Bi, WANSINK KOOK OP mwmmrm FOKVEEDAG De Wethoudersverkiezing Enige Arbeiders „De Nederlanden van 1845" C. G. Bal, Holterberg 15, Hollen Dansclub Muller Fa. Chr. A. MüLLER, Look, Holten TWEE FLINKE MANNEN Fa. Chr. A. Muller - Look - Holten BRADERIE Grote Lampionoptocht De Kachelspecialisi Haarden Kachels De „Smid van de K©r mwiiiiii hebben genomen, welke een grote ver antwoordelijkheid inhoudt. Het perso neel hoopt een team te vormen, dat goede resultaten en een prettige sfeer weet te brengen. Daarbij kunnen dé ouders belangrijk meewerken en hij hoopt dan ook, wanneer zich moeilijk heden voor mochten doen, dat zij bij hen aan zullen kloppen, want dan alleen zijn goede resultaten te boeken. Zij hopen deze school te plaatsen in het midden van Holten. Binnen niet al te lange tijd hoopt hij een ouderavond te beleggen om de onderwijskwesties te bespreken en een oudercommissie te benoemen. Moge de school groeien en bloeien, aldus de heer Sinnema, tot heil van de jeugd van Holten. Slotwoord burgemeester. In een kort slotwoord heeft burge meester Enklaar tenslotte alle sprekers bedankt. De Ulo-commissie ontvangt nu het „otium cum dignitate" (rust met waardigheid); de heer Koldeweij dank te hij voor de bloemen en van de ouders is nu de financiële last van de schou ders genomen, die op het bezoek aan de Ulo elders op hun schouders rustte. Spr. hoopte, dat zij achter de onderwijzers zullen gaan staan ook als er eens tucht maatregelen moeten worden genomen, en dat zij de studiezin bij him kinderen zullen aankweken. Gij kunt dan heen gaan en vol vertrouwen uw kinderen aan de zorgen van de heren Sinnema, Wittermans en Pel overlaten. En hiermede was dan een nieuwe phase op onderwijsgebied in onze ge meente ingeluid. Wij behoeven met onze krant niet aan politiek te doen om nochtans een aan tekening te plaatsen bij dè Dinsdag ge houden wethoudersverkiezing. De samenstelling van het dagelijks be stuur onzer gemeente is niet geworden en is dat in de afgelopen acht jaren ook helemaal niet geweest een vol doende afspiegeling van de samenstelling van de raad noch van de politieke ver houding onzer bevolking, waarop deze bevolking toch wel aanspraak had mo gen maken. Men spreekt in de raad zo dikwijls van een goede onderlinge verstandhouding en samenwerking en over het gemis van scherpe politieke tegenstellingen en wij zijn het daarmede ook wel eens, maar men moet, als men dit constateert, er zich toch wel van bewust zijn, dat dit dan zo is, doordat bepaalde vertegen woordigers een verregaande toenadering en vergevingsgezindheid oftewel een ge mis aan rancuneuse gevoelens betonen. Wat toch is het geval? In 1945 kozen C.H. en A.R. zich elk een wethouder. Voor de C.H. met 4 raadsleden was dit normaal. Voor de A.R. met 2 zetels en uit hoofde van gezonde politieke ver houdingen, was dit teveel. De toenmalige V.V.D. (de Partij van de Arbeid was hier nog niet opgericht) met haar 2 zetels of zo men wil de gehele linkerzijde met haar 5 zetels werden buiten het dagelijks bestuur gelaten. In 1949 werden met medewerking van 'de A.R. twee C.H.-wethouders op de kus sens gebracht. De andere partijen ver enigden hun stemmen op de heer Weg- stapel. Men sprak in die dagen van de machtspositie der C.H. De Partij van de Arbeid, die met haar 3 zetels een kwart van de bevolking ver tegenwoordigde, werd buiten de dage lijkse leiding der gemeente gehouden. Thans zijn het de C.H., Alg. Belang en de V.V.D., die elkaar bij de wethou dersverkiezing gevonden hebben. Wederom heeft men de P.v.d.A. „bui ten spel" gezet. Wij willen hier niet ingaan op de zacht gezegd „minder sportieve wijze", waarop deze groep bij de voor besprekingen door Alg. Belang en VVD behandeld is, maar constateren slechts, dat dit buiten de dagelijkse leiding laten van de vertegenwoordiging^ van een vierde deel der bevolking, niet in het algemeen belang kan zijn en de demo cratie geweld aandoet. Het Dagblad „Trouw" schreef dezer dagen in een entrefillet over de zetel verdeling: „In het algemeen behoort 't zo te zijn, dat de wethouderszetels min of meer evenredig verdeeld worden over de bona fide partijen. Dat hangt samen met de aard van ons stelsel van gemeentebestuur". Wij zijn het daarmede in principe ge heel eens. De V.V.D. is in Holten, dat is voor niemand een geheim, in de persoon van onze burgemeester reeds voldoende in het dagelijks bestuur vertegenwoordigd en zij kan moeilijk 'nog veel aanspraken laten gelden. De C.H. heeft zeker recht op één zetel maar dan is het voor de volgende zetel zeker de P.v.d.A., die daarop 't eerste aanspraak kan maken. Zover is men hier echter nog niet ge vorderd. Wat wij nu te zien gekregen hebben is niet bepaald een gelukkige vertoning. AUTOBOTSING. De grote snelheid, waarmede in ons dorp gereden wordt, is dikwijls oorzaak, dat automobilisten niet voldoende acht geven op het verkeer, dat op de hoek van de Larenseweg of Stationsstraat af wil slaan. De heer N. J. B. uit Maartensdijk, die met grote snelheid achter twee andere auto's reed, was degene, die Dinsdag middag niet in de gaten had, dat de heer L. J. v. A. uit Boskoop met zijn auto de Larenseweg op wilde gaan. Het gevolg was een botsing, waarbij de auto van laatstgenoemde behoorlijk werd bescha digd. De rijkspolitie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. x BRUIDSPAAR PER EXPRESSE BEZORGD. Dat de mensen van de P.T.T. voor geen kleintje vervaard zijn is algemeen bekend. Tante Pos heeft, wat het be zorgen van postzendingen betreft, een gevestigde reputatie. Maar dat zij zich belast met de bestelling van levende have in dit geval 'n compleet bruids paar zal nog wel niet algemeen be kend zijn. Toen na afloop van de bruiloft van de heer T. Verveda, besteller der P.T.T., die Donderdag in het huwelijk trad met mej. D. Nijkamp, het bruidspaar naar huis vervoerd moest worden, maakte de directeur van het Postkantoor, de heer Assink, er een expresse bestelling van en het gezamenlijk personeel bracht het jonge paar, voorzien van de nodige frankeerzegels, op de postkar naar hun woning aan de Kolweg. Dat Teunis vergeten had de postze gels te betalen, heeft niemand hem kwa lijk genomen; de betaling was reeds op andere wijze geschied. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan Willem, zv L. G. Haver slag en H. H. Schooien, Dijkerhoek 12. Ondertrouwd: H. Beltman, 33 jaar, Markelo en A. van der Meulen, 30 jaar. Gehuwd: J. W. Lubbersen, 28 jaar, Bathmen en M. Boode, 27 jaar. - Joh. Wolters, 29 jaar, Markelo en M. W. Gro- teboer, 25 jaar. - T. Verveda, 25 jr. en'D. Nijkamp, 27 jaar. Overleden: G. A. Tuitert, 53 jaar, echtg. van G. H. Bronsvoort. BEVOLKING. Ingekomen: J. Beltman van Markelo naar Kolweg 15. - G. Burgier van Olde- kerk naar Larenseweg 15. - E. K. Uilen burg van Bilthoven naar Neerdorp 75. Vertrokken: E. V. Bosman en gezin van Holterberg 26 naar 's-Gravenhage. - T. J. Loggers van Holterberg 35 naar Was senaar. - H. W. Bussink van Aalpolsweg 22 naar Diepenveen. - M. P. Deten van Dijkerhoek 88 naar Steenwijkerwold. - M. Lubbersen geb. Boode van Look 83 naar Bathmen. - W. B. Klaster van Dorpsstraat 17 naar Arnheml. - Chr. Klein Lebbink van Espelo 89 naar Deventer. - Ch. Chr. Reisinger van Molenbelterweg 2 naar Rotterdam. - M. W. Wolters geb. Groteboer van Beuseberg 119 naar Mar kelo. FOKVEEDAG HOLTEN. In een voor enkele weken gehouden vergadering van de GJB en Jong Holten met de besturen van de beide fokvereni- gingen werd besloten de fokveedag te houden op Donderdag 24 September a.s., waar dan tevens een 46-tal kalveren van de kalveropfokclubs gekeurd zullen wor den. De opgave is tot op heden nog zeer gering. Het zou jammer wezen, als we gens te geringe opgave deze fokveedag af gelast zou moeten worden. Tot uiterlijk Maandag 7 Sept. a.s. kan nog opgegeven worden. ARJOS-VERGADERING. Vrijdagavond vergaderde de Anti-Re volutionaire Jongeren Studieclub in ge bouw „Rehoboth", onder presidium van haar voorzitter, de heer H. Beltman. Na het zingen van Psalm 99 1 las de voorzitter Matth. 13 24-30 en 36-45 en ging daarna voor in gebed. In een kort openingswoord werden de aanwezi gen welkom geheten, en voerde de voor zitter een warm pleidooi voor de Arjos- propaganda, waarbij de leden werden opgewekt om ieder persoonlijk ook vurig propagandist te zijn. De secretaresse, Mej. D. Hasewinkel, las vervolgens de notulen, waarna nog enkele ingekomen stukken en huishoude lijke zaken werden afghandeld. Als eerste onderwerp kwam aan de orde: „De Overheid en het Christelijk zedelijk leven", dat werd ingeleid door Mej. J. Beldman Jd. Hierop volgde een zeer geanimeerde en leerzame bespre king, waarbij goed naar voren kwam dat de Overheidstaak ligt op het publie ke terrein. In de daarop volgende pauze werd thee met een koekje geserveerd. Vervolgens gaf de vice-voorzitter, de heer A. J. Nijkamp in heldere en dui delijke taal het politieke overzicht sinds 17 Juli. Welhaast vanzelfsprekend kwam bij de behandeling van dit overzicht op de voorgrond de steeds voortgaande Franse revolutie, zich nu weer manifes terend in de algemene stakingen. Met nadruk werd er op gewezen dat het heil loze anti-Christelijke revolutiebeginsel „Ni Dieu, Ni Maitre", Frankrijk naar de ondergang voert. Ook werd stilgestaan bij de onlusten in Marokko, de revolutie in Perzië en de ontploffing van de H-bom in Rusland. De voorzitter sloot de bespreking met een ernstige samenvatting van het be sprokene, door er op te wijzen dat het er donker voor ons zou uitzien in deze we reld, die vol is van revolutionair rumoer en anti-Christelijk geweld, als we niet wisten dat God de Heer regeert en we de toevlucht kunnen nemen tot Hem. Maar dit weten geeft ons tevens de roeping en opdracht om tegen de steeds luider klinkende stemmen der revolutie te verheffen de stem van het Evangelie zo besloot de voorzitter. Datum en agenda der volgende verga dering werden vastgesteld, waarna de rondvraag werd gehouden. Tenslotte werd nog gezongen Psalm 119 1, waarna Mej. J. Beldman voor ging in dankgebed. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: kinderportemonnaie, steun zool, colbertjasje; zakdoek, sierspeldje, bureaunaald (lias-pen). Verloren: zilveren armband, bril, por- temonnaie met inhoud, alpino-muts, ven ters j as. Inlichtingen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Oranjestraat 55, Holten, tel. 352. VOETBAL. Zondag gaat het bruine monster in het Sportdal weer rollen. Holten 1 en 2 zul len daar de RV-reserves ontmoeten. Het programma luidt: 1.30 uur Holten 2-RV 3 en 3 uur Holten 1-RV 2. „BERGRUITERS" NAAR UTRECHT. Het eerste achttal van de L.R. „Berg- ruiters", dat onlangs te Olst het kam pioenschap van Overijssel voor achttal len wist te behalen, zal Dinsdag en Woensdag a.s. te Utrecht deelnemen aan de wedstrijden om het landskampioen schap, georganiseerd door de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rijverenigingen in Nederland. Het „Bergruiters"-achttal bestaat uit de volgende combinaties: J. W. Hulsman met Figurant", T. Beldman met „Jon- ny", M. Bolink met „Harry", E. Aaltink met „Perhaps", W. Veltkamp met „Gold Mantel", G. Hulsman met „Albert", H. J. Wansink met „Billy", J. Struik met „Henny" en G. Bolink met „Lyda" (re serve). Gaarne wensen we dit achttal en de instructeur, de heer H. Beldman, veel succes in Utrecht. FOKVEEDAG EN BRADERIE. Te Markelo zal op Donderdag 10 Sept. a.s. de jaarlijkse fokveedag worden ge houden, waaraan tevens verbonden is een grote braderie van de Markelose Winke liersvereniging. Tot besluit van deze dag zal een grote lampionoptocht worden gehouden, waar aan „De Fanfare" medewerking zal ver lenen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. EXCURSIE FOKVERENIGING „HOLTEN EN OMSTREKEN". Een 25-tal leden van de fokvereniging „Holten en Omstreken" maakte Maan dagmiddag j.l. een excursie naar Voorst, waar de fokbedrijven van Regelink en Wegers bezichtigd werden. Op het eerste bedrijf werden de moeder en grootmoe ders van de K.I. -stier Lieslces Bernard en op het tweede bedrijf de moeder van de K.I.-stier Peter bezichtigd. Vervol gens werd over Zutfen naar Groot Doch- teren gereden, alwaar de prachtige vee stapel van D. J. Beltman bezichtigd werd. Tenslotte werd een bezoek gebracht aan de K.I.-stal te Laren, waar een tiental stieren en ,een zeer moderne K.I.-stal werden bekeken. Jammer, dat zich maar zo'n klein getal der leden voor deze excursie opgegeven had, want het was een zeer leerzame. De deelnemers gingen dan ook allen zeer voldaan weer huiswaarts. SCHOOL- EN VOLKSFEESTEN TE DIJKERHOEK BEGONNEN. De traditionele school- en volksfees ten te Dijkerhoek zijn Donderdagavond in een opgewekte stemming begonnen met een uitvoering in de grote tent aan café „Het Bonte Paard". De schoolfeesten worden heden (Vrij dag) voortgezet met een optocht dei- schoolkinderen en kinderfeest in de weide en verder op de dag met de reeds aange kondigde volksspelen. Er was van de op tocht der kinderen weer veel werk ge maakt wat de versiering en de aardige ideeën betreft. De dames Mevr. Nagel- hout-Klijzing, Mevr. Snijders, Mevr. G. Bouwhuis-Geltink en Mevr. Rodenburg traden als juryleden op. (Een uitvoerig verslag hopen wij in ons volgend nummer op te nemen.) CONCERT IN DIJKERHOEK. De muziekvereniging HMV gaf Maan dagavond op het Molenplein in Dijker hoek een zeer geslaagd concert, onder lei ding van haar 2e dirigent, de heer Hennie Jansen. Er bestond voor deze muziek avond een flinke belangstelling en onze muzikanten gaven dan ook de beste num mers uit hun veelzijdig repertoire. Men opende met onze nationale hymne, het alouwe „Wilhelmus" en bracht ver volgens de Belgische Parachutistenmars van P. Leemans, „Mondnacht auf der Al- ster", een wals van Osc. Fétra® en vóór de pauze nog „Jour de fete" van J. Fur- got en „Partita piccola" van G. Boedijn. In de pauze trakteerden enkele dames uit de naaste omgeving het korps op koffie met koek en sprak de voorzitter van de buurtvereniging „Schoolkring Dij kerhoek", de heer G. H. Wanders, een waarderend woord tot het korps, dat hij bedankte voor het concert en het feit, dat HMV steeds het Dijkerhoekse feest komt opluisteren. Er is een goede band ge groeid tussen Dijkerhoek en IIMV. De voorzitter der supportersvereniging, de heer J. Wiggers, knoopte hier later bij aan en wekte de aanwezigen op om lid of donateur te worden van de muziekver eniging en haar supportersvereniging. Na de pauze werd het concert voort gezet met „Het 12e Regiment", „De Vogelkoopman" van G. Zeiler, arrange ment S. P. van Leeuwen, en „The great little army" van Kenneth J. Alford. PREDIKBEURTEN. Ned. Ilerv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 u. Ds. Steenbakker M. Loysen van Ange- ren. Collecte voor de gemeente Ange- ren. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Collecte voor inwendige zending. Geref. Kerk. 10 uur en 3 uur Ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte bestemd voor de Theol. Facul teit aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Officiële publicatie. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Holten maken bekend, dat op Zaterdag 12 Sptember 1953 gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inen ting en herinenting tegen pokken van 11 tot 12 uur en in de O.L. school te Dijkerhoek 's namiddags precies 3 uur. Belanghebbenden wordt verzocht het trouwboekje of het geboortebewijs mede te brengen, alsmede de inentingskaart, welke bij de geboorte-aangifte werd uit gereikt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uitsluitend kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar zullen worden inge ënt. Holten, 4 September 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgem. S. SIKKES, Secretaris. DANKBETUIGING H iermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij ons Huwelijk ondervonden. J. REINAARDERS J. W. REINAARDERS- OOLBEKKINK Larenseweg 32 Herplaatsing wegens misstelling. Voor de zeer vele blijken van belangstelling en deel neming tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve Man, Vader, Zoon en Broeder ALBERT KOLKMAN betuigen wij een ieder onze oprechte dank. Uit aller naam, Fam. Wed. A. Kolkman. Dijkerhoek, Aug. 1953 GEVRAAGD voor aardappelen rooien. P. G. CATS, B 93. z.g. kacheltje TE KOOP FORNUIS n. en een mooi vul- Larenseweg 24 TE KOOP 15 zware biggen bij J. A. Haverslag, Espelo 87 het gas In de fles 9 tmAJdtagao da éopotbooder A. Fransen - Hollen Subdepothouder G. H. Broekhuis, Dijkerhoek Sluif Uw Verzekeringen bij af door bemiddeling van HOLTEN Aanvang der lessen Donderdagavond 10 September a.s. om half acht. Gebruik bij het opslaan van aardappelen AAservo (kiemremmingsmiddel voor consumptieaardappelen) AAservo houdt Uw aardappelen kiemvrij tot ver in de lente. AAservo is verkrijgbaar bij Neem de krant te baat, Adverteer met regelmaat! Voor het bedienen van aardappelstomers vragen wij Bezoekt de GROTE op 10 September a.s. ie MARKELO waaraan tevens verbonden is van de MARKELOSE WINKELIERS PROGRAMMA: 's Morgens 7 uur aanvang markt. 9.00 uur Opening Fokveedag. 9.30 uur Opening Braderie. 's Nam. 2.00 uur opening Draaimolen 's Avonds 8.00 uur Trekking Verloting (Goedgek. door B. en W. 26 Aug, '53) met medewerking van de FANFARE (Denkt er om dat de markt om 7 uur begint inplaats van om 8 uur) Bijkantoor HOLTEN van de Spaarbank te Deventer Geopend elke WOENSDAG voor inleg en terugbetaling van spaargelden van 9.45 tot 12.15 uur, Oranjestraat 31. De spaarders worden thans geholpen in een afgesloten loket. waarschuwt U thans alreeds voor de in aantocht zijnde koudere dagen. Kijkt op tijd Uw ver warmings- apparaten na en laat die vroegtijdig repareren of vernieuwen. ZOEKT U IETS NIEUWS op 't gebied van Of bekijk dan eerst even onze collectie, waaronder de nieuwste modellen. Wie bij ons niet kan slagen, slaagt nergens. Keuze uit 35 diverse uitvoeringen.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2