Hervormde Gemeente ontving haar nieuwe predikant Vijf en dertig jaar CJ.M.V. Drukke Hemelvaartsdag. AGENDA No, 19. Jaargang 5. ZATERDAG 16 MEI 1953. Verschijnt elke Zaterdag. NIEUWS De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 548S - 2SJf Adv.-prijs115 m.m. d contantf 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Bevestiging en intrede van Ds. Is raël Het was Zondag 10 Mei voor de Ned. Herv. Gemeente een heuglijke dag. Na een vacature van omstreeks een jaar ontving zij haar nieuwe herder en leraar, Ds. J. H. Israël, voordien predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Oosterwijt~ werd in Groningen, welke hier de tweede predikantsplaats is komen bezetten. Deze Zondag was weer een van die hoogtij dagen in het kerkelijk leven, waarbij bijkans de gehele gemeente haar belang stelling en medeleven toont en waarbij het gemoed wordt beroerd door de kracht der predikatie en de hartelijke woorden, welke over en weer gewisseld worden. De bevestiging had Zondagmorgen on der grote belangstelling plaats door een oom van de nieuwe predikant, Ds. G. M. Luteijn van Groningen, die na zijn preek Ds. Israël met een hartelijk persoonlijk woord bij de gemeente inleidde. Behalve een aantal familieleden van Ds. Israël waren ook enkele gemeente leden Van Oosterwijtwerd naar hier ge komen om van zijn bevestiging en intrede getuige te zijn. Bij de aanvang van de dienst werden gezongen Psalm 33 vers 1, 2 en Psalm 130 vers 2 en deed Ds. Luteijn voorlezing uit Efeze 4. Als tekstwoord had bij ge kozen Ef'eze 4, de verzen 11 en 12. In zijn predikatie deed Ds. Luteijn uitkomen, dat Christus de centrale fi guur is in de kerk. Hij voert nog altijd het bewind. Het tekstwoord spreekt van gaven. Hiermede worden de mensen be doeld, waarvan in vers 11 gesproken wordt. Als de laatste groep worden de herders en leraren bedoeld. Zij zijn de herders van de kudde, welke zij hebben te weiden in de grazige weiden van het Woord Gods. Het is vooral de pastorale taak, welke de voornaamste is. Ook moet een predikant niet uitsluitend deze taak vervullen, maar zich in zijn studeerka mer terugtrekken, anders raakt hij uitge hold en leeg. De herder en leraar, zo wel als de gemeente, moeten weten, dat hij door Jezus Christus tot deze taak ge roepen wordt. Hij is gegeven tot dienst betoon aan de gemeente, zoals het tekst woord zegt en tot opbouwing van. het li chaam der kerk. Jezus Christus is het fundament, waarop hij levende stenen moet bouwen. „Het is Israels God, die krachten geeft, van wie het volk zijn sterkte heeft", (Psalm 68 17). Hierna volgde de bevestiging. In zijn persoonlijk woord wees Ds. Luteijn er op, dat Ds. Israël komt uit een gezin, waar de dienst van het Woord een belangrijke plaats innam. Het is een dag vol blijdschap en blijmoedigheid en spr. is er van overtuigd, dat de ge meente van Holten in hem een pastor zal ontvangen. Hij hoopte, dat hij hier de gelegenheid zal hebben om de gaven, die God hem gegeven heeft, te ontplooi en. Er zal heel wat komen kijken bij de overgang van een ldeine naar een be trekkelijk grote gemeente. Ontvangt uw herder met liefde en dankbaarheid, aldus besloot Ds. Luteijn zijn toespraak. Het kerkkoor zong Ds. Israël vervol gens toe: „Gezegend zij Uw God, Hij stelle U tot een zegen". Na de voorlezing van het laatste deel van het bevestigingsformulier werd deze dienst geëindigd met het zingen van Ge zang 113 5. De intrede, Ook voor de intrede bestond grote be langstelling. Thans waren ook tal van genodigden aanwezig, o.a. het voltallig dagelijks bestuur der gemeente, afgevaar digden van de Geref. Kerk, de hoofden van scholen en verschillende collegae uit de ring. Na het gezamenlijk zingen van Ps. 100, de belijdenis des geloofs, en het zingen van Gezang 94, las Ds. Israël uit Psalm 146 en Joh. 12 de verzen 20-26. Tot tekstwoord had hij gekozen Joh. 12 21. Een ding is heel moeilijk bij de ver vulling van onze plichten, aldus ving Ds. Israël zijn predikatie aan, n.l. om goed te zien. Wij willen heel graag zien en eens polshoogte nemen. Als mens willen we altijd eerst graag zien, we zitten zo met onze twijfel en we zijn opgeroepen om te geloven. Als je het niet begrijpt, dan wil je liet eerst zien. Zo wil men ook gaarne de nieuwe dominee zien en over zijn preek te oordelen, of deze mee- of tegenvalt. Maar het gaat niet om dc do- miné en ook niet of zijn preek goed of slecht is, maar 't gaat om Jezus Christus. Zo gaat het ook in het tekstwoord. Enige Grieken, die gekomen waren op het Pascha te Bethanië, wilden Jezus zien. Zij gingen tot Filippus en deze wendde zich tot Andreas en beiden wendden zich tot de Here. Maar Jezus zeide: „Mijn ure is nog niet gekomen". De Joden had den Jezus binnengehaald in Jeruzalem. De deur was achter; hem dichtgeslagen. Als hij nu, gekomen was, zou het kruis niet zijn opgericht. Gelukkig dat hij deze woorden gesproken heeft. Waar hadden zij naar toe moeten gaan, als Jezus niet voor onze zonden aan het kruis gestor ven was. Het volle licht moet op Jezus Christus vallen. Hij is gestorven en waar lijk opgestaan. Wij moeten ophouden om langs Hem heen te leven. Na de prediking werden gezongen de verzen 3, 4 en 5 van Gezang 282. Hierna richtte Ds. Israël zich tot de kerkeraad en zeide, dat hij en zijn vrouw vandaag het werk begonnen waren en dat hij gaarne danken wilde voor het in hem gestelde vertrouwen. Vol vertrouwen in Jezus Christus willen wij de toekomst in gaan in de hoop op een goede samenwer king. Ds. Knipsclieer en zijn echtgenote bracht hij dank voor hun zeer, hartelijke en tegemoetkomende" houding. Met Ds. Luteijn bestaan nauwe banden; hij dankte hem hartelijk voor de bevestiging. De Gemeente hoopte spr. tot een zegen te mogen zijn. De jeugd zou hij nog wel nader ontmoeten op de catechisatie. De pastorie is geen heiiig huisje, zij staat voor allen open. Hartelijke woorden richtte spr. tot de organist, de koster, de vrouwenvereniging, het Zondagsschool- personeel, het zangkoor, de vertegen woordigers van de Geref. Kerk, de prae- ses van het classicaal moderamen, de collegae van de ring, tot burgemeester en wethouders, welke hij veel wijsheid toewenste bij de vervulling hunner moei lijke taak, tot de hoofden van scholen, welke hem reeds schreven, tot de leden zijner familie en de gemeenteleden van Oosterwij twerd en allen wenste hij Gods beste zegen toe. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, dankte voor de vriendelijke begroeiing. Oppervlakkig gezien zijn er weinig con tacten tussen de kerkelijke en burgerlijke gemeente, maar bij het bestuur ontmoet men elkaar op verschillend terrein en het is daarom steeds een vreugde en een voorrecht, wanneer de verhoudingen dan goed en prettig zijn. Gij gaat werken in de wijngaard des Heren, aldus Mr. Enk laar, wij hopen, dat gijl een vruchtbare akker krijgt en moogt arbeiden tot zegen van de gemeente. Ds. Poldervaart van Nijverdal sprak de nieuwe collega toe namens het breed moderamen van de Classis Deventer en namens de ring Hijssen en feliciteerde hem met het in hem gestelde vertrouwen. Ds. Knipscheer dankte namens de ker keraad voor de vriendelijke woorden. Ge zien de kleine gemeente, waarvan U komt, zal het U vreemd aandoen zoveel mensen te zien. U kunt op ze bouwen en hier prettig werken. Wij hopen, dat 'U een goede pastor zult zijn. Ook namens zijn vrouw sprak Ds. Knipscheer verder hartelijke woorden van gelukwens en fe licitatie. Ds. Israël dankte voor het gesprokene, waarna de dienst met het gezamenlijk zingen van Gezang 166 vers 4 werd be ëindigd. Een stroom van dauwtrappers is op He melvaartsdag door ons dorp en naar de Holterberg getrokken, waar het de gehele dag zeer druk was. Men weet niet waar zij vandaan komt en waar zij weer heen trekt, maar het was de gehele dag een enorme verkeersdrukte, welke eerst tegen zes uur wat luwde. Daartussen bewoog zich het motorisch verkeer, zodat het een wonder mag heten, dat het hier zonder verkeersongelukken is afgelopen. De E.H.B.O. was wel gereed om op te treden maar behoefde zich niet van haar taak te kwijten. De hotels en café's hadden de gehele dag flinke aanloop, in de Holterberg druk ker dan in het Dorp, maar overal zo, dat er nog wel een cent verdiend is. Dat is ook waar de zakenman gaarne op rekent ook de ijsco stalletjes, viskraampjes en dergelijke want een regenachtige Hemelvaartdag betekent voor velen een flinke schadepost. Ter voorkoming van bos- en heidebrand was de brandtoren weer de gehele dag bezet en deden enkele grondpatrouilles dienst in de Holterberg. Daarbij wordt dan telkens weer geconstateerd hoe ont zettend nonchalant sommige mensen in bos en heide met vuur wegwerpen van brandende lucifers enz. kunnen om gaan. GESLAAGD VOOR DIPLOMA MACHINESCHRIJVEN. Te Almelo slaagden dezer dagen voor het diploma Machineschrijven de dames D. Dikkers en G. Stam en de heer J. Dijkink. Alle drie ontvingen zij hun op leiding aan het Instituut „Riessen" te Rijssen. Geslaagden Onze oud-plaatsgenoten de heer B. Tukkers te Rotterdam en Jo Kamphuis te Borger, slaagden dezer dagen voor het examen assistent-komies. GOUDEN JUBILEUM O.L. SCHOOL ESPELO. Op 3 en 4 Juni zal de buurtschap Espelo het 50-jarig bestaan herdenken van de school. Op die dagen zal de feest- vlag worden uitgestoken en twee dagen lang zal de school in het teken van fees telijkheden staan. Vele ouderen zullen die dagen nog eens terugdenken aan de jeugdjaren, die zij hebben doorgebracht op de schoolbanken, misschien niet zo zeer terugdenken aan de vruchten, die het onderwijs heeft afgeworpen, maar wel aan de geneugten gepaard gaande met deze onbezorgde tijd. Voor een goed verloop der festivitei ten heeft de School- en Volksfeestcom missie zich de volgende regeling voor gesteld: Begonnen wordt op 3 Juni 's middags een officiële herdenking te houden in de school, waarbij tal van autoriteiten aan wezig zullen zijn, benevens enkele oud- hoofden en oud-onderwijzeressen, terwijl bovenal op een groot aantal ouderen uit Espelo wordt gerekend. 3 Juni 's avonds wordt er in de feest tent aan de Vale Mars een cabaret avond gegeven, voor de kaartverkoop waarvan wordt verwezen naar de adver tentie in dit blad. 4 Juni des morgens wordt het school feest gehouden, waar de scholieren elkander in behendigheid zullen bekam pen. 's Middags worden de Volksspelen ge houden en de feestelijkheden worden be sloten met een gezellig samenzijn in de feesttent op de Vale Mars. KERKCONCERT TE BATHMEN. Men meldt ons: Op Donderdag 21 Mei a.s,, 's avonds 8 uur zal in de Ned. Herv. Kerk te Bathmen een kerkconcert wor den gegeven door de heer C. Bute, Zut- phen, orgel, Anneke van Nouhuys, De venter, sopraan, en de heer G. Hoegen, Bathmen, viool. Het is een gewoon con cert zonder liefdadige achtergrond, maar als bijzonderheid mag vermeld worden, dat de heer Bute blind is en dat het voornamelijk gaat om zijn prachtig or gelspel. Wij menen, dat de heer Bute ook in Holten geen onbekende is en kunnen het programma, dat niet alleen uit z.g. „zware muziek" bestaat, maar uit een gevariëerd programma, dat iedereen zeer veel te genieten zal geven, ten zeerste aanbevelen. De toegangsprijs bedraagt slechts 75 cent. Wellicht, wil bij voldoen de deelname de O.A.D. met een van haar diensten vanaf Bathmen enige medewer king verlenen. Holtens Nieuwsblad zal gaarne haar bemiddeling verlenen voor de kaartverkoop. Bij de redactie ligt een programma ter inzage. BRANDSPUITDEMONSTRATIE. De Dijkerlioekse Brandweer demon streert Woensdag 20 Mei a.s. bij de heer G. J. Brinks, Erve „Jan van Bathmen" haar motorspuit om 8 uur des avonds. De aanwezigheid van alle buurtgenoten zal zeer op prijs worden gesteld, ONGELUK BIJ 'T HOUTZAGEN. De landbouwer H. Aanstoot uit de Look kwam bij het zagen van hout in aanraking met de cirkelzaag, waarbij één der vingers ernstig werd verwond. Dr Nagelhout verleende de eerste hulp. Bij nader onderzoek in het ziekenhuis te Deventer bleek de verwonding zo ern stig te zijn, dat de heer Aanstoot moest worden opgenomen. „BERGVLIEGERS" VLOGEN WEER. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam op 2 Mei deel aan een vlucht vanaf Venlo. De duiven werden daar gelost om 12.15 uur. De eerste duif kwam binnen om 1.59.56 uur. De uitslag van deze vlucht was als volgt: 1, 14, 17 en 18 J. Schoneveld; 2 en 5 B. J. W. J. W. Haan; 3 en 15 W. v. d. Pluym; 4 en 12 Joh. Veldhuis; 6 L. Ga- zan; 7 en 8 H. J. Aftink; 9 en 11 Van Geenhuizen; 10 Schuppert en 15 en 16 A. Meerman. Door de heer G. Vruggink werden twee flessen wijn beschikbaar gesteld, welke gewonnen werden door de heren Veldhuis en Schoneveld. Buitengewone vergadering motorclub De Motor- en Automobielclub „De Hol terberg" hield Dinsdagavond in haar club huis „Café Vruggink" een buitengewone ledenvergadering. In verband met de in de vorige vergadering goedgekeurde sta tuten en huishoudelijke reglement moest het gehele bestuur en de sportcommissie aftreden. Bij de herverkiezing van een bestuur werden de volgende heren ge kozen t.w. D. J. Muller, voorzitter; G. J. Bouwhuis (aftr.), secr.; G. M. L. Rouwen- horst (aftr.), penningmeester, J. Arfman (aftr.) en H. W. Goorman, leden. De sportcommissie werd als volgt sa mengesteld n.l. de heren Joh. Willems, J. F. van Geenhuizen en J. G. Maats. Na deze verkiezingen stelde de ver gadering de contributie vast op 6,per jaar. De leden ontvangen hiervoor om de veertien dagen het mooie sportblad „Mo tor en Auto" gratis. Hierin worden alle sportgebeurtenissen, sportkalender enz. opgenomen. Tenslotte werd nog besloten op de Se Pinksterdag in clubverband een gezellige rondrit te maken naar de omstreken van Apeldoorn, Arnhem enz. Druk bezochte herdenkingsavond in „Irene" In het Ned. Herv. Jeugdgebouw „Irene" dat tot de allerlaatste plaats was bezet, heeft Zaterdagavond de Chr. Jonge Man nen Vereniging „Dient den Here met blijdschap" haar 7e lustrum gevierd. De voorzitter, de heer C. Lammers, opende deze bijeenkomst met gebed en schriftlezing (een gedeelte uit de Co- rinthenbrief) na het zingen van Ps. 103 1. Op een avond als deze, aldus de voor zitter in zijn openingswoord, gaan onze gedachten terug en wij gedenken dank baar het vele werk, dat werd verricht door de oprichter van onze vereniging de heer Stokkers te Almelo, thans ere-voorzitter der vereniging. Naast de heer Stokkers noemen wij ook de heer A. Westerik, die 30 jaar lid van de afdeling is geweest. Niet minder dan 16 jaar hanteerde Weste rik de voorzittershamer. Met liefde en toewijding heeft Westerik die ook ere voorzitter van de vereniging is steeds het werk gedaan en op zijn initiatief wer den de jongensclubs en de Krontjongbond „Tegahajas" opgericht. Een hartelijk woord van dank brengen wij op deze herdenkingsavond aan onze begunstigers, die ons steeds financieel ge steund hebben. Mede dank zei hun jaar lijkse geldelijke bijdrage heeft de C.J.M.V. zich krachtig kunnen ontplooien. Er is in de thans achter ons liggende 35 jaar veel veranderd, zo zeide de heer Lammers aan het slot van zijn openings woord, doch de kern en het fundament bleven hetzelfde. Het grote doel van ons C.J.M.V.-werk is nog steeds: Jezus Chris tus en de jongeren wijzen op liet kruis van Golgotha. Velen ontvingen op onze C.J.M.V. iets wat aan hun verdere leven leiding en inhoud heeft gegeven. Voor de toekomst zullen wij voortgaan. Uit liefde tot Jezus zullen we voortbou wen. Bidden en werken. Tot eer van Gods Naam, tot uitbreiding van Zijn Konink rijk en tot handhaving van onze C.J.M.V. Namens de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente werd het woord gevoerd door ds M. J. W. Knipscheer. De kerkeraad, zo zeide ds Knipscheer wenst U van harte geluk met dit jubileum en wij zijn dank baar en blij, dat onze Hervormde gemeen te zo'n bloeiende C.J.M.V. heeft, die op haar eigen wijze het evangelie verkon digt. Het is een goed ding voor de ker keraad, als hij weet dat de jongeren mee leven. Moge de C.J.M.V. bloeien tot eer van God, tot heil van onze Hervormde ge meente en tot zegen zijn voor heel ons volk, zo besloot ds Knipscheer. De heer Ulfman bracht de felicitatie over van de Dijkerhoekse C.J.M.V. en wees op de goede verstandhouding en sa menwerking die er altijd is geweest tus sen de verschillende afdelingen. Dorp-Beuzeberg-Espelo en Dijkerhoek hebben het altijd best met elkaar kunnen vinden en we zullen in de toekomst blij ven samenwerken. De heer Ulfman deed zijn felicitatie vergezeld gaan van een bedrag aan geld bestemd voor de aankoop van boeken. Als laatste spreker werd het woord ge voerd door ere-voorzitter Westerik, die herinnerde aan 't eeuwfeest der C.J.M.V. en een hoofdartikel in een dagblad („Trouw" van 9 Mei 1953) in verband met dit eeuwfeest. Het grote doel van de C.J.M.V. is steeds geweest de jeugd tot Christus te brengen. Laat de C.J.M.V. in Gods naam door blijven werken. Hij zal zijn zegen schenken. Na de pauze waarin een kop koffie werd aangeboden werd door de leden van de C.J.M.V. en enkele leden van de meisjesvereniging gespeeld het boeiende stuk „Emigranten" een toneelspel in 3 bedrijven door Arie van der Lugt. Het stuk werd door de dames M. Dol- lekamp, A. Westerik, A. Harting en de heren Wesseldijk, E. Steunenberg, H. Verveda, E. Achterkamp, G. Jansen en J. Steunenberg zeer verdienstelijk vertolkt en het spontane applaus was volkomen verdiend. Grime en verlichting was bij de heren Van Geenhuizen Jr en Van Bruggen in goede handen. De heer E. Lammers sloot deze zeer geslaagde bijeenkomst met dankgebed, nadat hij een woord van dank had ge sproken tot allen, die hun medewerking aan het programma hadden verleend. rrfflh Ds J. H. ISRAEL, welke Zondag 10 Mei zijn intrede deed als 2e pred. der Ned. Herv. Kerk alhier. Ds Israël werd geboren te Koudekerk aan de Rijn op 21 Aug. 1922. Hij is ge huwd en heeft drie kinderen. In 1942 deed hij eind-examen aan het Chr. Ly ceum. te Zwolle. Na onderduiking en clandestiene studie aan de Universiteit te Utrecht kwam hij officieel in Utrecht in Sept. 1945. Ds Israel verloor een jaar in de bezettingstijd en kon in Sept. 1947 zijn kerkelijk voorbereidend examen doen. In Februari 1948 deed hij prope- nenisexamen voor het Prov. Kerkbestuur van Gelderland en werd per 5 Juni d.a.v. benoemd tot hulpprediker te Oosterwijt- werd (Gr.) en een jaar later aldaar pre dikant, waar hij Zondag 3 Mei afscheid nam. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Adriaan, zv A. Rietman en A. Aanstoot, Look 25. Ondertrouwd: H. Brink, 24 j., en J. A. H. Oonk, 24 j., Rijssen. F. Aal- tink, 30 j., en H. W. Klein Ovink, 30 j., Laren (Gld.). B. J. Markvoort, 25 j., en F. J. Jeurlink, 24 j. L. Veneklaas, 25 j., en F. A. Klein Zandvoort, 27 j. Gehuwd: A. Koopman, 28 j. en J. H. Bouwhuis, 23 jaar, Rijssen. B. J. H. W. J. Haan, 27 j., en J. A. Dollekamp, 24 j. J. W. Baltus, 29 j., en J. Klein Teeselink, 22 j. Overleden: F. Egberts, 61 j., echtg. v. R. Dikkers. Joh. Meijer, 79 j., echtg. v. J. Woertman. BEVOLKING. Ingekomen personen: Ds J. H. Israël en gezin van 't Zandt naar Oranjestr. 40. R. de Groot van Hengelo (O.) naar Neerdorp 73. Vertrokken personen: J. W. Baltus van Beuseberg 138 naar Bathmen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur en 10.30 uur Ds Knipscheer. In beide diensten collecte v. d. Zondagsschool. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte voor de Zondagsschool. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten extra collecte voor de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg. 1316 Mei: Bazar Prot. Kleuterschool. Maandag 18 Mei: Kaartverkoop feest te Espelo (zie annonce). Maandag 18 Mei, nam. 8 uur: Raadsver gadering. Dinsdag 19 Mei, van 1 tot 6 uur: Grote verkoop van een schitterende partij Amerikaanse Legergoederen bij Manu- facturenhandel A. Mulder, Oranjestr.). Woensdag 20 Mei: Brandweerdemonstra tie bij Erve „Jan van Bathmen", nam. 8 uur. Donderdag 21 Mei, 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwenvereniging in Irene. Donderdag 21 MeiKerkconcert te Bath men, 8 uur n.m. (zie bericht in dit nummer) Donderdag 21 Mei, 8 uur: Vergadering der Chr. Plattelandsvrouwen en Meis jes, in gebouw „Rehoboth". Spreek ster Mej. D. Maats, over het werk der „Kraam verzorging". Van 24 Mei t.m. 29 Mei: Vacantie kap per W. Drent (zie annonce). Maandag 25 Mei: Laatste dag opgave deelname volksspelen Espelo (zie an nonce). Woensdag 3 en Donderdag 4 Juni: Gou den feest van de o.l. school te Espelo (zie de nadere berichten in dit blad). SPAAR DE ZANGVOGELS. Van de zijde van de Dierenbescher ming wordt onze aandacht er op geves tigd, dat er overal dode lijsters, rood borstjes en andere zangvogels in de tui nen worden aangetroffen, welke kenne lijk met windbuksen, katapults en der gelijke beschoten zijn. Behalve, dat het bij de wet ten streng ste verboden is deze beschermde vogels te doden, valt hier bij de jonge mensen, die deze daden bedrijven, een ernstig ge mis aan liefde voor de natuur te consta teren. Er zijn gevallen waar te nemen, dat deze zangvogels schade in de moes tuinen veroorzaken, doch dan zijn er dikwijls wel eenvoudiger middelen te vinden om deze overlast tegen te gaan. Het doden van deze, over het.algemeen, zeer nuttige vogels is het laatste dat men mag bedrijven. Wij hopen dat deze jonge mensen zich eens de moeite willen getroosten 's morgens bij het opgaan van de zon de natuur gade te slaan en het prachtig concert te beluisteren, dat deze zangvogels elke morgen weer doen opstijgen bij de begroeting van de nieu we dageraad. Zij zullen dan zeker geen behoefte hebben om te doden.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1