SCHOOLREISJE Boeiend openluchtspel onder de feesibomen AGENDA KEISVERENIGING NAAR HOLTEN. De Ned. Reisvereniging is reeds enige tijd weer begonnen met haar weektoch- ten, met als standplaats Holten, hotel Holterman. De heer Havenaar, bekend reisleider, komt van 27 Juli tot en met 1 Augustus weer met een gezelschap van 38 perso nen naar hier en heeft blijkens zijn keu rig verzorgd programma talrijke attrac ties in petto. Men bezoekt o.a. ook het Teutoburgerwoud in Duitsland, alles met de comfortabele bussen van de O.A.D. De hoogste klassen van de School met den Bijbel maken een schoolreisje naar Bergen aan Zee. Donderdag 16 Juli is er geen kind te laat op school. Sommigen zijn er al voor half acht. Geen wonder, het is de dag van de schoolreis. Als het acht uur slaat worden de neuzen geteld en gaat het in optocht naar het station. Een gejuich gaat er op als de electnsche in zicht komt en spoedig hebben allen een plaatsje gevonden. Nagewuifd door talrijke ouders vertrek ken we en de stemming zit er dadelijk goed in. Voordat Deventer bereikt is, zijn er al verscheidene zuurtjes verorberd, als mede de eerste kadetjes en krèntebrood- jes. Het is een mooie reis en fijn weer. In snelle vaart „glijden" we langs Apeldoorn, over Amersfoort naar Hilversum. We hebben: geen ogen genoeg om naar alles te kijken. Daar rijden we door het Naardermeer en zien we dat we al dicht bij Amsterdam zijn. Ieders aandacht is gespannen, voor al 'als de havens in zicht komen. De trein rijdt ons hier eigenlijk te snel. Toch zien we enkele flinke oceaanstomers en ook talrijke kranen en dokken. Wat een leven en bedrijvigheid! Verlangens naar verre landen komen in ons op; Boven onze hoof den ronkt zo nu en dan een vliegtuig, dat in de richting Schiphol verdwijnt. We kijken naar de hoge huizen en het drukke verkeer op de straten en pleinen. Op het Centraal-station staan we net tegenover een Pullmantrein, die reizigers uit het buitenland aanvoert. Na een kort oponthoud vertrekken we weer en gaat het over Haarlem naar Alk maar. We zien hoe er aan de rand van Amsterdam een nieuwe stad verrijst. Dan komen we in de polder en is het weiland en nog eens weiland met hier en daar 'n molen, tot Haarlem in zicht komt. Daar zien we de St. Bavo al. Ook bewonderen we de mooie buitenwijken van onze bloe menstad. Bij IJmuiden kunnen we nog" iets van de hoogovens zien en dan klinkt het plot seling: „Ik zie de duinen". Spoedig daar na rijden we het station van Alkmaar bin nen. Daar moeten we uitstappen en door de tunnel naar het andere perron. Dat is een evenement Als we knipperend tegen het zonlicht weer boven komen, zien we dat Bello al op ons wacht. Hij wordt al wat oud en aftands, dat arme dier, maar we durven ons best aan hem toe te ver trouwen. Alleen staat het ons niet aan, dat hij zo lang wacht met zich in bewe ging te zetten. Eindelijk is het toch zo ver en na een kwartiertje komen we in Oost dorp, dicht bij Bergen, aan. Daar bezoe ken we een mooie speeltuin „De Bedrie gertjes". Het bedrog komt al, als we bij een glaasje limonade onze broodjes ver der opeten. „De ruitertjes komen alle maal aantreden op het platform", wordt er rondgeroepen. Terwijl we omhoog kij ken in afwachting van de ruitertjes, spuit het water van alle kanten. We zijn er lelijk ingelopen maar hebben toch schik om deze Oostdorpse mop. Na de maaltijd geeft meneer Kroon toe stemming om te gaan spelen. Dat laten we ons geen twee keer zeggen. Al gauw glij den de eersten van de glijbaan en wordt alles geprobeerd. We zijn nog niet eens uitgespeeld, of daar wacht ons een nieu we verrassing, een rondrit door Bergen met een miniatuurtreintje. Het is een fijn tochtje. We komen langs mooie hotels en pensions. Overal lopen vacantiegangers. Bij elke bocht tingelt ons treintje Van plezier. Na een kwartiertje zijn we weer bij de speeltuin. We mogen in het lachhuis en kunnen onszelf en elkaar uitlachen om de gekke gezichten, die vanuit de spiegels ons aankijken. De doolhof is voor sommi gen een hele puzzle. De draaiende schijf in de speeltuin heeft vooral de belang stelling van de jongens. Het is een ver raderlijk ding. Voor we er erg in hebben zitten we er naast, maar dat mag 'm niet hinderen! Meester Groendijk is een ware alhleet op dit instrument en een goede motor ook. Tegen twee uur komt Bello ons halen om ons naar zee te brengen, We maken een prachtige tocht door de brede en flink beboste duinstrook. We wijzen elkaar de duindistel en het helmgras, wat hier rij kelijk groeit. Al bellend komt Bello in Bergen aan Zee en hebben we het eind doel van onze reis bereikt. Voor ons ligt de zee. Wat een machtig gezicht is dat. Even zijn we er stil van. In een paviljoen worden we gelaafd met limonade, dan kunnen we straks beter tegen het zout. Dan rap naar het strand! De Spoorwegen hebben een paar tenten voor ons gehuurd, waar we ons verkleden kunnen. In een wip hebben we ons zwempak aan en dan is het de zee, die ons trekt. Eerst vinden we het wat koud maar daar zijn we gauw doorheen en dan laten we de golven tegen ons aanrollen. Na een paar minuten voelen we ons even thuis fn het zilte nat, als de Hollandse Nieuwe, alleen de smaak valt tegen. Veel te gauw naar onze zin is het vijf uur en geeft meneer Kroon het sein voor de terugtocht. Het is een gekrioel in de tentjes voor ieder het zijne heeft. Een broek van het manlijk en vrouwelijk geslacht hebben stuivertje gewisseld en een bril die weg is, is toch niet weg, maar dat komt alle maal goed. TTog een laatste blik op de zee en een ijsje om ons over het verdriet van de scheiding heen te helpen en dan stappen we weer in onze Bello. In Alkmaar krijgen we nog een glaasje limonade en nemen we afscheid van Irene Loggers. In een fijne 2e klas wagon rijden we naar huis. Al zingen we van :„We gaan nog niet naar huis, toch komen we er steeds dich ter bij. Het is gezellig in de trein. Vooral de damesafdeling is zeer uitbundig. Als de meisjes zich een poosje vermaakt Onze mooie omgeving hebben met pandverbeuren gaan ze bij elkaar op visite in de verschillende cou- pé's. In een coupé waar meester Poottje- wijd met een paar leerlingen zit, wordt beweerd, dat deze "coupé alleen voor fat soenlijke mensen is. Die zijn er blijkbaar toch te veel. Het wordt bar met het be zoek. Dan wordt de deur afgesloten met des meesters broekriem, die hij tot z'n schrik bijna kwijt raakt. In Holten worden we verwelkomd door onze ouders en verdere familie. Ze zijn blij dat we weer heel terug zijn en dat we zo'n fijne reis gehad hebben. Als we naar bed gaan, herinnert het zand in on ze schoenen ons nog even aan de zee. Dan vallen onze ogen toe en behoort een mooie dag weer tot het verleden. Een episode uit het kozakkenleven van omstreeks 1790 vormde het motief van het openluchtspel „Zingani" een spel in drie bedrijven van Peter Spoor dat Woensdagavond door de plaatselijke to neelclub „O.C.H." onder de forse eiken van de zgn. feestbomen op de Holterberg" werd opgevoerd. Bijna duizend bezoekers hebben met grote aandacht en, dikwijls met grote span ning het boeiende en verdienstelijke spel gevolgd, dat hier in deze prachtige en voor dit doel zo geschikte omgeving door onze amateurs gegeven werd. Het eerste en laatste bedrijf van het stuk speelde in een kozakkenkamp, het tweede bedrijf op het voorterrein met ter ras en poort van Peter Holzacher's land goed, een Duitse kolonist langs de Wolga. Het was vooral een costuum- en decor stuk, waarbij het decor gevormd werd door het bos op de achtergrond en de gro te eiken op de voorgrond, waarin de schijnwerpers en de geluidsinstallaties waren aangebracht. Wat het stuk zijn bijzondere bekoring gaf waren de costuums en de zeer ver zorgde grime, maar vooral ook het op treden van de prachtige paarden van de landelijke rijvereniging „De Bergrui- ters" met hun kozakkenberijders. Keurig was de verlichting en uitstekend de geluidsweergave, zodat in de stilte van de avond het spel van alle kanten goed te volgen was. De lucht was dreigend en telkens vielen er enkele druppels regen, maar dit heeft geen afbreuk gedaan aan de sfeer, welke in dit door de natuur ge vormde en door mensenhanden verder provisorisch ingerichte openluchttheater heerste. De inhoud van het stuk herinnerde aan de zigeunerstukken, welke O.C.H. de vo rige jaren op deze plaatst heeft opge voerd „Stephan Borkos" en „Verdeeld kamp". In de plaats van het zigeuners leven werd dit stuk het geromantiseerde leven der Wolga-kozakken weergegeven. Het had vaak iets van een sprookje. Zingani (Mej. D. Stegeman) de dochter van Mazeppa, de attaman der Wolga-ko- zakken( de heer G. Steunenberg) heeft haar leven te danken aan Rex Holzacher, de kolonist en landeigenaar, (de heer J. Holterman), die een grote liefde voor haar heeft opgevat, welke tot uitdrukking komt juist op het moment, dat haar va der zijn dochter als prijs heeft gezet in een kamp tussen de jonge kozakken. De winnaar zal zijn schoonzoon en opvolger worden. De wedstrijd wordt naar later blijkt door oneerlijke middelen gewon nen door Stenka (de heer E. Steunenberg) die Zingani voor zich opeist. Deze wil ech ter niet als prijs verkocht worden, want zij heeft haar hart verpand aan Rex en met hem de bloedbeker gedronken. De oude Kadjoef (de heer J. Oosterkamp) oudste der stam raadpleegt de heilige stenen, welke ongeluk voorspellen door de wraak der berggodin als de stam de vreemde- ing zou opnemen. „Houdt het boed zui ver, zeggen de stenen. We zien dan de moeilijke strijd van Kabanja (mej. Z. S'tittelaar) de moeder van-Zingani, die het voor haar opneemt en de intriges van Stenka en zijn aanhangers om zijn ver worven prijs te bemachtigen. In 't tweede bedrijf blijkt, dat Kadjoef een halfbroer is van de vader van Rex omdat diens moe der ook met een kolonist trouwde en daar om verstoten werd en hoe een aanhanger van Stenka een aanslag tracht te plegen om diens rivaal uit de weg te ruimen. En aan het slot van het derde bedrijf komt de climax wanneer Stenka van verschil lende kanten beschuldigd wordt van vals heid in de plaatsgevonden kamp en het op een tweegevecht tussen Stenka en Rex uitloopt, waarbij Zingani door de geliefde van Stenka het meisje Donga (mej. A. Harting) met een dolk gestoken wordt. Onder doodse stilte valt dit slot, waaruit blijkt hoe intens de toeschouwers met het vertoonde meeleefden. De rollen waren keurig ingestudeerd; er deed zich practisch geen hapering voor. De spelers hadden zich geheel in hun rol ingeleefd. Wianneer wij enkele namen noemen dan mag vooral het goede spel van Stenka en Rex maar ook van Zinga ni en Donga genoemd worden, hetgeen niet wegneemt, dat ook het spel van Ma zeppa en de overige spelers alle lof ver dient. Ook van de figuranten, de ruiters, én hen, die nog een kleine demonstratie gaven van paardendressuur. Een openluchtspel stelt bijzondere eisen aan regie en enscenering' en wij menen te mogen zeggen, dat O.C.H. het er dit keer weer goed heeft afgebracht. Men mag van mening verschillen over de in houd en de waarde van het geboden spel, het werd op verdienstelijke wijze vertolkt en de grote schare toeschouwers zat dan ook geboeid toe te zien, een gulle lach schenkend, wanneer zich een vermakelij ke situatie voordeed. Bijzonder aardig was het spel van Donga, wanneer in de stilte van de avond haar spotlach klonk. De heer Van Geenhuizen heeft er door zijn grimering zeer aannemelijke figuren van gemaakt, terwijl de heren Van Brug gen en Bouwhuis die voor de verlichting en het geluid zorgden even genoemd mo gen worden. Het G.E.B. had ook nu weer voor de aanleg van een kabel gezorgd. Het geheel was behoorlijk georganiseerd en de voorzitter van de V.V.V. de heer A. J. Goldstein, kon dan ook met recht woorden van dank spreken tot O.C.H. en de Bergruiters voor het gebodene van deze avond. Hij wees daarbij nog op de betekenis van het werk én de inspanning der verenigingen voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer en bracht dank aan Holtens Nieuwsblad, dat elke week het vacantieprogramma in haar blad op neemt. Het was een prachtige groep, wel ke aan het einde van het spel onder het felle licht van de schijnwerpers onder het bladerdak der eiken stond opgesteld. De uitvoering had plaats in het kader van het V.V.V-vacantieprogramma, dat ten doel heeft de zomergasten in deze omge ving enige afleiding te bieden. In dat op zicht is zij wel geslaagd, er waren onder de toeschouwers veel vreemdelingen. BIJBELVERSPREIDING VRAAGT ONZE AANDACHT. De afd. Holten van het Ned. Bijbel genootschap verzoekt ons opname van het volgende: Mogen wij eens een ogenblik uw aan dacht vragen voor het Ned. Bijbelge nootschap? Dezer dagen kwam het plaatselijk af delingsbestuur bijeen op verzoek van de adjunct-secretaris van het N.B.G. Na het afdoen van enkele huishoude lijke zaken deed de adj .-secretaris een heel ernstig beroep op ons om te trach ten het leden- en begunstigei-stal in onze gemëente uit te breiden, en wel om twee belangrijke redenen: le. Door de ramp, die ons land trof op 1 Februari j.l. zijn ook heel wat bijbels verloren gegaan. Het N.B.G. heeft aan de slachtoffers van het rampgebied gratis een nieuwe bijbel aangeboden. Gelukkig is hiervan een ruim en dankbaar gebruik gemaakt. Deze gratis verspreiding heeft rond f 100.000.gekost. Het Hoofdbestuur heeft gemeend van de leden en begun stigers in het rampgebied dit jaar geen contributie te mogen vragen. 2e. De mensen in Indonesië roepen i om een bijbel en het N.B.G. wil daar gaarne aan voldoen, ja moet daar ook aan voldoen. Helaas werkt de Indone- sische regering niet in voldoende mate mee, om de bijbel te verspreiden. Vroe- ger kostte de verspreiding bijna niets, nu moet er veel voor betaald worden, j De prijs, die voor de bijbel betaald I mag worden, ligt beneden de kostprijs, j dus moet er geld bij. j Op een sterk af te keuren wijze wordt er in Indonesië een anti-christelijke lec tuur verspreid en tegen een zeer lage prijs. De Indonesische volkeren liggen ons zeer na aan het hart en het is onze dure plicht er aan mee te werken, dat zij een bijbel ontvangen. Hoe wij dit kunnen? Heel eenvoudig, door als lid of begun stiger toe te treden tot het N.B.G. Onze afdeling telt ongeveer 150 leden. Dit aantal kan veel groter zijn. Wanneer dan ook straks een beroep op U zal worden gedaan, zo mogelijk via de Vrouwenverenigingen in onze gemeen te, laat U dan inschrijven als lid of be gunstiger van het N.B.G. U bewijst uw naaste hiermede een onschatbare dienst, want welk boek heeft meer waarde danhet levende Woord van onze God, de BIJBEL? 1-Iet afdelingsbestuur van het N.B.G. te Holten, Ds J. H. ISRAEL, Voorzitter. Ds R. A. HOOGKAMP, 2e Voorz. Ds E. G. J. BAL, Bibliothecaris. Mej. MAAT, Penningm.esse. Mej. T. TER BEEK. H. J. WESTERIK, Secretaris. AMBTENAAR BENOEMD. Tot 3e ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is benoemd de heer H. Faber, thans leerling-ambtenaar ter secretarie van Gaasterland te Balk (Fr.). UITSTAPJE PLATTELANDSVROUWEN VAN DIJKERHOEK. Maandag 20 Juli maakten ^de leden van de afd. Dijkerhoek van de Bond van Plattelandsvrouwen hun jaarlijks uit stapje. Daar het weer niet zo gunstig was om per fiets te gaan, werd besloten het reisje per bus te maken. Men reed via Holten, Markelo naar Goor, waar men even pauzeerde bij het café Brunnekreef voor een kop koffie. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Hengelo, om aldaar het gebouw Electra te bezichtigen. Nada£ hier alles bezichtigd was en 'n paar dames enkele inkopen hadden ge daan, keerde men tegen de middag weer in Delden terug. Hier werd na de brood maaltijd het prachtige kasteel Twickel bezichtigd, thans bewoond door Baro nesse Bentink. Een gedeelte van dit kas teel dateert uit het jaar 1500 en is nog Omgeven door een gracht met ophaal bruggen. Verder werd een wandeling gemaakt door een gedeelte van de pl.m. 25 H.A. grote tuin, waaronder een groot herten kamp en 3 H.A. moestuin. De tuin was prachtig aangelegd met verschillende soorten rotsplanten, sierheesters en sier- bomen. Ook zag men er echte sinaas appelboompjes. Deze vruchten zijn wel goed voor het maken van jam, maar niet voor de markt. Na deze prachtige wandeling van on geveer twee uur werd de thee gebruikt in hotel „De Drost van Twente". Vervolgens zette men via Goor de reis voort naar Borculo, waar het Storm rampmuseum bezichtigd werd. Hier kreeg men een indruk met welk een geweldige kracht de cycloon het stadje in nog geen 10 minuten groten deels vernielde. Zeer voldaan werd de terugreis aan vaard en kwam het gezelschap in een vrolijke stemming om pl.m. 9 uur in Dij kerhoek terug. ULO EN DORPSSCHOOL VOORLOPIG ONDER EEN DAK. De Dorpsschoolkrant over Juli meldt, dat na de grote vacantie op 1 Sep tember de Ulo-school wordt geopend. Het ligt in de bedoeling, dat deze met twee kleine klassen (2 en 3) voorlopig wordt ondergebracht in 't voormalige kleuter schoolgebouwtje van Volksonderwijs en de grote le klas in het gymnastieklokaal. Een meer bevredigende oplossing was niet te vinden. De klassen moeten n.l., indien enigszins mogelijk, in eikaars na bijheid worden geplaatst, aangezien de leerkrachten der Ulo-school beurtelings aan alle klassen lesgeven. Zulks in tegen stelling met de gang van zaken aan de lagere school. Er moeten nu twee klassen van de dorpsschool elders worden ondergebracht totdat de nieuwe lagere Dorpsschool klaar is. Een onderzoek bij de inwoners, welke over veel ruimte beschikken, heeft geen resultaat opgeleverd. Er waren on overkomelijke bezwaren. Een dertigtal leerlingen zal nu wor den ondergebracht in de lagere land bouwschool en wel een kleine combinatie van de 2e en 3e klas. Een grote 2e en 3e klas blijven in de Dorpsschool. Een combinatie van de hoogste klas sen zal, naar wij nader vernemen, ten slotte worden ondergebracht in de con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, on der leiding van het schoolhoofd, de heer Brouwer. Deze zal, om het contact met de grote school te bewaren, voor school tijd en in de speelpauze met zijn leer lingen steeds bij de Dorpsschool aanwe zig zijn. De medewerking van de Kerkvoogdij en van het bestuur van de Landbouw school wordt, aldus de Schoolkrant, ho gelijk gewaardeerd. MARKTBERICHT RUSSEN. Op de Maandag j.l. te Rijs sen ge houden veemarkt waren aangevoerd: 350 runderen (vette koeien 107, vette stieren 18, melk- en kalfkoeien 125, pinken 35, graskalveren 87, nuchtere kalveren 28), 841 varkens (drachtige zeugen 28, loopvarkens 33, biggen 780). Prijzen: Vette koeien, eerste kwali teit van f2,68 tot f2,80; tweede kwali teit van f 2,50 tot 2,66; derde kwali teit van f 2.30 tot f 2.45 per kg. slaeht- gewicht. Vette stieren, eerste kwaliteit van f 2,48 tot f2,60; tweede kwaliteit van f2,25 tot f 2,42; derde kwaliteit van f2,10 tot f2,25 per k.g. slachtgewicht. Melk- en kalfkoeien van f550,- tot f 980,-. per stuk. Pinken van f 340,- tot f560,- p. st. Graskalveren van f 190,- tot f 330,- per stuk. Nuchtere kalveren van f 48,- tot f 60,- per stuk. Drachtige zeugen van f 240,- tot f 325,- per stuk. Loopvarkens van f50,- tot f75,- p. st. Biggen 'van f 5,- tot f 5,50 per week. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: het aanbod was groter, waardoor de handel een zeer langzaam verloop had; vooral in de tweede en derde kwaliteit was de handel zeer traag, met teruggaande prijzen. Gebruiksvee; aanbod was iets gro ter, een prima dier met de vereiste pa pieren was goed te plaatsen, doch de prijzen bleven gelijk. Pinken en kalveren: het aanbod was iets groter, doch de handel langzaam, waardoor de prijzen niet hoger lagen. Nuchtere kalveren: aanbod klein, willige handel, prijzen hoger. Varkens en biggen: het aanbod was iets minder, doch er' bestond een iets williger handel met gelijkblijvende prijzen. Zaterdag 25 Juli: Bakkerij en winkel van B. J. Slotman, Oranjestraat, na 4 uur gesloten. Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: J. Geltink, Dijkerhoek, wegens vacan tie gesloten. Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: Vacantie Smeden Wed. G. v. d. Bos, B. Jansen, H. Haan, Fa. H. Stokkers, H. Klein Velderman en Coöp. Land- bouwvereniging „Holten". Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: Vacantie van de schoenmakerszaken A. J. Willems, H. J. Oolbekkink, H. Steunenberg en W. Oolbekkink. Manndag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: Bouwvakpatroons wegens vacantie ge sloten. (Zie annonce.) Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: Vacantie Rijwielhandel Gert v. d. Bos. Voor afhalen van Butagas geopend. (Zie annonce.) Maandag 27 Juli t.m. Zaterdag 1 Aug.: Loodgieters- en Sanitair bedrijf van A. Fransen gesloten. Voor gasklanten ge opend. (Zie annonce.) Dinsdag 28 Juli: Rondleiding (wande ling) door de Holterberg vanwege het Staatsbosbeheer. Verzamelen 7.30 uur bij steen 46 (zie V.V.V. Vacantiepro gramma). Vrijdag 31 Juli: Demonstratie L.R.V. De Bergruiters met Pushbalwedstrijd op paarden om 7.30 uur. (Zie annonce). Manndag 3 t.m. Zaterdag 8 Augustus: T. Koopman, Larenseweg, wegens va cantie gesloten. Maandag 3 t.m. Zaterdag 8 Augustus: W. Beldman, Markeloseweg, gesloten wegens vacantie. Dinsdag 4 en Dinsdag 18 Aug.: Zitting Dr Tromp Visser ten kantore Zieken fonds van 4.30 tot 5.30 uur. (Zie adv.) Zaterdag 8 Aug.: Openbare zanguitvoe ring van H.G.K. (Zie V.V.V. Vacantie programma.) Maandag 10 t.m. Zaterdag 15 Augustus: Vacantie Smederij Broekhuis, Dijker hoek. (Zie annonce.) Woensdag 12 Aug.: „Vrij en Blij" met zang van Henk Dorel. Zaterdag 15 en Zondag 16 Aug.: School- en Volksfeest Larensebroek. (Zie adv.) BEVOLKING. Ingekomen: J. H. Rijnten van Schie dam naar Holterberg 74. J. W. G. Re- nard en gezin van Bandung naar Hol terberg 42. -W. C. Steunenberg, geb. de Haan van Utrecht naar Raalterweg 20. Vertrokken: F. Gabeler en echtg. van Holterberg 42 naar Nuenen c.a. (N.Br.). H. Veneklaas van Look 47 naar Wier den. G. H. Boesveld van Neerdorp 31 naar Gorssel. M. H. Aanstoot van Boskampspad 4 naar Deventer. TWEE VRACHTAUTO'S BOTSTEN. Tóen Vrijdagmorgen de vrachtauto met aanhangwagen van de Eierhandel Fa. W. J. Smit uit Wilp de Pastoriestraat in wilde draaien, werd dit niet tijdig op gemerkt door de bestuurder van de auto van de heer A. van G. uit Doorn, het geen tot gevolg had, dat beide wagens met elkaar in botsing kwamen. Persoon lijke ongevallen deden zich niet-voor. Er was slechts geringe materiële schade. FIRMA WANSINK MET HAAR AFNEMERS OP REIS. Op Vrijdag 10, Maandag 13 en Don derdag 16 Juli werd door de Fa. Gebr. Wansink met pl.m. 220 afnemers van haar een excursie gemaakt naar de N.O.- Polder. Vertrokken werd des morgens om 7 uur van de O.A.D. De reis ging over Raalte, Kampen en Ramspol naar Emmeloord, waar in het beursgebouw een kopje koffie gedron ken werd. Na de koffie gingen wij geza menlijk naar het gebouw van de Rijks voorlichtingsdienst, waar ons door een der heren van deze dienst het een en an der over de Polder werd verteld en dit met kaarten en verschillende foto's werd verduidelijkt. Hierna stapten wij weer in de bus en ging in elke bus een dezer heren mede, die ons onderweg het een en ander ver telde over de gewassen, be- en ontwate ring van de diverse gronden en van de verschillende typen van boerderijen. Ons eerste doel was toen Urk. Hier werden de bussen weer verlaten en werd dit voormalig eiland, na eerst even een hartversterking genomen te heben, be zichtigd. Natuurlijk werden in dit vissers dorp de nodige zure-, zoute- en gebakken harinkjes gegetenook was de paling in trek. Van Urk werd verder de Polder door gereden naar Ramspol, waar wij op een afstand de dijk konden bekijken, die gemaakt wordt voor de volgende pol der. De werkzaamheden aan deze polder lagen stil, daar de machines alle waren vertrokken naar het rampgebied in Zee land. Hierna werd naar een gemengd bedrijf gereden, waar wij het prachtige zwart bonte vee bewonderden van de bekende fokkers De Ruiter en Mastenbroek, die ons alles vertelden over productie, vet gehalte enz. Vervolgens reden wij verder door de polder in de richting Vollenhove, waar ons de heren van de Voorlichtingsdienst, na door een der firmanten bedankt te zijn, gingen verlaten. Wij vervolgden onze reis naar Giet hoorn, waar wij eerst iets dronken, ver volgens een puntertocht maakten en toen allen aan een goed dinertje in hotel „Het Wapen van Giethoorn" aanzaten, wat 'n ieder zich goed liet smaken. De terugreis naar Holten ging over Steenwijk, De Wijk, De Stapel, Ommen en waren we tegen half tien weer thuis. Een ieder was ten zeerste voldaan en wij kunnen gerust zeggen, dat de excur sie bij de deelnemers in goede aarde is gevallen.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2