Simavi-coHecte BURGERLIJKE STAND. Geboren: Sijtse, zoon van S. de Vries en H. Acnterxamp, FLOiterbroeX 8. Jan Marmus, zoon van J. van Bruggen en B. W otters, kerkstraat 1U. Leven loos kind van M. öcnoneveid en H. Bek- kernens, Beuseoerg 0Ü. Geduwd: J. van der Meulen, 29 j., en H. kolkman, 24 j., Laren (Gld.). Ingekomen personen: B. H. Hendrik- sen get), njxen, van Lelkem naar ±1. J. VvansniKstraat 35. J. H. koetsier van Markeio naar Look 85. F. Flik van Voorst naar Oranjestraat 31. Vertrokken personen: J. H. Kater van kerkstraat 14 naar Amsterdam. Jok. Faaiman van Beuseberg 8k naar Hengelo (O.). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 7e Lijdenszon dag. 9 uur Us kmpsckeer, lu.JU uur Ds kmpsckeer (.kevestiging nieuwe lidmaten). Collecte voor ket Frot. Interkerkelijk ïkuisfront. Goede Vrij dag 10 uur Ds kmpsckeer (Bed. H. Avondmaal), 19 uur Us Kmpsckeer (Bed. H. Avondmaal en Dankzegging). Dijkerkoek. Zondag geen dienst. Goede Vrijdag 15 uur Ds Kmpsckeer (Bed. H. Avokdmaal). Geref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Av.) eu 3 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds Hoogkamp. Goede Vrijdag 10 uur Ds Hoogkamp. OPENBARE GELOOFSBELIJDENIS. Zondagmorgen j.l. hebben in de Geref. Kerk 20 jonge mensen (13 meisjes en 7 jongens) openbare geloofsbelijdenis afgelegd. Ds R. A. Hoogkamp sprak na de open bare geloofsbelijdenis de jonge broeders en zusters toe en wees hun op het rijke van deze dag, doch tevens op de grote verantwoordelijkheid. De gemeente zong na de korte toe spraak van Ds Hoogkamp staande de jongen mensen toe Psalm 121 4: „De Heer zal u steeds gadeslaan". Zondag 29 Maart zal in de Ned. Herv. Kerk in de dienst van 10.30 uur, waarin Ds Knipsekeer zal voorgaan, de bevesti ging van 37 nieuwe lidmaten plaats vin den. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie alhier, Oranjestraat 55, tele foon 352. Gevonden: 1 grols kinderwantje; 1 balpunt pen; 1 kippenmand; 1 pet; 1 portemonnaie met inh. Verloren: 1 militaire tas met inh., scheerapp., toiletart., enz.; 1 groene zij den sjaal; 1 bedrag aan geld; 1 bood schappentas met ziekenfondskaart; 1 vulpen. KIEVITSEIEREN GEVONDEN. Een drietal inwoners van Holten is zo gelukkig geweest Donderdagmorgen een of meer kievitseieren te vinden. De heer F. Klein Lebbink, Espelo 89, heeft het door hem gevonden exemplaar aangebo den aan de burgemeester onzer gemeente. De tweede vinder, die zich ten ge meentehuize vervoegde, was de heer Joh. Nikkels, Espelo 24. De directeur van de coöperatieve zui velfabriek „De Vrijheid", de heer P. Dijkstra, vond een nest met twee kievits eieren. Tenslotte kwam ook nog de heer Joh. Baltus, Neerdorp 40, met de mededeling, dat hij een kievitsei gevonden had. VERGADERING HOLTENSE HANDELSVERENIGING. In hotel „Holterman" werd Donder dagavond onder voorzitterschap van de heer H. J. Wansink een vrij goed be zochte vergadering gehouden van de Hol- tense Handelsvereniging. Nadat door de secretaris, de heer H. J. Bouwhuis, de notulen waren gelezen en enkele ingeko men stukken waren afgehandeld werd gesproken over de Vacantie-regeling 1953. In grote lijnen werd een schema opgezet, doch de verschillende groepen van neringdoenden zullen onderling deze zaak regelen. Uitvoerig werd gesproken over de jaarlijkse autotocht voor de ouden van dagen, die ook dit jaar weer zal worden georganiseerd. De laatste keer dat deze tocht werd gehouden, werd van de oudjes vijf gul den gevraagd als bijdrage in de grote kosten, doch deze gang van zaken be vredigde niet. In principe werd besloten een huis- aan-huis-colleete te houden, zodat de hele gemeenschap van ingezetenen een steentje kan bijdragen. Met de afdeling Holten van de Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen, die tot het bestuur van de Handelsvereniging kwamen met de vraag: „Wat kunnen wij in het belang van de oudjes doen?" zal nader overleg worden gepleegd en op de leden van ge noemde afdeling zal een beroep worden gedaan met het oog op deze huis-aan- huis-collecte. Bestuursverkiezing. Als bestuursleden werden met grote meerderheid van stemmen herkozen de heren F. J. Schuppert en J. Geltink (Dij- kerhoek). Als lid van de commissie tot het na zien der boeken over 1952 werden be noemd de heren B. Maats en J. F. van Geenhuizen Sr. Bij de rondvraag werd nog gehandeld over de winkelsluiting en de dweilen-actie van de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O., waaraan medewerking zal wor den verleend. Hiermee was de huishoudelijke agenda afgehandeld en werd het woord gegeven aan de heer H. Wormgoor (van het Overijssels Advies-, Bemiddelings- en- Incasso Bureau G. W. Le Loux te Al melo), die een duidelijke uiteenzetting gaf van de werkwijze van genoëmd bu reau, waarbij ook in Holten reeds ver schillende mensen zijn aangesloten. Tal van vragen over wanbetaling, kwade posten e.d. werden door de heer Wormgoor tot tevredenheid beantwoord, waarvoor de heer Wansink hem dank bracht. PLATTELANDSBIBLIOTHEEK. In verband met de Goede Vrijdag is de Plattelandsbilbilotheek Vrijdag 3 April gesloten. De bibliotheek zal Donderdag 2 April op de gewone uren geopend zijn. HOND ONDER DE MOTOR. Woensdagmiddag kreeg de heer Dick Muller, toen mj per motorrijwiel over een der zanawegen in de Beuseoerg reed, piotsenng een nond voor de motor, waar door üjj de macnt over het stuur kwijt raaxte. De heer Muller raakte bekneid tussen een z.g.n. A-paal van net hcnt- net en liep verschniende vleeswonden op, die door Dr Gemtsma werden ge hecht. Het motorrijwiel werd nogal be schadigd. Jeugdclubs in Espelo gaven uitvoeringen. De C.J.M.V. jeugdclubs ,,De jonge bouwers en „De Lenteklokjes" gaven Vrijdag en Katerdag van de vorige week in het schoolgebouw te Espelo een tweetal uitvoeringen voor dona teurs en tegen betaling. De eerste avond stond onder leiding van de heer Joh. Lubbersen, terwijl de tweede avond werd geleid door de heer E. Krikkink. Na opening met zang en gebed, werd een kort welkomstwoord gesproken, waarin werd medegedeeld dat dit werK onder de jongeren gedaan wordt om hen later te kunnen opnemen in het (J.J .M.v.-werk. Voor de pauze werden 'n paar aardige toneelstukjes gegeven, o.a. „De klas van juffrouw bneb", dat heel aardig werd vertolkt en „De gestolen uit vinding". De Tegehaja's zorgden voor en na de pauze voor een paar aardige nummers, die zeer in de smaak vielen, terwijl in de pauze een aardige verloting werd gehouden, met mooie prijzen. Na de pauze volgden nog enkele stukjes, o.a. „Potjesdam in opschud ding", terwijl de avond werd gesloten met een tableau, voorstellende 't Kruis van Christus, geflankeerd door een paar meisjes en op de achtergrond een zangkoortje. De avonden, die zeer in de smaak vielen, werden gesloten met dankgebed en samenzang. Gemeenteavond Herv. Kerk in Irene, Vorige week Vrijdagavond werd in Irene een gemeente-avond gehouden van de Ned .Herv. Kerk onder leiding van as M. J. W. Knipscneer, welke niet druk bezocht was, maar waarin verschillende problemen waarvoor de Herv. Gemeente zich gesteld ziet, op prettige wijze werden besproken. Na de gebruikeijlke opening door ds Knipscheer, hield ds Nijeboer 'n cau serie over de „Jehova Getuigen", waarin hij, verdeeld naar een viertal onderwerpen, deze secte, van Ameri kaanse oorsprong, aan een bespreking onderwierp. Uitvoerig ging spreker daarbij in op het ontstaan der secte, de leer welke zij aanhangt, haar levenshouding en de houding welke de leden der Herv. Kerk tegenover hen hebben aan te nemen. Deze mensen, welke een geheel andere opvatting hebben van de Heilige Schrift dan de christelijke kerk zijn in hun houding zeer fanatiek. Het verdient geen aanbeveling met hen te discussiëren over de leer, daar zij voor iedere omstandigheid een tekstwoord bij de hand hebben. Een oprechte ge tuigenis van ons geloof zal bij hen een veel diepere indruk maken, aldus ds Nijeboer. Ds Knipscheer bracht hem dank voor zijn keurig referaat. Bij de gedachtenwisseling over dit onderwerp na de pauze, had ds Nije boer nog gelegenheid wat dieper op dit onderwerp in te gaan. Bij de bespreking van de aangelegen heden van de kerk, wees de president- kerkvooogd, de heer S. Sikkes er op, dat bij het instellen van de vrijwillige bijdragen in plaats van de hoofdelijke omslag, nu enkele jaren geleden, van de gedachte is uitgegaan, dat ieder onge veer 1 van zijn inkomen als aandeel in het kerkewerk zou bijdragen. Dit is echter momenteel nog niet het geval. Spr. was bevreesd, dat bij een terug lopen van de conjunctuur de leden zou den besluiten hun bijdrage te vermin deren. Dit zou zeer te betreuren zijn, omdat het werk van de kerk hieronder zou moeten lijden. Hij spoorde de leden dan ook aan bij het bepalen van hun jaarlijkse bijdrage met de oorspronke lijke opzet zoveel mogelijk rekening te houden. In verband met een vraag omtrent de financiële toestand van de kerkvoogdij, antwoordde de voorzitter, dat deze voor twee belangrijke uitgaven staat. In de eerste plaats zal er een nieuwe pastorie gebouwd moeten worden, om dat de oude pastorie aan de Oranje straat voor bewoning ongeschikt is. De grond is reeds aangekocht. Indien men de oude pastorie op geschikte wijze van de hand zou kunnen doen, dan zou onmiddellijk met de bouw van een nieuwe moeten worden begonnen. In de tweede plaats vraagt 't interieur van de kerk dringend om verbetering. Er zijn door een architect al plannen opgemaakt, doch men weet nog niet hoe men deze zal kunnen financieren. Het ligt in het voornemen, om hierom trent spoedig contact op te nemen met de leden, zodat zij van deze plannen kennis kunnen nemen. Bij de bespreking van de eredienst werd opgemerkt, dat het aanbeveling verdient, dat deze op enigszins stijl volle wijze wordt uitgeoefend en dat de ambtsdragers daarmede ten aanzien van hun kleding rekening houden. De voorzitter zegde toe deze kwestie nader met de kerkeraad te zullen be spreken. Na het zingen van de avondzang sloot ds Knipscheer de avond met een dank gebed. Paasvuren branden overal. In verband met de desbetreffende bepaling der politieverordening heeft de brandweer advies aan de burge meester uitgebracht over een twaalftal paasvuren. Deze zullen verrijzen in het Sportdal, in de weide van de heer A. M. Tuitert, aan de Oude Deventer- weg in de nabijheid van de heer G. Teeselink, aan de Lage Landweg bij de wed. G. H. Oosterveld, bij het Erve Menum van de heer J. Jansen, op een bouwland van G. H. Krieger aan de Beusebergerweg, op de Zuurberg bij de heer G. H. Stitteler, op de helling van de Zuurberg in de Holterenk, in Dijkerhoek in de weide van de heer Denneboom, in Espelo in een weide van de heer G. H. Boode, aan de Populierendijk (2e broekdijk) en op een terrein van de heer H. W. van Schooten. Vooral 't Paasvuur van „de Noorden- berg", dat gelegen is op de glooiing van de Zuurberg, zal een prachtig ge zicht kunnen opleveren. Wij zouden de Noordenbergers dan ook willen advi seren hier hun beste krachten aan te geven en een goede brandstapel te maken. Het zal zijn: een licht op de berg. Het jubileum van de school te Espelo, De school- en volksfeestcommissie te Espelo kwam Maandagavond in de school aldaar bijeen, onder leiding van het hoofd der school, de heer H. J. Hiddink, om zich nader te beraden over de viering van 't 50-jarig bestaan der school. Wegens onvoorziene omstandigheden moest de datum van de viering gewij zigd worden in 3 en 4 Juni inplaats van 4 en 5 Juni a.s. Uitvoerige maatregelen werden er ge nomen, betreffende de organisatie van het feest, o.a. terzake van de toegangs kaarten, toegangsprijs, kaartverkoop enz. Het feest zal gevierd worden in de z.g. Vale Mars, waar een grote tent zal worden gebouwd, door onze plaats genoot, de heer K. ter Horst. Tal van oud-hoofden en oud-onder wijzeressen hebben reeds bericht, de viering van dit jubileum te zullen bij wonen. Debitant staatsloterij. De heer Joh. Derksen is vanwege de Ned. Staatsloterij benoemd tot debitant (verkoper), zodat bij hem vanaf 30 Maart reeds loten voor de 519e loterij verkrijgbaar zijn. Landhuis verkocht. Door de bemiddeling van Benninks Landerijenbureau en de makelaar, de heer G. J. Boks is aan de heer J. C. Sterk te Rotterdam verkocht het land huis „De Sallandshoeve" van oud notaris J. van der Borgh. Het zal voor permanente bewoning dienen. Boekbespreking in Amicitia, Op uitnodiging van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en van de Boerendochtersvereniging hield de heer H. Kolk uit Laren (Geld.) in Amicitia een boekbespreking. De vergadering werd geopend door de presidente van de Plattelandsvrouwen, mevr. H. MaatsKevelam, die o.a. ook welkom heette de leden van Jong Hol ten en de echtgenoten of verloofden van de leden der beide organiserende ver enigingen. Medegedeeld werd dat er op Donder dag 9 April een Prov. voorjaarsverga dering zal plaats vinden van de Bond van Plattelandsvrouwen in het Park gebouw te Rijssen, waarheen als afge vaardigde werd aangewezen mevr. J. Sprokkereef-Sandvoort. Verder zal er op 12 Mei een zomeruitstapje worden gemaakt. Ook bestaat er gelegenheid voor de leden om deel te nemen aan een reisje naar Engeland van 21 tot 30 Juni a.s. De reissom bedraagt f 185.per persoon. In de volgende vergadering van de Plattelandsvrouwen op 24 April zal de heer Van de Berg uit Rijssen spreken over de bloemisterij enz. De heer Kolk uit Laren hield hierna een causerie over het boek „De gouden zweep" van de schrijver Abe Brouwer, waarin hij de beknopte inhoud de revue liet passeren. Het Simavi-comité schrijft ons: In deze week klopt SIMAVI weer bij u aan de deur. Ons comité doet een warm beroep op de offervaardigheid van onze burgerij. Groot is de hulp, die SIMAVI gedu rende de 28 jaren van haar bestaan verleend heeft aan de bevolking van Suriname, Indonesië en Nieuw-Guinea. SIMAVI spant al haar krachten in om de schrijnende medische nood in die gebieden te helpen lenigen. Zij acht het haar plicht om de dappere dokters en zusters, die in de Tropenlanden hun gehele persoon inzetten in de strijd tegen de vele volksziekten, het werken mogelijk te maken. SIMAVTs steun was in het afgelopen jaar wel zeer veelzijdig. Behalve grote zendingen broodnodige medicijnen, verscheepte zij o.a. medische instru menten, röntgentoestellen, wasmachi nes, polikliniekboten, een twaalf-tal mangels (gratis ontvangen) etc. In Surmame's Bosland werd met het geld van SIMAVI zelfs een watertoren ge bouwd t.b.v. het ziekenhuis aldaar. Met grote aandrang doet SIMAVI dan ook een hartstochtelijk beroep op ons volk, om de schouders onder dit on baatzuchtige werk van menslievend heid te zetten. „Zonder SIMAVTs hulp zou ik mijn werk niet kunnen doen" zo schreven meerdere artsen aan het Hoofdbestuur. Ons comité hoopt yan harte, dat onze burgerij zich bij de komende collecte niet onbetuigd zal laten en diep in de beurs zal tasten en dat vele jonge mensen bereid zullen zijn enige uren van hun vrije tijd in de week van 611 April met een busje te collecteren. Busjes kunnen worden afgehaald vanaf heden bij mevrouw Nagelhout. Het SIMAVI-comité: A. Oostindie E. Knipscheerten Oever A. E. Gerritsmav. d. Leij J, W. NagelhoutKlijzing Ouderavond in Dijkerhoek Maandagavond werd onder leiding van het hoofd der school, de heer G. H. Wanders een ouderavond gehouden van de openbare lagere school te Dijkerhoek. De bijeenkomst was goed bezocht. Van de gelegenheid om voor de ver gadering het schriftelijk werk en de handwerkjes der meisjes te bezichtigen, werd een druk gebruik gemaakt. De handwerkjes waren keurig geëtaleerd. Na een kort openingswoord van de heer Wanders, waarin deze mededeel de, dat de secretaris-penningmeester der oudercommissie, de heer G. Kam pen door familieomstandigheden ver hinderd was om zijn verslagen uit te brengen, werden deze door de voor zitter, de heer G. J. Rietberg voorge lezen. Daaruit bleek, dat er bij de oudercommissie een batig saldo was va f 69.81. Het financieel verslag van de schoolfeestcommissie bracht de heer G. J. Klein Hegeman uit, die een batig saldo kon boeken van f 145.64. De controle werd verricht door de heren E. Wegstapel en H. J. Ebrecht en A. Rattink en H. J. Wegstapel. Na hun accoordbevinding werden de func tionarissen dank gebracht voor hun beheer. De aftredende leden van de oudercom missie, de heren ,H. J. Haveslag en E. Veneklaas werden met bijna algemene stemmen herbenoemd. In verband hier„ mede deelde de heer Wanders mede, dat als voorzitter was aangewezen de heer Haverslag, aangezien de heer Rietberg zich wenste terug te trekken in deze functie. Van de schoolfeestcommissie was de heer H .Nekkers niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer H. Bosschers. De heer G. J. Klein Hegeman werd met bijna algemene stemmen herkozen. Hierna deed het hoofd der school ver schillende mededelingen aangaande 't onderwijs. In een lokaal kwamen er nieuwe banken en een lokaal werd ge verfd. Men hoopt dat ook de rest zal worden vervangen en opgeknapt. De heer Wanders wees nog op het grote verschil in het peil der klassen. De ouders kunnen aan de verbetering helpen, door de kinderen op tijd naar bed te sturen. Er worden hoge eisen aan de ontwikkeling gesteld, zodat de kinderen zo min mogelijk in huis ge houden moeten worden. De suggestie om 'n meerdaags school reisje te maken, door een trektocht van drie dagen langs jeugdherbergen, viel bij de ouders der leerlingen van de 6e enj 7e klasse wel in de smaak, zodat hieraan uitvoering zal worden ge geven. Er is een regeling getroffen met de school te Espelo voor uitwisseling van het filmtoestel van Dijkerhoek en het projectie-apparaat van Espelo. Met dit laatste werden tal van beelden ver toond van de watersnood enz. In de pauze werd koffie met koek aan geboden en bracht de verloting f 65. op. Drie aandelen van het filmtoestel werden uitgeloot. Bij de rondvraag werd gewezen op de onvoldoende speelruimte op 't school plein, terwijl men vond, dat de droog- mast van de brandweer bij de school niet gelukkig geplaatst is. De heer Wanders antwoordde hierop, dat deze zaak reeds door B. en W. bekeken is, welke van de noodzaak van vergroting wel overtuigd zijn. Op de vraag, of men spoedig het 75- jarig bestaan der school zal vieren, antwoordde de heer Wanders, dat dit nog niet direct het geval zal zijn. Met een hartelijk dankwoord aan het onderwijzend personeel, sloot hierop de nieuwe voorzitter der oudercommis sie, de heer Haverslag deze goede samenkomst. JAARFEEST HERV. MEISJES VERENIGINGEN. Woensdagavond 25 Maart j.l. was „Ire ne" tot de laatste plaats bezet, toen mevr. Knijff het jaarfeest van de meisjesver enigingen opende met een liturgie, waar van de liederen door de aanwezigen wer den meegezongen. Hierna heette mevr. Knipscheer allen hartelijk welkom. Het volgend punt van het programma, het jaarverslag, werd op een originele wijze door het bestuur ge bracht in de vorm van een toneelstukje: „De 5 wandbordjes". Onder grote hilari teit viel bij iedere uitgesproken onwaar heid een bordje in scherven van de muur. Een aardig intermezzo vormde de geste van de oud-leden en mede-oprichtsters der vereniging, de dames Roelofs en Ma neschijn, die in dichtvorm hun geluk wensen aanboden ter gelegenheid van het 25e jaarfeest, wat gepaard ging met het aanbieden van bloemen. In haar dankwoord deelde mevr. Knipscheer mee, dat de vereniging weliswaar reeds 27 jaar bestaat, maar dat dit inderdaad het 25e jaarfeest is. Na massale zang werd een aanvang ge maakt met het hoofdnummer van deze avond: de opvoering van het toneelspel „Levensschaduwen". Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat dit stuk uitste kend voor het voetlicht werd gebracht. In 't bijzonder mag wel het overtuigend spel genoemd worden van de heer Joh. Lit- tink, die als Oom Bart wel de belang rijkste rol had te vervullen. Deze Oom Bart, gepensionneerd zeeman, heeft zich tot taak gesteld zijn rijke broer (ver dienstelijk vertolkt door de heer W. Run- neboom) te onthullen, welke scherven deze gemaakt heeft door het verkeerde leven vóór zijn huwelijk. Zonder uitzon dering ziet ieder der figuren een schaduw over zijn leven vallen, zij het door ver schillende oorzaken, maar tenslotte keert zich alles toch ten goede. Uitstekend werd de rol van de moe der vertolkt door mej. Ada Koopman, terwijl ook de heren H. Paalman en W. Geltink, resp. als de ernstige en losban dige zoon, mej. Jo Roelofs als de blij moedige dochter, mej. Zwaantje Süttelaar als het weesmeisje en mej. Traanman als het dienstmeisje, goed spel te zien gaven. Alle lof komt toe aan de heer E. Koop man, die de regie voerde. De grimage was als steeds in goede handen van de heer Joh. van Geenhuizen Jr., terwijl, wat de technische zijde betreft, de heer J. van Bruggen met raad en daad ter zijde stond. Tot slot sprak mevr. Knijff een dank woord tot spelers, speelsters, regisseur, alsook tot de fa. Wissink, die de toneel aankleding belangeloos beschikbaar stel de. Alle aanwezigen zongen daarop Ge zang 112. De verloting met originele uitloting, bracht ruim f250,- op. AFSCHEID Ds H. NIJEBOER VAN DE HERV. GEMEENTE. Zondagnamiddag heeft Ds. H. Nijeboer, die de Herv. Gemeente nu bijna weer een half jaar gediend heeft in verband met de vacature, ontstaan door het ver trek van Ds. Jac. de Vries naar Australië, afscheid genomen. Hij hoopt op Zondag 28 April a.s. zijn intrede te doen in zijn eerste gemeente, de Ned. Herv. Kerk in Oosterhaule in Friesland. Ds. Nijeboer had voor zijn afscheids preek als tekstwoord gekozen Joh. 17 17. „Heilig ze in Uw waarheid,. Uw woord is de waarheid". Jezus afscheid van de zijnen vindt in Joh. 17 de afsluiting en bekroning in een gebed. Voordat Hij van de zijnen heengaat, bidt Hij tot de Vader of Deze de discipelen heiligen wil. Jezus kan zich in Zijn gebed niet beroepen op presta ties van de Zijnen, maar Jezus beroept zich op Zijn zelfheiliging aan het kruis, dat nu komen gaat. De zoendood van Christus is ook onze pleitgrond bij God. Dat deze verzoening door de hogepriester Christus voor ons is volbracht, is een volle goddelijke waarheid over Jezus Christus. Deze waarheid komt tot ons in het Woord Gods, waarmede ik U, ge meente, bijna een half jaar heb mogen dienen. Mensen komen en gaan en moe ten afscheid nemen. Gods Woord neemt echter geen afscheid van ons. Dit Woord is de grote schat der kerk en van ieder persoonlijk. Laat ons dan ook ten volle leven onder en vanuit onze rijkdom: Het Woord van God. Aan het slot van de dienst sprak Ds. Nijeboer een persoonlijk woord, waarin hij zeide, dat deze winter voor hem is geweest een goede, leerzame en verrij kende tijd. De gemeente heeft hem zijn taak gemaakt tot een vreugdevol dienen. In het bijzonder dankte hij Ds. Knip scheer voor de warme vriendschap en de wijze lessen, welke hij van hem heeft mogen ondervinden. De kerkeraad bedankte hij voor het in hem gestelde vertrouwen door hem een van de wijken toe te vertrouwen. Het college van ouderlingen-kerkvoog den heeft hem in staat gesteld hier te leven en te werken, terwijl kosten en or ganist hem zijn taak verlicht hebben. Hy

Holtens Nieuwsblad | 1953 | | pagina 2