Plaatselijk Nieuws Jaarvergadering van het Ziekenfonds Emmabloem-collecte l AGENDA BAZAR iProi. Kleuterschool - - No. 16. Jaargang 5. ZATERDAG 25 APRIL 1953. Verschijnt elke Zaterdag. HOLTENS N De abonnementsprijs van du blad bedraagt f 1.15 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" - m t 7 te Holten. Telef. K 54SS - ast, I Adv.-pnjs1—15 m.m. (a contant) f 1.50. Iedere m.m. meer f 0.06 Gunstige financiële ontwikkeling. De heer B. Tukkers, 25 jaar in het bestuur, gehuldigd. In de Maandagavond in café Stations- zicht van de heer Vruggink gehouden ledenvergadering van het Algemeen Zie kenfonds, onder voorzitterschap van de heer J. H. Bolink, heeft het bestuur weer verantwoording afgelegd van zijn beleid over het afgelopen jaar. Het kon daarbij gunstige mededelin gen doen omtrent de financiële ontwikke ling van het fonds, in het bijzonder van de vrijwillige afdeling en het aanvul lingsfonds, welke beiden een belangrijk batig saldo boekten. Er had een aflossing van de wacht plaats, doordat de heren M. Bouwhuis en T. Koopman, welke resp. 21 en 5 jaar deel uitmaken van het bestuur, zich we gens drukke werkzaamheden en om ge zondheidsredenen niet als bestuurslid herkiesbaar stelden. De heer B. Tukkers wérd op eenvoudi ge wijze gehuldigd, omdat hij juist 25 jaar. het bestuurslidmaatschap van het fonds vervuld heeft. In zijn openingswoord sprak de voor zitter zijn teleurstelling uit over de ge ringe opkomst, hoewel er enkele leden meer waren dan het vorige jaar. Hij wenste de leden nog veel voorspoed in hun gezinnen in het jaar 1953. Ledental en financiën. De secretaris-penningmeester, de heer H. Soer, bracht hierna de jaarverslagen uit, waaraan wij ontlenen, dat het zielen tal van het verplichte fonds 1605 (v. j. 1586), van de vrijw. afd. 1406 (v. j. 1359) en van het aanvullingsfonds 3011 (v. j. 2945 )bedroeg. Op 28 Dec. 1952 werden het spoor wegpersoneel en de gepensionneerden in het fonds ondergebracht. Er wordt dan ook in het verslag de bevreemding over uitgesproken, dat van bepaalde zijde po gingen worden gedaan om voor het per soneel in gemeentedienst een apart amb- tenarenfonds te stichten. Alle leden zijn voor ongelimiteerde lig- duur verzekerd voor sanatoriumverple- ging tot een bedrag van f 9.50 per dag. Aangezien het liefverzekeriiigsins titu ut een bestaand geval niet wilde overnemen vorderde dit aan verpleegkosten een be drag van f 2519.39. Momenteel worden geen leden van het fonds in een sanato rium verpleegd. Welke belangrijke bedragen voor de geneeskundige en heelkundige behande ling der leden worden gevraagd, moge blijken uit de volgende cijfers: De honorering der huisartsen vorder de voor de verpl. en vrijw. afdeling resp. f 9771.43 en f 8320.77, de genees- en ver bandmiddelen resp. f 7888.77 en f 6779.03 en de specialistische hulp resp. f 5558.80 en f 6693.06. Voor de tandheelkundige hulp beliepen dez kosten resp. f 5247.76 en f 4488.10. Zij hadden o.m. betrekking- op 433 en 314 extracties en 1086 en 972 vullingen. De verloskundige hulp vorderde voor de verpl. en vrijw. afdeling resp. f 1110 en f 780 bij resp. 37 en 29 bevallingen. De ziekenhuisverpleging vroeg weer belangrijke bedragen n.l. resp. f 10.599.09 en f 12.181.02 voor verpl. en vrijw. fonds en f 2501.16 voor het aanvullingsfonds. Het aantal verpleegdagen bedroeg resp. 1068, 1270 en 321. Hiervan werden door gebracht in het St. Geertruiden Gasthuis resp. 476, 632 en 57 dagen en in het St. Jozef Gesticht, beiden te Deventer, resp. 439, 429 en 115 dagen. De overige ver pleegdagen kwamen voor in diverse zie kenhuizen. Het aantal verpleegden was als volgt verdeeld: verpl. afd. 18 man nen, 25 vr. en 32 kinderen, vrijw. afd. 21 mannen, 33 vr. en 28 kinderen en het aanvullingsfonds 4 mannen, 4 vrouwen en 6 kinderen. Voor ziekenvervoer werd uitgegeven f 979.69 en f 1205.67. Voor sanatorium- verpleging en herverzekering vrijw. afd. f 2740.04 en aanv.fonds f 6096.30. De algemene onkosten bedroegen f 7284.16, waarin f 4647.28 was begre pen aan bodeloon en salaris. Van vorige jaren moest nog betaald worden resp. f 1344.11, f 1146.86 en f 200.—. De inkomsten. De inkomsten van het verplichte fonds bedroegen aan voorschotten uit het ver eveningsfonds f 39.000. Het nadelig sal do van dit fonds ad f 7356.49 wordt door een uitkering uit het vereveningsfonds gedekt. De inkomsten van de vrijwilige afde ling bestonden uit de contributies der le den, achterstallige uitkeringen van het rijk en een subsidie uit het verevenings fonds en zij beliepen f 57.296.67. Dé uit gaven bedroegen f 47.341.zodat er deze keer weer een batig saldo was van f9955.67 (v. j. f 14.468.36). Het dubbeltje per week voor het aan vullingsfonds bracht in totaal f 10.874.30 op, de uitgaven beliepen f 8846.46, zodat dit fonds een mooi batig saldo boekte van f 2027.84. Toen de heer Soer zijn cijfer opsom ming had beëindigd, werden verschillen de vragen gesteld, o.a. of het aantal ver pleegdagen voor het aanvullingsfonds, dat thans 180 bedraagt, niet ongelimi teerd kan worden. Rectificatie. In dit verband werd nog even gewezen op een zetfout in het artikel over het kleinste fonds van Nederland in ons vo rige nummer, waar inplaats van 180 da gen 10 dagen stond vermeld. Het bestuur antwoordde hierop, dat het thans nog te vroeg is om op grond van deze cijfers zo'n belangrijke stap te doen. Men zal eerst- moeten afwachten of de gunstige toestand zich verder blijft ontwikkelen. Hoewel het niets liever zou willen dan een onbeperkte ligduur in te voeren. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Joh. Wolters bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van de heren M. Bouwhuis en T. Koopman gekozen wer den G. Brands en H. W. Kromdijk. De voorzitter bracht de aftredende be stuursleden dank voor het vele, dat zij in het belang van het fonds hebben ge daan en sprak de hoop uit dat met de nieuwe bestuursleden goed zal kunnen worden samengewerkt. De heren Bouwhuis en Koopman spra ken nog een kort afscheidswoord. Het was na deze verkiezingen, dat de voorzitter bekend maakte, dat de heer B. Tukkers op de dag van deze vergade ring 25 jaar als bestuurslid aan 't fonds verbonden was. Het bestuur meende deze dag niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan en bood hem een bon aan voor een wandelstok, met woorden van hartelijke dank voor hetgeen de heer Tukkers voor het fonds deed. De aanwezigen werd voor deze gele genheid een tractatie aangeboden. Bij de woorden van dank, welke tot de heer Bouwhuis gesproken werden voor het beschikbaar stellen van vergader ruimte, deed de voorzitter de medede ling, dat het fonds ten huize van de heer Soer thans over een behoorlijk ingericht kantoor beschikt, waar ook de vergade ringen kunnen worden gehouden. Bij de rondvraag werden verschillende vragen gesteld, o.a. door de heer Brands over het feit, dat het fonds het kleinste van Nederland is. Nadat deze vragen door de heer Beijers waren beantwoord, wees de heer Rodenburg op de goede sfeer, welke in deze vergadering heerste en dankte hij voor de uitvoerige inlichtingen, welke werden gegeven. Op de vraag van de heer Kromdijk of het fonds een jonge dokter zou kunnen aantrekken, deelde het bestuur mede, dat dit buiten zijn competentie valt, maar dat zich waarschijnlijk binnen afzienbare tijd alhier een jonge dokter zal vestigen. J aarvergadering Coëp. Boerenleenbank «Holten» De heer B. Nijland benoemd tot ere-lid. Voorzitter G. J. Stevens werd herkozen. Er werd in 1952 weer flink gespaard. Algemeen hoort men beweren, dat het Nederlandse volk niet meer spaart, doch uitzonderingen bevestigen ook hier de regel en tot deze gunstige uitzonderin gen behoort de bevolking van Holten, want uit het verslag dat de kassier der Coöp. Boerenleenbank „Holten", de heer J. Oolbekkink, in de jaarvergadering der bank, die Woensdagavond in hotel „Vos man" werd gehouden, uitbracht, bleek o.m., dat het saldo der spaargelden over 1952 was gestegen van f 4.199.032.19 tot f 4.675.077.19, alzo een toename met f576.045 inclusief f 108.852.11 bijge schreven rente. De voorzitter der bank, de heer G. J. Stevens, noemde in zijn openingswoord de toename der spaargelden een verheu gend verschijnsel, want er kunnen soms zo gauw minder gunstige tijden aanbre ken en dan is het van het allergrootste belang dat men een appeltje voor de dorst achter de hand heeft. De vooruitzichten voor de landbouw, aldus de voorzitter, lijken momenteel minder rooskleurig. De prijzen van de verschillende producten uit zowel de landbouw- als veehouderij-sector zijn da lende, doch de uitgaven zijn bijna op het zelfde peil gebleven. Met de wens dat 1953 voor de boeren en de bank een goed jaar mag worden, besloot de heer Stevens zijn openings woord. Nadat de heer Oolbekkink als secreta ris was aangewezen en de heren H. W. Wechstapel en G. Aanstoot als stem- opnemers, las de secretaris de notulen der vorige algemene ledenvergadering, die als gelezen zijnde werden goedge keurd en vastgesteld. De kassier, de heer Oolbekkink, bracht vervolgens verslag uit over het afgelo pen jaar, waarana wij het volgende ont lenen: Ontvangen spaargelden in 1952 f 2.315.848,31uitgegeven spaargelden in 1952 f 1.839.803.31. Het totaal der spaargelden bedroeg per 31 Dec. 1952 f 4.675.077.19, gespeci ficeerd als volgt: 148 rekeningen met gelden voor een jaar vast f 602.100. 215 sehoolspaarrekeningen f 12.090.42 2446 spaarrekeningen f 4.060.886.77. Bijgeschreven rente in 1952 ten gunste van de spaarders f 108.852.11. Gegeven voorschotten in '52 f 139.975. Afgeloste voorsch. in '52 f 100.615.50. 46 uitstaande voorschotten met borg stelling enz. f51.884.50; 178 uitstaande voorschotten onder hypothecair verband f 676.975.00. Ontvangsten in lopende re kening f 8.540.353.26uitgaven in lopen de rekening f 8.678.342.68; tegoed in lo pende rekening f 1.342.502.93schuld in lopende rekening f 390.780.17. Reservefonds per 31 December 1952 f 163.509.89; winst over 1952 (wordt volgens besluit van deze vergadering toe gevoegd aan reserve) f 6.735.74; reserve fonds thans f 170.245.63. Balans totaal f 5.072.688.10. Rekening totaal f 17.798.255.88. De heer Stevens sprak hartelijke woor den van dank tot de kassier en het ande re personeel der bank, die steeds weer met ijver en accuratesse hun werk ver richten. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing, die hierna aan de orde kwam, werd de aftredende voorzitter, de heer G. J. Stevens met bijna algemene stemmen herkozen. De heer Stevens nam de herbenoeming aan en dankte de leden voor het wederom in hem gestelde vertrouwen. Ik voel, zo zei de voorzitter, de last der jaren, doch ik hoop dat ik de komende zittingsperio de mijn beste krachten nog kan blijven geven aan onze boerenleenbank, waar bij ik zeer gaarne zoals tot nog toe wil rekenen op de steun van mijn medebe stuursleden. De heer J. H. Sprokkereef wenste de heer Stevens geluk met zijn herbenoe ming en hij sprak er tevens zijn vreugde over uit, dat de heer Stevens de komen de jaren weer leiding zal geven aan de bank. Inplaats van de heer D. B. Nijland (die wegens ziekte de jaarvergadering niet kon bijwonen) werd als bestuurslid ge kozen de heer H. Krikkink, Espelo 34. De heer Krikkink nam deze benoeming aan onder dank voor. het in zijn persoon gestelde vertrouwen, evenals de heer G. W. Reilink, die herkozen werd als lid van de Raad van Toezicht. In de vacature G. J. Stevens waren door het bestuur candidaat gesteld de heren: G. J. Stevens; J. W. Stevens, B 112; H. Hulsman, B 136. Ter voorziening in... de vacature D. B. Nijland had het bestuur candidaat ge steld de heren: H. Krikkink, Espelo 34; H. Meijerman, Neerdorp 1; H. Stevens, Larenseweg. In de vacature G. W. Reilink waren door het bestuur candidaat gesteld de heren: G. W. Reilink, D 92; G. J. Riet berg, Hbk 73; G. J. Veneklaas, D 79. De heer Nijland benoemd als ere-lid. Na deze bestuursverkiezing sprak de voorzitter een enkel woord naar aanlei ding van het bedanken van de heer D. B. Nijland, die vanaf de oprichting in 1906 zijn beste krachten aan de bank heeft gegeven. Wij zijn aan de heer Nijland, die ondanks zijn 83-jarige leeftijd nog meeleeft met onze bank, zeer grote dank verschuldigd. Wij hebben steeds met de heer Nijland op zeer prettige wijze mo gen samenwerken en hij is 47 jaar lang een goede raadgever geweest. Het bestuur, aldus de heer Stevens, stelt daarom voor om de heer Nijland te benoemen tot ere-lid der bank, om hier door uiting te geven aan de gevoelens van dankbaarheid en grote waardering jegens deze pionier. Het spontane applaus, dat uit de ver gadering opklonk naar aanleiding van dit bestuursvoorstel, bewees duidelijk dat men de benoeming van de heer Nijland tot ere-lid ten zeerste waardeerde. Nadat besloten was tot wijziging van art. 5 en 6 van het Huishoudelijk Regle ment en besloten was een 13-tal leden af te voeren omdat zij hun woonplaats heb ben buiten het werkgebied der bank, werd de vergadering met een enkel woord door de heer Stevens gesloten. Verkeersexamens en opvoering V erkeersveilighesd Ons dorp heeft Maandag en Dinsdag j.l. in het teken gestaan van „Veilig Ver keer". Maandag hebben 196 leerlingen van de hoogste klassen der lagere scho len in onze gemeente het practisch ge deelte van het verkeersexamen afgelegd, nadat zij enige tijd te voeren het schrif telijk examen hadden gedaan. Onder leiding van de heren Bal en Pet ter en met medewerking van het onder wijzend personeel, de overige leden der examen-commissie en ta.1 van helpers heeft men weer veel zorg besteed aan het verkeers-examen, dat dan ook weer geslaagd mag heten. In verband met het groot aantal exa minandi had men twee routes gekozen waarbij gestart werd van de Molenbel- terweg en vanaf het eind van de Kolweg. Op de hoek van de Stationsstraat stond een echte verkeersagent met grote witte mouwen het verkeer te regelen en dit betekende voor de jeugdige weggebrui kers een niet gemakkelijk obstakel, dat voor het slagen van velen een struikel blok is geworden. Ook de stopborden, welke op enkele plaatsen waren aange bracht, vormden voor veel kinderen een moeilijkheid. Niettemin hebben 81 leer- Denkt U de volgende week aan de Een klein offer voor U, een mooie som voor de t.b.c.-bestrijding... Dank Uü lingen van de 196 geen fouten gemaakt, waarbij er 25 waren, welke ook bij het schriftelijk gedeelte nul fouten maak ten. Een deel der candidaatjes moest ech ter geheel worden afgewezen, omdat zij teveel fouten hadden gemaakt. Uitreiking diploma's. Dinsdagmiddag werden de candidaten getraeteerd in Amicitia, tijdens de Ver- keersactie van het Verbond voor Veilig Verkeer, dat met de verkeerswagen en filminstallatie naar hier was gekomen om een afdeling van het Verbond op te richten en waarbij enkele films werden gedraaid voor de gehele schooljeugd. Voor de uitreiking der diploma's heeft de burgemeester de kinderen toegespro ken en er op gewezen, dat dit een be langrijk examen was, hoewel velen nog wel examens zullen moeten doen, welke hen verder op de maatschappelijke lad der kunnen brengen als dit diploma. Toch moet men, aldus Mr Enklaar, de be tekenis van deze verkeersexamens niet onderschatten, want hoe beter ieder met de verkeersregels op de hoogte is en hoe meer men zich er aan houdt, zoveel te minder kans op ongelukken is er. Want ook een ander kan je door onoplettend heid een ongeluk aandoen. De burgemeester sprak vol lof over de 25 geslaagden, die zonder een fout te maken door het examen kwamen en hij noemde daarbij de namen van Diena Lug- genhorst, F. E. Boode, G. H. Wissink, H. Koetsier en B. J. Barvelink van Espe lo, G. Bannink, Janna Brinkman, Mineke Rensen, Aaltje Rietberg en Dikié Sche perman van Dijkerhoek, Dini Schuppert, Mina Klein Twenhaar en G. Veldhuis van de bijz. school en J. W. Pel, H. Pet ter, H. F. Klein Velderman, H. Derksen, Marijke Berends, Gerritsje Wolters, H. Dikkers, G. van Zon, B. J. Veneman, Dine ten Dam, Hermanna W. Kalfster- man en Teunis Stokkers van de o.l. dorpsschool. De andere candidaatjes van tot 3% fouten. Bij meer dan vier fouten werden zij afgewezen. Deze keer hadden sommige kinderen de remmen niet in orde enz., daarop zal bij volgende examens strenger gelet wor den. De kinderen moeten hun ouders vooral vragen hun fietsen goed te laten nazien. Later werden de diploma's uitgereikt en kregen de 25 nul-fouters een boek werkje als een speciale beloning. Met veel bewondering heeft de jeugd vervolgens de aardige films gadegesla gen, waarbij o.a. de verkeersontwikke- ling vanaf 1899 de revue passeerde. Oprichting Verbondsafdeling, 's Avonds draaiden deze films voor de ouderen, waarbij helaas maar een tach tig personen aanwezig waren. Daarbij wees de burgemeester op de noodzaak iets aan de verbetering van de verkeersveiligheid te doen, want telkens worden we door een of ander droevig on geval er aan herinnerd, hoe gevaarlijk het in ons dorp op de weg is. De verkeersveiligheid zal zo hoog mo gelijk moeten worden opgevoerd en daar voor was de burgemeester de heer Ziekè- meijer van het Verbond voor Veilig Ver keer zeer dankbaar, die met zijn auto met geluidsapparaat de weggebruikers tel kens in figuurlijke zin eens even bij de oren getrokken heeft, wanneer zij het niet goed deden. De heer Ziekemeijer gaf enkele cijfers over de ongelukken op de weg, welke tot nadenken stemmen. In 1945 stierven aan t.b.c. 7955 men sen, in 1951 was dit aantal 1637. In 1946 bedroeg het aantal ernstige ver keersongevallen 12710, in 1951 was dit aantal gestegen tot 22.906. Waarvan 12302 zware gevallen en 104-5 met dode lijke afloop, waaronder 300 kinderen. Deze cijfers hebben ons iets te zeg gen, aldus de heer Ziekemeijer, en hij noemde Holten in dit opzicht een zeer gevaarlijke plaats. De materiële schade door verkeersongevallen bedroeg in 1951 88 milioen gulden. Spreker hoopte, dat men het voorlopig bestuur ter zijde zal staan om hier een krachtige afdeling te vormen. Ouders, zo riep de heer Zieke meijer uit, bescherm Uw kind tegen het snelverkeer. Ook nu werden een aantal zeer duide lijke films vertoond, o.a. over het voor rangsprobleem, dat niet zo eenvoudig is. De voorstelling werd besloten met een prachtige kleurenfilm van de Ameri kaanse Informatie Dienst over de grote rivier de Hudson. De afd. van het Verbond voor Veilig Verkeer is opgericht, zo wordt ons nog medegedeeld. Zodra er voldoende leden zijn toegetreden wordt een ledenverga dering uitgeschreven voor het kiezen van een bestuur. Het lidmaatschap is mini- Vrijdag 24 April: Vergadering afd. Hol ten Plattelandsvrouwen. Lezing over bloemenschikken en uitreiking busjes Emma-collecte, 7.30 uur. Zaterdag 25 April spreekt Johan Bode graven in het C.F.A.-programma over „Met Plof en Plaf kris-kras door Europa", 7.30 uur. Zaterdag 25 April: Vertrek E.H.B.O. naar Almelo, 1 uur vanaf Smidsbelt per fiets. Zaterdag 25 April, vanaf 14 uur worden de beschikbare goederen voor de bazar Prot. Kleuterschool afgehaald (zie an nonce). Dinsdag 28 April, 8 uur: Raadsverga dering ten gemeentehuize. Dinsdag 28 April: Geen vers brood. De gezamenlijk bakkers maken een reis naar Düsseldorf (zie annonce). Donderdag 30 April: Dansmuziek in Amicitia en café Kalf sterman (zie an nonces). Donderdag 30 April, 8 uur (Koninginne dag) speelt O.C.H. het prachtige blij spel „In het Witte Paard" in zaal „Irene" (zie annonce). Woensdag 6 Mei, 8 uur: Ledenvergade ring Buurtvereniging Schoolkring Dij kerhoek in cafe „Het Bonte Paard". Vrijdag 8 Mei: Vergadering van de brandweren Holten en Dijkerhoek in „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Dinsdag 12 Mei: Zomeruitstapje van de afd. Holten van de Plattelandsvrou wen naar de Betuwe en Sola-fabrieken. 13-16 Mei: Bazar Prot. Kleuterschool. onder toezicht van de N.H. Kerk alhier op 13, 14, 15 en 16 MEI 1953. Toont Uw belangstelling! Heden, Zaterdag 25 April, zullen de door U beschikbaar gestelde goederen bij U worden afgehaald, vanaf 14.00 uur. Geeft met milde hand en zorgt vooral dat alles gereed staat, ter voorkoming van tijdgebrek. WIJ REKENEN OP UW ALLER MEDEWERKING! maal f 1.men mag echter hoger gaan. Jeugdleden betalen 25 cent. Het streven is dat iedere weggebruiker de verkeers regels kent, want er worden nog teveel verkeersfouten gemaakt. Het voorlopig secretariaat wordt waargenomen door de heer C. G. Bal, Holterberg 15. De burgemeester heeft aan het slot van de avond allen hartelijk dank gezegd voor hun medewerking aan de verkeers examens en deze propaganda-avond, in het bijzonder de heer Ziekemeijer van het Verbond. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Pietersma van Enter en 10.30 uur Ds Pietersma (Bed. H. Doop). Dijkerhoek. 10 uur de Eerw. Heer Klein Onstenk uit Markelo. Geref'. Kerk. 10 en 3 uur Ds Oegema van Zutphen. In beide diensten is de 3de collecte bestemd voor Art. 13 K.O. (Em. pred., pred.wed. en -wezen). BURGERLIJKE STAND. Geboren: Janna, dv E. Wechstapel en H. G. Keizer, Holterbroek 13. - Hen- drika, dv D. J. Kappert en L. J. Wis sink, Borkeld 77. - Gerrieta Jannette, dv D. Tuitert en J. H. Bekkernens, H. J. Wansinkstraat 33. Ondertrouwd: B. J. H. W. J. Haan, 27 jaar en J. A. Dollekamp. 24 jaar. - H. J. Oostervelt, 26 jaar, Diepenveen en G. Tuitert, 27 jaar. Ingekomen personen: T. Meesterbe- rend, geb. Nijenhuis en kind van Hellen- doorn naar Larenseweg 54- - Prof. Ir. J. G. Hoogland en gezin van Hengelo (O.) naar Holterberg 72. Vertrokken personen: B. Rossing van Beuseberg 102 naar Markelo,. - W. H. P. Braaksma en gezin van Holterberg 71 naar Goor. - E., G. en R. Robers van Holterberg 71 naar Goor. - Z. van den Dungen Gronovius, geb. Kuyp en gezin van Holterberg 42 naar Deventer. - J. B. M. Eisma en gezin van Holterberg 72 naar Deventer. MOTORSPUIT-DEMONSTRATIE DUKERHOEKSE BRANDWEER. Na de vertoning van de motorspuit in de Boerendanssteeg zal de Dijkerhoekse brandweer haar nieuwe aanwinst Don derdag a.s. demonstreren bij de boerderij van de heer G. W. Baltus aan de door lopende dijk op de Holterbroek. De de- montsratie vangt aan om pl.m. 7.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 1