lammers en brinks in de ronde Het Roode Kruis ontfermt zich over de zieken RUSSEN Faam speelt een grote rol uitmuntend! liiiifiiuiiiiiiiiiiiviiiiiiiiiigiiiii VAN WIERDEN (Van een speciale verslaggever) Op Zaterdag, 25 April werd onder auspiciën van de V.V.V. te Wierden al daar een wielercourse verreden op het circuit ,,'t Kluinveen", met een lengte van 1500 m voor nieuwelingen en amateurs, resp. over 40 en 80 km. In deze „Ronde van Wierden" reden in de nieuwelingenklasse onze plaatsge noten W. G. Lammers en H. J. G. Brinks mee. Wij laten hier een kort ooggetuige verslag volgen van deze wedstrijd. Voor de nieuwelingen: Nadat de burgemeester van Wierden, de heel Maalderink, met een groot dub belloops jachtgeweer het startschot heeft gelost, wordt er direct een flinke race in gezet. Tot onze grote verwondering wordt üit tempo ronde na ronde volgehouden en. als er premiesprints worden aange kondigd, nog belangrijk opgevoerd. Wij vragen ons af, zijn dit nieuwelingen, wel ke hier in de course liggen. Dat dit mor- dend tempo slachtoffers moet maken, is ie voorzien. Diverse renners verkeren dan ook na enkele ronden in grote moei lijkheden. Onze belangstelling gaat uit naar Lammers en Brinks de beide Holte naren, welke door hun deelname aan de ronde van Zwolle onder onze wielersport enthousiasten reeds enige naam gemaakt hebben. Lammers zit geregeld in de voor ste gelederen, de jonge Brinks volgt steeds in de achterhoede. Is dit tactiek of is het moordend tempo de oorzaak van zijn plaats in de achterhoede. Op de helft van de course verliest Brinks het contact met het peleton, maar hij houdt, al verliest hij veel terrein, moedig vol. Als hij het peleton op enkele meters weer ingehaald heeft, kan hij de kracht niet meer opbrengen om de aansluiting tot stand te brengén en als dan het pele ton voor een premiesprint het tempo nog belangrijk verhoogt, kan hij 't niet meer bijbenen en is het een kwestie van tijd, dat hij wordt ingelopen en moet opge ven. Op eervolle wyze verdwijnt hij uit de course. De jeugdige Lammers is voor ons een openbaring. Hij kan het tempo goed vol gen, maar houdt zich bij de premiesprints op een veilige plaats, om zijn krachten te sparen en geen terrein te verliezen. Op een gegeven moment lijkt het ons toe, dat hij zich met zin gele trui uit het peleton los maakt om een uitlooppoging te wagen. De vluchteling wordt na circa 100 m weer tot de orde geroepen, maar nu blijkt het Lammers niet te zijn ge weest maar een andere gele trui drager. Lammers zit steeds prachtig op de 3e en 4e plaats en het lijkt niet onwaar schijnlijk, dat zijn trainer hem de consig nes heeft meegegeven om geen overmoe dige dingen te doen maar zich zo 'mo gelijk bij de kopgroep te handhaven. Dit is voor zo'n jonge renner reeds een op gave van formaat. In de gezamenlijke eindspurt gaat Lammers als 6e over de eindstreep, beter geclasseerd als iemand had durven hopen. De weg voor onze jeugdige plaatsgenoot is nog lang, doch de kracht en de allure zijn er. Nu nog door intensieve training de souplesse en de sprintcapaciteiten opgevoerd en de kansen in 'n volgende course zullen aan zienlijk stijgen. Wat dit betekent bleek het beste in de amateursklasse waarin Van 't Hof uit Haarlem kans zag om het gehele veld te doubleren en onbedreigd winnaar te worden. LEZING OVER BLOEMEN. In de vorige week Vrijdag gehouden vergadering van de aid. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft de heer J. van de Berg, bloemist te Rijs sen, een causerie gehouden over „Bloe men schikken en verzorgen". De presidente, Mevr. II. Maats -Kevel- aai, heette in haar openingswoord naast de heer Van de Berg nog in het 'bijzonder welkom de leden van de Boerendochters vereniging. Bij de aanvang der vergadering werd als afgevaardigde naar de voorjaarsver gadering van de bond aangewezen Mevr. B. Beijers-Holterman. Verder werd uitvoerig gesproken over liet uitstapje, dat de afdeling hoopt te maken op Dinsdag 12 Mei a.s. Het Ver trekuur werd bepaald op 7 uur vanaf (de OAD-garage. Vanaf Tiel zal er een gids beschikbaar zijn, die de dames de Betuwe zal laten zien, o.a. de veilingen. In de middag Izal men een bezoek brengen aan de Sola- fabrieken te Zeist, waarna men via Doorn naar huis hoopt terug te keren. Mevr. H. Sprokkereef-Sandvoort bracht hierna nog verslag uit van de gewestelijke vergade ring te Rijssen op 9 April j.l. voor welk verslag de presidente haar dank bracht. De heer Van de Berg wees er in zijn causerie op, dat de verzorging van bloe- men niet iets van de laatste tijd is, maar tint men in het graf van de 'Egyptische pharao Toetanch-Amon reeds resten van gekweekte bloemen heeft aangetroffen. 1 Kr is momenteel een middel, het z.g. chri- 1 saai, waardoor men gesneden bloemen geruime tijd goed en fris kan houden, ïoordat dit een conserverende invloed op het water heeft, dat lang fris en hel der blijft. Bloemen mag men uitsluitend des morgens of des avonds snijden, maar 1 niet onder de felle zon, terwijl diverse bloemen niet in de knop gesneden mogen worden, omdat deze toch niet uitkomen. Bij het schikken van bloemen op va zen moet vooral gelet worden op de wijze 1 waarop zij in de natuur groeien, zodat (zij 1 oiet op onnatuurlijke wijze bijeengebracht i worden. De presidente bracht de heer Van de berg dank voor zijn causerie, nadat deze cog tal van vragen beantwoord had. Aan bet slot van de avond werd het materiaal üitgercikt voor de Emmabloem-collecte, welke de komende week gehouden zal worden, nadat de voorzitter van het Groene Kruis, de heer W. Beijers, de dames gewezen had op de grote betekenis van deze collecte ten bate van de tt.b.c. - bestrijding. Hij sprak de hoop uit, dat nergens tevergeefs een beroep op de be volking gedaan zal worden om 't Ernma- fonds van de vereniging aan de nodige middelen te helpen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Hendrika, dv G. J. Prins en G. J. Beidman, Borkeld 81. '- Levenloos kind van G. J. ter Maat en E. R. Sandvoort, Deventerweg 21. Ondertrouwd: A. Koopman, 28 jaar en J. H. Bouwhuis, 23 jaar, Rijssen. - J. W. Baltus, 29 jaar en J. Klein Teeselink, 22 jaar, Bathmen. Gehuwd: J. Veil erna, 28 jaar Eerwer- deradeel en H. Tiekink, 21 jaar. Vertrokken personen: J. Will ems en echtgenote van Burg. v. d. Borchstr. 25 naar Markelo. - G. Schutte, geb. Achter- kamp en kind, van Kerkstraat 24 naar Heilendoorn. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: pakje met inhoud; portier- ki-uk van auto. Verloren: zak meel; portemonnaie m. inhoud. Inlichtingen: Groepsbuxeau der Rijks politie te Holten, Oranjestraat 55, telef. 352. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Poldervaart van Nijverdal. Dijkerhoek. 10 uur Ds Knipscheer. Gerei. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor het verenigingsgebouw „Rehoboth". DEMONSTRATIE DIJKERHOEKSE BRANDWEER. De volgende demonstratie met de nieu we motorspuit der Dijkerhoekse Brand weer zal plaats hebben op Donderdag a.s., des avonds 7.30 uur, bij de boerderij 'van de heer J. A. Wegstapel aan de Oude De venterweg. venterweg. LANDBOUWGIDS 1953. Bij de Staatsdrukkerij en -uitgeversbe drijf te Den Haag is dezer dagen ver schenen de Landbouwgids 1953, een kloek boekwerk van 576 bladzijden, dat een schat van gegevens bevat op schier aüe terrein van de land- en tuinbouw. Het is een onmisbare uitgave voor hen, die lei ding geven aan deze takken van het eco nomische leven, maar wij zouden haar ook in het bezit wensen van alle (plaatse lijke verenigingsleiders op landbouwge bied en van alle boeren in onze gemeente. De kosten van het boekwerk bedragen f5,-. Het is verkrijgbaar via de boek handel. BEDRIJFSVERENIGING „DIJKERHOEK". Onder voorzitterschap van de heer G. J. Klein Hegeman hield de Bedrijfsver eniging haar jaarvergadering op Vrijdag 24 April in het café „Het Bonte iP.aard". Volgens de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat het ledental nog steeds stijgende is en dat de kas een batig saldo had. Vervolgens hield de heer J. W. Lubbersen, assistent van de land bouwvoorlichtingsdiens t, een uitgebreide causerie over de in 1952 genomen proe ven en monsters, waaruit bleek, dat er nog veel te verbeteren viel, vooral de (be mesting en de wijze van inkuilen. Tot slot werd nog gesproken over de poot- aardappelselectie, die evenals vorig jaar weer zal plaats vinden. Opgave kan weer geschieden. ROODE KRUIS-WERK. Het bestuur van het Roode Kruis ver zoekt ons mede te delen, dat de volgende week een aanvang zal worden gemaakt met de inning der lidmaatschapskwitan ties. Men wordt verzocht het geld gereed te leggen. MARKTBERICHT RIJSSEN. Op de markt van 27 April j.l. waren aangevoerd totaal 1237 stuks vee, waarvan 548 runderen (vette koeien 89, melk- en kalfkoeien 212, pinken 90, graskalveren 81, nuchtere kalveren 76) en 689 varkens (drachtige zeugen 19, loopvarkens 20, biggen 650). Prijzen; Vette koeien, eerste kwaliteit van f 2.78 tot f 2.88; tweede kwaliteit van f 2.62 tot f 2.75; derde kwaliteit van f 2.40 tot f 2.56 per kg slachtgewicht. Melk- en kalfkoeien van f 560.tot f 1000.per stuk. Pinken van f 370.tot f 580.per stuk. Graskalveren van f 190.tot f 350. per stuk. Nuchtere kalveren van f 28.tot f 40.- per stuk. Drachtige zeugen van f 250.tot f 350. per stuk. Loopvarkens van f 65.— tot f 85.per stuk. Biggen van f 5.tot f 6.per week. Overzicht handel: Vettte koeien en stieren: Het aanbod was gelijk de vorige markt. De handel ver liep langzaam, met iets lagere prijzen. Gebruiksvee; Aanbod was gelijk vorige markt; de beste beesten waren goed te plaatsen, waardoor de handel hierin een redelijk verloop had met gelijkblijvende prijzen. Pinken en kalveren: De aanvoer korter, handel kalm, vlotte verkoop en gelijk blijvende prijzen. Nuchtere kalveren; Aanbod kleiner, ter wijl de prijzen bij een willige handel gelijk bleven aan vorige week. Varkens en biggen: Aanbod was groter, de handel had een vlugger verloop, met iets vastere prijzen. Officiële publicaties. VERPACHTING STANDPLAATSEN IJS- EN VISSTALLETJES. Burgemeester en Wethouders van Hol ten zijn voornemens voor het zomersei zoen 1953 te verpachten de volgende plaatsen langs de openbare wegen, en wel voor: IJsstalletjes 1. bij driesprong weg Holten-Rijssen- Goor (bij ingang weg naar Elta) 2. aan het einde van de Forthaarsweg op de Rijssenseweg (bij K. J. Tant) 3. aan de Forthaarsweg (bij steen 18) 4. op de Smidsbelt, achter de pomp; 5. op de hoeg autoweg naar Nijverdal en naar Rijssen bij café-restaurant „De Holterberg". Visstalletje op de Smidsbelt achter de pomp. De juiste plaats van de stalletjes wordt door of vanwege de groepscom mandant der rijkspolitie vastgesteld. De inschrijvers dienen rekening te hou den met het volgende: le. reeds zijn vergunningen afgegeven voor het hebben van standplaats voor ijsstalletjes en dergelijke op particuliere grondhieromtrent worden ter secretarie desgewenst inlichtingen verstrekt 2e. de te plaatsen stalletjes mogen geen ontsiering van het dorps- en land- schapsschoon teweegbrengenzij moeten overigens geheel ten ge noegen zijn van Burgemeester en Wethouders. Inschrijvingen met opgave van tijds duur en pachtsom moeten uiterlijk op Zaterdag 9 Mei a.s. te 11 uur bij het gemeentebestuur worden ingediend. Holten, 29 April 1953. GRASVERPACHIING LANGS GEMEENTEWEGEN. Burgemeester en Wethouders wensen voor het jaar 1953 te verpachten HET GRASGEWAS langs verschillende gemeentewegen en wel op Zaterdag 9 Mei a.s., des voor middags te 10.30 uur ten gemeentehuize. Zij, aan wie één of meerdere percelen zullen worden toegewezen, zijn verplicht de bermen tijdig en volledig te maaien en het gemaaide tijdig te verwijderen. Holten, 1 Mei 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester. S. SIKKES, Secretaris. De Voorzitter van de Woonruimte commissie maakt bekend, dat de maan delijkse zitting dier commissie niet za.1 plaats hebben op Dinsdag 5 Mei a.s., maar op Vrijdag 8 Mei d.a.v. Holten, 1 Mei 1953. De Voorzitter voornoemd, J. KROON. STILLE TOCHT. Maandag 4 Mei a.s. zuilen onze ge dachten weer in het bijzonder uitgaan naar hen, die in de Mei-dagen 1940 jen in de verschrikkelijke oorlogsjaren hun leven hebben gegeven voor de vrij heid van ons dierbaar Vaderland. Oud- strijders, BS-ers, leden van het Vetera nen Legioen e.a. zullen een stille tocht maken langs de graven van hun geval len kameraden. Evenals vorige jaren zal de tocht geschieden vanaf de speel plaats van de Schooi met de Bijbel, Oranjestraat. Men wordt verzocht daar om 7.30 uur aanwezig te zijn. „OPDAT WIJ NIET VERGETEN". Onder bovenstaand devies: „Opdat wij niet vergeten", organiseert de wandel sportvereniging „Heka" op 9 Mei de traditionele herdenkingstocht naar de Canadese begraafplaats te Holten. De startplaats van deze z.g. Maple-leave- tocht is bij de Chr. Uloschool in de J. H. ter Horststraat alhier. Het startbureau, dat in de school is gevestigd, is om half 2 reeds geopend, terwijl de eigenlijke tocht om half 3 be gint. Voorafgegaan door de muziekver eniging „Wilheimina" wordt de volgende route gevolgd: Ter Horststraat, Bever voorde, Boomkamp, Schild. Op het Schild wordt gedefileerd voor het stadhuis, waar zich op het bordes B. en W. van Holten en Rijssen en ver dere genodigden hebben opgesteld. Hierna gaat men langs Elsenerstraat, Bouwstraat en Esstraat naar de Haar, waar autobussen klaar staan om alle wandelaars naar Holten te brengen. Voorafgegaan door de Holtense mu ziekvereniging gaat de tocht dan verder de Holterberg in naar de bekende „Ca nadian Cemetry". Hier wordt een stille hulde gebracht aan hen, die zover van huis, vielen voor de vrijheid van ons vólk. „Opdat wij niet vergeten!" Namens de Heka en nog anderen worden kran sen gelegd bij het monument, waarna de tocht wordt voortgezet naar Holten. Bij café Holterman wordt gerust. Als bijzonderheid kunnen wij mededelen, dat de tippelaars dit keer niet voor brood behoeven te zorgen, en niets behoeven mee te sjouwen. Daar zorgt de Heka voor Na rust wordt gelopen naar Rijssen. De senioren hebben een tocht van 25 km., de junioren van 15 km. Het eind punt is weer het Schild. Daar worden door de erevoorzitter, burgemeester Zeeuw, de prijzen uitgereikt. De wandelsportvereniging Heka ver wacht voor deze bijzondere tocht een groot aantal deelnemers. Het doel en het devies van deze sportieve gebeurte nis rechtvaardigen deze verwachting! Invaliden en chronische zieken gaan weer een week lang een boottocht maken. Maandag a.s. begint de derde tocht over de Nederlandse wateren. Maandag 4 Mei a.s. zullen de bekende Roode Kruis-auto's voor ziekentransport over de wegen in onze provincie rijden, naar en van verschillende steden en dorpen, riet doel is ae huizen van invaliden en chronische zieken, mensen, die helaas vaak door velen vergeten zijn, omdat ze door hun ziekte gedwongen worden steeds thuis te vertoeven, in de kleine wereld van ziek bed en ziekenkamer. Jaar in jaar uit heb ben sommigen tegen de muren en het pla fond van die ziekenkamer aangekeken, sommige bevoorrechten kwamen nog een enkele keer misschien in de woonkamer, maar verder reikte hun wereld toch niet meer. Kunt ge u indenken, lezer, wat het zeggen wil voor deze mensen een week lang het bed, de ziekenkamer te verlaten en te reizen door ons mooie vaderland? Dit is reeds twee jaar achtereen voor deze mensen weggelegd en ook op Maandag 4 Mei a.s. zal de tocht weer een aanvang nemen. De Roode Kruis-auto s zullen deze invaliden dan weer ophalen van hun huizen en brengen naar Deventer, waar de prach tige boot „Kasteel Staverden" van de Veluwe-lijn klaar ligt om de 70, die dit jaar de uitverkorenen zijn, op te nemen. Om il uur Maandagmorgen zal het sein tot vertrek gegeven worden en dan breekt er weer een week aan voor deze mensen, waarnaar ze reeds lange tijd met intens verlangen hebben uitgezien. Over deze mooie en dankbare taak van het Roode Kruis werd de provinciale pers Zaterdag veel verteld, tijdens een pers conferentie, die gehouden werd in hotel „De Uitkijk op de Heiiendoornse berg. De Kringcommissaris, Dr C. L. Bense uit Rijssen, begon te vertellen over het aantal afdelingen (36), welke de Kring Overijssel telt, de 18 transportcolonnes, die men heeft en ae 8 vaste Weiiare-werksters, die ge regeld de ziekenhuizen, sanatoria en de ziekenkamers bezoeken om de bedlegerigen handwerken te leren enz. Dr Bense wees op de grote waarde van de transport colonnes en rampendepots, hetgeen bij de jongste watersnood wel gebleken is. Ook de bloedtransfusiediensten in de grote plaatsen in de provincie en de plasma avonden, welke in de kleinere plaatsen worden gehouden, werden eVen aangehaald en daar tussendoor zei dr Bense nog, dat in 1952 de Kring Overijssel weer de groot ste bijdrage had geleverd bij de jaarlijkse inzameling en dat de afdeling Heilendoorn Nijverdal weer het grootste bedrag per hoofd der bevolking nad ingezameld in deze provincie, zoals het vorige jaar ook het geval was. Daarvoor zal ook thans weer aan de afd. HeilendoornNijverdal het gedenkbord worden geschonken. Na dr Bense kwam dr F. Delhez uit Hengelo aan het woord en deze bepaalde zich vooral bij een der meest belang rijke taken der laatste jaren van de Kring Overijssel, waarop we hierboven reeds wezen; de boottochten voor invaliden en chronische zieken. Met zeer veel enthousiasme heeft dr Delhez er van verteld. Het was na de oorlog, dat afdelingen van het Roode Kruis geregeld te Nijverdal bijeenkwamen en dat van de afd. Nijverdal het idee uitging, om eens iets bijzonders te doen voor deze mensen, die zo ontzagüjk veel moeten missen in hun leven en toen kwam de gedachte naar voren van het organiseren van een boottocht. In Dene marken kende men reeds de treinreizen voor dergelijke zieken, maar een boottocht leek toch meer ideaal. Dit plan vond tenslotte algemeen instem ming en men toog aan de voorbereiding. Het zou echter nog 1951 worden, voordat de eerste keer zo'n tocht zou worden ge maakt. In dit verband moet genoemd wor den het zeer vele en belangrijke werk van voorbereiding verricht door de vroegere burgemeester van Hengelo, Mr J. A. H. J. van der Dussen. „De Gelderland" was een aardige boot, die geschikt gemaakt werd om deze zieken te herbergen en te vervoeren en onder lei ding van dr Smelt uit Deventer, die ook het vorige jaar de algehele leiding in han den had en ook Maandag weer als leider van de boottocht van dit jaar aan boord zal stappen, werd de eerste boottocht ondernomen. Wat is deze eerste tocht een groot succes geworden en niet minder die van het vorig jaar. Ruim 60 mensen, die nooit meer ergens anders kwamen dan in hun zieken kamer, gingen er een week op uit en vanaf hun ziekbed op en in de boot konden ze de schoonheid van ons Nederlandse landschap aanschouwen niet alleen, maai' kwam men in de grote steden van ons land en werden hun vele andere ven-assingen bereid. Wat spreekt een kaart, met. de volgende inhoud, door een der invaliden vanaf de boot naar huis gezonden, geen boekdelen: „Ik heb het best. Ik zie veel koeien. Jan". Deze boerenzoon, wiens hart steeds was uitgegaan naar het land en het vee, zag vanaf de boot weer koeien; hij leefde weer mee; hij teide weer mee. Jaren achtereen had hij slechts de omgeving van zyn ziekenkamer gezien, nu zag hij weer koeien en zijn hart ging weer open. Hij was weer de boerenzoon. Wat te zeggen van het volgende: Toen in '51 tijdens de eerste tocht de deelnemers in Utrecht allen een verzilverd lepeltje met een afbeelding van de Dom er op werd aan geboden, zei een invalide man aan boord: „Dat neem ik voor mijn vrouw mee. Nu kan ik haar ook eens iets geven". Hy was dertig jaar bedlegerig geweest en verzorgd door zijn vrouw. Alles kwam in die jaren van haar kant en hy wilde ook zo gaarne eens iets voor haar tonen en daardoor zijn dankbaarheid uiten. Dit zilveren lepeltje was zijn kans: „Nu heb ik ook eens iets voor haar!". Deze gebeurtenissen tekenen deze boot tochten voor invaliden meer dan iets anders het tekenen kan, meer dan wy er over zeggen kunnen. Deze boottochten zullen nu ook in de provincies Gelderland en Groningen gehou- den worden en ook vanuit Amsterdam zullen de invaliden een reis maken. In het totaal zuilen dit jaar ongeveer 350 invali den en chronische zieken zo'n heerlijke week kunnen hebben. Ook de gezellige middagen voor invaliden en zieken worden zeer op prys gesteld. Er zijn reeds 13 van dergelijke middagen ge houden, waaraan 700 invaliden en zieken hebben mogen deelnemen. Dit werk wordt momenteel geleid door een ingestelde invalidenraad, die voort is gekomen uit het initiatief, dat de Kring Overijssel nam. Het is een belangryke en dankbare taak die hier verricht wordt door de invaliden- raad, doktoren, verpleegsters en de vele helpers en helpsters. Er komt heel wat kijken bij zo'n boottocht. De kosten voor elke patiënt bedragen f 82.50, wat door de afdeling, waarvan de patiënt wordt uit gezonden, betaald wordt. Wil zo'n tocht economisch verantwoord zyn, dan moeten op z'n minst 65 zieken de tocht meemaken. Dr Smelt uit Deventer heeft de leiding aan boord, zoals we reeds hebben opge merkt. Naast hem zijn er dan nog drie verpleegsters, een administratrice, een kok met twee hulpen, 25 hulpen voor de ver pleegsters en dan het personeel van de boot nog. Het mooiste is wel, dat de helpers en helpsters voor dit werk hun vacantie op offeren en alles Pro Deo doen. Daar het bedlegerige invaliden zyn, waaronder zelfs die gevoerd moeten worden, kan men be grijpen, dat er veel hulp aan boord moet zijn. Liggende in bed in twee rijen, met het gezicht naar de zijkant der boot, kunnen deze mensen door het glas zien, wat men passeert. Is er eens iets bijzonders aan de andere kant te beleven, dan neemt men de handspiegels te baat en daarin kan men dan alles bewonderen. Ontroerende tonelen spelen zich vaak af aan boord en niemand kan z'n ogen droog houden, als deze mensen hun dankbaarheid gaan uiten. Dit werk verdient dan ook aller steun en medewerking, opdat het ook in de toe komst kan worden voortgezet niet alleen, maar ook nog worden uitgebreid. In dit verband willen we dan ook gaarne nu al herinneren aan de inzameling voor het Roode Kruis, welke over enige weken weer zal plaatsvinden. Als de opbrengst van een collecte uitstekend besteed wordt, dan is het wel door het Roode Kruis. Ook wat betreft de rampendepöts. Voor enkele millioenen is bv. tydens de waters nood in ons land uitgegeven. Een film hier over toonde ons dit wel heel duidelijk aan. Wat een prachtig werk hebben de Roode Kruis-teams daar verricht. Ook het Welfare-werk verdient aller steun en belangstelling. Een aardige, kleine tentoonstelling in hotel „De Uitkijk" gaf treffende dingen te zien, die door patiënten in ziekenhuizen, sanatoria en thuis gemaakt werden. Nadat dr Delhez uit Hengelo de pers mensen het programma voor de boottocht, die Maandag a.s. begint, had medegedeeld, verscheen dr de Visser uit Oldenzaal, de leider van de transportcolonne uit die plaats, welke een demonstratie zou geven. De bbottocht gaat dit jaar als volgt: Maandag om 11 uur vertrek uit Deventer en via de IJssël en het IJsselmeer naar Harderwijk, waar men de eerste nacht zal blijven. De tweede dag, Dinsdag, gaat de tocht vanaf Harderwijk, langs Flevostad en Volendam naar Amsterdam. Woensdag wordt de tocht voortgezet van Amsterdam naar Utrecht en verder naar Vreeswijk.. Donderdag gaat het verder van Vreeswijk naar Rotterdam en vervolgens vandaar naar Dordrecht. Vrijdag van Dordrecht naar Nijmegen en Zaterdag komt men dan van Nijmegen weer in Deventer terug en worden alle deelnemers (sters) weer per auto naar hun huizen vervoerd.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 3