven bij de heer A. Groteboer. Vervolgens werd besloten ook dit jaar traditiegetrouw de ontspanningsavonden te houden met St. Nicolaas. Het bestuur zal trachten evenals voorgaande jaren een geschikt en goede toneelstuk in te studeren. Hiervoor gaven zich reeds 5 leden op. Bij de bestuursverkiezing in de vaca ture J. Arfman werd de heer J. Roel- vink gekozen. Nadat nog enkele vragen op land bouwgebied werden besproken werd tot slot het B.O.O.-bondslied gezongen. De voorzitter sloot hierna de verga dering, de wens uitsprekende, dat deze goed bezochte vergadering een voorbeeld moge zijn voor de komende vergaderin gen in deze winter. VENLO HOLTEN. Zaterdag 5 Sept. hield de Postduiven vereniging „De Bergvliegers" haar le vlucht met oude en jonge duiven. De duiven werden gelost om 1 uur te Ven- lo. Afstand 103 km. Aankomst le duif 2.46.06 uur; laatste prijswinnende duif 2.56.08 uur. De uitslag luidt als volgt: 1, 3 en 4 W. v. d. Pluym; 2 J. Haan; 5 IT. J. ten Velde; 6 W. Aaftink; 7 en 8 J. Rosman en Schuppert. De heer J. Löhr had een fles wijn be schikbaar gesteld voor de laatste prijs winnende duif en deze werd gewonnen door J. Rosman en Schuppert. KAMPIOENSCHAP JONGE DUIVEN. Zoals reeds bekend werd hier hard om gestreden. De laatste vlucht was Arlon (292 km.). Daar de weersgesteldheid ongunstig was, werden de duiven op 22 Augustus niet gelost en was het concours ver vallen. De stand van 15 Aug. besliste dus het kampioenschap. Het le kam pioenschap werd toegekend aan W. v. d. Pluym met 252.3 punten. H. J. Aaf tink werd 2e kampioen met 244.7 pnt. en G. Steunenberg werd 3e kampioen met 227.4 pnt. Zaterdag 12 Sept. is er een tweede vlucht met oude en jonge duiven. AANVANG MOEDERCURSUS. De door Zuster Engelkes van 't Prov. Overijssels Groene Kruis te geven Moe dercursus zal aanvangen op Donderdag 17 September a.s. om 2 uur en gehou den worden in de achterste zaal van het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. EERVOLLE PLAATS VOOR „BERGRUITERS". Het eerste achttal van onze plaatse lijke L.R. „De Bergruiters", dat Dins dag en Woensdag te Utrecht deelnam aan de Landelijke Kampioenschappen van de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rij- verenigingen eindigde op de zesde plaats. Aan deze wedstrijden nam uit iedere provincie het kampioensachttal deel, zo dat in Utrecht de „upper ten" in de ring kwam. De Bergruiters hebben in Utrecht de eer van Overijsel en van Holten hoog gehouden en het resultaat is zeer eer vol. Onze hartelijke gelukwensen. AANSLUITING AAN DE DRINKWATERLEIDING. De Waterleiding-Mij. „Overijssel" her innert er in een advertentie in dit no. aan, dat de 40 M. gratis dienstleiding, welke bij aansluiting van percelen aan het drinkwaterleidingnet wordt gegeven niet ongelimiteerd beschikbaar wordt gesteld. Er wordt hiervoor een termijn gesteld van twee jaar. Men leze de an nonce aandachtig. DUITSER AANGEHOUDEN. De Rijkspolitie heeft Zondagavond de Duitser W. G. aangehouden, die zonder geldige papieren de grens was overge stoken. Hij is aan de Kon. Marechaus see te Enschede overgegeven ter terug leiding naar zijn Heimat. BELGISCHE SCHILDERS GAAN TENTOONSTELLING ORGANISEREN Toen dokter Nagelhout gedurende zijn Vacantie in het begin van deze zomer een reis door België en Frankrijk maak te, heeft hij. daar zeer veel hotelhouders bereid gevonden om aan een Nederlandse schilder in het kader van de schilders- uitwisseling, thans aangeduid met de NRV-schildersreizen, een maand logies te verstrekken om in de mooiste streken van deze nabuurlanden te werken en in drukken op te doen. Anderzijds heeft hij in ons land om streeks 30 hoteliers bereid gevonden 20 Belgische en 10 Franse schilders naar onze mooiste streken te laten overkomen. Daarmede heeft het plan-Nagelhout, zoals we het bij voorkeur zouden willen noemen, een belangrijke uitbreiding on dergaan. Ook in de Holtensc hotels - t.w. ITol- terman, 't Lösse Hoes, Hoog Holten, Mul ler en Vosman - zijn de vorige week 5 Belgische schilders gearriveerd, die reeds druk doende zijn met penseel en palèt hun indrukken hier vast te leggen. Deze heren zijn Donderdagmorgen door de burgemeester op het gemeentehuis ontvangen, waarbij ook dokter Nagel hout, de voorzitter van VVV, de heer A. J. Goldstein en de loco-secretaris, de heer W. Beijers, aanwezig waren. Burgemeester Enklaar heeft bij die ge legenheid uiting gegeven aan zijn waarde ring voor de komst van deze buitenlandse kunstenaars en in het licht gesteld, dat niet alle vreemdelingen in Holten op deze wijze konden worden ontvangen, maar dat de komst van de eerste vijf Belgische kunstbroeders "toch wel een gerede aan leiding was om hen officieel te ontvan gen. Van het plan Nagelhout straalt iets op Holten af en aan dit plan is thans weer een uitbreiding gegeven. Het is prettig, dat hierbij onze naaste buur Bel gië, dat ons toch het naast aan het hart ligt, is ingeschakeld voor de steun aan de kunstenaars. Hier komt als het ware reeds naar voren een deel van de integratie van Europa, waarbij goede mensen, die het wel met elkaar menen, elkaar nodig hebben. Dit bezoek is een mooie gele genheid om eikaars zeden en gewoonten te leren kennen en voor een beeldende kunstenaar om vast te leggen, hoe hij ons ziet. De burgemeester hoopte voor dok ter Nagelhout, dat zijn plan tot deze in tegratie zal medewerken en voor de schil ders, dat zij hier goede kennissen mogen hebben en hun komst door die van nog vele landgenoten gevolgd zal worden. Eén van de schilders, de heer Slabbink uit Brugge, beantwoordde de toespraak van de burgemeester en bracht hem dank voor de hartelijke ontvangst, die hem en zijn collega's hier ten deel is gevallen. De heer Goldstein zeide nog, dat het een grote eer voor Holten is, de buiten landse gasten te kunnen ontvangen. Het werk van dokter Nagelhout heeft ook grote betekenis voor Holten als centrum voor 't vreemdelingenverkeer. Hij hoop te, dat zij vele mooie schilderijen zullen maken. De schilders zijn voornemens om van 18-25 September a.s. in de raadszaal een Maandag 14 tot en met Zaterdag 19 Sep tember: Huis-aan-huis-collecte voor de tuberculose-bestrijding (zie annonce en bericht onder „Draagt Elkanders Lasten"). Maandag 14 t.m. Woensdag 16 Sept.: Vacantie Drogisterij „De Vijzel". Maandag 14 en Dinsdag 15 Sept.: Va cantie kapper J. F. van Geenhuizen Sr., Dorpsstraat 60 (zie annonce). Dinsdagen 15 en 29 Sept.: Zitting Dr. Tromp Visser, controlerend genees heer van het Alg. Ziekenfonds. Voor uit even opgeven. Dinsdag 15 Sept.: nam. 4 uur verkoop banken bij de o.l. school te Dijkerhoek (zie officiële mededelingen). Donderdag 17 Sept.Officiële overdracht motor-brandspuit te Dijkerhoek pl.m. 6.30 uur nam. Donderdag 17 Sept.: Aanvang moeder cursus Groene Kruis, nam. 2 uur in Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. Vrijdag 18 Sept.: Opening van de ten toonstelling van de werken der Bel gische schilders in de raadszaal ten gemeentehuize, nam, pl.m. 3.30 uur. Zaterdagmiddag 19 Sept.: Oriënterings- rit L.R. „Bergruiters". Donderdag 24 Sept.: Fokveedag en keu ring van kalveren der Kalveropfok- clubs. Donderdag 1 Oct.Aanvang E.H.B.O.- cursus voor beginners, 7.30 uur nam., in lokaal O.L. Dorpsschool. zeggenVoor de handen niets beter dan HAMEA - GEL E_L tentoonstelling te houden van de door hen vervaardigde werken. Zij hebben daarvoor de medewerking van de Belgische ambas sade ingeroepen en zullen tal van uitnodi gingen zenden aan de kunstminnaars en autoriteiten, o.a. aan de hotelhouders, die hen zo vriendelijk hebben ontvangen en aan hun collega's, die reeds in Frankrijk en België werkten. Het is niet uitgeslo ten, dat een reportage plaats vindt voor „de artistieke staalkaart" van de Vara- microfoon, die wat de schilderskunst be treft, steeds ingeleid wordt door de Ne derlandse schilder Jelle Troelstra. Na dere bijzonderheden over deze tentoon stelling hopen wij onze lezers te kunnen bieden in ons volgend nummer. De burgemeester en dokter Nagelhout hebben zich bereid verklaard in het ere- comité zetting te nemen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit, zv. H. Scholman en A. Aaltink, Beuseberg 173. Ondertrouwd: A. J. Engbers, 32 jaar, Holterberg 52 en J. G. Hoogeboom, 31 jr., Haarlem. H. ter Avest, 25 jr., Wierdën en J. Beltman, 22 jr., Kol- weg 15. Overleden: F. J. Wilmerink, 61 jaar, echtg. van T. Sluiter. BEVOLKING. Ingekomen: J. J. du Saar en gezin van Losser naar Holterberg 42. Vertrokken: G. J. Beldman van Beu seberg 77 naar Rijssen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: herenregenjas; sportjasje; tule sjaal; wollen sjaal. Verloren: grijs damesvest; een paar regenpijpen; doos gestoomde goederen; motorrijtuigenbelastingkaart v. brom fiets. Inlichtingen op 't Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten. DE BRANDWEER OEFENDE. Toen Maandagavond om kwart over zeven de stoomfluit ging van de Coöp. Fabriek voor Melkproducten „De Vrij heid", hebben velen rond gekeken, in j de gedachte, dat er ergens brand was uitgebroken. Dat was gelukkig niet 't geval. Het betrof hier een oefening van de brandweer om de uitruksnelheid te bepalen. Zoals altijd waren ook nu weer onze brandweermensen in een minimum van tijd bij de garage en kon binnen 10 minuten bij een perceel in de Holter berg worden afgelegd en was alles ge reed voor blussing. Het hinderlijke bij deze manier van alarmeren is, dat er zoveel kijklüstigen op de been komen en vooral deze keer veel kinderen. Men blijve bij brand rustig waar men is. Het alarm is uitsluitend bestemd voor de brandweer, die onbelemmerd haar taak moet kunnen vervullen en daarbij niet in de weg gelopen moet worden door toeschouwers. Als zij on verhoopt hulp nodig zou hebben, wordt deze wel terstond gevraagd. De reden dat op deze wijze wordt ge alarmeerd is, dat het sneller gaat dan per telefoon. Wil de alarmering afdoende zijn, dan zal op de duur een wekkersysteem moe ten worden ingevoerd, dat vanaf een I centraal punt bediend kan worden.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1