Plaatselijk Nieuws Opgewekte viering van Koninginnedag Oranje-avond in Irene' DE NATIONALE HERDENKING De verjaardag van onze geliefde vor stin, Hare Majesteit Koningin Juliana is Donderdag in een opgewekte stemming door de bevolking gevierd. Er werd deze keer druk gevlagd. De schooljeugd was al vroeg op pad, want om half negen moest ze zich reeds opstellen bij de schoolgebouwen. Een kwartier laten stonden de kinderen van de O.L. Dorpsschool en de School met de Bijbel voor het raadhuis om enige liede ren te zingen ter ere van H.M. Koningin Juliana. De burgemeester nam vanaf het bordes deze zanghulde in ontvangst. On der leiding van de heer J. Kroon zongen de kinderen achtereenvolgens: Wilt heden nu treden, Wij leven vrij, 't Is plicht dat ied're jongen, Al'is ons landje nog zo klein, en het Wilhelmus. De burgemeester, mr W. H. Enklaar, be dankte leerlingen en personeel voor de zanghulde, gebracht aan de Landsvrouwe en verzocht na zijn toespraak een drie werf hoera aan te heffen voor de jarige vorstin. Hieraan werd gaarne voldaan, waarna de kinderen de weg vlug en orde lijk vrijmaakten. De leerlingen der O.L. Dorpsschool gin gen met hun leerkrachten naar Amicitia, waar de Oranjevereniging een voorstel ling van de goochelaar, de heer Charliton te Arnhem, aanbood met 'n lekkere koek. De oudercommissie voegde daar nog een glaasje ranja met wat snoep aan toe, zo dat de kinderen waarlijk niet te klagen Hadden. De heer Charliton kon de ]eugd goed boeien, maar de climax van zijn stukjes kwam, psychologisch juist gezien, tegen het einde, toen hij meters en nog eens meterslange versierselen uif zijn mond en broek van een der jongens haalde. Aan het applaus kwam toen schier geen einde. De heer Brouwer bracht de Oranjever eniging en de oudercommissie dank voor hun bijdrage tot het welslagen van dit kinderfeest en na het zingen van enige liederen werd, om 11 uur, Amicitia ont ruimd. Veel kinderen spoedden zich nu haastig naar Kalfstermansweide. De kinderen van de Chr. School gin gen na de aubade naar het gebouw „Ire ne" waar ze onder leiding van het on der-wij zend personeel feest vierden. De leerlin°en verzorgden zelf het rijk ge varieerde programma waarbij zang, de clamatie en komische stukjes elkaar in bonte verscheidenheid afwisselden. Tijdens de verschillende korte pauzes werden de kinderen rijkelijk getracteerd op een ijsje, snoep etc. Puzzletocht per fiets Om half twee verzamelden zich bij ga rage Muller aan de Larenseweg de ruim 60 leerlingen, die zich hadden opgegeven voor deelname aan de puzzletocht per fiets, welke puzzletocht was uitgeschre ven door de Chr. Oranjevereniging. Het bleek al gauw, dat de jongelui aan deze puzzletocht veel genoegen be leefden, doch ze waren niet allemaal even sterk in het oplossen van de verschillende puzzles. De afstand die moest worden afgelegd bedroeg plm. 12 kilometer en de tocht voerde de jongelui na de start door de Haar, Beuseberg, Zuurberg, Borkelt en Look naar de finish op het plein voor de Chr. School. Verschillende jongelui raakten de juis te koers kwijt en kwamen in de Dijker- hoek, in de Holterberg of in het Neer dorp terecht. De regelingscommissie kwam na heel wat puzzlen tenslotte tot de volgende uitslag: Jannes Elbersen Hennie Beldman Gerrie Nekkers Jan Smit Fred. KL Teeselink Gerrit Withaar Mini Kalf sterman Arie Westerik Gerrie Beldman Gerrit Avezaath Jan Wansink Joke Beldman Chris Trom op Henk Westerik Alb. Elbersen Egb. Rietberg J. Paalman Egb. Beldman H. Bekkernens Jan Stam Ineke Hoogkamp Dini Aanstoot 16 straf punten 24 strafpunten 24 strafpunten 25 strafpunten 28 strafpunten 29 strafpunten 30 strafpunten 32 strafpunten 40 strafpunten 46 strafpunten 47 strafpunten 50 strafpunten 63 strafpunten 66 strafpunten 73 strafpunten 77 strafpunten 82 strafpunten 83 strafpunten 88 strafpunten 97 strafpunten 103 strafpunten 131 strafpunten Wielerwedstrijden De door de Volksfeestcommissie inder haast georganiseerde wielerwedstrijden op het circuit Kerkhofsweg, Slachthuis- weg, Waag weg en Stationsweg zijn zeer in de smaak gevallen. Er was een grote belangstelling voor en het publiek heeft zeer genoten van de sportieve strijd wel ke hier geleverd werd. Het was oorspron kelijk de bedoeling om alleen de jongens van 1418 jaar te laten rijden. Maar er was zo'n grote belangstelling onder de jongeren, dat er voor de jongens van '10-14 jaar 2 groepen gevormd moesten worden. De wedstrijd voor dezq jongens ging over 5 ronden, de groep 14-16 reed 20 ronden en de groep van 16-18 reed 30 maal het circuit. Er zaten enkele wat ge vaarlijke bochten in dit parcours, maar er hebben zich geen moeilijkheden voor gedaan. De E.H.B.O. was met een aantal ploegen aanwezig, terwijl de politie voor de terreinafzetting zorgde. H.M.V. zorg de voor de muzikale opluistering van het geheel. Tijdens de strijd in de groep der senio ren werden door de heer J. Löhr en H. Brinks enkele premies uitgeloofd, waar voor een felle strijd geleverd werd. Zij werden in de wacht gesleept door H. Soer, Jan Tuller en H. J. ten Velde 2 maal. De strijd in deze klasse was zeer spannend. Er bleef een groep van 7 renners over en pas aan de finish werd de strijd beslist en gingen de drie eersten met een mini mum verschil over de eindstreep. De uitslagen luidden als volgt: 10-14 jaar, le groep: 1. Jan Wansink, 5 min. 1 sec.; 2. Ed. Vincent; 3. T. Stokkers; 4.. H. Derksen en 5. J. Nijland. 2e groep: 1. M. Klein Velderman 6 min. 11 sec.; 2. E. Pijffers; 3. Wilco Beijers; 4. IJ. Veltkamp; 5. J. Arfman; 6. E. Jansen Manenschijn. 14-16 jaar: 1. A. Vincent 10 min. 54 1/5 sec.; 2. D. J. Nijland; 3. A. Paalman; 4. H. J. Voordes; 5. W. Bouwhuis. 16-18 jaar: 1. H. Soer, 33 min. 22 3/5 sec.; 2. P. Holterman; 3. G. L. W. Beijers; 4. J. Tuller; 5. K. Soer; 6. H. J. ten Vel de en 7 H. Koopman. De jongens ontvingen aardige geldprij zen, de kleine niet-prijswinnaars een troostprijs in de vorm van een reep cho colade. De prijzen werden in café Kalf sterman wegens verhindering van de voorzitter, door de heer Beijers met een toespraakje uitgereikt, waarbij hij dank bracht aan H.M.V.politie, E.H.B.O. en helpers. Vermelden wij nog, dat bij deze wed strijden door de senioren een afstand van 16.5 km. werd afgelegd, door de groep van 14-16 j. 11 km. en door de jongste groepen (10-14 j.) 2.750 km. Schieten Op Kalfstermansweide had de schiet vereniging „De Eendracht" buksbanen in gericht waarop door de liefhebbers druk werd geschoten. Deze brachten de ver eniging nog weer wat baten in de kas. De uitslagen waren hier als volgt: Vrije buksbaan: 1. H. Klein Velderman, Kolweg; 2. F. J. Sluiter; 3. G. J. Aaftink; 4. G. Jansen. Vrije windbuksbaan: 1. PI. Kleine Vel derman, Kolweg; '2. J. Paalman, Waag- weg; 3. G. J. Broekhuis en 4. G. Klein Teeselink. Stoelendans 's Avonds bestond er een grote deel name voor de stoelendans, waaraan en kele leden van H.M.V. hun medewerking verleenden. In de groep beneden de 14 jaar namen er 17 meisjes aan deel. Voor de groep boven de 14 jaar was het aan tal deelneemsters 25. Er is hartelijk ge lachen om de wijze waarop de deelneem sters zich van een stoel trachtten te ver zekeren. Ook hiervoor waren aardige prij zen beschikbaar, welke ten slotte als volgt gewonnen werden. le groep: 1. M. ten Velde; 2. G. Tuitert; 3. H. van Geenhuizen; 4. G. Stokkers; 5. M. KaTisterman. 2e groep: 1. D. Tuller; 2. H. Aaftink; 3. M. Harting; 4. A. Ulfman en 5. R. Ke- velam. In het gebouw „Irene" werd 's avonds de traditionele Oranjefeestavond gehou den van de Chr. Oranje Vereniging, waar voor enorme belangstelling bestond. De zaal was eivol toen de voorzitter der ver eniging, de heer J. Kroon, de bijeenkomst opende met gebed, waarna een kort openingswoord werd gesproken. De heer Kroon wees op de rijke zegen, die land en volk uit Gods hand ontvin gen in ons Oranjehuis en herinnerde aan het medeleven van het koninklijk huis met hen, die op 1 Februari door de wa tersnood werden getroffen. Koningin Juliana toonde in deze dagen van grote nood en rampspoed met woord en daad haar medeleven en ze was zeer velen tot grote troost. De sympathie voor ons vorstenhuis die toch reeds groot was is door deze blijken van hartelijk medeleven nog enorm vergroot. Na dit openingswoord van de heer Kroon bracht de Ontspanningsclub Hol ten (O.C.H.) voor het voetlicht het vro lijke spel in 3 bedrijven „lm weissen Rössl" (In het Witte Paard). Het toneel was omgetoverd in een vriendelijk hotelletje met op de achter grond de Alpen en alleen het zien van dit prachtige decor was een bezoek aan „Irene" waard. De talrijke bezoekers wa ren echter niet gekomen om dit mooie decor doch in de eerste plaats om goed toneelspel te zien. Ze zijn in hun verwachtingen zeker niet teleurgesteld want de dames en heren van OCH vertolkten „lm Weissen Rössl" magnifiek. Het gulle applaus na elk bedrijf en de stormachtige ovatie die het publiek bracht aan het einde spraken duidelijke taal. Aan de grime (Joh. van Geenhuizen) en de technische installatie (Van Brug gen) was zoals gewoonlijk weer zeer veel zorg besteed en de costumes (fa Mulder, Groningen) waren prachtig. Tussen de verschillende bedrijven door werden o.l.v. de heer Kroon en met be geleiding van de heer J. Schuppert (Ker- kemeijer) (orgel) tal van vaderlandse liederen gezongen. Spontaan, uit volle borst en heerlijk enthousiast kwamen ze door: Hollands vlag je bent mijn glorie, Waar de blanke top der duinen; 't Is plicht, dat ied're jongen, en O dierbaar plekje grond. Al met al een echte Oranje-avond en een programma, dat er zijn mocht. Een feestavond waarop het bestuur der Chr. Oranjevereniging met veelgenoegen te rug mag zien. De heer Kroon dankte aan het slot van de avond allen, die aan het welslagen hadden medegewerkt, waarna met het zingen van het Wilhelmus werd beslo ten. VOLKSWAGEN BOTST OP'BESTEL WAGEN. Donderdagavond stond onder het licht van een straatlantaarn bij hotel Vosman in de Oranjestraat een servicewagen van een bromfietsclub uit Enschede ge parkeerd, waarin men bezig was een tweetal bromfietsen te repareren. Om streeks kwart voor elf is de heer W. M. uit Markelo met een flinke vaart op deze bestelwagen gebotst. Deze aanrijding is wondergoed afgelopen. M. bekwam slechts eenlichte verwonding aan de neus, terwijl een der bromfietsbestuur ders uit Enschede aan de knie gewond werd. De volkswagen en de beide brom fietsen werden zwaar beschadigd. Dok ter Nagelhout verleende de eerste hulp, daarbij geassisteerd door het lid van de E.H.B.O., de heer Sohöppers. Het ongeval is waarschijnlijk zo be trekkelijk goed afgelopen, doordat de service-wagen niet op de rem stond en een heel eind naar voren geschoven werd en de volkswagen niet naar een van de zijkanten uitweek. De bromfietsclub had haar jaarlijkse tocht naar Soestdijk gemaakt. Maandagavond, 4 Mei vindt de herden king plaats van de gevallenen in de twee de wereldoorlog. Om 7 uur vertrekt het Oorlogsgravencomité vanaf het gemeen tehuis om een krans te leggen op de Ca nadese begraafplaats en zullen voordien bloemen gelegd zijn op de graven van de gevallenen op de algemene begraaf plaats. Er zal weer een plechtige herdenking zijn bij het monument op de Molenbel- terweg, waaraan niet alleen de oud-strij ders, Indonesië-strijders en de B.S. zul len deelnemen, maar waarvoor de gehele bevolking opgeroepen wordt. Wij verwij zen naar dé woorden van herdenking van onze burgemeester elders in dit blad. De deelnemers aan deze stille tocht ver zamelen zich om 7.30 uur bij de Ned. Herv. Kerk. Er is dus slechts één plaats van vertrek en het wordt niet gewaar deerd, wanneer men zich onderweg zou willen aansluiten. Na afloop van de plechtigheid is er een kerkdienst in de Herv. Kerk waarin zal worden voorgegaan door onze plaatsge noot ds R. A. Hoogkamp. In deze dienst wordt een collecte gehouden voor de Stichting 1940—1945 en Ereschuld en Dankbaarheid. In dit verband verwijzen wij gaarne naar de circulaires welke de Stichting 19401945 aan verschillende ingezetenen heeft gezonden voor de werving van con tribuanten. Het grootste deel onzer in gezetenen is reeds contribuant en heeft haar plicht in deze verstaan, maar de af deling Holten zou gaarne ook hen, die nog niet door een financiële bijdrage aan de slachtoffers van het verzet hun steun verlenen, tot haar vaste donateur reke nen. Wij geloven dat deze herdenking het juiste moment is om zich van zijn plicht in deze te kwijten. CONCERT VAN H.M.V. De muziekvereniging H.M.V. zal ter ge legenheid van de Nationale feestdag op Dinsdag 5 Mei des avonds achter de O.L. Dorpsschool een concert geven dat aan vangt om 7.30 uur. 25 JAAR BIJ EEN PATROON De heer A. Bronsvoort herdacht Don derdag het feit, dat hij 25 jaar werk zaam was bij de heer H. Smale op het erve „Hengeveld". Eerst als boeren knecht, later als landarbeider. Hij kreeg van zijn patroon uit dankbaarheid voor zijn goede plichtsbetrachting een nieuwe fiets cadeau. Een prachtige beloning, wel ke getuigt van een gezonde verhouding tussen werkgever en werknemer. Onze hartelijke gelukwensen. OP een bromfiets door europa Hoogst interessant reisverhaal door Johan Bodegraven Er zijn maar weinig mensen, die het geen wat ze beleefden en gezien hebben op een zodanige manier kunnen vertel len, dat zij die naar hun luisteren het eigenlijk ook beleven, doch de heer Johan Bodegraven, reporter bij de Ned. Chr. Radio Vereniging verstaat deze kunst of beter gezegd, bezit deze rijke gave wel in zeer bijzondere mate. In de bijeenkomst die Zaterdagavond door de Chr. Film Actie (CeFa) was be legd in „Irene" heeft de heer Bodegra ven op onderhoudende wijze verteld van een reis per bromfiets die hij in gezel schap van de journalist Goos Kamphuis door een groot deel van Europa maakte. Nadat de heer C. van Rooden, Hoofd bestuurslid van de Chr. Film Actie in Nederland deze bijeenkomst met een kort woord had geopend, waarbij gewezen werd op het doel van de Chr. Film Actie, het vertonen van zedelijk volkomen ver antwoorde films, werd het woord gege ven aan deheer Bodegraven, die een relaas gaf van de 8000 kilometer lange bromfietstocht door een groot deel van Europa. Via Brussel en Parijs ging de reis naar Andorra het kleine vrij staatje in de Py- renéën op de grens van Frankrijk en" Spanje. Andorra heeft 6000 inwoners en de bevolking bestaat uit boeren en schaapherders, die zo vrij leven als een vogel in de lucht. Men kent er geen maatregelen en geen voorschriften zo als bij ons te lande en van een leerplicht of dienstplichtwet heeft men daar nog nooit gehoord. Wil men de kinderen naar school stu ren dan is dit best maar acht men het niet nodig, dan houdt men ze thuis en evenzo is dit het geval met de dienst plicht. Wil men soldaat worden, men gaat zich melden, doch doet men dit niet, men wordt niet door de M.P. gehaald. In Andorra een landje ongeveer zo groot als de provincie Utrecht rijden to- taal 63 auto's, die genummerd zijn An dorra 163. Opmerkelijk is, aldus de heer Bodegra ven, dat men in dit kleine landje een radiostation heeft dat klinkt als een klok. In het hotel waar wij logeerden waren Goos en ik de enige gasten en wij had den niet minder dan 7 obers tot onze be schikking. U begrijpt, dat wij niet altijd in een hotel konden logeren en het interessan te was ook juist daarin gelegen, dat we een enkele keer in de openlucht moesten slapen in een dennenbos. We spreidden dan eerst een bed van dennennaalden en doken hierin nadat we in onze dikke slaapzak waren geschoten. In Rome brachten we vanzelfsprekend een bezoek aan de machtige Sint Pieter die elke beschrijving van grootte tart. Hoe het mogelijk was een dergelijk bouwwerk tot stand te brengen is mij een raadsel. Veertien duizend mensen kunnen er in deze geweldige kathedraal. Buitengewoon interessant was ook het verblijf in Venetië waar natuurlijk vele malen een tochtje per gondel werd ge maakt. Via Oostenrijk en Duitsland bromden we nog naar Denemarken, aldus de heer Bodegraven, waar we evenals in alle an dere landen een buitengewoon gastvrij onthaal vonden. Na de pauze werd vertoond de film „Duizend maal bedankt", een film over het soldatenleven in Amerika, waarvan ook zeer werd genoten. Het was jammer, dat niet meer mensen aanwezig waren. Het programma had zeker een volle zaal verdiend. VERGADERING A.R. JONGEREN In gebouw „Rehoboth" kwam Vrijdag avond de afd. Holten van de A.R. Jonge ren Organisatie in vergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer H. Belt man, die de vergadering opende met ge bed na het zingen van het 3e vers van het Gebed des Heeren en het lezen van Genesis 12. Na een enkel woord van begroeting werden de notulen gelezen door de secre taresse, mej. D. Hazewinkel, waarna de heer J. Meijerink een inleiding hield over het onderwerp „Overheid en cul tuur". Inleiding en bespreking stelden duidelijk in het licht dat christenen een goddelijke cultuuropdracht hebben (Gen. 2 vers 15) maar dat „actieve cultuur politiek" heden ten dage in verschillen de kringen de leuze is, welke bedoelt dat de overheid zich meester zal maken van de cultuur van ons volk, om die geheel te beheersen. In die „actieve cultuurpoli tiek" dreigt het monster der tirannie!!! De A.R. partij stelt hier tegenover de schriftelijke leer van de „Souvereiniteit in eigen kring". Na een zeer geanimeerde bespreking volgde een korte pauze waarna aan de heren J. en \vvan der Meulen het woord werd gegeven om mede namens hun vrou wen een kort woord van afscheid te spreken. De vice-voorzitter, de heer J. Nijkamp, beantwoordde deze korte toespraken en dankte de scheidende leden hartelijk voor de steun, die zij gegeven hadden in het bijzonder bij het oprichten van de afde ling en voor het werk dat twee hunner als bestuurslid hadden verricht. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werd als penningmeesteresse geko zen mej. J. Beldman Jd. Mej. J. Brinks gaf hierna het politiek maandoverzicht waarop om des tijdswille geen bespreking meer kon volgen. Als datum voor de volgende vergade ring werd vastgesteld Donderdag 28 Mei. Na gehouden rondvraag en het zingen .van ps. 119 vers 5 werd deze vergadering door de heer J. Mëijerink met dankgebed gesloten. KRENTENBROOD VAN 140 CM Het gezin van de heer Prins op de Borkelt werd dezer dagen verblijd met de geboorte van een dochtertje en ter gelegenheid van deze blijde inkomste ontving de heer Prins van zijn mede arbeiders der Ned. Stoomblekerij te Goor een groot krentebrood ter lengte van 1.40 meter. MEIMARKT De Meimarkt was weer druk bezocht dit jaar. Er stonden tal van kramen op gesteld, terwijl er een flinke aanvoer van biggen was. Er waren slechts enkele ker misvermakelijkheden o.a. een kindermo lentje en een balcospel van de heer Brun- selaar, dat veel belangstelling trok. Er werden vrij goede zaken gedaan door de kraamhouders. Niet zo vlot ging het met de biggenhandel, waarin 265 stuks werden aangevoerd van 4353 gul den. De verdere aanvoer bedroeg 8 gus te koeien van 600 tot 700 en 4 neurende koeien van 850 tot 1000 per stuk. Des avonds was er in verschillende za len dansmuziek, waarin het vrij druk was. 35 JAAR JEUGDWERK DOOR DE C.J.M.V. Op 5 Mei a,s. zal het 35 jaar geleden zijn, dat hier de plaatselijke afdeling van de C.J.M.V. werd opgericht. Dit 7e lus trum zal op officiële wijze herdacht wor den in een gezamenlijke bijeenkomst met leden en oud-leden op Zaterdag 9 Mei a.s. in het gebouw Irene. De C.J.M.V. heeft haar stempel gedrukt op 't jeugd werk in onze gemeente en als wij in dit verband enkele namen noemen, zonder anderen daarbij tekort te doen, dan mo gen wij wijzen op het grote werk, dat de heren H. Stokkers, oud-godsdienstonder wijzer, en de heer A. Westerik, tot voor kort nog voorzitter en leider der plaat selijke afdeling gedaan hebben. Hun na men zullen zeker bij deze plechtige en feestelijke herdenking met ere genoemd worden. Wij verwijzen naar een annonce in dit nummer. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN Het centraal stembureau heeft in zijn Maandag gehouden zitting de ingekomen candidatenlijsten voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen als volgt genummerd: 1. C.H.U; 2. P.v.d.A.; 3. A.R. en 4 Alg. Bel. en V.V.D. De drie eerste partijen hadden een verzoek om een voorkeurs nummer ingediend. AANBESTEDINGEN Op 23 April werden in hotel Muller 'door de heer L. C. van de Bovenkamp, architect, alhier, aanbesteed: a. het bouwen van een boerderij voor rekening van de heer J. Vincent en b. het bouwen van een schuur voor rekening van de heer H. Vincent, alhier. Ingeschreven werd als volgt: a. voor de schuur perceel, de massa; Gebr. ten Hoven, Enter 11.630; E. Achterkamp en M. Dollekamp ƒ11.188; J. H. Ligtenberg, Rijssen 11.140; fa. Gebr. Klein Lebbink, Okkenbroek 11.100; fa. A. J. ter Steege Zn., Rijssen 10.829; A. Vukkink Zn., Holten 10.570; Gebr. Tempelman, Markelo 10.016; B. J. Paalman, Holten 9.960; D. J. Langkamp ƒ9.900. ■Schilderwerk: J. G. G. Altena, Deven ter ƒ214; fa. A. Schipper 180; Joh. Web bink, Dijkerhoek 153 en fa. G. J. Gerve- dink Nijhuis 131. b. voor het bouwen van de boerderij: massa: J. H. Ligtenberg, Rijssen 19.945; A. Vukkink Zn., Holten 19.875; IJ. G. Jansen en H. G.TvTëm Velderman 19.870; fa. A. Koopman Zn. 19.800; Gebr. Tempelman, Mlarkelo 19.759; B. J. Paal man, Holten ƒ19.671; E. Achterkamp en A. M. Dollekamp 19.666; Gebr. Ten Hove, Enter 19.560; M. J. Dollèn Zn., Wierden 19.450; D. J. Lankamp, Holten 19.200; fa. A. J. ter Steege Zn., Rijs sen 18.560; Gebr. Klein Lebbink, Ok kenbroek 17.800. Schilderwerk: G. J. Broekmaat, Holten 765; Joh. Webbink, Dijkerhoek ƒ750; J. G. G. Altena, Deventer ƒ718; fa. Gebr. Maats 700 en fa. A. Schipper 657. VERENIGING VOOR KINDER UITZENDING Afd. Holten van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies Op advies van de school- en huisarts zijn in het vorige jaar in totaal 11 school gaande kinderen uitgezonden en wel 2 kinderen naar het koloniehuis „Kerdijk" te Egmond aan Zee, 2 naar „Ketelaar" te Ellecom, 6 naar „Ons Genoegen" te Oost- voorne en 1 naar „Elim" te Schiermon nikoog. Dat een verblijf van enige weken in een koloniehuis voor de kinderen, die wat zwak zijn, van zeer grote betekenis is, bleek ook in 1952 weer duidelijk. Alle uitgezonden jongens en meisjes waren flink gegroeid; een kind was zelfs 10 pond zwaarder geworden. Van de kinderen, die niet zoveel in gewicht waren togenomen, was de al gemene gezondheidstoestand ook veel verbeterd. Jammer is het, dat enkele ouders er nog bezwaar tegen hebben om het advies van de dokter op te volgen, om hun kind enige weken uit te zenden. Het bestuur van de vereniging is dank- baar, dat velev ingezetenen van onze ge meente door het betalen van de dooi- hen zelf bepaalde jaarlijkse contributie, deze uitzendingen mogelijk maken. Zonder deze steun zouden alleen de financieel krachtige ouders hun kinderen van de herstellingsoorden en gezondheidskolo nies kunnen laten profiteren. Daarom was het voor het bestuur een grote teleurstelling, dat enkele leden van de vereniging in 1952 de hun aangeboden kwitantie meenden te moeten weigeren en als lid bedankten. Het bestuur weet wel, dat het leven duur is en dat er voor veel, op zichzelf goede zaken, geld wordt gevraagd, maar de zorg voor het zwakke kind verdient toch stellig aller belang stelling. De ouders en grootouders van het te genwoordige geslacht hebben zich in hun tijd vaak grote geldelijke offers getroost om, de koloniehuizen te stichten. Laat ieder nu naar vermogen bijdragen om te zorgen, dat ook de zwakke kinderen uit Holten van deze tehuizen kunnen pro fiteren. Laten we het werk van de ver eniging niet afbreken of waardeloos ma ken met de zucht: „Alles is zo duur". Daarom, leden, die bedankt hebben, komt terug op uw besluit en Holtenaren, die nog nimmer lid waren, steunt het bestuur bij het mooie werk der kinder uitzending door U op te geven als lid. U dient hiermee niet alleen het belang van het uit te zenden kind, maar tevens een volksbelang, omdat de kinderen wan neer ze gezonder en sterker terugkomen, meer weerstand hebben tegen verschil lende ziekten, waardoor de algemene ge zondheidstoestand van ons volk wordt verhoogd. Voorkomen is nog altijd beter dan genezen. De minimum contributie bedraagt 1, per jaar. In de maand Mei zal aan de leden een kwitantie betreffende de contributie over 1953 worden aangeboden. ORIËNTERINGSRIT De Motor- en Automobielclub „De Hol terberg" organiseert op Dinsdag 5 Mei a.s. ter gelegenheid van de bevrijdings dag haar eerste oriënteringsrit in het ko mende seizoen. De afstand bedraagt 50 km en het inleggeld 1.25. Naast de prachtige prijzen is nog extra een mooie wisselbeker beschikbaar voor de drie best geplaatste deelnemers van een club buiten Holten. De start vindt plaats des avonds 7 uur bij café Vruggink. HULDE AAN Mr G. VIXSEBOXSE In de Zaterdag te Utrecht gehouden vergadering van de Vereniging van Kerk voogdijen der Ned. Herv. Kerk is onze plaatsgenoot, de heer mr G. Vixseboxse, afgetreden als secretaris dier vereniging. De vergadering' heeft hem. daarna be noemd tot ere-lid der vereniging, bij wel ke gelegenheid de heer L. Meloen uit Hel mond de heer Vixseboxse in zeer waar derende woorden heeft toegesproken en hem bedankt heeft voor het vele, dat hij voor het werk der kerkvoogdijen heeft gedaan. VERGADERING BOND VOOR STAATS- PENSIONNERING Op Dinsdag, 14 April heeft de afd. Holten vande Bond voor Staatspension- nering Kaar jaarlijkse ledenvergadering gehouden in café Vruggink, onder lei ding van de heer J. F. van Geenhui zen Sr. In deze vergadering bracht de heer A. Scheperman, wegens ziekte van de secre taris-penningmeester, de heer G. J. Lan ding, verslag uit van de gang van zaken over het afgelopen jaar. Hieruit bleek, dat de vereniging aan het einde van het jaar 423 leden telde. Met inbegrip van het batig slot van het vorige jaar bedroegen de inkomsten ƒ413.73 en de uitgaven 379.96, zodat er een batig saldo was van 33.77. De heer J. H. Bolink bracht verslag uit van de kascommissie en verklaarde dat alles keurig in orde was bevonden, waar na men de secretaris-penningmeester de chargeerde en hem dank bracht voor zijn beheer. Tot leden der nieuwe kascommissie werden aangewezen de heren J. H. Bolink en G. J. Kromdijk. De aftredende bestuursleden, de heren H. Meerman en G. J. Lanting, werden herkozen, terwijl wegens uitbreiding van het bestuur daarin benoemd werd de heer H. G. ter Schegget Jr., preperateur, alhier. De heer Scheperman bracht tenslotte nog verslag uit van zijn bevindingen op de algemene bondsvergadering te Am sterdam gehouden. Na de rondvraag volgde sluiting.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2